in Geen werk voor 535 W’veners Diefstallen en inbraken weer schering en inslag adjudant bij de rijkspolitie SJAAK NDTEBOOM C. J. Barelds PvdA bepleit een verkeersspreekuur Leger des Heils zamelt kleding November-cijfers GAB Kerstprogramma in De Schaapskooi Leger des Heils in 1865 opgericht J. P. v. d. Berg Big Sound A. G. Musquetier Kerstevangelie in schimmenspel voor bejaarden WADDINXVEEN Ongeveer 300 bejaarden waren vorige week dinsdag- en woensdag middag in het Anne Frank- centrum aanwezig op de twee traditionele Kerstmiddagen van de Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening (WH). VVH-presidente mevrouw G. Hartman-v.d. Berg opende de beide middagen met een woord van welkom aan alle aanwezi gen, waaronder ook verscheide ne genodigden. De leerlingen van klas 3b van de Christelijke L.H.N.O.-school “de Rank” voerden beide middagen een schimmenspel op o.l.v. de heer J.D. Geel, terwijl de leerlingen van klas 1b de begeleidende kerstliederen zongen o.l.v. de heer Bronswijk. I POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Philips Spelcassettes ƒ65,- Atari Spelcomputer 499,- Gratis 2 spelcassettes Fuji Betamax Videobanden 3 uur 29,— 5 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 22 DECEMBER 1982 WADDINXVEEN Diefstallen uit en inbraken in woonhuizen, De opvolger van de naar Schoonhoven vertrokken waarnemend groeps commandant, adjudant C. Barelds. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ Sjaak Noteboom). auto’s en bedrijven. De Waddinxveense rijkspolitie had er in de af gelopen week weer volop mee te maken. AANGEHOUDEN Het schimmenspel, zoals dat de Waddinxveense bejaarden werd getoond. WADDINXVEEN/GOUDA In de maand november telde Wad dinxveen volgens cijfers van het Gewestelijk Arbeidsbureau (GAB) in Gouda 535 mensen zonder werk: 368 mannen en 167 vrouwen. Een jaar geleden waren dat nog 299 Waddinxveners: 194 mannen en 105 vrouwen. WADDINXVEEN - In zijn algemene beschouwingn over de gemeente begroting 1983 heeft PvdA-fractievoorzitter M. Boere gepleit voor de in stelling van een verkeerssprekuur, zoals dat al in Apeldoorn zeer goed blijkt te functioneren. Dit blijkt uit het resterende deel van zijn bijdrage, dat in het Weekblad voor Waddinxveen reeds werd gepubliceerd. Van daag het resterende deel van zijn woorden: MEER VACATURES plaats in de K de Ko- i WADDINXVEEN - Met ingang van de ze maand is - tot dan toe - opperwacht meester C. J. Barelds benoemd tot plaatsvervangend groepscommandant te Waddinxveen en met ingang van deze datum bevorderd tot de rang van adju dant van de rijkspolitie. WADDINXVEEN/GOUDA - BV Voorheen Jac. P. van den Berg’s Hout handel, Waddinxveen, met als vesti gingsplaats Haastrecht, heeft de statutai re zetel verplaatst naar Rotterdam. Dit blijkt uit een wijziging in het Handelsre- gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. De vraag naar personeel steeg met 39. Er zijn nu meer vacatures voor han dels-, kantoor- onderwijzend- en so- ciaal-geneeskundig personeel. De to tale vraag ligt evenwel nog steeds op een zeer laag niveau. Opmerkelijk is een (verdere) daling van het aantal open plaatsen voor metaalbewerkers. Op het GAB waren eind november nog maar 116 vakatures. Op een to taal van 5893 werklozen betekent dit een verhouding van 1:50. De toename van de werkloosheid heeft zich vrijwel uitsluitend voorge daan onder de mannen (plus 273), waarmee het werkloosheidspercenta ge is gekomen op 7,8 procent. Het aantal werkloze vrouwen bedroeg eind november 1.820 (7 meer dan de maand ervoor). Het werkloosheids percentage bedraagt