Zaalvoetbalteam In overdekt zwembad 12 Fiets-winter-tips l Oefenwedstrijd Nederlands D. Heeren generaal kampioen De Sperwer C. H. Kramp uit het Sportweekcomité ruim 4.000 vrij zwemmers WSE 1983 wint van WSE 1973 Sjaak Noteboom verkoopt de Tijdens kerstvakantie-activiteiten Black Box besproken Nieuwe rechter commissaris in Waddinxveen WSV heeft nieuw WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Klussendienst van ’t Ketelhuis Nieuwjaarsbal The Old Classic Viering 50 jaar WSV in 1985 nu al Dammen met Excelsior i Expositie De Sperwer oefenprogramma al gereed Nieuwjaar bij de hockeyclub Jeugdtournooi ff I Veilig op de fiets bij sneeuw en gladheid. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 5 JANUARI 1983 Tip 7: Zorg voor de juiste stuur- en zadelstand Zorgdatuw voeten goed bij de grond kunnen. heeft de kampioenschappenlijst kampioen is geworden D. Heeren. Tip 8: Verlichting is uw veiligheid, vermijd vooral een slippende dynamo. Tip 9: Banden met reflecterende zijkant-strips of reflectoren in de spaken zorgen dat de fiets bij wegkruisingen goed zichtbaar is. Tip 10: Wat extra vet en olie op alles wat draait en beweegt. Regelmatig onderhoud voorkomt roest. Tip 11Fiets in een gelijkmatig tempo. Zo fietst u stabiel. Tip 12: Wees bij sneeuw en gladheid attent. Niemand kan dan snel remmen. Uitgebreide voorlichting in het boekje Goed en veilig fietsen. Verkrijgbaar door overmaking van f 7,90 op postgiro 234567 t.n.v. stichting: fiets, Amsterdam. WADDINXVEEN De Waddinxveense postduivenvereniging De Sperwer heeft de kampioenschappenlijst van 1982 opgesteld. Generaal kampü Het uitgetreden lid van het Sportweekcomité Waddinxveen, de heer C. H. Kramp. Foto: Weekblad voor Wad dinxveen/Sjaak Npteboom). Tip 1Draag warme, royaal zittende kleding. Een fietsregenpak geeft óók warmte. Tip 2: Bescherm handen en oren. Hou ze warm. Tip 3: Doe niet een te lange das om, dat is gevaarlijk. Tip 4: Schoenen of laarzen met grof rubberprofiel zijn aan te bevelen. Zo glij je bij op- en afstappen niet zo gauw uit. Tip 5: Een goed bandenprofiel geeft houvast op de weg. Pomp ze bij gladheid niet te hard op. Tip 6: Gebruik fietstassen, snelbinder of mandje. Hang niets aan 't stuur. dampartijen ■d' In de avonduren en in de vroege ochtend werd er door de volwassenen veel ge bruik gemaakt van het sfeervolle zwem men bij kaarslicht. Niet minder dan 538 zwemlustigen trokken hun baantjes in deze gezellige kerstsfeer. De resterende Voetbalclub Moordrecht werkt de vol gende oefenreeks af: 9 augustus: Moord recht-AVS (Rotterdam), 12 en 14 augus tus: IJsselschild-toernooi in Gouderak, 21 augustus: Moordrecht-HWD-Rotter- dam (3 teams), 28 augustus: damesvoet- baltoernooi, SOA-Moordrecht (2 te ams), 31 augustus: Moordrecht-RVC’33 (3 teams), 4 september: Moordrecht- DOCOS (2 teams), 7 september: Moordrecht-ESTO (2 teams). ken sportief plezier. De vertrekkende Sportweekcomité-man bekleedde de laatste vijf jaar de functie van penningmeester. Hij werd in dank bare en waarderende woorden toege sproken door voorzitter H. van Ge- looven en andere leden van het Spor- vrijzwemuren in het programma, wer den bezocht door 1750 personen. Al met al een zeer geslaagde kerstvakantie in het overdekte zwembad ”de Sniep”. 1-0 1-0 1-0 afgebr. 