De Bonkelaar is best wel geverbaliseerd Negeren van verkeerslichten Lezers schrijven gezellig Zij kregen een Valentijn-bloemenhulde T 10 Jaar Arti- THG Waddinxveen Postzegel- ruilbeurs Houdt stoep sneeuwvrij fleur I POLITIENIEUWS WADDINXVEEN o i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 9 FEBRUARI 1983 Valentijn-bloemenhulde voor de heer I. van Harskamp. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ WADDINXVEEN - De afgelopen week werd door de Waddinxveense rijkspolitie extra controle gehouden met betrekking tot het negeren van de rode verkeerslichten en wel spe ciaal nabij de hefbrug. 14 Verkeers deelnemers, voornamelijk fietsers en bromfietsers, werden hierbij be keurd. Andere overtredingen: Een automobilist werd bekeurd wegens het rijden zonder rijbewijs. Verder werden de afgelopen week 6 auto mobilisten bekeurd terzake onjuist parkeren en werden 12 fietsers be keurd, daar zij zonder verlichting reden. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Harskamp (Oranjecomité Wingerd), rweij en ir. H.P. M. Koenen (‘Groep i). Valentijn-bloemenhulde voor mevrouw A. C. M. Moerings. (Foto: Weekblad voor Waddinx veen/Sjaak Noteboom). 1 Sjaak Noteboom. Valentijn-bloemenhulde voor mevrouw A. van der Zijden-Vink. (Foto: Weekblad voor Wad dinxveen! Sjaak Noteboom). Valentijn-bloemenhulde voor ir. H. P. M. Koenen. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ Sjaak Noteboom). Valentijn-bloemenhulde voor de heer H. Reijm. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Uit handen van mevrouw S.IJ. van der Linden-Taekema, de echtgenote van Waddinxveens burgemeester, ontvingen maandagavond tijdens een gezellige avond in Party Ho me een Valentijn-bloemetje mevrouw A. van der Zijden-Vink, de heer H. Reijm, de heer I. van Harskamp (Oranjecomité Wingerd), mevrouw A.C.M. Moerings-Verweij en ir. H.P. M. Koenen (‘Groep van Achttien’ samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum). 500,-. allround MOERINGS- 1 -L af sloeg om een inrit te kunnen inrijden. De bromfiets raakte licht beschadigd. een tweede aanrijding nic.t.vpoilwpjgt.ij. Een vierde achteropkomende auto kon niet tijdig tot stilstand komen en botste digend klopje op de schouder onder het motto: Ga zo door! in de kunstnijver heid. In de zaak is ook dochter Es- WADDINX VEEN/GOUD A - Blij kens een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is bij Technische Handelmaatschappij Gosselaar Wad dinxveen BV, Waddinxveen, met als handelsnaam THG Waddinxveen, het zaakadres gewijzigd in Ockeghemstraat 19, Vught. DIEFSTAL/INBRAAK Vermoedelij k in de nacht van donderdag AANRIJDINGEN Op vrijdag 4 februari om 13.00 uur werd een kaatsend zonlicht in een voorruit van een tegenligger en ramde daarbij een gepar- zo- iedereen die zijn A tegen de achterzijde van de eerste auto. De vierde auto raakte zodanig bescha digd, dat deze moest worden weggeslee pt door takelbedrijf Hijkoop. Persoon lijke ongelukken hebben zich niet voor gedaan. mensen op’, 'Voor zijn goede zorgen’ en ‘Een man die een bloemetje ver dient’. Een bloemlezing uit de bij het comi té Valentijn-bloemenhulde binnenge komen aanmeldingsbonnen maakt dat ook duidelijk: ‘Fijne, behulpza me man’, ‘Deze man vangt zoveel reactie geven op het ,De in van WADDINXVEEN - In café Sport aan de Kerkstraat wordt vanavond (woens dag 9 februari) weer een postzegelruil- beurs gehouden. Op de beurs eveneens een veiling met interessante series tegen