Be Fair moet nu met 3e in overdekte i De Gouwe verliest KORBIS TROTS AAN DE KOP Zwemmen bij kaarslicht r ra plaats genoegen nemen kans op promotie groot succes DE GOUWE B Dammen met Excelsior marathon VERBOOM Be Fair- WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE 16e/17e ronde van Excelsior Onderlinge wedstrijden Volleybal- dames Be Fair Martien Droog 8e in de halve CLUBTITELS 1982 VAN makelaardij b.v. TOOS-BASKETBAL: GEEN VERRASSINGEN jeugd actief Hockeydames nog ongeslagen Kienavond 'n op le plaats Van Deelen (WSV) loopt uit j rOOS-turnsters Overweegt u uw huis te verkopen? I lEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 22 DECEMBER 1982 982 goed als zeker verspeeld. HM 4 WADDINXVEEN Be Fair heeft zaterdagmiddag de aanval van De Zwerver op de leidende positie in de tweede klasse B niet kun nen afslaan. Op eigen terrein moesten de Waddinxveners een ver diende 1-0 nederlaag incasseren. Zonder meer een teleurstelling voor Be Fair, dat echter ook de voornaamste derde concurrent Ex celsior Maassluis met 5-2 zag verliezen. Maar een overwinning zou de koppositie aanzienlijk verstevigd hebben. Nu moet de ploeg van trainer Herman Hartgers voorlopig genoegen nemen met een derde plaats. WADDINXVEEN In Almelo heeft de Waddinxveense waterpolo- ploeg van De Gouwe in de eerste klasse met 8-7 van De Aa verlo ren. Door dit resultaat heeft de ploeg van coach Leo Nieuwenhui zen zijn kansen op promotie zo goed als zeker verspeeld. WADDINXVEEN De dames-junioren 1 van TOOS-basketbal hebben zowel vrijdag als zaterdag niet voor een verrassing kunnen zorgen. Met 41-92 en 40-85 werden zij door Leiderdorp uitgescha keld voor de beker. WADDINXVEEN Het is het eerste team van de Waddinxveense korfbalvereniging Korbis dit weekeinde gelukt tegen Vrienden schaar in Bodegraven de vijfde competitiezege in successie te beha len. Als gevolg van dat feit staat de Waddinxveense korfbalploeg van trainer-coach Poldervaart trots aan kop in de derde klasse van de afdeling Rotterdam van het KNKV. het begin af i' i'- beslissing lijn jr. C. BARELDS 1-1 4 5 1 1 11 2-5-4 11 2-3-6 10 1-4-5 10 0-3-7 y S 2 iovendien kwam halverwege de avond |e notaris om de eerste trekking van de [tie "Zonlicht” te verrichten. De ge- rokken nummers zijn le prijs: 1263, 2e Jïlj S 14-2 2-11 3-9 7-2 3-2 0-3 Julianastraat 6 Waddinxveen telefoon 01828-2309 b.g.g. 01828-2723 lid nbm Kantoor in Boskoop, Linnaeusweg 96 is ge opend elke vrijdagavond van 7 tot 8.30 uur n.m. 5. Bolnes IV 6. Vr. Sch. Ill 7. KOAG IV 8. Vitesse IV 1-1 0-2 1-1 1-1 0-2 1-1 1-1 2-0 1-1 2-0 0-2 1-1 1-1 0-2 1-1 1-1 2-0 1-1 1-1 1-1 1-1 0-2 0-2 .Lid NBM. Welnu, dat was in de tweede helft na precies 5 minuten toen Dick Haags- man via zijn gevreesde uitwijkbal de score naar 3-3 tilde. De ban was ge broken en als rijpe appelen vielen de treffers daarvan door de korf. Vriendenschaar zelf is er vrijwel niet Ook in de return konden de dames junioren 1 het niet bol werken. Na 40 minuten zuivere speeltijd was de stand 40-85. Topscoorster was Julia Siebrecht met 11 en 18 punten. De heren senioren 1 waren echt suc cesvol. Ze kregen het op de laatste plaats vertoevende Oegstgeesl op be zoek. Het verschil tussen TOOS en Oegstgeest was al snel duidelijk, via 21-6 werd bij de rust een stand van 45-32 bereikt. Met name door het nieuwe 1-2-2 ver- Hoewel de eerste speelhelft met ach terstand werd afgesloten mag daaruit niet