kruiderij de peperboom L^-7^5- 5INT HEET U van harte WELKOM.. LglqbwêinT. In algemene beschouwingen blik terug naar wethoudersverkiezing i f TELEFOONNUMMERS DIVERSEN f VRIJWILLIGERS WERK gfi MILIEUZAKEN -l>A.p20QT" VOÊTBALLE^ I' VtboQfZéL" l voo<e lyf BESTUURSZAKEN VERGADERINGEN v VERGUNNINGEN (ALGEMEEN) BELASTINGEN gl SPREEKUREN ]g| OPENBARE VEILIGHEID g! WELZIJNSZAKEN adresPostbus 400, 2 740 A K Waddinxveen. PASSAGE 228 WADDINXVEEN ’’Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie- 2222 3000 3000 4433 4433 01820-15767 01727-4044 070-210001 VPW. kQui ALL£Em nog ïaxE.'jeo. h a lx, Wet Arob Pot... Uu A LêUK.oHTêI Mót en Qecept. fasen elektriciteit lEKBLAD VOOR WADDINXVEEN-WOENSDAG 1 DECEMBER 1982 1982 WADDINXVEEN GEMEENTE 01820-16066 010-362244 i. 2. Burgemeester en wethouders hebben vergunning verleend voor de i nas Ai t Ontwerp-beschikking hinderwetvergunning autobedrijf Kool Ter secretarie ligt tot 15 december 1982, elke werkdag van 08.30 tot verkoop van kerstbomen en andere kerstartikelen in de perioden 10 t/m 24 en 28 t/m 31 december 1982 aan: - Gvan Gils BVte Alphen bij het winkelcentrum Groensvoorde - Van Gils bloemenkunst B.V. te Stolwijk bij het Kon. Wilhelmi- naplein, alsmede voor de.verkoop van kerstbomen in de periode 10 t/m 24 december 1982 aan de heer Boom voor het pand Prinses Beatrixlaan 31 en in de oostelijke berm van de Prinses Beatrix- laan. Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie: elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht, indien u een afspraak heeft gemaakt. IN TLÉ Ingevolge de Wet-Arob kan iemand die door een besluit van het ge meentebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de betreffende publicatie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet- Arob in te dienen is het aan te bevelen dat u daarover tevoren na dere informatie inwint bij de afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie, telefoon 4433, toestel 125. Vacaturebank vrijwilligers werk Waddinxveen (Informatie over vrijwilligers werk voor haanlozen) KoördinatriceTrudy Kraay, gemeentehuis, Raadhuisplein 1, kamer 23, tel. 01828-4433, tst. 122. Dagelijks van 8.30-12.30 uur. Oefening Rampenbestrijding Op lOnovember j.l. is in het gemeentehuis een rampenbestrijdings- oefening ghouden. De beleidsstaf, bestaande uit de burgemeester met daaromheen geformeerd een groep van adviseurs (direkteur Openbare Werken, plaatsvervangend groepscommandant Rijkspo litie; commandant Brandweer en een aantal secretarie-ambtena- ren), boog zich die dag over de (organisatorische) problemen welke zich bij grote calamiteiten kunnen voordoen. De opzet van de oefening had niet tot doel om binnen een kort tijds bestek daadwerkelijk een aantal problemen op te lossen, doch was gericht op het ondermeer op elkaar afstellen van aktiteiten als hoe gealarmeerd dient te worden, hoe de uitoefening van bevoegdheden behoort te geschieden en wie belast is met het nemen van bepaalde maatregelen. aantal werklozen is begrijpelijk. Dit is een trieste zaak en wij zijn dan ook zeer gelukkig met de pogingen, die gedaan worden om deze mensen zo veel mogelijk met behoud van uit kering aan toch zinvolle bezigheden te helpen, een streven dat alle lof ver dient. Wij waarderen zeer, dat ook 6 jeugdigen aan een tijdelijke baan zijn geholpen. Ook denken wij in dit verband aan het streven van de ge meente, dat als ergens moeilijkheden dreigen in een bedrijf, om hierin te bemiddelen. Hierbij kan men zich wel afvragen of ook het beschikbaar stellen van financiële middelen een taak der gemeente is. Wel moet de ge meente alles in het werk stellen werkgelegenheid te behouden en uit te breiden. Dit kan onder meer door het aantrekken van nieuwe bedrij ven op ter