Mevrouw S. IJ van der Linden reikt bloemen uit Succesvolle acties In Waddinxveen hebben op MAVO/LTO-school 580 mensen geen baan Plan: Wekelijkse tv- uitzending op woensdag Van Ginkel vertoont Brabantse kleurenfilm Aan vooravond Valentijndag Een jaar geleden waren er dat nog 330 VALENTIJNDAG 1983 Leerlingen van muziekscholen concerteren in de Kruiskerk Brief aan gemeentebestuur met verzoek om medewerking Waddinxveners werken aan oprichting Stichting Lokale Omroep Waddinxveen ■RW 9 PW WWPPWW WH WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 JANUARI 1983 Uitknippen Naam: Adres: Reden: Uitknippen •h b 4 A i (Deze bon kunt u tot en met vrijdag 4 februari 1983 inleveren bij: - bloemsierkunst Arti-Fleur aan de Passage - reis- en passagebureau Van Ginkel BV aan de Passage - Party Home aan de Passage of - Weekblad voor Waddinxveen aan de Oranjelaan 9 Volgens mij dient de volgende plaatsgeno(o)t(e) in aanmerking te komen voor een bloemenhulde op Valentijndag 1983 op maandag 7 februari in Party Home. Mevrouw S. IJ. van der Linden- Taekema. (Foto: Archief Weekbald voor Waddinxveen). WADDINXVEEN/GOUDA - Het jaar 1982 werd in Waddinxveen afgesloten met 580 mensen zonder betaalde baan. Een jaar eerder r nog - volgens een opgave van het Gewestelijk Ar- (GAB) in Gouda - 330. In 1981 welgeteld 218 man r nu zuinig met energie verstandig voor morgen! waren dat er noi beidsbureau nen en 112 vrouwen, thans 413 mannen en 167 vrouwen. WADDINXVEEN - Mevrouw S. IJ. van der Linden-Taekema zal maan dagavond 7 februari om acht uur in Party Home aan de Passage aan de vooravond van Valentijndag (maandag 14 februari) de sinds 1974 gebrui kelijke bloemenhuldes uitreiken aan een vijftal Waddinxveners, die zich in hun omgeving op bepaalde wijze verdienstelijk hebben gemaakt. De echt genote van Waddinxveens burgemeester C. M. van der Linden doet dit op verzoek van het organisaticomité, dat bestaat uit de heren H. J. Zeypveld (bloemsierkunst Arti-Fleur), T. Ververs jr.(Party Home), A. G. M. van Ginkel (/eis- en passagebureau Van Ginkel BV) en B. J. Woudenberg WADDINXVEEN De protestants-christelijke scholengemeen schap voor MAVO/LTO “Koningin Wilhelmina” aan de Sniepweg heeft in de laatste tijd vijf succesvolle acties gevoerd, zo blijkt uit het laatst verschenen informatiebulletin van de Waddinxveense school, die wordt geleid door de heren J. Willemstein (directeur), G.C. van Drunen (adjunct-directeur LTS-afdeling) en H. van ’t Spijker (adjunct-directeur MAVO-afdeling tevens plaatsvervangend directeur). WADDINXVEEN De oprichting van de Stichting Lokale Om roep voor Waddinxveen en Omstreken gaat vaste vormen aanne men. Dat blijkt uit een maandag gestuurde tweede brief van de Waddinxveners J.F. Speetjens, J. Kuper en E. Krösschell-Koop- mans aan het college van Burgemeester en Wethouders en de ge meenteraad. Al in de op 30 december 1982 verstuurde eerste brief werd melding gemaakt van de plannen om te komen tot de oprich- i een Stichting Lokale Omroep. De tweede brief is bedoeld gemeentelijke steun te verkrijgen voor het bij het ministerie Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC) aanvragen van zendmachtiging om te komen tot een televisieprogramma en aantal radioprogramma’s, uit te zenden via de Waddinxveense ting van om van een een t o Centrale Antenne-Inrichting (CAI). AI geruime tijd worden door een groep initiatiefnemers voorbereidin gen getroffen om te komen tot de stichting van een lokale Waddinx veense omroep gericht op onze streek. De doelstelling van deze om roeporganisatie zal zijn: het verzor gen van radio- en televisie-uitzen dingen met enerzijds informatiever strekking en anderzijds amusement, beide betrokken op datgene wat leeft in de Waddinxveense gemeenschap. Informatieverstrekking