Intocht van Intocht van Intocht van Winkeldiefstal Nederlands Dans Theater Weer speciaal W’veens abonnement voor het Lezers schrijven Staking bij het onderwijs (1) Staking bij het onderwijs (3) St. Nicolaas (3) Staking bij het onderwijs (2) St. Nicolaas (1) St. Nicolaas (2) Bezit traangas en drugs Speelgoed-avond van ouders Gr. v. Prinsterschool Rehorst bouwt in Woerden Ook nu weer gratis busvervoer 181 woningen Bijna 5,5 mille voor Jantje Beton POLITIENIEUWS WADDINXVEEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 NOVEMBER 1982 M M MUM -- WADDINXVEEN - pen jaren heeft het Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. lingsavonden zullen naar Scheveningen en n. Deze tassen waren kort tevoren in een andere winkel aan de Passage ont vreemd. Eén van de vrouwen bleek in het bezit van een hoeveel heid verdovende middelen te zijn. Twee van de vrouwen hadden elk een spuitbus met traangas bij zich. De verdovende middelen en Na de grote belangstelling in de twee afgelo- Nederlands Dans Theater voor het nieuwe theaterseizoen een speciaal abonnementje samengesteld voor Wad dinxveen. Het is een abonnement van 2 voorstellingen op de vrij dagavond in het Circustheater in Scheveningen. Op de voorstel- i weer gratis bussen rijden van Waddinxveen terug. De voorstellingen vinden plaats op de vrijdagavonden 17 december en 25 maart. de twee spuitbussen zijn inbeslaggenomen. Een beeld van het Nederlands Danstheater tijdens November Steps onder choreografie van Jiri Kylian. DOORGEREDEN WADDINXVEEN Op woensdag 10 november werden door de plaatselijke rijkspolitie drie uit Amsterdam afkomstige vrouwen (respectievelijk 38, 33 en 27 jaar oud) op heterdaad betrapt bij diefstal van meerdere goederen bij de Spar aan de Passage. Deze personen waren door winkelpersoneel betrapt. Voor f. 40,— aan goederen werd niet aan de kassa afgerekend. De vrouwen werden naar het politiebureau overgebracht. Korte tijd later werd een in een auto wachtende 26-jarige vrouw uit Groningen aangehouden. In deze auto werden twee Skailederen tassen aangetro R Jr JIRI KYLIAN vuurwerk zijn inbc- V Als de extra verlaging van de sala rissen van de leerkrachten doorgaat, is het hek van de dam. Daarom is het logisch dat de leerkrachten nu sta ken. vertwijfeld de kinderen toeriepen dat ze elkaar niet onder de auto moesten du wen. De helft van de kleuters, om wie het ei genlijk ging, heeft de Sint slechts in een glimp gezien. Gelukkig maar dat hij deze week nog een keer op de televisie aan komt. Al met al een aankomst de Wad- dinxveense middenstand onwaardig. Zij vergeleek bijvoorbeeld de houding van de volwassene ten opzichte van het spelende kind met de wijze waar op we het kind de WC leren gebrui ken. V PRIJZEN Dank zij de groei in de publieke be- J. Ch. HAVERKAMP-VAN INGEN, Wingerd 171 E. H. STEENWINKEL-VAN SUM- MEREN, Zuringveld 14 W. GROENENDIJK, Groenezoom 10 H. VAN MAANEN, Wingerd 225. (Naschrift redactie: De enorme drukte van zaterdagmiddag, zowel aan de Nesse waar Sint Nicolaas met het motorschip Spanje aankwam, als op het Raadhuis plein waar de Goedheiligman en zijn Zwarte Pieten werden ontvangen door Eigenlijk zou men het niet door de leerkrachten alleen moeten laten op knappen. Een eerlijk loon willen we allemaal. Goed onderwijs moet er zijn voor iedereen. Daarom gaat de ze onderwijsstaking ook u aan!!! PAUL VAN GESSEL IREEN VAN DER HAAGEN PSP-Afdeling Waddinxveen Secretariaat: Justus van Effenlaan 20 beid, waarvoor geen vakleerkrachten meer zijn, wordt overgelaten aan de meester of de juffrouw. De juf of meester moeten veel tijd uittrekken om buitenlandse kinderen Neder lands te leren en de zwakkeren bijles te geven. De