Wim Bron’s solidariteit De Gouwe nu in degradatiepool Monsterzege van Korbis Eerste 50.000 mtr. swim-jogging Titeltournooi Florida Waddinxveners Over come-back van Bert Graafland Schakers vechten Kwiek start nieuwe WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Hockeysters verliezen Onderlinge Excelsior Koploper loopt op Be Fair uit TOOS-turn- ploeg wint Misstap volleybalsters bij beste tien zwemmers/sters voor gelijkspel en winnen competitie 4 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 9 FEBRUARI 1983 De prijswinnaars van het herendubbel- en damesdubbel badmintontour- de thuiswedstrijd tegen 4 0-3 won van het laatstgeklasseerde DOTO wil in dit solidair ha< I van De Gouwe kwam tijd - in de eerste klasse o lo ’82, zodat de laatste competitiewedstrijd door de Waddinxveners met 11-5 werd ver- r''> van De Gouwe - nu volledig eigen zwembad - aan de degrada- 7CG en Alphens Dagblad. nooi van Florida in de sporthal ”de Sniep”. WADDINXVEEN Tegen Vitesse uit Barendrecht behaalde de Waddinxveense korfbalvereniging Korbis zaterdagavond een 14-1 overwinning. Topscorer in deze wedstrijd was Luit Schokker, WADDINXVEEN Het stond vorige week wat verdekt in het Weekblad voor Waddinxveen dat door interne problemen Wim Bron niet meespeelde met Be Fair, dat zaterdag voor een week met n q - rvYi/y “Interne problemen” geval zeggen dat de Waddinxveense top-voetballer zich id verklaard met collega-voetballer Bert Graafland over de plaats van de laatste in het eerste elftal. Bert Graafland en Wim Bron hebben dan ook de vertrekkende trainer Herman Hartgers laten weten voorlopig niet beschikbaar te zijn, zo lezen we in net dc AA. welke speler vier maal de korf wist te vinden. Door deze overwin ning is de promotie weer wat dichterbij gekomen. Mogelijkerwijs kan Korbis op zaterdag 19 februari in 1 Vriendenschaar de kampioensvlag gaan hijsen. WADDINXVEEN Het waterpolozevental zaterdag - na successen in de afgelopen tr fysiek tekort tegen het Haarlemse Rapid' loren. Dat betekent dat de play-offs van De Gouwe - nu volledig mikkend op eigen kracht in net eigen zwembad - aan de degra tiepoule zullen gaan deelnemen samen met HZ PC, ZCG r als waren KORBIS 2 UITSLAGEN STAND 9 8 1 0 17 88-30 10 1 23 22 19 15 11 10 9 3 135- 106 150-118 136- 102 125- 97 111-117 108-116 99-122 92-178 3. Kapellen II 4. Bolnes IV 55-64 39-49 42-73 B. van Eijk - A. Blom D. Dibbets - T. den Ouden D. Schouten - J. v.d. Eist J. Both - T. Twigt J. de Pater - J. de Wit D. Brandhorst - C. Kramp C. Blonk - G. v.d. Zijden J. de Heer - G. Heeren D. Heeren I - D. Heeren II R. van Dijk - K. Huizinga A. Crone - P. Swart A. Rietveld - P. van Gils T. Driesse - A. Zwanenburg G. v. Mannekes - C. Stolker Ook het damesdubbel leverde in de top weinig verrassingen op. Clubkampioe nen werden Liesbeth v. Bergeijk (ook in 1982) en Herma Schwiebbe, beiden uit team 1die zonder al te veel moeite Thea Schwiebbe en Ria van der Zijden ver ticaal. De volgende stations zijn 30.000 en 40.000 mtr. WADDINXVEEN - In het afgelopen weekeinde is het gehele voetbalcompeti- tieprogramma afgelast. In de tweede klasse, waarin het zaterdagelftal van Be Fair speelt, werd maar één wedstrijd ge speeld. Excelsior M. won met 2-0 van Lyra. Door deze overwinning maakte -1 Excelsior M. zich los van de concurrentie waaronder Be Fair. Excelsior M. neemt nu met één punt ach terstand op koploper De Zwerver maar met twee punten voorsprong op Be Fair en FC Lisse de belangrijke tweede plaats in, welk recht geeft op promote naar de lste klas. 7. KOAG IV 8. Vitesse IV 0-2 0-2 0-2 0-2 0-2 2-0 0-2 1-1 2-0 2-0 0-2 0-2 1-1 0-2 8-9; 12-9; 11-5; 6-14. 