Ook oefenend winst voor Be Fair en WSE Florida op volle toeren Aansluiting voor De Gouwe Grensrechter Geen winter- 10e Ronde WSV korfbalteam Kwiek heeft minder succes WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Han Berger en Jan Monster doen trekking kanskaart-actie Onderlinge Excelsior Eerste zege Korbis-zaal- slaap voor WSE-jeugd Derde wedstrijd HSW-hengelaars Video-opnamen bij Coopertest van Antilope WSE viert bronzen jubileum WADDINXVEEN - Zondag middag stond de voetbalvereni ging WSE even stil bij het feit dat de vaste grensrechter van het eerste elftal, Joop van der Lans, 12 1/2 jaar dit werk ge daan heeft. Voorzitter Frits Leenen haalde aan dat op 14 mei 1970 in een wedstrijd te gen Moerkapelle-(zat.) Joop van der Lans voor de eerste keer de vlag hanteerde bij het eerste elftal. 1 1/ I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 NOVEMBER 1982 o o o Badmintonners van Florida op volle toeren. Weer of geen weer: WSE-junioren in training. WADDINXVEEN - Een fanatiek waterpolozevental van De Gouwe heeft in de eerste klasse met 5-6 van HZPC gewonnen. Op die manier werd weer aansluiting met de kopgroep verkregen. WADDINXVEEN - Be Fair, dat komende zaterdagmiddag tegen Spirit speelt, heeft zaterdag de oefenwedstrijd tegen de oefenwedstrijd tegen de afdelingsclub Zuidland met 1-3 gewonnen. De doelpunten kwamen van Waddinxveense Zijde van Kees Verbree (2) en Alfred de Jong. WSE kwam oefenend binnen de lijnen tegen DOCOS waarvan met 3-2 werd ge wonnen. Voor de competitie won Waddinxveen-zaterdag het harde duel tegen Perkouw met 4-2. Waddinxveen-zondag verloor met 2-3 van Ca- bauw. RESULTATEN 11 J 10 9 8 6 6 5 3 1 13-8 5-4 5-6 8-9 1- 6 4-0 6-2 3-1 2- 0 1-0 OVERIGE UITSLAGEN Rapido ’82 - ZCG 9 pnt. 16 13 13 12 15 16 5 4 5 8 9 8 wedstr. 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 1-0 afgebr. 1-0 afgebr. afgebr. 1-0 0-1 1-0 0-1 0-1 1-0 1/2-1/2 0-1 1-0 0-1 9-4 8-5 8-10 1-7 3-4 2-0 1-1 2-0 1-1 0-2 0-2 1-1 0-2 2-0 2-0 0-2 2-0 0-2 11 0-2 Bij de vorige Coopertest in oktober, die weer veel belangstelling trok, wer den uitstekende prestaties geleverd en afstanden gelopen tot 3500 meter. Niet alleen voor zporters maar voor iedereen is de Coopertest een uitste kende graadmeter om uw konditie te testen. Er wordt gelopen in series van 15 personen. WADDINXVEEN De hengelsport- vereniging Waddinxveen HSW viste afgelopen zaterdag haar derde wed strijd voor de wintercompetitie. Er werd gehengeld in de Amstel, de vangst was hier slecht. De uitslag was als volgt: 1. P. Dorresteijn 2810 gr., 2. S. Pellekooren 2350 gr., 3. W. v.d. Wal 2200 gr., 4. J. Toor 2100 gr., 5. H. Romijn 1930 gr. De eerstvolgende wedstrijd wordt gehouden op zater dag 27 november a.s. Vertrek van het station om 07.00 uur. heeft behoorlijke 63-48 62-54 52-44 51-45 50-53 44-38 42-56 3§^4 BE FAIR Het eerste elftal van Be Fair benutte de vrije zaterdag om een oefenwed strijd te spelen tegen Zuidland, uit komend in de 1ste klasse van de RVB. Zuidland werd enige tijd door Be Fair’s trainer Hartgers getraind. De Zuidlanders wilden dan ook aan de vroegere leermeester laten zien dat zijn lessen niet tevergeefs waren ge weest. Onder sombere weersomstandighe- den, zwaar veld en weinig sfeer start te Be Fair in de succesvolle formatie van de afgelopen weken. De wed strijd was nog maar nauwelijks aan gevangen of Zuidland tekende 1-0 aan. Zij profiteerden van Be Fair’s kwaal van nonchalant terugspelen op de keeper, en deze keer was het Bron die in de fout