de konklusie getrokken worden dat Vriendenschaar het beste van het spel had. Dat was bepaald niet het ge val. Louter pech was de oorzaak dat Korbis niet al veel eerder op voor sprong kon komen, want qua veld spel was het toch wel duidelijk dat de Waddinxveners deze wedstrijd zouden gaan winnen. De vraag alleen was wanneer zou de score opgevoerd worden! Maak eens vrijblijvend een afspraak met ons voor nadere in- formatie. Door o.m. de lage rentevoet zijn de starters met een eigen wo- ning nu weer aktief! Toch waren de dames-junioren vrij dag niet echt teleurgesteld. Ondanks het duidelijke klasseverschil hadden ze toch goed partij geboden tegen het ijzersterke Leiderdorp. Met name in de tweede helft werd Leiderdorp goed in bedwang gehou den. Na 12 minuten was Leiderdorp nog maar vier punten uitgelopen (70- 33). Maar toen stond TOOS nog maar met vier speelsters, later werden het er zelfs drie, in het veld. De an deren hadden vijf persoonlijke fou ten. Leiderdorp greep haar kans en liep snel toch verder uit waardoor de toch enigzins geflatteerde stand van 41-92 ontstond. WADDINXVEEN - Ook in de winter stop is de Be Fair-jeugd actief. Zo werd zaterdag gevoetbald in Naaldwijk, waar de Waddinxveners met een drietal elftal len op bezoek waren bij de voetbalver eniging Westlandia. Voor B-l werd het een nederlaag van 3-0. Slchts 1 helft kon worden gespeeld wegens de slechte con ditie van het veld. B-2 won met 1-2. In de eerste helft scoorde Peter Noordam 0-1. Rust was 1-1, terwijl de winnende goal kwam van Peter de Boom. Tenslotte ver loor C-l met 2-0 bij een ruststand van 0- 0. Verder is de Be Fair-jeugd actief in de sportzaal, waar op maandag 27 decem ber F-pupillen van 09.00 tot 11.00 uur, de D-pupilen van 11.00 tot 14.00 uur en de C-junioren van 14.00 tot 17.00 uur hun kunsten kunnen vertonen. Op dins dag 28 december zijn de E-pupilen van 09.00 tot 11.00 uur, de B-junioren van 11.00 tot 14.00 uur en de A-junioren van 14.00 tot 17.00 uur welkom in de sport hal "De Sniep", waar onderling wed strijden zullen worden gehouden, wat betreft de A-junioren, deze moeten zich vooraf opgeven en dat kan bij Ad Lugt- hart, tel. 3424. Uit de talloze verbeteringen van per soonlijke recors mag blijken, dat velen met de trainingen naar dit evenement hebben gepiekt. Jpyce Pommerel sprak als jongste deelneemster (6 jaar) haar woordje mee. Mirjam Vitalis met 22,2 punten op de vierde plaats behaalde op de 100 m. rug m.o. 10 jaar haar 3e A-li- miet. De Zwerver werd steeds beter, de spelers vonden elkaar gemakkelijk. Uit een van deze combinaties trok rechterspits Wim van Tol de bal haar scherp voor het doel, waar iedereen miste behalve linkerspits Peter de Haan die rustig de bal in het doel tikte, 0-1. Even leek het erop dat Be Fair los zou barsten met man en macht trok men ten aanval en een knallend schot van Alfred de Jong door de binnenkant van de paal gekeerd had zeker een beter lot ver diend. Maar De Zwerver, gesterkt door de voorsprong, kwam steeds be ter in z’n spel en liet Be Fair geen enkele kans meer om de stand ge lijk te trekken. Het schotloze Be Fair trachtte door omzettingen (Bron in de spits) nog de bakens de verzet- De Gouwe speelde van aan een slordige wedstrijd. Doordat er tevens niet gewerkt werd door de Waddinxveense ploeg stond er al snel een 1-0 achterstand op het score bord. Het werd zelfs 2-0 toen De Gouwe-doelman Kors van Tilburg