GEMEENTE WADDINXVEEN rookverbod wil Waddinxveen krijgt een Fitness Centrum Jeugd richt Lima-expositie in deren hadden gestuurd. De expositie be staat uit foto’s, brieven, boeken, schilde rijen en kranteknipsels. Leraar G. v. d. Lubbe is bijzonder ingenomen met de activiteiten van de twee leerlingen uit zijn klas. Waarom de VVD een Kerngroep timmert Vijf vragen van de VVD Zuid-Holland splijt in ’86 Aan de Noordkade boven Van der Loo aan de weg ’’Voorbeeldfunctie raadsleden” T ANOERLO I TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN VRIJWILLIGERSWERK BESTEMMINGSPLANNEN DIVERSE MILIEUZAKEN VERKEER EN VERVOER SPREEKUREN 11 pw SA- J - SPELEN «r 'i MHO» WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 9 FEBRUARI 1983 01820-16066 010-362244 Waddinxveen, 9 februari 1983. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. ’’Brugcentrum”, zoals dat gedeelte met een rode omlijning staat aangegeven op de bij het besluit behorende situatietekening. Waddinxveen, 9 februari 1983. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Waddinxveen, 9 februari 1983. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. WADDINXVEEN - Trots hebben Jes sica van der Heijden en Leon Brümmer dezer dagen de kleine expositie in de vijfde klas van de rooms-katholieke mrg. Bekkersschool (Peter Zuidlaan) laten zien, die zij hebben ingericht over het Keuringskosten parkeerkaarten - invaliden. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 25 november vorig jaar besloten de keuringskosten voor het verkrijgen van een par- keerkaart invaliden in alle gevallen - derhalve niet meer uitsluitend bij afwijzingen - te laten betalen door de betrokken aanvrager/aan- vraagster. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) 01820-15767 01727-4044 070-210001 2222 3000 3000 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 4433 4433 door K. W. Th. VAN SOEST fractievoorzitter van de VVD Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-4433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. BEROEP In eerste aanleg dient echter een ieder zelf haar of zijn lichamelijke en geestelijke gezondheid en die van haar en zijn naasten te bevor deren. Vandaar, dat wij een be roep willen doen op de raad om te komen tot afschaffing van het roken tijdens de openbare ver gaderingen in het gemeentehuis. Degenen die willen roken kunnen zich even terugtrekken op de gang Openingstijden Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. ONDERZOEK Wat ons frappeerde was de uitslag van een onderzoek van eind 1982 waarin de geënqueteerden te ken nen gaven als grootste wens voor 1983 te koesteren een goede ge zondheid. Nu kan men goede WADDINXVEEN - Vorige week vrijdag al stelde fractievoorzitter K. W. Th. van Soest van de VVD in de Waddinxveense gemeente raad een vijftal schriftelijke vragen aan het college van B. en W. over de trieste dood van de aan de Klei- kade 3 gewoond hebbende 25-jari- ge B. W. Smit, die vorige week maandag werd getroffen door een stroomstoot op het moment dat hij onder de douche stond. Die vragen luiden: 1. Heeft uw college kennisgeno men van een bericht in Rijn en Gouwe van 4 februari 1983 met be trekking tot de trieste gevolgen van een mankement dat zou-zijn ontstaan in de electrische installa tie van een woning aan de Kleika- de? 2. Kunt u vertellen wat er juist is van het vermoeden dat er kortslui ting is ontstaan via de afvoer, me de gelet op het bericht, dat een eerste onderzoek van de techni sche recherche van de rijkspolitie, de Arbeidsinspectie en het GEB Gouda en omstreken géén bijzon derheden aan het licht heeft ge bracht? Kunt u mededelen op welke ter mijn u de uitkomst verwacht van het door de burgemeester gevraag de nadere onderzoek? Bent u bereid vooruitlopend op de uitkomst van dit nadere onderzoek ook door het GEB na te laten gaan of de installaties in andere oude woningen nog voldoen aan de wet telijke eisen? 5. Kunt u ons mededelen wat van één en ander de consequenties (kunnen) zijn voor de gemeente als eigenaresse van de woningen? Vacaturebank vrijwilligerswerk Waddinxveen (Informatie over vrijwilligerswerk voor haanlozen) Koördinatrice Trudy Kraay, gemeentehuis. Raadhuisplein 1, kamer 23, tel. 01828-4433, tst. 122. Dagelijks van 8.30-12.30 uur. werkelijk te gaan schaven aan een broodnodige betere lichamelijke con ditie en dat onder vakkundige bege leiding. len opgesteld, terwijl er sprake is van vakkundige individuele begeleiding. Het Fitness Centrum beschikt voorts over een gezellige bar met mooie uit- kijkruimte over de Noordkade en is gespecialiseerd in de verkoop van sportvoeding. Er is sprake