Geen werk voor 527 Waddinxveners TDMA LIMA Kerngroep: Zo kan je helpen Politie: Zorg voor een goede fietsverlichting Combinatie gitaar- clavecimbel prachtige natuurlijke eenheid Sint Nicolaas bezoekt Groensvoorde z Den Edel Donateur Hockey-dames gelijk (1-1) Expositie Vogelvrienden Sjoelen Kwiek herstelt Oktobercijfers GAB Gouda Geslaagd tournooi WADDINXVEEN POLITIENIEUWS WADDINXVEEN aL_ Aan het werk in het Peruaanse Lima, waarmee de Kerngroep nauwe banden heeft in het Bovenvoltaanse man op bezoek in het winkelcentrum Groensvoorde (Foto: Week blad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). dat Jorge Oraison in de raadzaal va gegeven. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 24 NOVEMBER 1982 WADDINXVEEN/GOUDA Volgens de oktobercijfers van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda telde Waddinxveen 527 werk loze inwoners: 350 mannen en 177 vrouwen. Een jaar geleden wa ren dat er nog 288: 178 mannen en 110 vrouwen. WADDINXVEEN De Waddinxveense rijkspolitie bekeurde in de afgelopen week acht fietsers, daar zij zonder verlichting reden. Het komt de laatste tijd veel voor, dat vooral zeer jeugdige fietsers en bromfietsers geheel zonder verlichting aan het verkeer deelne men. Menige scholier is door de Waddinxveense rijkspolitie staande gehouden, daar op zijn of haar fiets geen goede verlichting of een wit achterspatbord was aangebracht. Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen gesmeed, na eerst actief te zijn geweest Torna. WADDINXVEEN Dat de combinatie gitaar-clavecimbel tot een prachtige natuurlijke eenheid kan leiden bleek tijdens het concert i en Gerard Dekker op donderdag 18 november raadzaal van het gemeentehuis van Waddinxveen hebben Sint Nicolaas en zijn Zwarte Pieten trokken zaterdagmiddag langs de zéven Waddinxveense winkelcentra. Hier is de Goedheilig Fr i en en WADDINXVEEN - Na de wat tegenge vallen massale ontvangst van Sint Nico- laas zaterdagmiddag voor een week aan de Nesse en op het Raadhuisplein heeft 1416 punten 1347 punten 1340 punten 1267 punten 1261 punten 1247 punten Het was een plezierige middag voor zo wel de Sint als de Waddinxveense meis jes en jongens. Sint Nicolaas afgelopen zaterdagmiddag revanche genomen. Met zijn Zwarte Pie ten trok Sint Nicolaas een middag lang 1121 punten 1094 punten 1094 punten De volgende sjoelavond is op 24 no vember. WADDINXVEEN Uitslag van de laatste in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan gehouden sjoelavond: Klasse A: 1Jan Kersbergen 2. Peter Sliedrecht 3. Ton Cozijnsen Klasse B 1. Mevr. M. v. Renesse 2. Wilco v/d Bas 3 Jan Harkes Klasse C: 1. Mevr. Vermeer 2. Dhr. M.C. Taktor 2. Wim de Bas WADDINXVEEN Het eerste team van de tafeltennisvereniging Kwiek verzekerde zich afgelopen week van een 2e plaats in de 2e klasse door met 8-2 van Ilac 2 te winnen. Enkel H. v.d. Meulen moest 2 sets afstaan. Kwiek 2 verloor met 9-1 van Ilac 4. R. van Dijk scoorde tegen. Kwiek 3 won van Smash 4 en komt daarmee op een 3e plaats te staan. R. den Haan won 3 sets, W. v. Wageningen en H. Bloks ieder 2 sets (uitslag: 7-3). Kwiek 4, ook uitgesloten van promotie, won nu wel van Ilac 5. H. Simons won 3 sets, A. Daalhof en A. Berckenkamp ieder 2 sets. WADDINXVEEN - Geen werk geen eten! Waddinxveen probeert te helpen. Arbeiders in Lima kunnen met f. 8,— per dag hun gezin net genoeg te eten geven. Maar dan moeten ze wel kunnen werken, want geen werk betekent geen eten. Help hen hun werk te behou den. Wordt donateur voor f. 8,— of meer per jaar. U kunt uw bijdrage storten op