nu 13.1 pro cent. valscheiding aan de bron, net zoals bij de bekende glascontainers. In een rapport van 1981 van het voormalige ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne onder de titel “Be perking en hergebruik van afval van particuliere huishoudingen” is ver meld, dat in 1979 door de gezamen lijke charitatieve instellingen 20.000 ton huishoudtextiel is ingezameld en WADDINXVEEN PASSAGE 47 TEL 01828-2477 WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxvener D. J. de Graaf is uitgetre den als directeur bij Big Sound BV, Zoe- termeer, met als vestigingsplaats Wad dinxveen. Het zaakadres van dit bedrijf is gewijzigd in Lodensteinstraat 22, Zoe- termeer, terwijl de bedrijfsuitoefening officieel is gestaakt. Dit alles blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. ding ook gedeeltelijk zelf uitsorteert, en deze in tweedehands kledingwin kels verkoopt. Jaarlijks bezoeken ruim 500.000 klanten deze winkels. Een gedeelte van de kleding wordt gebruikt voor hulpverlening aan per sonen welke door medewerkers van diverse sociale diensten en pastorale werkers van alle kerkelijke richtingen naar het Leger des Heils doorverwe zen worden. Uit de cijfers blijkt dat bij de mannen de jeugdigen t/m 24 jaar sterk over vertegenwoordigd zijn: totaal 1.485 personen. Dat is ruim 36 procent van het totale aantal werkloze mannen. Dit percentage is bij de vrouwen zelfs bijna 70 procent. Uit de cijferop stelling blijkt voorts dat bij de man nen ongeveer de helft en bij de vrou wen plm. 46 procent langer dan een half jaar staat ingeschreven. Dit per centage ligt voor de jeugdigen t/m 24 jaar lager (35 procent voor mannen en vrouwen samen). Het aantal werkloze schoolverlaters is sinds augustus gedaald met 235: bij de jongens met 113 (23 procent) en bij de meisjes met 122 (17 pro cent). HELFT MEER WADDINXVEEN - Ook de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen staat dezer dagen in het teken van het kerst- en oudjaar-gebeu- ren. Door het eigen team wordt vrijdag avond 24 december het programma ’’Jouw kerst, mijn kerst” verzorgd. In de week tussen kerst en nieuwjaar, is de koffiebar óók open. Het programma luidt als volgt: Dinsdag 28 december Sing-inn samen zingen. Voor de gezellig heid én ter ere van God. Woensdag 29 december Film: ’’Ordinary Guy” (’n heel gewone jongen). Hij is een heel gewone jongen, die Guy Newman. Hij dacht dat God al leen plannen had met bepaalde talent volle lui. Maar dat pakte even anders uit. De film is bekroond met de Award 1981 van de Academy of Christion Cinema Arts. Donderdag 30 december Thema-avond met als thema: De Nieuw- maker”. Wat gaat jouw leven maken in het komende jaar? Zaterdag 1 januari is de koffiebar open vanaf 14.30 uur. Iedereen is dan harte lijk welkom om elkaar nieuwjaar te wen sen. Ook ouderen worden uitgenodigd om een kijkje te komen nemen en een hand te komen geven. Die belangstelling wordt zeer op prijs gesteld. Ook in het nieuwe jaar is de koffiebar el ke vrijdagavond weer geopend voor jon geren vanaf 15 jaar. Het gebouw gaat open om 19.45 uur. WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxvener A. G. Musquetier'is uit getreden als directeur van Musquetier Exploitatie BV, Boskoop. Dit blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. De vorige maand is de werkloosheid in het gehele gewest Gouda toegeno men van 5613 tot 5893, ofwel met 5 procent. Daarmee is de daling ge durende de maand oktober (met 106) weer geheel ongedaan gemaakt. De werkloosheid is vooral toegeno men onder bouwvakpersoneel (plus 130) en metaalbewerkers (plus 51). In een jaar tijd is de werkloosheid in het gewest Gouda met 50 procent toegenomen. Een grotere toename dan het gemiddelde konstateert men bij de groepen metaalbewerkers, bouwvakarbeiders (grond- weg- en waterbouw) en landbouw. Voor de groepen onderwijzend- en kantoor personeel alsmede B. en U.