1/2-1/2 0-1 1-0 1/2-1/2 1-0 0-1 1/2-1/2 0-1 1-0 1-0 0-1 1-0 1/2-1/2 1/2-1/2 vo- BE FAIR-JEUGD Hoewel het gehele competitieprogram- ma van afgelopen zaterdag werd afge last, kwam een deel van de Be Fair-jeugd in actie. Op uitnodiging van de voetbal vereniging ’s Gravenzande kon Be Fair met3elftallen,A-l,B-lenC-linde vei ling van ’s Gravenzande komen voetbal- Zaterdag als een inhaalprogramma wordt afgewerkt, speelt Be Fair I en Be Fair II een oefenwedstrijd bij de 3e klasser DES TO uit Utrecht, in het Sportpark ’’Strij- land”. Aanvang Be Fair II 12.00 uur en Be Fair I om 14.00 uur. 26 februari ZCG - De Gouwe 5 maart De Gouwe - De AA (19.30 uur, de Sniep) 12 maart HZ PC - De Gouwe 19 maart De AA - De Gouwe 26 maart De Gouwe - ZCG (19.30 uur, de Sniep) Uit dit programma moeten twee teams degraderen waarbij de behaal de wedstrijdpunten uit voorgaande kompetitie blijven staan. 11 56-56 56-54 43-46 48-55 WADDINXVEEN - Gemeentelijk sportambtenaar A. R. Bakker heeft maandagavond in het gemeentelijke overdekte zwembad ”de Sniep” de eerste medaille met bijbehorend certificaat voor het bereiken van de 50.000 meter bij swim-jogging uitgereikt aan mevrouw R. Koster-van der Stelt uit de Lijsterbesstraat. Zij was de eerste zwemster in Waddinxveen, die deze afstand swim-joggend - een nieuwe trimactiviteit in ons zwembad - aflegde. De Waddinxveense uit de Bomenwijk heeft overigens een opmerkelijke pres tatie geleverd, omdat zij in minder dan vijf maanden de afstand van 50.000 me ter (50 kilometer) bijeenzwom. Op dit moment zijn er ongeveer 250 mannen en vrouwen, meisjes en jongens die het swim-jogging meedoen. Uit handen van de gemeentelijk sportambtenaar A. R. Bakker krijgt me vrouw Koster uit de Lijsterbesstraat hier de medaille en oorkonde wegens het bereiken van de 50.000 meter bij swim-jogging. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). ONDERLINGE COMPETITIE De uitslagen van de 21e ronde van de onderlinge competitie volgt: Kraan-Van Deelen J oosten-Kardol Struijk-Bloem Wolfs-W. van Oort J. van Oort-Oosterloo Huisman-Claassen Muit-M. de Haan De Vries-Besemer Ritter-Verwaal N oorland-S teenland Nekeman-Versluis Ponsioen-V.d. Eijck Kleiweg-Van Offeren Asscheman-V.d. Starre Een correctie in het verslag van rige week: niet W. van Oort, maar Kardol gaf zijn afgebroken partij tegen Van Deelen op. OFFICIEUS PROGRAMMA PLAY-OFFS 19 februari De Gouwe 1 - HZ PC (19.30 uur, de Sniep) III D 1. Korbis I 2. Weidevogels II 9 5 Korbis I-Vitesse IV14-1; Korbis II- Sagitta III 12-4; Korbis HI-Thor V 9-2; Korbis IV-Vriendenschaar V 4-6; Korbis V-Nieuwerkerk V 0-5. Aan allebei de afstanden is weer een nieuw certificaat verbonden. De laatste etappe kan dan beginnen. Op naar de 50.000 mtr. Omdat dit een superpresta- tie is ontvangt men hiervoor ook een su per medaille. ”50.000 meter is een hele afstand, maar vooral een gezonde en ple zierige vrijetijdsbesteding”, aldus het zwembadpersoneel. meerd, zodat er volop gevoetbald werd tussen teams van ’s Gravenzande en Be Fair. Na een aantal uren voetbal werden een zelfde aantal overwinningen, neder lagen en gelijke spelen geregistreerd voor beide voetbalverenigingen, het