1-0 0-1 1/2-1/2 0-1 1-0 1-0 1-0 WADDINXVEEN/GOUDA - Het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland meldt dat tot nieuwe rechter commissaris mr. W. Vermaas is benoemd bij BV Bouw- en Han- delsmaatschappij Waddinxveen, Wad dinxveen, en REOF BV, Waddinx veen. Hulpverleners beschikken nu direkt over alle nodige gegevens. Wie u bent, uw telefoonnummer, 2 waarschuwings- nummers, het nummer van huisarts of behandelend geneesheer. Maar ook wel ke medicijnen u eventueel gebruikt en uw bloedgroep en andere nodige en nut tige informatie. WADDINXVEEN - Vrijdag 7 en zaterdag 8 januari houdt de post duivenvereniging haar vereni- gingstentoonstelling in het eigen clubgebouw aan het Stationsplein in Waddinxveen. Deze expositie was vorige jaren een groot succes, mede door aan wezigheid van vele sportvrienden van buiten. Tijdens de tentoonstelling draait ook het Rad van avontuur. UITSLAGEN 16E RONDE Van Deelen - De Schrijver Bloem - Kardol Smitskamp - J. v. Oort W. v. Oort - Struijk J oosten - Claassen Asscheman - Oosterloo Ritter - Besemer Van Offeren - Versluis V.d. Starre - Nekeman Muit - Verwaal Littooy - Ponsioen De stand aan kop na de 16e ronde is: 1. Van Deelen, 2. Kardol, 3. Smits kamp, 4. Ellers, 5. Struijk. WADDINXVEEN - De door jongens van 6 en 8 jaar gevoerde F-teams van de voetbalvereniging Be Fair gaan een tour- nc-! -- zaterdag 8 januari van 11.00 tot 13.00 aan het werk te zien voor diegene die nog uur. nog strijden zullen elk 10 minuten duren. tijdens dit toernooi of bij Gerard Dek- Alle ouders en andere belangstellenden ker, tel. 6593, waar u ook alle informatie zijn van harte welkom. Een mooie gele- kunt krijgen. AS K BE FAIR/W’VEEN Niet alleen kwamen bij WSE glorie- voetballers van toen en nu binnen de lij nen, dat gebeurde ook bij de voetbalver eniging Waddinxveen in het sportpark ”de Sniep”, waar de voetballers uit het verleden met 9-1 het onderspit delfden. Ook bij Be Fair kon het kampioenselftal uit 1974 het niet bolwerken tegen de voetballers van nu. In het huidige team van de tweede klasser waren ook oud-Be Fair-voetballers opgesteld, die nu elders spelen. De jeugd won met 4-2. De voetbalvereniging Waddinxveen maakte tijdens de nieuwjaarsinstuif be kend dat het eerste zondagelftal binnen kort met shirtreclame van Formido- bouwmarkt gaat spelen. Tegen RVC thuis wil Waddinxveen, de eerste club met shirtreclame in het Gouwedorp, zich in de nieuwe tenues presenteren. Het contract met Formido heeft een looptijd van anderhalf jaar. Smitskamp wist zijn afgebroken par tij tegen J. van Oort verrassend te winnen en is daarmee terug in het leidende trio. Claassen kwam na een lang gelijkopgaande strijd tegen Joos- ten eindspelroutine tekort en verloor eervol. Joosten is daarmee terug in de top-tien”, evenals Oosterloo, die Asscheman versloeg. Ritter, terug in de middenmoot, doorbrak de Sla vische verdediging van Besemer, maar overzag een winnend zetje en deelde het punt. WADDINXVEEN - Zaterdag 8 januari houdt de stijldansvereniging The Old Classic in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad in Waddinxveen een gezellig nieuwjaarsbal. Er wordt weer gedanst op platen van de vereni ging. De dansavond wordt gehouden in de grote zaal van het Anne Frankcen trum. De zaal is open om 19.30 uur. Ie dereen is welkom, bepaalde kleding is niet verplicht. Inlichtingen: A. de Knegt, tel. 01820-18639. WADDINXVEEN - De Waddinxveen- se voetbalvereniging WSE heeft het oe fenprogramma voor het volgende sei zoen al rond. Het programma is: zondag 14 augustus: Dirk van der Starren-toer- nooi in Waddinxveen, dinsdag 16 augus tus: WSE-DSO (2 teams), zondag 21 au gustus: SCH’44-WSE (3 teams), dinsdag 23 augustus: Wippolder-WSE (2 teams), zondag 28 augustus: WSE-Warmunda (6 teams). WADDINXVEEN - De Black Box, een doeltreffende identifikatiesysteem met levensreddende gegevens, is in Wad dinxveen te koop bij Foto Film Sjaak Noteboom BV in het winkelcentrum ”de Passage”. DE Black Box bestaat uit een klein, maar oersterk kunststof doosje, waarin een informatiekaart (Medicard) zit met persoonlijke gegevens. En een pasfoto om verwisseling uit te sluiten. Van Deelen blijft door winst op De Schrijver nog stevig aan kop na 16 ronden voor de onderlinge competi