ging. Be Fair, niet erg gemotiveerd spe lend, wilde deze schokkende achter stand snel rechtzetten en trok mas saal ten aanval. Dit resulteerde in een doelpunt van Alfred de Jong en kort voor rust door Kees Verbree zodat de ruststand 1-2 was. Na rust bleek Erik Plaisier vervangen te zijn door Bert de Wilde en Ron Coppejans door Bert Graafland, ter wijl Kees Verhoef later nog vervan gen werd door Henk Vermulm. De meeste aandacht ging uit naar Bert Graafland; zijn taktische inzicht en technische kwaliteiten zijn nog dui delijk aanwezig, alleen de scherpte ontbreekt nog. Wel smaakte hij het genoegen dat door een pass van hem op Kees Ver hoef deze 1-3 kon aan tekenen. Dat de score niet hoger opliep kwam doordat Zuidland zeer fanatiek speel de en door het niet benutten van de vele kansen die Be Fair zich creërde. Het wedstrijdritme bleef echter be houden en daar ging het tenslotte om. WADDINXVEEN - Zaterdag 1 no vember om half vier ’s middags houdt de Waddinxveense sportclub Antilo pe weer de maandelijkse Coopertest op de baan aan de Alb. Thijmlaan, met als grote bijzonderheid, dat tij dens deze test video-opnamen wor den gemaakt en direkt na afloop in de kantine op een TV-scherm worden vertoond. In het woordenboek staat een omschrijving voor grensrechter, “Iemand die toeziet of de bal de lijn passeert”. Deze om schrijving is wat simpel gesteld, aldus de voorzitter die verder stelde, dat een grensrechter toch vooral assistent is van de scheidsrechter en dus ook nauwlettend toeziet dat de re gels goed worden nageleefd en daardoor veel kritiek krijgt van zowel binnen de lijn als daar buiten. “Dat je dit werk al zo lang hebt willen doen stellen we zeer op prijs”, waarna de jubilerende grensrechter een diplomaten koffer kreeg aangeboden van het bestuur. Ook aanvoerder Peter Janssens - speelde z’n 425ste wedstrijd voor WSE - bood Joop van der Lans een kadobon aan namens de spe lers. Hierna vatte Joop van der Lans weer post langs de lijn om on verstoorbaar z’n taak voort te zetten in de vriendschappelijke wedstrijd tegen de koploper van de 4e klas A, het Leidse Docos. Wij zijn benieuwd en wachten af. UITSLAGEN Korbis I - Maassluis III Korbis II - NIO VI Korbis III - Vriendenschaar IV Korbis V - IJsselvogels V Korbis IV - Reeuwijk III ^dspiranten Korbis AI - Nieuwerkerk All Korbis BI - Trekvogels BI Korbis Bil - Jodan Boys BI Korbis BUI - de Bermen BUI Korbis B1V - Vlaardingen BIV Korbis Cl - Trekvogels Cl De Gouwe hield de hele wedstrijd “het hoofd boven water” en de op drachten werden keurig uitgevoerd. De wedstrijd stond onder leiding van de heren Domburg en Van Veenen- daal die de wedstrijd correct hebben begeleid. De eerste periode begon met vrij traag spel. Het is bekend dat HZPC vooral in het begin nogal fel van leer trekt en dat nu probeerde de Gouwe te vertragen wat dan ook luk te. Toch kreeg de Gouwe een achter stand te verwerken, na eerst een nummerieke meerderheid niet te heb ben benut, toen Eef Overdam voor 45 sec. de kant mocht opzoeken en HZPC een 1-0 voorsprong nam via R. de Wild. Deze achterstand voor de Gouwe werd zelfs groter toen R. de Wild zijn 2e doelpunt liet aanteke nen (2-0). Weer kreeg HZPC een man meer situatie. Eef Overdam kreeg 45 sec. maar nu hield de verdediging stand. Een nummerieke meerderheid voor de Gouwe leverde vlak voor tijd een doelpunt op, gescoord door Cees Loendersloot (2-1). De tweede periode was 38 sec. oud toen HZPC een strafworp kreeg toe gewezen en die keurig werd benut door