Burgemeester C, M, van der Linden woont al een jaar niet in W’veen Remonstrantse Kerk (1836) proefproject restauratieplan Reeks B. en W.- besluiten uit 4 vergaderingen Werkbezoek Kritiek drs. G. Blom (CDA): Eerste burger nogal afstandelijk OPSPORINGS AMBTENAAR De Waardt BV HINDERWET ING. M. RUIGT Restant Boers BV Van Ginkel BV sluit ’’Zeist” gedeputeerde drs. W. Aalbers Actie van 17-tal samenwerkende gemeentebesturen E L door BERT J. WOUDENBERG uis I worden. Het gezin van burgemeester C. M. in de gemeentelijke rubriek in het Week blad voor Waddinxveen uit de vergade ringen van het college van Burgemeester en Wethouders van 16, 23 en 30 novem ber en 7 december 1982. DRS. G. BLOM (CDA) De uit 1836 stammende en dringend aan vormt samen met de tot tweemaal toe gerestaureerde hervormde Brugkerk enige twee monumenten. (Foto: Archief Weekblad voor Waddinxveen). Zuidhollands gedeputeerde drs. W. H. M. Aalbers (CDA). restauratie toezijnde Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade. De kerk aan de Kerkweg-Oost Waddinxveens 'I III» DE GOUWESTEM Aan het christelijk Waddinxveens Man nenkoor ”De Gouwestem” zal een een malige subsidie worden verleend ten aanzien van de op 5 mei 1982 gehouden korenmanifestatie ’’Waddinxveen Zingt ’82”. Het gezin van burgemeester C. M. van der Linden zoals we dat een jaar geleden in Haastrecht fotografeerden. Van links naar rechts Kees, Marjolein, Trix, Jan Marijn, mevrouw S. IJ. van der Linden-Taekema en de burge meester zelf. (Foto: Archief Weekblad voor Waddinxveen). klaar is en 1.010 manweken zal vergen, is door de plaatselijke remonstrantse gemeente al f. 30.000,- ingezameld. WADDINXVEEN/HAAST- RECHT Er moet op worden gerekend dat burgemeester C.M. van der Linden en zijn gezin zich dit jaar niet meer in Wad dinxveen zullen gaan vestigen. Een jaartje zoeken naar een nuis en het bekijken van tientallen woningen in onze gemeente blijkt nog niets te hebben op geleverd, zodat het burgemees- bruiken om duidelijkheid te verschaffen terspaar en hun kinderen nog altijd wonen m de ambtswoning “Havekedrecht” in Haastrecht. Burgemeester C. M. van der Linden (rechts) goede maatjes met van links naar rechts WD-wethouder mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester, gemeentesecretaris J. Meuleman, PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein en CDA-wethouder P. F. J. van Schie. (Foto: Archief Weekblad voor Wad dinxveen). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 DECEMBER 1982 WADDINXVEEN/DEN HAAG De op de monumentenlijst staande remonstrantse kerk aan de Zuidkade is één van de vijf tien proefprojecten van de ac tie “Het verleden herstellen geeft werk voor de toekomst” van een 17-tal gemeenten (waar onder Waddinxveen), dat zich heeft verzameld in de Groep Gemeenten Zuid-Holland. Het uit 1836 stammende Godshuis moet al sinds 1978 dringend ge restaureerd worden. De kosten worden geraamd op f 900.000,-. O J E ^4 t h Jl -•- Kr K r Woerden, burgemeesters ontbreekt, zo lijkt het, GEB-LID Wethouder P. F. J. van Schie is benoemd tot lid van het college van beheer van het Gemeenschappelijk Gouda e.o. WADDINXVEEN/GOUDA - De functie van R. L. J. Hesselste Streefkerk is bij Boers Holland BV, Waddinxveen. Dit blijkt uit een wijziging in het han- delsregister van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden-Holland. MEUBILAIR Aan de gemeenteraad zal worden voor gesteld medewerking te verlenen voor de aanschaf van meubilair ten behoeve van de Protestants Christelijke kleuter school ’’Kruimeltje” en de ’’Willem van Oranjeschool”. KERSTBOMEN Aan de winkeliers van de Passage is ver gunning verleend tot het plaatsen van een tweetal kerstbomen in het Winkel centrum ”De Pasage”. Aan het Winkelcentrum ’’Brug” is toe stemming verleend voor de jaarlijkse kerstbomenaktie in de periode van 14 tot en met 18 december 1982. WERKBEZOEK Op woensdagmorgen 2 februari 1983, 10.00 uur zal het lid van het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol- land, de heer drs. W. A. M. Aalbers een werkbezoek