tie. De voorsprong op nummer 2 werd zelfs vergroot, doordat Bloem zich in de behandeling van een “Tweepaardenspel in de nahand” de meerdere toonde van Kardol. Deze koos de gambietvariant 5. Pa5, wat tot een voorsprong in ontwik keling leidde, ten koste van één, en later een tweede pion. In het daarop volgende middenspel wist Bloem steeds een tempo vóór te blijven, waardoor Kardol zijn ontwikkelings- voorsprong niet kon uitbuiten en ver loor. voor het eerst een kleine zwemvierdaag- se georganiseerd. Welgeteld 128 zwem mers legden in 4 dagen de vereiste af stand af en verdienden daarmee een mooi herinneringsvaantje in de Wad- dinxveense kleuren. Van de uren die gereserveerd waren voor het ouder en kind zwemmen werd ook druk gebruik gemaakt. Liefst 895 ouders/kinderen kwamen tijdens deze uren zwemmen en spelen in het heerlijk verwarmde water. WADDINXVEEN - Zondag 9 januari vanaf 16.00 uur wordt in de kantine van de hockeyclub Waddinxveen in het sportpark ”de Sniep” de traditionele nieuwjaarsreceptie gehouden. Ook de ouders van de juniorleden zijn hierbij welkom, zo blijkt uit een rondschrijven van voorzitter A. H. A. van Jaarsveld. tweekcomité. Dat daarbij herinneringen zijn opgehaald aan de sinds 1945 in Wad dinxveen bestaande Sportweek is na tuurlijk vanzelfsprekend. Dit jaar wordt de 38e editie van dit sportieve gebeuren gehouden en wel van 14 mei tot en met 4 juni. Mw. G. Toor, 6. Mw. Versloot, 7. J. Jansen. Generaal Aangew. 1. D. Heeren, 2. Mw. Versloot, 3. H. Metselaar. Navlucht 1. C.A. Toor en Zn., 2, Mw. G. Toor, 3. J.C. Koren, 4. M. Tollenaar, 5. W. Breedijk sr., 6. D. Heeren. Kampioen oude doffer C.A. Toor en Zn. met NL-78-171395 Kampioen oude duivin H. Vink met NL-81-1708315 Kampioen jonge duif v. Vliet-Dijkstra met NL-82-884875 De volledige uitslagen zien er zo uit: Vitesse 1. C.A. Toor en Zn., 2. D. Heeren, 3. M. Tollenaar, 4. H. Metselaar, 5. Mw. G. Toor, 6. A. Hofman. Vitesse Aangew. 1. Mw. G. Toor, 2. A. Hofman, 3. C. A. Toor en Zn. Jonge duiven 1. D. Heeren, 2. v. Vliet-Dijkstra, 3. N. Hoogerdijk, 4. J. Jansen, 5. A.H. Kivits, 6. C. Hofman. Jonge duiven Aangew. 1. J. Jansen, 2. D. Heeren, 3. A.H. Kivits. Midfond 1. C.A. Toor en Zn., 2. T.H. Twigt en Zn., 3. Mw. Versloot, 4. H. Metse laar, 5. D. Heeren, 6. C.A. Bode. Midfond Aangew. 1. D. Heeren, 2. C.A. Toor en Zn., 3. Mw. Versloot. Oude duiven 1. C.A. Toor en Zn., 2. D. Heeren, 3. H. Metselaar. Oude duiven Aangew. I. C.A. Toor en Zn., 2. D. Heeren, 3. Mw. Versloot. Fond 1. D. Heeren, 2. C.A. Toor en Zn., 3. H. Vink, 4. v. Vliet-Dijkstra, 5. C.A. Bode, 6. A.H. Kivits. Fond Aangew. I. C.A. Toor en Zn., 2. Mw. Ver sloot, 3. H. Vink. Generaal 1. D. Heeren, 2. v. Vliet-Dijkstra, 3. C.A. Toor en Zn., 4. H. Metselaar, 5. Vermin forceerde toen schijf- winst door 42. 32-37. 43. 29-23 (Op 31-26 zou zijn ge volgd: 14-19, 17-21 en 19-23) 43. 37x26 44. 30-24 26-31 45. 42-37 31x42 46. 47x38 17-21 47. 34-30 21-26 48. 40-35. Ja, hier gaf zwart het eerder ge wonnen stuk terug door 22-28 te spelen. Er dreigt 24-19 en op 14-20 heeft wit 15-10-5 tot zijn beschikking. Van dezelfde Hans Vermin nog een leuk fragment uit het door hem gewonnen 75e sneldam- toumooi van de Vriendendam- kring (ook de 74e editie wist hij op zijn naam te brengen). In dit toumooi, waarin elke speler per partij 5 minuten bedenk tijd krijgt, haalde hij, met wit spelend uit tegen zijn tegen stander H. Jacobsen, die als laatste zet 13-19 had gespeeld. De cijferstand: wit: 26, 27, 29, 31-39, 42-45 en 48. zwart: 1, 4, 6-9, 11, 12, 15-20, 22, 23 en 25. De klapper ging als volgt: 33-28 22x24, 27-22 18x27 gedw., 31x22 17x28, 35-30 24x35, 44-40 35x33, 38x18 12x23, 34-39 23x34, 32x1. Als opgave deze week de cij ferstand van een kwaliteits- probleem, welke door zijn