remedial-teacher is weg bezuinigd. De juf of meester doet haar (zijn) best, maar is minder competent (op leidingsduur verkort). Bent u ont hutst door dit toekomstbeeld? Vindt langstelling zijn de abonnementsprij zen in het nieuwe seizoen niet om hoog gegaan. De prijzen zijn: le rang f. 35,—; 2e rang f. 30,—Jongeren tot- 26 jaar: le rang f. 27,50; 2e rang f. 25,—. De inschrijving van dit abonne ment is tot en met.vrijdag 3 decem ber. Voor inlichtingen en bestel lingen: Gemeentehuis Waddinxveen, Afd. Algemene Zaken tel. 01828- 4433 (op werkdagen van 8.30 t/m 12.30 uur). Beste middenstandsvercniging. Harte lijk dank voor uw bemoeiingen om de Goedheiligman naar Waddinxveen te krijgen. Hoewel wij beseffen dat een dergelijke organisatie niet een voudig is, wij doelen hiermee op de gebeurtenissen van afgelopen zater dag, menen wij er goed aan te doen u enkele suggesties aan de hand te doen waarmee de organisatie voor het vol gende jaar zeker gebaat zal zijn. - Laat de Goedheiligman volgend jaar niet eerder komen dan nadat de offi ciële entree in Nederland is gemaakt. Een illegaal verblijf in Nederland staat zo slordig. Beter lijkt het ons Uiteraard zijn in deze voorstellingen weer balletten te zien van de artis tieke leider van het NDT, Jiri Kylian. Met deze werken oogst het NDT de laatste jaren overal ter wereld over weldigende successen. Het abonne ment biedt een keuze uit zowel oude re als nieuwe balletten. Zo komt bij voorbeeld het al lang niet meer uit gevoerde “November Steps” op de sfeervolle japanse fluitmuziek van Torn Takemitsu op het programma. Naar de aard van hun spel deelde ze de kinderen in vier groepen in: de rauwers, de douwers, de schoppers en de bouwers. Rake en voor zichzelf sprekende benamingen. Volgens Ma rianne de Valk is speelgoed noodzaak voor een kind. Ieder kind moet kun nen beschikken over dingen om mee te bewegen, om de fantasie op uit te leven, om mee te bouwen en materi aal om spelend te denken. De aanwezige ouders en leerkrach ten werden op hun speelsheid getest met de opdracht minstens tien ma nieren te bedenken om met een stuk speelgoed te spelen buiten de bedoeling van de fabrikant om. Na tien minuten was men hier uitgeput van en begreep men dat een kind, dat zo de hele dag bezig is, ’s avonds be hoorlijk afgedraaid is. Het bekijken en uitproberen van meegebracht speelgoed was het sluit stuk van een leerzame en genoeglijke avond. Naar aanleiding van de akties, die momenteel gehouden worden binnen het onderwijs, willen wij ook langs deze weg ons ongenoegen kenbaar maken, over de aangekondigde maat regelen, die onzes inziens de kwali- Uit de manier waarop zij het onder werp spelen en speelgoed naar vo ren bracht bleek al gauw dat de schoolcommissie een goede keus had gedaan, want zij deed dit deskundig en tegelijkertijd speels. Eerst mag het kind met alles spelen, daarna gaan we het steeds meer af richten op dingen, die wij speciaal voor het spelen bestemmen. Tenslot te is de afstand tot het spel zo groot, dat het niet meer tot het echte leven behoort. Het kind is dan volwassen. u dat uw kind recht heeft op goed onderwijs? Laat dat de minister we ten! Verzamel handtekeningen en stuur ze op! Mijn dochter houd ik twee dagen thuis met de kreet: “Beter goed on derwijs missen, dan later op een “ver kapt dagverblijf” zitten! Ónze jeugd heeft recht op goed onderwijs! IRENE V. D. HAAGEN P.C. Hooftstraat 22 WADDINXVEEN/WOERDEN - De heer L. van Dijken, plaatsvervangend hoofdingenieur-directeur Provinciale Directie Volkshuisvesting Zuid-Hol- land, heeft vandaag (woensdag 17 no vember) de eerste paal geslagen voor de eerste fase van een bouwprojekt in het uitbreidingsplan Molenvliet