beschikking staande gron den öf in leeg gekomen gebouwen. Wij wensen zeker dat ook onze ge meente hierin zijn steentje bij kan dragen. Hierbij willen we ook betrek ken onze middenstand, die zeker ook zorgvuldig benaderd moet worden in verband met overbewinkeling. Een regelmatig overleg tussen gemeente en middenstandsvereniging is hier ze ker op zijn plaats. WELZIJNSZAKEN EN SPORT Wat dit onderdeel betreft geloven wij, dat er eerst wel een compliment gemaakt mag worden in de richting van de planningsgroep. Want deze commissie heeft de ondankbare taak gekregen te adviseren over de ver- Abonnement Nederlands Danstheater met gratis vervoer naar Scheveningen. In samenwerking met het Nederlands Danstheater is wederom een speciaal abonnement van twee balletvoorstellingen samengesteld. De voorstellingen vinden plaats op vrijdag, 17 december 1982 en vrijdag, 25 maart 1983 in het Circustheater in Scheveningen. Abonnementhouders worden gratis per bus van Waddinxveen naar het theater en weer terug vervoerd. Abonnementen kunnen tot en met 3 december 1982 worden besteld bij het gemeentehuis van Waddinxveen, afd. Algemene Zaken, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, tel. 01828-4433, toestel 249. De prijzen van een abonnement van twee voorstellingen zijn: le rang 35,-/jongeren tot 26 jaar 27,50. 2e rang 30,-/jongeren tot 26 jaar 25, 1 I Commissie voor de Financiën I Donderdag 2 december 1982, aanvang 17.00 uur I in het gemeentehuis. AGENDA 11. Verslag van de vergadering van 11 november 1982. |2. Mededelingen en ingekomen stukken. I Krediet ad 5.100,-voor vervanging van een pomp. L Rapport dd. 18 augustus 1982 van de dienst Openbare Werken I over huur veegauto. 5. Krediet van 56.000,- voor nieuwe dakbedekking brandweer- I garage. 16. Wijziging beschikking geldelijke steun bewoners bij woningver betering c.a. en aanpassing van de verordeningen. 17. Aanvullend krediet ad 6.000,- voor toetsing factorentabellen I o.g.b.. 18. Aankoop grond Hoogheemraadschap Schieland. 19. Aan-/verkoop van grond van/aan Noorlander Bouw BV in be stemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980”. 110. Aanschaffing van meubilair voor de Willem van Oranjeschool (krediet 15.577,-). 11. Aanschaffing van meubilair voor de kleuterschool ’’Kruimeltje (krediet 16.423,-). 12. Vervanging meubilair kleuterschool ’’Woelwater” (krediet ƒ7.252,-). 13. Aanschaffing stencilinbrandapparaat Rehobothschool (krediet ƒ3.100,-). 14. Vaststelling exploitatievergoeding bijzondere scholen voor g.l.o. over 1981. 15. Krediet afkoop huur en sloop 2-klassige noodschool aan de Sou- burghlaan. 16. Grondverkoop W. Pardon, Heemraadweg. 17. Subsidiëring Gereformeerde schoolbegeleidingsdienst. 18. Wat verder ter tafel komt. 19. Rondvraag. die ontstaat bij het nog steeds niet van de grond komen van een riool waterzuiveringsinstallatie. Nu is be kend dat onze gemeente daar niet zo veel aan kan doen doordat dit zich afspeelt op grondgebied van de ge meente Reeuwijk. Wij zullen in dit geval nog maar moed houden, nu zeer recent in de raad van Reeuwijk een planwijziging voor dit gebied is aangenomen. OPENBARE WERKEN Wat betreft de afvoer van huisvuil naar de A.V.R. is naar onze mening de situatie wel wat te optimistisch voorgesteld. Wij kunnen met de bes te wil nog niet doorzien of de tarie ven in de naaste toekomst voorde liger uit zullen vallen. Doch ook het eventueel stichten van een eigen verwerkingsbedrijf voor de regio’s van Gouda en Alphen a/d Rijn zal de nodige moeilijkheden opleveren. Wat betreft de afvoer van bedrijfsvuil met containers ware te bezien of dit niet beter afgestoten kan worden naar de particuliere sector. Gunstig voor de financiële positie is, dat de ver vanging van het wagenpark, ondanks