KONINKLIJK ZILVER VOOR Shell-station vernieuwd D. VERHOEF ”Van Waddinxveense bevolking wordt een groot incasserings- en aanpassingsvermogen gevraagd” Weekblad-arts CDA wil betaalbare woningen Van G. K. Gouw aan Henegouwerweg samen verantwoordelijk CDA: ’'In begroting 1983 konden grote klappen en abrupte ingrepen nog worden voorkomen Grob BV over de pil P. Burger Drs. G. Blom ft «EEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 22 DECEMBER 1982 7' Het vernieuwde Shell-station aan de Henegouwerweg. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). De met koninklijk zilver onderscheiden Waddinxvener D. Verhoef. (Fo to: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). IVADDINXVEEN “In een periode van economische teruggang, zoals we thans doormaken, wordt van de Waddinxveense bevolking een groot incasserings- en aanpassingsvermogen gevraagd in mate riële en in immateriële zin”. Die zin komt voor in de bijdrage van CDA-fractievoorzitter drs. G. Blom in de algemene beschouwingen over de gemeentebegroting 1983. Hoewel de christen-democraten menen dat in de vorige maand door de gemeenteraad vastgestelde begroting voor volgend jaar grote klappen en abrupte ingrepen nog konden worden voorkomen netekent een sluitende begroting voor Je Waddinxveners wel een beperking van de koopkracht van de individuele burger. 't CpU k i. WERKGELEGENHEID OPENBARE WERKEN 4 FINANCIEEL BELEID ii overheid, krachtig ter hand moeten worden genomen. MILIEU Voor ons ligt een sluitende begro ting. Daartoe hebben wij ook ons zelf verplicht. Het was geen eenvou dige opgave voor het college; het De werkloosheid, waaronder die van jongeren, is in toenemende mate een vraagstuk van de eerste orde. Projec ten die opborrelen uit plaatselijk ini tiatief moeten zo enigzins mogelijk worden ondersteund. In dit verband noemen wij het project “vrijwilli gerswerk”. Wij spreken de hoop uit, dat verwerkelijking van dit project voor een aantal een tijdelijke oplos sing biedt in de moeilijke situatie waarin zij verkeren. Tenslotte hopen wij dat het voor de werkgelegenheid zo belangrijke plan Coenecoop snel tot uitvoering kan komen. Het is een goed uitvoerbaar plan met redelijke grondprijzen. De bestuurderen en de ambtenaren hebben gepoogd bezuinigingen bijeen te harken. Zij hebben uitkomsten trachten te bereiken, die in Waddinx- veen maatschappelijk aanvaardbaar zijn te achten. Gebleken is, dat bij deze begroting grote klappen en ab rupte ingrepen nog konden worden voorkomen. Veelal kon nog worden volstaan met het afhalen van een dunne schil van de bestaande acti viteit. WADDINXVEEN - De aan de Hene gouwerweg 94 wonende Waddinxvener D. Verhoef (65) is bij zijn afscheid als ambtenaar bij de Provinciale Waterstaat van Zuid-Holland onderscheiden met de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver. Zijn werk voor de provincie heeft hij gestopt wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Verhoef ging op 1 april 1946 bij de Provinciale Waterstaat werken. Eerst De koninklijke onderscheiding werd hem tijdens een feestelijke bijeenkomst in café-restaurant De Unie aan de Ker- kweg-Oost uitgereikt door de hoofdin- genieur-directeur van de Provinciale Waterstaat in Zuid-Holland, ir. Tjalma. Regeren is vooruitzien, ook op fi nancieel gebied. We zullen ernstig rekening moeten houden met natio nale ontwikkelingen die de geld stroom naar de gemeenten doen slinken. De regeringsverklaring geeft daar blijk van. Het zou redelijk zijn als de lasten naar evenredigheid zou den worden verdeeld en dat boven dien serieus wordt verder gewerkt aan de afbouw van specifieke uit keringen en verhoging van de alge mene uitkering. Het feit dat we vorig jaar veel geld ge reserveerd hebben voor het garan deren van het welslagen van onze dorpsvernieuwing heeft ertoe geleid, dat de saldi-reserve een ongekend la ge omvang heeft bereikt. De speel ruimte is geminimaliseerd. Grote voorzichtigheid