zal tot uit drukking komen in voorlichting over plaatselijke actualiteiten, culturele evenementen, gemeentebestuursza- ken, sport en andere activiteiten. bood- commerciële Judith Ous- EXTRA KANAAL (bew. W. van Holten) GEEN ZEKERHEID TRADITIE VALENTIJN beroeps- MEDEZEGGENSCHAPSRAAD De jt in staat is betaalde voor De Koningin Wilhelminaschool, waar op dit moment geen vacatures zijn, al blijft het een groot probleem om be voegde en geschikte leerkrachten te vinden, beschikt over een voorlo pige medezeggenschapsraad die als volgt is samengesteld: Namens de ouders van de leerlingen: Mevr. L.M. Doornbos-de Boer, De Genestetlaan 18; mevrouw J. Feen- stra-ter Beek, Alpherbrink 25; C. de Rooy, Noordeinde 51c;J. van Vuren, Brugweg 26. Namens het onderwijzend personeel: L.J.A. Links, Pr, Bernhardstraat 29 (Moordrecht); A. Prevosth, Peuleyen 34; B. Verdonk, Jaagpad 12-13 (Gou da). Namens het niet-onderwijzend perso- A.J.M. van Dijk, Groenlust 34 (Gou da), Adviseur: J. Willemstein, Mozartlaan 81. Op het programma van de Valentijn- bloemenhulde 1983 staat niet alleen het in de bloemetjes zetten van Waddinxve- ners. Er zal maandagavond 7 februari in Party Home aan de Passage ook en va kantiefilm worden vertoond door reis- en passagebureau Van Ginkel BV. Daarna is er een gezellig samenzijn met een drankje. De avond is voor een ieder vrij toegankelijk. Op de MAVO/LTO-school hebben, ondanks allerlei door de overheid aangekondigde bezuinigingen op on derwijsgebied, alle lessen gewoon doorgang gevonden, vertelt de heer Willemstein. “In een gezamenlijk overleg tussen bestuur en medewer kers is het grote ongenoegen over de te verwachten maatregelen schrifte lijk bekend gemaakt bij de minister, de diverse fracties van de politieke partijen, de besturenraad en de ouders. Hierdoor heeft er geen werk onderbreking plaatsgevonden.” bijna een verdubbeling ten opzichte van 1981 (toen 440). Naar verhou ding is het aantal jongens in een jaar gestegen van 153 tot 332, dat wil zeggen met 116 procent en het aan tal meisjes van 287 tot 524, ofwel met 83 procent. Bij de jongens is het aantal school verlaters boven de 18 jaar naar ver houding sterker toegenomen dan bij de meisjes. Vergeleken met novem ber 1982 is de werkloosheid onder schoolverlaters met 103 gedaald, na melijk van 959 tot 856. Die daling heeft zich voor het groot ste deel voltrokken in de leeftijds groep tot 19 jaar (-32 jongens en -55 meisjes). In de leeftijdsgroep van 19 t/m 22 jaar nam het aantal jongens af met 16 en bleef het aantal meisjes gelijk. gemiddelde werkloosheid van mannen was in 1982 bijna 4 maal zo groot, die voor vrouwen bijna 3 maal zo groot als in 1979. NIEUWE DEFINITIE Met ingang van 1983 zal bij de op gave van de werkloosheid van de nieuwe definitie worden uitgegaan. Tot nu toé werden alleen die werklo zen geteld die beschikbaar en bemid delbaar waren voor een baan voor tenminste 25 uur per week. Vanaf nu is de omschrijving ruimer; iedereen uitzendingen vanuit studio elders in Waddinxveen worden met de CAL Opnames kun nen vooraf gemaakt worden met be hulp van (reeds) ter beschikking ge stelde semi-professionele apparatuur. dinxveners, die sinds 1974 in de bloemet jes zijn gezet ook ditmaal aanwezig zou den willen zijn. Het programma van de avond bevat een toespraakje namens het comité Valentijnsdag, de uitreiking van de bloemen door mevrouw Van der Lin- den-Taekema, de vertoning van een film door het reis- en passagebureau Van Ginkel BV en een gezellig samenzijn. VEEL GOEDS De Valentijnbloemenhulde is bestemd voor Waddinxveners, die misschien nog nooit in de belangstelling hebben ge staan, maar toch ontzettend veel goeds doen in de gemeenschap waarvan zij deel uitmaken. Een bijzonder bloemetje dus voor mensen, die meestal niet aan de