1 VoxJubilans Mooi van klank Popfestival op 1 januari in Boskoop Windsurfen op de Gouwe gaat verboden worden J&W VERWEIJ 1 Oscar Benton in Boskoopse Rozenburcht Waddinxveen bepleit aandacht voor bouwlokatie van Boskoop HELP DE POLEN DE WINTER DOOR Waddinxveners enthousiast naar ballet Waddinxveense motorrijder ernstig gewond Traditioneel concert op Nieuwjaarsdag om half negen Verbetering weg langs Gouwe duurste project Op W’veense grond in polder Achterof SOMMIGE MENSEN IN EN OM BOSKOOP DENKEN DAT VERWEIJ DUURDER BOUWT DAN EEN ANDER... ZE HEBBEN ONGELUK! Keurslager C. KOOT A I DEZE WEEK ALS INTRODUCTIE 14,98 BI WOENSDAG 29 DECEMBER 1982 d 5- BOUWEN IS VERTROUWEN Dit nummer geldt zowel voor bank als giro. Giften storten tn.v. de 'Nederlandse Stichting Hulp Polen’, Den Haag. Bouw- en Aannemingsbedrijf B.V. Plankier20,2771 XL Boskoop Telefoon 01727-2077 Verweij bouwt nooit duurder dan uw budgetgrootis. Vooral als het gaat om bedrijfshallen en tuinloodsen weet Verweij altijd de rendabele kombina- tie tussen prijs en kwaliteit te vinden. Een van de oplossin gen is systeembouw in hout of staal. In korte tijd verrijst een betaalbaar gebouw dat uitstekend geïsoleerd is. En er toch representatief uitziet. Daar zorgt Verweij wel voor... VERSE KIPFILÉ BLIJVEND IN PRIJS VERLAAGD NAAR 17,48 UW BARBECUE-, FONDUE-EN GOURMET SPECIALIST. GROENSVOORDE 6 - WADDINXVEEN J TELEFOON 01828 - 2937 1S- 7- GRONDAANKOPEN ff OUDERWETS UITVOERING VAN WERKEN n d d l« De op de avond van Nieuwjaarsdag in de Boskoopse Soos 13 optredende yroep Glenda Herman and the Backline uit Alphen aan den Rijn. Vorig jaar om deze tijd stond Oscar Benton in het middelpunt van de belang stelling omdat zijn uit 1973 daterende single ’’Bensonhurstblues” plotseling een grote hit was geworden. Dat had de voormalige Haarlemmer te danken aan de Franse filmster Alain Delon die het nummer gebruikte voor zijn film ”Pour la peu d’un flic”. In Frankrijk werd Benton plotseling een grote ster en vandaar waaide zijn blu esmuziek over naar tal van andere lan den, onder meer Israël waar hij uitge breid op toernee ging, voor radio- en te levisie verscheen. Uiteraard belandde de single ook in de Nederlandse hitparade. Oscar die toen al jaren niet meer met een groep speelde, maar met zijn vrouw en zijn schoonzusje, met een muziekbandje als achtergrond, in nachtclubs werkte, was in één klap een wereldster gewor den. e .t n 1 1- )f 1- i. n n n ie n n I- e e n 5- i- g e I ni- iii: tr. ia! >s- id. m- >k- or POLEN,5398 's E Uk 22 sluizen. Dit om zo veilig mogelijk die sluizen te laten passe- De groep speelde met veel succes de ze zomer op enige openluchtfesti vals en gezien het feit dat in novem ber hun eerste single uitkwam (ge produceerd door Dick Taylor, ex- R oiling Stone en Pretty Things) blijkt wel het feit dat de groep door insiders wordt getipt voor een top positie. Het optreden op nieuwjaarsdag 1982 leidde ook tot het concert voor het TROS-radioprogramma ’’Sesjun” in Nick Vollebregts Jazzcafé. De journalist hoofdstad werd gewerkt in de beroemde Air Recording Studio van George Mar tin, de producer van The Beatles en te genwoordig van Paul McCartney en an dere groten van de zwarte schijf. Er werd Frans Xavier Gruber ook nu weer als uit blinker. Heel mooi klonk ook ’’Alzo lief heeft God de wereld gehad” van Da Pa lestrina. Medewerking aan deze avond verleen den Riet den Hartog, die haar sopraan- schippi solo in ’’Bethlehem” van Jan van der Waart helder en zuiver in smenwerking