Twee winter Franse avonden K J&W VERWEIJ knotkampen rond Gouda in Boskoop en Waddinxveen Dinsdagavond ’’Gouda bij kaarslicht” Napraten over effect inspraak streekplan Rijnlands Orkest geeft concert in Waddinxveen Kerstconcert in Ontmoetingskerk DIA-AVOND OVER ROME Koor- en Bluesavond in KERSTBAL VAN INSTUIF INN ’77 MET LIGHT HOUSE boekt succes samenzang in Gouda Boskoops taekwondo DIE DAKKAPEL, DIE OPEN HAARD, DAT PLAFOND... ALS U NOU EERST EENS EEN PRIJS VROEG? IN REM. KERK De Bonkelaar Najaarsuitvoering op vrijdagavond 10 december KIPPEPOTEN f 10OO gram 5,48 Keurslager C. KOOT UW BARBECUE-, FONDUE- EN |n Zoetermeer I n BOUWEN IS VERTROUWEN Bouw- en Aannemingsbedrijf B.V. Plankier20,2771 XL Boskoop Telefoon 01727-2077 Waag er een telefoontje aan, en bel VerweijAls Boskoopse aannemer bij uitstek kunnen wij makkelijk even iemand naar u toesturen: een vak man. Hij kijkt, luistert, hij meet, en vertelt u binnen 48 uur wat het zal gaan kos ten. Dan is het verder aan u om te beslissen: doen of niet doen. Want zo’n offerte verplicht tot niets. Wedden dat het meevalt? Vooral een dakkapel is nu erg voordelig bij Verweij. Vraag er even naar! WEEKENDAANBIEDING GOURMET SPECIALIST. GROENSVOORDE 6 - WADDINXVEEN TELEFOON 01828 - 2937 5 Loensdag december i9«2 LflHB [Buitenlandse band speelt i i f* jjjwB Jr F en... te De groep Light House. HOGE HAKKEN Met ieder jaar is de Instuif in de ge- PAUZE PROGRAMMA I WADDINXVEEN - De Alliance Fran- ÜJ 4j üi til ül lil lil lil lil lil lil lil lil lil lil lil lil 44 lil lil lil lil lil lil lil lil lü 44 lllllllHIIIIHHV Middelpunt van dit gebeuren is de over dracht van een.immense kerstboom, die nu voor de 27e maal door de aan Gouda verbonden Noorse zusterstad Kongs- berg wordt aangeboden. De overdracht van de boom zal door een Noorse autori teit plaatsvinden. De bijeenkomst, die om 19.00 uur be gint, speelt zich af tegen een bijzonder decor. Het middeleeuwse stadhuis en al- Na afloop van ’’Gouda bij kaarslicht” worden nog verscheidene activiteiten ge organiseerd. Zaterdag 18 december zal in De Bon- kelaar de Nederlandse speelfilm ‘Hoge hakken echte liefde’ gedraaid worden vanaf 20.30 uur. Entree van deze avond zal f 4,50 zijn. <;aise des Pays-Bas, section Boskoop, heeft een tweetal Franse avonden op het programma staan. Het betreft hier: Zaterdagavond 11 december a.s. om 8.15 uur: Jaques Surel Le Prof’ Chan- tant, onderwerp: La chanson fran^aise et la femme, in het Party Home, Passage 210 te Waddinxveen. Ruime parkeerge legenheid achter de Passage. Maandagavond 14 maart a.s. om 8.15 uur: Laurent De Gouvion Saint-Cyr: on derwerp: La femme: thème favori des peintres et des sculpteurs sous Louis XV et Louis XVI, in hotel ”Neuf’, Barend- straat 10 te Boskoop. Voldoende par keergelegenheid bij het hotel. GOUDA Het begint al trekken te vertonpn van een traditie, dat er in de periode rond de Kerstdagen in de provincie Zuid-Holland winterkam pen georganiseerd worden. Diegenen, die voor de verandering nu eens bui ten bezig willen zijn, en daarmee ook hun steentjes aan het behoud van het zo typische en typerende Zuidhol- landse landschap willen bijdragen, kunnen in deze kampen, tesamen met anderen, voor wie dit soort werk een in de winter wekelijks terugke rende ervaring is, genieten van na tuur, ontspannen, samenzijn hard werken. OUD A - Dinsdagavond 14 december wordt voor de 27e maal het wijd bekende feest ’’Gouda bij kaarslicht” gehouden. Vele duizenden belang stellenden zullen die avond op