aantrekkelijke prijzen alsmede een ver loting. Arti-Fleur werkt internationaal via de Fleurop-Inter- flora. Graag wil ik een artikel van Bert J. Woudenberg Bonkelaar is niet écht gezellig” het Weekblad voor Waddinxveen vorige week. Ik kan mij niet aan de indruk ont- Voor dat particulier initiatief van 13 jaar geleden ontving ir. Koenen een Valentijn-bloemenhulde en in hem werd de ‘Groep van Achttien’ be dankt voor dit bijzonder belangrijke werk dat niet alleen in de plaatselijke onderwijsgeschiedenis, maar ook in die van ons land - getuige de vele oriënterende bezoeken uit alle delen van Nederland aan de Waddinxveense school - een niet meer weg te denken plaats heeft ingenomen. ‘Vandaar dat bijvoorbeeld de heer Koenen een bloemetje verdient voor het in 1970 genomen initiatief door de Groep van Achttien’, stond er op één van de bij het comité Valentijn- bloemenhulde binnengekomen aan meldingsbonnen. H. REIJM ‘Dat zelfs een grafdelver in aanmer king kan komen voor een bloemetje’. Dat was de reactie van de aan de Al- berdingk Thijmlaan 6 wonende heer H. Reijm (55), de bij de gemeente lijke dienst van Openbare Werken en -Bedrijven werkende man van de al gemene begraafplaats in Waddinx- veen-Noord. ‘Ik doe niet meer dan elke dag mijn best’, zei hij ook nog. Dat hij zijn best doet in zijn zo dicht bij dit aardse leven staande werk is overigens erg veel mensen opgevallen. De heer Reijm, die dit werk sinds 28 december 1970 doet, heeft gezorgd voor veel dankbaarheid in de harten van mensen, die het op bepaalde mo menten in hun leven zeer moeilijk hadden. Gladheid was de oorzaak van een aanrij ding, welke op donderdag 3 februari om 22.40 uur ontstond op de Esdoornlaan. Al rijdend gleed een personenauto tegen een geparkeerde auto. Een voetganger liep een diepe vlees wond aan het been op, toen hij op vrij dag 4 februari om 07.00 uur werd aange reden, toen hij op het trottoir van de Jan Dorrekenskade liep. De bestuurder van de personenauto slipte en reed tegen de voetganger en vervolgens tegen een ge parkeerd staande auto. Beide voertui gen raakten zwaar beschadigd. De ken tekenbewijzen zijn door de politie inge nomen. Vier personenauto’s raakten betrokken bij een aanrijding, welke op vrijdag 4 fe bruari omstreeks 07.00 uur plaats vond op de Rijksweg 12. Bij een inhaalmaoe- uvre slipte een personenauto vermode lijk van de gladheid en raakte een tweede personenauto. Een derde pers onenauto trachtte via de vluchtstrook naaldijk, daar een tegemoetkomende beide voertuigen te ontwijken, doch kon ongeval plaats nabij de kruising Onder- personenauto vlak voor hem naar links weg-6e Tochtweg. Het niet verlenen van voorrang was de oorzaak van het onge- ONVERZEKERD RIJDEN Een 19-jarige Boskoper werd bekeurd, daar hij op zijn motor reed, zonder dat deze was voorzien van een kenteken plaat. De motorfiets bleek tevens niet te zijn verzekerd. 3 op vrijdag 4 februari werd uit een vrachtauto, welke stond geparkeerd op het parkeerterrein bij de Sniepweg, ca. 80 liter dieselolie ontvreemd. Op zaterdag 5 februari werd aangifte gedaan van diefstal van twee gereed schapskisten en een gasfles gedaan. De ze goederen werden weggenomen uit een kelderbox van de flat aan de Nic. Beetslaan. De afgelopen week werd één keer aan gifte van diefstal van een fiets gedaan. Twee rijwielen werden teruggevonden en aan de eigenaren teruggegeven. Op zaterdag 29 januari werd aangifte van diefstal van een gereedschapskist