1 si Foto’s Sjaak Noteboom Recreatiezaal Nieuwe entree Ruimere woonkamers Administratie I i f X I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 1 DECEMBER 1982 De nieuwe entree van Huize Souburgh, met rechts de administratie. A De ingebruikname van de nieuwe vleu gel was voor het Weekblad voor Wad- dinxveen aanleiding eens rond te kijken in dit aan de Passage-kant gelegen com plex. Het betreft hier de eerste fase van de werkzaamheden. De tweede fase om vat het uitbreken van het gedeelte langs de Juliana van Stolberglaan. Hier ver dwijnen binnenwanden; keukens en to iletten, opdat van drie kamers er twee gemaakt kunnen worden. De derde en vierde fase houden in dat de werkzaam heden zo worden uitgevoerd dat de daar lopende gangen steeds beschikbaar blij ven. Met de gehele (ver)bouwwerkzaamhe- den plus inrichting is 8,9 miljoen gulden gemoeid. Dat met het karwei pas vorig jaar augustus kon worden begonnen lag aan het feit dat de gemeenteraad van Waddinxveen eerst nog wilde bekijken of er nog een alternatief voorhanden was, te meer dat alle verbeteringen niet betekenen dat er in het tehuis méér wo ningen zullen komen. Het blijven er 97, hoewel er thans 83 mensen zijn vanwege de opknapbeurt. De vloerbedekking en de gordijnen in het vernieuwde Huize Souburgh zijn afkomstig van woningin richting Kooyman. WADDINXVEEN - De nieuwe vleugel van Huize Souburgh aan de Prins Bernhardlaan is dezer dagen betrokken. Het gedeelte aan de Zuidkant be schikt over 30 woningen voor ouderen en 3 voor personeelsleden, welke kamers thans ook bij de bewoners in gebruik zijn zolang het grootscheepse nieuwbouw- en renovatieproject voortduurt. Verwacht wordt dat de vorig jaar augustus gestarte (ver)bouwwerkzaamheden rond de bouwvakvakan- tie van 1983 gereed zullen zijn. Tijdens de bouwwerkzaamheden, die naar een ontwerp van het Waddinxveen- se architectenbureau Stuurman BV wor den uitgevoerd door het aannemingsbe drijf Egbo BV uit Hazerswoude, zijn nü al een aantal extra’s uitgevoerd, zoals nieuwe ketels voor de centrale verwar ming, welke thans niet in de kelder staan maar op het dak. De bestaande ketels bleken hun beste tijd te hebben gehad, aldus stichtingsvoorzitter A. van Doorn, die aangaf het voordeliger en beter te vinden dat er nu nieuwe ketels kwamen. De vordering van de werkzaamheden betekent dat dezer dagen de houten noodvoorziening aan de westkant zal zijn, gelet op de inrichting, de kunnen worden opgeruimd. Eén van de nieuwe woonkamers in de nieuwe vleugel aan de zuidkant van Huize Souburgh. Administratrice Janny v. d. Krans in ’’haar” ruimte met rechts de installatie voor het oproepen van verpleegsters, de kerktelefoon, de radio-ontvangst en het alarmeringssysteem. De recreatiezaal in het nieuwe ge deelte van Huize Souburgh is een ju weeltje. Het moest er gezellig toeven aan wezigheid van een biljart, electro- nisch orgel en televisie, terwijl er ook nog een podium is aangebracht. tev - te Nieuw gedeelte Huize Souburgh een plaatje •i •i IsIf—- 11 ft 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 35