aan de gemeente Waddinx veen brengen. WADDINXVEEN - Zuidhollands ge deputeerde drs. W. H. M. Alabers zal woensdagmorgen 2 februari een werkbe zoek aan Waddinxveen brengen. Dat heeft burgemeester C. M. van der Lin den in de raadscommissie voor de ruim telijke ordening en de woningbouw mee gedeeld. De in Delft wonende christen-democra- tische gedeputeerde komt naar Wad dinxveen op uitnodiging van het college van B. en W. dat het werkbezoek wil ge in deze gemeente. ROOIEN BOOM Ten behoeve van de aanleg van een ver keersgeleider zal een aan de zuidzijde van de oprit naar de hefbrug staande boom verwijderd dienen te worden. VERZA MELPLA A TS Nabij de Dotterweide zal een huisvuil- en grofvuilverzamelplaats worden aan gelegd. OLIEBOLLEN Aan de heer J J. Temminck te Drieber gen is vergunning is vergunning verleend voor een standplaats voor de verkoop van oliebollen op het Koningin Wilhel- minaplein op 31 december 1982. Aan de Christelijke Sportvereniging terwijl de provincie Zuid-Holland ”Be Fair”, afdeling voetbal, is toestem ming verleend ten behoeve van een olie- bollenaktie op 31 decmber a.s. STUURGROEP Op 2 december 1982 werd de ’’Stuur groep Vrijwilligerswerk Waddinxveen” geïnstalleerd. VENTEN ROOIEN BOOM Ten behoeve van het doortrekken van de Maarten Schoutenstraat naar de Mercu- riusweg in het industrieterrein zal een in, de groenstrook ten oosten van de Mercu- riusweg staande boom gerooid dienen te ik ook °m het Westen gesolliciteerd. in principe vergunning worden verleend Openbare Werken voor 1 dinxveen, met als vestgingsplaats Reeu- wijk. Het gaat hier onder meer om de statuten en de handelsnaam. Die is nu De Waardt BV. De nieuwe omschrijving van het bedrijf is: de handel in bouwma terialen, wegenen waterbouwmateri- alen enz. Wijziging maatschappelijk kapitaal in beschouwingen PARKEERVAK Voor de woning Acaciastraat 6 zal ten behoeve van de heer J. W. Versluis een wit kruis worden aangebracht (parkeer gelegenheid t.b.v. bewoner). WADDINXVEEN/GUDA - Onder de naam Restant heeft Cees Okkerse Agen cies BV, Waddinxveen, een fiLiaal ge vestigd aan de Wilhelminakade 57. Omschrijving bedrijf: kleinhandel in ge bruikte en ongeregelde goederen. Aldus blijkt uit een wijziging in het handelsre- gister van de Kamer van Koophandel en fabrieken voor Midden-Holland. Het filiaal van Restant aan de Wiihelmi- nakkade was oorspronkelijk van Meube len L. de Koningh BV, Zevenhuizen, maar dit filiaal wordt nu voortgezet door Cees Okkerse Agencies BV. kenheid die de drie Waddinxveense wethouders wat hun werk betreft aan de dag leggen, stelde de christen- rentie aandelen en 600 gewone aandelen democraat vast dat hij in die zin niet van f 500,-. over de burgemeester kon spreken. STNCILINBRANDER Aan de gemeenteraad zal worden voor gesteld medewerking te verlenen voor de aanschaf van een stencilinbrander ten behoeve van de Nederlands Hervormde Rehobothschool. De bewindsman heeft de burgemees ters die het aangaat er toen op ge wezen dat zij voor het wonen buiten de gemeente een ontheffing dienen te hebben. Indien daartoe in het be lang van de gemeente aanleiding is kan deze worden verleend, in het al gemeen slechts voor bepaalde termijn. Als dit gebeurt, zullen veel eigenaars van kleine en middelgrote monu menten de financiering van de res tauratie rond kunnen krijgen o.a. door de werkgelegenheidsbevorderen- de maatregelen van de landelijke en provinciale overheid te benutten. Het uiteindelijk beslag op de monumen tenpot van het ministerie zal veel ge ringer zijn dan bij het huidige sys teem. HA VO/A THENEUM Het dagelijks bestuur van de Commissie van Bestuur voor de Samenwerkings school voor HAVO/Atheneum te Wad dinxveen is als volgt samengesteld: Me vrouw L. M. Oosterbroék-Waagmeester - voorzitter, W. H. J. M. Wientjens - vi- ce-voorzitter, H. P. Barth - secretaris, E. T. Simon - penningmeester. WADDINXVEEN/GOUDA - Het reis- en passagebureau Van Ginkel BV, Waddinxveen, heeft het filiaal aan de Slotlaan 231 in Zeist opgeheven, zo blijkt uit een wijziging in het handelsre- gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Van Ginkel BV, dat vorig jaar een nieuw kantoor aan de Tweede Bloksweg in ge bruik nam en eerder de vestiging Den Haag overbracht in de verneuwde en uit gebreide vestiging in Zoetermeer, nam kortgeleden het vernieuwde pand in Gouda in gebruik. Het reis- en passagebureau beschikt thans nog over vestigingen in Waddinx veen (twee), Gouda en Zoetermeer. WADDINXVEEN - Overzicht van be sluiten en mededelingen, voor zover niet ffe.d?