is geboden bij het aanspreken daarvan. Dit geldt ook voor de afgeslankte post onvoorzien. heeft er ongetwijfeld veel tijd en energie in gestopt. Aan deze begro ting ligt eigenlijk nog geen echte her- overwegingsoperatie ten grondslag, al zal ook deze operatie niet van een leien dakje zijn gegaan. rige gemeenten dienst kunnen doen, teneinde aldus een optimaal gebruik van deze vervoermiddelen na te stre ven? Het CDA is daar voorstander van. Onze fractie zal gaarne vernemen of men reeds op de scholen is overge gaan tot het per school aanstellen van een van de leerkrachten tot energiecoördinator. De bevordering hiervan is vorig jaar reeds door het college toegezegd. Nu nagenoeg alle maatregelen zijn genomen om tot budgettair-neutrale energiebesparing te komen, bestaat de vrees dat er een rust intreedt, die niet goed is voor de motivatie om energie te blijven be sparen. timent in de Shell-shop heeft een uit breiding ondergaan. De pompen van dit station werden reeds zo’n twin tig jaar door de heer Gouw bediend. Nu er van self-service sprake is be kijkt hij alles vanuit de Shell-shop. Een nota van toelichting bij de begro ting is noodzakelijkerwijs nog in al gemene termen gesteld, waar het de werkgelegenheid betreft. Hieruit spreekt een nog weinig concrete aan pak. Zij ademt overigens wel de geest van het beleidsprogramma en spreekt derhalve aan. Onze fractie gaat er van uit dat B. en W. op korte ter mijn in overleg met de plaatselijke so ciale partners en met andere instan ties in de regio tracht te komen tot een nadere invulling. Dat is alleszins noodzakelijk, gelet op de ontwikkeling van onze arbeids markt. Immers, werkloosheid is niet alleen een economisch probleem, het bedreigt op den duur onze samenle ving. We zullen zelf initiatieven moe ten nemen, inspelend op het nationa le beleid. WADDINXVEEN - Het Shell-benzi- nestation van de heer G.K. Gouw aan de Henegouwerweg is in de afgelopen tijd geheel gemoderniseerd en veran derd in een zelftankstation. Op deze plek vlakbij de hefbrug in de richting Boskoop bevinden zich nu tien pom pen. De toenemende omvang van het sub sidie aan de Stichting Dienstverle ning baart ons zorgen. Wij verzoeken B. en W. het bestuur te vragen om te bezien in hoeverre op diverse pos ten kan worden bespaard, teneinde de maaltijdverstrekking betaalbaar te houden. Onze fractie stelt een betaal bare verstrekking op prijs. Wij zijn het eens met uw standpunt, dat daar aan geen subsidie moet worden ge geven. als kantonnier en later als brugwachter op de hefbrug over de Gouwe in Wad- dinxveen. Zijn werkzaamheden heeft hij steeds nauwgezet en tot tevredenheid van zijn werkgeefster verricht. WELZIJN Vanuit onze achtergrond kiezen wij ook in de sector welzijn voor een voorwaardenscheppend en stimule rend gemeentelijk beleid, dat de ver schillende groeperingen burgers, vooral hen die daartoe niet op eigen kracht in staat zijn, mogelijk maakt het welzijn zoals dit naar hun eigen levens- en wereldbeschouwing zin krijgt, te beleven. Dit gaat nog zwaar der wegen omdat het scheppen van zo’n beleid niet meer kan worden waargemaakt met financiële douceur tjes, maar juist inhoudelijk meer af gewogen zal moeten worden. De eigen verantwoordelijkheid mag daar bij bepaald niet worden veronacht zaamd. De verbouwing is op een enkel punt nog niet helemaal gereed, maar er bestaat nu al een goede in druk van de vernieuwde tankplaats, waar een luifel is gekomen zodat automobi listen beschermd zijn tegen het slech te Nederlandse weer. Ook het assor- ONDERWIJS Het is duidelijk dat ook het onder wijs niet aan bezuinigingen kan ont komen. In deze begroting zijn er op verschillende posten betreffende het onderwijs in Waddinxveen door het college nog nauwelijks bezuinigings voorstellen ingediend. De CDA-frac- tie is van mening, dat er nog wel meer posten te noemen zijn waarbij heroverweging van taken gewenst is, wat lagere uitgaven voor de