geen een totale gelijke stand opleverde. Bert Graafland heeft een menings verschil met zijn trainer en aanvoer der. Wim Bron verklaart zich solidair met de spits. De controverse tussen Graafland en Herman Hartgers spitst zich toe op de come-back van de spits, die van wege een beenbreuk negen weken ge blesseerd is geweest. Hartgers vindt dat Graafland de ver eiste vorm niet heeft en zich eerst moet bewijzen voor hij definitief te rug kan keren. “Ik wil Bert de kans geven zich te bewijzen door 1 of 2 keer in het tweede team te spelen. De laatste vijf weken heeft hij prak tisch niet getraind, in totaal twee keer. Als co-assistent in het zieken huis heeft hij het erg druk gehad. In de wedstrijden waarin hij wel met het eerste speelde heeft hij niet aan kun nen tonen over vorm te beschikken. Als je in een selectie zit en andere jongens trainen er wel hard voor, dan kun je niet verkopen dat Bert dan een plaats krijgt. Ik dacht dat iedere trainer zo zou handelen,” aldus Hart gers die er verder liever het zwijgen toe doet. “Ik ben altijd bereid om commentaar te geven, maar deze zaak ligt zo ge- sloegen met 13-iu 15-2. Deze hadden eerder in een spannende partij Ilona Groeneveld en Marcella de Baat versla gen, die derde werden. Verdienstelijk vierde werden de zeer strijdbare Nel Bouwman en Mildred Brussel. De jeugdkombinatie Conny v. d. Hijden (15) en Mirande van der Zij den (149 wist met goed spel enkele plaat sen te klimmen en eindigde als vijfde. Voorzitter Dick van Gemeren reikte na afloop de prijzen uit, waaronder vier len. Van elk elftal werden 2 teams gefor- nieuwe wisselbekers voor de kampioe nen, beschikbaar gesteld door Sporthuis Marchant te Boskoop. JUNIOREN Nadat het eerste team erin geslaagd was zich in de le klasse te handha ven, lijkt dit wederom te lukken. Na 3 wedstrijden hebben Ard Swarts, Tim Daalhof en Wilco v.d. Bas 3 punten behaald. Kwiek 1 - Gouda 1: 6- 4; TTVN 2 - Kwiek 1: 5-5; Ilac 2 - Kwiek 1: 7-3. Nadat Kwiek 2 in de 3e klasse kam pioen is geworden, moet het trachten in de 2e klasse voldoende puntjes te vergaren. Afgelopen zaterdag lukte dat door met 8-2 van TTVN 3 te winnen. Frank Stam won 3 wed strijden, Marco v. Wageningen en Bert Smorenburg ieder 2. De eerste 2 wedstrijden werden verloren. Kwiek 3 begon goed in de 3 e klasse. 7- 3 Winst op TOP 2. Patrick Verburg won alles, Bas Daalhof 2 keer en T. v.d. Schaaf 1 keer. De daarop volgen de wedstrijden gingen verloren. Kwiek 4 startte minder, maar lijkt zich te herstellen. Na 9-1 verlies te gen Gouda 4, een gelijkspel tegen Ilac 8, werd afgelopen zaterdag met 7-3 van Boskoop 4 gewonnen. Rem- co Eddes was goed voor 3 setpunten, Rolf Hammer won 2 sets en Gerben v. Driel 1 set. WADDINXVEEN De tumcompe- titieploeg van TOOS-gymnastiek heeft in Lekkerkerk meegedaan aan de tweede wedstrijd, die evenals de eerste glorieus werd gewonnen met 161.20, maar liefst 12 punten voorsprong op nummer twee. Ver meldenswaard is, dat ondanks het feit dat het een ploegenwedstrijd is, de eerste vijf plaatsen in het klasse ment voor rekening kwamen voor de TOOSdames en dametjes. Op naar de derde wedstrijd op 25 februari in Zoetenneer. Na een korte inturntijd begonnen de TOOS-dames en -dametjes in Lekker kerk aan het eerste toestel, de sprong. Ondanks dat de aanloop wat korter was dan zij gewend zijn, wisteri de turnsters een dusdanige snelheid op te bouwen dat zij zonder veel