-bouw- vakarbeiders, blijft de stijging onder het gemiddelde. verder staat er “Gestreefd wordt zo mogelijk ook bij herbestrating naar een veiliger situatie op de drukke routes voor voetgangers en fietsers en naar beperking van autogevaar in de woongebieden.” Onze fractie kan zich voorstellen dat wij ons door het z.g. Apeldoornse model laten inspireren. In die ge meente werd de bevolking op een zeer goede wijze bij deze verkeers problematiek betrokken. Het ge meentebestuur van Apeldoorn riep in 1978 zijn burgers op om wensen, klachten en ideeën op het beleids terrein van verkeer en veiligheid ken baar te maken. Daar werd begonnen met burgers hun medewerking te vra gen voordat er ook maar iets op pa pier vastlag, dus vanuit een volstrekt nulpunt. Dit leverde 7000 reacties op. Dit wijst erop dat mensen veel belangstelling hebben voor hun direc te woonomgeving. Het lijkt ons dat ook binnen ons beleidsprogramma in Waddinxveen de burgers te betrek ken zijn. Zinvolle ideeën zijn nooit weg! Verder dringt het beleidsprogramma aan bij onderhoud van wegen, stra ten etc. op een meerjarenplan met een financiële vertaling. Hetzelfde geldt voor meerjarenplan ning voor het groot onderhoud van gebouwen, baggerwerk en onderhoud beschoeiingen. Wij willen het college vragen daar zo snel als mogelijk mee te komen. MILIEU De fractie van de Partij van de Ar beid kan zich wel vinden in wat over dit hoofdstuk in de Nota begrotin gen 1983 door het college haar vo ren wordt gebracht. Onderstrepen wil zij wat het college schrijft over de Rioolwaterzuiveringsinstallatie ten oosten van de Gouwe op Reeuwijks grondgebied. Een onderwerp voor aller aandacht is de bewaking van de veiligheid van het milieu. Wil het college de raad re gelmatig op de hoogte stellen van de aard en omvang van verontreinigin gen binnen de gemeente? Ook gezien de recente schriftelijke vragen van ons fractielid mevrouw Vermeij. DE C.A.I. Het functioneren van de c.a.i. baart onze fractie zorgen. Vele klachten komen binnen en deze zijn naar on ze mening niet altijd tóe te schrijven aan "atmosferische omstandighe den". Gaarne vernemen wij wat het college aan de andere omstandighe den wil doen. Op vrijdag 10 december werd ge tracht in te breken in een woning aan de Tesselschadelaan. Men is de wo ning niet binnen kunnen komen. Op zondag 12 december werd aan gifte van diefstal uit een auto gedaan. Uit deze auto, welke afgesloten stond geparkeerd op de Kerkstraat, werd onder meer een aantal cassetteband jes weggenomen. Op woensdag 12 december werd ont dekt, dat was getracht in te breken in een woning aan de Mozartlaan. Het slot van de achterdeur bleek te zijn geforceerd. Men is de woning niet binnen kunnen komen. In de nacht van woensdag 15 op don derdag 16 december werd ingebroken in een meubelbedrijf aan de Zuid- kade. Een ruit van een opslagloods achter het bedrijf werd uitgenomen, waarna een driedelige kast en 4 stoe len werden weggenomen. De ont vreemde goederen vertegenwoordigen een waarde van f. 4500,-. In de nacht van vrijdag 17 op zater dag 18 december werd een personen auto, welke stond geparkeerd op het parkeerterrein nabij de Passage, open gebroken. Een radio-cassetterecorder werd uit de auto gedemonteerd. Vermoedelijk in dezelfde nacht werd