R. de Wild (3-1). Hierna kwam de Gouwe op gang. Leon van Beek op de midvoorplaats wist een goed aangegeven bal prima in te tikken (3-2). Een man meer situatie werd benut door Cees Loendersloot (3-3) en een voorsprong voor de Gouwe weer gescoord door Cees Loender sloot (3-4), die die dag een goede speldag had. In de derde periode kreeg HZPC tweemaal een nummerieke meerder- WADDINXVEEN - In een matige wedstrijd (vooral de tweede helft) ge lukte het Korbis de eerste wedstrijd in de zaalkorfbalcompetitie winnend af te sluiten. Met de cijfers 9 voor en 1 tegen werden de tegenstanders uit Maassluis III klop gegeven. Ongetwijfeld ou deze overwinning veel hoger zijn uitgevallen ware het niet dat Korbis ook nog tegen de arbitrage moest optornen en dat was vooral in de tweede speelhelft een - vaak moeilijke opgave. Toch is het in de toekomst voor Kor bis zaak om ook in wedstrijden waar in de arbitrage niet al te best is ge woon te blijven spelen en niet veel energie met praten te verdoen. Im mers bij deze tactiek vaart alleen de tegenstander wel en dat is toch niet de bedoeling. Een geluk voor Korbis was dat te genstander Maassluis III bepaald zwak speelde, zodat de score niette min toch nog hoog uitviel. De rust stand in deze wedstrijd was reeds 5-1 in het voordeel van de Waddinxve- ners. In de tweede helft werd deze stand verder uitgebouwd tot 9-4. Voor Korbis scoorden Jaap Noordam, Dick Haagsman, Luit Schokker, Jan Mine- kus en Anke Minekus. Laatstvermel- de speelster wist driemaal een actie doeltreffend af te ronden. Ongetwij feld zal Korbis de komende wed strijden aantonen dat men nog wel wat meer in-de-korfbal-tas heeft dan het vertoonde spel in deze wedstrijd. WADDINXVEEN - De 25-jarige badmintonvereniging Florida is al weer een poosje actief in de nieuwe bondscompetitie en die van het dis trict. Na de verhuizing van Boskoop naar Waddinxveen in 1977 werd in het seizoen 1977/1978 van start ge gaan met zes teams in sporthal ‘De Sniep’. Behorend bij de tien grootste badmintonverenigingen van Zuid- Holland speelt Florida vandaag de dag met twaalf teams waarvan Flo rida 1 in de landelijke bondscompe titie tweede klasse. De overige elf teams spelen in het distrikt Zuid- Holland. De nu 350 leden tellende badmintonvereniging staat dit sei zoen o.l.v. de nieuwe voorzitter Dick van Gemeren. FLORIDA 2 Voor maar liefst 50 toeschouwers is Florida 2, badminton eerste klas van district Zuid-Holland, er in ge- sl?agd om haar naaste rivaal NIVO 1 uit Rijswijk definitief achter zich te laten. Dit alles gebeurde gedurende de uitwedstrijd zondag te Rijswijk. Drie van de vier enkelspelen wer den duidelijk gewonnen. Merwede - Zweml. den Hommel HZPC - de Gouwe de Aa - Pluvius STAND Merwede Pluvius Rapido ’82 HZPC de Gouwe Zwemlust den Hommel ZCG de Aa WADDINXVEEN In de tiende ronde van de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaak Vere niging WSV wist Ellers Smitskamp te verslaan en daarmee Kardol van de 2e plaats te verdrijven. Een andere op merkelijke uitslag was de winst van de jeugdige Eric Claassen op het an dere jeugdtalent Marcel de Haan, waardoor Eric nu op de 4e plaats staat. Om bij de veelbelovende jon ge leden te blijven: Bregman versloeg Torenbeek en is nu ook flink in op mars. Een sensationele wending had plaats in de partij van Muit tegen De I Schrijver. Met nog maar korte tijd voor zijn vlaggetje zou vallen, zette Muit met een zucht van opluchting in gewonnen positie zijn 35e zet. Dat was ongeveer de enige zet, die