met inhoud gedaan. De kist werd uit een schuur achter een woning aan het Sweel- inckhof weggenomen. De schuur was niet afgesloten. Vermoedelijk in de nacht van dinsdag 1 op woensdag 2 februari werd ingebroken in twee woningen, respectievelijk aan de Sparrengaarde en de Nic. Beetslaan en in twee scholen aan de Wingerd en de Weidezoom. Van de woningen en de scholen werden deuren opengebroken of ramen geforceerd. Uit de scholen en één van de woningen werd totaal 315,-aan geld weggenomen. Ook werd een bruine aktetas meegenomen. Op donderdag 3 februari werd aangifte van diefstal van een autoradio gedaan. Dezelfde dag werd een autotelefoonan- tenne ontvreemd van een personenauto, welke op de Peuleyn stond geparkeerd. VISSEN ZONDER VERGUNNING Op zondag 6 februari werden twee man nen bekeurd terzake illegaal vissen. Zij waren met zogenaamde spciale hengels aan het vissen in ’t Weegje, waarbij zij niet in het bezit waren van een visakte en een dagvergunning. groep vanaf 23 jaar) volledig geslaagd genoemd worden. Over de door de heer Woudenberg geplaatste opmerkingen over de speelruimte: Veel activiteiten van De Spintol hebben tot heden plaatsge- trekken dat het geschreven artikel vonden'op de plaats welke hij als sug- voortkomt uit de nogal negatieve kijk gestie geeft. De artiesten echter be- welke de heer Woudenberg heeft op palen waar zij hun speelvlak willen hebben. Adèle heeft duidelijk geko zen voor het “podium”. Ditzelfde geldt voor het licht: De Bonkelaar heeft vrij veel belichtings mogelijkheden (de spots zijn in 6 af zonderlijke kleuren regelbaar). Adèle echter stond erop zelf de belichting te bepalen en te regelen. Eén kritiekpunt van de heer Wouden berg zal echter door iedereen onder schreven worden: De paal midden voor het podium. Het verplaatsen van deze steunpilaar is een kostbare zaak, daat heeft de stichting momenteel de benodigde financiële ruimte niet voor. Indien de gemeente/gemeen schap geld overheeft voor de ver plaatsing ervan zal dit zeker tot ge noegen zijn van zowel bezoekers, vrij willigers als bestuursleden. Deze geschreven waarheid echter maakt het verder geschrevene door de heer Woudenberg over “De Bon kelaar” voor mij niet goed. Ik hoop dan ook dat hij de volgende keer als er nog eens iets geschreven moet wor den over De Bonkelaar, wat genuan ceerder naar buiten treedt als in het artikel van verleden week. HENRY TEN ZIJTHOFF Henegouwerweg 51 (Naschrift redactie: Bovenstaande reactie van Henry ten Zijthoff, so ciaal-cultureel medewerker in De Bonkelaar én lid van de muziek- en theaterwerkgroep De Spintol, gaat geheel voorbij aan de gevoelens die een bezoeker/ster van De Bonkelaar wel degelijk kan hebben als hij of zij daar komt voor een “avondje-uit”, een sfeer die zou moeten passen bij de programma’s van De Spintol. Want daar draait het om. Er is ge woon veel fantasie voor nodig om je écht uit te voelen in De Bonkelaar. En dat is ook begrijpelijk, want dit centrum - dat wij met ingang van dit jaar sociaal-cultureel centrum zijn gaan noemen, hoewel de nieuwe stichtingsacte al jaren op vaststelling door de gemeenteraad wacht - kan ook niet aan alle wensen en verlan gens voldoen. De Bonkelaar zou dat ook niet moeten willen, al blijkt uit uit de verdediging van Henry ten Zijt hoff iets anders. Overigens zijn zaken als een “nogal negatieve kijk”, “zeer slecht op de hoogte zijn" en “ongegronde voor oordelen” ons vreemd. Wij proberen feiten en oprechte