DE GOUWESTEM STAAT OP LP Bas Boonstoppel sticht met twee anderen een Jorge Oraison en Gerard Dekker in Waddinxveen eigen exportcombinatie Energiebeurs bij Stolker Presentatie plaat tijdens zangavond Ruim 7 mille VAN GINKEL HEROPENDE NCVB over het Op 18 november in raadzaal Programma Opheffing Gouwsluis? Sint bezoekt kinderen in voedseltransport naar Polen REISBURO voor geestelijk gehandicapten WADDINXVEEN - De in Wad dinxveen gehouden nationale collecte voor geestelijk gehandicapten heeft het geweldige bedrag van f. 7.341,13 opgeleverd. Dit is f. 1.340,— meer dan vorig jaar. 1 IN GOUDA St. Victorwijk Hollandse verfkwaliteit in Verre Oosten DANK U HOND IN GOOT WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 NOVEMBER 1982 De vernieuwde en uitgebreide Goudse vestiging van het reis- en passage- de concerten die regelmatig plaats vinden. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ ■M buro Van Ginkel BV. WADDINXVEEN/UTRECHT - Het Christelijk Waddinxveens Man nenkoor De Gouwestem uit Waddinxveen werkt samen met de Waddinx- veense sopraan Riet den Hertog mee aan de zaterdagavond 27 november om half acht in de monumentale Nicolaikerk in Utrecht te houden grootse zangavond, die gratis toegankelijk is. Andere medewerkenden zijn: Dirk-Jan Kooij (jongenssopraan); Pieter Vis (bas bariton); Wout van Andel (orgel, klavier en klavecimbel); Marieke Lindeman (fluit) en de Chr. Gemengde Zangver eniging ”De Lofstem” uit Hedel o.l.v. Okke Dijkhuizen. Op het programma staan werken van Mozart, Mendelsohn-Bartholdy, Pache- bel, Krieger, Bortnjanski, Catharina van Rennès en Manna de Wijs-Mouton. Ook de aria in barokstijl van de Utrechtse musicologe mevrouw dr. Nancy van der Eist wordt dan uitgevoerd. van J miljoen omzet in de Nederlandse half jaar geleden af of je bij een een voortdurende dreiging van maar moest wachten en bij de Drs. Seelen, organisator van Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN/ROTTERDAM Drie jonge Nederlandse mana gers uit de verfindustrie hebben een eigen exportcombinatie ge sticht, die onder de naam Holland Coatings Group op unieke wijze met Hollandse produkten gaan penetreren in de wereldhandels centra in het Verre Oosten. Bas Boonstoppel (38) van Boonstop pel BV in Waddinxveen, Wim Helsdingen (45) van Macostan BV in Ede en Sjoerd van der Zee (49) van Fortis Coatings BV in Den Dolder, tesamen goed voor 35 n verfindustrie, vroegen zich een L. sterk veranderende economie en produkten uit het Verre Oosten verfbussen neerzitten. De ondernemende verfmanagers Bas Boonstoppel (uit Waddinxveen), Sjoerd van der Zee en Wim Helsdingen (v.l.n.r.) aan de kust van het ruime sop, dat Nederlandse verfprodukten in de nieuwe wereldhandelscentra gaat brengen. WADDINXVEEN Van donderdag 4 tot en met zaterdag 6 no vember heeft de dit iaar in Waddinxveen opgerichte Stichting Energieadviezen Nederland (SEN) de beurs “Ènergiebewust ’83 gehad in de meubeltoonzalen van Stolker BV aan de Waddinxveen se Wilhelminakade. Deze beurs werd woensdag geopend door bur gemeester C.M. van der Linden. WADDINXVEEN Donderdagavond 18 november om half negen treden in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis op Jorge Oraison (gitaar) en Gerard Dekker (clavecimbel). a» FORTIS 7 F .15 JV'.'" on- V s SSSSKSS» de Holland Coatings Group te dersteunen. Het drietal, dat ieder op eigen wijze een gezond marktaandeel heeft in de nationale verfproduktie, vond steun bij elkaar om in een gezamenlijk pro- jekt de oversteek naar het Verre Oos ten te maken en onder het motto “aanval is de beste verdediging” met kwalitatief hoogwaardige produkten de grootafnemers in de nieuwe we reldhandelscentra zelf op te zoeken. WELKOM En zo ontstond de Holland Coatings Group, die de Hollandse driekleur van de genummerde 1 cent had men kans WADDINXVEEN - Het woonwagen schap “Gouwsluis”, dat zetelt in Al- phen aan den Rijn, staat op de no minatie om te