Lessen in kleuterritmiek WADDINXVEEN 1233-1983 Nieuwe tekening gemaakt voor groter Ketelhuis op streekmuziekschool Programma 750 jaar Waddinxveen in 6 weken opgezet Bibliotheek GEMEENTEBESTUUR: WIJ Tijdens PvdA-beraad Waardebonnen Basketbalsters zetten reeks overwinningen moeizaam voort verhoogt de contributie GOUDSE GLAZEN BOEIDEN FLORIS IV TEKENDE DE OORKONDE OP 20-4-1233 WENSEN U VEEL SUCCES REMONSTRANTSE KERK IS W’VEENS OUDSTE MONUMENT Zwijgers BV bijna allemaal opgehaald STICHTING WADDINXVEEN 750 JAAR OPGERICHT UITEENLOPENDE AARD bibliotheek dit jaar bijna 20.000 gul den inleveren. Uitgaande van de eigen Een aantal van die aanbiedingen: Neder- bibliotheekbegroting komt het tekort 1983 op bijna 39.000 gulden. “Dit Trekking ’’Zonlicht” Eerste bespreking op 13 december, persconferentie op 25 januari ”IK GRAAF VAN HOLLAND, MAAK ALLEN BEKEND...” EERSTE BESPREKING WAS OP 13 DECEMBER ■i J <- A Het vignetvan de Stichting Waddinxveen 750Jaar, waarvan het copyright berust bij het stichtingsbestuur. Hetvig- pond, gemeten naar de opbrengst van de moeizaam konden crriX; op 18 januari, waarbij telkens weer an dere Waddinxveners aanwezig waren. aan bevorderlijk kn zijn". In het stichtingsbestuur hebben zitting televisieregisseur W. G. van Baarle (49), voorzitter, registeraccountant C. Visser In een brief van 8 december aan de leden van de raad der gemeente Waddinxveen liet Waddinxveens burgemeester (een naamgenoot van de hoogleraar) weten dat de professor op grond van zijn studie tot de conclusie is gekomen dat de stich tingsdatum van Waddinxveen 20 april 1233 moet zijn. Hoewel de oorkonde het jaar 1233 draagt, bestaat theoretisch de rpogelijk- heid dat het vermelde feit een jaar eer der of later heeft plaatsgevonden. Oor zaak is het gebruik van verschillende jaarstijlen. Rijksarchief in Den Haag - gemaakte vertaling zo te luiden. "Ik Floris, graaf van Holland, maak al len, die dit geschrift aankomt, bekend, dat ik Nikolaas van Gnepwijk en Herba ren van Aalsmeer en Woubrecht en hun verwanten heb verkocht alles behalve zijn bede van het land, dat genoemd Vooral nadat het Algemeen Nederlands Persbureau (ANP) op maandag 13 de cember via de telex aan alle Nederlandse kranten, radio en televisie had laten we ten dat men in Waddinxveen "plotseling had ontdekt" dat deze plaats in 1983 750 jaar zou bestaan, kreeg het gemeentebe stuur een overstelpende hoeveelheid re acties uit het land. Diverse instellingen en ondernemingen benaderden B. en W. met aanbiedingen van uiteenlopende aard. Na afloop van het fractieberaad gaf een medewerker van ’t Ketelhuis de schriftelijke vragen, die hij mondeling al gesteld had, aan de fractie. De vra gen stonden vorige week eveneens in het Weekblad voor Waddinxveen. 4 L WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 JANUARI 1983 EMPIRE STIJL Volgens het kerkbestuur van de Remon strantse Gemeente - die ruim 50 lidma ten telt - verkeert het monumentale ge bouw aan de Zuidkade in ernstige bouw kundige staat. In 1981 werd het Gods huis nog bezocht door Zuidhollands co- PvdA-fractie heeft dit gesprek j. - jj'; ze ker zinvol gevonden. Afgesproken is "Wij wensen u veel succes toe bij uw ver dere voorbereidingen”. Dat schreven namens het college van Burgemeester en Wethouders burgemeester C. M. van der Linden en gemeentesecretaris J. Meuleman op 13 januari aan de Stichting Waddinxveen 750 Jaar. lands Artiesten Buro, Back Stickers, Bu- ro voor publiciteit Van Dalen, Square - en Rounddance Club, Arresleeclub Gli- jen en Rijen, Munt-verzendhuis De Ta ler, Bemiddelingsbureau Yska, The Fly ing