giro 3 560 360, t.n.v. penningmees ter “Waddinxveen-Toma-Lima” te Waddinxveen. WADDINXVEEN - Voor de dames van de hockeyclub Waddinxveen (met 1 punt op de laatste plaats) stond dit weekend een uitwedstrijd tegen koploper Nieuwkoop op het programma. Er werd gelijk (1-1) ge speeld. De eerste helft van de wedstrijd gaf een gelijkopgaande strijd te zien, met aanvallen van beide kanten, die ech ter niet resulteerden in doelpunten. Vlak na de rust bracht Waddinxveen de stand op 0-1 door een hard inge slagen bal van P. Christoffels, die via de keepster van Nieuwkoop het doel in verdween. Waddinxveen bleef druk uitoefenen, maar ondanks goed ver dedigingswerk van D. Verzantvoort en F. van Rooy kon Nieuwkoop en kele minuten voor tijd de bal vanuit een rommelige situatie langs.keepster I. Ruiter werken, wat de eindstand op 1-1 bracht. van Diabelli was een pretentieloos, joyeus stuk, dat echter grote eisen stelt aan de vertolkers. De vele ver sieringen en loopjes in de snelle de len, vereisen namelijk een perfekt samenspel. Oraison en Dekker waren wat dat betreft volledig aan elkaar gewaagd. werknemers - geen goede boekhoudingen - gebrek aan werkkapitaal - onvoldoende kennis van afzetmo gelijkheden - hoge schulden Met de hulp van het CIDIAC wordt geprobeerd om deze problemen op te lossen. Verder wordt ook geprobeerd een financieel fonds in het leven te roepen waar de bedrijfjes geld uit kunnen lenen. De banken zijn na melijk niet gemakkelijk bereid geld te lenen en als het al lukt, is de rente ongeveer 30 procent per jaar. Zo worden de bedrijfjes door plaat selijke deskunigen in Lima zo goed mogelijk uit de problemen gehol pen. Dat is niet gemakkelijk, want de economische situatie in Zuid-Ameri- ka is veel en veel beroerder dan hier. Zonder steun van buitenaf is daarbij niet snel iets te bereiken. Daarom is het onze plicht als medemens om te doen wat we kunnen. De klankkleur van beide instrumen ten sluit op een wonderlijke manier op elkaar aan. Wanneer de claveci- nist van het luit-register gebruik maakt, zijn de instrumenten nau welijks van elkaar te onderscheiden en is de eenheid haast volmaakt. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se vogelvvereniging De Vogelvrienden organiseert op 25, 26 en 27 november haar jaarlijkse tentoonstelling. Drie da gen lang zuLlen in het verenigingsge bouw het Trefpunt aan de Stationsstraat circa 400 vogels te zien zijn. De tentoon stelling wordt voor de 25ste maal gehou den. De openingstijden zijn: Donderdag van 20.00-23.00 uur; vrijdag van 14.00- 23.00 uur (met om 21.00 uur de trekking van de grote verloting) en zaterdag van 10.00-17.00 uur. De toegang is gratis. ber werd een autoradio-antenne ont vreemd van een auto, welke nabij de Groensvoorde stond geparkeerd. Een aantal onderdelen werden van een bromfiets, welke nabij de sport velden langs de Sniepweg stond ge parkeerd, gedemonteerd. Vanuit een kleedkamer van de sport hal De Sniep werd uit kleding een horloge, merk Seiko, en een porte monnee, inhoud enkele honderden guldens, ontvreemd. Advies politie: Laat niets onbewaakt in kleedkamers e.d. liggen. In de nacht van donderdag 18 op vrijdag 19 november werd ingebro ken in een bedrijfspand aan de Mer- curiusweg. Via een gat in een ruit kon men het raam openen. Een aan tal kantoorruimten werd doorzocht. Er bleek niets te zijn ontvreemd. AANRIJDINGEN Op zaterdag 13 november reed om streeks 21.15 uur een personenauto uit een uitrit de rijbaan van de Kerk- weg-Oost op. Hierbij werd geen vrije doorgang verleend aan een naderende