moeite over het paard kwamen. Dank zij een zeer goede sprong van Sandra Hus, wist TOOS de eerste ronde winnen af te sluiten met een totaal van 38.70 pnt. Een goede start dus. Het volgende toestel wat bewerkt moest worden was de brug ongelijk. Linda Gorissen en Paola van Bergen lieten even zien wat nu eigenlijk brug turnen is. Paola behaalde hier zelfs de hoogste score van de hele wed strijd. Ook dit toestel werd winnend afgesloten met een keurige score van totaal 40.15. De balk, het zenuwentoestel bij uit stek, stond ons in de derde ronde op te wachten. Ook hier liet TOOS zien dat ze al vaker op de balk hebben ge staan. Alleen Linda en Ingrid Hogen doorn, onze gasttumsters, wilden iets eerder naar de begane grond dan ei genlijk de bedoeling was, maar de overige vier dames bleven keurig staan. Hieronder was ook Jolande Dullemeijer, die na een onderbreking van een paar jaar weer kwam turnen. Zelfs op dit toestel wist TOOS een overwinning te behalen, door bij el kaar 40.05 te vergaren. En dan tot slot de lange mat. Dit on derdeel is voor de meesten niet moei lijk. Dit bleek al uit het feit dat Mar tine, Sandra, Ingrid en Paola een ara bier salto sprongen. Ook flick-flacken en losse sprongen waren niet van de baan. Met score’s variërend tussen 7.85 en 8.90 werd hier een totaal be haald van 42.30. TRIM ACTIVITEIT Swim-jogging, waarover bij de kassa van het overdekte zwembad gratis een deel- nemersboekje is te verkrijgen, is een nieuwe trimactiviteit voor jong en oud in een ongedwongen sfeer. Hierbij is nie mand aan een bepaald tijdstip of een be paalde dag gebonden. De bedoeling van swim-jogging is dat als men in het zwem bad komt minimaal 250 meter of maxi maal 500 meter zwemt. De afstanden worden door het badpersoneel in het deelnemersboekje bijgehouden. Het eerste eind(tussen)station is 10.000 meter. Deze afstand kan men bereikt hebben na min. 20 keer, max. 40 keer zwemmen. Bij het bereiken van deze af stand ontvangt een ieder een mooi certi ficaat. Het volgende eind(tussen)station is 20.000 mtr. Voor het afleggen van de ze afstand ontvangt men een nieuw certi- WADDINXVEEN - Zaterdag werd in de sporthal ”de Sniep” door de Wad dinxveense badmintonclub Florida ge streden om de clubtitels in het heren- en damesdubbelspel. In het herendubbel prolongeerden Erik de Frankrijker en Martien Kuijf hun titel, terwijl dat in het damesdubbel werd gedaan door Lies beth van Bergeijk en Herma Schwiebbe. Liefst 82 deelnemers, verdeeld over 22 heren- en 19 damescombinaties, hadden voor het Florida-tournooi ingeschreven. Ondanks de hierdoor krap bemeten tijd zorgde de toernooicommissie o.l.v. Arie Vermeulen voor een goede organisatie. In het herendubbel prolongeerden dus Erik de Frankrijker en Martien Kuijf op overtuigende wijze hun titel. In de finale werden Bert Wijnbergen en Dick van Teijlingen met 15-5 15-7 verslagen. Op de derde plaats eindigden Arie Vermeu len en Ronald Struys en vierde werden Adrie Sip en Arie Pieter v. Nes, alles vol gens verwachting. De door diverse ge lijkwaardige dubbels fel omstreden vijf de plaats was voor Ronald Heiting en Rob Sikking. Zaterdag 12 februari spelen E-teams van Be Fair in de sportzaal aan de Wingerd wedstrijden tegen Floreant uit Boskoop. Be Fair zal met 3 teams, bestaande uit 6 jongens, in de zaal verschijnen. De wed strijden beginnen om 12.00 uur en zullen tot 15.00 uur duren. WADDINXVEEN De op