met het Jeugdkoor zong, Han Kapaan, die o.a. eer inlegde met een ’’Sonate voor hobo en orgel in g” van John Stan ley, de trompettisten gebroeders Brou wer, die in ’’Jeushalaym” fraaie echo-ef- fecten wisten te bereiken en Willem Hendrik Zwart, die de orgelbegeleidin gen verzorgde en het publiek wist te boeien met een keuze uit de bekende Kerstsuites van zijn vader Jan Zwart. Ds. A. C. Korevaar hield de meditatie. Ton van Bemmel wist zijn collega, TROS-producer Dick de Winter warm te krijgen voor dit optreden en samen met Wim Rijnbeek en de Gouwe Koe- 2. De zuid-oostelijke grens van de ge meente Waddinxveen verdient nadere aandacht. Het Gouwe-aquaduct (met op- en afritten) ligt thans namelijk in drie gemeenten. De nieuwe zuide lijke gemeentegrens zou deels kunnen samenvallen met de spoorlijn Den Haag-Gouda, voor zover gelegen ten westen van de Gouwe, zulks met in achtneming van de te verwachten tracéwijziging daarvan direct ten wes ten van de Gouwe. De gemeentegrens zou dan aan de noordzijde van de spoordijk dienen te liggen. Ten oos ten van de Gouwe dient het grensbe- loop logisch aan te sluiten bij het we genpatroon. Voor wat de in het onderhavige ge bied aanwezige bewoners betreft wordt opgemerkt dat deze inwoners WADDINXVEEN Deze maand heeft het Nederlands Danstheater in samenwerking met de gemeente Wad dinxveen weer een bijzonder arran gement (speciaal abonnement en gra tis busvervoer naar het Circusthea ter in Scheveningen) uitgevoerd. BOSKOOP - Op Nieuwjaarsdag - ’s avonds om half negen - staat hij weer in De Rozenburcht in Boskoop: Oscar ’’Boskoop" Benton. Tijdens zijn door veel Boskopers bezochte radioconcert in Laren, in april dit jaar, had de zanger/gitarist het al beloofd. "Met nieuwjaar kom ik weer naar Bos koop.” De traditie blijft daarmee gehandhaafd. En vele bluesfans van vroeger en ook van vandaag zullen opnieuw genieten van zijn doorleefde zang en gitaarspel. Immers, ook voor hen is het gedrag van de plankzeiler dikwijls zeer moei lijk voorspelbaar. Het ene moment scheert hij over het water en het an dere moment ligt de plank stil en het zeil plat. Voor de overige scheep vaart is dit hinderlijk en zeker niet ongevaarlijk, net zo min als voor de plankzeiler zelf. Bovendien moet hij zich veelal zo op zijn eigen varen concentreren, dat hij niet voldoende aandacht kan schen ken aan anderen op of in het water. Het gevaar van overvaren mag men evenmin niet onderschatten. WADDINXVEEN - Doordat dit jaar de Tweede Kerstdag op een zondag viel, kon het traditionele concert van de Her vormde Gemengde Zangvereniging ”Vox Jubilans” en het Jeugdkoor uit Waddinxveen in de Grote Dolenzaal in Rotterdam op die datum niet doorgaan. Het heeft nu op donderdag 23 december plaats gevonden, maar dat heeft wel een verlies van honderden bezoekers opgele verd. De zeer vele zangeressen en zangers hebben zich hierdoor echter niet uit het veld laten slaan en evenals vorige jaren onder de rustige, maar toch zeer stimule rende leiding van Pieter Stolk mooi van klank en met levendige voordracht een grote reeks Kerstliederen laten horen met’’’Stille nacht” van de Oostenrijker De groep bestaat uti: Glenda Her man (zang, percussie), Gé Bijl (gi taar), Peter de Vos (gitaar), Ted v. d. Ham (bas) en Henk Nagtegaal (drums). Wat betreft de oevervoorziening oost zijde Gouwe tussen Boskoop en Gou da is vervanging van deze oevers op dit traject dringend noodzakelijk voor de instandhouding van de naast liggende secundaire weg. Hiertoe wordt