hij niet mocht doen en die zelfs tot ge volg had, dat De Schrijver een recht streekse matval ter beschikking kreeg en die dus ook meedogenloos dicht klapte! Uitslagen 10e ronde: Ellers - Smitskamp Kraan - Van Deelen Claassen - M. de Haan Asscheman - J. van Oort W. van Oort - Bloem Bregman - Torenbeek Muit - De Schrijver De Bock - Goor P. v.d. Heijde - Oosterloo J. v.d. Heiden - Besemer Versluis - v.d. Ree Ket - Ritter Mw. Steenland - Van Sandijk Van Offeren - Ponsioen Littooy - Nekeman De stand na de 10e ronde is: 1. Van Deelen, 2. Ellers, 3. Kardol, 4. Claas sen, 5. Kraan. WADDINXVEEN - Voor de onder linge competitie van de Waddinx veense damvereniging Excelsior wer den 15 wedstrijden in de 12e ronde gespeeld. Ook nu weer werd er fel gestreden, getuige het feit, dat 4 van de 15 partijen in een onbeslist ein digden. Erg verrassend was het gelijkspel, dat eerste teamspeler Ruud van Dijk Dik Heeren II moest toestaan. Dik Hee- ren I wist in een overmachtsspel van 4 om 2 (met dammen) Kees Blonk te verslaan. Overigens mocht eerstge noemde zijn handen dichtknijpen, daar hij in de partij erg slecht had ge staan. Piet de Mik kreeg tegen Jan Both moeilijk spel. In het eindspelgedeel- te wist hij overigens nog wel op dam te komen, echter middels een vang- stelling kon Jan de winst veilig stel len. Jan de Heer moest toelaten, dat Kees Kramp in het eindspel naar de damlijn doorliep. Jan de Heer weerde zich sterk, doch Kees had zoveel overmacht in zijn stelling, dat winst niet meer verloren kon gaan. Een fraai punt wist Gert van Manne- kes Teun Driesse af te snoepen. Tot op dat moment had Driesse slechts enkele verliespunten en heeft ove rigens nog steeds een moyenne. P. van Gils - K. Huizinga R. van Dijk - D. Heeren II A. Blom - P. van Gils G. van Mannekes - T. Driesse B. van Eijk - P. Swart J. de Heer - C.H. Kramp T. den Ouden sr. - G. Heeren J. de Pater - T. Twigt A. Zwanenburg - A. Rietveld M. v. Willigen - C. Stolker J. de Wit -J. v.d. Eist J. Both - P. de Mik J. Borsboom - D. Schouten H. v.d. Zijden - A. Crone C. Blonk - D. Heeren I schopgebied hard in de bovenhoek: 3-2. Zondag 21 november speelt WSE te Zevenhuizen tegen het gedegradeerde Groeneweg. Aanvang 14.30 uur. WADDINXVEEN-zaterdag Waddinxveen-zaterdag lijkt de goede weg weer te zijn ingeslagen, alhoe wel de wedstrijd tegen Perkouw eigenlijk geen graadmeter is. Het werd een veel te harde wedstrijd, ge woon omdat Perkouw niet beter kon en Waddinxveen maar incidenteel z’n oude niveau haalde. Het werd in de eerste helft een ge- lijkopgaande strijd, waarbij Waddinx veen een voorsprong nam toen een uitgekiende vrije trap door Gijs Rup- ke in één vloeiende beweging op de slof werd genomen en daarbij keeper Stekelenburg passeerde. Doch in de zelfde minuut werd het reeds gelijk toen Klaas Hoek voor de derde maal dit seizoen een penalty veroorzaak te welke door Perkouw koelbloedig benut werd. Waddinxveen bleef niet bij de pakken neerzitten en wist wederom een voor sprong te nemen, toen keeper Steke lenburg de bal losliet, waarop de uit het tweede elftal overgekomen Mar cel v.d. Bosch tijdig aanwezig was om te scoren. Maar ook nu wist Perkouw weer in dezelfde minuut langszij te komen. Bij een hoge vrije trap was het de voorstopper van Perkouw die hoog boven iedereen uittoornde en 2-2 inknikte. Dit werd tevens de rust stand. Na rust wist Waddinxveen het klasse- verschil beter uit te drukken of schoon zij zich teveel over liet ha len door de grove charges van enkele