van gescheiden ruimtes voor dames en heren, gerealiseerd door een wand, die overigens niet helemaal doorloopt, zodat paren eventueel gezamenlijk allerlei ge- zondheidsoefeningen kunnen doen. Er zijn zeer moderne trainingstoestel- WADDINXVEEN/BOSKOOP/DEN HAAG Vanaf 1 januari 1986 zal de provincie Zuid-Holland in een mid den- en zuidelijk deel zijn gesplitst. De behandeling van het wetsontwerp daarvoor zal nog dit jaar in de Twee de Kamer worden afgerond. Dit heeft minister Rietkerk van Bin nenlandse Zaken deze week tijdens de behandeling van zijn begroting in de Tweede Kamer medegedeeld. De bewindsman voegde daar aan toe dat de deling van Zuid-Holland en de stichting van een polderprovencie de laatste wijzigingen in de provinciale indeling zouden zijn. Intussen hebben Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland verklaard, dat de datum van 1 januari 1986 voor de splitsing ‘absoluut onhaalbaar’ is. Ontwerp-beschikkingen hinderwetvergunning Ter secretarie liggen tot 23 februari 1983, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en van 19.00 tot 22.00 uur (op maandagavonden) ter inza ge de ontwerpbeschikkingen met bijbehorende bescheiden voor de hinderwetvergunningen van: A. Boonstoppel Jr., Noordkade 18 alhier, voor het oprichten en in werking hebben van een automobielbedrijf annex quickservice sta tion; J. A. de Bruijn B.V., Mercuriusweg 20 alhier, voor het oprichten en in werking hebben van een leergroothandei met opslag van lijmen, oplosmiddelèn, aceton e.d.; Industrie en handelsonderneming Artilux B. V.Mercuriusweg 7 al- woensdagavond 26 januari jong: van een initiatiefvoorstel j van de gemeenteraad ;stleden is besloten de be- van een aantal leden van IDEALE RUIMTE Na het vertrek van Akermans BV naar Sliedrecht ontstond bij Van der Loo BV ruimte en - gelet op de inte resse van beide kanten - groeide het plan om in Waddinxveen te komen tot de oprichting van een volledig geoutilleerd Fitness Centrum. In een paar weken tijd is er op de eerste ver dieping van het bedrijfspand aan de Noordkade een ideale ruimte inge richt voor conditietraining en fi- guurverbetering. Voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het bestemmingsplan ’t Weegje”. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat ter gemeen tesecretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, met ingang van 10 februari 1983 voor een ieder ter inzage ligt het raads besluit van 26 janauri 1983 waarbij wordt verklaard dat een herzie ning wordt voorbereid voor een gedeelte van het bestemmingsplan ’t Weegje”, n.l. voor zover het betreft het gebied zoals dit met een rode omlijning staat aangegeven op de bij het besluit behorende si tuatietekening. Verleende hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben op 1 fe bruari 1983 besloten aan de heer C. van Mullem, Kerkweg-West 3- 5, alhier, een hinderwetvergunning te verlenen voor het oprichten en in werking hebben van een chemische reiniging. De vergunning en alle daarbij behorende bescheiden liggen voor een ieder ter inzage op werkdagen tijdens kantooruren en op maan dagavonden van 19.00 tot 22.00 uur tot en met 8 maart 1983. De beschikking wordt van kracht na afloop van deze termijn, tenzij voordien een beroep tegen deze beschikking wordt ingesteld. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA ’s-Graven- hage. project van de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Waddinxveen in het Peruaanse Lima. Daarbij is gebruik ge maakt van materiaal die kinderen van een school in de buurt van Lima op ver- zoek van de Waddinxveense schoolkin- Voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het bestemmingsplan ’’Brugcentrum”. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat ter gemeen tesecretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, met ingang van 10 februari 1983 voor een ieder ter inzage ligt het raads besluit van 26 januari 1983 waarbij wordt verklaard, dat een herzie ning wordt voorbereid voor een gedeelte van het bestemmingsplan Voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het bestemmingsplan ’’Groenswaard in onderdelen”. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat ter gemeen tesecretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, met ingang van 10 februari 1983 voor een ieder ter inzage ligt het raads besluit van 26 januari 1983 waarbij wordt verklaard, dat een herzie ning wordt voorbereid voor een gedeelte van het bestemmingsplan ’’Groenswaard in onderdelen”, n.l. voor zover het betreft het ge bied van het perceel Wagnerlaan 7, zoals dit gebied met een rode omlijning staat aangegeven op de bij het besluit behorende situatie tekening. hier, voor het oprichten en in werking hebben van een kleinmeubel fabricage; Coöp. Land- en Tuinbouwvereniging B.V., Bredeweg 23, alhier, voor het oprichten en in werking hebben van een opslag van kunst meststoffen en bestrijdingsmiddelen. De aanvragers en degenen die bezwaren hebben ingebracht n.a.v. de aanvragen en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijker wijs niet in staat is geweest kunnen tot 23 februari 1983 tegen de ont- werp-beschikking(en) bij burgemeester en wethouders van Wad dinxveen gemotiveerde bezwaren indienen. Degene die bezwaar maakt kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Het is in de geschiedenis van Wad dinxveen niet de eerste keer dat dit onderwerp aan de orde komt in de raad. Het zal wellicht ook niet de laatste keer zijn. Dat was het tenminste de vorige keer ook niet. Het is geenszins de bedoeling van de VVD-fractie een uitgebreide ge dachtenwisseling op gang te bren gen over de gevolgen van het ro ken voor de volksgezondheid, daar hebben anderen al behartigens- waardige dingen over gezegd en geschreven, evenmin ligt het op onze weg om rokers erop te wij zen waar ze mee bezig zijn. En zeker collega-raadsleden niet die worden geacht over hun eigen ge zondheid verantwoordelijkheid te kunnen dragen. Foldermateriaal De onderstaande folders zijn voor een ieder gratis op het gemeente huis te verkrijgen: - Pas 65 - C.J.P. - Wet Arob - Individuele Huursubsidie - subsidie warmte isolatie bestaande woningen - verbetering particuliere woningen - gemeentegarantie - subsidieregeling premie-koopwoningen - woningaanpassing t.b.v. gehandicapten - verhuiskostenvergoeding t.b.v. gehandicapten - nieuwe uitvoeringsvoorschriften voor Bijstand om hun sigaar, sigaret of pijp te roken. Het is niet alleen vanwege het feit dat wij verwachten, dat er meer niet-rokers dan rokers in de raad zitten, dat wij met een voorstel komen, maar ook omdat er partij en zijn die het roken in openbare gebouwen wensen tegen te gaan. In Waddinxveen is het de Partij van de Arbeid, die zich in haar verkiezingsprogramma sterk wenst te maken voor het invoeren van een rookverbod in openbare ge meentelijke gebouwen. Voor wat betreft het roken in openbare ver gaderingen in het gemeentehuis zijn wij het daar graag mee eens. In het beleidsprogramma 1982- 1986 staat niet voor niets dat de zorg voor de gezondheid in be langrijke mate een zaak is van ie ders persoonlijke verantwoorde lijkheid en dat activiteiten die ge richt zijn op gezondheidsbevorde rend gedrag worden aangemoe- digd. Laten we in dat verband ten aan zien van het roken dan als raads leden een voorbeeldfunctie vervul len naar de bevolking, door te be sluiten tijdens openbare vergade ringen in het gemeentehuis voor de ruimten, waarin deze vergade ringen plaatsvinden, een rookver bod in te voeren. Het zaterdag aan de Noordkade (in een ruimte boven machine- en apparatenfabriek Van der Loo BV) te openen fitness centrum, dat gerund gaat worden door Annie en Bart van der Sluis. In het midden staat J. J. van der Loo. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). CONTRIBUTIE Het met vergunning van het college van Burgemeester en Wethouders tot stand gebrachte Fitness Centrum is dagelijks geopend. Op werkdagen van 10.00 tot 22.00 uur en op zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. De contri butie bedraagt f 45,- voor 10 bezoe ken aan het Fitness Centrum van on beperkte duur. ‘Waddinxveen is zeker rijp voor zo’n gezondheids- en trainingscentrum’, vertelt ons Bart van der Sluis. ‘Hier is sprake van gezonde training en een gezonde spieropbouw. Er bestaan volop mogelijkheden voor het ver sterken van het eigen lichaam,’ waar bij de Waddinxveense fitness-man be nadrukt dat er sprake is van individu ele begeleiding van de kleedkamer tot de zaal en van de zaal tot aan de douches. Het Fitness Centrum aan de Noord kade maakt een complete, hygiëni sche en nette indruk. Alle betrokke nen zijn bijzonder nieuwsgierig naar de belangstelling, waarop het Wad dinxveense Fitness Centrum zal kun nen rekenen. Het open huis van ko mende zaterdagmiddag zal al duide lijk kunnen maken in welke mate Waddinxveners van plan zijn daad- voomemens maken om gezond te leven, soms wordt dit door ande ren onmogelijk gemaakt. Met name bij roken geldt, dat degenen die niet roken onvrijwillig zaken binnen krijgen die slecht zijn voor hun gezondheid. Kamervoorzitter Dolman zegt in dit verband: ‘Zo is wat voor de een draaglijk is voor een ander ondraaglijk’. Ook het Sociaal Cultureel Plan bureau constateert, dat de meeste mensen zich zorgen maken over hun gezondheid. Dit bureau on derstreept het belang van het volksgezondheidbeleid en verklaart waarom het een sociaal grondrecht wordt genoemd, dat de overheid gunstige voorwaarden schept voor behoud en zonodig herstel van een goede gezondheid. Voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het bestemmingsplan ’’Oranjewijk ’75, le herziening”. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat ter gemeen tesecretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, met ingang van 10 februari 1983 voor een ieder ter inzage ligt het raads besluit yan 26 januari 1983, waarbij wordt verklaard, dat een herzie ning wordt voorbereid voor een gedeelte van het bestemmingsplan ’’Oranjewijk ’75, le herziening”, n.l. voor zover het betreft het ge bied van het perceel Prinses Beatrixlaan 6, zoals dit betreffende ge bied met een rode omlijning staat aangegeven op de bij het besluit behorende situatietekening. Waddinxveen, 9 februari 1983. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Jessica van der Heijden en Leon Brümmer bij de door hen in hun klas ingerichte Lima-expostie. Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - In de ko mende voorjaarsvakantieweek houdt de Kerngroep Ontwik kelingssamenwerking Waddinx veen de jaarlijkse huis-aan-huis collecte voor het project in de krottenwijken van de Peruaan se hoofdstad Lima, waar samen met de NOVIB - de Neder landse Organisatie voor Inter nationale Ontwikkelingssamen werking - meegeholpen wordt kleine ambachtelijke bedrijfjes door de mensen zelf te laten runnen. Voor deze collecte tussen 14 en 19 februari hebben B. en W. de Kerngroep toestemming gegeven om - bij wijze van uit zondering gelet op het karak ter van de inzamelingsactie - langs doorgaande wegen in Waddinxveen een aantal bor den te plaatsen tegen lan taarnpalen. In Waddinxveen is sinds 1975 actief de Kerngroep Ontwik kelingssamenwerking Waddinx veen, die bestaat uil 20 leden en wordt voorgezeten door wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA). Doel van deze Kern groep is om de Waddinxveen se bevolking (meer) bewust te maken van de problemen in de ontwikkelingslanden en finan cieel bij te dragen aan directe ontwikkelingshulp. Dat laatste is mede mogelijk doordat - en dat heeft recent nog de aandacht in heel ons land getrokken - het gemeente bestuur van Waddinxveen met ingang van 1975 en sinds dien elk jaar geld uit de ge meentekas haalt voor de plaat selijke Derde Wereld-activitei- ten. Ruim acht jaar geleden was dat f. 35.000,-, voor dit jaar is dat f. 46.000,-. Het to taalbedrag nadert intussen de 3,5 ton. Zowel de financiële acties als de bewustwordingsacties zijn gegroepeerd om een ontwikke lingsproject. De eerste jaren was dit een project in de land- bouwsfeer in het Bovenvol- taanse Torna. Doordat dit pro ject financieel onafhankelijk is geworden verviel de noodzaak hieraan bij te dragen en wordt nu alleen de verdere ontwik keling gevolgd. Daarom zijn sinds 1981 ook contacten ge legd met een project gericht op de krottenbewoners in het Peruaanse Lima. Dat is gebeurd via de NOVIB. WADDINXVEEN In de vergadering van -J-J handeling de VVD-fractie om te komen tot het invoeren van een rook verbod tijdens openbare vergaderingen in het gemeentehuis te verwijzen naar de raadscommissie voor Algemeen Bestuur lijke Zaken (ABZ). De VVD-fractie is van mening, dat het hier gaat om een vrij principiële kwestie, die alle raadsleden persoonlijk aangaat en prefereerde daarom een discussie hier over in de gemeenteraad. WADDINXVEEN Komende zaterdagmiddag wordt er tussen één en vier uur door Bart en Ans van der Sluis een open huis gehouden in hun Fitness Centrum aan de Noordkade 74a, gevestigd in een ruimte boven de machine- en apparatenfabriek Van der Loo BV op het bedrijfsterrrein in Waddinxveen-Noord. Met dit Fitness Cen trum - het eerste in onze gemeente en helemaal inspelend op de ge- zondheidsrage van dit moment - ziet ook de zakelijk hierbij geihte- resseerde JJ. van der Loo het helemaal zitten. De aan de Nicolaas Beetslaan wonen de automonteur Bart van der Sluis maakt al een paar jaar toestellen voor conditietraining en figuurverbetering. Hij was dan ook al geruime tijd op zoek naar een geschikte ruimte om in zijn eigen woonplaats een Fitness Centrum van de grond te krijgen. Dat zou dan tevens een plek moeten zijn die tevens een goed en volledig beeld zou geven van de mogelijkheden op dit gebied. Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: vrijdag morgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. L Hf F” ''j

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 3