een krediet groot f. 750.000,- gevoteerd. Wat ook moet gebeuren: Vernieuwen oevervoorziening tussen Alphen aan den Rijn en Boskoop. Voor het her stel (vernieuwing) van enige ernstige verzakte gedeelten van de oevervoor ziening wordt hier een krediet ge voteerd ad f. 500.000,-. Oscar Benton tijdens zijn nieuwjaarsoptreden” in januari van dit jaar in de Rozenburcht. (Foto: Cees Bakker). aan meegewerkt door o.a. de bassist van werken. De single zal wereldwijd wor- Donna Summer en technici die ook voor den uitgebracht. Er staat vervolgens een Paul Mc Cartney en Leo Sayer plegen te langspeelplaat op stapel. Dit is te lezen in het door Gedepu teerde Staten goedgekeurde investe ringsschema van Provinciale Water staat. Dit schema is gebaseerd op ver groting van de verkeersveiligheid, ver betering van het openbaar vervoer, bevordering van het langzaam ver keer en verbetering van de invloed van het verkeer op de leefbaarheid. De weg langs de GouWe is de duurste van deze projecten. De klus kost on geveer drie miljoen gulden. De werk zaamheden moeten volgens planning over vijf jaar worden uitgesmeerd, van 1983 tot en met 1987. De weg langs de Vaarsloot in Boskoop zal de provincie in 1983 ongeveer 320.000 gulden kosten. Dit voorjaar bezochten in totaal 118 mensen op deze manier een tweetal dansvoorstellingen. In 1981 is het bussenplan voor het eerst in Wad dinxveen uitgevoerd. Ook toen be stond het abonnement uit twee voor stellingen, met de mogelijkheid voor de tweede voorstelling losse kaarten te kopen. Toen zijn 25 abonnemen ten verkocht en 22 losse plaatsen, zodat uiteindelijk 37 personen voor de tweede voorstelling naar Scheve ningen zijn vervoerd. VEILIGHEID Door het onberekenbare gedrag van de plankzeiler mindert de beroeps- >er al bij voorbaat vaart zo dra hij er een nadert. Daardoor varen de vrachtschepen minder snel. De vei ligheid wordt er al evenzeer nadelig door beihvloed. Het provinciaal be stuur van Zuid-Holland meent dan ook dat dit niet langer is te rijmen met een veilig en doelmatig gebruik van de vaarwegen. Het bestuur is tevens van mening dat de beperkende maatregelen voor de plankzeilers geen ramp hoeven te betekenen. Er blijven in Zuid-Hol land voldoende alternatieve wind- surf-wateren over. Voor grondaankopen ten noorden en ten zuiden van de hefbrug te Bos koop wordt in 1983 f. 550.000,- gevoteerd, benodigd voor grondver werving ten behoeve van te maken uitwijkplaats ten noorden van de hef brug te Boskoop en voor realisering bochtafsnijding t.p.v. “Haring” ten zuiden van de hefbrug. GLENDA HERMAN Glenda Herman The Backline uit Alphen aan den Rijn bestaat sinds oktober 1981 in de huidige samen stelling. De groep werd geformeerd rond de 19-jarige zangeres Glenda Herman en aangevuld met gerouti neerde muzici. Resultaat was dat hun muziek een mixture is van New Wave en 60-jaren muziek. De groep speelt o.a. nummers van: lan Gomm, Nick Lowe, Pretty Things etc. tot wijziging van het voorstel scherming rier in Boskoop organiseerden ze een bus die op 22 april, gevuld met Boskoop se blues- en Benton fans - zijn enige ware fans wordt wel eens beweerd - richting Laren koerste. Opnieuw werd het een succesvol optre den, hetgeen weer leidde tot het concert ’’Jazz behind the dykes” dat Oscar met zijn gelegenheidsgroep in Lelystad gaf. En nu dus weer in Boskoop. Oscar komt met dezelfde muzikanten als vorig jaar, te weten pianist André Valke- ring (Alcmar Bluess Session Group, Boogie Aces en Rock Power), gitarist Ben de