West te Woerden. Het bouwplan, dat een woonbebou wing van 136 prcmieverhuurwonin- gen behelst, wordt uitgevoerd door Bouw- en Aannemingsmaatschappij P. Rehorst B.V. uit Waddinxveen. De woningen worden gebouwd in op dracht van woningbouwvereniging Patrimonium te Woerden. Het bouwplan zal naar ontwerp van architektenbureau Groosman Part- ners/Total Planning B.V. te Rotter dam, medio augustus 1983 worden opgeleverd. Tevens hoopt Bouw- en Aannemingsmaatschappij P. Rehorst B.V. binnenkort een aanvang te ma ken met de bouw van 45 premie B koopwoningen in hetzelfde uitbrei dingsplan. Leerkrachten staken, waarom? In Waddinxveen heeft het maar een haartje gescheeld. De werkgever van de leerkrachten, onze overheid, heeft te veel geld uit gegeven. De overheid bezuinigt nu en iedereen heeft dat inmiddels gemerkt in zijn eigen portemonnee. Op onder wijs kan blijkbaar nog extra bezui nigd worden, denkt deze regering. Dus worden de salarissen van de leer krachten en van ander schoolperso neel zoals schoonmakers, conciërges, nog eens extra verlaagd. Zomaar. Je zult maar leerkracht zijn! En dat is nog maar het begin Wat de regering verder van plan is maakt het nog er ger. Grotere klassen, minder vakleer krachten, afschaffen schoolzwem men, en nog veel meer jonge leer-, krachten die geen baan meer kunnen krijgen. Bent u of zijn uw kinderen dan aan de beurt? AÏJTOBRANDJE Op zaterdag 13 november omstreeks 12.20 uur raakte op het veilingter- rein aan de Bredeweg een personen auto in brand. Met water en een poe- derblusser werd de brand geblust. Door onbekende oorzaak was de brand onder de motorkap ontstaan. De schade bleef beperkt tot het mo torcompartiment. INBRAAKPOGINGEN Diverse meldingen van inbraakpogin- gen bereikten de rijkspolitie. Op zaterdag 13 november werd ontdekt, dat was getracht een in de Vijverlaan staande bestelauto open te breken. Dankzij goede voorzieningen van de eigenaar konden de portieren niet worden geopend. Dezelfde dag werd gemeld, dat was gepoogd in te bre ken in de kantine van de hockey- vereniging Waddinxveen. Er werd niets ontvreemd. Vermoedelijk in de nacht van vrijdag 12 op zaterdag 13 november werd in de Oranjelaan getracht een personen auto open te breken. Een zijruitje was uit de auto weggenomen. Er werd niets ontvreemd. Op de Waddinxveense scholen wordt niet gestaakt. Eén van de redenen: je mag de bezuinigingsvoorstellen van de minister van Onderwijs en Weten schappen niet over de rug van de kin deren spelen. Dat is een zeer goede reden, alleen nu zouden de kinderen een week het willoos slachtoffer zijn, doch als de bezuinigingsvoorstellen doorgaan zijn ze jarenlang het onge wilde slachtoffer. Want dat onze kin deren het kind van de rekening wor den is duidelijk. Waar gaat deze staking om: 1. Korting op alle salarissen van 1,65 procent. 2. Gemiddelde groepsgrootte per klas wordt verhoogd. 3. Zwemsubsidie vervalt. 4. Schoonmaakpersoneel mag minder uren werken. 5. Minder professioneel onderwijs aan buitenlandse kinderen. 6. Minder uren voor de logopediste. 7. Minder gymnastiek, minder hand werken, minder handenarbeid door vakleerkrachten gegeven, korting 25 procent. 