GEMEENTE WADDINXVEEN Waddinxveense inbreker(20) i Boonstoppel B.V I op 16,9 Verbazend vrijgevig in” aangehouden (School)dammen is Apocalypse Now De Bonkelaar v draait film FAMILIE AVOND VAN HET CNV Eben Haëzerschool winnaar tweede dag IHfPEUCEOTl iTALBOT^ POLITIENIEUWS WADDINXVEEN ©TALBOT SOLARA Hg TELEFOONNUMMERS VERGADERINGEN INENTINGEN VOLKSGEZONDHEID VRIJWILLIGERSWERK BESTUURSZAKEN MILIEUZAKEN SPREEKUREN DIVERSEN WELZIJNSZAKEN VERKEER EN VERVOER w I Uw Talbot dealer: r; '1 Ml MhMMMflMMI 2222 3000 3000 4433 4433 01820-15767 01727-4044 010-210001 V* "7| De Talbot Solara is een royale 1~lI I /(.A*! Z-lJll lljr. 4-deurs auto, die vijf inzittenden ook O op de lange afstand alle comfort biedt. Door voorwielaandrijving voor een perfecte wegligging. Door vier on afhankelijk geveerde wielen voor ongestoord rijplezier. En door anatomisch gevormde stoelen voor een aangename zit. Natuurlijk is ook aan de veiligheid alles gedaan: veiligheidskooi met kreukelzones, gescheiden remcircuit, bekrachtigde remmen en waarschuwingslampje voor remblokslijtage. Opvallend zuinig is de Talbot Solara in benzineverbruik Ifck. Zo vraagt de 1,6 liter motor van de GE, goed voor 50 ISO kW (70 DIN pk), met 5-versnellingsbak maar 5,9 liter per 100 km bij 90 km/u constant, 8,0 liter bij 120 km/u ggfgi constant en 8,9 liter in het llllt stadsverkeer (ECE-norm). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 JANUARI 1983 01820-16066 010-362244 7. de officier van justitie en ingesloten iri een Huis van 'Y 4 i i Werkbezoek Gedeputeerde De gedeputeerde voor Ruimtelijke Ordening in Zuid-Holland, drs. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Belangrijke telefoonnummers Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven voorzitter P. Swart, die ook alle poule- winnaars een medaille uitreikte. Alle medaillewinnaars ontvingen attenties van de beheerder van het Ger. Vereni gingsgebouw. Na een hele morgen denk sport te hebben bedreven, vertoonde de organisatie als een vorm van ontspan ning ’s middags een aantal films. Uitslag: 1. Eben Haëzerschool.(62 pnt.), 2. St. Paulusschool (59 pnt.), 3. St. Pau- lusschool (56 pnt.) en 4.'Eben Haëzer- school (54 pnt.). De poulewinnaars waren: Groen van Prinsterërschool: Leo v. d. Haven. Eben Haëzerschöol: Benny Hofman, Fred van Beek, Alexan der Pauw, Arjan Olie, Janneke v. d. Knaap, Erwin Kraan, Addy de Wit. Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-4433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Commissie voor de onderwijszaken Woensdag 2 februari 1983, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA ORANJELAAN 21 - WADDINXVEEN - TELEFOON 01828-2344 O co co 00 Vacaturebank vrijwilligerswerk Waddinxveen (Informatie over vrijwilligerswerk voor haanlozen) Koördinatrice Trudy Kraay, gemeentehuis, Raadhuisplein 1, kamer 23, tel. 01828-4433, tst. 122. Dagelijks van 8.30-12.30 uur. Solara. 4 Uitvoeringen, 2 motoren, transmissie naar keuze: 4 en 5 versnellingen óf automaat. 6 Jaar garantie op de carrosserie tegen doorroesten van binnenuit. Ontwerp-beschikking Hinderwetvergunning K. L. Lam. Ter secretarie (afd. Algemene Zaken) ligt vanaf 26 januari 1983 elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en van 19.00 tot 22.00 uur (op maan dagavonden) ter inzage de ontwerp-vergunning met bijbehorende bescheiden voor de hinderwetvergunning van: De heer K. L. Lam, Peppelhorst 70 te Waddinxveen voor het op richten en in werking hebben van een chinees-indisch restaurant aan de Passage 29, alhier. De aanvrager en degene die bezwaren hebben ingébracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe re delijkerwijs niet in staat is geweest kunnen tot 9 februari 1983 tegen de ontwerp-beschikking bij burgemeester en wethouders van deze gemeente gemotiveerde schriftelijke bezwaren indienen. Degene die bezwaar maakt kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Commissie