kop blij vende volleydames van Be Fair heb ben in de promotie onnodig een mis stap gemaakt. De Waddinxveensen verspeelden namelijk een punt aan een veel lager geklasseerde tegen stander. Tegen Van Santen/Den Haag 3 werd het 3-2 na een van Be Fair- zijde uiterst zwak gespeeld duel. Slechts de vechtlust van de Waddinx veensen redden de ploeg in de laats te set van een afgang: 18-16, 15-8, 9-15, 9-15 en 15-9. Het tweede damesteam van Be Fair was in de Goudse eerste klasse te zwak voor Zevenhuizen 2 (13-15, 7-15 en 11-15) en het in dezelfde klasse uitkomende derde team van Be Fair verloor met 3-0 van Radius 2 (15-8, 15-9 en 15-10). HEREN Ook het herenteam van Be Fair kon in de promotieklasse niet tot winst komen. De Waddinxveners, vorige week nog goed op dreef tegen Punch, lieten het in Oudewater tij dens het bezoek bij Jupiter volledig afweten. Het werd een kansloze 0-3 nederlaag (15-2, 15-10 en 15-6), die de optimistische sfeer van de laats te weken prompt deed omslaan in een neerslachtige. Be Fair 2 verloor met 1-3 van Van Ginkel/Jodan Boys (15-9, 9-15, 9-15 en 6-15). Korbis 2 behaalde ook een voor treffelijk resultaat. Een 12-4 zege op medekoploper Sagitta 3 is iets waar met tevredenheid op terug gezien kan worden. Door deze overwinning wel ke tot stand kwam middels uitste kend spel staan de Korbis reserves evenals het eerste achttal boven aan de ranglijst en bestaat ook voor dit achttal een reële mogelijkheid te promoveren. WADDINXVEEN - In het blad ‘Kringkroniek’ van vorige maand zijn de ranglijsten opge nomen van de ‘beste tien 1982’ van de KNZB-kring Gouwe- Rijns treek. In deze ranglijsten komen ook vier De Gouwe-leden één of meerdere malen voor, te we ten: 100 m vrije slag heren: 5e Marc Faber, 57,7; 100 m. rug slag heren: 10e Marc Faber 1.09.3; 100 m. schoolslag m.o. 10 jr.10e Mirjam Vitalis 1.41.6; 100 m. schoolslag m.o. 16 jr.8e Greet den Haan 1.27.8; 100 m. vlinderslag he ren: 10e Marc Faber 1.07.1; 200 m. wisselslag heren: 8e Marc Faber 2.29.3, 200 m. vrije slag dames: 9e Baukje Engelsma 2.33.1. Bovengenoemde zwemmers en zwemsters komen in aanmer king voor een prestatiemedail- le. hij beter kan. Geef hem dan dat kre diet. Vorige week heb ik er met de trainer over gesproken. Hij ziet het niet zitten in Bert. Als aanvoerder ben ik het daarmee oneens. Dus voor lopig ben ik niet beschikbaar. En voor mij is het niet zo erg, want ik ben bijna 35 en heb toch alles wel meegemaakt.” Bron is overigens van mening dat Hartgers een uitstekende trainer is, met wie hij de afgelopen twee-en- een-half-jaar “nooit moeilijkheden had”. Een verzoeningsgesprek zal hij dan ook niet uit de weg gaan. “Zelf ben ik altijd bereid tot een gesprek. Maar Bert kennende, die hoeft van Hartgers niets meer te weten. En dat is toch jammer, want dan zie ik hem aan het einde van het seizoen wel ver trekken.” Het bestuur van Be Fair is erg onge lukkig over de ontstane situatie en is druk bezig orde op zaken te stel len. “Het is beslist geen fijne zaak en wij hebben er ook onze problemen mee”, erkent pr-man Van der Neut. “We zijn het met Hartgers eens dat Bert na zijn langdurige blessure zijn vorm nog niet heeft. En we weten ook dat hij in z’n oude doen een van de betere spelers is. Maar ook de bes te kan wel eens een beetje uit vorm zijn.” “We hopen zo snel mogelijk om de tafel te gaan zitten. Problemen moet je niet te lang laten sudderen anders