Dutchmen, Cartografisch Buro Beetwee, Koninklijke Begeer BV, Lou- rens Promotion, Bingham Verkoop, Westraven BV en Tiroolse VVV. zeer recent voor de Waddinxveense amateur-historicus C. Neven door dr. J. C. Kort - verbonden aan het Algemeen den. Tijdens de avond kregen de PvdA- fractieleden Marie Boere, Martin Kraaijestein (wethouder), Bep Ver- meij en Dirk Lont van de aanwezi gen uit Waddinxveen-Noord - die een gerichte uitnodiging hadden gekregen om het openbaar fractieberaad bij te wonen en vragen te stellen - ook een aantal voorbeelden te horen van de “overlast” die ’t Ketelhuis zou ver oorzaken. Tussen de omwonenden en ’t Ketelhuis zijn hierover al gesprek ken gevoerd en die zullen er trou wens ook blijven, zo bleek. Aan de orde kwamen verder nog de volgende vragen en opmerkingen: Er liggen erg veel bladeren rond de flat aan de Tollenslaan. Dat moet eigenlijk door de gemeente wegge veegd worden. De algemene onveiligheid op straat, in de stad, maar ook in ons dorp; de groepsvorming van jongeren op verschillende plekken in Waddinx veen. Verkeersproblemen bij de hervorm de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan door het parkeren van vele auto’s, waardoor de gehele weg onoverzich telijk wordt. wordt Waddinxveen (Waddinxvene in 750 Jaar wordt elke donderdag tus- het Latijn), dat ik vrij houd tussen Pikle- de en het land van Jakelinus, strekkend van de Gouwe zes voorling omhoog in het veen, voor 200 pond hollands, waar van zij 50 pond op St. Jan Baptist, 100 De tekst van de voor Waddinxveen zo belangrijke oorkonde, waarvan niet be kend is waar die is ondertekend, maar wel dat deze is bekrachtigd door bezege- op dé hoogte werden gesteld van het ver- ling en door getuigenblij kt volgens een loop van de plannen en waarin tevens een aantal verzoeken /werden gedaan voor gemeentelijke medewerking. Uitgebreide publikaties in het Weekblad voor Waddinxveen op 6 en 27 oktober en 10 november 1982 van de aan de Jan Dorrekenskade-Oost 72 wonende ama teur-historicus C. Neven over de wor dingsgeschiedenis van Waddinxveen vormden voor burgemeester C. M. van der Linden aanleiding zich bij de in Oegstgeest wonende hoogleraar prof, dr. Hvan der Linden nader op de hoog te te stellen over de juistheid van de stichtingsdatum. De brief is een reactie op het schrijven van de initiatief- en coördinatiewerk- groep van 29 december, waarin B. en W. In de eerste helft hielden TOOS en haar opponent Dunkinn elkaar aardig in evenwicht. Maar naarmate de wed- “De PvdA-fractie heeft dit gesprek strijd vorderde nam de agressiviteit met de bewoners uit deze wijk ze- van TOOS toe. Via 20-20 (ruststand) ker zinvol gevonden. Afgesproken is kwamen zij daardoor op een 36-28 dat via iemand die zich hiervoor op- voorsprong. Een voorsprong die in de gaf de antwoorden op een aantal vra gen schriftelijk door de fractie ge geven zullen worden,” aldus raadslid Bep Vermeij. Er zal worden geiinproviseerd met beweging en ook met klank, met hun stem en met eenvoudige slag- en me- lodie-intrumenten. Het in zo’n vroeg stadium stimuleren van de creativiteit van kleuters werpt niet alleen vruchten af bij een latere studie op een instrument, maar le vert een belangrijke bijdrage aan de hele persoonlijkheidsvorming van het kind. In de lessen zal deze “theorie” er niet dik bovenop liggen; dan gaat alles spelenderwijs. De lessen kleuterritmiek worden elke vrijdag tussén vier en vijf uur gegeven. De kosten bedragen 38,- per kwartaal. Er wordt les gegeven in een groep van ongeveer 12 kinderen. Voor kleuters van buiten Waddinxveen bedragen de kos ten 57,- per