getracht een nabij de De Genestet- laan geparkeerd staande personen auto open te breken en daaruit goe deren weg te nemen. Hoewel het luk te de portieren te forceren, is het niet gelukt de ingebouwde autoradio mee te nemen. Op zaterdag 18 december werd tus sen 09.00 uur en 11.00 uur een aan hangwagen, welke achter een perso nenauto was gekoppeld, daarvan ont koppeld en meegenomen. Op donderdag 16 december werd een 24-jarige Waddinxvener nabij zijn wo ning aangehouden. Deze aanhouding geschiedde op verzoek van de ge meentepolitie te Amersfoort wegens aldaar gepleegde misdrijven. DIEFSTAL BEKEND Op zaterdag 11 december werd bij de Waddinxveense rijkspolitie aangif te van diefstal van een bromfiets, merk Kreidler Florett, gedaan. In ver band met deze diefstal werden een 15-jarige Waddinxvener en een 17- jarige knaap uit Ter Aar aangehou den. De Waddinxvener bekende de brom fiets te hebben ontvreemd en voor weinig geld te hebben doorverkocht aan de heler. Bij onderzoek in de wo ning van de heler werd de bromfiets aangetroffen. De bromfiets is door de politie in beslaggenomen. DIVERSE OVERTREDINGEN Op zaterdag 11 december werd een Waddinxvener rijdend in een perso nenauto aangetroffen, terwijl deze niet in het bezit van een rijbewijs was. Veertien automobilisten werden de afgelopen week bekeurd, daar zij hun voertuigen foutief parkeerden. Zes verkeersdeelnemers verleenden bij kruisingen en splitsingen geen voorrang aan andere weggebruikers en werden daarbij bekeurd. Tenslotte werden 7 verkeersdeelnemers proces verbaal aangezegd, daar zij reden zon der verlichting, dan wel met defecte verlichting. VERKEERSONGEVALLEN Op vrijdag 10 december omstreeks 20.05 uur vond er op de kruising leplaan-Acaciastraat een aanrijding plaats tussen twee personenauto’s. Niet verlenen van voorrang was de oorzaak van dit ongeval Beide voer tuigen liepen aanzienlijke materiële schade op. Een dag later, omstreeks 12.25 uur, deed zich op de afslag Waddinxveen van de rijksweg 12 een eenzijdig on geval voor. De bestuurder van een Bovendien worden regelmatig goede ren naar het buitenland gezonden. Kleding welke niet door het Leger des Heils zelf gebruikt wordt, gaat naar kledingsorteerbedrijven, welke bedrijfstak in Nederland aan ca. 2500 mensen werk biedt, terwijl jaarlijks voor ongeveer 125 miljoen gulden wordt geëxporteerd. In dit verband kan worden opgemerkt dat 15 ton kleding de behoefte schept aan één arbeidsplaats. Elke ton kleding, die naar het Leger des Heils gaat en niet in de vuilnis zak verdwijnt, bespaart de mensen plastic zakken en de gemeente in beginsel geld, gelet op de aanzien lijke inzamelings- en verwerkingskos ten van huishoudafval. Meewerken aan het gescheiden inza melen van afval - waartoe de bin nenkort in werking tredende Afval stoffenverordening voor Waddinx veen de mogelijkheden zal gaan bie den en waarover u nog uitgebreid zal worden geinformeerd - verdient der halve aanbeveling. Het kerstevangelie werd op de ze manier prachtig weer gege ven en werd door de aanwezi gen zeer gewaardeerd. Ook de bejaarden hadden hun eigen inbreng. Het Anne Frank- koor o.l.v. mevrouw Houweling bracht de eerste middag enkele kerstliederen ten gehore. De di- rigente Houweling zong enkele liederen solo. De tweede middag nam het Souburghkoor o.l.v. de heer Neven voor hun rekening. Bar bara Neven liet mooie bewer kingen van enkele kerstliederen op de blokfluit horen, bege leid door haar vader. Beide middagen werd dit door de aanwezigen met warm applaus beloond. Vervolgens werd het kerstverhaal verteld door me vrouw Oomkens. Ook