gaan de dingen verharden. Er moet toch een oplossing kunnen komen. Het zijn volwassen mensen. Ik denk dat de speler moet laten zien dat de trainer zich vergist heeft”. WADDINXVEEN - Veel opzien baarde meervoudig Excelsior’s club kampioen Tijmen den Ouden sr. door de tot dan toe ongeslagen Dik Dib bets te kloppen. Erg verrassend was ook de winst, wel ke Dik Brandhorst op Kees Kramp wist te laten aantekenen. Laatst genoemde nam een aanvankelijk gun stige lijkende damdoorbraakcombina- tie, echter zijn tegenstander kon met schijfwinst de doorgebroken schijf- winst terugruilen. Overigens was in het resterende eindspel een duide lijke remisegang voor Kramp aan wezig. Cor Stolker zorgde ook voor een fraai resultaat. Hij wist de toch altijd taai te bespelen Gert v. Mannekes aan de zegekar te binden. Teun Driesse, die dit seizoen een fraai moyenne heeft weten op te bouwen, onder vond in deze ronde veel tegenstand van Koert Zwanenburg, die hij dan ook een gelijkspel moest toestaan. WADDINXVEEN In de competitie voor de Rotterdamse Schaakbond moest het eerste team van de Wad dinxveense Schaakvereniging WSV met enkele invallers uitkomen tegen Charlois-Europoort V. De Waddinx veners kijken tegen een 4 1/2-2 1/2 achterstand aan, maar bij het afbre ken was de stand zo, dat voor W. van Oort en J. van Oort kans op winst en voor Van Deelen kans op remise aan wezig is, zodat op een 5-5 einduit slag gehoopt wordt. De Rotterdammers hadden opvallend veel jeugd in hun team en deze ble ken niet van talent gespeend te zijn. Bloem kwam bijvoorbeeld niet verder dan remise tegen een veertienjarige tegenstander en diens oudere broer won zelfs van Kraan. Kardol is tot dusver de enige die het volle punt veroverde, terwijl behalve Bloem ook Joosten en Oosterloo tot remise kwamen. Claassen en Asscheman kwamen echter met lege handen thuis Ook WSV III, dat de strijd aanbond met Schoonhoven II, keek bij het afbreken tegen een achterstand aan: 3-4. In de enige afgebroken partij staat J. v.d. Heiden iets beter dan zijn tegenstander, zodat alle hoop op een gelijke eindstand op hem gevestigd is. In deze wedstrijd werd tot dusver geen compromis gesloten: winst voor De Schrijver, P. v.d. Heyde en Van Sandijk, verlies voor Ket, Littooy, De Bock en V.d. Ree, maar geen remises. 1 3 9 4 14 9 8 4 0 4 8 5. Maassluis III 9 3 2 4 8 6. Vriendenschaar III 9 4 0 5 8 9 3 2 4 8 1 8 3 De vyaterpolowedstrijd tegen Rapido werd door De Gouwe erg rommelig gespeeld. Goed opgezette aanvallen waren zeldzaam en De Gouwe scoor de bijna uitsluitend vanuit individue le acties. De tussenstanden waren 2-2, 4-0, 0-1 en 5-2. De scheidsrech ters voor deze wedstrijd waren An dré de Haas en John Remkes, die de fysieke duels beter beoordeelden dan de technische duels. In de eerste periode kon De Gouwe goed meekomen met Rapido ’82, die na de eerste minuut een 1-0 voor sprong nam door Hans Stocker. Een afstandschot van Niek de Leeuw bracht de stand in evenwicht. Waar na, na 2 nummerieke meerderheden, voor beide teams één, ook evenzo- vele doelpunten op leverde, Frits van Kampen voor Rapido ’82 en Niek de Leeuw voor De Gouwe, waren de doelpuntenmakers (2-2). Tijdens de 2e spelperiode verloor De Gouwe de greep op het spel en liep Rapido ’82 uit tot 6-2 via doelpun ten van R. Baks (3x) en Anton van de Mast. Er is eenmaal gescoord van uit een man meer situatie. De derde periode gaf enigzins herstel