GEMEENTE WADDINXVEEN SITUATIE MEUBELINDUSTRIE IS RONDUIT ALARMEREND Goudse Kamer waardeert VACATUREBANK HEEFT VRIJWILLIGERSWERK VOOR 44 MENSEN plannen van Waddinxveen Kamer van Koophandel verwacht sterke uitdunning medewerkers Om wat te gaan doen aan de bureaucratie Aanzienlijke toename Agenda Goudse Bioscopen Een boekenbon? vervoersvraag jaarboek 1982 S TELEFOONNUMMERS U VRIJWILLIGERS WERK DIVERSEN ■MM Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres Postbus 400, 2 740 A K Waddinxveen. M BESTUURSZAKEN UT; SPREEKUREN WELZIJNSZAKEN gf VERGADERINGEN I 01820-15767 01727-4044 010-210001 2222 3000 3000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 5 JANUARI 1983 4. 01820-16066 010-362244 1. Vaststelling verslagen heeft gemaakt. c. e. ken voor Midden-Holland over een van Waddinxveens belangrijkste noodzakelijke overheidszorg, THALIA :agnerende econo- SCHOUWBURG 5 j 6. Subsidieverzoek ’’Spintol”. 7. Rondvraag en sluiting. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR MIDDEN-HOLLAND WADDINXVEEN - De twee maanden bestaande Vacaturebank Vrijwil ligerswerk Waddinxveen, met als coördinatrice Trudy Kraay, beschikt over meer dan dertig vacatures, die aan 44 mensen zonder betaalde baan vrijwillig werk bieden. Vacaturebank vrijwilligers werk Waddinxveen (Informatie over vrijwilligers werk voor haanlozen) Koördinatrice Trudy Kraay, gemeentehuis, Raadhuisplein 1kamer 23, tel. 01828-4433, tst. 122. Dagelijks van 8.30-12.30 uur. ALTIJD WELKOM! Lelijk resultaat een belangrijke litsverbetering. reaucratische papiermachine die het geheel soepeler doen draaien. Wij prijzen ons daarom gelukkig dat een gemeente uit het Middenhollandse in principe bereid is samen met het be drijfsleven haar gehele stelsel van voorschriften en regeltjes, gewoonten etc. door te lopen om tot de gewen- Commissie voor de Ruimtelijke Ordening en Woningbouw Dinsdag 11 januari 1983, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA van de vergaderingen van 16 november 1982 en 30 november 1982. Mededelingen en ingekomen stukken. Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak 8. Subsidiëring Werkgroep ”de Spintol” voor 1983. 9. Programma sociaal-culturele aktiviteiten voor 1983. 10. Programma voor emancipatie-aktiviteiten voor 1983. 11Programma alfabetiserings- en educatieve aktiviteiten voor cul turele minderheden voor 1983. 12. Eventuele aanvullende voorstellen. 13. Rondvraag. Commissie voor de Financiën Donderdag 6 januari 1983, aanvang 17.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Verslag van de vergadering van 16 november 1982 (gecombi neerde vergadering) en van 2 december 1982. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Krediet van 3.000,- voor reparatie van de schoorsteen van het v.m. ketelhuis aan de Busken Huëtlaan. 4. Krediet van 4.950,- voor bijstorting op aandelen in de N. V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. 5. Krediet van 33.000,- voor de aanleg van een trottoir aan de Zuidkade. 6. Krediet ad 7.500,- voor het afsluitbaar maken van de centrale antenne-inrichting. 7. Krediet ad 15.000,- voor de aansluiting van 33 woningen in het Brugcentrum op de centrale antenne-inrichting. o.. 1 tit. .1 m.i r .in mm V. en M-S-Meubelen BV. (Foto: Archief Weekblad i tzieningen opnieuw aan- ;en; naast de reizigers- “Een van de grootste knelpunten in deze regio is de wurgende omarming van de bepalingen van het Streekplan Zuid-Holland Oost. De Kamer van Koophandel heeft hier reeds vele ma len op gewezen. En ook de gemeen ten hebben in meerdere of mindere mate hun afkeur uitgesproken.” “Nu in dit jaar bij de evaluatie van het streekplan is er gelegenheid