voor de Ruimtelijke ordening en de Woningbouw Dinsdag 1 februari 1983, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA Vaststelling verslag d.d. 11 januari 1983. en 4a klassers van de basisscholen uit Waddinxveen en Moerkapelle tegen el kaar in het strijdperk voor dit evene ment. Deze damdagen zijn gezamenlijke activiteiten van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs te Waddinxveen en de damvereniging Excelsior, De twee grootste zalen van genoemd verenigingsgebouw puilden uit door de aanwezigheid van de meer dan 200 zeer enthousiaste jeugdige dammers en een bijna even groot aantal meelevende ou ders, onderwijskrachten en overige damliefhebbers. De jeugdige dammers waren ingedeeld in 26 poules van elk 8 spelers. Na ongeveer 3 uur dammen kon den de prijswinnaars worden bekend ge maakt. De Eben Haëzerschool was de winnaar van de tweede damdag. Van de 70 te be halen punten wist het winnend vijftal Vacature planningsgroep sociaal-culturele aktiviteiten De planningsgroep heeft tot taak het college van burgemeester en Inenting kinderen geboren in 1974. Op woensdag 2 februari 1983 bestaat in het Groene Kruisgebouw aan de Stationsstraat 12, van 13.30 uur tot 14.30 uur, gelegenheid tot kosteloze inenting tegen difterie, tetanus en polio, voor de kinderen geboren in 1974 in de maanden januari t/m juni. Aan deze kinderen is inmiddels een oproep verzonden. Bij verhindering kan gebruik worden gemaakt van de volgende DTP-inenting óp woensdag 2 maart 1983-, De inentingspapieren moeten worden meegebracht. Inlichtingen: gemeentesecretarie, afd. Algemene Zaken, tel. 4433. Op woensdag 19 januari om 09.37 uur raakte een 17-jarige Waddinx- veners gewond bij een aanrijding, welke plaats vond op de kruising Kerkweg-Oost/Julianastraat. Bij een inhaalmanouevre reed de gewonde bromfietser tegen de zijkant van de personenauto. Op donderdag 20 januari om 08.20 uur vond er een aanrijding plaats na bij de T-splitsing van de Beijerinck- laan en de Bredeweg tussen een be stuurder van een personenauto en een 17-jarige bromfietser uit Moer kapelle. De bromfietser raakte hierbij gewond en is per ambulance naar het Bleulandziekenhuis te Gouda overge bracht. Op zaterdag 22 januari om 22.30 uur raakten twee personenauto’s total loss bij een aanrijding op de kruising Kanaalstraat/Stationsstraat. Niet ver lenen van voorrang Was de oorzaak van het ongeval. De beide kenteken bewijzen zijn ingenomen. De auto’s worden aan een technisch onderzoek onderworpen. Commissie voor Kunst en Cultuur Maandag 31 januari 1983, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling van het verslag van de vergadering d.d. 6-12-’82. 4. Beleidsnota Kunst en Cultuur. 5. Tentoonstelling B.K.R.-werken. 6. Waddinxveen 750 jaar. 7. Rondvraag en sluiting. wethouders te adviseren over de welzijnsplanning, voorzover die betrekking heeft op sociaal-culturele aktiviteiten De groep bestaat uit 11 leden, waarvan er 9 afkomstig zijn uit de kring van organisaties die sociaal-cultureel werk uitvoeren en waar van er 2 kunnen worden aangeduid als bevolkingsvertegenwoordi- gers. Er is in de commissie een vacature ontstaan in de groep van 3 leden, afkomstig uit organisaties waarbij het accent ligt op het vormgé- vingsproces, waaraan groepen en individuen deelnemen met het oog op vernieuwing en verandering van hun eigen woon-, werk- en leefsituatie, resp. hun maatschappelijke of culturele positie. Het college nodigt derhalve bedoelde instellingen die belangstelling hebben, een vertegenwoordiger als lid van de planningsgroep voor te dragen, dan wel personen die het college op geschikte kadidaten willen wijzen, uit hiervan schriftelijk mededeling te doen en wel vóór 11 februari a.s. Op grond van de ingekomen reakties zal het college een voordracht tot benoeming door de gemeenteraad opstel len. W. H. M. Aalbers zal op 2 februari 1983, om 10.00 uur, een werkbe zoek brengen aan de gemeente Waddinxveen. Tijdens dit werkbezoek zal onder meer overleg worden gevoerd over actuele ontwikkelingen op het gebied van de ruimtelijke orde ning en woningbouw in de gemeente Waddinxveen. 