„?Tub?^m[d VooT dit" karwei,'" dat" bëstek- De groep samenwerkende Zuidhol- landse gemeenten hebben de Zwijn- drechtse wethouder P.I. Veenstra en de Leidse wethouder mr. C.J.D. slechts voor woonhuismonumenten een (gering) budget beschikbaar heeft. De gevolgen hiervan zijn: verdere ver krotting van veel kwetsbare monu- over de Waddinxveense plannen en de gedachten daarachter. In het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heeft drs. Aalbers de portefeuilles algemeen planologisch be leid, streekplan Zuid-Holland Oost, ge meentelijke bestemmingsplannen, wo ningbouw en bouwvergunningen Oost, grondbeleid, voorlichting en inspraak, sportzaken en bibliotheekwerk. Bredeweg-Beijerincklaan zal verbete ring worden aangebracht. GEEN INZAMELING In 1982 zal geen jaarlijkse inzameling van restanten landbouwbestrijdingsmid- delen door de Stichting Opruiming Res tanten Landbouwbestrijdingsmiddelen worden gehouden. Onderzocht wordt nog de mogelijkheid om via deze stich ting inzamelingsacties via de veilingen te laten verlopen, eventueel met een proef NièuwpoorL Voorburg, Puttershëèk’ Gouda, Zuid-Beijer- en over de burgemeester kon spreken. AFSTANDELIJK Drs. Blom noemde de houding die onze eerste burger toont nogal af standelijk. Burgemeester Van der Linden zette echter achter die ge noemde afstandelijkheid een vraagte ken. Hij zei dat een zakelijke bena dering meer met de werkelijkheid overeenstemde. “Ik doe mijn werk op mijn eigen wijze: Minder woorden, meer resul taten. Ik heb er geen behoefte aan mijn betrokkenheid bij de Waddinx veense zaak aan te prijzen. Overigens vind ik dat het geen kwaad kan in mijn rol afstandelijkheid te bewa ren.” HOOP Toen de voormalige burgemeester van Haastrecht, Stolwijk en Vlist in de buitengewone gemeenteraads vergadering van 7 januari 1982 pu bliekelijk werd geïnstalleerd als Wad dinxveens nieuwe eerste burger, in welke functie hij de bijna vier maan den eerder naar het Friese Smallin- gerland vertrokken mr. A.G. Smal- lenbroek opvolgde werd hij als eer ste toegesproken door loco-burge- meester A.H. van Gent. Deze sprak toen de hoop uit dat de heer Van der Linden en zijn gezin zich binnen afzienbare tijd in Wad dinxveen zouden kunnen vestigen en dat het hier een plezierige woon plaats zal aantreffen. Onze eerste burger ging daar destijds zelf niet op in. Intussen is de tijd dat er gewoond kan worden in de Haastrechtse ambtswoning ook beperkter gewor den, omdat de gemeente Haastrecht de voormalige burgemeesterswoning voor f. 325.000,- heeft verkocht aan de heer J.N.M. Walraven, directeur A H. VAN GENT Waddinxveen is vanaf donderdag 25 november niet meer de woonplaats van oud-wethouder A.H. van Gent, sinds 16 juli van dit jaar burgemees ter van Zevenhuizen, en zijn gezin. Ze zijn op die dag verhuisd naar de ambtswoning aan de Leliestraat in onze buurgemeente. Hun huis aan de Groensvoorde 116 staat voor f. 175.000,- (kosten koper) te koop bij De Pater Makelaardij BV. De Zevenhuizenaren hebben dan toch nog ruim vier maanden moeten wachten op de komst van hun eer ste burger, die tijdens de instal latiebijeenkomst deze zomer nog had betoogd binnen ten hoogste twee maanden te zullen zijn verhuisd. Dat is dus niet gelukt. In Zevenhuizen beheert onze oud- plaatsgenoot de portefeuilles ópen bare veiligheid, bestuurlijke zaken, financiën, economische aangelegen heden, werkgelegenheid, interge meentelijke bedrijven en voorlich ting. De heer Van Gent is in zijn nieuwe gemeente intussen ook sterk betrokken geraakt bij het streven naar