t I Nieuwbouw ABN Rommel voor 39 mille Carambole van wethouder Sint Nieuw kantoorpand Kerkorgel Spaarbank verhuisd Koninginnedag 1982 Cormula’s jarig Vox’ langspeelplaat Studiedag Waddinxveen zingt ’82 succes I Diverse branden Kas en boer op Omver Tien etagewoningen gesloopt Verbouw school Nieuw iir Circus Kinderhoofdjes weg Huttendorp Kanaaldijk vernieuwd Souburgh verandert li h 5 Se - I W—W u men. bber I van werd sen en op boerenerven. Iedereen was daar onder het motto ’’Kom in de kas” en "De boer op” welkom. heen ging I p.s en dngs- hop-5 Ixve- pnde Fa nden i/an's L stil I van kaak De door de Centrale Hervormde Gemeente voor de achtste maal aan de Nesse gehou den rommelmarkt op zaterdag 17 april bracht 39 mille op. Dit gaf bij de organisatoren tevreden gezichten te zien, hoewel er wat minder bezoekers waren en ook de opbrengst wat minder dan in de jaren daarvoor. De in juni door de Gereformeerde Kerk gehou den bazar!rommelmarkt bracht 19 mille op. Burgemeester C. M. van der Linden ver welkomde voor het eerst als eerste burger van Waddinxveen Sint Nicolaas. Burgemeester C. M. van der Linden opende op vrijdag 14 april het nieuwe accoun tantskantoor van Brands Wolff aan de Dorpstraat 88. Een doelmatig en smaakvol ingericht kantoor dat ongetwijfeld nieuwe impulsen geeft”, oordeelde onze eerste bur ger. •mees-' ‘ranje't/iaiei De gereformeerde Kruiskerk aan de Pas sage kreeg een gerenoveerd kerkorgel dat vrijdag 15 oktober met een concert van G. Akkerhuis in gebruik werd genomen. De Spaarbank Rotterdam nam aan het Koningin Wilhelminaplein op 22 februari een nieuwe vestiging in gebruik. De tot dan aan de Passage gevestigde bank kreeg op de nieuwe plek de beschikking over tweemaal zoveel ruimte. Koninginnedag 1982 - op de foto kinderspelen in Groenswaard 3 - viel voor een be langrijk deel in het water. De verjaardag van koningin Beatrix liep uit op een regen achtige winterdag. Toch werd het Oranje-feestprogramma bijna helemaal afgewerkt. De drumband Cormula’s vierde zaterdag 30 oktober het 2O-jarig bestaan met een ge weldige feestavond in het Gereformeerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt. 'f dinsdag 19 oktober presenteerde de Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox itbi/ans en Jeugdkoor de nieuwe langspeelplaat ”U alleen, u loven wij”. De eerste r" -ten werden in De Hoeksteen aangeboden aan een aantal mensen dat in ziekenhui- en bejaardencentra muziek draait. Op de foto rechts Vox Jubilans-voorzitter A. fooymah. In de Ontmoetingskerk werd zaterdag 23 januari een studiedag gehouden over geeste lijke en sociale verdediging. Op de eerste rij de inleiders, waaronder Martin Luther King’s voormalig medewerker H. Klinefelter, De Waddinxveense ABN-bank nam aan de Kerkweg-Oost een nieuwe vestiging in ge bruik, die was verrezen op de plaats van het gesloopte pand. De officiële ingebruikna me door burgemeester C. M. van der Linden ging gepaard met een aantal feestelijkhe den. Zo kreeg de zwem- en poloclub een cheque van f 1500,—en konden een vijftiental Waddinxveners een rondvlucht boven Waddinxveen meemaken. Het door het christelijk mannenkoor De Gouwestem voor het eerste opgezette evenement Waddinxveen Zingt ’82 werd op woens dag 5 mei een succesvolle kooravond, die 2000 belangstellenden trok in de veilinghal aan de Bredeweg. In Waddinxveen vonden ook dit afgelopen jaar weer diverse branden plaats. De I bootste was in april bij Van Wijk Meubelen aan de Wilhelminakade. Vlammen waren ttook te bespeuren bij Autoservice aan de Kerkstraat (zie foto) in juli, en bij de kera- I niekfabriek De Arend aan de Kerkweg-West in februari en bij D. J. de Graaf aan de I Oranjelaan in oktober. Burgemeester C. M. van der Linden en honderden andere Waddinxveners hebben za- Met een carambole op helgroene laken nam VVD-wethouder mevrouw L. M. Ooster- terdag 3 april in het agrarische achterland van ons Gouwedorp rondgekeken en in kas- broek-Waagmeester op 25 oktober de nieuwe biljarttafels in de recreatiezaal van het Anne Frank-centrum in gebruik. Op deze tafels wordt voornamelijk gespeeld door de ouderen-biljartvereniging Onder Ons. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 29 DECEMBER 1982 Op 17 maart werd officieel door burge meester C. M. van der Linden het nieuwe personeelsgebouw van de buitendienst van de gemeentelijke dienst Openbare Op 19 augustus is gestart met de verbouw van de protestants-christelijke Willem van Oranjeschool aan de Oranjelaan. In deze school zal de aan de Souburghlaan gehuis veste kleuterschool Kruimeltje ondergebracht gaan worden. Met deze werkzaamhe den is zo’n 6 ton gemoeid. R' In Waddinxveen trok 16 april circus Mik- kenie in het sportpark ’’deSniep” zijn ten ten op voor twee voorstellingen. Het nieuwe jaar was in Waddinxveen be gonnen met vernielingen. Een verkeers- zuil, een glasbak en een telefooncel in In maart werd de afbraak van de tien etagewoningen van de woningbouwvereniging de St. Victorwijk moesten het ontgelden. Waddinxveen aan de Zuidkade een feit. De afgebroken huizen vormden ruim 70 jaar Aan de Kerkweg-Oost gingen een aantal geleden het eerste bezit van ’’Waddinxveen”. Op de achtergrond het nieuwste: de wo- slooprijpe panden in vlammen op. ningwetwoningen in het bestemmingplan Zuidkade 1 Oostpolderwijk). Dit voorjaar kreeg het Stationsplein een nieuw aanzien. De kinderhoofdjes verdwenen voor een begaanbaarder wegdek, terwijl later ook de spoorwegovergang voorzien zou worden van automatische halve overwegbomen. In het Gouwebos werd tijdens de zomervakantie een groots huttendorp gebouwd op initiatief van De Bonkelaar. Dit betekende een kleine week feest voor zo’n 160 meisjes en jongens. Op vrijdag 13 augustus ging het houten huttendorp in vlammen op. fff -'J Diverse wegen ondergingen dit voorjaar en deze zomer een opknapbeurt: Noordkade, Beijerincklaan, Henegouwerweg en Kanaaldijk (op de foto). Andere wegen werden minder ingrijpend verbeterd. De in de zomer van 1981 begonnen renovatie en uitbreiding van Huize Souburgh aan de Prins Bernhardlaan ging dit jaar gewoon door. Verwacht wordt dat dit karwei vol gend najaar gereed zal zijn. Dit najaar verhuisden de eerste bewoners naar het nieuwe gedeelte en kon ook een hele mooie recreatiezaal in gebruik worden genomen. ■S ;K

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 11