kwartaal. Dr. J. C. Kort noemt deze eerste groep Waddinxveners ’’Nikolaas Gnepwijk en Herbaren van Aalsmeer en Woubrecht en hun verwanten” - de laatst aangehou den "vertaling" spreekt van Nikolaas van Gnephoek c.s. De Graaf van Hol land, Floris de Vierde, verkocht hen als 24-jarige en tussen verschillende oorlo gen tegen andere gewesten door "het land dat genoemd wordt Waddinxveen, dat ik vrij houd tussen Piklede en het land van Jakelinus, strekkend van de Gouwe zes voorling omhoog in het veen, voor 200 pond hollands”. Het college van Burgemeester en wet houders heeft de Stichting Waddinxveen 750 Jaar alvast laten weten over te zullen gaan - behoudens goedkeuring door de gemeenteraad - tot een verdubbeling van het eventuele batige saldo van de stich ting, indien dit saldo ten goede komt van het restauratiefonds Remonstrantse Kerk. Dit uit 1836 stammende kerkgebouw aan de Zuidkade in Waddinxveen moet al sinds 1978 dringend gerestaureerd wor den. De kosten hiervan werden laatste lijk geraamd op 900.000,-. Voor dit karwei, datbesteksklaarisen LOlOman- weken zal vergen, is door de plaatselijke remonstrantse gemeente al 30.000,- ingezameld. De Waddinxveense Remonstrantse Kerk is intussen één van de 15 proefpro jecten van de actie ”Het verleden her stellen geeft werk voor de toekomst” van een 17-tal gemeenten (waaronder Wad dinxveen) dat zich heeft verzameld in de Groep Gemeenten Zuid-Holland. WADDINXVEEN Na de misstap tegen Zoebas hebben de, dames- junioren van TOOS-basketbal hun overwinningenreeks voortgezet. ziekvak dat enerzijds bestaat uit mu ziek en anderzijds uit beweging. Klank wordt zichtbaar gemaakt in beweging en ook andersom wordt be weging ongezét in klank. Er is steeds een wisselwerking tussen dans (bewe ging) en klank (muziek). Juist deze koppeling tussen dans en muziek sluit erg goed aan bij de beleving van muziek van jonge kinderen. Zij ervaren in muziek, behalve sfeer, vooral het ritme, dus de beweging. Klank en beweging vormen de belang rijkste componenten van de muzikale ervaring van kleuters, en hier liggen dus de beste handvaten voor het be gin van het muziekonderwijs. Maar er gebeurt nog meer. In de rit- mieklessen zal ook aandacht worden besteed aan stemvorming. Hiervoor worden bestaande en door de kinde ren zelf gemaakte liedjes gebruikt. WADDINXVEEN - Tussen de eerste, op maandagmiddag 13 december 1982 in het Waddinxveense gemeentehuis gehouden, bespreking over Waddinxveen 750 jaar en de gisteren - dinsdag 25 januari 1983 - aan het Raadhuisplein gehouden persconferentie, waar de plannen werden gepre senteerd - zit maar zes weken. Na de oriënterende besprekingen van het begin resteerden er eigenlijk maar een viertal weken voor het opzetten van een aantrekkelijk feestprogramma en het financieel rond krijgen hiervan. Hoe dat de kersverse Stichting Waddinxveen 750 Jaar is gelukt blijkt uit het volgende. CONTACTMAN "Overigens zullen in verband met de fi nanciële positie geen kosten voor reke ning van de gemeente kunnen worden genomen. Wel zijn wij bereid voor ver gaderingen van de werkgroep - zo moge lijk - vergaderruimte in het gemeente huis beschikbaar te stellen”, aldus het college, dat als contactpersoon tussen de stichting en B. en W. hebben aangewe zen de heer W. F. Meijer, chef Algmene Zaken, die bereid is zoveel als mogelijk en nodig contact.met de stichting en de werkgroep te onderhouden. Ten behoeve van secretariaatswerk- GOUDA In het handelsregister van de kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is nieuw ingeschreven Beleggingsmaat schappij Zwijgers BV, Waddinxveen. Omschrijving