9. Remedial teacher krijgt minder uren. 10. Verkorting opleidingsduur leer krachten. Dit zijn slechts bezuinigingsvoorstel len die betrekking hebben op het la ger onderwijs. Hoe gaat nu een bezui nigde zes-klassige lagere school in Waddinxveen er uit zien? Uw of mijn kind zit in een grote sa mengestelde klas (6 leerkrachten zijn 5 leerkrachten geworden). Het schoolzwemmen is afgelopen. Gym nastiek, handwerken en handerar- In het Weekblad voor Waddinxveen la zen we dat die goedé lieve Sint naar Waddinxveen zou komen. Nou, hij was er hoor, zaterdagmiddag. Maar dan wel heel kort deze keer bij het gemeente huis. We hadden hem amper gezien of hij was alweer verdwenen. Wat een groot feest zou moeten worden voor de kleinen uit Waddinxveen, werd een te leurstelling. Dit geldt althans voor de toeschouwers, want voor de ijverige middenstand uit Waddinxveen zal het ongetwijfeld wel weer geld in het laatje brengen. Is het nou nodig om de traditionele kin dervriend te laten fungeren als pleitbe zorger van het bedrijfsleven hier. Ik ben ervan overtuigd dat velen, die het schouwspel hebben aanschouwd, deze mening niet toegedaan waren. De kinde ren hadden nauwelijks gelegenheid hem te zien. Bo vendien waren de attributen waarvan de Sint zich bediende niet in die staat waarin ze hadden moeten zijn om er nog iéts van te maken. Concluderend kan je dus stellen, dat de middag niet zo verliep zoals we ons dat hadden voor gesteld. En dat de toch al rijkelijk vertegenwoordigde commercie nu ook al het kinderplezier aantast, dat gaat te ver. FAM. A. VERDOORN Sweelinckhof 48 Voor de december-voorstelling staat ook een herhaling van de grootste “Glagolitische Mis” gepland. Speciaal voor de uitvoering van deze muziek van Janacek komt een tsjechisch koor naar Nederland. In maart wordt “Nomaden” weer uit gevoerd. Het ballet “Nomaden” is sinds het vorig jaar in première ging enkele malen grondig veranderd. De ze nieuwe versie met de nieuwe kos tuums van Willa Kim (Drcam Dan ces) is dan voor de eerste keer in Scheveningen te zien. De voorstellingen bieden verder een keuze uit bestaande balletten, die door andere choreografen voor het NDT zijn gemaakt, o.a. “Village Songs” van Christopher Bruce. De rustieke impressie van een Oosteuro- pees dorpje op muziek van Bela Bar tók (in maart). Voor de muzikale be geleiding wordt gezorgd door het Ne derlands Ballet Órkest. Verder wordt medewerking verleend door koren en tal van solisten. teit van het toekomstige onderwijs nadelig zullen beinvloeden. LEERKRACHTEN KLAAS DE VRIES SCHOOL mede namens het openbaar onderwijs in Waddinxveen. Als ouders van kinderen tussen de 4 en 7 jaar waren we ook dit jaar weer aanwe zig bij de intocht van Sint Nicolaas aan de Nesse. Over de Goedheiligman en zijn knech ten niets dan lof. Voor de rest was het voor de zoveelste keer een georganiseer de chaos. Kleuters die haast in de Gouwe belanden door het gedrang. Pepernoten die grotendeels op de grond en in de Gouwe terecht kwamen, zo niet dan wel in de tassen van jongelui van tien jaar en ouder. Een gedrang van jewelste waarbij jezelf als ouder (soms met een kind op je nek) geen kant meer op kon. Een Sint Nico laas die na Veel ’’geknok” over een dras sig grasveld schichtig in een auto het strijdtoneel verliet. Zwarte Pieten, die Het kind zelf kiest speelgoed op de uiterlijke kenmerken zoals felle kleu ren, groot formaat, geluid en licht. In onze ogen niet verantwoord, maar af en toe mag je je kind best zoiets geven. We geven het toch ook wel eens patat om het te verwennen? Het is ons opgevallen hoe moeilijk zo’n beslissing is voor een leerkracht. Daarom begrijpt de PSP waarom er in Waddinxveen nu nog niet wordt gestaakt. Waddinxveens burgemeester C. M. van der Linden, hebben verhinderd de Spaanse kindervriend op een manier rond te laten gaan die recht deed aan al die meisjes en jongens die voor hem waren gekomen. De organiserende middenstandsvereni- ging Waddinxveen, welke jaarlijks pro beert de traditionele ontvangst attractief te laten zijn én alles in goede banen te laten lopen, is het- zo is ons gebleken - eens met de kritiek van de ouders. Er zal dan ook komende zaterdag door Sint Nicolaas en zijn Zwarte