gemeente tot gevolg zou kunnen hebben. Bij voorbeeld bij het vakonderwijs, om dat wij als gemeente het in aanmer king komende aantal klokuren voor rijkssubsidip ver overschrijden. Voorts ook bij de logopedische dienst, de logopedie kan ook worden aangemerkt als een medische voor ziening die door de ziektekostenver zekering en de ziekenfondsen wordt vergoed. De schoolarts kan het kind via de ouders en de huisarts naar de logopedist verwijzen. Een volgend onderwerp is het schoolzwemmen. Het CDA is er voorstander van om het schoolzwemmen te handhaven, maar is van mening dat van de ouders een financiële bijdrage kan worden gevraagd. Voorts noemen wij de schoolbegeleidingsdienst, die op vele Waddinxveense scholen een begelei dende en voorlichtende taak ver vult. Evaluatie heeft plaatsgevonden, zowel vanuit de scholen als Vanuit de SBD. Aan de hand hiervan dient te worden bezien, of na verworven kennis enkele taken weer door de onderwijskrachten zelf ter hand kun nen worden genomen. In het algemeen blijft voor het on derwijs gelden, dat het teruglopende aantal leerlingen in onze gemeente met kostendaling gepaard zal moeten gaan, opdat de kosten per leerling niet stijgen. WONINGBOUW Of daarmee ook in de komende ja- ren kan worden volstaan valt sterk te betwijfelen. Onze gemeente heeft in het verleden veel op z’n nek geno men, waarvan de consequenties nu moeten worden gedragen. In onze optiek is het noodzakelijk om vrij snel na deze begrotingsbehandeling een verder heroverwegingsproces door te voeren dat beoogt de diverse beleidsterreinen op fundamentele wijze door te lichten op doelmatig heid, doeltreffendheid en actuali teitswaarde. De begroting zal bij na dere beschouwing best nog meer pos ten opleveren, die voor een derge lijke bezinning in aanmerking komen. Het verkrijgen van een sluitende be groting is mede bereikt door een ver hoging van belastingen en tarieven. Weliswaar niet buitensporig, maar desondanks leidt een en ander tot beperking van de koopkracht van de individuele burger. De CDA-fractie heeft nagegaan of de in de raadsver gadering van oktober vastgestelde verhogingen enigermate kunnen wor den beperkt. Voor het komende jaar is er weder om geld beschikbaar voor onder houd van wegen. Het jaarlijks groe iend achterblijven van onderhoud van wegen kan de verkeersveiligheid in gevaar brengen. In dat verband vra gen wij aandacht voor met name de fietsers, piasvorming na regen brengt ongerieflijkheden en gevaar voor hen met zich mee. Het college heeft in zijn suggesties voorstellen gedaan tot bezuinigingen. Wij kunnen daar nog enkele aan toe voegen, zoals - niet alleen buiten de bebouwde kom eenmaal per jaar grasmaaien, doch ook waar mogelijk binnen de bebouwde kom, - het overdragen van stukjes grond aan bewoners van hoekhuizen onder voorwaarde dat de bewoners deze stukjes groen houden; - het vervangen van grasstroken door beplanting voor zover de verkeers veiligheid niet in gevaar wordt ge bracht. Het bedrag van f. 53.000,- voor een grote beurt van de Tweede Bloksweg kan wellicht worden overgebracht naar de post onderhoud van straten enz., omdat wij twijfels hebben over de noodzaak van de uitvoering in 1983.” WADD1NXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland is nieuw ingeschre ven Technische H an deism aatsc hap pij Grob BV, Waddinxveen. Omschrij ving bedrijf: houdstermaatschappij. Maatschappelijk kapitaal f. 100.000,- verdeeld in 9000 preferentie aande len en 1000 gewone aandelen van f. 10,-. Geplaatst/gestort f. 38.000,-, verdeeld in 3500 preferentie aande len en 300 gewone aandelen van f. 10,-. Directeur C.H.J. Grob te Wad dinxveen. In de sport zal een samenhangend tarieven- en subsidiebeleid tot stand moeten worden gebracht, dat erop gericht moet zijn de lasten over de sportbeoefenaars zo evenredig- moge lijk te verdelen. Het meer bekend heid geven aan de mogelijkheid om met een eigen groepje een gymnas tieklokaal