WADDINXVEEN GEMEENTE Laatste Nicolaas actie ’82 trekking Sint S. H. Kaptein kwart eeuw Duizendjes uitgereikt o- bij de gemeente 1 II II 052976 054895 015154 010500 I DIVERSEN •v BOUWVERGUNNINGEN BELASTINGEN EN TARIEVEN VERGUNNINGEN (ALGEMEEN) 5 BESTEMMINGSPLANNEN TELEFOONNUMMERS MILIEUZAKEN HSPREEKUREN BESTUURSZAKEN v OPENBARE ORDE g VRIJWILLIGERS WERK VERGADERINGEN O adres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. H 01820-15767 01727-4044 010-210001 2222 3000 3000 I' ’’Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie- 1 T WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 DECEMBER 1982 01820-16066 010-362244 Gebruik gymnastieklokaal 28,40 per uur per baan 37,60 per uur 2,80 1,70 26,00 14,50 230,00 140,00 57,50 37,50 I de heer J. Heemskerk op de foto beneden). zoals bekend: Dinsdag 7 december Prijs: Weekend Londen of Parijs Commissie voor de Bezwaar- en Beroepschriften Woensdag 15 december 1982, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Planningsgroep sociaal-culturele activiteiten Woensdag, 15 december 1982 om 20.00 uur in het gemeentehuis. Dinsdag 7 december Prijs: 1.000,- Vrijdag 3 december: Prijs: 1.000,- 28 (met de heer T. Ververs) 7 7 r -r r 1 i weer Rioolrechten Afvalstoffenheffing (vh. Reinigingsrechten) Hondenbelasting 31,60 per uur per baan 19,25 per uur per baan huur naar evenredigheid) Geluidwerende voorzieningen bouwplan Kerkweg-Oost Het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne heeft subsi die verstrekt in het kader van de Bijdrageregeling Wegverkeersla- waai (1982) voor het aanbrengen van (gevel)-voorzieningen bij 4 woningwetwoningen en 12 H.A.T.-eenheden aan het in aanbouw zijnde gebouw aan de Kerkweg-Oost. Burgemeester en wethouders hebben toestemming verleend voor dezgn. ”Kano-Loop” op 17 december a.s. op de 2e Bloksweg tussen 11.00-15.00 uur door leerlingen van de Kon. Wilhelminaschool. De leerlingen zullen proberen zoveel mogelijk kilometers te lopen; per afgelegde kilometer wordt door een sponsor een van te voren aan een leerling toegezegd bedrag uitgekeerd. Met de opbrengst van de ze aktie wordt geprobeerd zendelingen in Zuid-Amerika of in Afri ka aan een kano te helpen. dag 17 november: 33291; Vrijdag 19 no vember: 17832; Maandag 22 november: 6809; Woensdag 24 november: 148000; Vrijdag 26 november: 17096; Maandag 29 november: 267846 en woensdag 1 de cember: 82000. Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht, indien u een afspraak heeft gemaakt. LONDEN Londen is een bruisende wereldstad met meer dan 10 miljoen inwoners, die jaar lijks door duizenden toeristen wordt be zocht. Er zijn veel historische en monu- Bestemmingsplan Brugcentrum Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat een openbare informatie-bijeenkomst zal worden gehouden over het ontwerp-bestemmingsplan ’’Brugcentrum 1982”. De bijeenkomst zal worden gehouden in het gemeentehuis op maandag 13 december 1982, aanvang 20.00 uur, en is toegankelijk voor iedere belangstellende. Tijdens de informatie-bijeenkomst zal het nieuwe ontwerp-bestem mingsplan ’’Brugcentrum 1982” worden getoond en toegelicht. mentale gebouwen, zoals de Big Ben, Royal Albert Hall, Houses of Parli ament en natuurlijk Buckingham Pala ce. Er zijn veel winkelstraten en pleinen die tot ieders verbeelding spreken. En kele voorbeelden zijn: Piccadilly Circus, Trafalgar Square, Soho. Ach, in Londen kan men weken doorbrengen. De vele warenhuizen zoals Harrods, Selfridges zijn zo groot, dat u er uren kunt winke len. Londen ademt een geweldige sfeer uit, die moeilijk over te brengen is op mensen die er nog nooit geweest zijn. Gebruik sportzaal Gebruik sporthal Huur tennishal (winter periode) maandag t/m vrijdag tot 18.00 uur maandag t/m vrijdag na 18.00 uur alsmede op zaterdag en zondag (zomerperiode) Tennislessen (exclusief baanhuur) Zwembad: enkel bad (personen vanaf 16 j aar) enkel bad (personen tot 16 j aar) 10-badenkaart (personen vanaf 16 jaar) 10-badenkaart (personen tot 16 jaar) jaarabonnement (personen vanaf 16 jaar) jaarabonnement (personen tot 16 jaar zwemleskaart (personen vanaf 16 jaar) zwemleskaart (personen tot 16 jaar) Overzicht van de belangrijkste gemeentelijke tarieven per 1 januari 1983. 