dat het afgeschreven is, een jaartje wordt uitgesteld. Dit kan o.i. zeer ge makkelijk door het weinig intensief gebruik. Ook het bezien van de proef met het huren van een straatveeg- auto heeft onze instemming. Dit zal zeker besparend werken, evenals het compenseren van overwerk door vrije dagen. Het is beter in deze zaken wat ruimte te zoeken dan bij het onder- - houd van straten en pleinen. Aanvragen Hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat de volgende verzoeken om een hinderwetvergunning zijn ontvan gen van: op 17 november 1982 van de heer G. J. Huizer, Zuidkade 11, al hier voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning voor een brood- en banketbakkerij aan de Zuidkade 11; op 12 november 1982 van de heer K. L. Lam, Peppelhorst 70, al hier, voor het oprichten en in werking hebben van een chinees- indisch restaurant aan de Passage 29; 3. op 26 november 1982 van J. A. de Bruijn B.V., Mercuriusweg 20, alhier voor het oprichten en in werking hebben van een leer- groothandel met opslag van lijmen, oplosmiddel en spuitbussen aan de Mercuriusweg 20; 4. op 26 november 1982 van automobielbedrijf G. A. Bras B.V., Noordkade 44, alhier, voor een nieuwe, de gehele inrichting om vattende vergunning voor een autosloperij aan de Noordkade 44 5. op 5 november 1982 van Industrie- en handelsonderneming Arti- lux B.V., Mercuriusweg 7, alhier, voor het oprichten en in wer king hebben van een inrichting voor de vervaardiging van klein meubelen aan de Mercuriusweg; De aanvragen en andere terzake zijnde stukken liggen t/m 31 de cember 1982 op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentese cretarie ter inzage elke werkdag van 08.30 tot 12.30 en van 19.00 tot 22.00 uur op de maandagavonden. Tijdens deze periode kunnen gemotiveerde bezwaren bij ons college worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient kan ver zoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kan een openbare zitting worden gehouden over een of meer van de aanvragen. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der ver gadering. Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in overleg met de secretaris van de commissie. 12.30 uur en van 19.00 tot 22.00 uur (op maandagavonden) ter inza ge de ontwerp-beschikking met bijbehorende bescheiden voor de hinderwetvergunning van autobedrijf Kool, Dorpstraat 72 te Wad dinxveen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning voor een ondergrondse opslag voor benzine met elektrische af- tapinrichting annex garagebedrijf. De aanvrager en degene die be zwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is ge weest, kunnen t/m 14 december 1982 tegen de ontwerpbeschikking bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen gemotiveerde bezwaren indienen. Degene die bezwaar maakt kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. lEUÊT^ J>AL€H 1 OM tl Têj>Q.»ML&4 Aangifte hondenbelasting In verband met de uitvoering van de verordening hondenbelasting brengen burgemeester en wethouders van Waddinxveen het volgen de onder de aandacht: - wanneer u een hond koopt of krijgt; - wanneer u een hond heeft die de leeftijd van 3 maanden bereikt; - wanneer u uw hond verkoopt of weggeeft; - wanneer uw hond overlijdt; dient u daarvan, binnen 14 dagen, schriftelijk aangifte te doen ter gemeentesecretarie, afdeling financiën. Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Lindenrgaat niet door. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. ONDERWIJS Dit is een sector, die ook zwaar op het gemeentelijk budget drukt. Zeker nu het aantal leerlingen steeds maar terugloopt, worden de huisvestings kosten en de andere voorzieningen per kind steeds hoger. Gaarne zouden wij het peil van heden handhaven, doch er zal niet aan te ontkomen zijn, dat hier ook beperkingen naar voren komen. Wat betreft het school zwemmen vragen wij ons af of het niet aan te bevelen zóu zijn hier voor ook een bijdrage van de ouders te vragen. Dit moet mogelijk zijn bij het verlenen van deze service. Het aangekondigde overzicht van de te verwachten leerlingen zien we met belangstelling tegemoet. Zeker nu dit onlangs zo in discussie is gekomen bij de verwikkelingen rond het Ha- zeveld. SOCIALE ZAKEN Dat op de afdeling sociale zaken een steeds grotere druk wordt uitge oefend door het steeds toenemende Lnnering Landweer Llitie Lgevallen Langrijke telefoonnummers Lmeentesecretarie Lenst Openbare Werken en Bedrijven Ldische hulp Lnbulancedienst Lefonische hulpdienst Lestelijke en sociale nood Storingsdiensten Waterleiding (telefoonbeantwoorder) I entrale Antenne Inrichting (CAI) ten worden aan degenen, die deze op zich genomen hebben, in dit geval de projectontwikkelaar. Toch zien wij met belangstelling het verdere ver loop van deze zaak af. PERSONEELSZAKEN Hierbij zien wij dat er ook nu geen uitbreiding van het personeel is ge weest, hetgeen inhoudt, dat bij uit breiding van taken een steeds groter beroep op de ambtenaren wordt ge daan. Een woord van waardering voor hen is toch zeker op zijn plaats, vooral als van hen toch ook bepaal de offers worden gevraagd. Namens onze fractie wil ik hen danken voor hun inzet bij het aandragen van ste nen voor de op bouw van de begro ting en hun vele adviezen aan ons als raadsleden verstrekt. RECREATIESCHAPPEN Als wij dan eerst het Bospark zien, vinden wij het een goede zaak, dat er een bespreking is geweest met het college van Boskoop. Immers, beide gemeenten zitten in dezelfde situa tie, waar de financiële ruimte steeds kleiner wordt. Dan is het zeker zin vol gezamenlijk te bekijken hoe de uitgaven voor aanleg en onderhoud enigzins binnen de perken gehouden kunnen worden, want in wezen is dit ook een voorziening, die terug houdend benaderd moet worden. Daarom kan onze fractie zich zeer wel vinden in het feit, dat de gemeen telijke bijdrage beperkt blijft tot ca. f. 100.000,-. Wat betreft het recrea tieschap Reeuwijkse Plassen ware te proberen bij het opnieuw vaststellen van de verdeelsleutel of deze voor Waddinxveen niet verlaagd kan wor den. Verder wordt het o.i. toch wel hoog tijd, dat het recreatieschap de gronden in het Weegje van de ge meente overneemt. In de Reeuwijkse en Goudse Hout worden wel gronden aangekocht en voor het Weegje is schijnbaar maar geen oplossing. Dat vinden wij in hoge mate onjuist. LEUK OM kAt» rë deling van subsidies en de nodige be-, zuinigingen. Dit houdt beslist niet in, dat wij het in alles met haar ziens wijze eens zijn, want zoals ik al eer der opgemerkt heb, zijn wij van me ning dat veel meer dan tot nog toe bezuinigingen nodig zijn. Iemand moet betalen voor wat hij wil. En of dit nu sociale culturele zaken zijn of alleen maar sport maakt niet uit. Men kan nu eenmaal de gemeenschap niet alles laten betalen, wat men graag wil. Hoewel verschillende subsi dies en tarieven wat zijn aangepast, achten wij dit nog niet genoeg. Want de bittere noodzaak zal dwin gen dit nog verder uit te breiden. In dit verband willen we ook stellen zeker voorstander te zijn van moge lijk aftoten van accommodaties naar de particuliere sector, o.a. bijvoor beeld de tennishal enz. KERNENBELEID Met voldoening constateren wij dat bij uw college de inzichten omtrent het kernenbeleid wat aan het veran deren zijn. Immers, van grote plan nen aan de oostzijde van de Dorp straat is al afgezien. Ook bij het Brug- centrum is al van gedachten veran derd. Dit maakt dan ook nodig dat het gehele kernenbeleid eens op nieuw wordt bezien. Hiermede