zich op een boogbal verkeek. Van de hele ploeg maakte eigenlijk alleen Cees Loendersloot er wat van. Hij zorgde ervoor dat De Gouwe weer op gelijke hoogte kwam: 2-2. Door een slordigheid van de Wad dinxveense verdediging werd het snel daarna 3-2. Cees Loendersloot maak te weer de gelijkmaker. Opnieuw werd De Gouwe op achter stand gezet. Nu trok Rens van der Meer via een intikbal de stand gelijk. Het begin van de derde periode stond geheel in het teken van de Almelose ploeg. Binnen één minuut liepen de spelers van De Aa uit tot 7-4. Het laatste Almelose doelpunt werd ge maakt uit een man-meer-situatie. WADDINXVEEN - Het eerste da mesteam van de hockeyclub Wad dinxveen komt dit seizoen uit in de derde klasse van de zaalhockeycom- petitie, waarin het moet worden op genomen tegen Evergreen, Cartou che, Zoetermeer, H.D.S., Westland en Te Werve. Zaterdag 18 december werden de eer ste wedstrijden gespeeld. Waddinx veen kwam in de eerste wedstrijd uit tegen Evergreen. In de eerste helft zat er weinig tempo in het spel. Via een velddoelpunt en strafbaÜen aan beide zijden kwam de ruststand op 2-1 in het voordeel van Waddinxveen. Na enkele goede aanwijzingen van trainer-coach Carla Verbakel werd er in de tweede helft aanzienlijk beter gecombineerd en dit resulteerde in nog 4 doelpunten; eindstand 6-1. De tweede wedstrijd moest Waddinx veen aantreden tegen het sterker ge achte Cartouche uit Voorburg. In de eerste helft werden de dames volko men weggespeeld, maar dank zij goed keeperswerk van Lydia Ruiter kon de stand tot 0-3 beperkt worden. De tweede helft gaf een heel ander beeld te zien en Waddinxveen kwam binnen 5 minuten, mede door en kele goed genomen strafcorners, te rug tot 4-3. Cartouche leek volko men ontregeld maar kon uit een rom melige situatie noch terugkomen tot 4-4. Waddinxveen behield toch het overwicht en kon nog 3 maal scoren, waardoor de eindstand 7-4 werd. De volgende wedstrijden zullen ge speeld worden op zondag 2 januari in Den Haag. lADDINXVEEN - Ongeveer 250 jensen hebben afgelopen vrijdag de lerstkienavond van Be Fair-voetbal be- ocht. Er zullen er maar weinigen ge lest zijn die na afloop teleurgesteld iaar huis zijn gekeerd. De ingrediënten oor een geslaagde avond waren dan ook dop aanwezig. j was een enorm aantal prijzen be- chikbaar, de kantine was geheel in jrstsfeer omgetoverd en de muziek van jscotheek Alberto was op het juiste vo- ume afgesteld. ten maar miste duidelijk de kracht en de creativiteit om de Kinderdij kers te verontrusten. Door deze nederlaag is de stand da nig veranderd en zal Be Fair de win terstop hard nodig hebben om de te kortkomingen te verbeteren, om zo doende in het tweede deel van de competitie weer toonaangevend mee te gaan draaien. STAND De Zwerver ’s-Gravenzande Be Fair Excelsior M. FC Lisse Lyra Xerxes Zwaluwen VI. Spirit Zwervers RVVH Geinoord Doto Op Nieuwjaarsdag speelt uur tegen de “Overige Selectie”. BE FAIR II Be Fair II heeft het jaar besloten met een zeer knappe 2-3 overwinning op Katwijk 2 en is hierdoor opgeklom men naar de tweede plaats vlak ach ter koploper Quick Boys. Van deze overwinning valt niets af te dwingen. Be Fair was constant de betere ploeg. Het eerste doelpunt (25 min.) werd voorbereid vanaf het middenveld waaruit een dieptepass Kees Graaf land bereikte die de keeper om speelde en beheerst scoorde: 0-1. Dit werd ook de ruststand. Na de rust heeft Katwijk