te huren kan de recrea tiesport stimuleren. De exploitatiete korten op de zwembaden, de tennis hal en andere sportaccommodaties vervullen ons met grote zorg. Het re sultaat van met name de toegezegde onderzoeken naar het zwembad en de tennishal verwachten wij spoedig. Wij nemen aan dat daarin de moge lijkheid van privatisering niet onbe sproken blijft. Door het vorige college is toegezegd dat het functioneren van de commis sies “Wijkwerk Zuid” en “De Padde- Onze fractie is ontstemd over het feit dat de enorme uitkering van de Af valverwerking Rijnmond over 1981 ten bedrage van plm. f. 900.000,- door het GVB is aangewend voor ver snelde afschrijving op de overlaadsta- tions. Voorzover wij hebben kun nen nagaan is bovendien de winst van het GVB zelf ten bedrage van ca. f. 600.000,- toegevoegd aan de algeme ne reserve. Het gemeentelijk beleid ten aan zien van ontwikkelingssamenwerking heeft eindelijk provinciale instem ming gekregen. Wij zijn het college erkentelijk voor de wijze waarop het zich daarvoor heeft ingezet. Wij spre ken de hoop uit, dat ook in deze minder goede tijden vele gemeenten ons voorbeeld zullen blijven volgen. Zoals onze fractie ter gelegenheid van de installatie van deze raad uitsprak, zal het niveau van onze welvaarts staat ook na de bezuinigingsrondes nog haast schaamteloos ver boven het Op het gebied van de ruimtelijke or dening bevinden wij ons thans op een moeilijk kruispunt met een niveau van de landen in de Derde We reld uitsteken. Het zal u niet verba zen, dat onze fractie in dit licht een korting op de subsidie zal afwijzen. Bekeken moet wel worden hoe het project “Wereldwinkel” kan worden ingepast in de activiteiten van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king. Naar onze mening kan ook een “wereldwinkel” bijdragen aan het bewustwordingsproces. Dat zou evenwel naar onze mening een miskenning zijn van de overige woningzoekenden. Het is daarom dat wij doelbewust kiezen voor een meer sporenbeleid: een doorgaan met de plannen in het Brugcentrum, die ge tuigen van een gedurfde aanpak en een realistische kijk op de zaak, een voorzichtig starten met het onder zoek naar de mogelijkheden in het Dorpstraatgebied en een doorzetten met Zuidplas. Bij het opstellen van de concept nota over het te voeren minderhe denbeleid in onze gemeente moet de aanwezige deskundigheid in de Kern groep Buitenland worden betrokken. Speciale aandacht dient te worden besteed aan de “tweede generatie”. Het emancipatiebeleid t.a.v. de min derheden dient rekening te houden met hun culturele achtergrond. Kan het college nagaan of de Wad dinxveense vuiniswagen ook in nabu- WADDINXVEEN De pil is een anticonceptiemiddel. Hij zorgt ervoor dat vrouwen niet zwanger worden. Van alle ma nieren die er zijn, om niet zwanger te raken, geeft de pil de meeste zekerheid. Hoe werkt de pil? Elke maand wordt er in uw eierstokken ’n klein eitje losge maakt. Door uw eileider gaat het op weg naar de baarmoe der. Komt het daarbij een zaad je tegen, dan kan het bevrucht worden. Tegelijk gaat er ’n seintje naar uw eierstokken, dat er geen eitjes meer mogen worden gemaakt. U bent zwan ger. Wat de pil nu zo ongeveer doet, is hetzelfde seintje aan uw eierstokken geven, zonder dat u zwanger wordt. Er wor den dan geen eitjes meer los gemaakt. En u kunt dus niet zwanger worden. Hoe moet ik de pil innemen? Het innemen van de pil let erg nauw. Daarom krijgt u er al tijd een foldertje bij. Een bij sluiter. Daar staat precies wat u moet doen. De meeste soor ten moet u 21 dagen achter el kaar innemen. Dat zijn de pil- dagen. Daarna moet u ze 7 da gen niet innemen. Dat zijn de stop dagen. Vervolgens begint u weer aan een nieuwe strip. Meestal is in die ‘stopweek’ de menstruatie gekomen en weer verdwenen. Het is heel belang rijk dat u de pil elke dag in de goede volgorde inneemt. Daar om staat er meestal achterop de strip welke pil u op welke dag moet innemen. Die