gevoelens aan ons lezerspubliek door te geven. En dat in een professioneel gemaakte krant die aantoonbaar verreweg de meeste belangstelling geniet van de Waddinx- veners. Maar dat is al sinds 1945 het geval. Een echte, gezellige, goed ge- informeerde, snelle en zeer lezens- waardige dorpskrant dus in het 750- nastreeft (richten op de bevolkings- jarige Waddinxveen). WADDINXVEEN - Nu het winterse weer mogelijk toch gaat doorzetten, doet de Wad dinxveense rijkspolitie een be roep op alle bewoners en ge bruikers van woningen en ge bouwen binnen de gemeente Waddinxveen om ervoor te zor gen, dat de trottoirgedeelten, welke vlak voor of naast deze woningen en gebouwen zijn ge legen, na sneeuwval zo spoe dig mogelijk sneeuw- en ijsvrij worden gehouden. “Zorg er voer, -dat onze trottoirs nor maal begaanbaar blijven!!!!!” dit sociaal-culturele centrum. Zeker het gegeven dat betreffende schrijver heel weinig in dit centrum komt, zéér slecht op de hoogte moet zijn wat er daadwerkelijk gebeurd en mijns inziens vasthoudt aan (om wel ke mysterieuze redenen dan ook) on gegronde vooroordelen, heeft mij naar de pen doen grijpen. De Bonkelaar is in de laatste jaren wel degelijk tot een echt sociaal- cultureel centrum omgebogen; ieder een in Waddinxveen heeft dit aan vaard en begrepen (alleen het Week blad voor Waddinxveen blijft vast houden aan de term “jeugd- en vrije tijdscentrum”, maar daar is het nu eenmaal een dorpskrant voor!). Hoe dan ook: De Bonkelaar is uit gegroeid tot een echt “multi-functio- neel centrum”, bestemd voor de ge-, hele bevolking van Waddinxveen. Meer dan 120 vrijwilligers/sters uit alle delen van onze bevolking zetten zich voor 100 procent in om zoveel mogelijk initiatieven daadwerkelijk om te zetten in activiteiten voor zo veel mogelijk bevolkings- en leef tijdsgroepen. En daar zijn ze, gezien de activiteiten welke plaatsvinden, behoorlijk in geslaagd. Zo vonden er bijv, in het vorig week end activiteiten plaats voor: tieners, buitenlandse kinderen, volwassenen, buitenlandse mannen, invaliden enz. Indien De Bonkelaar ofwel een open jongeren centrum ofwel een theater zou zijn, zouden veel groepen uitge sloten zijn. Dit multi-functionele karakter brengt de nodige ongemakken en improvi satie met zich, maar dit wordt ruim schoots vergoed door het gevarieer de aanbod en de relatief lage entree prijzen (die, let wel, alleen mogelijk zijn door de eerder genoemde grote inzet van vele vrijwilligers/sters). Terugkomend op het aanwezige pu bliek tijdens het optreden van Adè le Bloemendaal: de organiserende werkgroep, De Spintol, kan de schrij ver aantonen dat meer dan 80 pro cent van de bezoekers/sters afkom stig was uit eigen gemeeente. Dat het niet het publiek was dat de heer Woudenberg verwachtte (de gemeen teraad, Burgemeester en Wethouders waarschijnlijk??) is waarschijnlijk een verrassing voor hem geweest. Zou het echt de eerste keer zijn geweest dat hij werd geconfronteerd met de be volking van Waddinxveen? Dat er onder de 250 aanwezigen veel twintigers en dertigers aanwezig wa ren is alleen maar toe te juichen. De Spintol richt zich op de volwassen inwoners van Waddinxveen. Met een gemiddelde leeftijdsbezet- ting van mijns inziens 30 jaar kan de doelstelling welke deze werkgroep het winkel- de handen aan. allround bloe- komt dat zal wil- centrum “de Pas- De oud-leraar uit manvakman, zo- len beamen. Zijn sage” te vestigen Het Gooi Henk als iedereen die vrouw Rie