geprobeerd om terug te komen. In 10 min. had den ze succes en werd het 1-1. Be Fair onderkende tijdig het gevaar en kwam sterk terug. Na enkele misluk te pogingen, waaronder een knal te gen de lat, werd het 1-2 door Kees Graafland die een weggestompte bal na een schot van Jan van Rijn over de lijn werkte. Door een strafschop werd het 1-3. Deze ontstond nadat Harry Ver schoot in het beruchte gebied onder uit werd gehaald, de scherpschutter van deze middag Kees Graafland be nutte de toegestane strafschop be kwaam. Kort voor tijd werd het toch nog 2-3 ook door een strafschop wel ke in eerste instantie door Nico Hees terman werd gekeerd maar de re bound door Katwijk alsnog werd be nut. Al met al een knappe overwin ning van het zeer collectief spelende Be Fair. Zaterdag 8 januari speelt Be Fair II uit tegen Heerjansdam. dedigingssysteem kon ook in de tweede helft door Worden gegaan met scoren. De wedstrijd verloor rond de 10e minuut echter spontaan heid en bloedde enigzins dood. TOOS kwam geenszins in gevaar en won verdiend met 86-54. Topscorers waren Marco Mak met 20 punten en Hugo Sijlaar met 13 punten. Broodnodige winst voor de heren ju nioren 1. Na het teleurstellende ver lies van Rijnvalken twee weken ge leden, werd vrijdag afgerekend met Grasshoppers. Na een matige eerste helft (37-30) werd in de tweede helft duidelijk afstand genomen. Door zuivere schoten en veel inter ceptie’s werd een 69-51 overwinning behaald. Hierdoor blijft TOOS op een tweede plaats maar wordt be laagd door maar liefst vijf teams met allemaal een kleine achterstand. Ook hier was de topscorer Marco Mak, 23 punten. De dames kadetten 1 tenslotte sleep ten ook twee punten binnen. Na een magere 17-14 ruststand werd een toch duidelijke 45-18 overwinning op streekgenoot Rabo-Gouda gehaald. Topscoorster hier was Daphne de Ruiter met 21 punten. WADDINXVEEN Een groot aantal leden van de Waddinxveense sport club Antilope heeft zaterdag meege daan aan de voor de vijfde maal ge organiseerde halve marathon van Kin schoten, een wegwedstrijd over 21 ki lometer. Het waren zowel wedstrijdatleten als trimmers die zich op een prachtig parcours maten met atleten en trim mers van andere verenigingen. Het parcours voerde de atleten langs het riviertje de Lange Kinschoten van Kinschoten naar Oudewater, vervol gens ging het via Snelrewaard naar Montfoort en daarna terug naar Kin schoten. Snelste atleet was Aart Stigter van de Alphense atletiekvereniging AAV’36, die finishte in een tijd van 1 uur, 7 min. en 19 sec. Tweede werd de Baarnse atleet Rob Strik in een tijd van 1 uur, 8 min. en 2 sec. Als derde eindigde Mart Spruit van Avanti uit Schoonhoven in 1 uur, 10 min. en 26 sec. Martien Droog finishte als 8e in een tijd van 1 uur, 13 min. rond en was daarmee de snelste Antiloper. De overige Antilopers eindigden als volgt achter Martien Droog: 2. Gerard Droog, 1 uur, 16 min. en 8 sec., 3. Cor Droog, 1 uur, 18 min. en 20 sec., 4. Bert Hilberts, 1 uur, 22 min. en 46 sec., 5. Aat Willemse, 1 uur, 23 min. en 55 sec., 6. Huub Kraan 1 uur, 27 min. en 15 sec., 7. Hans Jacobi, 1 uur, 30 min. en 25 sec., 8. Jan Droog, 1 uur, 32 min. en 15 sec., 9. Henk v. Erk, 1 uur, 38 min. en 54 sec., 10. Wim de Boer, 1 uur, 40 min. en 43 sec., 11. Jack van Zanten, 1 uur, 41 min. en 35 sec., 12. Han Zoet, 1 uur, 45 min. en 13 sec. WADDINXVEEN - In deze ru briek geen partij- of fragment- bespreking, maar