regelmaat lukt het beste als u uw pil elke dag op ’n vast moment inneemt. Bij vóór heel ds avonds voor u gaat sla pen of ’s morgens bij het op staan. Zijn alle pillen hetzelfde? Er zijn verschillende soorten pillen. Bij sommige hoeft u niet te stoppen. Die moet u dus el ke dag innemen. Er bestaat ook een ‘minipil’. Die bevat maar één soort hormoon in een ge ringe hoeveelheid. Hij is spe ciaal voor vrouwen die van de gewone pil erg veel last hebben. Is de pil meteen veilig? Als u voor de eerste keer de pil gebruikt is de eerste pilmaand nog niet veilig. Het beste is dan ook daarnaast een ander voor behoedmiddel te gebruiken, bij voorbeeld een condoom. Als ik de pil vergeet? Dat hangt een beetje af van het type pil. Eén keer vergeten is meestal niet zo erg. Zodra u merkt dat u hem vergeten bent, moet u hem meteen innemen. Dat verzuim moet in ieder ge val binnen 12 uur hersteld wor den. Door zo’n vergeetachtig- heidje kan het gebeuren dat u zomaar ineens ongesteld wordt. Dan hoeft u zich over die tus sentijdse bloeding geen zorgen te maken. Pas wanneer dit re gelmatig gebeurt gelieve u kon- takt op te nemen met uw arts. Vergeet u de pil vaker, dan is hij niet veilig meer. Ook dan moet u kontakt opnemen met uw arts alvorens met de pil ver der te gaan. Wat voor invloed heeft de pil? In het begin is het vaak even wennen. Misschien voelt u zich slap en hebt u hoofdpijn. Of u wordt wat zwaarder en hebt pijn in uw borsten. Dat gaat vanzelf weer over. Op den duur hebben weinig vrouwen last van de pil. Ze zitten niet meer in spanning of ze in verwach ting kunnen raken. Sommigen voelen zich daardoor ook weer ontspannen bij het vrijen. Maar het kan ook zijn dat u zich er helemaal niet zo prettig bij vóelt. Ga dan gerust eens met uw dokter praten. En op de menstruatie? Grote kans dat u daar voortaan minder last van hebt. De bloe dingen en de pijn zijn met de pil vaak niet zo heftig. Het kan voorkomen dat u soms hele maal niet menstrueert. Voor één keer heeft dat weinig te betekenen. Ga, als het vaker gebeurt, voor de zekerheid naar uw huisarts. Die kan dan kon- troleren of u misschien toch niet in verwachting ben ge raakt. Of dat er iets anders aan de hand is. En als ik zwanger wil worden? U maakt de strip waar u mee bezig bent op. Daarna stopt u. Het kan gebeuren dat er ’n paar maanden overheen gaan voordat uw lichaam weer in het normale ritme is. U moet dus een tijdje geduld hebben. Het is beter 2-3 maanden na het sta ken van de pil zwangerschap te vermijden. Daarna kunt u net zo makkelijk zwanger wor den als iedere andere vrouw. Is de pil veilig als ik ziek ben Meestal wel. Als u de pil ge bruikt samen met andere ge neesmiddelen kan de veiligheid minder worden. Dit geldt ook bij overgeven en diarree. Dan kan de pil zijn werk niet doen. Als u daar lan ger dan 24 uur last van hebt, doet u er goed aan de dokter te raadplegen. Moet ik me laten kontroleren? Afhankelijk van uw klachten zal uw arts u kontroleren. In het begin zal het mogelijk wat vaker en uitgebreider gebeuren, dan wanneer gebleken is dat u de pil goed verdraagt. Andere ziektes Als u schriftelijke informatie wilt over andere ziektes, vraag er uw huisarts gerust orn. Hij beschikt over patiënten-info’s van Artsenservice, die een hele boel ziektes behandelen. Ze zijn bedoeld om patiënten dui delijk te maken wat ze precies mankeren. WEEKBLAD-ARTS BERNARD AERTS Dezer dagen zijn duidelijke vorderin gen gemaakt met het verkrijgen van de gronden en verdere stappen ge zet op de weg naar het daadwerke lijk bouwen in 1983. Wij hebben in 1982 een dieptepunt in de woning bouw gehad. Vanaf nu hopen wij met voorzichtig optimisme weer bergop waarts te gaan. Dit alles zal in de ko mende jaren een enorme inzet en inventiviteit van het college en het ambtelijk apparaat vergen. Onze frac tie zal in dit proces positief kritisch meedoen. stoel” zou worden geëvalueerd. Wij zijn van mening dat op korte