worden opgeheven. De in totaal 37 deelnemende gemeenten aan deze regeling (waaronder Wad dinxveen) beraden zich er namelijk over om te stoppen. Het enige per soneelslid van dit schap is reeds en kele maanden geleden vertrokken naar een andere functie. Aanleiding is een ministeriële beleids nota waarin het plan wordt geopperd om weer terug te keren naar de “oude situatie”. Volgens deze be leidsnota zou iedere gemeente weer zelf moeten gaan zorgen voor een wo on wagen kamp (je) Als clavecimbel-solist trad Gerard Dekker zeer veelvuldig op met het strijkorkest Amsterdam Sinfonietta. Ook bij andere orkesten, zoals het Brabants Orkest, het BRT Kameror kest en het Brabants Kamerorkest was hij solist. Met Concerto Amster dam legde hij een cyclus van clave- cimbelconcerten van J.S. Bach vast voor de NCRV-radio. Zijn clavecimbel- en orgelspel werd ook op grammofoonplaten vastge legd, en wel bij de merken KRO Klas siek, His Master’s Voice en Editio Laran. Naast zijn uitgebreide con- certpraktijk is Gerard Dekker ver bonden aan het Brabants Conserva torium te Tilburg als hoofdvakdocent clavecimbel, interpretatie en basso continuo. fier zal laten wapperen in verre oor den, tot volle tevredenheid van het Ministerie van Economische Zaken, dat juist deze Hollandse export- ondememersgeest van harte aanmoe dig! en ondersteunt. Nederlandse vestigingen van banken en handelskantoren in het Verre Oos ten hebben de drie Nederlandse verf industrieën al bij voorbaat een wel kom toegeroepen en deze week ver trekt dan ook een eerste delegatie om de introductie van de produkten in JORGE ORAISON Jorge Oraison werd geboren in Mon tevideo, Uruguay, in 1946. Hij be gon zijn muziekstudie aan het Con- servatorio Municipal en kreeg gitaar lessen van de lerares Lola G. de Ayes- taran. In 1968 werd hem de eerste prijs toegekend in de ‘Jeunesses Mu sicales’ van zijn land, waaraan een uitgebreide nationale concerttoumee verbonden was. In 1969 ontving hij een beurs van het ‘Instituto de Cultura Hispanica’ om zijn studie te kunnen voortzetten bij Jose Tomas te Santiago de Com- postella. In 1971 werd hem op het ‘XIII Concours International de Gui- tarre’ te Parijs een zilveren medaille toegekend. Momenteel is hij als hoofdvakleraar gitaar verbonden aan het Twents Conservatorium te Enschede en aan het Rotterdams Conservatorium. REMBRANDT Al deze muzieknummers zijn op 15 en 16 oktober j.l. opgenomen voor een lang speelplaat en op deze avond' zal deze L.P. met als titel ”God is ons een toe vlucht” gepresenteerd worden. De eer ste plaat zal worden overhandigd aan de heer J. K. Maris als voorzitter van het bestuur van de Stichting ”In de Rechte Straat" te Velp. Na afloop zal de plaat te koop zijn a 22,50. De plaat is verpakt in een keurig verzorgde buisalbum met een schilderij van Rembrandt (de storm op het meer van Galilea) aan de voorkant en met uit gebreide informatie over de gezongen liederen als ook over de medewerken den. Het geheel is met vele foto’s ver fraaid. GOUDA Zaterdag heropende de 18-jarige Bemadine van Ginkel, doch ter van direkteur A.G.M. van Ginkel, het oudste en bekendste reisburo van Gouda, Reis- en Passageburo Van Ginkel BV. Zij luidde de geheel ge renoveerde en modem en sfeervol in gerichte panden op de Korte Tiende- weg/hoek Markt in met een festival van verrassingen voor de ruim 6000 kliënten van het reisburo. Terwijl boven Gouda een Van Gin- kel-vliegtuig rondvloog en de hele dag een Van Ginkel-Jazzstreetband onder grote belangstelling vrolijk muziceer- de op en rond de Markt, waren alle kliënten van Van Ginkel in de gele genheid het vernieuwde reisburo te bezoeken. Bij inlevering uitnodiging én o.a. een reis of een reischeque te win- WADDINXVEEN De voedseltrans- porten naar Polen vormen het on derwerp waarover op woensdagavond 17 november in het Hervormd Wijk- gebouw De Hoeksteen aan de Es- doornlaan voor de afdeling Waddinx veen