KERSTCONCERT IN ONTMOETINGSKERK Kerstbomen in Passage Met borrel op van de weg af Vox Jubilans zingt tweemaal in Brugkerk 15 december: Kerstavond 16 december: 16 december: Kerstconcert DONDERDAGAVOND 16 DECEMBER Waddinxveen Inschrijving accountant Volop olie bollen in Krachtproef aan vooravond Kerstmis CITYHOTEL NKF-W’veen wint radio- spelletje Activiteiten voorjeugd tijdens vakantie WADDINXVEEN - In de Kerst vakantie zijn er voor de jeugd zo wel activiteiten georganiseerd in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar, het buurtcentrum 't Ketelhuis als in het wijkgebouw aan de St. Victorstraat. Ontmoetings- middag Kerstbingo Zondagsschool Leitz Service RK-SCHOLEN HELPEN IN SRI LANKA 18 december: Kerstmiddag 18 december: Bingo-dansant De zatérdagafdeling van de voetbal vereniging Waddinxveen houdt zater dagavond 18 december om acht uur in het clubgebouw aan de Sniepweg het traditionele Kerstbingo-dansant, waarbij schitterende prijzen zijn te winnen. De muziek is in handen van The Nightstars. 23 december: Verloting van De Vogelvrienden WADDINXVEEN - Op de onlangs gehouden vogeltentoonstelling van de Waddinxveense vogelvereniging “De Vogelvrienden” heeft de trekking plaatsgevonden van de grote verlo ting. De prijzen zijn gevallen op de volgende nummers: 3940 - 3056 - bezichtiging en verhoop POLITIENIEUWS WADDINXVEEN zaterdag 18 december van 11 tot 16 uur Boerhaavelaan Zoetermeer KBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 DECEMBERJ982 Inlichtingen: 02245 - 592 1778 4069 3792 3234 1601 2159 - 3298 1359 - 1825 0070 - 3990 1374 - 2744 3069 - 2831 Waddinxveens hoofdwinkelcentrum geplaatste kerstbomen. Dit zijn de door het winkelcentrum "de Passage" in (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). in opdracht van incassobureau van 246 Perzische en Oosterse tapijten voor minder dan de halve prijs de gebruikelijke data wordt de grote schare bekende en graag ge- de diverse uitvoeringen. WADDINXVEEN Vorige week vrijdag omstreeks half één ’s middags raakte een Waddmxveense automobilist van de weg. Dit speelde zich af op de Onderweg. De bestuurder liep hierbij aan zienlijk hoofdletsel op. Hij werd per ambulance naar het zieken huis te Gouda vervoerd. De man bleek onder invloed van alcohol te verkeren. Van hem werd een bloedproef genomen. Dit is het gerestaureerde orgel van de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost, waarop tijdens de concerten van Vox Jubilans zal worden gespeeld. (Foto: Archief Weekblad voor Waddinxveen). WADDINXVEEN De hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans, die het hele jaar 1982 al zeer actief is geweest, staat weer aan de vooravond van haar jaarlijkse december-krachtproef. Aangezien Kerstmis dit jaar op zaterdag en zondag valt, ziet de concertagenda van Vox Jubilans er wat anders uit dan in andere jaren, maar de afwijking van de gebruikelijke data wordt ruim schoots gecompenseerd door hoorde medewerkenden aan Op zaterdagavond 18 december tre den Vox Jubilans en het Jeugdkoor onder leiding van Pieter Stolk twee maal achter elkaar voor het voetlicht in de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost. De eerste uitvoering begint om zeven uur en behalve Vox Jubilans en het Jeugdkoor werken hieraan mee het kinderkoor De Zang vogels onder leiding van Arie Jonge- jan en de organist Jaap Zwart. Het programma vermeldt oude en nieuwe kerstliederen, declamatie en orgelsoli. Ds. L. Roetman zal een openings- en sluitingswoord spreken. De Brugkerk is vanaf half zeven open. WADDINXVEEN Het Kerstconcert dat donderdagavond 16 de cember om kwart voor acht in de Ontmoetingskerk wordt gegeven door het Gereformeerd Kerkkoor Dient Den Heer, het rooms katholiek gemengd kerkkoor van de St. Victorparochie en de har monie Concordia bevat ook veel samenzang. hij kreeg een rijverbod DE DOELEN ROTTERDAM Gecostu- 1, oliebollenactie te Harmonie Concordia Midden in de winternacht uit “Kerst avond” van A. den Arend. s E Een aanrijding met lichte materiele schade vond plaats op 10 december omstreeks 09.35 uur op het K.W.