louter een aantal eenvoudige en iets inge wikkelder partij- en probleem- standen ter oplossing voor de damliefhebbers. Probeer zo veel mogelijk de op lossingen te vinden zonder de schijven op het gereed liggend dambord te hanteren. Voor alle opgaven geldt: wit speelt en wint. De eerste opgave betreft het diagram. Uiteraard is wit aan zet. De oplossingen van alle vraagstukken staan vermeld aan het eind van deze rubriek. Sandra v. d. Bosch, Jaco-van Tol, Rens v. d. Meer en Hans Timmerman behaal den op een van de slagen een B-limiet. Als uitsmijter werden nog enkele esta fettes gezwommen op de 4 x 50 m. wissel slag. Bij de jongens onder 12 jaar Marcel Ribbens, Alexander van Schooneveld, Remko Overdan en Remco de Frankrij ker, leverde dit een clubrecord op van 3.02.9 en bij de heren werd door Mare Faber, Niek de Leeuw, Hans Timmer man en Rens van der Meer het clubre- cord gebracht op 2.11.7. BE FAIR Op de laatste voetbalzaterdag van dit jaar is het de concurrentie toch nog gelukt Be Fair van de koppositie te verdringen. De niet geplande neder- 1576. De gelukkige winnaars kun- laag tegen De Zwerver uit Kinderdijk ien zich melden bij het bestuur van Be 5 0 0 10 52-16 6 30-21 4 17-19 4 26-27 4 24-35 4 32-47 2 17-24 2 24-33 5 4 3 3. Maassluis III 3 4. de Kapellen 114 2 0 2 5 2 0 3 6 2 0 4 0 3 0 4 WADDINXVEEN De volleybal- dames van Be Fair hebben in de der de divisie G het eerste deel van de competitie afgesloten met een eerste plaats op de ranglijst. In de laatste wedstrijd voor de winterstop werd MVC uit Maassluis met 3-0 geklopt. De Waddinxveensen, met de harde klappen uitdelende Marcella Kooi man aan het hoofd, gaven MVC nau welijks enige hoop op een goed re sultaat: 15-10, 15-3 en 15-12. De in de promotieklasse uitkomende heren van Be Fair zijn nog lang niet zover. Dit team verkeert in degrada- tiegevaar, en zag door de 3-1 neder laag tegen Gemini/Kangeroes 2 de positie alleen maar slechter worden. Voor veel publiek betrof het hier een attractieve wedstrijd, waarin Be Fair maar weinig onderdeed voor z’n tegenstander (15-5, 6-15, 13-15 en 15-17). In de Goudse eerste klasse ging Be Fair 2 (heren) met 1-3 ten onder. Dat gebeurde tegen Thor 2 (11-15, 15-17, 15-7 en 11-15). Bij de dames in de eerste klasse ver loren Be Fair 2 en Be Fair 3 beide met 3-1. meer aan te pas gekomen. Geen enke le maal wisten ze te'scoren. De doelpunten in deze wedstrijd kwamen van de hand van Jan Mine- kus (3x), Dick Haagsman (2x), Anke Minekus (2x) en Jaap Noordam als mede Joke Hamer die elk éénmaal wisten te scoren. De zaalkorfbalwed- strijd tegen Vriendenschaar was de laatste in 1982. Zaterdagavond 8 januari 1983 speelt Korbis weer uit tegen concurrent Weidevogels II te Bleiswijk. UITSLAGEN Korbis VI - Oranje Nassau IX Weidevogels IV - Korbis II Vriendenschaar 111 - Korbis I Korbis Bil - KOAG BUI KOAG Bil - Korbis BI Korbis Al - de Bermen AIII STAND 3 e Klasse D 1. Korbis I 2. Weidev. II WADDINXVEEN - De 16e en 17e ronde van de onderlinge damcompe- ótie van Excelsior telde totaal 26 wedstrijden, waarvan er een derde ge deelte, te weten 9, in een beslissing eindigden. In de 16e ronde vestigde J. de Wit de aandacht op zich door eerste team- speler A. Blom een punt af te snoe pen. Ook het goede gelijke spel van Jan de Pater tegen Dik Schouten mag niet onvermeld blijven. Vooral strategische strijd was het kenmerk van de 17e speelavond. Fraaie positionele