bromfietser. Hierbij ontstond lichte materiële schade. Op woensdag 17 november om 09.00 uur vond op de Henegouwer- weg een ongeval plaats tussen twee vrachtauto’s. De bestuurder van de ene vrachtauto moest een noodstop maken voor een plotseling afremmen de automobilist waarbij de aanhang wagen van de vrachtauto schaarde en tegen de andere vrachtauto botste. Een dag later vond op deze plek wederom een aanrijding plaats, nu tussen twee personenauto’s. Een automobilist remde schielijk voor het oranjekleurig verkeerslicht. De achteropkomende bestuurder meen de, dat de voor hem rijdende auto zou doorrijden, waarna de botsing volgde. Persoonlijke ongelukken de den zich hierbij niet voor. Op zaterdag 20 november om 20.00 uur keerde een automobilist op de kruising Kerkweg-Juliana van Stol- berglaan en stond daarbij dwars op de rijbaan van de Van Stolberglaan. Een vanuit de richting Kanaalstraat naderende bromfietser zag, dat de automobilist te laat op trok en kon niet meer tijdig en afdoende remmen. Lichte materiële schade was het ge volg. De afgelopen dagen bereikten de po litie een aantal ongevalsmeldingen,' inhoudende dat diverse personen auto’s werden aangereden en waarbij schade werd veroorzaakt. De veroor zakende chauffeurs zijn na het on geval meteen weggereden. Op zaterdag 13 november omstreeks 15.00 uur werd in de Anna Paulow- nastraat een Morris Marina personen auto aan de rechtervoorzijde aange reden. Op dinsdag 16 november werd in de avonduren een verkeerslicht nabij de hefbrug aangereden waarbij schade ontstond. Vermoedelijk is dit met een vrachtauto gebeurd. Op zaterdag 20 november is, vermoe delijk tussen 09.00 en 12.00 uur, op de Jan Dorrekenskade-West een Mini- personenauto aangereden. Eventuele getuigen worden verzocht zich in ver binding te stellen met de Waddinx veense rijkspolitie. Tel 3000/3076. Kwiek 5 promoveert naar de 3e klas se dank zij een 10-0 zege op Eldos 3. Gefeliciteerd E. Slappendel, G. Ven- mans en H. v.d. Drift. Kwiek 6 behaalde een nipte zege op Ilac 7: 4-6. R. Kappé was de sterk ste man met 3 zeges, J. Sterke en C. van Brero wonnen ieder 1 keer. Het dubbel was ook voor Kwiek. Kwiek 7 en 8 behaalden geen pun ten: Kwiek 7 - Ilac 6: 3-7 en Kwiek 8 - BTTV 2: 4-6. JUNIOREN Kwiek 1 verloor op het nippertje van TTVN 2: 4-6. Ad Swarts won 2 keer, Bert Smorenburg en Tim Daal hof wonnen 1 keer. Kwiek 2 had geen moeite met NTTC 4: 10-0. Voor dit resultaat zorgden Wilco v.d. Bas Marco v. Wageningen en Frank Stam. Kwiek 3 verloor met 6-4 van .TTVN 7. Tjerk v.d. Schaaf kon 3 wedstrijden winnen en won samen met Gerben v. Driel het dubbel. Kwiek 4 blijft koploper in de 4e klas se door een 7-3 zege op TOP 3. Bas Daalhof heeft nog geen wedstrijd ver loren, Remco Eddes won 1 keer en In de maand oktober nam in het ge west Gouda van het GAB de werk loosheid af met 106 personen. Een maand eerder was er nog een toena me van 119 werkzoekenden. Bij de mannen in oktober een afname met 55 werkzoekenden, waarvan 3 7 in de leeftijd t/m 18 jaar. Bij de vrouwen een afname van 51 werkzoekenden, waarvan 34 in de leeftijd t/m 18 jaar. De vraag daalde met 5 vacatures tot 77. Het aantal werkzoekenden is op dit moment 5.613. De vraag naar parttimers is nihil. Het aanbod part timers is 561, een afname van 15 parttimers ten opzichte van de vori ge maand. ENKELE BEROEPSGROEPEN Metaal Het aantal werklozen bleef gelijk. Wel werden nieuwe werkzoekenden ingeschreven terwijl een even groot aantal anderen weer werk vonden of om andere redenen zich lieten uit schrijven. Bouw Ook in de bouw weinig verandering in de totaalcijfers. In oktober een af name van 5 bouwvakkers doch een toename van 7 wegenmarkeerders. De vraag is laag; slechts 8 vacatures in de B. en U.