weg timmeren en hun werk zó onopval lend mogelijk doen. zal het gebruik van de Centrale An tenne Inrichting (CAI) op een der gelijke manier een waardevolle aan winst betekenen als aanvulling op be staande informatiekanalen. Zoals ook op landelijk niveau veel waarde ge hecht wordt aan een plurifom me- diabestand, zo zal ook het medium radio en televisie naast plaatselijke en regionale schrijvende pers voor de bevolking van belangrijke betekenis zijn. Tevens zijn een aantal bijkomende voordelen te noemen die het vermel den waard zijn. Gezien de opzet die het voorlopig stichtingsbestuur voor ogen staat, namelijk een daadwerke lijke betrokkenheid van de bevolking bij het functioneren van de omroep, zal het grootste deel van de werk zaamheden door vrijwilligers gedaan moeten worden. Deze activiteiten kunnen een aanvulling zijn op de Va caturebank Vrijwilligerswerk en daar mee een aantal mensen in staat stel len zich op deze manier zinvol voor De meest complete oplossing is het uitkiezen van een nieuw kanaal op de UHF-band waar nu slechts 3 pro gramma’s te zien zijn. Hiertoe is evenwel in het hoofdstation een mo- dulator/omvormer/versterker nodig om het signaal op de tussenband de wijken in te sturen (kosten ong. f. 6.000,- incl. installatie excl. BTW). Daarnaast moet dit signaal in de wij ken omgevormd worden van de transport-frequentie naar de uiteinde lijke kanaal-frequentie op de UHF- band (kosten ong. f. 3.000,— incl. installatie excl. BTW per wijksta- tion). Uiteindelijk is dit de meest De Koningin Wilhelminaschool telt 70 kandidaten voor het centraal schriftelijk examen van de MAVO- afdeling, welke examens tussen 3 mei en 16 mei van dit jaar zullen worden afgenomen. Voor het eerst zullen er diploma's op C- en/of D-niveau wor den uitgereikt. Het aantal kandida ten van de LTS-afdeling omvat 17 van de afdeling Bouwkunde, 22 van de afdeling Installatietechniek en 19 van de afdeling Mechanische tech niek. die wenst en werkzaamheden te verrichten tenminste 20 uur per week. Volgens de nieuwe definitie worden nu ook meegeteld degenen die (nog) niet beschikbaar zijn voor bemidde ling, bijvoorbeeld door ziekte of om dat gewacht wordt op een keuze- of medisch advies. Ruim de helft van de nieuwe werk lozen bestaat uit cliënten die niet be middelbaar worden geacht. Het be treft bijv, personen, die tot hun pen sionering een afvloeiingsregeling ge nieten. De werkloosheid in het ge west Gouda stijgt als gevolg van de nieuwe definitie met meer dan 1000. Volgens de oude definitie bedroeg de werkloosheid eind december 4444 mannen en 1828 vrouwen. Exclu sief de nieuwe werklozen in verband met verschuiving van de urengrens zouden die aantallen volgens de nieu we definitie 5201 mannen (plus 17 procent) en 2034 vrouwen (plus 11 procent) zijn. VACATURES De vraag naar personeel daalde met 28. Er zijn minder vacatures voor bouwvakpérsoneel (-6), agrarische medewerkers (-5), handelspersoneel (-13), onderwijsgevenden (-6) en so- ciaal-geneeskundig personeel (-4). De vraag naar metaalbewerkers en kan toorpersoneel handhaafde zich. 36 Procent van de vacatures betreft ad ministratieve medewerkers. Die 88 vacatures leveren een verhouding op van 1 vacature op 70 werklozen. Deze explicatie is noodzakelijk om te komen tot enige alternatieven voor de verzorging van een lokaal televi- sie-programma. Een dergelijk pro gramma moet aangeboden worden in de vorm van een video-signaal (d.w.z. nog niet gemoduleerd op een fre quentie), zoals dat bijvoorbeeld van een video recorder of een video camera komt. Dit signaal moet aan geboden worden in het CAI-gebouw aan de Staringlaan. samenleving. Zo snel mogelijk zul len ook vertegenwoordigers van Bos koop en Moerkapelle hierbij betrok ken worden. De stichting heeft ten doel: