B Auto’s total Op Waddinxveense wegen ging vorig jaar meer mis loss na rijden onder invloed t»» II In totaal 426 ongevallen Kerkweg-Oost-Kanaalstraat: 9 ongevallen Kanaalstraat-Stationsstraat: 9 ongevallen Oudejaarsbingo in AF-centrum PASSAGE WINKELCENTRUM WADDINXVEEN i -fes® POLITIENIEUWS WADDINXVEEN BESTUURSZAKEN V VERGADERINGEN OPENBARE ORDE DIVERSEN I g! SPREEKUREN TELEFOONNUMMERS f VRIJWILLIGERS WERK S OPENBARE WERKEN x WEEKMARKT 01820-15767 01727-4044 010-210001 2222 3000 3000 winkelen in hetl|| kloppend hartig van waddinxveeiS 90 17 2 18 11 221 359 306 50 3 359 119 240 359 120 306 426 368 57 L 426 ’’Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres Postbus 400, 2 740 A K Waddinxveen. •■•■«•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•a* m i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 29 DECEMBER 1982 WADDINXVEEN GEMEENTE 01820-16066 010-362244 1981 Totaal Totaal Totaal H 9 Afsteken van vuurwerk In Waddinxveen geldt een verordening gevaarlijke stoffen, met vooral een aantal bepalingen aangaande vuurwerk. Vuurwerk mag uitsluitend worden afgestoken tijdens de jaarwisse ling en wel vanaf 23.00 uur tot uiterlijk 1.30 uur. Het is verboden vuurwerk te ontsteken indien dat gevaar, schade, hinder of overlast kan veroorzaken, hetgeen inhoudt dat dat in ieder geval verboden is op trappen en galerijen, in portieken, gangen, passages en per ambulance naar het Bleulandzie- kenhuis te Gouda overgebracht. Wet Arob Ingevolge de Wet-Arob kan iemand die door een besluit van het ge meentebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen. Gewijzigde markttijden Overeenkomstig artikel 2 van de marktverordening maken burge meester en wethouders bekend dat op de markt van 31 december a.s. de verkoopuren gewijzigd zijn in begintijd 10.00 uur en sluiting van de markt 16.00 uur. Splitsingen naar gevolgen van de ongevallen: beperkt tot materiële schade met letsel met dodelijke afloop WADDINXVEEN - Uit nog niet zo lang geleden door de Waddinxveense rijkspolitie in haar jaarboek ’81 openbaar gemaakte cijfers blijkt dat er in Waddinxveen vorig jaar 426 verkeersongevallen gebeurden. Een jaar eer der waren dat er ’’slechts” 359. Het gaat hier om ongevallen die ter kennis zijn gekomen van de plaatselijke rijkspolitie op openbare wegen binnen en buiten de bebouwde kom, met uitzondering van rijksweg A 12 (Utrecht/ Den Haag). Wijziging openingstijd gemeentehuis op maandag 3 januari 1983. In verband met een te houden Nieuwjaarsreceptie voor het perso neel van deze gemeente op maandag 3 j anuari 1983 in het gemeente huis zullen alle gemeentelijke diensten op deze dag eerst om 10.00 uur geopend zijn. 17 15 9 2 9 4 7 4 4 3 3 Vacaturebank vrijwilligers werk Waddinxveen (Informatie over vrijwilligers werk voor haanlozen) Koördinatrice Trudy Kraay, gemeentehuis, Raadhuisplein 1, kamer 23, tel. 01828-4433, tst. 122. Dagelijks van 8.30-12.30 uur. 7 7 10 4 10 onb. onb. onb. onb. onb. Onb. 1 Kerstboomverbranding Kerstboomverbranding op maandag 3 januari 1983 op het terrein ten zuiden van het voormalige gemaal v/d Breggen (thans jeugd honk) aan de Kanaaldijk, aanvang 19.30 uur. De bomen kunnen op deze dag vanaf 15.30 uur op voormelde plaats worden ingeleverd. Voor elke 2 ingeleverde bomen wordt een lootje uitgereikt. Aan deze verloting zijn weer een aantal prijsjes - in de vorm van waardebonnen - verbonden. De trekking van deze verloting vindt tijdens de verbranding plaats. Voorts zijn enkele waardebonnen beschikbaar voor degenen die de meeste kerstbomen hebben ingeleverd. Wegen kruising W. de Zwijgerlaan-J. v. Stolberglaan Kruising Henegouwerweg-hefbrug-Brugweg Kruising Kerkweg-Oost-J. v. Stolberglaan-Kanaalstraat Kruising Beethovenlaan-Groensvoorde Kruising Kanaalstraat-Stationsstraat Kruising Sniepweg-Beijerincklaan Kruising Henegouwerweg-afrit rijksweg 12 Kruising Bernhardlaan-J. v. Stolberglaan Kruising Kerkweg-Oost-Julianastraat Kruising Groensvoorde-Wingerd Kruising Kanaaldijk-Burg. Trooststraat proef afgenomen. In verband met herhaling werd zijn rijbewijs ingeno men. AANRIJDINGEN Op dinsdag 21 december om 21.25 uur stak de 67-jarige Waddinxvener C.H. het zebrapad op de Kanaal straat richting Passage over. Een na derende automobiliste kon de man niet meer ontwijken en reed hem aan. Met een hersenschudding en een gebroken bovenbeen werd de man Aantal ongevallen: op kruisingen/splitsingen buiten kruisingen/splitsingen Commissie voor Openbare Werken en Bedrijven Woensdag 5 januari 1983, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Verslag van de vergadering van 1 december 1982. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. J. Voorstel tot aanleg van een trottoir langs de Zuidkade ter hoogte van de nrs. 8 t/m 22 (v.m. raadhuis tot aan de Jan Dorrekenskade Oost). 4. Krediet ad 7.500,- t.b.v. het afsluitbaar maken van de C. A.I. i.v.m. illegale zenders. 5. Krediet ad 3.000,- t.b.v. reparatie betonplaat op schoorsteen van v.m. ketelhuis Busken Huëtlaan 94a. 120 9 7 31 88 171 426 Het niet verlenen van voorrang was de orozaak van een aanrijding tussen twee personenauto’s, welke aanrij ding plaatsvond op donderdag 23 de cember omstreeks 14.45 uur op de kruising Zuid. Dwarsweg/Kanaaldijk. Persoonlijke ongelukken hebben zich hierbij niet voorgedaan. Eén van de auto’s raakte total loss en de ander WADDINXVEEN - In het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnen- pad in Waddinxveen wordt woensdag avond 29 december om acht uur een ou dejaarsbingo gehouden met nieuwjaar- sprijzen voor alle bejaarden. De deelna mekosten bedragen een rijksdaalder. BEZIT VUURWERK De afgelopen week zijn een aantal knapen in de gemeente Waddinx veen bekeurd daar zij in het bezit wa ren van vuurwerk en daarmede over last veroorzaakten. ZWARE MISHANDELING Op zaterdag 25 december omstreeks 18.30 uur raakte een 49-jarige in de Meidoomstraat wonende man zwaar gewond, nadat hij door een 33-ja- rige buurjongen met een honkbal knuppel op het hoofd was geslagen. Het toedienen van deze klap was ge beurd na een incident wegens een langslepende onenigheid tussen de buren. Met een flinke hoofdwond werd het slachtoffer naar het Bleulandzieken- huis overgebracht. De man liep te vens een flinke hersenschudding op. In verband met het onderzoek werd de dader ingesloten op het politie bureau. Op maandag 27 december werd hij in vrijheid gesteld. De honk balknuppel is inbeslaggenomen. DOORGEREDEN Op dinsdag 28 december om 20.15 uur werden door een trekker met op legger drie langs het Noordeinde ge parkeerd staande auto’s aangereden. Eén van de personenauto’s raakte hierbij total loss. De bestuurder van de combinatie reed onmiddelijk na het ongeval door. Eén van de benadeelden en een ge tuige zijn de bestuurder van deze combinatie tot aan zijn woning in Boskoop gevolgd. Kort na zijn thuis komst werd de man thuis door de po litie aangehouden en naar het Wad dinxveense politiebureau overge bracht. De man verklaarde niets van de aanrijding te hebben gemerkt. De bestuurder bleek alcohol te heb ben genuttigd. Van hem werd een bloedproef afgenomen. Vermoedelijk in de nacht van maan dag 22 op dinsdag 23 december werd in de Philips Willemstraat een personenauto aangereden. De auto is aan de linker voorzijde bescha digd. Getuigen van dit ongeval wor den verzocht contact op te nemen met de politie, tel. 3000 en 3076. FIETSER AANGEREDEN Op woensdag 22 december omstreeks 19.15 uur werd de 34-jarige J.S. uit Waddinxveen op de kruising Jul. van Stolberglaan/Kerkweg-Oost aangere den door een van de Juliana van Stol berglaan naderende en de Kerkweg oprijdende automobilist. De automobilist, de 21-jarige W.S., verklaarde de fietser niet te hebben zien aankomen. Met zwaar hoofd letsel werd de fietser naar het Bleu- landziekenhuiz te Gouda overge bracht, waar hij nog dezelfde avond moest worden geopereerd. De auto mobilist bleek alcohol te hebben ge nuttigd. Van hem werd een bloed- 6. Voorstel om 3 lichtmasten langs Wilgenlaantje niet meer te ver vangen wegens regelmatige totale vernieling. 7. Krediet ad 15.000,- t.b.v. aansluiting 33 woningen Kerkweg- Oost op de C.A.I. 8. Nader ingekomen stukken. 9. Rondvraag. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. wachtruimten van het openbaar vervoer, in trein en bus, op plaatsen waar veel mensen bij elkaar zijn op straat en op punten die door de burgemeester kunnen worden aangewezen. Vuurwerk mag alleen op 30 en 31 december worden verkocht en al leen aan personen die 18 jaar of ouder zijn. Deze bepalingen betref fen overigens niet het onschuldige vuurwerk als klappertjes e.d. Overtreding van de bepalingen van de verordening kan worden ge straft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden. liep zware materiële schade op. Van beide voertuigen moesten de kente kenbewijzen worden ingenomen. Met dezelfde óorzaak vond op maan dag 27 december omstreeks 20.20 uur een aanrijding plaats nabij de kruising K.W.