Pieten tussen half twee en vier uur een rondgang worden gemaakt in en langs de zeven Waddinxveense winkel centra om de Goedheiligman nog beter dan afgelopen zaterdagmiddag het geval kon zijn in contact te laten komen met de Waddinxveense jeugd. Waar de Sint komt en hoe laat staat op de voorpagina van dit Weekblad voor Waddinxveen. Over het genoemde commerciële karak ter van de intocht kunnen we kort zijn. Naar onze mening was de ontvangst van Sint Nicolaas waardevrij. Bijna niemand herinnerde eraan dat het de plaatselijke Waddinxveense middenstand - de groot ste werkgever ter plaatse - was geweest op wiens uitnodiging de kindervriend weer vaste voet op Spaanse bodem had gezet. De intocht (met het motorschip Spanje) was in stijl. Het enige was dat op de trap pen van het gemeentehuis ook het start sein werd gegeven voor de jaarlijkse Sint Nicolaasactie 1982. Door een gebrekkige geluidsinstallatie waren helaas een aantal woorden van de Sint, gericht aan de jeugd, voor het publiek onverstaanbaar geworden.) WADDINXVEEN De onlangs in Waddinxveen gehouden collecte van het Nationaal Jeugd Fonds - het fonds van Jantje Beton - heeft het forse bedrag opgeleverd van 5425 gulden. Van dit bedrag zal plm. 50 procent ten goede komen aan de plaatselijke jeugdgroeperingen die aan de collecte hebben meegedaan. Het overige deel van de opbrengst zal door het Nationaal Jeugd Fonds wor den besteed aan de financiering van tientallen projekten ten behoeve van het jeugdwerk in ons land. Het gaat hierbij om speelplaatsen, kinderboer derijen, clubhuizen, speelotheken, peuterspeelzalen e.d. Concrete hulp voor nieuwe mogelijkheden en nieu we voorzieningen. nog om de entree in Waddinxveen een week later dan de officiële entree in Nederland te laten plaatsvinden. Commerciële overwegingen dienen bij dit kinderevenement geen door slaggevende factor te zijn. - Aangezien het bekend is dat de Goedheiligman direct vanuit Spanje naar Nederland afreist, staat het zo slordig als er op het m.s. “Spanje” Nederlandse kinderen zijn die niet, zoals alle andere kinderen, in het ge drang hoeven te wachten om een glimp van de Goedheiligman op te vangen. - Voor de organisatie van de aan komst 1983 lijkt het ons een leuke gedachte als bij de aankomst muzi kale ondersteuning van een fanfare korps aanwezig is. - Voorts lijkt het ons nuttig om in het vervolg een routebeschrijving te publiceren volgens welke de Goed heiligman geacht wordt van de aan- komstplek naar het gemeentehuis te rijden. Daarmee wordt voorkomen dat veel ouders met kinderen zich op stellen langs de route die in voorgaan de jaren gebruikelijk was om uitein delijk tot de conclusie te moeten ko men dat er plotseling een andere rou te gevolgd werd. - Voor volgend jaar dient in ieder ge val voorkomen te worden dat er klei ne kinderen de dupe worden van de dringende massa mensen. Een af scheiding met hekken is hierbij te overwegen. Beter nog lijkt het ons om met het korps rijkpolitie voor een betere ordening te zorgen zodat er geen kans meer bestaat dat kleine mensen platgewalst dreigen te wor den in de grote menigte. - Wij hebben begrepen dat op het bordes van het gemeentehuis door een aantal leerlingen van de Streek- muziekschool een muzikale bijdrage is geleverd. Wij hebben dit alleen van den, als gevolg waarvan de paal werd beschadigd. Dezelfde dag omstreeks 20.00 uur vond er op de hoek Kerkweg-Oost/ Jul. van Stolberglaan een aanrijding plaats tussen 2 personenauto’s. De achteropkomende bestuurder merkte te laat op, dat de voor hem rijdende bestuurder afremde om een naderen de personenauto voorrang te verle nen. Lichte materiële schade was het gevolg. Op donderdag 11 november