Automobilisten en fietser Waddinxveense verdient Weer twee duizendjes voor W’veners Lezers schrijven Onderwijs aan kinderen mag niet worden geschaad i vakantiegeld terug hadden teveel op aan minister Schakers winnen op drie fronten HAVO/Atheneum stuurde brief NCVB hield balpenactie voor Polen /x z\ In het kader van Sint Nicolaasactie 1982 X ^tfsver. X Duizend gulden uitgereikt bij VIVO-van der Sluys V r' POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Maandag 22 november: 6809 Woensdag 17 november: 33291 Vrijdag Woensdag 24 T november: 148000 Dinsdag 7 december Londen Vrijdag 19 november: 17832 Dinsdag 7 december f ƒ1.000,- ''asver. x X X X X X Vrijdag 3 december ƒ1.000,- Maandag 15 november: f 174200 X Xrfsver. X Woensdag 1 n december: 4 82000 Maandag 29 november: 267846 X +x Dinsdag 7 n december f Parijs 1; WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 1 DECEMBER 1982 26 n november: f 17096 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. man en kind toekijkt, en het echtpaar Riemens. (Foto's: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak noteboom). AANGEHOUDEN Namens de middenstandvereiging Waddinxveen reikt de heer T. Ver vers briefjes van duizend gulden uit aan Joke Snel (links), terwijl haar Uitreiking van de cheque van f 1000,-door de heer Av. d. Toorn namens Knorr (Cosmonda Voedingsmiddelen Groep) aan mevruw M. Lamb o oy-Timmermans, terwijl de heer A. van der Sluys een bloemetje voor haar heeft. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN De afgelopen week werden door de Waddinx veense rijkspolitie twee automobilisten en een fietser aangehou den, daar zij onder invloed van alcohol aan het verkeer deelnamen en zich daarbij verkeersgevaarlijk gedroegen. Van alle drie be stuurders werd een bloedproef genomen. t- ONDERLINGE iver. HET TEAM VAN DE KONINGIN JULIANASCHOOL EN WOELWATER WADDINXVEEN - Joke Snel van de Vondellaan 178 en het echtpaar Rie- mens van de Eikenlaan 7 hebben van de heer T. Ververs namens de midden- standsvereniging Waddinxveen in het kader van de Sint Nicolaasactie 1982 elk WSV II haalde zijn 2e overwinning binnen door in een uitwedstrijd Zwijndrecht III met 4 1/2-3 1/2 te verslaan. Door een misverstand ver laat, moest Kraan aan het le bord met drie kwartier achterstand begin nen. Toch wist hij een sterke aanval op te bouwen. De tijdnood werd hem echter na een foutje noodlottig. Ook Asscheman en Ritter konden het niet eind in evenwicht bleef, werd de eindstand 3 1/2-4 1/2 in het voor deel van WSV II. WSV III scoorde thuis tegen Moer- kapelle III. Ket, De Schrijver en V.d. Ree zagen hun aggressieve spel met de volle winst beloond en ook De Vries, die met aftrekschaak een dame aan de haak wist te slaan, scoorde een punt. Bregman en Van Sandijk hadden hun dag niet en verloren, maar de remises van Torenbeek en P. v.d. Heyde waren voldoende voor de eervolle eindstand. WADDINXVEEN - In de competitie van de Rotterdamse Schaak Bond (RSB) heeft de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV een zeer suc cesvólle week achter de rug: alle drie teams wonnen! DIVERSE OVERTREDINGEN Diverse verkeersdeelnemers werden bekeurd in verband met de volgeti- de gepleegde overtredingen: rijfouten (4); onjuist parkeren (6); rijden door rood licht (8); zonder of defecte verlichting (7); div. technische gebre ken (6). Een personenauto en twee bromfiet sen werden voor nader technisch on derzoek uit het verkeer genomen. Twee bromfietsen werden door de politie inbeslaggenomen, omdat twee knapen (14 jr) daarmee reden, ter wijl de bromfietsen niet waren ver zekerd. een briefje van duizend gulden gekregen. Joke Snel bleek in het bezit te zijn van lotnummer 6809 en het echtpaar Riemens beschikte over het winnende lotnum mer 17832. de uitgereikt door de heer A. v.d. Toom. Dat gebeurde in de vorm van een cheque. De bijeenkomst in VIVO-Van der Sluys droeg een ge zellig karakter. M'M MM MM Voor de 12e ronde van de onder linge competitie werden slechts 5 partijen gespeeld: Struik - Claassen 1/2-1/2; Ritter - Ne- keman afgebr.V.d. Starre - Ponsioen 1-0; V.d. Eyck - J. v.d. Heiden 0-1; Goor - Mw. Steenland 1-0. De afgebroken partijen uit de vorige rondes eindigden als volgt: Assche man - J. v. Oort 1/2-1/2; Twigt - v. Offeren 0-1. De stand aan kop is nu: 1. Van Dee- len, 2. Ellers, 