wordt bereikt, dat er weer een overzichte lijk plan te voorschijn komt, waar naar dan verder gehandeld kan wor den bij verdere bouwplannen. Waar wij verder ook nog eens de aandacht op willen vestigen, is de noodsituatie, ver principiële zaken een afwijkend standpunt in te kunnen nemen. Doch dit alles was niet voldoende. En hoewel wij ons in het tot stand geko men beleidsprogramma 1982-1986 op de meeste punten kunnen vinden, achten wij er ons toch niet aan ge bonden. Wij zijn verder van mening, dat het houden van algemene beschouwingen in deze tijd een hachelijke onderne ming is. Immers, alles wat men hoort en leest, is mineur, bedrijfssluitingen en daardoor toeneming van werk loosheid. Vele zaken balanceren op de rand van een faillissement en ook iri de persoonlijke sfeer dreigt er voor ve len een teruggang. Zo wordt het ook de gemeenten steeds moeilijker ge maakt door de teruglopende uitke ringen van de rijksoverheid. Dan gaat men zich wel eens afvragen wat hier van de oorzaak is. Is dit een verkeerd beleid door de diverse regeringen, is het een tijdverschijnsel of wat dan ook? Onze fractie is van mening, dat het niet alleen een achteruitgang is in materiële zin. Wij constateren ook een achteruitgang in het handhaven van Christenlijke normen en waar den. Ook is er een steeds toenemende ontkerstening van de maatschappij en het zich steeds verder afwenden van God en zijn gebod. Steeds minder wordt er rekening gehouden met de Christenlijke opdrachten en de uit werking daarvan en als iemand of een groepering er nog rekening mee wenst te houden, wordt men al gauw scheef aangekeken en worden er ver wijten gemaakt. Dit alles is een trieste zaak, maar on danks dat wil onze fractie trachten zoveel mogelijk haar beleid te richten in de richting van het oude Bijbel woord dat getuigt “in het onderhou den van Gods geboden is grote loon.” Het is onze wens en bede dat dit ook in onze gemeente tot uitdrukking mag komen. Als wij onze blik nu wat meer op de toekomst willen richten, doen wij dat aan de hand van de door uw college uitgebrachte nota voor de begrotingen. Hierin wordt na een al gemene inleiding melding gemaakt van wat bezuinigingen, waaraan di rect wordt toegevoegd dat daarin wel wijzigingen kunnen worden aange bracht, indien het geheel maar niet wordt aangetast. Op deze manier wordt de verantwoordelijkheid wel verlegd. Immers, in het afgelopen jaar is er al zeer veel over bezuinigingen gespro ken, werden ambtelijke adviezen op- D. Uitbeijerse: Onjuist dat CDA ons afwees WADDINXVEEN - In zijn algemene beschouwingen heeft fractievoor- zifter D. Uitbeijerse van de Protestantse Combinatie Waddinxveen I (PCW) uitgebreid stilgestaan bij de politieke situatie, zoals die na de deze I zomer gehouden gemeenteraadsverkiezingen is ontstaan. Hierbij ging het I ook om de afwijzing van het CDA om de PCW een wethouder te laten le- I veren. De toespraak was met name voor CDA-fractievoorzitter drs. G. I Blom aanleiding om de heer Uitbeijerse ’’onder vuur” te nemen. Wat de I PCW-fractievoorzitter heeft gezegd in zijn bijdrage aan de algemene be- I schouwingen over de gemeentebegroting 1983 blijkt uit het volgende, I waarbij we letterlijk de tekst volgen van de heer Uitbeijerse: I Nu wij aan het begin van.een nieuwe I raadsperiode staan, is het zinnig eens I een blik terug en ook vooruit te wer- I pen. I Eerst dan de verkiezingen voor de I nieuwe gemeenteraad in de afgelopen I zomer. Hieruit bleek overduidelijk, I dat de tot dan toe grootste partijen I CDA en PvdA heel wat van hun in- I vloed hadden ingeboet. Het gevolg I van de vele ontevreden kiezers, die I hun idealen hier niet meer verwoord I zagen, was dat beide partijen een ze- I tel terugvielen. Hiervan werd