de Markt, het hart van de stad, bijeenko men om aan dit sfeervolle evenement deel te nemen. le andere gebouwen rond de Markt zul len, zoals gebruikelijk, met zo’n tiendui zend kaarsen worden verlicht. Na de overdracht van de kerstboom zal de bur gemeester van Gouda drs. K. F. Broe- kens traditiegetrouw het Kerstevangelie voorlezen. Een massale samenzang door de velen die zijn samengekomen vormt daarna een indrukwekkende afronding van dit Gouds gebeuren. dinsdag 14 december 1982 van 's avonds 7 uur af Het programma, dat is samengesteld uit een aantal werken voor gemengd koor en orgel en enkele instrumen tale werken voor harmonie orkest, zal worden afgewisseld met samen zang. legenheid een Kerstbal te organi seren, maar het is wel gebleken dat iedereen het erg leuk vindt om in een sfeervol versierde zaal zo rond de feestdagen nog eens gezellig een keer tje te gaan dansen. Dat kan dus dit jaar nog op 18 december in het Anne Frank-centrufn in Waddinxveen. De kaartjes kan men bestellen op don derdag 16 december, tel. 01828-7488 tussen 19.00 - 21.00 uur. omvang van twee octaven, met daar in vrolijke ritmische sprongen. In het tweede deel wordt de solist bege leid door de violen met gedempte snaren (con sordino). kom, waarbij een speciale oproep voor hoornisten wordt gedaan. WADDINXVEEN Dinsdagavond 14 december wordt in de Remon strantse Kerk aan, de Zuidkade om acht uur een gratis toegankelijke dia-avond gehouden met als onder werp “Rome, stad van monumenten en kerken”. Deze dia’s zijn gemaakt en worden van toelichting voorzien door ds. P.J. v.d. Laarse die zelf vele malen in de Italiaanse hoofdstad is geweest. BOSKOOP - Het debuut van het Bos- koopse taekwondo tijdens de regio-kam- pioenschappen district west, is verras send uitgepakt voor de Boskoopse sport school van Marchant. Ondanks de gerin ge wedstrijdroutine voor dergelijke gro te evenementen hebben de acht deelne mende taekwondoërs kans gezien beslag te leggen op twee eerste, een tweede en twee derde plaatsen. Onder auspiciën van de Taekwondo Bond Nederland werden deze kampi oenschappen gehouden in de Klaverhal te Zoeterwoude. Alle grote Zuid-Hol- landse sportscholen waren vertegen woordigd en er verschenen sterke af vaardigingen op het strijdtoneel. Voor de Boskopers was het zaak tijdens dit eerste optreden op een dergelijk niveau, overeind te blijven om wedstrijdervaring op te doen. Tot ieders verrassing nam het Boskoopse achttal vijf prijzen in ont vangst. In de groep boven 74 kg ging Ruud Toor met de eerste plaats strijken. Piet Mul der evenaarde die prestatie in de groep tot 68 kg. Een tweede en een derde plaats werden behaald door respectieve lijk Dick v. d. Wolf en Bas v. d. Meer in de groep tot 72 kg. Bij de dames kon Annelies Grootjen goed meekomen en zij bereikte een der de plaats. Een zeer tevreden sportinstructeur L. Marchant verklaarde na afloop: ’’Acht deelnemers en vijf prijzen mee naar huis is een prachtig resultaat. Met wat meer wedstrijdervaring zullen we nog betere resultaten kunnen behalen”. Wolfgang Amadeus Mozart (1756- 1791), Fagotconcert in Bes grote terts, K. V. 191 Dit fagotconcert ontstond in 1774. Vanaf de 18e eeuw werd de fagot langzamerhand ook gebruikt als solo- instrument i.p.v. versterker van de basso-continuo. De typische eigen schappen van de fagot: gedragen me lodieën, grote sprongen en vrolijke staccato’s heeft Mozart goed in dit concert gebruikt. Het hoofdthema van het eerste deel heeft reeds een GOUDA op maandag 