- plein. Een automobiliste reed achter uit een parkeervak uit en zag een an dere personenauto niet. De afdeling Waddinxveen van de Ne derlands Christen Vrouwen Bond (NCVB) houdt woensdagavond 15 december (vanavond) om kwart voor acht de jaarlijkse kerstavond in het Hervormd Wijkgebouw De Hoeksteen aan de Esdoomlaan. VOOR VOLWASSENEN Maandag 20 december 21.00-24.00 uur Uniek. Op het programma staat: Kerststukjes maken, kaarten ontwerpen en ver sturen naar Argentinië. Een activi teit met Amnesty International. Donderdag 23 december 20.00 uur Het NIVON organiseert in De Pionier een kerstprogramma voor volwassenen. Er worden o.a. kerststukjes gemaakt. WADD1NXVEEN/HILVER- SUM - Teams van de NKF-vesti- gingen Waddinxveen en Delft heb ben vorige week dinsdagmiddag meegedaan aan het AVRO-radio- programma Hersengymnastiek. Het Waddinxveense team won dit spelletje van Lex Braamhorst en Gerard Sonder door de 30 vragen voor 68 procent goed te beant woorden en daarmee 20,5 punten te verzamelen. NKF-Delft ver gaarde 18,5 punten, hetgeen neer kwam op 32 procent. De bereikte resultaten van het Waddinxveense NKF-team waren niet van dien aard dat het zich kon voegen bij de beste vier. Daarvoor is het nodig een goedkeuringsper- centage van 80 of meer te behalen. De radio-uitzending van vorige week dinsdagmiddag duurt een klein half uur. 436 66 - 2809. DIEFSTAL De afgelopen week werd twee keer aangifte van diefstal van een fiets gedaan. VERNIELING Op donderdag 9 december werd bij de politie aangifte gedaan van vernie ling van twee banden van personen auto’s, die nabij de Dorpstraat ston den geparkeerd. De banden waren lekgestoken. WADDINXVEEN - De Waddinxve- ner J.J.P. IJdema (34) heeft bij de Orde Nederlands Instituut van Regis teraccountants het verzoek ingediend om te mogen worden ingeschreven als accountant. Kerkkoor St. Victorparochie Dirigent: J.P. van Oosten. Organist: A. van den Hondel. Uitgevoerd wor den de volgende liederen: 1. Sei will kommen; 2. Er is een roos ontspron gen; 3. Hoe leit dit kindeken; 4. L’ adieu des bergers. Harmonie Concordia Hymne a Ia musique van Serge Lan- cen. WADDINXVEEN - Wie in Waddinx veen niet zelf oliebollen wil bakken kan aan het einde van dit jaar op diverse an dere manieren aan deze lekkernij ko men. Niet alleen bij de plaatselijke bak kers, maar ook bij anderen. Zo hebben B. en W. aan de heer J. J. Temminck uit Driebruggen vergunning ging Be Fair vergunning verleend om op verleend voor het innemen van een Oudejaarsdag een oliebollenactie te De ontmoetingsmiddag voor ouderen van de hervormde Immanuëlkerk- gemeente staat donderdagmiddag 16 december om half drie in het teken van Kerstmis. Op deze middag komt het bejaardenkoor van het Anne Frank-centrum zingen. Er zal ook een kerstverhaal worden verteld. De middag wordt gehouden in de bij zaai van de Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan. WADDINXVEEN Op initia tief van het winkelcentrum “de Passage” zijn in het hart van dit hoofdwinkelcentrum twee kerstbomen geplaatst. Daar voor werd speciaal toestem ming verleend door het college van Burgemeester en Wethou ders. De beide bomen verhogen het feestelijke karakter in de Passa ge, evenals andere kerstbomen in Waddinxveen dat ook doen. Het is allerwege duidelijk: Kerstmis 1982 is in aantocht. In verband hiermee zijn er vol- .gende week extra koopavon den. In het wijkgebouw aan de St. Vic torstraat wordt donderdagavond 23 december om acht uur een Kerst bingo gehouden. Ook de zondagsscholen vieren in Waddinxveen Kerstmis. De zondags school van de hervormde Immanuël- kerkgëmeente doet dat zondagmid dag 19 december om 17.00 uur in de Immanuëlkerk aan de