bedrijf: de verkrijging, vervreemding en exploitatie van ver mogenswaarden en het deelnemen in, steun verlenen aan, het financieren van en het voeren van de directie over andere vennootschappen enz. Maatschappelijk kapitaal f. 175.000,- waarvan geplaatst/gestort f. 35.000,-. Directeur: C.M. Zwijgers te Wad dinxveen. Commissaris: J. Zwijgers te Waddinxveen. GRAAF FLORIS IV Op die dag verkocht Graaf Floris de Vierde een stuk grond aan de Gouwe aan ’’Nicolao de gnepwich et Horbardo de Aelsmere et Woubrecto et ecrum consanguineis”, zoals de Latijnse tekst van het in het Algemeen Rijksarchief in Den Haag aanwezige afschrift van de voor Waddinxveen hét bewijs vomende oorkonde uit 1233 volgens de transcrip tie van L. Ph. C. vn den Bergh luidt. GETUIGEN Floris de Vierde was getrouwd met Machteld van Brabant. Als "domina Machteldis comitessa Hollandie” wordt zij in de Waddinxveense oorkonde on der de getuigen vermeld. Dat deze oor konde is gedateerd was geen vanzelf sprekende zaak, want lang niet alle oor konden uit de regeringsperiode van Flo ris de Vierde (1222-1234) zijn hiervan voorzien. tiende, die jaarlijks 80 maat graan be draagt, en dat in plaats van een bede van 12 pond. Maar indien een mijner schot- plichtigen zich in het gebied vestigt, zal die zijn oude bede betalen. En opdat dit gldig blijft, heb ik dit geschrift bekrach tigd met mijn zegel. Getuigen zijn: vol gen namen... Gegeven is het jaar 1233 in de maand april woensdag na Misericordia”. (Mise- ricordia is de tweede zondag na Pasen). Naar aanleiding van de brief van de initi atief- en coördinatiewerkgroep besloten B. en W. de vanavond (woensdag 26 ja nuari) voor het eerst dit jaar vergaderen de Waddinxveense gemeenteraad voor te stellen de navolgende kosten voor re kening van de gemeente te nemen: a. kosten van "n herdenkingsbijeen komst (bijzondere raadsvergadering) - raming 10.000,-; b. 15.000,-in de kosten van een tv-uit- zending, waarvoor inmiddels een mach tiging is aangevraagd; c. een verdubbeling van het eventuele batige saldo van de Stichting Waddinx veen 750 Jaar indien dit saldo ten goede komt van het restauratiefonds Remon strantse Kerk. WADDINXVEEN De uitbreiding van het buurtcentrum ’t Ketel huis - aan de orde in het nieuwe ontwerp-bestemmingsplan Von- delwijk ’82 - is druk besproken tijdens het openbaar fractieberaad van de PvdA, vorige week maandagavond in De Pionier aan de Tol lenslaan. Ter plekke werd zelfs een nieuwe tekening gemaakt van de gedachte uitbreiding, die gunstiger zou zijn voor de omwonen- WADDINXVEEN - Bijna alle door de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven tijdens de jaar lijkse kerstboomverbranding van woensdagavond 5 januari aan de Ka naaldijk uitgelote waardebonnen van f. 5.— tot f. 20,— zijn inmiddels af gehaald aan het Raadhuisplein. Slechts 3 bonnen liggen nog te wach ten tot ze door de winnaar (winna res) worden afgehaald, te weten een waardebon van f. 5,— gevallen op lot nr. 750 groen, een waardebon van f. 7,50 op lot nr. 966 wit en een waardebon van f. 15,— op lot nr. 708 groen. Deze prijzen kunnen nog tot 15 fe bruari a.s. worden opgehaald op het kantoor van Openbare Werken in het raadhuis (2e etage). De hoofdprijs, een waardebon van f. 20,—, ging naar Holger van Langelaan. Wat betreft het grootste aantal ingeleverde bomen, kan thans ver meld worden dat Ronald van den Ak ker, Marco de Frankrijker en Marco van ’t Wout goed waren voor elk 160 bomen. Een goede tweede werd Alexander Kers met 112 bomen en als nr. 3 kwam uit de bus Robert Luykx met 66 bomen. Zij werden allen bedacht met een