zich opnieuw te verzetten tegen vele be palingen. Door de Kamer is bena drukt dat voorkomen moet worden dat de werkgelegenheidsproblematiek van de grote steden (Den Haag en Rotterdam) opgelost wordt ten na dele van Zuid Holland Oost en de stimulering van de werkgelegenheid van Zuid-Holland West mag boven dien niet ten koste gaan van de ont wikkelingen in Zuid-Holland Oost.” orgie worden gestoken in van In m het verkeer. De ver te de bussen, met name in •en oplopen kan met behulp iJrastructurele voorzieningen Arden verminderd. Naast het tlbordeel dat ontstaat uit de Za. 2 en 7 uur, Zo. 2 en 4 uur, Ma. en Di. 8.15 uur, Wo. 2 uur. Geprolongeerd. 5e week! De nieuwe film van André van Duin: DE BOEZEMVRIEND a.l. Za. 9.15 uur, Zo. 7 en 9.15 uur, Wo. 8.15 uur. THE ENTITY (Het onding). 12 jr. WADDINXVEEN/GOUDA/ BOSKOOP Het openbaar streek vervoer verheugt zich met name in de agglomeraties rond de steden in een aanzienlijke toename van de ver voersvraag, zo staat er in het jaarboek 1982 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Voor de ontwikkeling van de produk- tieomvang rekent NV Streekvervoers- bedrijf Westnederland in Waddinx- veen/Boskoop 'met een reizigersgroei van 8 procent als gemiddelde over de gehele dag. Het zwaartepunt van deze groei ligt in de spitsuren en aan de bedrijfsefficiency; met part time buschauffeurs, rijdende mon teurs en het inzetten Van geleende bussen wordt optimale benutting van personeel en materiaal/zoveel moge lijk nagestreefd. Men/ gaat uit van handhaving van het «verheidsbeleid van het ge- 'oer. Do. en Vr. 8 uur, Za. en Zo. 3.30, 7 en 9.15 uur, Di. en Wo. 8 uur. Een overweldigend succes. 4e Formidabele week van Steven Spielbergs nieuwste wereldsucces: E.T. a.l. Speciaal voor de jeugd: Za. en Zo. half twee, Wo. half drie. Een programma vol heerlijke tekenfilms; PINK PANTHER FESTIVAL, a.l. Thalia “Special”: Vr. 10.15 uur, Za. 11.30 uur en Ma. 8 uur in onze cyclus. Dustin Hoffman ijzersterk in STRAW- DOGS. 16 jr. giekosten en het streven naar steeds rationeler bouwen, is er een markt ontstaan voor prefab houten gevef- elementen, waarin de kozijnen opge nomen zijn. Deze elementen hebben door het opnemen van dikke isola tieplaten de mogelijkheid te komen tot zeer hoge isolatiewaarden. De markt voor elementen is sterk groeiend. Dit zal enig soelaas bieden in de sterk terugzakkende gcveltim? merwerk-markt. Resumerend moet gevreesd worden dat in de timmerbranche in het jaaf 1983 de koude sanering voort zal gaan. Te hopen is dat er geen strenge winter komt, want stagnering van de leveringen zou dit proces wel eens kunnen versnellen. Waar bestaan deze werkzaamheden uit? - Administratieve werkzaamheden. - Klein onderhoud aan en in bijv, scho len. - Meewerken aan activiteiten voor bej aarden en invaliden. - Onderhoud aan natuur. - Meewerken bij hobbyclubs voor kin deren. - Organiseren van de jaarlijkse Rheum- afondscollecte. - Opknappen van speelwerktuigen (schommels, wippen e.d.). - Verzorgen van de publiciteit voor een sportvereniging. - Meewerken bij het bedenken en het maken van decors voor toneeluitvoerin gen. - Uitzetten en ophalen van wijkenquê- tes. otheek, Juliana van Stolberglaan. Voor informatie over de Vacaturebank Vrijwilligerswerk Waddinxveen kan men altijd terecht bij de coördinatrice, den! Ook qua samenstelling is de wo ningbouw drastisch gewijzigd: de lu- xere bouw, de vrije sector en duur dere premiewoningen, zijn op een on gekend laag niveau terechtgekomen. Daarbij komt nog dat de sociale wo ningbouw drastisch versoberd wordt om de huren op een betaalbaar ni veau te houden. De consequentie hiervan is, dat de hoeveelheid