WADDINXVEEN GEMEENTE Andere baan Eminent directeur Gemeente betaalt opnieuw meer huur Schoolplein opgefleurd Kerstdisco van Baken Aangepaste woningen P. Zuidlaan Snertrace voor Kerstdienst Agenda Goudse Bioscopen Eminent breidt produktie uit Kerstprogramma ’t Ketelhuis Geluidwering Nieuwjaars receptie gebroeders Droog II «SI TELEFOONNUMMERS DIVERSEN VRIJWILLIGERS WERK gj SPREEKUREN OPENBARE ORDE gl SOCIALE ZAKEN g BESTUURSZAKEN gj WEEKMARKT v MILIEUZAKEN WELZIJNSZAKEN adres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. i Marmering Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie- t L L L EEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 22 DECEMBER 19«2 01820-16066 010-362244 I SCHOUWBURG k I THALIA Grandioos 2222 3000 3000 01820-15767 01727-4044 010-210001 Loop der bevolking In de maand november 1982 is het inwoner-aantal met 36 personen verminderd. Per 1 december j.l. telde Waddinxveen 21.850 inwo ners. Er werden in november 29 kinderen geboren; 10 inwoners kwamen te overlijden. Tegenover de vestiging van 38 nieuwe bewoners stond het vertrek van 93 inwoners. Vacaturebank vrijwilligers werk Waddinxveen (Informatie over vrijwilligers werk voor haanlozen) Koördinatrice Trudy Kraaygemeentehuis, Raadhuisplein 1kamer 23, tel. 01828-4433, tst. 122. Dagelijks van 8.30-12.30 uur. Hoorzitting ontwerp-programma Sociaal-Culturele Aktiviteiten 1983. Op donderdag 23 december 1982 zal het college van Burgemeester en Wethouders om 19.00 uur in het gemeentehuis een hoorzitting beleggen over het ontwerp-programma sociaal-culturele activiteiten 1983. WADDINXVEEN/BODEGRAVEN - De fabriek van electronische orgels Em inent BV in Bodegraven en Waddinx veen verwacht de produktie komend jaar aanzienlijk uit te breiden tot onge veer 20.000 elektronische orgels. Daar van is 70 procent bedoeld voor de ex port. Dat is vandaag meegedeeld door Emin ent, dat afgelopen zomer nog in ernstige Algemene Politieverordening Burgemeester en wethouders maken bekend dat de Algemene Poli tieverordening Waddinxveen 1983 op 1 januari 1983 in werking zal treden. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben namelijk bij brief van 16 december j.l. de ontvangst van deze verordening bericht c.q. een aantal daarvoor in aanmerking komende artikelen goedge keurd. In een artikel in dit weekblad zal nader op deze nieuwe verordening worden ingegaan. W. de raad voor de termijn met een half jaar te verlengen en tot uiter lijk 1 juli 1983 de kosten van meer- huur van bedoelde twee aangepaste woningen voor rekening van de ge meente te nemen, waarna de bewo ners zelf zullen moeten gaan beta len, tenzij eerdergenoemd onderzoek Genoemde Ombudsman deelde op 8 maart 1982 mee, dat hij niets aan de situatie kon veranderen, doch kwam naderhand - bij brief van 25 mei 1982 - op zijn eerdere mededeling terug door te verzoeken om toezen ding van alle op deze zaak betrek king hebbende stukken, alsmede van een opgave van alle door de gemeen te Waddinxveen benaderde organen WADDINXVEEN - B. en W. willen van de vanavond (woensdag) verga derende gemeenteraad f. 1.309,20 hebben om meerhuur voor de twee aangepaste woningen aan de Peter Zuidlaan van 1 januari tot 1 juli 1983 te kunnen betalen. Ontheffing sluitingsuur Oudejaarsnacht De burgemeester stelt de beheerders van Drank- en Horecainrich- tingen in deze gemeente in de gelegenheid om voor de Oudejaar snacht ontheffing aan te vragen van het sluitingsuur (24.00 uur) tot maximaal 03.00 uur. Voor het verkrijgen van deze ontheffing kan men uiterlijk tot en met woensdag 29 december a.s. ’s-morgens tot 12.30 uur terecht bij de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie, Raadhuis plein 1. WADDINXVEEN - Op donderdag 23 december is er in het buurtcentrum ’t Ketelhuis de gelegenheid om kerst kaarten en affiches te maken. De kaar ten kunnen naar Argentinië worden ge stuurd. De adressen hiervoor komen van Amnesty International. Er wordt ook een bingo gehouden met tal van grote prijzen. De avond is van 19.00-22.00 uur en is voor de jeugd van 12 tot en met 17 