132,00 per jaar voor woningen PARIJS ”De Metropool”, ”het is geen stad, Men moet in Londen geweest zijn om deze sfeer te begrijpen. onze touringcars en onze goede relaties met hotels en restaurants staan hier borg voor. te dat hij nog vele jaren zijn werk zou kunnen en mogen verrichten. Hij be dankte alle sprekers voor de goede bewijs woorden en voor de talrijke aangeboden AGENDA 1. Opening en mededelingen van de voorzitter. I Vaststelling van verslagen. 3. Verslagen van de werkgroepen. 4. Programma sociaal-culturele activiteiten 1983. - Adviezen inzake - bezwaarschriften. - programma emancipatie-activiteiten 1983. - alfabetiserings- en educatieve activitei ten culturele minderheden. 5. Vaststelling vergaderschema. 6. Ter informatie. 1. Rondvraag en sluiting. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der ver gadering. .^2^ tlarmering Brandweer Politie Ongevallen Belangrijke telefoonnummers Gemeentesecretarie 4433 Dienst Openbare Werken en Bedrijven 4433 Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst jeestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) WADDINXVEEN - In Party Home aan 4ePassage heeft notaris J. in ’t Hol dins dagavond de laatste en ook extra trek kingen verricht in het kader van de St. Nicolaasactie ”1000 Piek om de dag” van de middenstandsvereniging Waddinx- I veen. De complete lijst sinds vorige I week ziet er zo uit: AGENDA 1. Behandeling om 19.30 uur van het bezwaarschrift van de heer G. H. van Eyk, Zuidkade 90 g te Waddinxveen, gericht tegen de aanschrijving van burgemeester en wethouders van 21 oktober 1982 het zonder bouwvergunning gebouwde af te breken. 2. Behandeling om 20.00 uur van het bezwaarschrift van de heer J. J. M. Daeter, Schuberthof 65 te Waddinxveen, gericht tegen de beslissing van burgemeester en wethouders van 15 oktober 1982 hem niet in te schrijven als woningzoekende. 3. Behandeling om 20.30 uur van het bezwaarschrift van de heer E. Leune, Christinastraat 31 te Benthuizen, gericht tegen de beslis sing van burgemeester en wethouders van 20 oktober 1982 hem geen vergunning te verlenen voor het innemen van een stand plaats met een info-karweibus. 4. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 17 november 1982. 5. Mededelingen. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der ver gadering. Dinsdag 7 december Prijs: Weekend Londen of Parijs Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: vrijdag morgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. Afsteken van vuurwerk In Waddinxveen geldt een verordening gevaarlijke stoffen, met vooral een aantal bepalingen aangaande vuurwerk. Vuurwerk mag uitsluitend worden afgestoken tijdens de jaarwisse ling en wel vanaf 23.00 uur tot uiterlijk 1.30 uur. Het is verboden vuurwerk te ontsteken indien dat gevaar, schade, hinder of overlast kan veroorzaken, hetgeen inhoudt dat dat in ieder geval verboden is op trappen en galerijen, in portieken, gangen, passages en wach truimten van het openbaar vervoer, in trein en bus, op plaatsen waar veel mensen bij elkaar zijn op straat en op punten die door de burge meester kunnen worden aangewezen. Vuurwerk mag alleen op 30 en 31 december worden verkocht en al leen aan personen die 18 jaar of ouder zijn. Deze bepalingen betref fen overigens niet het onschuldige vuurwerk als klappertjes e.d. Overtreding van de bepalingen van de verordening kan worden ge straft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden. - aan de heer S. Dijkstra, Kromme Esse 17 te Waddinxveen, voor het oprichten van een duivenhok; - aan de heer L. W. J. Scholtes, Heemraadweg 10 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een tochtportaal aan de achtergevel van een woonhuis. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Bestuurszaken en Ruim telijke Ordening der secretarie. Wet Arob Ingevolge de Wet-Arob kan iemand die door een besluit van het ge meentebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de betreffende publicatie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet- Arob in te dienen is het aan te bevelen dat u daarover tevoren na dere informatie inwint bij de afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie, telefoon 4433, toestel 125. Briefjes van duizend gulden gingen in het kader van de St. Ni- colaasactie 1982 van de middenstandsvereniging Waddinxveen naar mevrouw Aalbers, Peuleyen 102 (foto rechts met als “uitreiker” middenstandsbestuurslid Heemskerk), Rita Olie, Stationsstraat 28 (met de heer T. Ververs) en G. de Ruiter, Eikenlaan 45 (met maar een wereld". Het zijn allemaal kre- De uitslag van de overige trekkingen zijn ten om deze wereldstad te omschrijven. Maar Parijs is niet te beschrijven of on der woorden te brengen. Men moet het Maandag 15 november: 174200; Woens- zelf zien, sterker nog, Parijs moet men beleven.^ Snel Reizen en Oad Reizen hebben vele jaren ervaring in het organi seren van reizen naar de Franse hoofd stad en wij garanderen u, dat u het echt voor de volle honderd procent gaat bele ven. Het vakmanschap van onze chauf feurs en reisleid(st)ers, het comfort van 14,30 per maand per woning 66,00 per jaar voor eerste hond 90,00 perjaarvoortweede hond Onroerend-goedbelastingen 12,15 per 10 m2 voor gebruikers 16,85 per 10 m2 voor eigenaren 14,00 per uur voor lokalen kleiner dan 252 m2 15,00 per uur voor lokalen Joh. Postlaan en Staringlaan 39,00 per uur (bij gedeeltelijke 62,00 per uur De extra prijzen omvatten dus naar keu ze een weekeinde Londen of Parijs. De prijswinnende loten (die geldig zijn tot en met vrijdag 31 december 1982) zijn getrokken over alle loten die sinds de aankomst van Sint Nicolaas in Waddinx veen zijn uitgedeeld bij aankoop van tien gulden aan boodschappen. WADDINXVEEN In de kantine van het personeelsgebouw van de ge meentelijke dienst Openbare Werken en Bedrijven aan de Noordkade werd het 25-jarig ambtsjubileum gevierd van de heerS. H. Kaptein, mede werker van de dienst van Openbare Werken en Bedrijven. De heer Kap tein was gelijktijdig 25 jaar in dienst van de gemeente Waddinxveen. In aanwezigheid van een groot aantal familieleden en collega’s vond de huldi ging plaats. Wethouder mevrouw L. M. Ooster- De jubilaris sprak het slotwoord. Hij was broek-Waagmeester(VVD)sprakdeju- blij deze dag te mogen beleven en hoop- bilaris toe, namens het college van Bur gemeester en Wethouders. Zij gewaag de van de ijver van de heer Kaptein en zijn plichtsgetrouwheid. Dit 1 j wordt eigenlijk al geleverd door het feit geschenken, dat hij het 25 jaar bij dezelfde baas heeft uitgehouden. Namens het gemeentebestuur bood zij de jubilaris de jubileum gratificatie aan. De heer A. M. Zwamborn, directeur van de dienst van Openbare Werken en Be drijven was in het archief gedoken en had ontdekt dat de heer Kaptein oor spronkelijk als straatmaker was aange nomen. Al vrij gauw werd deze functie omgezet in chauffeur. Deze werkzaam heden vervult de heer Kaptein nog steeds. Dagelijks ziet men hem rijden op de grote vrachtwagen. Verschillende leuke dingen uit de afgelo pen 25 jaar werden door de heet Zwam born opgehaald, zoals bestrijden van gladheid en dergelijke. Toch heeft de heer Kaptein goed gewerkt. Begonnen als medewerker is hij in de loop der jaren opgeklommen tot ambtenaar IV. Hij bood de jubilaris een geschenk aan na mens burgemeester en wethouders en het personeel van openbare werken. Vervolgens sprak de heer W. A. J. de Winkel, voorzitter van de personeelsver eniging. Een vereniging waarvan de heer Kaptein ook nog enkele jaren voorzitter is