behoud van de gemeentelijke zelfstandigheid. Het niet woonachtig zijn in Wad dinxveen geeft uiteraard veel minder mogelijkheden om Waddinxvener met de Waddinxveners te kunnen zijn, al probeert onze eerste burger wel zoveel mogelijk ook buiten “kan tooruren” in dit Gouwedorp te ver toeven. Dat moest ook wel, zo liet hij eens in een vergadering van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw weten, want de meeste contacten met ge meenteraadsleden vinden plaats in de namiddag en in de avonduren. ONBEKEND Mag burgemeester Kees van der Lin den - vorige week dinsdag 7 decem ber 51 jaar geworden - in Waddinx veen in elf maanden tijd een redelij ke bekendheid hebben opgebouwd, met zijn echtgenote Sijtske van der Linden-Taekema is dat nauwelijks het geval. De meeste Waddinxveners kennen haar niet, terwijl hun kinde ren Trix (21), Marjolein (19), Kees en Jan Marijn (13) zelfs volsla- van Electric Engineering Nederland BV in Haastrecht. Hij wil zelf gaan wonen in de fraaie witte villa aan de Hollandse IJssel. De gemeente heeft de ambtswoning verkocht om de zware financiële lasten van het eigen huishoudboekje wat te kunnen ver lichten. “TE KOOP” Dat voordat de voormalige ambtswo ning kon worden verkocht het ge bruikelijke bordje “te koop” ook een plaats had gekregen in de buurt van de villa is natuurlijk een vanzelf sprekende zaak. Niet echter voor bur gemeester Van der Linden, die op een keer bemerkte dat dit bordje er zonder voorafgaand overleg was ge plaatst. Volgens een bericht in de Goudse Courant van destijds ontzag onze eerste burger zich niet om het “te koop”-bordje in de Hollandse IJssel te (laten) werpen en het later zo ver mogelijk van de openbare weg in zijn struiken te laten herplaatsen. Inmiddels heeft ook de rijksoverheid nog maar weer eens laten weten dat een burgemeester in de eigen gemeen te moet wonen. “Het komt mij voor dat er meer dan tot dusver de neiging gaat ontstaan een ruime uitleg te ge ven aan artikel 81 van de Gemeente wet op grond waarvan de burgemees ter verplicht is binnen zijn/haar ge meente te wonen. Met name bij de nog niet zo lang geleden benoemde Wanneer rijks- en provinciale over heid groen licht geven voor dit proef project kan op korte termijn met de daadwerkelijke restauraties begonnen worden. Dan kan blijken of de ge meenten gelijk hebben met de in hun actieplan verkondigde stellingen dat deze aanpak leidt tot monumenten herstel en werkgelegenheid en een veel geringer beslag op de bijna lege monumentenpotten van ministerie en provincie legt. nogal eens voldoende inzet om toch binnen niet al te lange tijd zich te vestigen in de gemeente waar men benoemd is.” UITZONDERINGEN Dat schreef de toenmalige minister van Binnenlandse Zaken, mr. M.G. Rood, aan de commissarissen der Ko ningin over de verplichting voor de burgemeester om binnen zijn of haar gemeente te wonen. De minister schreef verder dat hij het wonen buiten de gemeente voor bur gemeesters, zeer bijzondere gevallen uitgezonderd, niet gewenst acht. De binding met de gemeente is het grootst indien de burgemeester in zijn/haar gemeente woont. Deze op vatting is vrij recent door het Georga niseerd Overleg Burgemeesters onder schreven. De gemeenten laten het niet bij een theoretisch pleidooi Zij presenteren ook een proefproject van 15 zeer ge varieerde bestekgerede restauratie plannen. De plannen omvatten mo lens, kerken en kerktorens, verde digingswerken, een boerderij en een koetshuis, verspreid over heel Zuid- Holland. WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koop handel en Fabieken voor Midden-Hol land is nieuw ingeschreven De Waardt Onroerend Goed BV, Waddinxveen. Omschrijving bedrijf: de verkrijging, vervreemding en exploitatie van vermo genswaarden. Maatschappelijk kapitaal: 175.000,-, waarvan geplaatst/gestort 35.000,-. Directie: D. de Waardt te Reeuwijk en A. de Waardt te Waddinx veen. Gewijzigd is de inschrijving Beleggings- (16) maatschappij De Noordkade BV, Wad- gen onbekend zijn. Wellicht is het nog niet in Waddinx veen wonen van burgemeester Van der Linden ook de oorzaak van de kritische opmerkingen die CDA-frac- tievoorzitter en partijgenoot drs. G. Blom aan zijn adres maakte tijdens de vorige maand gehouden algemene i over de begroting 2.5Ö0.