geveltimmerwerk die no dig is in Nederland al drastisch in gekrompen is en nog blijft inkrim pen. Dit wordt nog eens versterkt door de trend naar kleinere glasop pervlakken (dus kleinere kozijnen) in de gevels, uit aesthetische en isolatie overwegingen. Ook de concurrentie van de kant van het kunststof en aluminium is gro ter geworden, zodat ook deze mate rialen hun marktaandeel vergroten. Een en ander heeft ertoe geleid dat in de timmerbranche een grotere overcapaciteit is. Het prijsniveau voor geveltimmerwerk is onaanvaardbaar laag en de gevolgen zijn dan ook niet uitgebleven. Een aantal bedrijven konden de moordende concurrentie niet volhouden en moesten (vaak door faillissement) hun poort sluiten. Ook onze regio is er niet voor be spaard gebleven. VERWACHTINGEN De verwachtingen voor 1983 zijn dan ook ronduit slecht. De NEHEM is bezig om de genoemde koude sane ring tot staan te brengen om te ko men tot een geleidelijke en verant woorde capaciteitsaanpassing. Dit zal echter zeer moeilijk worden, gezien het open karakter van de branche en gegeven het feit dat de koude sane ring al in volle gang is. Een positief punt is nog wel te mel den. Door de hoger wordende ener- -- Bestemmingsplan „Wijk Zuidplas 1980”. - Ie en 2e uitwerking ex artikel 11 W.R.O. 5. Wat verder ter tafel komt. 6. Rondvraag. Commissie voor Welzijnszaken Donderdag 6 januari 1983, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering d.d. 2 november j.l. 3. Bespreking concept-programma sociaal-culturele aktiviteiten 1983. 4. Bespreking Gemeentelijk programma voor emancipatie-aktivi teiten 1983. 5. Bespreking Werkprogramma 1983 van het Projekt alfabetise rings- en edukatieve aktiviteiten voor culturele minderheden. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Belangrijke telefoonnummers Gemeentesecretarie 4433 Dienst Openbare Werken en Bedrijven 4433 Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) situatie, er een sterke uitdunning van werkzame personen in de meubel industrie zal plaatsvinden. HOUTINDUSTRIE Gaf 1981 een daling van kwantita tieve omzet te zien, 1982 bracht geen verbetering. De omzet daalde in veel gevallen verder t.o.v. 1981. De personeelsbezetting moest bij som mige bedrijven aan de veranderde si tuatie aangepast worden. De inkoop prijzen in Scandinavië vertoonden tot de devaluatie van de Zweedse Kroon een stijging. Gelijktijdig met de deva luatie van 16 procent verhoogden de Zweden hun prijzen met 8 procent terwijl zij thans voor levering in het le kwartaal 1983 weer ca. 5 procent meer vragen. Deze prijsverhogingen compenseren voor een groot deel de verliezen, die anders op de hier aan wezige voorraden geleden zouden zijn. De hevige concurrentie woedt nog steeds voort en vermoedelijk zal hierin voorlopig geen verandering komen. In de houthandel bestaat een grote overcapaciteit. Er zal een herstruc turering moeten plaatsvinden, waar door de capaciteit wordt terugge bracht. Er hebben dit jaar weinig investe ringen plaatsgevonden. In veel geval len is het normale onderhoud uitge voerd. De woningbouw als zodanig is qua aantallen aan het teruglopen en het einde daarvan zal pas aan het eind van de tachtiger jaren bereikt wor- Wet Arob Ingevolge de Wet-Arob kan iemand die door een besluit van het geU meentebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen^ een bezwaarschrift indienen. WADDINXVEEN/GOUDA/BOSKOOP - De situatie van de meu belindustrie kan ronduit alarmerend genoemd worden. De vraag naar meubels is sterk gedaald en een van de hoofdoorzaken hiervan is de verminderde aktiviteit in de huizenbouw. Dat is de letterlijke tekst in jaarboek 1982 van de Kamer