13 december 1982 houdt de Opleiding voor On derwijsgevenden “De Driestar” te Gouda een avond met koor- en sa menzang in de St. Janskerk te Gou da. Onder leiding van hun docenten zullen verschillende koren zingen; er is een ruime plaats ingeruimd voor samenzang. Het orgel wordt bespeeld door Bram Beekman. Verder verzorgen de studenten een Adventsdeclamatorium. De avond be gint om 20.00 uur. De toegang is vrij. L bezetting luidt: Norbert Suse- [jul - trompet, Thomas l’Etienne - Lrinet/altsax, Christian Barfoed - Lmbone, Jan Feldthusen - piano, Enid Holm - Banjo, Kurt Tomm - bas L Orla Pedersen - drums. De toegang [gratis voor leden van Jazzclub Zoe- Lnneer. Belangstellende niet-leden Loeten een entree van f. 6,- betalen. F zaal is open vanaf 21.00 uur. De Luziek begint om 21.30 uur en ein- Lgt om 01.30 uur. Na de eerste se- [evan het orkest mogen de danslus- Len de dansvloer in bezit nemen. Basis voor het beleid 1982-1986. In dit boekje wordt verteld wat het provinciaal bestuur van plan is in de komend vier jaar. Deze plannen gaan op bepaalde terreinen de streekcommissie aan, maar ook de streekbevolking: inspraak en voorlichting, ruimtelijke ordening. De streekcommissie zal bekijken wanneer, hoe en over welke onderwerpen zij een avond gaat organiseren. In het begin van de vergadering is het weer mogelijk om signalen uit de streek op tafel te brengen. De streekcommissie kan een signaal onder de aandacht van het provinciaal bestuur en/of de streek bevolking brengen. Signalen kunnen te maken hebben met situaties in de streek waar u van vindt dat er iets aan gebeuren moet. Wel moeten ze te maken hebben met ruimtelijke ordening. Zo zijn er al eens signalen aan de orde geweest over Gouda-Oost, fietspaden, inspraak bij re- creatiebasisplannen organiseerd. Dit concert betekent te vens dat Concordia voor het eerst in haar nieuwe (harmonie)bezetting zal optreden, hoewel nog niet alle nieu welingen van de partij kunnen zijn. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 11 december is er weer een avond in De Bonkelaar te Waddinxveen, waar bluesliefhebbers hun hart weer aan op kunnen halen. Op deze avond zal de Bodegraafse Blues Rock formatie Long Way Blues, een optreden ver zorgen. Na een uiterst succesvol op treden op het buitenfestival in het zwembad De Sniep heeft De Bonke laar besloten deze groep voor een herhaling te laten komen. De groep die opgebouwd is rond de van oorsprong .Waddinxvener Willem van Houten op sologitaar bestaat uit 4 leden en wel naast Willem uit: Leo de Jong (sologitaar en slaggitaar), Ed Blanken (basgitaar en mondharmoni ca) en Leen Kok (drums). De band zal optreden vanaf ongeveer 21.30'uur tot aan het middernachte lijk uur. De zaal zal vanaf 20.00 uur geopend zijn, in die tijd zal goede muziek van The Doors worden ge draaid. De entree zal f 7,50 bedragen. pDDINXVEEN - De Waddinx- leense danssociëteit Instuif Inn ’77 foudt zaterdagavond 18 december bm acht uur in de grote zaal van het hnne Frank-centrum aan het Jan van fijnenpad in Waddinxveen de tweede fmsavond van dit seizoen en wel het kerstbal met muzikale samenwerking hnde formatie Light House. De streekcommissie Gouda en omstre ken - bestaande uit 20 streekbewoners, die zich in hun vrije tijd inzetten om een ieder te betrekken bij de ruimtelijke or dening en de inspraak op provinciaal ni veau - heeft de inspraakprocedure geor ganiseerd. Zij gaat vanavond (woensdag 8 december) in het Goudse hotel De Zalm om acht uur napraten over de