termijn moet worden onderzocht of het be stuur kan worden overgedragen aan de wijkbewoners. In samenhang hier mee dient de paraplu-gedachte verder te worden uitgewerkt. In het kader van de sociaal-culturele activiteiten hadden wij een inzicht in de gang van zaken in het “gemaal” wel op prijs gesteld. WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland is nieuw ingeschreven P. Burger Pensioen BV, Waddinxveen. Omschrijving bedrijf: het houden van pensioenen in eigen beheer. Maat schappelijk kapitaal f. 175.000,-, waarvan geplaatst/gestort f. 35.000,-. Directeur: P. Burger te Waddinxveen. De grote behoefte aan betaalbare wo ningen voor lagere- en middeninko mens vraagt om, waar mogelijk, een sobere invulling van het bouwpro gramma, een kostenbewust steden bouwkundig ontwerp en eenvoudige architectuur. Een kritische afweging van de door de overheid en de nuts bedrijven opgelegde eisen aan de wo ningen zal, in navolging van de rijks- Drs. Blom voerde van de 5-mans- jactie tijdens de algemene beschou wingen als enige het woord. De ove rige christen-democraten interrup- peerden hoogstens. De beschouwing ran de fractievoorzitter nam 29 mi nuten in beslag. Daarmee was hij op PvdA-fractievoorzitter M. Boere na liet langst aan het woord. Zoals on ze lezers al uit de vorige twee edities van het Weekblad voor Waddinxveen hebben begrepen volgt hier een be langrijk gedeelte van de tekst, zoals die door CDA-fractievoorzitter drs. G. Blom werd uitgesproken: ‘Het is nog slechts enkele maanden geleden, dat het CDA in nauw sa menspel met de andere politieke par tijen een intensief overleg afsloot dat resulteerde in het beleidsprogramma voor de raadsperiode 1982-1986, on derschreven door de partijen die te zamen het college vormen. Veel van de politieke ideeën van het CDA zijn daarin terug te vinden. Dit programma tezamen met een aan tal andere in de laatste maanden af gegeven signalen is voor het college leidraad geweest bij de opstelling van de begroting 1983. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de CDA-frac tie zich in algemene zin daarin kan vinden. Het monistisch systeem werpt vruchten af. Naast het beleids programma blijft uiteraard het CDA- verkiezingsprogramma mede toets steen; de CDA-kiezers hebben daar recht op. In een periode van economische te ruggang zoals we thans doormaken wordt van de bevolking een groot incasserings- en aanpassingsvermogen gevraagd in materiële en in imma teriële zin. Op hun beurt mogen de burgers van Waddinxveen van hun be stuurders een duidelijke bestuurs kracht en politieke moed verlan gen; de burgers mogen ons daarop aanspreken. Het CDA is bereid om met overtui gingskracht de problemen te lijf te gaan, samen met alle maatschappelij ke verbanden in onze lokale samen leving. Het CDA kiest principieel de weg van overleg en samenwerking. De democratie is bij ons politieke den ken en handelen het fundament waarop wij onze beslissingen nemen. Christen-democraten putten hun uit gangspunten en inspiratie uit het Evangelie. Vanuit de kracht van het geloof trachten wij dienstbaar te zijn en verantwoordelijkheid te dragen in de samenleving. Met levenslust en draagkracht wil len wij op de vraagstukken inspelen, samen actief bouwen aan een samen leving waarin voor iedereen plaats is. Dat moet met minder dan we de af gelopen jaren gewend waren. De eigen inzet en persoonlijke verant woordelijkheid moeten weer nieuw leven worden ingeblazen; niet zozeer voor onszelf maar juist voor elkaar. hoofdweg gericht op Zuidplas en be langrijke zijwegen naar Brugcentrum en Dorpstraat. Het eenzijdig kiezen voor de richting Brugcentrum en Dorpstraat, hetgeen aantrekkelijk is voor het aanzien van ons dorp en voor de versterking van de dorps kern, houdt in een keuze voor één bepaalde categorie woningzoeken den, n.l. degenen die behoefte heb ben aan kleinere woningen. A f

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 17