het ver vaardigen en uitzenden van radio- en televisie-programma’s voor Waddinx veen en omgeving' over plaatselijke en regionale aangelegenheden, cultu rele evenementen, gemeentelijke za ken, kerkelijke activiteiten en derge lijke. De stichting zal trachten haar doel te bereiken zonder winstoog merk anders dan wat bestemd is voor het maken en uitzenden van programma’s. De uitvoering van de werkzaamhe den zal voor een groot deel berus ten bij vrijwilligers die later eventueel begeleid kunnen worden door een (part-time) medewerker. Deze zal te vens moeten zorgen voor assistentie aan en opleiding van de vrijwilligers om een zeker professionalisme te handhaven. Deze vrijwilligersactivitei- ten worden ook door de OLON (Or ganisatie van Lokale Omroepen in Nederland) voorgestaan. Naast de stichting zal een vereni ging opgericht worden: Vereniging van Vrienden van de Lokale Omroep Waddinxveen en Omstreken. Deze vereniging zal zorgen voor de daad werkelijke betrokkenheid van zoveel mogelijk groeperingen. Er zullen nau we banden bestaan tussen beide or ganen en deze zullen gezamenlijk voor een redactie-raad zorgen die programmatische verantwoordelijk heid zal dragen. (Weekblad voor Waddinxveen). Het is een traditie geworden dat de voor het tiende jaar uit te reiken Valentijn- bloemenhuldes op een bijzondere ma nier worden uitgereikt. Voor het uitrei ken van de bloemen deed het comité in de afgelopen jaren - wegens organisato rische omstandigheden konden in 1976 geen bloemenhuldes worden uitgereikt - onder meer een beroep op mevrouw A. H. Smallenbröek-van Eek, wethouder mevrouw L. M. Oosterbroek-Waag- meester en mevrouw R. van Gent, echt genote van de toenmalige PvdA-wet- houder. De vijf namen die voor een een bloemenhulde in aanmerking kwamen zijn steeds opgegeven door Waddinxve ners. De avond in Party Home is voor een ie der gratis toegankelijk. De organisato ren hopen dat ook de meer dan 40 Wad- In elk geval heeft Valentijn in Engeland verreweg de langste traditie. Shakespe are laat Ophelia in Hamlet er zelfs een rijn over opzeggen: ”To morrow is St. Valentine’s day - all in the morning beti mes - And a maid at your-winddow - to be your Valentine”, waarin iets doorsche mert uit het oude volksgeloof dat het eerste meisje dat een man op Valentijn dag ziet nadat hij wakker is geworden, eeris zijn vrouw wordt. De kaartjes of anonieme liefdesverklaringen die ver- blijkbaar onuitputtelijke kloostertuin een bloemetje voor zijn cliënt als extra bewijs van zijn goede bedoelingen en vriendschap. Vandaar die bloemenhulde op Valentijndag, zodat er mensen in het zonnetje gezet kunnen worden die hun werk zonder ophef en vaak onder moei lijke omstandigheden moeten doen. een transport-frequentie in de tussen band. Transport over de kabel met een (hogere) UHF (Ultra High Fre quency) zou kwaliteitsverliezen ver oorzaken. In de wijken worden de ze signalen (in 19 wijkschakelkasten) omgezet in hun uiteindelijke fre quentie voor de abonnees. Toch is het overigens niet helemaal ze ker dat de middeleeuwse monnik de ech te broeder Valentijn is geweest. Zeker zal er in die tijd een kloosterling met die naam rond gelopen hebben, maar er zijn in de loop van de eeuwen vele Valentijns of Valentinussen geweest. Zo was er een vrome inwoner van Rome, die in 827 tot paus werd gekozen - hij stiert overigens al gauw daarna - die ook Valentinus heette en danig vereerd werd. Hij was niet dé Valentijn. Zelfs encyclopedieën komen er niet uit, omdat er over de iden titeit van ’’bloemenman” Valentijn aan de hand van historische bronnen geen zekerheid te krijgen is. Hij kan de Va lentinus uit de derde of de vierde eeuw geweest zijn, die al sinds de vierde eeuw in Rome en andere steden in Midden- Italië op de veertiende februari als