gepro- I fiteerd door de VVD, die een forse I winst maakte met een uitbreiding van I 2 zetels. Ook de PCW maakte een I flinke stijging mee, zowel in percen- I tage alsook in stemmenaantal. Jam- I mer genoeg voor ons niet voldoende I voor zetelwinst, maar het was toch I duidelijk dat velen teleurgesteld wa- I ren in de andere partijen en daarom I onze combinatie wilden steunen. Dit I was voor ons toch wel een grote vol- I doening. Als men daarna dan de on- I derhandelingen voor de verkiezingen I van de wethouders beziet, is het on- I begrijpelijk dat CDA en VVD kiezen I voor een PvdA, die toch zeer was te- I ruggelopen, hetzelfde aantal zetels I heeft als wij en maar een luttel aan- I tal stemmen meer. I bit terwijl onze combinatie duide- I Hjk in de lift zit en ook de diverse I programma’s zeker inpasbaar waren. I Bij de installatievergadering in sep- I tember wordt door de woordvoerder I van het CDA gezegd, dat alleen een I getuigenispartij de regeringsverant- I woordelijkheid schuwt en stelt verder dat het programma van de PCW de sfeer van eerdergenoemde getuigenis partij uitademt. Dergelijke utüatin- gen behoren niet gedaan te worden, want onze fractie heeft bij de onder- handelingen alles gedaan om tot een compromis te komen en is zover mo gelijk gegaan, uitgezonderd zuiver Principiële zaken. Dat dit juist is, wordt ook erkend door de volgende zinsnede, nog steeds van de CDA- Woordvoerder, dat in onze kring in toenemende mate het dragen van ge zamenlijke verantwoordelijkheid in een democratisch bestel wordt onder schreven. Zie daar, maar ondanks dit, toch afgewezen. Als hierna de verte genwoordigster van de VVD, dje toch altijd voorgeeft een pleit-bezorger te zijn voor ieders persoonlijke over tuiging, doet voorkomen alsof wij onze principiële opvattingen aan een ieder willen opleggen, is dat volko men onjuist. Door ons werd alleen een voorbehoud gemaakt om in zui- D. UITBEIJERSE PCW gesteld, bezuinigingen voorgesteld, maar niet doorgevoerd of ter keuze aan de raad voorgelegd. Uw excuus daarvoor, zoals in de nota verwoord, kunnen wij maar ten dele aanvaar den, omdat het incompleet zijn van het college voor een groot deel is te wijten aan het vreemde gedrag van een collegelid en de instemming daar mee door het merendeel van het hui dige college. Wij hebben reeds eer der ons misgenoegen daarover uitge sproken en betreuren dit alles des te meer, nu wij bemerken dat het op deze wijze sluitend maken van de be groting een gevolg is van tijdnood, ontstaan door de korte tijd na de hui dige collegevorming. GRONDBEDRIJF EN RUIMTELIJKE ORDENING Als wij dit noemen, zijn wij meteen bij een groot zorgenkind aangeland. Immers, gewaagde hoge investeringen in het verleden in Brugcentrum en omgeving Dorpstraat hebben onze saldi-reserve bijna volledig uitgeput. Om in deze gebieden nog woning bouw mogelijk te maken, zal er ze ker toch wel een forse rijkssubsi- die (stadsvernieuwing) nodig zijn, maar ook die fondsen lopen terug. Verder doet zich ook nu nog de om standigheid voor, dat er praktisch geen bouwcontingenten voor onze gemeente worden uitgegeven. Dus het geheel wordt iets van een lange adem en dat kan eigenlijk niet. Het zelfde geldt ook voor wijk Zuidplas en Coenecoop. Alhoewel er in de Zuidplas enige gunstige ontwikkelin gen zijn, blijft het verloop van het gehele plan ons toch met grote zorg vervullen. Er zijn enorme bedragen mee gemoeid en de snelheid van de ontwikkeling wordt in Den Haag be paald door de contingenten, die Wad dinxveen de laatste jaren maar mond jesmaat heeft gekregen. Voor Coene coop is onze zorg nog groter, omdat wij steeds op het standpunt staan, dat de risito’s zoveel mogelijk gela-

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3