stellingen waren her en der op de borden te aanschou wen. In vele gevallen gaven de aan elkaar gewaagde spelers elkaar weinig toe. Een beslissing viel niet gemakke lijk te forceren. Eén van de vele remisepartijen uit deze ronde was ook de strijd tussen A. Crone en A. Blom. Een grillige stand was hierbij op het bord geto- 'erd. In deze moeilijke stand wisten beide spelers de weg naar een broe derlijke puntendeling te bereiken. Net Swart won vrij vlot zijn eerste Partij van deze avond na een blun- dertje van Jan de Pater, die door gans menig eerste teamspeler de voet aardig kan dwars zetten. In het middenspel wist Gerrit van der Zijden een foutzet van zijn tegenstan der Jan de Heer uit te buiten en naar wtnst af te wikkelen. In deze partij had eerstgenoemde overigens geen re den tot klagen. Zijn tegenstander zag een direkt winnende combinatie over het hoofd. !6E RONDE A. Zwanenburg - D. Brandhorst F- Zaadhof - J. de Heer v. Willigen - P. de Mik J- de Wit - A. Blom F. Iwigt - T. Driesse v. Mannekes - P. Swart C- Stolker - C. Blonk L Schouten - J. de Pater Kramp - D. Heeren II L Huizinga - J. Both w Heeren - A. Crone van Eijk - J. v.d. Eist F-van Es - R. van Dijk A- Rietveld - D. Heeren I p- van Gils - G. v.d. Zijden 17E RONDE E- Barelds - C. Kramp A. Blom - A. Crone J- Both - G. Heeren Driesse - H. den Outer J-v.d. Eist - D. Heeren I 4 de Pater - P. Swart 4 Schouten - T. Twigt 0. Brandhorst - C. Stolker v.d. Zijden - J. de Heer Zaadhof - C. Blonk K van Dijk - P. Swart WADDINXVEEN - Vorige week maandag werd in het overdekte zwem bad ”De Sniep” het eerste deel van de clubkampioenschappen zwemmen 1982 gehouden. Na twee afstanden staat Mare Faber in het algemeen klassement op een royale eerste plaats met 11,4 punten, gevolgd door Jaco van Tol met 21,3 en Rens van der Meer met 22,0 punten. Aan het eind van de derde periode wist Cees Loendersloot de achter stand tot 7-6 te verkleinen. In het be gin van de vierde periode kwam De Gouwe door Jan Verweij nog op ge lijke hoogte. Toen aan het eind van de wedstrijd De Gouwe-doelman Kors van Tilburg een Almelose speler hinderde en De Aa de toegekende strafworp verzilverde was de 8-7 ne derlaag een feit. Met nog drie wedstrijden te spelën staat De Gouwe nu op de vijfde plaats De eerste vier ploegen plaat sen zich voor de promotiewedstrij den. WADDINXVEEN In de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV wist Van Deelen na een ‘‘gevecht om het cen trum” in een knap gespeelde partij Bloem te verslaan en daarmee zijn af stand tot de meeste anderen in de kopgroep te vergroten. Alleen Kardol die in een “catch as catch can” gevecht tegen Claassen verzeild raakte, vormt nog een di recte bedreiging voor de koploper. Stukkenruil, damoffer, gevolgd door promotie van pion, matdreigingen e.d. waren niet van de lucht, maar aan het eind van dit spektakel stond Kardol nog overeind en lag Claassen knock out. De Schrijver hield Ellers in bedwang. Deze mocht met de remise nog tevre den zijn, hoewel zijn afstand tot de twee koplopers nu vergroot is Oos- terloo speelde gelijk met Versluis en is met vijf van dergelijke uitslagen nu de “remisekoning” van WSV. Ook Struijk en J oosten Asscheman bleken waagd. De stand aan kop is nu: 1. Van Dee len, 2. Kardol 3. Ellers, 4. Smits- kamp, 5. Struijk. en Besemer en aan elkaar ge- WADDINXVEEN De eerste drie dagen van het Kerstvakantiepro- gramma in het Waddinxveense