Bruin (ex-Bintangs) en basgita rist Chris Vring (Boogie Assink (ex-Buf- foons) Ab zit met zijn broer, de boogie woogie pianist Jaap, in het Midden Oos ten. Met zijn groep heeft André Valke- ring inmiddels een elpee opgenomen: ’’Midnight Blue”. Er wordt nog gezocht naar een platenmaatschappij die het al bum wil uitbrengen. Ook Oscar Benton heeft een nieuwe plaat gemaakt, ”1 believe in love”, die begin januari moet uitkomen. ”Het is ditmaal geen bluesplaat maar totaal iets anders”, vertelt Oscar door de telefoon. ”Het is een bewerking van een klassiek thema waar een moderne melodielijn op gearrangeerd is. Het zal iedereen verras sen. ”Een nummer waar je kippevel van krijgt” voegt hij er nog aan toe. Het - een gemeente van ca. 22.000 in woners moet in staat worden geacht - ook in de toekomst - voldoende draagvlak op te leveren voor een goed functionerend lokaal bestuur; - er zijn geen dringende redenen aan te voeren welke er toe nopen de ge meente Waddinxveen daadwerkelijk bij de gemeentelijke herindeling te betrekken. Het hiervoor vermelde standpunt be tekent niet dat in het kader van de streeksgewijze gemeentelijke herinde ling ook geen grenscorrecties kunnen worden aangebracht. Naar het oor deel van de raad bestaat er aanleiding de hierna vermelde grenscorrecties nader te bezien: WADDINXVEEN/DEN HAAG Evenals de rijksoverheid heeft ook het provinciaal bestuur van Zuid-Houand niet zoveel geld voor wegen. Uit onze omgeving komt alleen de verbetering van de weg op de oostoever van de Gouwe en langs de Vaarsloot in Boskoop voor als extraatjes op het investeringschema van de Zijn Boskoopse vriend, Wim Rijnbeek, die hem eind jaren zestig, begin zeven tig, talloze malen liet optreden voor het Fetertje in het Verenigingsgebouw aan de Rozenlaan, later omgedoopt tot ’’Ro zenburcht”, kreeg de zanger zo ver dat hij voor één keer nog eens ouderwets, met een échte groep achter zichging op- wordt uitgebracht door zijn nieuwe pla- treden. Het werd zo’n succes dat al bij tenmaatschappij Carrere die zijn hoofd voorbaat werd gespeeld met de gedachte kantoor in Frankrijk heeft. De single is er toch maar weer een jaarlijkse traditie geproduceerd door Jean Kluger, een van te maken. man die ook The Gibson Brothers, Jo han Verminnen en Will Tura onder zijn hoede heeft. Voor de opnamen togen ze naar studio’s in Parijs en Londen. In de Engelse een belangrijk gedeelte uit werken van de artistieke leider van het Ne derlands Dans Theater, Jiri Kylian. Met deze balletten oogst het NDT de laatste jaren overal ter wereld overweldigende successen. De keuze uit deze werken omvat zowel oudere als nieuwe balletten. Zo komen bij- vooorbeeld de al langer niet meer uit- geveorde “November Steps” en de grootse “Glagolitische Mis” in dit abonnement op het programma. De voorstellingen bieden verder een keuze uit bestaande balletten, die o.a. door Christopher Bruce voor het NDT zijn gemaakt. Voor de muzika le begeleiding wordt gezorgd door het Nederlands Ballet Orkest. Verder wordt medewerking verleend door koren en tal van solisten. Voor de muzikale begeleiding van de “Gla golitische Mis” komt een Tsjechisch Koor uit Praag naar Scheveningen. op Waddinxveen georiënteerd zijn. 3. De noordgrens van de gemeente nabij de Boskoopse Snijdelwijk ver dient correctie in verband met de lig ging van bebouwing aldaar in twee gemeenten. 