3. Kardol, 4. Smits- kamp, 5. Struijk. WADDINXVEEN - Een door de afde ling Waddinxveen van de NCVB gehou den balpenactie heeft 1.068,- opge bracht, welk bedrag wordt bestemd voor de bekostiging van voedseltransporten naar Polen. Over dit onderwerp kwam de heer G. Kaai uit Goedereede laatst in De Hoeksteen spreken. De heer Kaai verzorgt regelmatig van deze transpor ten naar Polen en zijn komst vormde voor de paatselijke NCVB aanleiding een balpenactie te houden. RIJDEN ZONDER RIJBEWIJS Op woensdag 24 november werd een 20-jarige Waddinxvener aangehou den, daar hij zonder in het bezit van een rijbewijs te zijn, met een perso nenauto aan het verkeer deelnam. De auto bleek niet verzekerd te zijn. Bij nader onderzoek bleek de auto, die werd inbeslaggenomen, vele tech nische gebreken te vertonen. WADDINXVEEN - Voorzitter Wethouder L.M. Oosterbroek- Waagmeester en secretaris H.P. Barth hebben namens de com missie van bestuur voor de sa menwerkingsschool voor HA VO/Atheneum aan de Sniep- weg minister drs. W.J. Deet- man van Onderwijs en Weten schappen over het onderwerp “arbeidsonrust” de volgende brief gestuurd, welke werd ge schreven op de avond voordat een deel van de leerlingen de school bezette: “Met bezorgdheid stellen wij u in kennis van de arbeidson rust onder het personeel van onze school. Deze onrust wordt naar ons oordeel, niet zozeer veroorzaakt door het re- geringsvoomemen tot bezuini gingen waartoe ook uw depar tement zal moeten bijdragen, als wel doordat exclusieve sa larismaatregelen aangekondigd zijn, voor het onderwijskundig peroneel, in afwijking van an dere ambtenaren die ten laste van de centrale overheid hun inkomen verzekerd weten, zon der dat u ons enige informatie verschaft heeft over de nuan cering van de voorgenomen maatregelen, en een gelijkwaar dige behandeling, qua salaris, van het onderwijsgevend perso neel ten opzichte van het ove rig door het rijk bekostigd personeel in het vooruitzicht stelt.” “Wij zijn derhalve niet in staat de eerdergenoemde onrust weg te nemen, hetgeen voor ons, als bevoegd gezag, hoogst onbevre digend is en onze verantwoor delijkheid voor het goed func tioneren van het onderwijs op onze school aantast. Met klem dringen wij er op aan dat u ons op de kortst mogelijke termijn informeert over de door u voorgestane uitvoeringsmaatre gelen van uw beleidsvoorne men.” DOORGEREDEN Op donderdag 18 november werd op het K.W.-plein een auto aangereden, waarna de veroorzakende bestuurder meteen was weggereden. Enkele da-i gen later werd deze auto te Waddinx veen aangetroffen. De bestuurster, een 19-jarige Waddinxveense, erken de de aanrijding te hebben veroor zaakt. Zij was niet in het bezit van een rijbewijs en de auto was niet ver zekerd. Tegen deze vrouw is proces verbaal opgemaakt. v,,». na langdurig WADDINXVEEN In het kader van de door Knorr (Cosmonda Voedings middelen Groep) gehouden actie “Verdien uw vakantiegeld terug” heeft mevrouwjj. M. Lambooy-Tim- AANRIJDINGEN Op donderdag 18 november vond na bij de kruising Sniepweg-Esdoomlaan een aanrijding plaats tussen twee per sonenauto’s. Het niet verlenen van voorrang was de oorzaak van het on geval. Lichte materiële schade was het gevolg. Op donderdag 25 november om streeks 09.45 uur werd een op de Sniepweg rijdende vrachtauto aange reden door een groene personenauto, die meteen na het ongeval door reed. Dit wegrijden ging met hoge snelheid gepaard. De personenauto slipte hierbij enigzins en reed nabij het Texaco-tankstation bijna een fiet ser omver. bolwerken en gingen tegenstreven ten onder. Muit, Claassen en V.d. Starre won nen echter met grote overmacht, wat 3-3 betekende. Struik, merkwaardi gerwijze spelend tegen Struiksma, had een zeer spannend verlopende partij met wederzijdse matdreigingen in gecompliceerde combinaties. De WSV-er wist met zwart spelend toch een tempo voor te blijven, zodat zijn laatste dreiging werd beloond. Aange zien de partij van Besemer tot het Op maandag 22 november werd op de Sniepweg een 40-jarige man, die geen vaste woon- of verblijfplaats heeft, aangehouden op verzoek van de rijkspolitie te Bodegraven. De man wordt verdacht van diefstal. DIEFSTAL E.D. De afgelopen week werd twee keer aangifte gedaan van diefstal van een fiets. Twee fietsen werden terugge vonden en 1 daarvan kon aan de eige