-sektor en 2 vacatures in de G.W.W.-sektor. De doorstro ming is evenwel nog redelijk. Een aantal dienstverbanden zijn echter van korte duur nl. 2 a 3 maanden i.v. m. de verminderde bouwopdrachten. Transport Het aantal werklozen neemt gelei delijk toe. In september een stij ging met 9 werkzoekenden, vorige maand een toename van 7 werkzoe kenden. Tegenover 195 werklozen staat geen enkele vacature. Handelspersoneel Het aanbod bleef nagenoeg gelijk. Slechts een daling met 2 werkzoe kenden. De vraag is gedaald met 6 vacatures. Op dit moment 5 vacatu res voor 550 werkzoekenden. Kantoorpersoneel In deze sector lieten 34 werkzoe kenden zich uitschrijven. De vraag daalde met 1 vacature. Op dit mo ment 16 vacatures voor 669 werk- WADDINXVEEN Om in een ont wikkelingsland hulp te kunnen bie den is er veel geld nodig. Maar met geld alleen ben je er niet. Het moet ook op de goede manier besteed wor den. Je moet de mensen gedurende een periode op zo’n manier helpen, dat ze daarna zonder hulp verder kunnen. Hoe gebeurt dat nu in Lima, waar de Waddinxveense bevolking kleine be drijfjes helpt om nu en in de toe komst het hoofd boven water te hou den? Daarover gaat dit artikel van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen. Vele kleine bedrijfjes in Lima zijn door hun eigenaren in de steek ge laten als zij geen winst opleverden. In een aantal gevallen namen de arbei ders het bedrijf over. Dat kostte dan niets, want de schuld aan nog te be talen arbeidsloon was groter dan de waarde (onder aftrek van de schul den) van deze bedrijfjes. Zo werden het bedrijfjes met zelfbestuur. Omdat ze gemeenschappelijke problemen hadden, richtten 22 van deze bedrijf jes een comité op om hun belangen te behartigen en te verdedigen. Maar er werd door een aantal Peruanen ook een centrum voor steunverle ning aan dergelijke bedrijven opge richt. Dit centrum nu wordt door Waddinxveen via NOVIB gesteund. Het centrum heet CIDIAC en helpt nu 47 bedrijfjes door middel van: - technische advisering - administratieve begeleiding - bijscholirigscursussen voor arbeiders - steun aan arbeidersorganisaties Deze hulp vindt plaats door mede werkers van het CIDIAC zelf of door tijdelijk aangetrokken specialisten. De bedrijfjes hebben als problemen: - onvoldoende opleidingen van de Derhalve doet de politie een dringend verzoek aan de ouders van deze kin deren om hieraan iets te doen. Men zal van mening moeten zijn, dat de van en naar school fietsende kinderen dagelijks, en zeker in deze tijd, aan grote gevaren zijn blootgesteld. Op onze drukke en gevaarlijke wegen verongelukken ieder jaar vele kinde ren. “Laat het niet zover komen!!! Neem de moeite de fiets van uw kind te controleren. Zorg voor een goede ver lichting, reflectoren en indien moge lijk lichtgekleurde of reflecterende kleding. Zorg ervoor dat uw kind in het donder goed zichtbaar is”, aldus de rijkspolitie. LASTIGE TREINREIZIGER Op dinsdag 16 november riep een conducteur van de N.S. de hulp in van de plaatselijke politie daar hij een illegale 17-jarige Waddinxvener had betrapt. De knaap is proces-verbaal aangezegd, waarna hij uit de trein is gezet. AUTORIJDEN Op zondag 14 november werd een 32-jarige in Boskoop wonende man bekeurd, daar hij op die dag had ge reden, terwijl hem de rijbevoegdheid was ontzegd. VISSEN ZONDER VERGUNNING De afgelopen week werden 3 plaats genoten