voor De Gouwe al wisten zij het niet uit te drukken in doelpunten. De keepers van beide teams verrichtten hierin uitstekend werk door o.a. strafwor- pen en 1-0 situaties subliem te ke ren. Toch kon een licht geblesseerde Leon van Beek via een tweede straf- worp de stand terugbrengen tot 6-3. Schoten naast het doel werden door de scheidsrechter verkeerd beoor deeld, waardoor veel irritatie ont stond en de opnieuw in de aanval ko mende ploeg veel vertraging opliep waarmede ook geen resultaten ge boekt konden worden. Ook in de 4e periode kwamen deze situaties voor waarbij de beide scheidsrechters het niet met elkaar eens waren, wat betreft het toeken nen van vrije worpen, en zonder dat dit werd rechtgetrokken het spel lie ten doorgaan. Rapido ’82 kon verder uitlopen tot 8-3 via nummerieke meerderheden, Frits van Kampen en Ben Willemse waren de schutters. Jan Verweij, die weer een uitsteken de wedstrijd speelde, en Cees Loen- dersloot konden de stand iets terug brengen tot 8-5, via een intikbal en een achterwaartse worp. Hierna was het weer Rapido ’82 die door middel van 2 boogballen en een drie twee situatie de eindstand kon bepalen op 11-5. Doelpuntm akers Frits van Kampen (2) en R. Wilschut. UITSLAGEN HZ PC - Pluvius Merwede - ZCG Rapido ’82 - De Gouwe De AA - Zwemlust/H. EINDSTANDEN Na 14 wedstrijden Pluvius Merwede Rapido Zwemlust/H. De Gouwe HZ PC ZCG De AA WADDINXVEEN - Het eerste da mesteam van de hocheyclub Wad dinxveen heeft zaterdag de zaalhoc- keywedstrijden tegen Cartouche met 2-0 verloren en tegen Evergreen met 1-2 gewonnen. De wedstrijden wer den gespeeld in de Rotterdamse sporthal Asterlo. De zaalhockey wed strijd tegen Cartouche was moeilijker dan verwacht. In tegenstelling tot vorige week kwamen de in de trai ning extra geoefende combinaties van de Waddinxveense hocheysters beter uit de verf, maar desondanks bleef de stand tot de rust 0-0. Na de rust werd een in eerste instantie gestopte bal door de Waddinxveense verdediging niet goed weggewerkt, en deze fout werd door Cartouche onmiddellijk afgestraft. Een fout in de mandek king leidde tot het tweede tegendoel punt. Mede door het uitstekende keepterswerk van de doelverdedigster van Cartouche gelukte het Waddinx veen niet meer om uit de meermalen toegekende strafcomers te scoren. De tweede tegenstander van de avond was Evergreen. Al in het begin van de wedstrijd kreeg Evergreen de kans de leiding te nemen, maar de strafbal die ze toegekend kregen vanwege het stoppen van de bal met de voet op de doellijn, werd door keepster Lydia Ruiter gehouden. Na de rust bracht een te laat opge merkte aanvalster van Evergreen de stand alsnog op 1-0 in hun voordeel. Waddinxveen bleef echter goed op bouwen, wat resulteerde in een ver rassend genomen strafcomer waaruit Pauline Chrisstoffels kon scoren, omdat Evergreen totaal verkeerd uit liep. Wederom uit een strafcomer scoorde Eveline Ruiter, waardoor deze wedstrijd met 2-1 winnen werd afgesloten. STAND Na vijf speeldagen is de stand als volgt: Te Werve: 10 punten uit 10 wedstrijden. Waddinxveen: 13 punten uit 10 wedstrijden. HDS: 11 punten uit 8 wedstrijden. Zoetermeer 8 punten uit 8 wedstrijden. WADDINXVEEN De nieuwe tafel- tenniscompetitie is voor het Wad dinxveense Kwiek weer gestart. Na 2 wedstrijden kan het volgende ver meld worden. Kwiek 1 zal gaan mee dingen om het kampioenschap in de 2e klasse. De eerste wedstrijd