mar telaar vereerd werd. Hij kan die priester in Rome, maar nog waarschijnlijker de bisschop van Terni geweest zijn, die tot schutspatroon tegen vallende ziekte uit geroepen werd. In de maand december 1982 is de werkloosheid in het gewest Gouda toegenomen van 5.893 tot 6.272, ofwel met ruim 6 procent. Die toe name deed zich vrijwel geheel voor onder de mannen (met 3 71), waar door het werkloosheidspercentage voor mannen nu de 8 is gepasseerd (8,5 procent). Het aantal werkloze vrouwen steeg met 8; het werkloosheidspercentage bleef 13,1 procent. Er is in vergelij king met vorige maand meer aanbod van bouwvakpersoneel (plus 176), metaalbewerkers (plus 51) en agra risch personeel (plus 52). Uit de Goudse GAB-gegevens blijkt dat de werkloosheid in deze streek 2026 hoger is dan een jaar geleden; die toename betreft 1403 langdurig werklozen en 620 cliënten die nog geen 6 maanden zonder werk zijn. Eind december 1981 was 41 procent van de werklozen langer dan zes maanden ingeschreven, nu is dat per centage 50 procent. De 15 tot het GAB Gouda behorende gemeenten met minder dan 15.000 inwoners komen op een gemiddelde van 43 procent, de grootste gemeente (Gou da) op 55 procent. SCHOOLVERLATERS Het aantal schoolverlaters zonder werk bedroeg eind december 856, draaien van verzoekplaten, prijsvra gen e.d.). 3. Eventuele schappen. Wanneer de wet dit toestaat is het denkbaar dat commerciële bood schappen gebruikt zouden worden om door meer middelen een grotere kwaliteit van de programma’s te be reiken. Dit element mag slechts een beperkt karakter hebben en zou in de vorm van zgn. “STER-blokken” uitgezonden moeten worden. In over leg met de autoriteiten zouden af spraken gemaakt moeten worden over de hoeveelheid en aard van de ze boodschappen. In een recent Zweeds rapport is aangetoond dat de schrijvende pers niet te lijden hoeft te hebben van deze opzet. Overigens is het heel wel denkbaar dat de mo gelijkheid van radio- of televisie reclame voor de Waddinxveense mid denstand een gunstige werking heeft door de koopkracht meer dan voor heen voor Waddinxveen te behouden. TECHNIEK De Waddinxveense Centrale Antenne Inrichting (CAI) is ingericht voor 8 kanalen. Deze kanalen zijn verdeeld- over een aantal frequentie-banden. Elke zender krijgt zo een eigen fre quentie zodat de TV-ontvangers op een frequentie een zender kunnen se lecteren. De zenders waarvan het signaal op de UHF-band ontvangen moeten worden, worden eerst omgezet op De ideale oplossing van een extra ka naal is voor radio zonder al te grote kosten te realiseren. Hiervoor moet alleen een modulator aangebracht worden in het hoofdstation. In de wijken is geen wijziging nodig. Een modulator kost (afh. van mono of stereo) een bedrag van f. 3.000,- f. 5.000,-. Uiteraard moet het. kie zen van de frequentie met de nodige zorg geschieden om te vermijden dat door harmonische afgeleiden de an dere stations in de band gestoord worden. TWEEDE KAMER KANAAL Een zéér eenvoudige (tijdelijke) op lossing is het gebruik van het kanaal met de telefoonlijn naar de Tweede- Kamer. Indien geen vergaderingen worden uitgezonden, kan zonder eni ge kosten de verbinding gemaakt WADDINXVEEN - Onder het motto “Lekker weg in eigen land” vertoont het Waddinx veense reis- en passagebureau maandagavond 7 februari in Party Home aan de Passage een fraaie kleurenfilm over Noord- Branbant. Dat gebeurt tijdens de voor het tiende jaar uitrei ken van bloemenhuldes aan een vijftal zich verdienstelijk ge maakt hebbende Waddinxve ners aan de vooravond van Va- lentijndag (maandag 14 fe bruari). De Nederlandse film, die 20 minuten duurt en beschikbaar is gesteld door de Rijksvoor- lichtingsdienst, voert de toe schouwers kris-kras door het Brabantse land. Cultuur historische monumen ten, oude