van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) zal spreken de heer G. Kaai uit Goedereede. De heer Kaai verzorgt regelmatig van de ze transporten naar Polen. De avond begint om kwart voor acht. nen. Reizen die door De Jong Intra- tours, de NRV en Van Ginkel zelf be schikbaar waren gesteld, terwijl Hol land International en Hotelplan di verse reischeques hadden aangebo den. Elke 50e bezoeker ontving op die manier een prijs! Nadat de afgelopen jaren de grote Van Ginkel-reisburo’s in Waddinx veen en Zoetenneer waren gemoder niseerd, was het naar de mening van de Van Ginkel-direktie, ondanks de recessie, tijd om ook het vertrouwde reisburo in Gouda te moderniseren. Hiertoe werd verleden jaar al het hoekpand Korte Tiendeweg/Markt aangetrokken en na een ruim 6 maan den durende en ingrijpende verbou wing, kan nu ook het reisburo in Gouda tot een zeer modern en ge zellig Van Ginkel-reisburo gerekend worden. Ook de eigen programma’s (onder de landelijk bekende naam Van Ginkel Reizen) met o.a. rondreizen door In donesië en Sri Lanka en daarnaast autoreizen naar vakantiewoningen in 9 landen, zijn goed in trek in het hele land. Daarom is men bij Van Ginkel BV met recht optimistisch voor de toekomst. Van Ginkel verwacht in 1983 voor ruim 35.000 kliënten een vakantie te mogen verzorgen. GERARD DEKKER Gerard Dekker werd geboren te Utrecht. Hij ontving zijn muzikale opleiding achtereenvolgens aan het sie in Nederland en Duitsland. Zijn onderzoekingen op het gebied van de oude stemmingen, waarmee hij - wat de praktische toepassing betreft - in Nederland baanbrekend werk ver richtte, en waarover ook artikelen van zijn hand verschenen in verschil lende muziektijdschriften, hebben zelfs de aandacht getrokken van autoriteiten op dit gebied, zoals Prof, dr. A.D. Fokker. WADDINXVEEN - Het pro gramma voor het concert van Jorge Oraison (gitaar) en Ge rard Dekker (clavecimbel) op donderdag 18 november in de Waddinxveense raadzaal ziet er zo uit: 7. Enriquez de Valderrabano ca. 1500 - ca. 1557 gitaar-clavecimbel a. Sobre el canto llano de Conde Claros b. Contrapunto sobre el tenor de la baxa 2. Luys de Narvaez 16e eeuw gitaar solo a. Cancion del Empera- dor b. Baxa del contrapunto 3. Girolamo Frescobaldi 1583-1643 clavecimbel solo Tocatta Quinta c kl. t. 4. Padre Antonio Soler 1729-1783 gitaar solo Sonate c kl. t. Sonate d kl. t. 5. Manuel Ponce 1882-1948 gitaar-clavecimbel Andantino Preludio PAUZE 6. Fernando Canulli 1770-1841 gitaar-clavecimbel Sonata A gr. op 21 nr. 1 - Moderato - Adagio - Rondo 7. Anton Diabelli 1781-1858 gitaar-clavecimbel Sonatina A gr. op. 86 - Andante sostenuto - Allegro ma non troppo 8. Luigi Boccherini 1743-1805 gitaar-clavecimbel Introduction en Fan dango WADDINXVEEN - Zaterdag 20 no vember zullen St. Nicolaas en zijn Zwarte Pieten rondgaan door Wad- dinxveen-Zuid. De Spaanse kinder vrienden zullen voor de kinderen tot en met acht jaar, die lid zijn van de speeltuinvereniging Zonnig Zuid, weer een leuk cadeautje meenemen. De Sint hoopt de kinderen natuur lijk thuis aan te treffen. Men ver trekt om elf uur vanaf het wijkge- bouw aan de St. Victorstraat. Mocht het heel slecht weer zijn dan kunnen de pakjes afgehaald worden in het wijkgebouw tussen 11.00 en 13.00 uur. Om de Sint financieel te helpen or ganiseert de speeltuinvereniging een loterij. De loten hiervoor zullen op 15 en 16 november a.s. huis aan huis verkocht worden in Waddinxveen- Zuid. Er zijn veel leuke prijzen te winnen, beschikbaar gesteld door de middenstanders van Waddinxveen- Zuid. De winnende lotnummers staan vermeld op de auto van de Sint op 20 november. De gewonnen prijzen kunnen afgehaald worden op deze dag in het Wijkgebouw tussen 13.00 en 14.00 uur. De opbrengst van deze langspeelplaat komt geheel ten goede aan het werk van de Stichting ”In de Rechtse Straat”, waar de plaat dan ook te bestellen is. Het adres is: Postbus 131,6880 AC Velp, te