jaar. De kosten zijn slechts 2,50. Aan het eerder betalen van de meer huur werd de voorwaarde verbonden, dat onderhavige kwestie door de desbetreffende bewoners aanhangig diende te worden gemaakt bij de Na tionale Ombudsman en de Vaste Ka mercommissie voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening van de Tweede Kamer der Staten Generaal. WADDINXVEEN - Eerste Kerstdag (zaterdag 25 december) wordt in de Remonstrantse Kerk ’s morgens om 10 uur een kerkdienst gehouden die zal worden geleid door ds. H. J. v. d. Steen uit Waddinxveen. Aan deze dienst wordt tevens medewerking verleend door een koperensemble. Brandweer Politie Ongevallen Belangrijke telefoonnummers Gemeentesecretarie 4433 Dienst Openbare Werken en Bedrijven 4433 Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) WADD1NXVEN - Op vrijdagavond 24 december houdt het Baken in De Bon- kelaar als afsluiting van het j aar 1982 een grandioze kerstdisko, die natuurlijk weer gepresenteerd zal worden door de eigen disc-jockey, zullen ook Sinterklaas en de Kerstman vertegenwoordigd zijn. Sinterklaas is speciaal voor deze avond nog een tijdje langer in Nederland geble ven. Om de sfeer nog meer te verhogen zal tij dens de disco herhaaldelijk een rook- kanon worden afgeschoten zodat er een wolkendek vlak boven de grond komt te hangen. De hele zaal is in het wit gesto ken. Als klap op de vuurpijl krijgt ieder een bij binnenkomst een bonnetje voor een gratis verrassing. De entreeprijs be draagt ook voor deze kerstdisco net als anders slechts 1,-. En de leeftijd van de mensen die mogen komen is nog steeds 12 tot 16 jaar. Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie: elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht, indien u een afspraak heeft gemaakt. financile problemen verkeerde. Miljoe- WADDINXVEEN - Het rijk heeft sub- nensteun van de overheid voorkwam toen een faillissement van de Bodegraaf- (gevel)voorzieningen bij vier woningwe- se orgelfabriek, die nu zegt het komende twoningen jaar met optimisme tegemoet te zien. Bij Eminent werken 380 mensen. Invoering Afvalstoffenheffing Tot op heden wordt in onze gemeente voor het ophalen van vuilnis een reinigingsrecht geheven. leder die van de gemeentelijke ophaaldienst gebruik maakt betaalt jaarvoor. In de regel wordt dit reinigingsrecht geïnd via het Ge meenschappelijk Energiebedrijf te Gouda, gelijk met de kosten voor energieverbruik. Tegen het ontwerp-programma is door een vijftal instellingen een bezwaarschrift ingediend. Tijdens de hoorzitting kunnen deze bezwaarschriften mondeling worden toegelicht. De hoorzitting is voor iedere belangstellende inwoner van Waddinx veen toegankelijk. Nieuwe regels voor bijstand en andere inkomsten. Bijstand wordt gegeven als er geen of te weinig inkomsten zijn. Zijn er helemaal geen inkomsten, dan krijgt men het ’normbedrag’, (zie hiervoor de ’groene folder’ of de poster bij de sociale dienst). Zijn er wel inkomsten, zoals alimentatie of een andere sociale uitke ring, dan worden deze van dat normbedrag afgetrokken. Gaat het om inkomsten uit deeltijd-arbeid, onderverhuur of kost geld, dan ligt de zaak anders. Vanaf 1 januari 1983 gelden hiervoor regels die in elke gemeente hetzelfde zijn. Deze komen hierop neer: 1. Inkomsten uit deeltijd-arbeid: van wat wordt verdiend, mag 30% worden behouden. Dit geldt voor een periode van twee jaar, die in sommige gevallen kan worden verlengd. Voorbeeld: een alleen staande heeft een maandelijkse uitkering van ruim duizend gulden. Hij/zij verdient 400 gulden bij; hiervan mag 120 gulden worden be houden; 2. Onderverhuur: ook hier geldt dat 30% van de netto inkomsten uit onderverhuur mag worden behouden. Deze netto inkomsten worden gesteld op 40% van het overeengekomen bedrag voor huur, gas/electra e.d.; 3. Kostgangers: wie minder dan drie kostgangers houdt, mag 30% van de netto inkomsten behouden. Deze netto inkomsten worden gesteld op 40% van het kostgeld, rqaar tenminste op 51,50 per week of 223,25 per maand per kostganger. Zijn er drie of meer kostgangers, dan wordt dat