bekeurd, daar zij aan het vis sen waren zonder de vereiste vergun ningen te bezitten. DIVERSE OVERTREDINGEN De afgelopen week werden bij enke le kleinere controles diverse verkeers deelnemers bekeurd voor de volgen de gepleegde Verkeersovertredingen: rijden over trottoirs door fietsers en bromfietsers (11); onjuist parkeren (6), rijden door rood Echt (4); di verse rijfouten (3); ontbreken deel III (2). Drie bromfietsen werden voor nader technisch onderzoek uit het verkeer genomen. RIJDEN ONDER INVLOED De bestuurder van een personenauto werd een rijverbod opgelegd en een bloedproef afgenomen, daar hij on der invloed van alcohol reed. Een tweede automobilist werd een rijver bod opgelegd. VUURWERK Ook de afgelopen week werd weer een hoeveelheid vuurwerk inbeslag- genomen. Op diverse plaatsen in de gemeente werd vuurwerk afgestoken, waarbij overlast aan omwonenden werd veroorzaakt. WINKELDIEFSTAL Op dinsdag 16 november werden in de Spar aan de Passage een 16-jarige en een 15-jarige knaap, beiden af komstig uit Hazerswoude-dorp op he terdaad betrapt bij diefstal uit de winkel. Na verhoor door de politie zijn de knapen heengezonden. INBRAAK/DIEFSTAL Zes keer werd de afgelopen week bij de plaatselijke rijkspolitie aangifte gedaan van diefstal van een fiets. Drie rijwielen werden teruggevonden, waarvan ef twee aan de rechtmatige bezitters konden worden teruggege ven. Op vrijdag 12 of zaterdag 13 novem- Dat Gerard Dekker een voortreffe lijk musicus is, heeft hij het vorige seizoen al bewezen en dit keer op nieuw bevestigd. Zijn vertolking van drie sonates van Scarlatti - tijdens het concert aan het programma toege voegd - vormen daar het overtui gend bewijs van. Ook als begeleider weet hij het juis te evenwicht van toonsterkte en me- lodievoering ten opzichte van de gi taar te vinden. Jorge Oraison, die over het algemeen een sterk pleidooi voor de gitaarmu ziek voerde, had met bepaalde gre pen, met name in de kontrapunti- sche barokmuziek, kennelijk enige moeite. Dit neemt niet weg dat toch de werken uit de barok een heldere, doorzichtige vertolking kregen. Na de pauze bevatte het programma komposities met een meer spekta- kulaif karakter. Vooral de Sonatina Onderwijs Weinig verandering in de totaal cijfers. Tegenover 253 werkzoeken den staan slechts 5 vacatures. Horeca Geen verandering in de totaalcijfers. Sociaal- en geneeskundig personeel Vorige maand een daling met 11 werkzoekenden. Tegenover 257 werklozen staat op dit moment slechts 1 vacature. Nog niet vast te stellen beroep Een uitschrijving van 44 werkzoeken den, hoofdzakelijk in de leeftijds categorie t/m 18 jaar. Schoolverlaters Vorige maand stonden 1041 school verlaters 1 t/m 22 jaar ingeschreven. In augustus waren dit nog 1194 schoolverlaters t/m 22 jaar. In twee maanden een vermindering van 153 schoolverlaters. Overigen t/m 22 jaar Vorige maand stonden 1188 overi gen t/m 22 jaar ingeschreven. In augustus waren dit nog 1250 overi gen t/m 22 jaar. In twee maanden een vermindering van 62 overigen. SAMENVATTING Een daling van het aantal ingeschre ven werkzoekenden met name bij de jeugdigen t/m 18 jaar. In enkele be roepsgroepen een lichte teoname zo als bouw G.W.W.