waardebon. Gevaarlijke verkeerssituatie bij de Noordtunnel, wanneer vrachtwagen combinaties te ver doorgereden zijn en noodgedwongen moeten keren. Het hol klinken van de weg nabij de Noordtunnel, zou er een “gat” in wording zijn? Het vermeerderen van speelgele- genheid voor jonge kinderen in Wad dinxveen-Noord door het verbeteren van de speeltuin ’t Vondelparkje. Een aantal bewoners heeft zich bij ’t Ketelhuis aangemeld om medewer king te verlenen om zo de onkosten te verminderen. Uit de in het gemeentehuis gevoerde bé- ter W. G. van Baarle en secretaris B. J. sprekingen viel al gauw de algemene Woudenberg. WADDINXVEEN Koster N. Metse laar van de Goudse St. Janskerk heeft vorige week donderdagavond in het Anne Frank-centrum voor een geïn teresseerd publiek van ouderen zijn 500 dia’s van de beroemde Goudse Glazen laten zien. Dit dia-klank- beeld werd vertoond op initiatief van de culturele commissie van de Stich ting Dienstverleningscentrum Wad dinxveen. Zoals de heer Metselaar in zijn in leidend praatje vertelde zijn de Goud se Glazen voor velen, ook voor de Waddinxveners, een begrip. Dat dit niet voor iedereen zo is bleek uit het i verhaal van de koster dat hij na het einde van de rondleiding door de kerk de vraag kreeg, waar nu die Goudse Glazen zijn en men dus aan een ander soort glas had gedacht. De St. Janskerk, gewijd aan Johannes de Doper, heeft een lengte van 123 meter en is de langste kerk van Ne derland. De Goudse Glazen, die 400 jaar geleden gemaakt zijn door o.a. de glazeniers de gebroeders Crabeth, dienden in eerste instantie als boek voor iedereen die de bijbel niet kon lezen. Van de Glazen zijn de originele pa tronen of kartons nog aanwezig. Ze worden bewaard in tinnen kokers zo dat men de Glazen altijd aan de hand van deze patronen weer kan restau reren. Vlak voor de Tweede We reldoorlog zijn de Goudse Glazen uit de kerk gehaald en na eerst bij boe ren en in bankkluizen ondergebracht te zijn werden ze later in bunkers van de waterleidingduinen te Zand- voort bewaard. De koster liet de 80 aanwezige oude ren niet alleen de dia’s van de Glazen met bijbelse voorstellingen zien, maar ook die van het ontzet van Leiden - dat prachtig weergegeven werd op het glas. De laatste serie dia’s bestond uit plaatjes van de restauratie en het bezoek van koningin Juliana aan de St. Janskerk. In de pauze was er de mogelijkheid om bij de vrouw van de koster raam- hangers van de Goudse Glazen en kaarsen met de afbeelding van de St. Janskerk te kopen, zodat na de ze prachtige dia-avond velen met een blijvende herinnering naar huis gin gen. WADDINXVEEN - In de Streekmu ziekschool aan de Zuidkade is na de Kerstvakantie enthousiast gestart met lessen kleuterritmiek voor 5-jarigen en ouder. Tot voor kort konden alleen kinderen vanaf zeven jaar op de muziekschool terecht voor lessen algemene muzikale vorming (AMV). Slechts in bijzondere geval len kon van deze leeftijdsgrens wor den afgewëken. Maar ook voor nor maal begaafde kinderen is het belang rijk om zo vroeg mogelijk met de ontwikkeling van muzikale vermo gens te beginnen. “Vandaar dat wij het plan hebben opgevat om te star ten met een cursus kleuterritmiek voor kinderen van 5 en 6 jaar oud,” aldus de muziekschooldirecteur. Wat is kleuterritmiek? Het is een mu- WADDINXVEEN - De Stichting Openbare Bibliotheek in Waddinx veen, met vestigingen aan de Julia na van Stolberglaan en aan het Jan van Bijnenpad en beschikkend over een bibliobus in de St. Victorwijk, heeft door van gemeentewege in de subsidie aangebrachte bezuinigingen de contributie per dinsdag 1 februa ri verhoogd. “Evenals