ambachten, zeden en gewoonten en de alles over heersende, prachtige natuur wisselen elkaar regelmatig af. WADDINXVEEN Leerlingen van de muziekscholen in Waddinxveen en Gouda zullen vrijdagavond 11 februa ri om half acht een concert geven in de gereformeerde Kruiskerk aan de Passage in Waddinxveen. De toegang tot dit concert is gratis. Aan de uit gang wordt er wel een collecte ge houden ter dekking van de kosten. Het programma van dit concert ziet er als volgt uit: Orgel: 1. Frank van Eeuwen: Toccata en fuga in d BWV 565 (J. S. Bach) 2. Désiree Lagrouw: Wohl mir dasz ich Jesum habe (J. S. Bach) 3. Hermien Hofman: Passacaglia in d (D. Buxtehude) Orgel en dwarsfluit: 4. Hermien Hofman en soren: uit Concerto da chiesa: (P.G. Per- golesi) Grave Andante Allegro .Orgel: 5. Arinelies Meuleman: Voluntary in C (J. Stanley) Adagio Andante Slow Allegro 6. Arianne Neven: uit Cathedraal Suite: (G. Young) Toccata 7. Carolien Hamming: uit Baroque Suite: (G. Young) Plein Jeu 8. Erica Hamming: Sortie (L.J.A. Lefébure-Wély) wenselijke situatie die de gróótst mo gelijke vrijheid biedt. Kanaal 4 bevindt zich op de VHF- band en is in de CAI vrij. Deze fre quentie wordt echter gebruikt, door de Lopik-zender voor Nederland 1. Daarom zal bij enkele oudere toe stellen (die niet voldoende afge schermd zijn) een vaag beeld van Ne derland 1 te zien zijn. Bij alle nieuwe re toestellen is dit niet het geval. Het voordeel van gebruik van kanaal 4 voor een lokaal-programma is dat het signaal in de Staringlaan op zijn eind- frequentie wordt gebracht. Er is dan geen nieuwe investering in de wijken noodzakelijk. België heeft niet elke dag 2 aparte programma’s zodat het kanaal met België Vlaams 2 identiek is met dat van België Vlaams 1. Het is dan denk baar dat lokale uitzendingen op ka naal 7 (België Vlaams 2) plaats vin den op een tijdstip dat geen Bel gisch programma loopt Ook hier is dan uitsluitend een aanvulling op het CAI hoofdstation noodzakelijk. HUUR APPARATUUR Bovengenoemde alternatieven zijn door de Stichting Lokale Omroep ontwikkeld op basis van informatie verstrekt door BV Retam te Den Haag, het service bedrijf van de CAL Verdere mogelijkhedeii zoals live- uitzendingen en een U zijn ook door de stichting onder zocht en zouden in een later stadium pntwikkeld kunnen worden. de Waddinxveense gemeenschap in te zetten. VOORLICHTING Daarnaast geeft de uitbreiding van de technische faciliteiten van dé CAI aan de gemeente de mogelijkheid tot verruiming van voorlichting zonder al te grote kosten. In dit verband is te denken aan het gebruik bij de uit voering van een rampenplan om de bevolking terstond te informeren over calamiteiten. Dit is bijvoorbeeld reeds het geval in de gemeente Ro zenburg. Ook andere vormen van informatie verstrekking zijn denkbaar, zeker nu de betrokkenheid van de bewoners van essentieel belang is vanwege de beslissingen die in de komende jaren op gemeentelijk niveau genomen moeten wórden. Met nadruk wordt gesteld dat de Stichting Lokale (Streek-)Omroep ernaar streeft een blijvende functie te vervullen in Waddinxveen, waar bij de doelstelling is dit te doen van uit een zo breed mogelijke ondersteu ning (zowel in het bestuur als in de produktie van programma’s) vanuit alle culturele, maatschappelijke en bestuurlijke groeperingen. ORGANISATIE Voor het onderbrengen van de om roeporganisatie in een rechtspersoon lijkheid zal op zeer korte termijn een stichting worden gevormd: Stichting Lokale Omroep Waddinxveen en Om streken. Het bestuur daarvan zal be staan uit 7 tot 9 vertegenwoordigers die zijn gezocht uit verschillende groeperingen van de Waddinxveense De acties die werden gevoerd zijn: Adoptie 3 kinderen in een S.O.S.