overdekte zwembad “de Sniep” aan de Sniepweg zijn al weer voorbij en zeker niet zonder succes. “We lieten het al eerder weten, het zwembad in Waddinxveen voorziet in een grote behoefte voor die mensen, die met grote regelmaat het zwembad bezoeken. Duidelijker merkbaar zijn de vakantieperiodes, waar ruime gelegenheid wordt geboden om het een ieder naar zijn zin te maken,” aldus chef-zweminstructeur W.A. v. Minnen. Bijzonder kenmerk van deze kerstweek en zo rond de jaarwisseling is, dat er bij kaarslicht gezwommen wordt op de dinsdagavond en de woensdagavond. Tevens is er langs de badrand een gezellig zitje ge maakt, waar men. wat kan eten en drinken. Er is dan ’s avonds een bar in het zwembad aanwezig. Extra aandacht wordt gevraagd voor de vrijdag vóór Kerst. Er is dan een film en er zijn speurtochten (alleen bij goed weer). kwam hard aan voor de Hartgens- Boys. Na de smadelijke nederlaag te gen Lyra was de verwachting, dat er uit een ander vaatje getapt zou wor den en enkele niet goed draaiende spelers vervangen zouden zijn. Maar niets van dit alles, alleen Bert de Wilde maakte een verdienstelijke come-back als vervanger van de ge blesseerde Kees Verbree. Na een voorzichtig aftasten van eikaars krachten was het vooral De Zwerver dat z’n stempel op deze wedstrijd zette. Een onzeker spelende keeper Kees Verhoef, die vooral met z’n uit trappen en uitgooien het maatgevoel miste, gaf de Be F air-achterhoede geen gelegenheid om goed vat op de wedstrijd te krijgen. Door het slecht opstellen van de mid denvelders waren er weinig afspeel- punten en werd de voorhoede niet gevoed. Tel daarbij op dat de per soonlijke duels bijna allemaal door De Zwerver werden gewonnen, dan is de conclusie duidelijk: De Zwerver was terecht de winnaar. De eerste helft was voor Be Fair nog het beste deel van de wedstrijd. Er ontstonden enkele kansen voor Bert Graafland, na een vrije trap van Aart Bos. Voor Bos zelf na een solo van René v/d Wilk en voor Nico Ooster- lee die een goede combinatie tussen Alfred de Jong en Bert Graafland niet goed kon afronden. Ook De Zwerver kwam toen nog niet echt ge vaarlijk door, zodat de 0-0 stand met de rust voor ieder acceptabel was. In de tweede helft was een korte op leving van Be Fair te bespeuren. De linies sloten goed aan, er werd in hoog tempo gespeeld en men liet de bal het werk doen. Dit alles leverde echter geen doelpunten op, hoewel Be Fair pech had toen de op maat ge geven voorzet van René, prachtig door Bos omgehaald, door keeper Klaas de Jong met de vingertoppen over de lat kon worden gewerkt. Toen het succes uitbleef ebde ook Be Fair’s aanvalsdrift weg en nam De Zwerver het over. Het veldspel van 0 1 2 0 1 Een volle speelhelft heeft het er ech ter naar uitgezien dat Korbis punten verlies zou gaan leiden, getuige de 3-2 achterstand. De tweede speelhelft daarentegen was voor een superieur spelend Korbis-achttal dat deze ach terstand fraai omboog in een 3-9 overwinning. Voorwaar een goede prestatie om op terug te zien. 2) . wit: 25, 29, 32, 33, 41. zwart: 12, 15, 19, 22, 27. 3) . wit: 15, 24, 29,41, 42. zwart: 9, 12, 18, 20, 36. 4) . wit: 24, 27, 28, 37, 38. zwart: 7, 15, 18, 20, 26. 5) . wit: 24, 32, 33, 40, 43. zwart: 9, 13, 17, 18, 22, 29. In deze stand liet zwart zich verleiden tot een keuzezet en controleerde niet alle gevolgen van deze onvoorzichtigheid. 