na tuurlijke stand in een partij zou kunnen voorkomen. wit: 28, 30,32,33,36,37,38, 43 44 en 45 zwart: 10, 1’1, 12, 13, 14, 15, 19, 21, 24 en 27. Wit begint en wint. Het gaat hier om een meerslagprobleem met als eindmotief de opslui ting van de zwarte dam. Oplossing volgende rubriek. C. BARELDS WADDINXVEEN - ’t Ketelhuis start met een klussendienst en een buro alternatief werk. Dit initiatief is ont staan in de buurtinloop op de don derdagmorgen waar regelmatig men sen komen die geen baan hebben. Dit project is opgezet in samenwer king met de Vakaturebank Vrijwil ligerswerk Waddinxveen. De klussen- deinst en het buro alternatief werk worden gecoördineerd vanuit ’t Ke telhuis. De klussendienst en het buro alter natief werk zijn er voor vrijwilligers en mensen zonder baan. Dit zijn de uitvoerders van de diensten die wor den aangeboden, maar ook voor Wad- dinxveners die gebruik willen maken van deze diensten. De klussedienst is er voor die klusjes waar de vakman niet meer voor komt en die vrij eenvoudig zijn op te los sen. Klusjes die hiervoor in aanmer king komen zijn bijv, kleine repara ties en klusjes die de mensen zelf niet kunnen uitvoeren. Het buro alternatief werk is bedoeld voor die mensen die de vakman niet meer kunnen betalen en afhanke lijk zijn van minimumuitkeringen. Onder alternatief werk wordt ver staan behangen, witten en de wat grotere klussen. In principe kosten deze diensten geen geld, maar het project moet kostendekkend zijn. In sommige gevallen kunnen onkosten verrekend worden. De klussendienst en het buro alter natief werk gaan in deze maand draaien. Voorlopig kunnen vrijwilli gers en gebruikers van de diensten iedere donderdagmorgen tussen 10 en 12 ’t Ketelhuis bellen (tel. 6860). Naderhand wordt bekeken of de dienst uitgebreid wordt. De klussen dienst en het buro alternatief werk beperken hun werkgebied tot Wad- dinxveen-Noord. De beoordeling van het uit te voeren alternatief werk loopt via de Vaka turebank Vrijwilligers Waddinxveen. Een toetsingscommissie bekijkt of de aanvragen wel of niet uitgevoerd kun nen worden, ’t Ketelhuis heeft met het overkoepelend orgaan altematief- werk “Vrijbaan” van de provincie Zuid-Holland contact om deze dien sten zo goed mogelijk van de grond te krijgen en te laten functioneren. WADDINXVEEN Ter voorbereiding van de op donderdag 27 januari a.s. te spelen zaalvoetbalinterland Italië - Nederland speelt de Nederlandse selectie op woensdagavond 12 januari om acht uur in de sporthal “de Sniep” een oefenwedstrijd tegen het selectieteam van de Afdeling Gouda. De zaalvoetbalwedstrijd duurt driemaal digd: Raymond Huka, Bobby en Chris 25 minuten. Nieuwe coach van Oranje is Matitahatiwen. Bobby Lewakabessy, Evert Theunissen, de vroegere trainer Gerzon Risamasa, Ron Bekooy, Cock van De Graafschap en FC Den Haag. van Weerlee, Philip van der Valk, Harry Voor de Goudse selectie zijn uitgeno- van der Laan, Nico Kortenoever. WADDINXVEEN Ze waren weer eens bij elkaar gebracht door Th. Bunnik, de WSE-kampioenen van 10 jaar geleden. Zij hadden met hun kluppie toch maar even in de KNVB gevoetbald in 1973. En nu, nieuw jaarsdag 1983, stonden ze dan tegen over het huidige eerste elftal. Zelfs de trainer van toen, Bert Keij, was het team tactisch komen bij staan. Ze waren dan ook tot het uiterste gespjannen. Trouwens hun shirts ook, want ze wilden een goede prestatie leveren tegen die jonge “gassies”. En jawel, er werd goed par tij gegeven. Natuurlijk waren de jon kies wat sneller, liepen wat meer, maar technisch bleken de kampioe nen toch nog wat in huis te hebben. Snel bleek dat het huidige eerste moeite had om de oude vesting te verschalken. Vooral de loopwonders Henk Verwoerd en Leo van der Lans bleken moeilijk te passeren. En werd er