andere instellingen wordt ook de openbare bibliotheek dit jaar VEEL AANBIEDINGEN VAN van de gemeente,” aldus het stich tingsbestuur. bedrag kan alleen gehaald worden van de boekenpost wat betekent dat het aantal boeken wat aangeschaft kan worden zal verminderen. Om het tekort enigzins te beperken heeft het bestuur van de openbare bibliotheek besloten de contributie te verhogen,” aldus een toelichting van het biblio- theekbestuur. Vanaf 1 februari gelden de volgende tarieven: - volwassenen vanaf 18 jaar: f. 18,— per jaar - bejaarden en houders van een CJP: f. 10,— per jaar - bejaarden met Pas 65: f. 2,50 per jaar. WADDINXVEEN - Na afloop van de zaterdagmiddag gespeelde voetbal wedstrijd Be Fair-Geinoord werden de winnende nummers van de tweede trekking van de Actie Zonlicht be kend gemaakt. De gelukkige winnaars bleken beide aanwezig te zijn. P. Glasbeek met lotnummer 1174 ging met twee prachtige fietsen gelevert door Frans Versluis naar huis en K. v/d Sluijs met lotnr. 1181 was de winnaar van de door fotozaak de Rooy geleverde filmapparatuur. ,ö(l missaris der Koningin mr. M. Vrolijk, die toen op werkbezoek was in Waddinx veen. Ook toen al bleek dat met gewoon onderhoud het kerkgebouw niet meer valt te redden. Het huidige kerkgebouw is het vierde in de historie van de Waddinxveense rem onstranten en werd in gebruik genomen op 31 juli 1836 door ds. G. Brandt Maas. De eerste steen werd gelegd door F. van Vollenhoven, een voorouder van de man van prinses Margriet. Het interieur van het kerkgebouw is op getrokken in een typisch Empire-stijl. De preekstoel is van 1780 en afkomstig uit de in 1814 afgebroken tweede kerk. Het orgel is nog ouder en van onbekende herkomst. Het avondmaal-zilver stamt van 1718 en het doopvont van 1849. De Remonstrantse Kerk is één van de twee officiële monumenten in Waddinx veen, die voorkomen op de Monumen tenlijst van de Rijksdienst voor de Mo numentenzorg van het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (het voormalige CRM). Het andere officiële monument is de her vormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost in Waddinxveen, die laatstelijk voor de tweede maal werd gerestaureerd. De Brugkerk - een neoclassicistisch gebouw - dateert uit 1837 en is dus een jaar jon ger dan de Remonstrantse Kerk. Maandagmiddag 13 december 1982 ver- (vennootschapsdirecteur en uitgever) en gaderde in het Waddinxveense gemeen- F. J. van der Steen (secretaris tehuis voor de eerste maal een aantal, Sportweekcomité Waddinxveen). daartoe door burgemeester C. M. van DAGELIJKS BESTUUR der Linden en de journalist B. J. Wou- In de derde vergadering werd besloten te denberg uitgenodigde, Waddinxveners komen tot de oprichting van een "Initi- om te bespreken welke activiteiten ont- atief- en Coördinatiewerkgroep Wad- plooid zouden kunnen worden in het ka- dinxveen 750 jaar”, waarin zitting na der van Waddinxveen 750 jaar. men mevrouw Anneke van de Akker Er zouden daarna nog drie van deze bij- (Tesselschadelaan 5), W. G. van Baarle eenkomsten in het gemeentehuis wor- (Peuleyen 118), mevrouw Dini van den gehouden op 20 en 27 december en Doorn-Hoogendoorn (Chopinlaan 30), H. van Gelooven (Chopinlaan 12), me vrouw Dorenda Gerts (Ringvaartsingel Aan deze vier oriënterende besprekin- 1), G. P. Kraijesteijn (Heemraadweg gen hebben in totaal een 20-ta'l Waddinx- 50), J. Baas (Oranjelaan 5), F. J. van der veners deelgenomen. Steen (Vijverlaan 43), J. B. Veldwijk Bij het eerste overleg waren aanwezig C. (Noordkade 105), C. Visser (Henegou- de Bas (middenstandsvoorzitter), C. werweg 12), B. J. Woudenberg (Peu- Dijkshoorn (CDA-raadslid en uitvoe- leyen 144) en mevrouw Carla Wijbenga- rend secretaris ondernemerskring Indu- Broug (Jan Dorrekenskade-Oost 62). strieel Contact Waddinxveen), H. van De initiatief- en coördinatiewerkgroep Gelooven (voorzitter Sportweekcomité wees unaniem als leden van het dagelijks Waddinxveen), J. in ’t Hol (notaris), G. bestuur aan W. G. van Baarle, voorzit- P. Kraijesteijn (penningmeester mid- ter, C. Visser, administrateur, B. J. denstandsvereniging en voorzitter win- Woudenberg, secretaris, mevrouw Carla kelcentrum Brug), J. Meuleman (ge- Wijbenga-Broug, lid, en J. Baas, lid. Dit meentesecretaris), C. Neven (amateur- vijftal heeft ook zitting genomen in de historicus), J. P. van Oosten (voorzitter Stichting Waddinxveen 750 Jaar, waar- ondernemerskring Industrieel Contact van de stichtingsacte gistermorgen (dins- Waddinxveen), F. M. van Tol (oud-wet- dag 25 januari) ten kantore van de Wad- houder en lid van de voormalige Stich- dinxveense notarissen J. in ’t Hol en mr. ting Oud-Waddinxveen), J. B. Veldwijk P. L. van der Meulen is getekend. t net zal worden gebruikt op briefpapier, vlaggen en dergelijke. zaamheden voor de Stichting Waddinx veen sen 8.30-12.30 uur en van 13.30-Ï7.00 uur gebruik gemaakt van een spreekka mer op de afdeling Algmene Zaken van de gemeentesecretarie. Uit dit'alles blijkt wel de hartelijke steun die het pond een week voor Cathedratio Petri Waddinxveense gemeentebestuur ver- en 50 pond op St. Laurens daarna zullen leent aan de groep Waddinxveners die betalen. Bovendien zullen zij jaarlijks zich heeft belast met de voorbereiding op St. Maarten een bede geven van 10 van feestelijkheden in het kader van de viering van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen. conclusie te trekken dat er reden bestaat om in 1983 bij de wordingsgeschiedenis DOELSTELLING van Waddinxveen stil te staan, omdat De in Waddinxveen gevestigde stichting, deze plaats op 20 april 750 jaar blijkt te die is aangegeven voor onbepaalde tijd, bestaa. heeft ten doel "het organiseren en uit- Gewerkt is echter wel aan een betrekke- voeren van activiteiten verband houden- lijk sober feestprogramma, gelet op de de met het zevenhonderd vijftig jaren huidige financieel-economisch moeilijke bestaan van Waddinxveen, zomede al tijd. Bovendien werd mede als uitgangs- hetgeen daarmee verband houdt of daar- punt gekozen dat de uit te voeren activi teiten moesten bijdragen tot een groter historisch besef over de geschiedenis van de eigen woonplaats. Notaris J. in’f Hol verklaarde zich al in (40), administrateur, journalist B. J. een vroeg stadium bereid om de helpen- Woudenberg (36), secretaris, mevrouw de hand te bieden bij het opstellen van C. Brough (42) en vennootschapsdirec- concept-statuten van de Stichting Wad- teur J. Baas (42). In artikel.9 van de dinxveen 750 Jaar. Deze door de initi- stichtingsacte is geregeld dat bij liqüida- atief- en coördinatiewerkgroep goedge- tie van de stichting het eventueel batig keurde statuten zijn dinsdagmorgen 25 saldo ten goede zal komen aan een door januari officieel getekend door voorzit- het bestuur nader aan te wijzen doel. laatste minuten echter maar ternau wernood gehandhaafd kon worden: 42-40. Topscoorsters waren Bernice Posthumus en Ellen Geerts. Aanstaande vrijdagavond spelen de heren-senioren 1 de belangrijke wed strijd tegen het Delftse Fun. Een overwinning'is noodzakelijk om aan sluiting te houden bij de sub-top. Eveneens om 20.45 uur spelen de dames-senioren tegen Leiderdorp.

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 13