Prinses Bea trixlaan. spoed verkoop VROUW GEWOND Op dinsdag 7 december omstreeks 13.30 uur zakte pardoes een gedeel te van het parkeerterrein op de hoek Kerkweg-Oost/Juliana van Stolberg- laan in. Een vrouw kwam hierbij ten val en brak een pols. Na onderzoek door een huisarts werd zij per ambulance naar het Bleuland- ziekenhuis te Gouda overgebracht. Aldaar bleek, dat zij als gevolg van de val een ernstige botbreuk in haar heup had opgelopen: Zij werd op genomen in het ziekenhuis. OP HETERDAAD BETRAPT op woensdag 8 december werd ’s ochtends vroeg door een attente ge tuige aan de politie gemeld, dat twee knapen doende waren lege kratten van een zuivelwagen weg te nemen. De twee Waddinxveense knapen, res pectievelijk 17 en 16 jaar, werden aangehouden en verhoord. Na ver hoor, waarbij zij bekenden de krat ten te hebben willen meenemen, werden zij naar huis gestuurd. WIJKGEBOUW ZUID In het wijkgebouw Zuid aan de St. Victorstraat wordt donderdag 23 december een filmdag gehouden die 's morgens om 10 uur begint en 's middags om half twee. De toe gangsprijs bedraagt beide keren 1,25. Het ochtendprogramma voor kin deren tot 8 jaar omvat: tekenfilms (Magilla Gorilla en Daffy Duck), De Bereboot (’’Oefeland”), te kenfilms (Assepoester, Calimero, Peter en de Draak) en Laurel Hardy (Electriciëns). Het middagprogramma voor kin deren vanaf 8 jaar omvat: Dick Turpin (Spannende avonturen film), Tekenfilms (Tom Jerry, The Pink Panther Woody Wood pecker) en Laurel Hardy (Elec- triëns). WADDINXVEN/GOUDA - Bij Leitz Service BV, Rotterdam, met als vesti gingsplaats Waddinxveen, is als commis saris uitgetreden K. Kümmerle en tot commissaris benoemd dr. D. Bruckla- cher te Oberkochen. Dit blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. 7 KETELHUIS In het buurtcentrum 't Ketelhuis aan de Busken Huëtlaan zijn de volgende kerstactiviteiten te doen: Maandag 20 december 14.00-16.00 uur Kerstprogramma voor kinderen vanaf 8 jaar. Deze middag is een Kerstprogramma sa men met Amnesty International. Met speciale druktechnieken wor den er kerstkaartjes gemaakt. Een aantal kerstkaarten worden opge stuurd naar de ouders en grootou ders van vermiste kinderen in Ar gentinië. Kosten van dit program ma/0,75. Dinsdag 21 december Inloop aktiviteit. Woensdag 22 december 14.00-16.00 uur Kerstinstuif voor kinderen 4 t/m 7 jaar. Kosten ƒ0,75. Donderdag 23 december 19.00-22.00 uur Kerstprogramma met kerstkaarten maken, affice’s maken. Tweede deel van de avond Kerstbingo met leuke prijzen. En tree 2,50. Dinsdag 28 december 15.30-17.00 uur Inloop aktiviteit. Woensdag 29 december 19.30 uur Film: Recht voor z’n Raap, een komische film met in de hoofdrol Clint Eastwood. Entree ƒ3,50. WADDINXVEEN - Op initiatief van één van de kleuterleidsters hebben de leerlingen van de rooms-katholieke Pr. Beatrix kleuterschool en de St. Paulusc- chool (beide aan d J. Catslaan) in een korte actie van een week, geld verdiend voor een tehuis voor meisjes in Sri Lan ka. Het ’’Good Shepherd Convent”, dat in het vissersdorpje Negombo ligt, wordt door missiezusters beheerd en biedt on derdak en opleiding aan een 150 meisjes van 4 tot 15 jaar. De bijna duizend gulden, die de leerlin gen door het verrichten van allerlei klus jes bijeenverdienen zal een kleine maar welkome aanvulling zijn op de zeer ge ringe subsidie, die het tehuis van de rege ring van Sri Lanka ontvangt. Het idee is ontstaan naar aanleiding van wereldmissiedag en al bestaande contac ten in het kader van een ’’adoptiekinde ren” programma, en sluit goed aan bij de groeiende Waddinxveense traditie van gerichte hulp aan projecten in ontwikke lingslanden. AANRIJDINGEN Op woensdag 8 december omstreeks 13.00 uur vond er een ongeval plaats op de kruising Sniepweg-Lijsterbes- straat tussen een vrachtauto en een bromfietser. De vrachtauto bestuur der gaf richting aan en sloeg naar rechts de