om 12.25 uur vond er een ongeval plaats nabij de kruising Noordeinde-Beetho- venlaan tussen een fietser en een automobilist. De fietser reed over de Dorpstraat richting Boskoop. De automobilist wilde vanaf de Beetho venlaan naar links de Dorpstraat op rijden. Beiden stopten eerst en trok ken daarna tegelijk samen op, waarna de aanrijding volgde. De fietser liep hierbij een gebroken pols op. Dezelfde dag om 17.15 uur raakte door tot op heden onbekende oor zaak een Chrysler-personenauto van de rijksweg 12 nabij de afslag Moer- kapelle. Via het brede talud was de auto naar beneden geduikeld en kwam net niet in de sloot terecht. De inzittenden bleven ongedeerd. De auto moest uit het talud worden ge takeld. Op donderdag 11 november om streeks 18.50 uur werd op de Cho- pinlaan een 65-jarige vrouw gewond aangetroffen. Vermoedelijk is zij na bij het Mobil-tankstation van haar fiets gevallen. De ter plaatse geko men arts constateerde een hersen schudding. Voor nader onderzoek werd de vrouw per ambulance naar het Bleulandziekenhuis te Gouda overgebracht. horen-zeggen aangezien er niets van te verstaan was. Een geluidsinstallatie is toch niet zo duur? - Over die geluidsinstallatie merken wij het volgende op. Het moet toch niet zo moeilijk zijn om de Goedhei ligman, die maar één keer per jaar in Waddinxveen komt, te voorzien van een deugdelijk werkende geluidsin stallatie. Het staat zo slordig als het gesprokene van De Sint niet verstaan baar is. - Tot slot merken wij op dat de in huldiging van de Goedheiligman nog altijd een kinderfeest is en dat de zonodig gesproken welkomswoorden best hierop afgestemd mogen wor den. Misschien is het een goede zaak dat het organiserende comité hier volgend jaar rekening mee kan hou den. Voor het ventileren van per soonlijke meningen zijn nl. andere kanalen aanwezig. Wij hopen dat de door ons gemaakte opmerkingen door u, in positieve zin verwerkt zullen worden bij de orga nisatie voor 1983. G.C.M. NOORDERMEER E. ALTINK J.H.C. ROOR F.J.M. SCHWIEBBE te Waddinxveen DIEFSTAL/INBRAAK De afgelopen week werd bij de po litie drie keer aangifte gedaan van diefstal van een fiets. Eén fiets werd teruggevonden en kon aan de eige naar worden teruggegeven. Op maan dag 8 november werden een aantal afdekkappen van de Bethelschool vernield. Vermoedelijk werd tegelij kertijd een hoeveelheid lood wegge nomen. Op zondag 7 of maandag 8 novem ber werd getracht een nabij de Passa ge geparkeerd staande auto open te breken. Een portierslot bleek te zijn gefroceerd. Een soortgelijke poging yond plaats in de Fortunalaan. Uit de geparkeerde auto werd niets ont vreemd. DIVERSE OVERTREDINGEN De afgelopen week werden bij diver se kelinere controles diverse wegge bruikers bekeurd wegens de volgen de gepleegde overtredingen: onjuist parkeren (6), div. technische gebre ken (7); rijfouten (9); fietsen op trot toirs (10); defecte, dan wel rijden zonder verlichting (8); rijden door rood licht (2), overtreding van de Rijtijdenwet (1) en landbouwveilig- heidsbesluit (1). In verband met het rijden onder in vloed van alcohol werd rond de mid daguren een automobilist een rijver bod opgelegd en werd hem een bloedproef afgenomen. Een perso nenauto en 3 bromfietsen werden voor nader technisch onderzoek uit het verkeer genomen. BEZIT DRUGS Op dinsdag 9 november werd rond het middernachtelijk uur een 24- jarige uit Gouda afkomstige man aan- WADDINXVEEN - Dinsdag voor een week hield de oudervereni ging van de protestants-christelijke Groen van Prinstererschool aan de Tollenslaan zijn jaarlijkse vergade ring. Het huishoudelijke gedeelte, dat de behandeling van de jaarstuk ken, verslag kascontrolecommissie en