is daar- greep hij met hei- Zeypveld is een in zijn winkel naast goed thuis ther opgenomen. Koenen (57). Deze civiel-ingenieur bij een particulier bedrijf in Utrecht was toen voorzitter van dat gezel schap Waddinxveners, dat na uitvoe rige gesprekken de schouders zette onder wat we nu al 10 jaar kennen als de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum. gegaan naar de aan de P.C. Hooft- straat 3 wonende mevrouw A.C.M. Moerings-Verweij (42), voorzitster van de afdeling Waddinxveen van de Katholieke Vrouwen Organisatie ‘80 (KVO) en binnenkort presidente van de Vrouwelijke Vrijwillige Hulpver lening (WH) in onze gemeente. Mevrouw Moerings-Verweij is bij ve len bekend. Waar ze kan helpen zal ze dat niet nalaten en ze is ook be stuurlijk actief in de vrouwenorgani satie. ‘Door alle moeilijkheden heen doet ze erg haar best voor vele jonge ren en ouderen. Dus is een attentie heel erg op z’n plaats’, stond er op één van de aanmeldingsbonnen. Het comité Valentijn-bloemenhulde is het helemaal eens met degenen die de naam van mevrouw Moerings- Verweij hebben genoemd. De Wad dinxveense verdiende als één van de velen, die in onze eigen gemeenschap activiteiten ontplooien waardoor een dorp als het onze ook een leven de woonplaats van mensen wordt, een bloemetje. Gewoon als bemoe- WADDINXVEEN Bloemsierkunst Arti-Fleur van Henk J. Zeyp veld, die in Wad dinxveen het ini tiatief nam tot de bloemenhuldes aan de vooravond van Valentijndag, is deze zomer 10 jaar in onze ge meente gevestigd. Op 15 juli 1973 - één dag voor zijn verjaardag - start te hij aan de Kerkweg- West met de overname van bloemtiek Wiertsema. De ge legenheid om zich in 1975 in het nieuwe gedeelte van schadigd. De gehele rechterzijde van de personenauto, welke tegen de vrachtau to was gereden, werd beschadigd. Op woensdag 2 februari om 15.20 uur vond er op de Noordkade een kop- automobilist verblind door weer- staart-aanrijding plaats tussen twee pers onenauto’s. De beide personenauto’s raakten hierbij licht beschadigd. keerd staande auto. Lichte materiële Op donderdag 3 februari om 09.30 uur schade was het gevolg. kwam een bromfietser ten val op de Ka- Dezelfde dag om 16.00 uur vond er een MEVROUW A. VAN DER ZIJDEN- VINK Dit jaar kwamen bij het comité Va lentijn-bloemenhulde de meeste aan meldingsbonnen binnen voor de aan het Jan van Bijnenpad 23 7 wonende mevrouw A. van der Zijden-Vink (79). Hoewel ze zelf gehandicapt is geeft ze in deze moderne tijd op een hartverwarmende manier inhoud aan het oude begrip ‘burenhulp’. Ze brengt een ander thee, doet bood schappen en helpt waar mogelijk. ‘Ik denk, misschien komt er ook nog eens de tijd dat ik het ook heerlijk vindt om van een ander een kopje thee aangereikt te krijgen’, zegt me vrouw Van der Zijden-Vink, het bij zondere van haar burenhulp een beetje naar de achtergrond verschui vend. De aanmeldingsbonnen waren soms kort en krachtig bij het omschrijven van de reden waarom deze bijna 80- jarige Waddinxveense aan de voor avond van Valentijnsdag een bloe menhulde verdiende: ‘Burenhulp’, ‘Voor het altijd verzorgen van een ander’, ‘Helpt altijd als het nodig is’, ‘Doet veel voor haar buurvrouw’ en ‘Staat altijd klaar, ondanks eigen on gemak en hoge leeftijd’. IR. H.P.M. KOENEN Dit jaar is het 10 jaar geleden dat de samenwerkingsschool voor HAVO/ Atheneum - weliswaar in een aantal verspreid gelegen noodlokalen - haar poorten voor de eerste leerlingen opende. Op