van Koophandel en Fabrie- JA T* J1TT 11J T4T 11* 1 1 •■•1 bedrijfstakken. Over de gehele linie is volgens de Goudse Kamer te constateren dat het publiek geen zin heeft te kopen, waardoor meerdere afnemers minder zijn gaan verkopen en failliet gaan. Men wordt de dupe van te laat be talen van de facturen (extra rente verlies) en het niet meer kunnen in casseren van vorderingen (failisse- menten). Voorts is het zo dat de prijzen van de grondstoffen vaak meer zijn gestegen dan het wettelijk toelaatbare. Als oorzaak blijkt dat de sterke koers verschillen van de dollar op de uit Amerika afkomstige grondstoffen van invloed waren. Indien de grond- stoffenprijzen los staan van de dol lar zijn deze redelijk stabiel te noe men. Ondanks inspanningen, stands op beurzen, mailings en vertegen woordiging aan afnemers, wordt geen hogere omzet behaald. Een klein lichtpuntje is wel dat de import van meubelen evenredig is verminderd, terwijl de export van het Nederlandse meubel een lichte stij ging të zien geeft. De lagere rente stand zal wellicht enige opleving in het koopgedrag van eigen woning zoekers kunnen bewerkstelligen en dit zou eventueel gunstig kunnen doorwerken. Tenslotte klagen ondernemers dat het moeilijk is om in aanmerking te komen voor subsidies, waarmee de overheid reclame maakt. De verwach ting voor 1983 is dat, wanneer er geen verandering komt in de huidige Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: vrijdag morgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de betreffende publicatie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet- Arob in te dienen is het aan te bevelen dat u daarover tevoren na dere informatie inwint bij de afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie, telefoon 4433, toestel 125. Coördinatrice Trudy Kraay van de Vrijwilligerswerk 1 y' u 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Bestemmingsplannen: - advisering omtrent het nemen van voorbereidingsbesluiten. a. Uitbreidingsplan „Groenswaard in Onderdelen”, bouwplan van de heer J. Tofield. b. Bestemmingsplan „Oranjewijk ’75”, bouwplan notariskan toor. Bestemmingsplan „Recreatieplan ’t Weegje”, bouwplan Pro vinciale Waterstaat Zuid-Holland. d. Bestemmingsplan Zuidkade-Wilminakade”, bouwplan van de heer J. P. Cortvriendt. Bestemmingsplan „Brugcentrum”. ste soepelheid te komen.” Dat zei voorzitter T. Hopman van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in wordt naar vereenvoudiging in de bu- Midden-Holland in zijn dinsdag uitge- sproken nieuwjaarsrede. De midden hollandse gemeente waarover hij sprak is Waddinxveen. “Vooruitlopend op de in te voeren vereenvoudigingen zouden de ge meentebesturen veel meer gebruik kunnen maken van de aan B. en W. gegeven mogelijkheden af te wijken van bepaalde voorschriften en laat men daarbij niet bang zijn om zich te branden aan koud water,” betoog de de heer Hopman. “Werkgelegenheid en rentabiliteit van de bedrijven maken het waard om op deze wijze te werk te gaan. De bezorgdheid voor onze economie, de werkgelegenheid, is bij velen aanwezig. Ieder zoekt op zijn manier naar oplossingen. Gemeente bestuurders zijn druk doende en al lerlei organen verdiepen zich in de problemen.” “Mijn zorg is echter dat men langs elkaar heen werkt. Is het een over moedig idee als ik voorstel dat de regionale overheid dan wel gemeen telijke overheden en het bedrijfsle ven plus het Gewestelijk Arbeids bureau tezamen op korte termijn eens een plan de campagne maken voor de regio Midden-Holland zoals onlangs in de regio Den Haag ook is gebeurd? Een plan de campagne waarbij de in breng van ideeën door allen, die er reeds mee bezig