1. Opening. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 1 december 1982. 3. Medewerking voor vervanging van meubilair op de Prins Wil lem Alexander kleuterschool. 4. Medewerking voor vervanging van meubilair en aanschaffing van een papièrsnijmachine t.b.v. de Prinses Beatrix-kleuter- school. 5. Medewerking voor vervanging van meubilair van de 6e klas van de St. Paulusschool. 6. Medewerking voor de aanschaffing van meubilair en een sten- cilinbrander t.b.v. de Gereformeerde School. Vaststelling van het ’’bedrag per leerling” voor het gewoon la ger onderwijs 1982, alsmede van het bedrag der vergoeding voor administratiekosten aan de bijzondere scholen. 8. Het vakonderwijs op de openbare lagere scholen. 9. Medezeggenschapsreglement voor de openbare scholen. 10. Jaarverslag 1981/1982 en werkplan 1982(1983 van de Schoolbe geleidingsdienst en het funktioneren van deze dienst. 11Rondvraag. 12. Sluiting. RIJDEN ONDER INVLOED Een bestuurder van een personenauto werd aangehouden, daar hij onder invloed van alcohol had gereden. De Aanwijzing invalidenparkeerplaatsen. Burgemeester en wethouders hebben besloten nabij het Anne Frank Centrum twee parkeerplaatsen motorvoertuigen invaliden al gemeen aan te wijzen. Belanghebbenden kunnen op grond van het bepaalde in artikel 135 van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens beroep hiertegen instellen bij de Kroon. Voorts zal voor de duidelijkheid een verwijsbordje worden ge plaatst naar het rouwcentrum bij het Anne Frank Centrum. Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: vrijdag morgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. 6. Wat verder ter tafel komt. 7. Rondvraag. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. bestuurder heeft een btöedproef on dergaan. Een tweede bestuurder werd een rijverbod opgelegd. VERNIELINGEN De afgelopen week werden wederom een aantal vernielingen geconsta teerd. Een aan de W. de Rijkelaan ge parkeerde auto werd bekrast. Een an tenne en de ruitenwisser van een auto, welke nabij het K.W.-plein stond geparkeerd, werden vernield. Op zaterdag 22 januari werd be merkt, dat het zadel en een ruit van een motor, welk voertuig bij de flat aan de Jul. van Stolberglaan stond ge plaatst, was vernield. Twee ruiten van een broeikas aan de De Genestetlaan waren met stenen ingegooid. AANRIJDINGEN Op dinsdag 18 januari om 15.00 uur vond er op de Kerkweg-Oost nabij de kruising met de Oranjelaan een aanrijding plaats tussen een perso nenauto en een bromfiets. De auto mobiliste sloeg naar links de Oran jelaan in en zag een tegenligger, de bromfietser, te laat. Persoonlijke on gelukken deden zich hierbij niet voor. Bevolkingsonderzoek op baarmoederhalskanker Op 9 december 1982 is het le deel van de derde ronde van het bevol kingsonderzoek op baarmoederhalskanker afgesloten met de zgn. rappeldag. Voor deze rappeldag werden uitgenodigd de vrouwen, die niet heb ben gereageerd op de le oproep om deel te nemen aan het onder zoek (gehouden in de periode 29 september t/m 5 oktober 1982) als mede de vrouwen, die voor de rappeldag een afspraak maakten. In totaal werden voor de rappeldag uitgenodigd: 203 vrouwen (100%) 41 vrouwen (20,3%) werden onderzocht 68 vrouwen (33,4%) deelden mede niet aan het onderzoek te zul len deelnemen omdat: zij reeds waren on derzocht door huisarts of specialist; de baar moeder reeds is verwijderd; zij op het mo ment van onderzoek ziek waren 94 vrouwen (46,3%) reageerden in het geheel niet op de uitnodi ging. Totaal werden in 1982 yoor het onderzoek 992 vrouwen uitgenodigd (1/3 deel van alle in Waddinxveen wonende vrouwen