Perkouw-spelers. Hierdoor ontstond een zeer harde en grove tweede helft. Het was gelukkig toch de techniek die overwon, toen de handige Hans v. Offeren op links goed doorging en vanaf de achterlijn met een ongekend effect op doel schoot waarbij de kee per van Perkouw geen enkele blaam trof toen deze de bal niet vast kon houden waardoor weer Marcel v.d. Bosch tijdig aanwezig was om 3-2 in te tikken. Hierna voetbalde Waddinxveen ver standelijk vanuit de verdediging en wist het ongeordende aanvalsspel van Perkouw gemakkelijk op te vangen. Uit de hierdoor ontstane counters ontstond het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Aanvoerder Kollman stuurde de vrij gelopen Hans v. Of feren op links weg en hij was het die Arjan Brouwer loepzuiver aanspeel de. Arjan Brouwer scoorde dan ook beheerst en schoot Waddinxveen daarmee naar de dikverdiende over winning. Ook het tweede zaterdagteam wist weer te winnen, nu was het Soccer Boys 2 dat aan de zegekar werd ge bonden. 2-0 Werd het en het tweede heeft zich inmiddels op de tweede plaats genesteld. Volgende week speelt Zaterdag 1 uit tegen Moerka- pelle 1; aanvang 14.30 uur. Zowel Frits Meisenbacher als de da mes Ria van der Zijden en Thea Schwiebbe waren duidelijk de sterke ren. Martien Kuyf kreeg het zeer moeilijk met de sterk spelende eer ste heer van NIVO 1. Deze partij moest dan ook in drie games afge staan worden aan de “Rijswijker”. Met 3-1 voorsprong voor de Wad- dinxveners uit de enkelspelen dus. Na de twee partijen gemengd dubbel moest NIVO 1 buigen. Zowel ge mengd dubbel Ria van der Zijden en Martien Kuyf als gemengd dubbel Thea Schwiebbe en Frits Meisenba cher wonnen zeer overtuigend. De herendubbel werd door NIVO ge wonnen, de damesdubbel werd door Florida gewonnen. Uitslag wedstrijd: NIVO 1 - Florida 2 2-6 gewonnen door Florida 2. Met nu vier punten voorsprong op de eenzame nummer twee staat Flo rida 2 bovenaan hun poule en reeds met één voet in het land der kam pioenen. Zaterdag speelt Be Fair de lastige uitwedstrijd tegen de aloude tegen stander Spirit. Wil Be Fair hier onge schonden vandaan komen dan is een massale supporterssteun onontbeer lijk. De supportersclub heeft daarom één bus om 13.30 uur klaar staan en houdt een tweede achter de hand. Ook op het thuisfront is er genoeg te beleven. Ten eerste Be Fair 3 tegen Floreant 2 om de koppositie in de res. Ie klas die recht geeft op promo tie naar de KNVB. Aanvang van de ze topper 11.00 uur. Ten tweede de wedstrijd Be Fair 2-RVVH 2, aan vang 14.30 uur. WSE In een aantrekkelijke wedstrijd waar in beide ploegen er op uit waren om zo aanvallend mogeelijk te spelen trok WSE uiteindelijk aan het langste eind tegen Docos. In de eerste helft kwam WSÉ al na een kwartier op voorsprong doordat een dieptepass van Jan Steenwinkel via de rechts back van Docos in het net verdween. Nadat na 20 min. Docos eerst net naast had geschoten had de ploeg even later toch succes. In een opeenhoping van spelers werd de bal die van rechts voorge trokken werd schitterend ingekopt: 1-1. Vlak voor rust kreeg WSE nog kansen via Jan Steen winkel en Pim Sluys om op voorsprong te komen, maar in beide gevallen stond de Do- cos-keeper een doelpunt in de weg. Na rust kreeg WSE een licht over wicht dat na 10 min. al direct resul teerde in een doelpunt Een diepte pass werd door Pim Sluys opgepikt en direct ingeschoten: 2-1. Even la ter werd een Docos-aanvaller door Bert Verlaan onderuit gehaald en ge volg hiervan was een strafschop die goed werd