Ö00,—onderverdeeld in 1400 1983 van de gemeente Waddinxveen. preferentie aandelen en 3600 gewone Waarderend sprekend over de betrok- aandelen van 500Het geplaatste/ge- storte kapitaal is gewijzigd in 1.000.000,-, verdeeld in 1400 prefe- menten, de beschikbare gelden bij ge- meentenen/of eigenaars blijven onbe nut liggen, vakbekwame bouwvak kers blijven werkloos en specialis tische ervaring wordt niet doorge geven aan jonge vaklieden. ONVREDE Een groep Zuidhollandse gemeenten heeft haar onvrede met deze situatie nu omgezet in een gemeenschappelijk voorstel deze impasse te doorbreken. In het actieplan bepleiten de gemeen ten opheffing van de blokkade die de afhankelijkheid van de ministe riële subsidiebeschikking vormt. VENTEN Opsporingsambtenaar ing. Mar- Aan de heer M. Essokatti te Boskoop zal l°n Ruigt van de gemeentelijke dienst i en -Bedrijven. het venten met Marokkaanse kle- (Foto: Archief Weekblad voor Wad den en voedsel gedurende enkele dagen dinxveen). perWeek' WADDINXVEEN - De bij de ge meentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven werkzaam zijnde ing. Marlon A.W. Ruigt is aangewezen als opsporingsambtenaar in het kader van de Hinderwet. Zij is daatge door het gemeentebestuur aangewezen, welk besluit door een publikatie in de Nederlandse Staatcourant door het ministerie van Justitie is beves tigd. Marlon Ruigt is de vrouw die in Waddinxveen is belast met het toe zicht op de naleving van voorschrif ten gesteld bij of krachtens de Hin derwet. Energiebedrijf Ing. Marlon Ruigt werkt sinds 1 sep tember van dit jaar bij de gemeente. Ze is de eerste vrouwelijke technische ambtenaar bij de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrij ven. De 23-jarige milieu-ambtenaar is een rasechte Limburgse, die op 6 de cember 1959 in Sittard werd gebo ren. ‘De chemische richting, en in het bij zonder het milieutechnische aspect ervan, heeft mij altijd geihteresseerd’, aldus Marlon Ruigt destijds in het personeelsorgaan Mozaiek van de ge meente Waddinxveen. ‘Aangezien het momenteel zeer moeilijk is om in Limburg aan een baan te komen heb. Ik was dan ook ontzettend blij met de bairn die ik in Waddinxveen kreeg.” UITKERINGEN Aan de heren R. A. C. Vunderink en J. Oosterink, respectievelijk chef en waarnmend chef van de afdeling Sociale Waal dinsdagmiddag in het Haagse Zaken, is de bevoegdheid opgedragen internationaal persmuseum Nieuw- tot het nemen van beslissingen, dan wel poort een actieplan voor aan andere de nadere uitwerking daarvan inzake het aanpak voor herstel van monumen- verlenen van eenmalige uitkeringen. ten laten presenteren. Dit plan, waar in dus ook de Waddinxveense remon- FIETSSTROOK strantse kerk als restauratie-proef- In de fietsbegëleiding bij de aansluiting project voorkomt, is daar aangebo den aan de voorzitters van de Vaste Tweede Kamercommissies voor Wel zijn en Cultuur en voor Sociale Za ken en Werkgelegenheid en Zuidhol lands gedeputeerde voor de monu mentenzorg. ONMACHT De gemeenten Zwijndrecht, waar het initiatief is ontstaan, Leiden, Nieuw koop, Dordrecht, Woubrugge, Oegst- geest, Woerden, Waddinxveen, Hazerswoude, land, Goedereede, Alblasserdam ’s-Gravendeel, stellen in het actie plan een ander subsidiesysteem voor restauraties van monumenten voor De gemeenten willen hiermee de stagnatie van veel restauratieprojek- ten doorbreken en vijftien plannen in één keer tot uitvoering brengen. Wie nu een monument wil herstel len, stuit op de financiële onmacht van het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur. Dior de ingrijpende bezuinigingen op de mo numentenzorg kan het ministerie namelijk vrijwel geen nieuwe sub- sidiebeschikkingen meer afgeven. Hierdoor is ook het gemeentelijk aandeel in de subsidie geblokkeerd, «D

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 39