van 35 t/m 54 jaar) 48,7% (483 vrouwen) werd onderzocht. In vergelijking met de overige aan het bevolkingsonderzoek deelne mende B-gemeenten (B-gemeente verstedelijkte plattelandsge meente) een erg laag opkomst percentage. De beschermingsgraad (hieronder wordt verstaan aantal vrouwen dat een uitstrijkje binnen het kader van het bevolkingsonderzoek heeft laten maken het aantal vrouwen dat een uitstrijkje etc. heeft laten maken bij een arts of specialist het aantal vrouwen dat niet aan het onderzoek deelnam omdat de baarmoeder bij hen is verwij derd) is daarentegen vrij hoog n.l. 86,4%. Dit jaar zal het 2e deel van de derde ronde van het bevolkingsonder zoek op baarmoederhalskanker worden uitgevoerd. De hiervoor in aanmerking komende vrouwen zullen daartoe te zij ner tijd een oproep ontvangen. WADDINXVEEN - In het Wad dinxveense cultureel centrum De Bonkelaar draait vrijdagavond 4 fe bruari om half negen de door Fran cis Ford Coppola geregisseerde film Apocalypse Now. De toegangsprijs bedraagt f. 4,50. Francis Ford Coppola wilde met de ze rolprent een aanklacht indienen van de waanzin van de oorlog. Hij heeft hiervoor de beelden genomen van de Vietnamese oorlog waar de gruwelijkste karaktertrekken van de mens boven komen om de ergste da den te verrichten. Als achtergrondmuziek heeft hij ge bruik gemaakt van de muziek van Wagner. In de hoofdrollen spelen Martin Sheen, Robert Duvall en Mar lon Brando. Hij heeft de normale mensen afgebeeld als karikaturen om nog beter weer te geven wat je je nu moet afvragen wie nu normaal zijn. Welke mensen kunnen zich ondanks alle rottigheid nog mens blijven en welke mensen veranderen door de rottigheid. Savornin Lohmanschool: Menno Meijer, Andy Vons, Richard Haverkamp, Auke Jelle Siersema, Koen Meijer, Ronald v. d. Bor, Rene van Maanen. Leon van Gelderschool: Pieter Jos Blokzijl. St. Paulusschool: Daniel Hartwijk, Edwin Verweij, Ar nold Staarthof, Daan Mesker, Robert Vermeulen, Tim Bunnik. Burg. Keyzerschool M’kapelle: Peter Hoogduin, Roeland den Ouden, Elsa den Ouden. W. van Oranjeschool: Ronnie van Tol. Mgr. Bekkerschool: Mariska v. Veldhuizen, Paul van Leeu wen. Rehobothschool: Johan Schuierman, Andre Nuyn. Op zaterdag 29 januari worden de dam- wedstrijden besloten. Dan zullen 208 5e en 6e klassers het tegen elkaar opnemen. Aanvang 09.30 uur. BESTRIJDINGSMIDDELEN In samenwerking met de Algemene Inspectiedienst heeft de Waddinx veense rijkspolitie een onderzoek in gesteld bij een veehouderij aan de Tweede Bloksweg. De veehouder bleek diverse kilo’s bestrijdingsmid delen illegaal voorhanden te hebben. Tegen hem wordt proces-verbaal op gemaakt. DIVERSE OVERTREDINGEN Na een tijdlang waarschuwend te hebben opgetreden, heeft de Wad dinxveense politie een aantal ochten den gedurende de afgelopen week extra verlichtingscontroles gehouden. Het is erg bedroevend te moeten con stateren, dat het met de verlichting, voornamelijk voor wat betreft de fietsen en bromfietsen, nog bar slecht is gesteld. 35 Fietsers en bromfietsers werden bekeurd voor ondeugdelijke verlich ting. Voorts werden verkeersdeelne mers bekeurd terzake onjuist parke ren (4), negeren rood verkeerslicht (3); onjuist inhalen (4); technische gebreken (3). Tegen een bedrijf uit Moerkapelle wordt proces-verbaal opgemaakt, daar dit bedrijf een zogenaamd lang transport liet uitvoeren, zonder in het bezit van een vergunning daar toe te zijn. Met een meer dan 20 me ter lange trekker met oplegger werd een heistelling door de gemeente Waddinxveen vervoerd. DIEFSTAL/INBRAAK De afgelopen week werd 5 keer aan gifte van diefstal van een fiets ge daan. 3 Fietsen werden teruggevon den en 2 daarvan konden aan de res pectievelijke eigenaren worden terug gegeven. Op maandag 17 of dinsdag 18 janu ari werd een hoeveelheid eikehout weggenomen nabij een meubelbedrijf aan de Mercuriusweg. De op een pal let gestapelde hoeveelheid hout had een waarde van ca. f. 900,—. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van het Christelijk Na tionaal Vakverbond (CNV) houdt vrijdagavond 25 februari in het Ge reformeerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt aan de Stationsstraat de jaarlijkse familieavond. Op deze avond zal spreken voorzitter De Jong van de Crhistelijke Federatie Overheidspersoneel. Daarna zal voor de tiende maal optreden V.I.O.S. uit Reeuwijk met het stuk “Kruik te water”, dat in Waddinxveen in pre mière zal gaan. 1. Vaststelling verslag d.d. 11 januari 1983. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Intergemeentelijk overleg Gouda - Waddinxveen over bedrijf sterreinen. 4. Besluit Gedeputeerde Staten d.d. 4 januari 1983 betreffende goedkeuring van het bestemmingsplan Coenecoop. 5. Bestemmingsplannen - advisering omtrent het nemen van voorbereidingsbesluiten voor het: a. bestemmingsplan Dorpstraat, bouw van vier premiewonin- gen; b. bestemmingsplan Vondelwijk; c. bestemmingsplan „Brugweg ’80” t.b.v. het pand Hene- gouwerweg 95. WADDINXVEEN Vorige week maandag werd door de Waddinx veense rijkspolitie een 20-jarige Waddinxvener in zijn woning aan gehouden op verzoek van de rijkspolitie te Boskoop, daar hij al daar werd verdacht van diverse inbraken. Bij het onderzoek be kende hij ook nog een aantal inbraken in woningen te Waddinx veen te hebben gepleegd. Een gedeelte van de ontvreemde goede ren zijn door de politie achterhaald kunnen worden. De man is voorgeleid aan de officier van justitie en ingesloten iri een Huis van Bewaring. Wet Arob Ingevolge de Wet Arob kan iemand die door een besluit van het ge meentebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de desbetreffende publicatie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet Arob in te dienen is het aan te bevelen dat u daarover tevoren nade re informatie inwint bij de afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie, telefoonnr. 4433, toestel 125. WADDINXVEEN - Dammen is ”in”. Deze conclusie kan zonder meer worden getrokken, wanneer men terug kijkt naar de afgelopen zaterdag gehouden tweede schooldamdag als onderdeel van de 3 zaterdagen omvat tende en jaarlijkse terugkerende Waddinxveense schooldamdagen. Op die dag traden in het Gereformeerd liefst 62 punten te noteren. De prijsuit- Verenigingsgebouw Het Trefpunt 208 3e reiking werd verricht door Excelsior’s Op woensdag 19 januari werd ont dekt, dat in een personenauto, wel ke op de parkeerplaats nabij de Pe ter Zuidlaan stond, was ingebroken. Een ruitje werd vernield. Uit de auto werden twee boxen ontvreemd. Op donderdag 20 januari werd ont dekt, dat een hoeveelheid, van het dak van de Prinses Beatrixschool was ontvreemd. Op woensdag 19 januari werd ont dekt, dat een hoeveelheid benzine uit een auto was getapt. De bewuste auto stond geparkeerd op het par keerterrein bij de sportzaal aan het K.W.-plein. Op zaterdag 22 januari werd een vrouw tijdens het winkelen in een su permarkt in Waddinxveen een hand tas, inhoudende een geldbedrag ad. f. 150,—, afhandig gemaakt. Zij had haar handtas in het winkelwa gentje gelegd. Op vrijdag 21 januari werd in de avonduren een auto, welke stond ge parkeerd aan de J. Dorrekenskade, opengebroken. Uit de auto werd een radio -c asse tterec order-c óm binatie t w.v. f. 900,— ontvreemd. DIEFSTAL AUTO Op woensdag 19 of donderdag 20 ja nuari werd vanaf de Zuidkade een personenauto, een oranjekleurige Opel Manta, ontvreemd. WINKELDIEFSTALLEN Op woensdag 18 januari en donder dag 19 januari werden totaal 3 per sonen aangehouden terzake winkel diefstallen. Twee mannen en een meisje, allen Waddinxveners, maak ten zich schuldig aan diefstal van vlees en chocolade in de VIVO- supermarkt aan de Groensvoorde. Na verhoor door de politie werden zij heengezonden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 3