benut: 2-2. Nadat Andree Disseldorp met enkele keiharde schoten de Docos-doelman had uitgeprobeerd was het 10 min. voor tijd eerst Kees Maurits die van uit een hoekschop de bal doorkopte naar Peter Janssens die maar net over kopte. Toch kon WSE de winnende treffer aantekenen. De invaller Jos Sluys pikte de bal op het middenveld op, passeerde enkele tegenstanders en schoot vanaf de rand van het straf- WADDINXVEEN - Na de goede be richten in de afgelopen weken, zijn de tafeltenniswedstrijden in de laatst- gespeelde ronde voor Kwiek minder goed verlopen. Enkel Kwiek 2, en kele vijfde-klassers én de junioren de den hun werk goed. Kwiek 1, dat nog promotiekansen had, verloor van Eldos 1 met 7-3. R. Verboon scoorde 2 keer tegen, H. v.d. Meulen 1 keer. Kwiek 2 won met 7- 3 van TTVN-7. Vaste speler S. Wal raven won dit keer al z’n partijen, de invallers H. Simons en A. Daalhof waren ieder goed voor 2 sets. Kwiek 3 verloor van Gouda 4: 0-10. Kwiek 4 verloor van BTTV-1 met 3-7 en kan daardoor promotie naar de 2e klasse wel vergeten. Kwiek 5 speelde tegen NTTC-4 gelijk: 5-5 en zal nu geen kampioen meer worden. Promo tie naar de 3e klasse blijft wel tot de mogelijkheid behoren. Invaller R. Kappé won 3 partijen en E. Slappen del behaalde 2 setpunten. Kwiek 6 verloor 2 punten aan TOP 3. Uitslag 4-6. Maar liefst 7 partijen werden in 3 games gespeeld. Kwiek 7 had geen kans tegen Smash 6: 9-1. Kwiek 8 verloor van Flamingo’s 3: 8- 2. Kwiek 9 won met 8-2 van Flamingo’s 7: 8-2. C. Scharroo en L. Koster wonnen alles, L. Post won 1 set. Dit team is nu bijna zeker van promotie. Kwiek 10, dat nog steeds kampioen kan worden, won met 8-2 van Vr. schaar 34. L. den Duik won z’n 3 partijen, D. Sol en invaller G. Postma wonnen ieder 2 sets. WADDINXVEEN - De trek king van de kanskaart-actie (bij aankoop van tien gulden bij de Waddinxveense Dump en For- mido ontvangt men een kans- kaart, die de mogelijkheid biedt in aanmerking te komen voor één van de veertig gratis kaartjes voor de zondag 28 no vember te verspelen voetbal wedstrijd Feijenoord-Ajax) gaat verricht worden door FC- Utrecht-trainer Han Berger en FC-Utrecht-voetballer Jan Monster uit Zevenhuizen. De kanskaartactie loopt tot en met zaterdag 20 november. De trekking is maandagavond 22 november om half acht in de Waddinxveense Dump aan de leplaan en om acht uur bij For- mido aan de Noordkade. Met Florida 1 op de derde plaats en zowel Florida 2 als Florida 6 en Flo rida 7 op de eerste plaats volgt hier onder een overzicht van het aantal behaalde punten en het aantal ge speelde wedstrijden. Florida 1 Florida 2 Florida 3 Florida 4 Florida 5 Florida 6 Florida 7 Florida 8 Florida 9 Florida 10 Florida 11 Florida 12 Dat het Waddinxveense badminton- niveau, gesteund door Rabobank Waddinxveen en Marchant Sport Bos koop, een sterk stijgend karakter heeft kan afgeleid worden uit o.a. deze kompetitie-resultaten. Ook tij dens de districtskampioenschappen 1982 van Zuid-Holland, die in okto ber gespeeld werden, stonden de Flo- ridianen Liesbeth van Bergeijk, Ilona Groeneveld en Bert Wijnbergen in de halve finale van de damesdubbel en de gemengddubbel in de B-klasse! Met een 100 jeugdleden tellende af deling wordt meegedaan aan diverse sterke jeugdtoumooien en jeugdkom- petitie. In februari 1983 gaan de volgende kompetities van start: A. de Jeugdkompetitie 1983. Flori- da-deelname 8 teams. B. De Dameskompetitie 1983. Flori- da-deelname 3 teams. C. De Herenkompetitie 1983. Flori- da-deelname 2 teams. Maar