-singel/W. de Zwijger- laan. Eén van de hierbij betrokken auto’s raakte total loss, terwijl de an der zware schade opliep. Persoon lijke ongelukken hebben zich hierbij niet voorgedaan. Splitsing naar oorzaak van de ongevallen: voorrangsfout op kruisingen/splitsingen/uitritten inhalen ongevallen waarbij voetgangers zijn betrokken gladheid en slippen kop-staart aanrijdingen diverse oorzaken Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: Gaat niet door. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: Gaat niet door. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak heeft gemaakt. wij wensen u een voorspoedig 1983 toe Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Belangrijke telefoonnummers Gemeentesecretarie 4433 Dienst Openbare Werken en Bedrijven 4433 Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) L./ V Van de 246 ongevallen die er in 1981 gebeurden vonden er 120 ongevallen op krui singen/splitsingen plaats en 306 buiten kruisingen/splitsingen. De cijfers van een jaar eerder zijn respectievelijk 119 en 240. De volledige ongevallenlijst ziet er zo uit: 1980 *hn uit een personenauto. De auto FM geparkeerd nabij de Justus van Ffenlaan. fanuit een op de Sniepweg gepar- ftrd staande personenauto werd op Fandag 20 december jl. een boe rsheid benzine getapt. IJ maandag 20 december werd bij f Politie gemeld, dat vanuit een kel- fthox onder de Wingerdflat een ra- F’-cassetterecorder was ontvreemd, lessen vrijdag 24 en maandag 27 de fter werd ingebroken in de Kon. Ijftnaschool aan de Peter Zuidlaan. f de school werd een kastdeur open- fjmken, waarna uit deze kast een Fft-cassette/platenspeler werd ont- F'emd. K'dinsdag 28 december werd ont- fh, dat was getracht in te breken in r voetbalkantine van Floreant aan Hoogeveenseweg. Een toegangs- '•r werd opengebroken. Een bin- '’’deur naar de kantine kon niet Men verbroken. Voor zover is na taan is er niets ontvreemd. Moedelijk in de nacht van maan- 5 27 op dinsdag 28 december werd Ebroken in de klokkenvitrine bij winkelcentrum De Luifelbaan. ruit werd geheel uitgenomen, *ania men twee Engelse staande Men totaal ter waarde van f. 'L heeft weggenomen. WADDINXVEEN Op maandag 27 december, ’s morgens om vijf uur raakten twee personenauto’s total loss bij een aanrijding, welke plaats vond op de Noordkade te Waddinxveen. Een 27-jarige bedrijsleider van een restaurant is met volle snelheid tegen de ach- terzijde van een normaal geparkeerd staande personenauto gere- Iden, welke personenauto op zijn beurt tegen een tweede auto botste. De rijdende automobilist bleek alconol te hebben genut tigd. Beide blaasproeven waren positief, waarna van de man een bloedproef werd genomen. Van oeide voertuigen werden de ken tekenbewijzen ingenomen. Eén van de auto’s moest worden af gesleept door takelbedrijf Hijkoop. AANHOUDING Op donderdag 23 december werd een 21-jarige Waddinxvener in zijn wo ning aangehouden terzake overtre ding van de opiumwet. Na de aan houding is hij overgegeven aan de ge meentepolitie te Gouda. VESTIGINGSWET Vt Waddinxveense rijkspolitie heeft “oensdag 22 december met een con- toleur van de warenwet een onder dek ingesteld bij een groenten- en haszaak aan de Zuidkade. De eige naar van de zaak, de 25-jarige M.V. uit Hazerswoude, was niet in het be ril van vergunningen ingevolge de Vestigingswet Bedrijven en de Han delsregisterwet. Tegen hem is proces- 'erbaal opgemaakt. I OVERTREDINGEN be afgelopen week werden twee per- wnenauto’s en een bromfiets uit het 'erkeer genomen wegens technische [ebreken. Voorts werden verkeers- itelnemers bekeurd terzake het rij- *n door rood licht (2), onjuist par een (5), rijden zonder verlichting ft technische gebreken (5), diverse ’ifouten (3), Rijtijdenwet (2). 22-jarige inwoner van ’s-Gra- tohage werd bekeurd, daar hij een touw liet rijden in zijn personen- uto zonder dat de man in bezit was 1111 een instructeursbewijs. NEFSTAL/INBRAAK afgelopen week werd 4 keer aan- F<e gedaan van diefstal van een *ts Op maandag 20 december werd togifte gedaan van diefstal van goe- Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de betreffende publicatie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet- Arob in te dienen is het aan te bevelen dat u daarover tevoren na dere informatie in wint bij de afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie, telefoon 4433, toestel 125. 7*' ■--- ---

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3