beschouwd als een pensionbedrijf en worden de inkomsten volledig gekort; 4. Kostgeld van inwonende kinderen: van kinderen die inkomsten hebben, kan een redelijk kostgeld worden verwacht. Daarin zit ook een bijdrage in de vaste gezinslasten. Daarom wordt in dat geval op de uitkering tenminste 13,55 per week of 58,75 per maand voor een meerderjarig kind en 9,05per week off 39,15 per maand voor een minderjarig kind in mindering gebracht; 5. Eén-oudergezinnen: tot 1 januari 1983 gold dat bij een één-ou- dergezin de eerste 34,35 per week of 148,80 per maand van wat werd verdiend, niet werden afgetrokken. Deze uitzondering ver valt. Voor degenen die er op achteruitgaan, is een overgangsrege ling - gespreid over anderhalf jaar-gemaakt. Gaat het om kleine be dragen, dan is de termijn korter. 6. Let wel: bij elkaar opgeteld, mogen deze inkomsten uit deeltijd- Deze aankle ding, die nog hoorde bij de feestelijke in gebruikname van de school geruime tijd geleden, werd vorige week donderdag officieel in gebruik genomen. Op de foto van Sjaak Noteboom is tevens de ont werper van het geheel te zien. Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: vrijdag morgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. arbeid, onderverhuur of kostgeld niet meer dan 15% van het ’norm bedrag' zijn. Is dat normbedrag bijvoorbeeld 1000 gulden, dan is maximaal 150 gulden toegestaan. Nadere inlichtingen bij de afdeling Sociale Zaken. Met ingang van 1 januari 1983 komt er enige verandering in de belas tingplicht: Voor de woningen vervalt de betaling van reinigingsrech ten. Daarvoor in de plaats komt de afvalstoffenheffing. Het verschil met de reinigingsrechten is dat de afvalstoffenheffing betaald moet worden voor elk woonperceel binnen onze gemeente raar de gemeente verplicht is periodiek huishoudelijke afvalstoffen in te zamelen. In de praktijk betekent dit dat elke huishouding de afvalstoffenhef fing moet gaan betalen; ook degenen die tot nu toe geen reinigings rechten betaalden omdat zij hun huisvuil in een container meega ten. Het principe van de afvalstoffenheffing berust op de stelling dat in elke huishouding afval wordt geproduceerd en dat voor de verwer king daarvan door de vervuiler moet worden betaald. Het tarief voor 1983 bedraagt 14,32 per maand. De inning blijft on gewijzigd (dus via het G.E.B.). Voor bedrijven, winkels e.d. (niet woningen) verandert er in de be lastingplicht voor de heffing van de reinigingsrechten niets. Daarvoor blijft dit recht gelden, zij het dat het tarief voor 1983 is verhoogd tot 14,32 per maand. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de afdeling Finan ciën van de gemeentesecretarie, tel. 4433 tst. 144. Gewijzigde rnarkttijden Overeenkomstig artikel 2 van de marktverordening maken burge meester en wethouders bekend dat op de markten van 24 en 31 de cember a.s. de verkoopuren voor die markten gewijzigd zijn in be gintijd 10.00 uur en sluiting van de markt 16.00 uur. <0*3» s <C*3» <0*3» H. J vurnvLicnu u uc oder Linden en wethouder me- vrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester en links naast hem wethouder P. F. J. van Schie. Zij worden geflankeerd door ambtenaren, notulisten en commissieleden. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). rectiefunctie bij de nogal in opspraak geraakte Dordtse oliegigant Frisol. Van Mierlo zei zeven maanden gele den al gevraagd te zijn voor de func tie bij Frisol, maar toen als free lance manager te veel tijd nodig ge had te hebben voor een reorgani satie bij de Bodegravense orgelfa briek Eminent. “Ik ben hier bij Frisol als manager, niet als adviseur,” benadrukte Van Mierlo. “Mijn opdracht is het in el kaar zetten van een goed sluitende interne organisatie.” Voorlopig moet de, zoals hijzelf zegt, ‘interim-manager of troubleshooter’ zijn tijd nog verdelen tussen de or- gelfabrikant Eminent, waar drs. Van Mierlo ook werd binnengehaald om problemen op te lossen, en Frisol. “Maar in Bodegraven staat de zaak bijna op poten. Ik zal me dus al vrij snel op Dordrecht kunnen concen treren.” De raadscommissie voor de financiën overlegt in het openbaar met algemeen directeur van Eminent BV, drs.