Lijsterbesstraat in. Op dat zelfde moment reed de bromfietser naast de auto om rechts in te halen, waarna de aanrijding volgde. De bromfiets werd geheel vernield. De bromfietser raakte gewond en werd per ambulance naar het St. Jozef- ziekenhuis te Gouda overgebracht. Zowel in de Brugkerk als in De Doe len kan men tevens in bezit komen van de prachtige nieuwe LP van Vox Jubilaris. RIJDEN ONDER INVLOED Op dinsdag 7 december werd op het Noordeinde een uit Gouda afkomsti ge bestuurder aangetroffen, die onder invloed van alcohol in zijn auto reed. Van de man werd een bloedproef af genomen en hij kreeg een rijverbod opgelegd. DIVERSE OVERTREDINGEN Ondanks diverse controles door de politie blijkt het bar slecht gesteld te zijn voor wat betreft de verlichting van voornamelijk fietsen en brom fietsen. 14 Personen werden bekeurd, daar hun verlichting niet in orde bleek te zijn. Voorts werden een aan tal verkeersdeelnemers bekeurd terza ke diverse gemaakte rijfouten (9); rijden door rood licht (3), onjuist parkeren (8); technische gebreken (4), ontbreken deel 111 (3). DOORRIJDEN NA STOPTEKEN Op dinsdag 7 december werd een 51- jarige uit Mijdrecht afkomstige auto mobilist bekeurd, daar hij geen ge volg gaf aan stoptekens van de op de Kerkweg-Oost werkzame moederver- keersbrigadiers. De tweede uitvoering op deze zelfde zaterdagavond begint om negen uur en hierin zijn niet alleen Vox Jubi lans en het Jeugdkoor te beluiste ren, maar ook het inmiddels zeer be kende Waddinxveense mannenkoor De Gouwestem. Bovendien kan men luisteren naar de solozang van de sopraan Riet den Hertog. Natuurlijk ontbreken ook hier de samenzang en de orgelsoli van Jaap Zwart niet. De meditatie en het openings- en sluitingswoord wor den gesproken door ds. J. Maasland. Het zal duidelijk zijn dat voor de twee uitvoeringen verschillende toe gangskaarten worden verkocht (in twee kleuren). De prijs bedraagt slechts twee gulden per persoon en voor deze prijs heeft men toegang tot één van de twee bijeenkomsten. Wie ze beide wil bijwonen moet daarvoor twee toegangskaarten kopen. In verband met de verwachte grote belangstelling worden de kaarten via de koorleden verkocht. Tevens zijn ze te verkrijgen bij woninginrich ting Kooijman op de Passage en boekhandel Burger in de Dorpstraat. Op vertoon van de kaart kan men aan de hoofdingang van de kerk een pro gramma in ontvangst nemen. Voor een goed verloop en een eer lijke verdeling van de beschikbare plaatsen is het nodig dat de Brugkerk tussen de twee uitvoeringen totaal wordt ontruimd. Diegenen die twee maal willen luisteren gaan dus ook naar buiten en krijgen daarna voor hun tweede kaart opnieuw toegang tot de kerk. Als alles meezit beschikt het geres taureerde orgel over een uitbreiding in de vorm van een Dulciaan-register. Tevens wordt alles in het werk ge steld om de dames van Vox Jubilans die avond in nieuwe koorkledij te. laten optreden, zodat voor oog en oor de nodige verrassingen staan te wachten. Donderdagavond 16 decerpber om acht uur wordt er in de Ontmoetings- kerk aan de Groensvoorde een Kerst concert gegeven door het Gerefor meerd Kerkkoor Dient Den Heer, het kerkkoor van de rooms-katholieke St. Victorparochie en de organise rende harmonie Concordia. De toe gang is vrij al zal wel een vrijwillige bijdrage worden gevraagd ter bestrij ding van de kosten. DE BONKELAAR In het jeugd- en vrijetijds centrum De Bonkelaar is er tij dens de Kerstvakantie het vol gende te doen voor 6- tot en met 12-jarigen. De kosten per activiteit bedragen twee gul den. Er bestaat de mogelijk heid om een weekkaart te ko pen (vijf gulden per stuk). In schrijving voor deelname aan de activiteiten is verplicht. Woensdag 22 december 11.00 - 17.00 uur Activiteiten rond thema: Toneel 18.30 uur Opvoering van de kinderen, gelegenheid voor de belangstellenden om te komen kijken. Vrijdag 24 december 14.00 - 17.00 uur meerde Kerstdisco Zondag 26 december 11.00 - 12.30 uur Kinderthea ter. Maandag 27 december 14.00 - 17.00 uur Knutselen Woensdag 29 december 9.00 - 10.30 uur voor 6 t/m 9 jaar Sportzaal Wingerd 10.30 - 12.00 uur voor 10 t/m 12 jaar Sportzaal Wingerd Vrijdag 31 december 10.00 - 17.00 uur Groot Gan zenbord, poppenkast 16.45 uur Belangstellenden kunnen even komen kijken. Na een inleidend orgelspel tussen kwart voor acht en acht uur door de organist A. Lok van Dient Den Heer wordt samengezongen Komt allen te zamen, Nu zijt wellekome, De her dertjes lagen bij nachte, Stille nacht en Ere zij God. Bij de uitgang wordt een vrijwillige bijdrage van de bezoe kers gevraagd om de kosten van deze avond te kunnen bestrijden. De bijdrage van de drie deelnemende verenigingen aan dit Kerstconcert omvatten het volgende: Harmonie Concordia Dirigent: G. de Knegt. Symphonic in C van C.J. Gossec - Jan Molenaar. Drie delen. Cereformeerd Kerkkoor Dient Den Heer Dirigent: B. Kramer. Organist: A. Lok. uitgevoerd worden de volgende liederen: 1. In Dulci Jubilo; 2. De sterre gaat stralen; 3. God lof, nu is gekomepi; 4. Er is een kindeke gebo ren op aard. Wanneer Tweede Kerstdag op zondag valt, doorbreekt Vox Jubilans de tra ditie van het ochtendconcert op 26 december.' Dit jaar moest de keuze vallen op donderdagavond 23 decem ber. Bij een avondconcert vervalt de noodzaak strikt op tijd de zaal te moeten ontruimen, zodat er voor 23 december een avondvullend program ma is samengesteld met voor en na de pauze een rijke variatie aan koor zang, samenzang, instrumentale en vocale soli. Behalve Vox Jubilans en het Jeugd koor kunt u in De Doelen luisteren naar de gebroeders Brouwer, trom pet, Han Kapaan, hobo; Riet den Hertog, sopraan en Willem Hendrik Zwart, orgel. Ds. C.A. Korevaar houdt in De Doelen een korte kerst meditatie. Dit concert begint om acht uur en de deuren van de zaal gaan om kwart over zeven open. Toegangskaarten a f. 10,- zijn verkrijgbaar bij mevr. J. Jongejan, C. Huygenslaan 11, boek handel Burger in de Dorpstraat en woninginrichting Gebr. Kooijman op de Passage. Door de Stichting Vrienden van de Blinden Gouda en Omstreken wordt zaterdag 18 december in het Anne Frank-centrum een kerstmiddag ge houden. Het kerstfeest begint ’s mid dags om half twee en naast samen zang wordt hieraan meegewerkt door mevrouw Ria Kersbergen uit Stol wijk die het kerstverhaal vertelt, het Bleu Notre Trio uit Gouda, het Tuin- stadkoor uit Schiebroek, met als so liste mevrouw M. Pielz, pianiste me vrouw R. de Heer en trompettiste Joke van Rens. Bovendien wordt een draagbaar orgel bespeeld door de 13-jarige jhr. Willem Warman uit Rotterdam. Daarnaast zal een zang koor nog enkele operette melodieën zingen. Voorafgaand aan dit festijn speelt het eerste team van Waddinxveen-zater- dag ’s middags om half drie de com petitiewedstrijd tegen Jodan Boys 5, terwijl het tweede zaterdagelftal voor de moeilijke opgave staat con current Soccer Boys in Bleiswijk te bestrijden. 0054 - 3827 4493 - 2834 1591 - 2266 3917 - 1376 - De prijzen zijn af te halen bij de heer H. Groen, Beethovenlaan 30 tegen inlevering van het winnende lot. verleend voor het innemen van een p- standplaats voor de verkoop van oliebol- houden. len op het Koningin Wilhelminaplein op jn t|e laatste dagen van dit jaar is ook de vrijdag 31 december 1982. Al eerder was brassband Voorwaarts op pad met olie- aan een ander vergunning verleend tot bollen. Om aan geld voor nieuwe unifor- het innemen van zo n standplaats op het men te komen heeft men bedrijven aan- parkeerterrein Beukenhof. geschreven met het verzoek personelsle- Het college heeft voorts aan de afdeling (jen een zak met 10 oliebollen te kunnen voetbal van de christelijke sportvereni- overhandigen voor de prijs van 4,50. A •ML. JlUgJUm KuW11

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 17