ontbrak het krentenbrood niet op deze middagen. Er werd dan ook volop genoten. Mevrouw Ter Maten bedankte alle aanwezigen voor de fijne kerstviering. Na het gezamen lijk zingen van “Dank U” ging iedereen in kerststemming naar huis. 52.500 ton huishoudtextiel werd af gevoerd via het huisvuil. Dit betekent dat 72 procent ongeveer van het huis houdtextiel in de vuilnisbak ver dwijnt. Om hierin verandering te brengen is een actief beleid nodig van gemeen ten en instellingen, terwijl de huis houdens er op attent moéten worden gemaakt welke voordelen het herge bruik van gebruikt huishoudtextiel kan opleveren. De huis-aan-huis kle- dinginzamelingen door het Leger des Heils geschieden vanuit 11 verschil lende depots, welke door het gehele land verspreid liggen. De inzameling in de verschillende plaatsen geschiedt met kleine vracht auto’s waardoor vrijwel de gehele ge meente kan worden “bewerkt”. Voorts geschiedt de inzameling vrij wel volledig door beroepskrachten, zodat er zekerheid bestaat dat ge plande inzamelingen ook volledig doorgang zullen vinden. De respons die het Leger des Heils ondervindt bij de huis-aan-huis acties is, dat cir ca één op de zes in de bus gestopte zakken vol terug ontvangen wordt Het is de bedoeling dat het voor de mensen een gewoonte wordt over tollige kleding bij inzamelingsacties in te leveren. Wel zal tussen de ver schillende acties 2 tot 3 maanden moeten liggen, met welke periode de gemeente Waddinxveen bij de vergun ningverlening rekening houdt. Het Leger des Heils is één van de wei nige instellingen die ingezamelde kle- Het Leger des Heils verzorgt onder meer tientallen jaren de gescheiden inzameling van kleding via huis-aan- huis acties. Deze vorm is ook in Wad dinxveen aan een vergunning op grond van de Algemene Politie verordening gebonden. Voor 1982 is inmiddels vergunning verleend voor de twee laatste weken van dat jaar. Op dit terrein zijn verschillende in stellingen actief, wanneer vergunning is verleend doet het gemeentebe stuur daarvan mededeling in de ge meentelijke rubriek, opdat de Wad- dinxveners van een bepaalde actie op de hoogte zijn. Bij niet alle acties be staat namelijk de zekerheid dat de opbrengst ook uiteindelijk terecht komt waarvoor deze bedoeld is. Wat betreft landelijke acties worden de gemeentebesturen in Nederland gead viseerd door het Centraal Archief voor het inzamelingswezen, gevestigd in Amsterdam. WADDINXVEEN - Het Leger des Heils werd in 1865 opgericht door William Booth. Aanvankelijk was het Leger werkzaam in de sloppen en slums in Londen, later uitgebreid naar overzee. Nu in 83 landen in alle continenten. Er zijn ongeveer 2.000.000 leden (soldaten), 24.775 officieren, 51.290 andere full-time medewerkers en meer dan 18.000 centra voor geeste lijk en sociaal werk, waarvan 175 in Nederland. Werkvelden in Nederland o.m. evan gelisatie, kinderbescherming, bijstand bij rampen, thuislozenzorg, reclasse ring, bejaardenzorg, zorg voor lang durig zieken, jeugdwerk, clubhuis- werk, goodwill centra. personenauto raakte in een slip en belandde tegen de vangrail, welke over een afstand van ruim 30 meter beschadigd raakte. De auto was total loss en werd door takelbedrijf Hij- koop afgesleept. Op donderdag 16 december om streeks 07.00 uur bemerkte een be woner van de Kleikade, dat de beide voorwielen van zijn personenauto in het water langs de Kleikade stonden. De auto stond niet op de handrem of in een versnelling en is vermoedelijk als gevolg van de wind in het water gewaaid. De auto had verder overi gens geen schade. Op woensdag 15 december