lefoon 085-634959. Ook zullen er mu- ziekcassettes komen a ƒ21,00. Zoals gbruikélijk op de avonden van l.R.S. zullen er ook nu uitgebreide verkoopta- fels zijn voor boeken, platen, kaarten e.d. REPUTATIE De drie ondernemingen zijn tussen 1915 en 1920 opgericht en alle drie in particuliere handen. Boonstoppel in Waddinxveen heeft een grote repu tatie op het gebied van schilders- en bouwverven en was niet toevallig leverancier van de verf voor de on langs in gebruik genomen 5 mil joenste woning in Nederland. Fortis Coatings in Den Dolder neemt in ons land een leidende positie in op het gebied van poly-uretane kunst- stofverven voor de scheepvaart en ijzerconstructies. Macostan in Ede geniet een uitste kende reputatie op het gebied van industriële coatings en wegenverven. WERKGELEGENHEID Het spreekt voor zich, dat de drie jonge ondernemers niet alleen ge dacht hebben aan handhaving van de positie van hun ondernemingen. Ook zij hebben zich het advies ter harte genomen van de Vereniging Voor Verf Fabrikanten in Nederland (VVVF), die als belangrijke steun ter verbetering van de werkgelegenheid in de verfindustrie propageert dat middelgrote ondernemingen met kwalitatief uitstekende produkten in gebundelde vorm export moeten gaan bevorderen. Het moedige initia tief van de drie ondernemers is bij alle medewerkers van de betrokken bedrijven in grote instemming ont vangen. Op de beurs werden enkele primeurs voor Nederland op energiebesparende artikelen tentoongesteld, waaronder De Brime Brasan. Zweede inbouw- haard voor nieuwe en bestaande openhaarden. Deze inbouwhaard ge niet grote populariteit in Scadinavië door zijn geniale en toch eenvoudige constructie. Veel warmte en weinig brandstof door convectiewerking. Te leveren in 3 verschillende modellen. De Flam C.V. koppeling voor open haarden met een verhoogde capaci teit van 15.000 kca. De Flam open haarden zijn nu ook leverbaar in van keramisch glas voorziene deuren, waaronder het vermogen van de openhaard wordt vergroot. De LMW Windmolen 2,5 KW, wel ke direct op het bestaande net kan worden gekoppeld. De windmolen voor de kleine beurs die zich in zeer korte termijn terug verdient op de electrarekening. Het Glassheat electrisch verwar- mingssysteem. Dit Amerikaanse ver- warmingssysteem wordt door Han- delsonderneming HPJ op de markt gebracht. Het systeem berust op de productie van stralingswarmte (infra- rood-stralen) waardoor de mensen en niet de ruimte worden verwarmd. Een milieuvriendelijk, goedkoop pro- dukt, dat geen onderhoud behoeft. Ook voor de jeugd is het leuk om een lichtje op te steken tijdens de beurs, daar er een vernuftige bouw doos wordt gepresenteerd welke So- larcellen bevat, gecombineerd met een electromotortje. Deze en nog veel meer energiebespa rende artikelen waren te zien op de beurs “Ènergiebewust ’83” in Wad dinxveen. Nederlands Instituut voor Katholieke Kerkmuziek te Utrecht (laureaat or gel en koordirectie), het Brabants Conservatorium te Tilburg (piano en theorie der muziek) en het Amster- damsch Conservatorium (einddiplo ma solospel clavecimbel). Gerard Dekker begon zijn loopbaan als pianist, organist en koordirigent, maar sedert 1964 heeft hij zich uit sluitend op het clavecimbel- en or gelspel toegelegd, waarbij zijn specia liteit in het vertolken van de muziek der oude meesters bijzonder opvalt. Zijn orgelrepertoire omvat echter werken uit alle stijlperioden. Gerard Dekker geeft veel concerten als solist in binnen- en buitenland. Tevens is hij een veelgevraagd conti- nuo-speler. Hij gaf een serie concer ten te Londen, trad meerdere malen op in België en concerteerde in Duits land, Noorwegen en de D.D.R. Hij is vooral bekend geworden door zijn talrijke recitals voor de radio, waarin hij oude muziek vertolkte in de oospronkelijke stemmingen. Hij trad herhaaldelijk op voor de televi- nortek

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 41