voorstellen van nieuwe leden voor de schoolcommissie omvatte, werd vlot afgehandeld, zodat er nog alle ruim te was voor de hoofdmoot van de avond: voorlichting en discussie over speelgoed. Hiervoor was uitgenodigd Marianne de Valk uit Hoogland, die zichzelf voorstelde als speelgoed- joumaliste. Zij werkt o.a. mee aan het blad Ouders van Nu. Het Nederlands Dans Theater - weer terug van een nieuwe succestournee in de Met in New York - zet in het nieuwe seizoen zijn stormachtige groei van de laatste jaren voort. De programma’s zijn gavarieerder dan ooit. In elke voorstelling van dit abonnement zit minstens één wereld première. In november is dat een nieuw ballet van James Vincent op muziek van Bohuslav Martinu (de componist van Soldatenmis). Voor maart wordt er een nieuw ballet van Leigh Warren verwacht. gehouden, daar hij in het bezit was van een hoeveelheid hasj. Bij onder zoek in zijn auto werd een dolkmes aangetroffen. Zowel het wapen als de hoeveelheid verdovende middelen is inbeslaggenomen. ZENDAPPARATUUR Op dinsdag 9 november werd door de Waddinxveense rijkspolitie in samen werking met de Radio Controle Dienst een onderzoek in een woning ingesteld, waarbij twee zendinstalla- ties, die niet aan de eisen voldeden, inbeslag werden genomen. Tegen de eigenaar van de apparatuur wordt proces-verbaal opgemaakt. DOORGEREDEN Op woensdag 10 november werd rond het middaguur op de Esdoorn- laan een 16-jarige bromfietser aan de achterzijde aangereden door een per sonenauto. De bromfietser kwam hierbij ten val en liep lichte verwon dingen op. De veroorzakende be stuurder was na het ongeval meteen doorgereden. Aan de hand van het door attente getuigen opgenomen kenteken van het doorgereden voer tuig wist de politie kort na het onge val de bestuurder in zijn woning aan te houden. Daar deze Waddinxveen se automobilist alcohol had genut tigd, werd van hem een bloedproef afgenomen. OVERLAST VUURWERK De afgelopen week werd op enkele plaatsen in de gemeente Waddinx veen vuurwerk afgestoken door jeugd, waarbij overlast voor omwo nenden werd ondervonden. Enkele hoeveelheden slaggenomen. WAPEN INBESLAGGENOMEN Op zaterdag 13 november werd van een 15-jarige Waddinxvener een zoge naamd buck knife inbeslaggenomen, daar hij dit wapen op de openbare weg bij zich had. In dit geval was er sprake van een overtreding van de wapenwet. NIET BETAALD Op zaterdag 14 november werd door een 30-jarige uit ’s-Gravenhage af komstige man benzine getankt bij het tankstation langs de rijksweg 12. Zonder te betalen reed de man daar na weg, waarna hij korte tijd later op de rijksweg werd aangehouden. De bestuurder van de auto had een ont zegging van de rijbevoegdheid. Tegen deze man wordt proces-verbaal opge maakt. BEZITTERS VAN HASJ Op zaterdag 13 november werden ’s middags op de Passage twee 16-jarige Waddinxveense knapen aangehouden, daar zij in het beztit waren van een lichte hoeveelheid hasj. Eén van de knapen had het spul in bezit en had daarvan iets aan de ander gegeven. Na verhoor zijn de knapen heenge zonden. Op maandag 15 november werd rond het middaguur een nabij de Bredero- laan geparkeerd staande bestelauto aangereden door een personenauto, waarna de bestuurster daarvan zon der te stoppen doorreed. Aan de hand van het opgenomen kenteken wist de politie kort na het ongeval de 19-jarige Waddinxveense automo biliste in haar woning aan te houden. Terzake het doorrijden na een aan rijding wordt tegen haar proces verbaal opgemaakt. AANRIJDINGEN Op woensdag 10 november werd door de bestyurder van een vracht auto gemeld, dat hij nabij station Noord een lantaarnpaal had aangeie-

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 45