4. Aan de oostelijke gemeentegrens dient aandacht te worden besteed. De provinciale weg (Henegouwerweg) ligt in drie gemeenten (Boskoop, Reeuwijk en Waddinxveen). Het ver dient naar de mening van de raad aanbeveling dat deze provinciale weg slechts in twee gemeenten zal liggen in de toekomst. 5. Nadere aandacht dient te worden geschonken aan de bouwlokatie van de gemeente Boskoop op Waddinx- veens territoir in de polder Achterof. Aansluitend op de hiervoor uitge sproken voorkeur voor model a mer ken wij - namens de raad - nog het volgende op. Indien door de raden van aan het grondgebied van de gemeente Wad- WADDINXVEEN/BOSKOOP/DEN HAAG - Het windsurfen op de Zuidhollandse wateren - en dus ook op de Gouwe - zal vrijwel zeker volgend jaar in niet geringe mate aan banden worden gelegd. Deze beperking van de plankzeilsport ligt verborgen in een voorstel ïging van het Vaarwegenreglement Zuid-Holland. Op dit heeft de provinciale commissie voor recreatie, natuurbe- en landschapszorg positief geadviseerd. Op vrijdagavond 25 maart zal één en ander worden herhaald. Een nieuwe groep dansliefhebbers zal dan kunnen kennis nemen van de gevarieerde pro gramma’s van het Nederlands Dans theater. In elke voorstelling van dit abonnement zit minstens één ballet, dat nieuw is voor Nederland. Zo wor den in maart nieuwe balletten ver wacht van Leigh Warren. Uiteraard bestaat het repertoire voor 1. Het grondgebied van de gemeente Moordrecht, gelegen ten noorden van de oude rijksweg 12 (Akkeroord), zou bij het grondgebied van Wad dinxveen dienen te worden gevoegd. De bewoners van het betreffende ge bied zijn overigens volledig op Wad- ^ADDINXVEEN/BOSKOOP - Op dinxveen georiënteerd. Tweede Kerstdag is een 19-jarige motor- rijder op Den Ham in Boskoop (de pro- rinciale weg langs de Gouwe) frontaal •(gen een lantaarnpaalgereden, waarbij •ij ernstig letsel heeft opgelopen. De jongeman verkeert in levensgevaar. Waddinxvener raakte in een flauwe tocht van de weg de macht over het stuur wijt, raakte van de weg af, kruiste een ritspad en kwam na tegen de lantaarn- tal te zijn gebotst tot stilstand. je Boskoopse rijkspolitie vraagt, in ver end met dit ongeluk, een vrouwelijke •totorrijder zich bekend te maken. Zij •tod, onmiddellijk nadat het ongeval IPhats had, op haar Yamaha langs, stop- f en vervolgde haar weg. Tips: rijkspoli- I Boskoop, tel. 01727-6441. WADDINXVEEN De vorige week woensdagavond vergaderende gemeenteraad van Waddinxveen is er mee akkoord gegaan de door iet college van B. en W. voorgestelde reactie op plannen voor ge meentelijke herindeling in deze streek aan het provinciaal bestuur te versturen. Hoewel met name de PvdA probeerde de brief op een aantal punten nog duidelijker te formuleren, toonde de raad zich daar met burgemeester C.M. van der Linden geen voorstander van, omdat niemand wilde dat het Waddinxveense standpunt har der en onwrikbaarder zou overkomen dan nodig was. h de te versturen brief over de ge meentelijke herindeling staat het vol gende: De raad is primair van oordeel dat er geen aanleiding bestaat de gemeen te Waddinxveen op te heffen en bij een andere gemeente te voegen, dan ”el andere gemeenten bij het grond gebied van Waddinxveen te voegen. In feite betekent dit dat de raad ’oorstander is van het in de dis- Wssienota vermelde model a (o- ’ariant/handhaving bestaande situa tie). Als (hoofd-)argumenten voor dit landpunt worden door de raad aan gevoerd: dinxveen grenzende kleinere gemeen ten de wens wordt geuit geheel of gedeeltelijk met de gemeente Wad dinxveen te worden samengevoegd, bestaat bij de raad van Waddinxveen - in principe - de