^ J. van Mierlo, op de foto in het midden met rechts naast hem burgemeester C. Mvan ds: Wet Arob Ingevolge de Wet-Arob kan iemand die door een besluit van het ge meentebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de betreffende publicatie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet- Arob in te dienen is het aan te bevf len dat u daarover tevoren na dere informatie inwint bij de afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie, telefoon 4433, toestel 125. waddinxveen - De jaarlijkse nieuwjaarsreceptie welke wordt belegd door het dagelijks bestuur van de Stich ting Dienstverleningscentrum Waddinx veen zal worden gehouden op donder dag 6 januari 1983, des middags om vier uur in het Anne Frankcentrum te Wad dinxveen. Op deze receptie bestaat de gelegenheid voor de gebruikers van het centrum ge lukwensen uit te wisselen met bestuur, leiding en personeel van het Anne Frankcentrum, zo hebben secretaris Jac: v. Steijn en voorzitter M. Kraaijestein laten weten. Waddinxveen - De gebroeders Martien, Cor en Gerard Droog do mineerden zaterdag voor een week in de jaarlijkse Snertrace die de atle- tiekclub Antilope in ’t Weegje bij Waddinxveen hield. Op de veertien kilometer werd Martien Droog eerste >n 49.10, gevolgd door Cor en Ge- tard Droog met resp. 49.15 en 49.17. Koppendraaier legde beslag op de vierde plaats in 51.20. De uitslag van de twee kilometer Ptestatieloop: 1. Mark Hilder 8.07, 2. Henk van Vliet 8.13, 3. Michel Spruit 8.30. Er deden 85 lopers mee. Kerstvakantiepro- gramma; let op alle extra voor stellingen! Do. en Vr. 3.30 en 8 uur, Za. en Zo. (beide kerstd.) 3.30, 7 en 9.15 uur, Ma. t/m Wo. 3.30 en 8 uur. Natuurlijk geprolongeerd: het wereldsuc ces van Steven Spielberg: E.T. a.l. Jeugdbios: Kerstvakantie! Do. t/m Wo. half twee iedere mid dag een programma vol koste lijke tekenfilms. TOM JER RY FESTIVAL deel 5. Dat be looft weer lachen, gieren, brul len. a.l. Wij wensen onze bezoekers prettige feestdagen!. WADDINXVEEN - De man die dit najaar met het Waddinxveense ge meentebestuur onderhandelde over het verkrijgen van een half miljoen gulden uit de gemeentekas om Emi nent, die ook in Waddinxveen een vestiging heeft, welke het bedrijf later overigens is gaan opbreken, is drs. HJ. van Mierlo. Hij is dezer da gen overgestapt naar een nieuwe di- met het oog op eventueel te voeren administratief rec h telij k e pro c e du re s Dit ondanks het feit, dat de voorma lige minister van V.R.O. Volkshuis vesting, drs. E. Nypels, destijds heeft kenbaar gemaakt, dat voor de drie woningen voor invaliden geen moge lijkheden voorhanden zijn tot toe kenning van een toeslag op de jaar- een oplossing kan bieden, lijkse bijdrage, omdat deze woningen zijn gebouwd op grond van de “be schikking geldelijke steun particuliere woningen 1968”. Gelet op het tijdsverschil tussen de vaststelling van de huurprijzen van de woningen van beide complexen in 1972 enerzijds en de inwerkingtre ding van de thans nog geldende “Be schikking geldelijke steun huisvesting gehandicapten” per 1 oktober 1976 anderzijds, zijn er voor de onderhavi ge aangelegenheid ook geen over- gangsregelen van toepassing. In afwachting van de resultaten van het door de Nationale Ombudsman ingestelde onderzoek, stellen B. en WADDINXVEEN - Het plein voor de schap voor MAVO/LTO “Koningin kunstzinnige versiering^ protestants-christelijke scholengemeen- Wilhelmina” is opgefleurd met een Do. en Vr. 2 en 8.15 uur, Za. en Zo. 2, 4, 7 en 9.15 uur, Ma. t/m Wo. 2 en 8.15 uur. Gepro longeerd! 3e Week. De nieuwe film van André van Duin: DE BOEZEMVRIEND. Met André van Duin, Leen Jongewaard, Geert de Jong, Vanessa, Jero me Reehuis, André Hazes, Cor rie van Gorp, Frans van Dus- schoten e.v.a. a.l. Wij wensen u allen prettige feestdagen. sidie verstrekt voor het aanbrengen van i en twaalf H.A.T.-eenheden aan een in aanbouw zijnde gebouw aan de Kerkweg-Oost.

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3