erva ringen en eventuele suggesties die er zijn voor verbetering. De streekcommissie gaat ook bekijken of zij een avond gaat organiseren over de GOUDA - Begin november is de in spraak bij de evaluatie van het streek plan Zuid-Holland/Oost - waaronder ook de gemeenten Waddinxveen en Bos koop vallen - afgerond. De zes werk groepen in Gouda hebben hun eindver slag gemaakt. Deze verslagen gaan naar Gedeputeerde Staten om straks bij de besluitvorming betroKken te worden. loor het zelf geproduceerde hout zijn funktie. Als gevolg hiervan moesten de boe ren het onderhoud aan de knotbo men en geriefbosjes wel gaan ver waarlozen: er was geen geld, geen tijd en geen bestemming meer voor. Op deze wijze zijn in enkele tien tallen jaren vele knotbomen aan een droevig einde gekomen. Zij konden het gewicht van hun takkenbos niet meer dragen, scheurden, verrotten en verdwenen. Zo ging het ook met de geriefbosjes. Deze her en der in het landschap verspreid staande bosjes van voornamelijk elzen, essen en wil gen, die het landschap zijn besloten karakter verleenden, raakten in ver val, doordat de boer de slootjes, die het bosje isoleerden, niet meer on derhield. Sloten slibden dicht, het vee kon bij de bomen komen, en dat betekende dan ook voor deze bosjes het definitieve einde. Dit jaar staan er twee kampen op het programma. Het kamp in de periode van zondagavond 19 december t/m 24 december wordt georganiseerd door de Stichting Natuur- en Land schapsbeheer Zuid-Holland; na de Kerstdagen (27-30 december) is er een kamp onder auspiciën van het In stituut voor Natuurbeschermingsedu- katie. wellicht beter bekend onder de afkorting IVN. Hiet laatste kamp doet zijn naam eer aan, door zich vooral toe te leggen op het edukatieve aspekt van het werken in de natuur. Beide kampen worden in Gouda gehouden. Het werkterrein ligt op fietsafstand in het Goudse en Reeuwijkse buitengebied. ACHTERGRONDEN Het Zuidhollandse landschap, we zei den het al is een typisch landschap. Het is niet een van nature in een eeuwenlange evolutie gevormd land schap, maar eigenlijk helemaal het produkt van mensenhanden. Boeren hebben van moerassige gron den, plassen enbossen een vrucht baar weidegebied gemaakt. In het be gin kleinschalig, doorsneden door slo ten en vaarten voor de broodnodige afi 'a tering, omzoomd door bomen als windkering of voor de bevoorra ding van het hout, dat elke boer elk jaar opnieuw weer nodig had voor hekken, gereedschappen, balken voor zijn huis, of simpelweg als brand stof. Allengs echter veranderde de ontwik keling. Naarmate een meer econo mische bedrijfsvoering zijn intrede deed, en de boeren gingen beschik ken over andere grondstoffen, ver- Franz Schubert (1797-1828), Symfo nie nr. 3 in D grote terts Deze symfonie, gecomponeerd in 1815, is een jeugdwerk van Franz Schubert. Uit het gehele werk speelt dan ook een duidelijke blijheid. WJDINXVEEN - In amenwer- met het Gereformeerd Kerk tor Dient Den Heer en het R.K. ‘'niengd Kerkkoor van de St. Vic- Or Parochie wordt door de harmo- :e "Concordia” en kerstconcert ge- Lit*-*- W W W A W A W •-! Gioacchino Rossini (1792-1868), Ouverture l’Italiana in Algeri In 1813 kreeg Rossini opdracht van het theater van Venetië tot het schrij ven van de opera l’Italiana in Alge ri. Samen met de opera Tancredi be vestigden deze opera’s definitief Ros sini’s succes als operacomponist. Definitieve einde, ja. Totdat een aan tal jaren geleden mensen die van dit landschap hielden de fatale ontwik keling