deze fa 1973 van start gegane school, die vanaf augustus 1978 over een volledig ingericht schoolgebouw aan de Sniepweg beschikt, zitten nu meer dan 1.200 meisjes en jongens. We schrijven 1970 toen door een groep Waddinxveners het initiatief werd genomen om te komen tot de oprichting van een school voor HAVO/Atheneum in Waddinxveen. Deze groep bestond uit 18 mensen, voorstanders van respectivelijk rooms-katholiek, protestants-christe- lijke en van openbaar onderwijs. Van die toenmalige ‘Groep van Acht tien’ maakte ook deel uit de aan de Weidezoom 52 wonende ir. H.P.M. I. VAN HARSKAMP In vroeger tijd werden de verjaarda gen van onze koningin, eerst op 31 augustus en al weer heel lang op 30 april, luister bijgezet door de inspan ningen van de Oranjevereniging Wad dinxveen. Maar de tijden veranderen en daarmee ook het karakter van de Oranjefestiviteiten in dit dorp aan de Gouwe Gaandeweg kwam - met het uitbrei den van Waddinxveen - het vieren van Koninginnedag in de woonwijken volop in de belangstelling. Het was 1977 toen in de woonwijk Groens- waard 3 het Oranjecomité Wingerd met kinderspelen op de 30e april de daar wonende meisjes en jongens bij zonder aangenaam bezig hield. Dit jaar wordt in Groenswaard 3 voor de zevende maal Koninginnedag ge vierd. Dat betekent Oranjeplezier voor 600 a 700 kinderen en een ac tiviteiten- en prijzenpakket dat al gauw drieduizend gulden kost. Geld dat onder meer wordt verkregen door een jaarlijkse collecte in Waddinx- veen-Noord. Gijs Boon, Izak van Harskamp, Frans Haverkamp, Albert Hogeweg en Arie van Putten waren - in alfabetische volgorde - de vijf mannen van het eerste uur. Inmiddels maken van het Oranjecomité Wingerd ook weer andere Groenswaarders deel uit. Eén van de ‘ouwe getrouwen’ is secretaris Izak van Harskamp (44). De aan de Wingerd 83 wonende PTT- besteller ontving een Valentijn-bloe menhulde en in hem natuurlijk het gehele Oranjecomité Wingerd als blijk van waardering voor Koninginnedag- nieuwe-stijl in één van Waddinxveens nieuwe woonwijken. Op één van de ingezonden aanmel dingsbonnen stond: ‘Het Oranje comité Wingerd verdient om in de bloemetjes te worden gezet. Kijk naar het vele werk dat voor al die kinderen uit Groenswaard 3 wordt gedaan. Men neemt er zelfs snipper dagen voor op’. MEVROUW A.C.M. VERWEIJ Een Valentijn-bloemenhulde is ook VERNIELINGEN val. Bij deze aanrijding werden de voer- Op zaterdag 5 februari werd geconsta- tuigen flink beschadigd. Persoonlijke teerd, dat 23 stenen fietsenrekjes van de ongelukken hebben zich niet voorged- school aan de Mozartlaan omver waren aan. getrapt. Twee voetroosters werden weg- Op 31 januari ondekte een automobilist, genomen. dat zijn auto op de parkeerplaats achter Op zaterdag 5 of zondag 6 februari werd de flat aan de Henegouwerweg aan de een op de Zuidkade geparkeerd staande linkerzijde was aangereden. De veroor- auto vernield. Een ruitenwisser en een zakende bestuurder heeft zich tot op he- buitenspiegel werden afgebroken. den niet gemeld. Vermoedelijk in de nacht van zaterdag Op dezelfde dag ’s ochtends vroeg werd 29 op zondag 30 januari werden van twee een vrachtauto, welke stond te lossen woningen aan de Zuidkade totaal 8 rui- aan de Zuidkade aan de rechtervoorzij- ten vernieldDeze ruiten zij n met stenen de aangereden en raakte daarbij licht be- ingegooid. De totale schade bedraagt ca. o b. - i MMMM ’■v- Hy: v

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 13