naar worden teruggegeven. De afgelopen week werden diverse geparkeerd staande auto’s opengebro ken en goederen daaruit weggeno men. In de Prinses Irenestraat werd een auto opengebroken. Ontvreemd: een radio-cassetterecorder met boxen console. Ook een radio-cassettereco- der bleek met ruw geweld uit een auto nabij de Vondellaan te zijn ge trokken. Een zelfde diefstal dit een gepar keerde auto deed zich voor in de Trompstraat. Ook hier was een radio- cassetterecorder de buit. Op woensdag 24 november bleek, dat van 2 in de Juliana van Stolberglaan geparkeerd staande auto’s ruitjes ble ken te zijn ingeslagen, waarna uit el ke auto een zogenaamde autostereo- toren werd gedemonteerd. In de nacht van zondag 21 op maan dag 22 november bleek benzine te zijn getapt uit een in de Apollolaan geparkeerd staande personenauto. Een bij het Anne Frank-centrum ge parkeerde bromfiets moest het ook ontgelden. Diverse onderdelen wer den gedemonteerd en meegenomen. Vanuit een schuur achter een woning aan de Akkerwinde werd een work mate weggenomen. Een soortgelijke diefstal vond plaats aan de Peuleyen. Uit een niet afgesloten schuur werd een klopboormachine en een work mate ontvreemd. Ol w M M ^tfsver. ’X' ""r/sver. WAPENBEZIT Op dinsdag 23 november werd de personenauto van een 19-jarige Wad dinxvener voor nader onderzoek uit het verkeer genomen. De auto was onder meer voorzien van diverse meertonige hoornen en verwarrende verlichting. De auto vertoonde een aantal technische gebreken. In de auto werden aan weerszijden van de bestuurdersstoel houten knuppels en in de voering een dolkmes aange troffen. De wapens zijn inbeslagge nomen. WSV I speelde thuis tegen de geduch te tegenstander Moerkapelle I. Aan de eerste 5 borden wisten Joosten, Van Deelen, W. v. Oort en Kardol dan ook niet verder dan remise te komen, evenals Oosterloo aan bord 10. Smitskamp, Ellers, M. de Haan en Bloem aan de borden 6 t/m 9 staken echter elk een kleurrijk en overdon- derënd vuurwerk af, dat de tegenpar tij niet kon blussen. Resultaat: 7-3 voor WSV I, zonder één verloren par tij. Een mooie come-back! In het kader van de door de Protestants wijhet schoolteam van de Koningin Ju- Christelijke Onderwijsbond voorgestel- lianaschool en Woelwater, een voorlich- de aktie voor werkonderbreking hielden tingsavond voor de ouders van onze leer lingen. De bedoeling van deze bijzondere ou deravond was, dat wij wilden proberen duidelijk te maken, dat de komende be zuinigingsmaatregelen voor het onder wijs aan de kinderen zeer nadelig zouden kunnen beïnvloeden. Belangrijke pun ten die met de ouders besproken wer den, waren: - De klassen worden groter, de leerlin- genschaal wordt verhoogd van 30 naar 32. - Leerkrachten die ziek worden, mogen de eerste 14 dagen niet worden ver vangen, bovendien mogen bij ziekte of vacature 6 weken voor de zomerva kanties geen vervangers worden aan gesteld. - Kleuters die na 1 oktober 4 jaar wor den, mogen pas op 1 augustus van het volgende schooljaar naar school ko men en niet meer direkt na hun ver jaardag. Wij zijn bereid om salaris in te leveren voor het behoud van werkgelegenheid en goed onderwijs. Wat wij het belang rijkst vinden, is, dat het onderwijs aan de kinderen niet geschaad wordt. Daar het slechts om een voorlichtings avond aan de ouders ging, werden er geen besluiten genomen over aktievoe- ring. Wel werd aan de ouders gevraagd hun handtekening te zetten onder een brief die opgesteld was door de hoofden van de 4 prtestant christelijke scholen in Waddinxveen. Ongeveer 800 mensen hebben onder deze brief hun handteke ning geplaatst. ^dsver. mermans van de Bilderdijklaan 44 f. 1.000,- gewonnen. Het geld kreeg de Waddinxveense maandagmiddag in de supermarkt van VIVO-Van der Sluys in het winkelcentrum Groensvoor- ^tfsver. X VISSEN ZONDER VERGUNNING Vier vissers werden bekeurd, daar zij visten zonder in bezit van een bijdra- gebewijs, c.q. visakte en een vergun ning te zijn. Naast de gebruikelijke visakten, dan wel bijdragebewijzen dient men in het bezit te zijn van een visvergunning van de rechthebbende van de viswateren. In de meeste ge vallen is de Hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) de rechthebben de op de in de gemeente Waddinx veen gelegen wateren. %"tfSver.

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 31