6) . wit: 25,34,35,37,42,43. zwart: 7, 15, 17, 18, 19, 26,36. Binnen 3 zetten heeft wit zijn tegenstander afgestraft. 7) . wit: 28, 31, 32,33,36,38, 39, 40, 42, 45, 48. zwart: 8, 12, 13, 14, 16, 18, 19, 23, 25, 26, 29. In deze stelling kan men de Coup Royal in combinatie met de Coup Ricou bewonderen. Het laatste probleem is een compositie van Herman de Jongh en is onder meer gepu bliceerd in diens boek “De Koninklijke slag op het dam bord”. Volgens De Jongh is een dergelijke slagzet een fraaie, variantenrijke combinatie en - last but not least - een machtig wapen in de partij, zowel com- binatoir als strategisch. OPLOSSINGEN 1) . 37-31 29x49,39-34 26x37, 34-29 23x34, 38-32 49x38, 32x3 38x21,3x25. 2) . 33-28 22x24, 32-28 37x46, 25-20 46x23, 20x7 en het nu ontstane eindspel is gewonnen: 4. 19-23 5. 7-1 23-2É 6. 1- 29 28-32 7. 29x42. 3) . 1. 29-23 36x38 (meerslag), 24-19 18x29, 15x42 12-17, 42-37 17-22 5. 37-32 met op- positiewinst. 4) . 27-21 26x17, (op 1. 20x29, 28-23 16x27, 23x1 met winst) dus verder 28-22 17x28, 38-3^20x29,32x1 29-33, 1-34 33-38, 34-39 15-20, 39-25 20-24, 25-39 24-29, 39-25 oq oq 5) . 32-27 29x49, 27-21 49x19, 21x3. Het einde levert de bekroning middels nauwkeurig spel. 3. 22-28 (na 3. 13-19 volgt 4. 3- 9 22-28 5. 9-20 28-32 6. 20-42 19-23 7. 42-20 23-28 (7. 32-27 8. 20x14 met winst) 8. 20x42 met winst). 4. 3-20 28-32 5. 20-15 32-37 (5. 13-18 6. 15-4 18-23 7. 4-15 met winst). 6. 15-4 13-19 7. 4- 10. 6) . 37-31 26x30, 35x2 36x47, 2- 24. 7) . 1. 32-27 23x34 2. 42-37 29x38 3. 40x9 13x4 4. 27-21 26x17 gedwongen 5. 37-32 38x27 6. 31x2. 11 4-7-0 15 20-11 11 5-5-1 15 24-16 12 5-5-2 15 14- 8 11 6-2-2 14 18-16 11 4-6-1 14 19-10 11 4-4-3 12 19-16 11 4-3-4 11 15-14 10 3-4-3 10 14-13 10 1-8-2 10 11-14 9 12-17 7 12-18 6 7-14 3 9-29 otn 14.30 de Kampioensploeg van 1973/74 Èj KADDINXVEEN - Zaterdag werd in de gymzaal aan de Staringlaan een onderlinge wedstrijd geturnd door 9 dasse IV-meisjes van TOOS-gymnas- dek. Deze meisjes werden vorig jaar S oktober opgenomen in de selectie- •roep, waar hen de eerste beginselen tan het turnen werden bijgebracht. Dit jaar trainen zij op de verplichte oefenstof klasse IV. In deze klasse (meisjes t/m 10 jaar) wordt veel aandacht besteed aan de bassiselem enten van het moderne turnen. De belangrijkste wedstrijden in het klassensysteem vinden plaats in de maanden maart, april en mei, waarna de meisjes - die bij de wedstrijden de beste resultaten hebben behaald - een uitnodiging krijgen voor deelname tan de Nederlandse kampioenschap pen (eind mei 1983). De onderlinge wedstrijd van zaterdag diende als voorbereiding op bovenge noemde wedstrijden. Aangezien deze meisjes in december nog middenin de zg. “opbouw-periode” zitten, werd de klasse IV-oefenstof in aan gepaste vorm geturnd. Niettemin zal het publiek, voorzien van een kopje koffie, tot de conclusie zijn gekomen dat de klasse IV-meisjes sinds okto ber vorig jaar erg veel hebben geleerd. Bovendien was het vaak vertederend te zien met wat een enthousiasme deze 9 meisjes turnen. De le plaats was voor Esther Glas beek, die de laatste maanden veel progressie toont. Marieke Koele werd 2e. Zij turnde een vrije oefening van al heel behoorlijk niveau. Claudia Sleeuwenhoek won de 3 e prijs. UITSLAG De andere meisjes eindigden als volgt: 4. Yvonne Krins 7. Babette Fransen 5. Rachel Verbaan 8. Ellen Rurup 6. Tamara Hamer 9. Renate Alblas

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 19