zagen gebeuren en besloten er zelf iets aan te gaan doen. Zij trachtten de ontwikkeling een halt toe te roepen door het onderhoud van knotbomen, geriefbosjes en hout- kaden ter hand te nemen. Op zater dagmiddagen, elke week weer trek ken zij met zaag en kapmes het wei degebied in en werken op deze ma nier mee aan de instandhouding van het landschap. De Stichting Natuur- en Landschaps beheer, voortgekomen uit de gelede ren van deze aktieve vrijwilligers wil nog veel meer mensen in de gelegen heid stellen kennis te maken met deze zo bevredigende manier van vrijetijdsbesteding. Daarom organi seert zij elk jaar niet alleen ,in de zo mer kampen, maar ook in de winter de ‘knotkampen’, waarin iedereen die dat wel eens gedacht, maar nog nooit gedaan heeft, onder deskundige bege leiding de zaag in de boom kan zet ten. Voor nadere informatie over vrijwil ligerswerk in natuur en landschap, en over de kampen kan men zich richten tot de stichting NLB, telefonisch te bereiken onder nummer 01820- 24500, en schriftelijk onder post busnummer 558, 2800 AN Gouda. De avond zal worden gehouden in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoor- de op donderdag 16 december om 20.00 uur. De toegang is voor een ieder vrij. Edward Elgar (1857-1934), Serenade voor Strijkers De serenade voor strijkers is een van de bekendere werken van deze groot ste romantische engelse componist. In zijn werken komen vooral de na tionalistische gevoelens tot uiting. Dit is met name bekend in de mars “Pump and Circumstance”. IqETERMEER Zaterdagavond 11 Lember vindt in het onderkomen L Jazzclub Zoetermeer aan de Lrpsstraat 18 te Zoetermeer een op- Lden plaats van een wel zeer bij landere formatie: Papa Tom’s La- Lntation Jazz Band. Dit orkest kan Lder meer worden gekwalificeerd L een van de beste New Orleans Lvival bands van Europa. De basis Lor de huidge formatie werd gelegd I 1970 in de vorm van een Gospel L Spiritual Trio. In de loop van de Lt-ii evolueerde de speeltrant naar Lz, werd de bezetting uitgebreid I- rees de ster van het succes in ge- Lag tempo, wat uitmondde in op tredens, zowel in 1980 als in 1981 L het jazzfestival van de plaats, die L bakermat van de jazz is: New Or- Ljns. Marcel Joly, vooraanstaand re- Lncent, schreef in het bekende Ame- [kaanse Footnote Jazz Magazine: [fapa Tom’s Lamentation Jazz Band [becoming one of the best New Or- [uis Style bands on the European Fontinent.” WADDINXVEEN Vrijdagavond 10 december om kwart over acht verzorgt de Rijnlandse Orkest Vereniging weer haar najaars- concert in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde in Waddinx veen. Het zeer aantrekkelijke programma, dat toegankelijk is tegen betaling Van f. 8,50 (CJP-houders en 65-plussers f. 4,50), bevat naast werken van Ros sini, Elgar en Schubert, het fagotcon cert van Mozart met Erik Reinders als solist. Erik Reinders, geboren in Leiden in 1959, speelt al vanaf zijn negende jaar fagot. Via de leraren Wim Stok en Louis Stotijn studeert hij nu in zijn laatste conservatorium jaar bij Joep Terwey aan het Haagse Conservatorium. De Rijnlandse Orkest Vereniging is een amateurorkest met 45 leden uit de hele regio. Er wordt wekelijks gerepeteerd voor de voor- en najaarsconcerten. Daar naast begeleidt het orkest diverse ko ren tijdens’ hun uitvoeringen. Het or kest staat onder deskundige leiding van Bastjaan Blomhert. Bij het or kest zijn nieuwe leden van harte wel- f P -* V. 1 p K

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 9