werd met 9-1 gewonnen. Belangrijker nog de zege in de afgelopen week: 6-4 - winst op TOP 2. R. Verboon won 2 keer, invaller W. van Wageningen won ook 2 sets en J. Brand behaalde 1 zege. Het dubbel was dus ook voor Kwiek. Kwiek 2 heeft in de 3e klasse nog weinig tegenstand ondervonden. Eerst 10-0 winst pp Flamingo’s 4 en daarna 9-1 winst op Smash 6. W. v. Wageningen, R. d. Haan en H. Bloks zullen zeker tegen andere teams meer moeite krijgen. Voor Kwiek 3 is handhaven belang rijk. Daar is deze nieuwe 3e klasser tto nu toe prima in geslaagd. Eerst 6-4 winst en daarna een gelijkspel te gen Smash 6 in een zeer spannende wedstrijd. J. Venmans en E. Slap pendel behaalden ieder 2 zeges, H. v.d. Drift won 1 set. Kwiek 4 heeft uit 2 wedstrijden 1 punt be haald! Dit dankzij een gelijkspel te gen TOP 4. J. Bijvoets won daarbij 3 wedstrijden. Daarna werd met 7-3 van Eldos 2 verloren. Met Kwiek 5 gaat het goed. Eerst een 8-2 zege en nu een 6-4 winst op Ilac 8. A. Daalhof en H. Simons wonnen 2 keer, G. Muller was 1 keer succes vol. Kwiek 6 bezit nog geen punt. Na 8-2 verlies op Smash 3 werd na een 4-2 voorsprong toch nog met 6-4 verlo ren van BOK 2. Na vorig jaar een tegenvallende com petitie te hebben gespeeld, draait het 7e team nu beter. Na een ruime zege op Smash 7 verloren W. de Wit, M. Oosterom en P. van Es op het nip pertje van Ilac 9. Uitslag 4-6. Kwiek 8 won nu met 7-3 van Ilac 11, na eerder verlies in de eerste ronde. G. v.d. Torren won 3 sets, S. Oudijk en H. Vermeulen wonnen ieder 2 sets. Na promotie naar de 4e klasse zul len Kwiek 9 en 10 proberen zich te handhaven. Kwiek 9 begon met een 6- 4 zege op BOK 8. C. Scharroo en L. Koster wonnen ieder 2 sets, L. Post 1 set en het dubbel werd gewon nen. De tweede wedstrijd werd met 7- 3 verloren. Kwiek 10 kwam nog niet tot een zege. r 1 voelig, dat ik de vereniging zou scha den als ik er meer over zeg. Er ligt nog een opening en dat wil ik zo hou den. Voor de vereniging wil ik alles op alles zetten om promotie te be werkstelligen.” Graafland, die niet bereikbaar was voor commentaar, weigert om in het tweede team te gaan spelen. Nu zijn blessure genezen is claimt de ex- amateurintemational zijn plaats in het elftal. Wim Bron kan zich dat best voorstellen. Hij stelt zich voorlo pig niet beschikbaar omdat hij als aanvoerder niet achter het standpunt van Hartgers kan staan. “Als je zulke spelers als Bert tot je beschikking hebt, moet je ze ook gebruiken. Een speler die na een blessure terug pro beert te komen, moet je vertrouwen geven. In mijn ogen heeft hij dat ver trouwen van de trainer niet gehad,” zegt Bron, die uit eigen ervaring weet dat het erg moeilijk is om terug te komen. “Oké, na zijn blessure heeft Bert twee keer meegedaan in het eerste. Dat ging niet zo best, maar er waren er meer die toen niet best speelden. Een speler als Bert moet je de hand boven het hoofd houden. Je weet dat Korbis behaalde dus een duidelijke zege, vooral ook omdat de Baren- drechtse ploeg te weinig tegenstand kon bieden aan een soms superieur spelend Korbis-achttal. De ruststand in deze door scheidsrechter Bos gelei de wedstrijd was reeds 6-1 in het voordeel van Korbis. De navolgende personen hadden een aandeel in de score: Luit Schokker 4x; Jan Mine- kus 3x; Truus Visser 3x; Jaap Noor- dam 2x en Joke Hamer en Dick Haagsman ieder 1 maal. J

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 15