bereidheid daarop positief te reageren. Een zelfde po sitieve opstelling kan uw college ver wachten wanneer uw college van oor deel mocht zijn dat zulk ^en samen voeging - om u moverende redenen - noodzakelijk is. Tot slot wil de raad uw college nog attenderen op een onvolledigheid in bijlage 14 van de discussienota, waar in een overzicht wordt gegeven van de in de gemeente aanwezige voor zieningen in de gezondheidszorg, on derwijs en sociaal-culturele voorzie ningen. Ten onrechte is ten aanzien van de gemeente Waddinxveen niet vermeld dat Waddinxveen de beschik king heeft over een bibliotheek en een halte voor een bibliobus”, aldus de Waddinxveense brief. JOSKOOP De Boskoopse sociëteit Soos 13 op de Galerij houdt evenals vorig jaar op Nieuwjaarsdag een popfestival. Er zullen twee groepen meewerken. In het voorprogramma zit de Boskoopse ;roep Minority. Hoofdprogramma is de uit Alphen a/d Rijn af komstige bana Glenda Herman and the Backline. De aanvang za terdagavond 1 januari is 20.00 uur. MINORITY Minority uit Boskoop is opgericht in februari ’79 door Dick Schaap en Toon Colpa. Door allerlei wisselin gen in de band hebben ze tot nu toe nog weinig succes en optredens ge daan. Maar daar is sinds augustus ’82 verandering in gekomen. Er kwamen een paar nieuwe mensen bij en geza menlijk is men een nieuw reper toire aan het opbouwen, dat dus 1 januari voor het eerst op het publiek wordt losgelaten. Minority bestaat uit: Erik-Jan Paauw toetsen/zang)Dick Schaap (drums), ohn v/d Heiden (gitaar), Jeroen Paauw (gitaar), Fred v/d Heiden bas) en Ruud v. Gemeren (zang, per cussie). De band doet veel variatie in de num mers. Van swingende ska tot snelle agressieve stampende new wave. Alle composities zijn van eigen hand. De muziek wordt veelal geschreven door de beide gitaristen terwijl de teksten (vaak zeer maatschappij-kritisch ge tint) door Ruud van Gemeren (de zanger) wordt geschreven. Het voorstel tot wijziging van het Vaarwegenreglement behelst een al geheel plankzeilverbod op de hoofd vaarroute Rotterdam-Amsterdam, na melijk: het Paddegat, de Oude Wete ring, Oude Rijn (tussen Gouwsluis en Heimans- of Woudwetering), Hei- manswetering, Gouwe, het Gouweka- naal en de voorhaven van dejuliana- sluis. Verder is het de bedoeling het plank- zeilen gedurende maandag tot en met vrijdag op een aantal wateren te ver bieden. Het gaat hier om het Aarka- naal. Rijn-Schiekanaal ofwel Vliet, Trekvliet en Zuidvliet, de Zijl (tussen Spanjaardsbrug en Driegatenbrug) Haagvliet, Oude Rijn (vanaf Span jaardsbrug tot aan de sluis in Bode graven), het Korte Vlietkanaal en de Leidse Vliet. Volgens het plan dient plankzeilen voorts uit den boze te zijn binnen een afstand van honderd meter van bruggen en sluizen. Dit om de scheepvaart bruggen en ren. Ook houdt het voorstel een algeheel verbod in tot het houden van wed strijden, prestatietochten en demon straties en dergelijke op alle Zuid hollandse wateren, uitgezonderd de Kagerplassen en het Braassemermeer. De reden daarvoor is dat deze evene menten al evenzeer aanleiding kun nen geven tot oponthoud voor de scheepvaart. Uiteraard is dit wijzigingsvoorstel niet uit de lucht komen vallen. Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland is het niet ontgaan dat de ontstuimi- ge groei van de plankzeilsport in toe nemende mate problemen oplevert voor de overige zogenaamde vaar- weggebruikers. als - ‘S: rovincie voor 1983 tot en met 987.

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 7