zijn, noodzakelijk is.” De lagere overheid heeft behalve in de voorwaardescheppende sfeer niet zoveel mogelijkheden op sociaal- economische gebied. Maar juist gezien de beperkte moge lijkheden om de economische ont wikkeling in de gewenste richting te sturen moeten de gemeenten die be perkte mogelijkheden die juist in de voorwaardenscheppende sfeer liggen zo goed mogelijk benutten. Als ze tenminste werkelijk ernst willen ma ken met een actief bevorderen van de werkgelegenheid. - Etc. etc. Naast deze vakatures bestaat de moge lijkheid om in te schrijven voor: - Het omzagen van wilgen. - Het afzetten van elzen. In de vacaturemappen zitten formulie ren om hiervoor in te schrijven. Bij vol doende belangstelling wordt een infor matiemiddag georganiseerd waarbij eni ge voorlichting wordt gegeven over deze aktiviteiten. De vacaturemappen liggen op vier ver schillende plaatsen in Waddinxveen: Gemeentehuis, Raadhuisplein 1; De Bonkelaar, Beukenhof 5; ’t Ketelhuis, Vacaturebank Busken Huëtlaan 94a; Openbare Bibli- Waddinxveen. (Foto: Archief Week blad voor Waddinxveen). Trudy Kraay, gemeentehuis, kamer 23 of telefonisch 4433, toestel 122. WADDINXVEEN/GOUDA - “Het is noodzakelijk dat op gemeentelijk- en regionaal niveau reeds nu gekeken Commissie Wijkwerk Bomenwijk Maandag 10 januari 1983, aanvang 20.30 uur in het wijkgebouw. AGENDA 1Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling van het verslag van de vergadering d.d, 17 november j-1. 4. Bespreking van het lopende programma. 5. Rondvraag en sluiting. - Tervisielegging ’’verslag van de inspraak” Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat tot en met 5 februari 1983 tijdens kantooruren ter inzage ligt de nota van het College van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Hol land getiteld ’’verslag van de inspraak”. Deze nota bevat de reakties van instellingen en groepen welke gerea- geerd hebben op het Inventarisatieverslag steunfunkties’ sociaal- cultureel werk en emancipatiewerk in de provincie Zuid-Holland (le ronde), het ’’plan” 1983 sociaal-cultureel werk en emancipatie werk van de provincie Zuid-Holland en het programma 1983 soci aal-cultureel werk en emancipatiewerk van de provincie Zuid-Hol land. Gedurende de periode van tervisielegging kan een ieder schriftelijk bezwaar indienen bij Provinciale Staten van Zuid-Holland, Ko- ningskade 1-2, 2596 AA ’s-Gravenhage. Eén van de Waddinxveense meubelfabrieken: M alleman BV voor Waddinxveen). Thouden van de mo- nen. !r de komende jaren de verwachting, dat het overheidsljleid terzake ook bij de slechte financiële perspectieven van dit monlit niet fundamenteel zal worden Gewijzigd. Eind 1983 zal de explytatie van de sneltram Utrecht-Niei/'egein-IJsselstein aan vangen. De »>orbereiding van dit om vangrijke pdtject is in voÜe gang. In het kowEnde jaar zal de verdere verbetering van de kwaliteit van de vervoersvi dacht kr informatilen onderzoekprogramma’s zal veel het oplcpen of het voorkomen knelpui traging de spitj van sterk koste: kortejl materieelomloop, betekent een kwa stelt extra eisen ency rijd jn va le pe 1 en materiaal/zc igestreefd. Men/ gaat uit van inzake de bevordering i bruik van openbaar vi Argumenten die dit tfcleid ondersteu nen zijn onder mee» de grote maat schappelijke functia van het open baar vervoer en zijn raakvlakken met andere terreinen zoals de ruimtelifte ordening, het energieverbruik en de belasting van het milieu. Voort» kan het openbaar vervoer in een mie een belangrj^e bijdrage leveren aan het in stani biliteit van perse De planning vd is gebaseerd o» - ;A y -r. -r-

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 3