geweest. Opzichter H. A. van den Broek sprak namens de buitendienst en een broer van de jubilaris namens de fa milie. Hij vond dat de jubilaris voldoende in de bloemen was gezet en bood zijn schoon zuster de bloemen aan. Uit zijn toe spraak bleek dat de jubilaris voor zijn komst naar de gemeente Waddinxveen veel bazen heeft gehad, maar bij de ge- Verleende vergunningen Door burgemeester ,en wethouders zijn de volgende bouwvergun ningen verleend: - aan de heer D. W. Roggeveen, Tesselschadelaan 26 te Waddinx veen, voor het gedeeltelijk vernieuwen en vergroten van de wo ning Brugweg 18; - aan de heer J. Nobel, Bloemendaalseweg 56 te Gouda, voor het oprichten van een schuur aan de Bloemendaalseweg; - aan de heer G. Esveldt, Heemraadweg 26 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een tochtportaal aan de achtergevel van een woonhuis; - aan de heer H. T. W. van Veen, Rondedans 31 te Capelle a/d IJs- sel, voor het oprichten van twee woonhuizen en een garage aan de Kerkweg-West 50 en 52; - aan de heer G. A. Vergeer, Jan Campertlaan 34 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak; - aan de heer M. LaaijWollefoppenweg 67a te Zevenhuizen, voor het oprichten van een agrarische bedrijfswoning aan de Zesde Tochtweg; WADDINXVEEN - De protestantse scholengemeenschap voor MAVO/ LTO Koningin Wilhelmina voert dit jaar een speciale actie voor de jarige Hernhutters. Hun 250-jarig bestaan wil de school meevieren door een fors bedrag te schenken voor de aan schaf van een korjaal met buiten boordmotor. Intussen hebben de plannen om het “Hernhutter zendingswerk” te steu nen met een eenmalige actie een duidelijker inhoud gekregen. De com missie heeft een plan uitgewerkt om op de laatste schooldag van het jaar, namelijk 17 december, gecombineerd met de kerstviering een “kano-loop te organiseren. De bedoeling is dat leerlingen en lera ren een paar uur gaan wandelen en zich laten sponsoren door familie, vrienden, ooms en tantes enz. Het aantal kilometers dat wordt afgelegd op een op de Tweede Bloksweg uit gezet parcours wordt gekontroleerd en via stempels bevestigd. Het aan tal kilometers wordt later verrekend met de sponsor volgens de afge sproken prijs. Na de kanoloop worden de kaarten ingenomen door de commissie om een overzicht te krijgen van de te ver wachten gelden, tevens wordt het e.e.a. op verzamellijsten geschreven, zodat er een duidelijk overzicht zal zijn bij de eindafrekening. Na de kerstvakantie op 3 januari krijgen de leerlingen hun kaarten terug en heb- ben ze tot 7 januari de tijd om het meente Waddinxveen zijn rust heeft ge- geld in te zamelen. vonden, door er al 25 jaar te zijn. Vacaturebank vrijwilligers werk Waddinxveen (Informatie over vrijwilligers werk voor haanlozen) Koördinatrice Trudy Kraaygemeentehuis, Raadhuisplein 1kamer 23, tel. 01828-4433, tst. 122. Dagelijks van 8.30-12.30 uur. Aanvragen Hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat de volgende verzoeken om een hinderwetvergunning zijn ontvan gen van: 1. op 1 december 1982 van J. A. Hogenelst B.V., Kromme Esse 4a, alhier, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning voor een meubelfabriek aan de Kromme Esse 4a, alhier. 2. op 30 november 1982 van Coöp. Land- en Tuinbouwvereniging ba, Korteweg 2, te Pijnacker, voor het oprichten en in werking hebben van een opslag van kunstmest en bestrijdingsmiddelen aan de Bredeweg 23, alhier. De aanvragen en andere terzake zijnde stukken liggen t/m 7 januari 1983 op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie ter inzage elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en van 19.00 tot 22.00 uur op de maandagavonden. Tijdens deze periode kunnen gemotiveerde bezwaren bij ons colle ge worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kan een openbare zitting worden gehouden over een of meer van de aanvragen. (ZVi' I

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3