dan toch een schot gelost dan stond daar nog altijd Henk van der Berg een weergaloze partij te keepen. Soms kwamen de oudjes zelfs brutaal voor het doel, via middenvelder Theo Geers die veel techniek en omvang in het veld bracht, werden diverse kansjes gecrëerd. Vooral Jan Toor liep te loeren op een geniepig kansje om de jonge garde te verrassen. De rust werd gehaald met een 0-0 stand en nadat de oudjes hadden bij getankt en Bert Keij nog even een donderspeech had gehouden kwamen de beide teams weer op het koude veld. Maar ondaks de goede wil bleek snel dat de selectie van Fred van der Lem er geen misverstand over wilde laten bestaan wie de sterkste waren. De oudjes dieselden nog wat na maar de concditie sprak een woordje mee en met een treffer van Pim Sluys en een van Peter Janssens werd de eind stand bepaald met 2-0 voor het team van 1983 (Overigens het jaar waarin WSE het 35-jarig bestaan viert). Hierna kon iedereen in de druk be zochte nieuwjaarsreceptie onder het genot van warme wijn nog eens ver halen ophalen uit de goede oude tijd. Op zondag 9 januari speelt WSE op eigen veld tegen het op de tweede plaats staande Nieuwkoop. Als WSE deze belangrijke wedstrijd wint dan komt de ploeg gelijk met Nieuw koop en behoudt het de aansluiting met de kopposities. Aanvang 14.30 uur. WADDINXVEEN - In deze damrubriek in het Weekblad voor Waddinxveen ditmaal twee aardige spelmomenten, welke in 1980 in dampartijen voorkwamen. Het diagram is een eindspelfase uit de strijd tussen Lemmens (wit) en de veelbelovende Was- senaarse dammer Hans Vermin (zwart) uit het toumooi om het Jeugdwereldkampioen- schap dammen 1980. De laatstgespeelde zet was 42. 35-30? WADDINXVEEN - De Waddinx- vener L.J. Bloem werd op de nog voor Kerstmis gehouden ledenverga dering van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV met algemene stem men tot 5e bestuurslid gekozen. Hij zal zich als voorheen met de organi satie van toumooien belasten. Ondanks de korte agenda werd er nog een geanimeerde discussie ge voerd over allerlei plannen, zoals de viering van het 50-jarig bestaan van WSV in 1985, het schoolschaken, mogelijkheden tot het houden van een zomercompetitie en het senioren- toumooi dat WSV op zaterdag 12 februari 1983 organiseert. Toen omstreeks half tien de verga dering werd gesloten, kwam de schaaklust weer onweerstaanbaar bo ven en werd koploper Van Deelen verleid tot een simultaanseance aan 18 borden. Ondanks het late uur en de daardoor noodzakelijke haast wist Van Deelen nog vijf partijen te win nen en drie keer remise te spelen. ONDERLINGE WADDINXVEEN - De kerstvakantie- activiteiten in het overdekte zwembad ”de Sniep” zijn succesvol verlopen. In totaal passeerden 4.171 vrijzwemmers (meest kinderen) de kassa. Aan de twee spelochtenden van ’’Circus Spetter” de den 433 kinderen mee. Dankzij de me dewerking van de Waddinxveense Red dingsbrigade werden dit twee heel gezel lige ochtenden voor de kinderen. Tijdens deze kerstvakantie werd er ook WADDINXVEEN - Vorige week woensdagavond is in de sporthal ”de Sniep” afscheid genomen door het Spor tweekcomité Waddinxveen van de heer C. H. Kramp, die 28 jaar lid is geweest van deze overkoepelende organisatie, welke jaarlijks zorg draagt voor drie we- De Black Box is een nieuwe Nederland se vinding op het gebied van verkeersvei ligheid en is er voor de automobilist, de motorrijder, de bromfietser en voor sporters, zeilers, trimmers etc. iooi in de sporthal ”de Sniep” spelen op genheid om deze jeugdige voetballers Naast 3 teams van Be Fair worden geen lidzijn van de voetbalvereniging Be j 2 andere teams verwacht. De wed- Fair. Nieuwe leden kunnen zich melden strijden zullen elk 10 minuten duren.

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 11