-sektor, transport, losse arbeiders en overig personeel in algemene dienst. In de overige be roepsgroepen een lichte daling. De vraag nam wederom af. VERWACHTINGEN Gelet op de ontslagaanvragen wordt verwacht dat de werkloosheid blijft toenemen. Vooral in de bouw en metaalsektor is er sprake van werk- vermindering. Het aantal vacatures zal iets toenemen door een vacature- 1 acquisitie in de maand november. In januari 1983 zal een wijziging in dc werkloosheidscijfers optreden door een gewijzigde telling van het aantal ingeschrevenen bij de arbeids bureaus. Voor Gouda betekent dit een toename van 800 werklozen. WADDINXVEEN - In het kader van het 10-jarig bestaan van de sport school Den Edel werd er in de sport zaal Groenswaard een groot judo- toumooi gehouden. De deelnemende plaatsen waren Waddinxveen, Woer den, Schoonhoven, Reeuwijk, Berg ambacht en Oudewater. In al deze plaatsen worden judolessen verzorgd door sportschool Den Edel. Er hadden zich 330 deelnemers op gegeven voor dit tournooi en in de zeer druk bezette sportzaal werden tal van wedstrijden voor de ogen van ouders en belangstellenden afge werkt. Het was een lust voor het oog al die enthousiaste judoka’s bezig te zien om de zo fel begeerde prijs in ontvangst te nemen. Hoewel iedereen goed zijn best heeft gedaan, konden er maar 3 per poule het erepodium betreden. En dat wa ren er weer heel wat aan onderstaan de lijst te zien, waarop alleen de in de prijzen gevallen Waddinxveense deelnemertjes: Poule 4 - Jongens gele banden t/m 26 kg. Geb. 1975-1976 2. Ronald Vink Poule 5 - Jongens oranje banden t/m 26 kg. Geb: 1975-1976 1. Pim Los 3. Stanley Slagter Poule 6 - Jongens witte banden t/m 27 kg. Geb: 1973-1974 1. Mark v.d. Voort Poule 7 - Jongens witte banden t/m 29 kg. Geb: 1973-1974 1. Leon Broer Poule 8 - Jongens witte banden t/m 32 kg. Geb: 1973-19 74 1. Ronald Schoenmaker Poule 11 - Jongens gele banden t/m 28 kg. Geb: 1973-19 74 1. Lennard Bron 3. Joeri Kraayenstein Poule 12 - Jongens gele banden t/m 32 kg. Geb: 1973-1974 3. Wijnant van Triet Poule 13 - Jongens gele banden t/m 37 kg. Geb: 1973-1974 3. Koen Meyer Poule 14 - Jongens oranje band en hoger t/m 28 kg. Geb: 1973-19 74 1. Ricardo v/d Krans Poule 15 - Jongens oranje band en hoger t/m 31 kg. Geb: 1973-1974 3. Bart Kamminga Poule 18 - Jongens gele banden t/m 32 kg. Geb: 1971-1972 2. Leon Wallard Poule 19 - Jongens gele banden t/m 35 kg. Geb: 1971-1972 2. Marco v.d. Laan Poule 21 - Jongens oranje band en hoger t/m 30 kg. Geb: 1971-1972 3. Bas Bautz Poule 22 - Jongens oranje band en hoger t/m 35 kg. Geb: 1971-1972 2. Stephan Hildebrand Poule 24 - Jongens oranje band en hoger t/m 45 kg, Geb: 1971-1972 2. Daniël v. Doom Poule 27 - Jongens oranje band en hoger t/m 37 kg. Geb: 1968-1969- 1970 3. Frank de Graaf Poule 28 - Jongens oranje band en hoger t/m 46 kg. Geb: 1968-1970 2. Leo v.d. Heuvel 3. Kees Kerver Poule 31 - Jongens hoge banden t/m 50 kg. Geb: 1968-1970 1. Frits Visser 3. Thijs J. Janssen Poule 35 - Meisjes witte banden t/m 24 kg. Geb: 1975-19 76 2. Linda Broekhuizen Poule 37 - Meisjes oranje band hoger t/m 31 kg. Geb: 1973-19 74 1. Martine v. Veen 2. Simone Konicks 3. Esther den Edel Poule 38 - Meisjes oranje band hoger t/m 26 kg. Geb: 1973-1974 2. Linda Slagter Poule 39 - Meisjes gele banden t/m 26 kg. Geb: 1975 2. Suzanne de Jong 3. Janet Konincks Poule 40 - Meisjes oranje band en hoger t/m 31 kg. Geb: 1971-1972 1. Carola Koop 2. Marike Russcher Poule 41 - Meisjes t/m oranje band t/m 46 kg. Geb: 1970-1971 2. Babette Heerkens Poule 42 - Meisjes witte banden t/m' 37 kg. Geb: 1973-1974 3. Marjan Dijkstra Poule 43 - Meisjes gele banden en hoger t/m 41 kg. Geb: 1971-1972 1. Ellen Dijkstra langs alle zeven winkelcentra. Daar had hij alle tijd en belangstelling voor de jeugd, die de Spaanse kindervriend kon spreken en tekeningen kon aanbieden. w

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 55