liep een 21-jarige uit Rotterdam afkomstige bestuurster een bekkenfractuur op bij een aanrijding welke die dag om streeks 17.30 uur plaats vond op de Henegouwerweg nabij de afslag rijks weg 12. Het slachtoffer kwam vanaf de rijksweg en wilde naar links, dus richting Gouda, de Henegouwerweg oprijden en zij verleende daarbij geen voorrang aan een naderende perso nenauto. Beide voertuigen raakten zwaar beschadigd en moesten worden afgevoerd. De kentekenbewijzen van deze auto’s zijn door de rijkspolitie ingevorderd. Het slachtoffer werd per ambulance naar het Bleulandzieken- huis te Gouda overgebracht. Op vrijdag 17 december omstreeks 16.15 uur vond er een aanrijding plaats op de Goudse Poort, vlak voor de verkeerslichten richting Waddinx- veen-Boskoop. Een in Duitsland gele gerde Engelse militair reed een per sonenauto van achteren aan, waarna deze aangereden personenauto op diens beurt tegen een derde perso nenauto werd geduwd. De Engelse militair nam tweede auto om de gegevens uit te wisselen, opende daarna weer de deur van deze auto om deze auto te ver laten. Op datzelfde moment kwam een vierde voertuig, een vrachtauto, langsrijden, met als gevolg, dat de hand van de militair kwam klem te zitten tussen het portier en de langs rijdende vrachtauto. Voor behan deling is hij naar het Bleulandzieken- huis vervoerd. De afhandeling van het ongeval is overgedragen aan ninklijke Brigade Gouda. Op zaterdag 18 december omstreeks 01.10 uur vond een eenzijdig ongeval plaats op de Beyerincklaan. Een 20- jarige Waddinxvener reed met een snelheid van ca. 90 km op de Beye rincklaan in de richting van de rijks weg 12. Op een gegeven moment haalde hij een ander voertuig in en bij de zijwaartse beweging begon zijn auto te slingeren. Hij verloor de macht over het stuur en kwam tegen een boom tot stilstand. De auto raak te total loss en werd door takelbe drijf Hijkoop weggesleept. De be stuurder bleef ongedeerd. Op het mo ment van het ongeval was de rijbaan van de Beyerincklaan als gevolg van plotselinge opvriezing spiegelglad ge worden. Dezelfde dag omstreeks 14.30 uur vond er een licht ongeval plaars tus sen twee personenauto’s. Dit ongeval vond plaats nabij de parkeervakken bij de sporthal aan de Wingerd. Lich te materiële schade was het gevolg van de aanrijding. Op zondag 19 december omstreeks 01.15 uur vond er een kop-staart- aanrijding plaats op de rijksweg 12 rijbaan Utrecht-’s-Gravenhage. Bij de ze aanrijding waren 3 personenauto’s betrokken. De oorzaak van het onge val was het in een slip geraken van één van de voertuigen, waarna de aanrijding ontstond. Twee van de 3 voertuigen raakten zodanig bescha digd, dat deze moesten worden af gevoerd. Persoonlijke ongelukken hebben zich hierbij niet voorgedaan. RUIMTELIJKE ORDENING, WONINGBOUW EN VOLKS HUISVESTING Bij het indelen of ordenen van de ruimte is de grond het belangrijkste hulpmiddel. Dit houdt in dat binnen de ruimtelijke ordening de grondpo- litiek een belangrijke aangelegenheid is Erfpacht, dus kernenbeleid achten wij een belangrijke zaak. Wij zijn erg benieuwd naar de zogenaamde bij- stellingsnota van het kernenbeleid, waaronder de uitgifte van grond in erfpacht. Het woord “bijstelling” suggereert verandering. Naar de rich ting van die verandering, resp. wij ziging zijn wij brandend nieuwsgie rig. Er zullen zwaarwegende argu menten aangedragen moeten worden, willen wij het tot nu toe ingenomen standpunt wijzigen. Onze fractie heeft de indruk dat het verslag van d$>, ambtelijke werkgroep over de Brujaieg ten oosten van de Gouwe voor de opgehaalde