- dorp; Piersonviering f. 3.850,— Unie- collecte “School en Evangelie” f. 550,—; Spelotheek Gouda aangepast speelgoed en Hernhutterzending 250- jarig bestaan: f. 10.000,—. BEZUINIGINGEN Waddinxveners die vinden dat een be paalde inwoner voor de traditionele bloemenhulde in aanmerking komt kun nen hun suggesties tot en met vrijdag 4 februari schriftelijk of mondeling kwijt bij de heer Zeypveld in ”de Passage” of bij de andere organisatoren van de Va- lentijn-bloemenhulde. liefden e)kaar jn Engeland met Valen tijndag sturen, heten daar zelfs ’’Valenti ne” en zoveel als liefje. Ook Amerika, Wie was die Valentijn eigenlijk? Hij was Frankrijk en Zwitserland kennen het een middeleeuwse kloosterling, die door bloemetje voor Valentijn al veel langer allerlei mensen met diverse noden ge- dan Nederland, en of het hier ooit zo’n raadpleegd werd. Had hij de gewenste hartsaangelegenheid zal worden als in raad verschaft, dan plukte hij uit de die landen, moet worden afgewacht. Amusement zal omvatten een veeltal van culturele uitingen uit vereni gingsleven, scholen en andere organi saties. Bij dit laatste aspect moet de betrokkenheid met Waddinxveen op wegen tegen een eventueel minder grote routine van de uitvoerenden. In de ogen van het voorlopig bestuur van de Lokale Omroep Waddinxveen Opname’s voor televisie-programma’s zouden voorlopig met bescheiden middelen moeten gebeuren. In eerste instantie uitsluitend vooraf opgeno men programma’s waarbij in eerste instantie aan huur te denken valt of aan apparatuur die ter beschikking gesteld wordt. Om een voldoende kwaliteit te waar borgen moet van meet af aan het semi-professionele systeem U-matic gebruikt worden. Dit systeem heeft al ruime verspreiding bij tal van or ganisaties, scholen en bedrijven. RADIO Een radio-signaal moet voor de Wad dinxveense CAI aangeboden worden door een audio-signaal te moduleren op een FM-frequentie van ong. 88 tot 108 Mhz. Ook hier zal in eerste insfantie het programma aangeboden moeten worden met een signaal af komstig van een bandrecorder ter plaatse van het CAI-hoofdstation Staringlaan. WADDINXVEEN - Het voorlopig bestuur van de Stichting Lokale Om roep voor Waddinxveen en omstre ken staat voor ogen aandacht te schenken aan informatie en amuse ment in ruime zin. De gedachten gaan uit naar een wekelijkse televi- sie-uitzending in het midden van de week tussen 17.00 en 19.00 uur, met een herhaling in het weekend op een ander tijdstip. Voor radio-uitzendin- gen wordt gedacht aan 2 tot 3 uit zendingen van 1 tot 2 uur geduren de de week. Alle programma’s zullen vooralsnog vooraf op band opgenomen moeten worden. De inhoud ervan moet ge baseerd zijn op een zo groot moge lijk cultureel draagvlak door daad werkelijke betrokkenheid van vereni gingsleven, politiek, belangen groe pen, sport en bedrijfsleven. FINANCIËN De middelen die de stichting nodig heeft om financieel onafhankelijk en zonder subsidies te kunnen functio neren, worden geput uit de volgen de bronnen. 1. Vereniging van vrienden van de lo kale omroep Waddinxveen en omstre ken. Na de oprichting van de stichting zal zo snel mogelijk de vereniging van vrienden opgericht worden.'De vere niging heeft tot doel leden te werven die mee willen werken aart de uit te zenden programma’s en om de stich ting, door de ledenbijdragen, finan cieel te steunen. Tevens zullen door de vereniging donateurs/begunstigers worden geworven als extra financiële ondersteuning. 2. Bijdragen, schenkingen, erfstellin gen, legaten enz. Bijdragen e.d. worden verwacht van kijkers en luisteraars die de omroep financieel willen steunen maar geen enkele binding willen aangaan met de stichting of vereniging. Tevens kan hier gedacht worden aan bijdragen van kijkers en luisteraars voor bepaalde programma’s (het

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 19