allereerst het grote recreanten- toumooi 1982 op zaterdag 11 de cember in sporthal “de Sniep”. heid, maar beide keren wist de Gouwe goed uit te verdedigen. Ook de Gouwe kreeg een man meer, maar ook deze werd niet benut. Op 16 sec. voor het einde van deze periode werd Kors van Tilburg verrast door een afstandschot van Peter Spijk die hiermede beide ploegen op gelijke voet bracht (4-4). De vierde periode zou dus de beslis sing moeten brengen. Eerst werd een man meer voor de Gouwe niet benut waarna Eef Overdam via een omhaal de keeper van HZPC verraste en de Gouwe een voorsprong gaf van 4-5. Een doelworsteling voor het doel van de Gouwe leverde Leon van Beek zijn 3e persoonlijke fout op en kreeg HZPC een strafworp te nemen die veroorzaakt werd door Rens van der Meer en benut werd door R. de Wild, die de stand op 5-5 bracht. Een man meer situatie 2 min. voor tijd gaf de Gouwe de winst voor deze wedstrijd, want Rens van der Meer wist vanaf de 2-meterlijn te scoren (5-6). WADDINXVEEN “De eerste voet- balloze zaterdagen hebben we er al weer opzitten. Heb jij je ook zo stier lijk verveeld? En dan te bedenken dat de winter nog niet eens goed begon nen is. Afgelastingen zullen vanaf nu met de regelmaat van de klok voor komen. En tot overmaat van ramp hebben we ook nog eens te kampen met een winterstop. We proberen het leed natuurlijk zoveel mogelijk te ver zachten. Veel zaalvoetbal is een pro baat middel gebleken. Dat zullen we dan ook met grote regelmaat toepas sen”. Aldus luidt de inleiding van een schrijven dat het jeugdbestuur van de voetbalvereniging^ WSE onder haar jeugdleden onlangs verspreid heeft. In dit schrijven wijst men op de mo gelijkheden die deTclub geboden wor den om de winter door te komen. Zoals al jarenlang gebruikelijk is heeft WSE vele uren beslag gelegd op de overdekte sportaccommodaties van de gemeente Waddinxveen. Hier kunnen met name de pupillen, die in de winterperiode nu eenmaal niet zo vaak op het veld kunnen voetbal len, de honger naar de bal stillen. Van november tot februari kunnen de jongens elke week ten minste een keer terecht in sporthal “de Sniep” om te trainen of te zaalvoetballen. Voor alle leeftijdscategoriën wordt een onderlinge competitie georgani seerd. Op de zaterdagen zullen de velden bovendien zoveel en zo lang mogelijk benut worden voor vriendschappelij ke wedstrijden. Als geplande wed strijden komen te vervallen zal er in vele gevallen een extra training wor den ingelast. Ook in hun eigen jeugd honk kunnen de WSE-jongens te recht. “Als er dan op zo’n zaterdag hele maal geen bal te doen is, dan ben je altijd nog welkom in de kantine. We hebben een kast vol spelletjes. De ta feltennis- en biljart-materialen wor den waar nodig weer eens aangevuld en gerepareerd, en met het voetbal spel kun je onder alle mogelijke weersomstandigheden plezier bele ven”, zo schrijft de vereniging. Naast dit alles worden er opnieuw di verse nevenaktiviteiten ontplooid. De pupillen zullen deel kunnen nemen aan de traditionele Sint Nicolaas vie ring, de zaalsportdagen en het carna val. Voor de jararcen heeft men een bowling- en filJBqJridje in petto. Tenslotte zal, wanneer het schaats- weer lang op zich laat wachten, voor de jeugd een bezoek aan een van de kunstijsbanen op het programma ver schijnen. Kortom, er w-ordt volop ge legenheid geboden om op een aange name wijze te overwinteren. Nie mand hoeft bij WSE in een winter slaap te sukkelen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 23