hefbrug een rood licht wacht. Groen licht en een berijdbaar brugdek zij het rap port gegeven. Naar wij van de voorzitter van de commissie R.O. hebben vernomen blijkt er van de kant van het bedrijfs leven belangstelling te bestaan voor Coenecoop. Onze fractie dringt der halve aan op spoed bij de afwerking van de procedure. Het tekort aan woonruimte in de sociale sector is fors opgelopen. De woningbouw in Zuidkadc is reeds sinds een jaar nagenoeg voltooid. De woningbouw in de kern Dorpstraat is nog niet zichtbaar. Voor de wijk Zuidplas is recentelijk een nieuwe exploitatie-opzet gemaakt. In ons verkiezingsprogramma "Eer lijk delen duurt het langst” dringen we er op aan de voetbalvelden daar niet te verplaatsen. We zijn erg ver heugd dat het college dit overgeno men heeft in de nieuwe opzet van de wijk Zuidplas. De realiteitswaarde van de exploi tatie-opzet hangt sterk af van de toc- gestane contingenten woningwetwo ningen en van rijksnonnen m.b.t. bij voorbeeld de maximale grondprijzen. Omdat een snelle start met de bouw noodzakelijk is lijkt een minne lijke schikking niet de grond- en bouwexploitant aangewezen, nu gc- bleken is, dat deze exploitant tot uit voering in staat is. Het is verheugend dat een onderneming het weer aan durft een vrij grote stroom koopwo ningen neer te zetten. Wij betreuren het echter dat hiermee waarschijn lijk niet de groep van de meest ur gente woonruimtezoekers wordt be reikt. Graag zouden we van de wet houder van onder meer volkshuis- vestingwillen vernemen op welke wij ze zij de ergste huisvestingsnood wil lenigen. ENERGIEBESPARING Onze fractie wil het college wijzen op het taakstellend energiebesparings- plan voor alle scholen, waarbij leer lingen worden betrokken. Juist het belang van de komende ge neratie is een goed uitgangspunt om de kinderen op school daadwerkelijk daarbij te betrekken. Ook het treffen van energiebesparen de maatregelen in bestaande woning bouw wordt eveneens gestimuleerd, o.m. door goed overleg met de wo ningbouwverenigingen. Dit heeft een hoge prioriteit bij onze fractie. Vooral de stijging van de woonlasten die het zwaarst drukt op de lagere in komens in de samenleving dwingt tot een terughoudend beleid wat de ener gieprijzen betreft. Het beleidspro gramma bevat op dit punt goede be leidsvoornemens en onze fractie stelt zich voor deze zaken positief-kritisch te blijven benaderen en onze verte genwoordigers in de gemeenschappe lijke regeling te blijven attenderen op een zorgvuldig beleid in deze za ken. Welk concreet beleid kan het GEB voeren nu de gemeenschappe lijke regeling gewijzigd is op het vlak van de aanwending van reserves als financieringsmiddel voor investerin gen in energiebesparing? Graag krij gen wij een uitvoerig antwoord van het college over het totale energie- besparingsbcleid. VERKEER Uiteraard kent het gezamenlijk be leidsprogramma een hoofdstuk ver keer en daar Wil onze fractie een aan tal opmerkingen over maken. Er staat: "Wanneer uit een vooronder zoek blijkt van een gemeentelijke ver keersplan. zal dit toegespitst op de knelpunten worden opgcstcld" en Het inzamelen van kleding is een on derdeel van het afvoeren van huisaf val en is een schoolvoorbeeld van af- WADDINXVEEN Het Leger des Heils heeft van het Waddinxveense college van Burgemeester en Wet houders vergunning, gekregen om in dit Gouwedorp gebruikte kleding op te halen in de periode tot en met Oudejaarsdag 1982. De kledinginza- meling van het Leger is een vorm van gescheiden inzameling van huishoud afval. 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 29