GEMEENTE WADDINXVEEN Commissie over GEMEENTE KOMT 65 Jaar achter de toonbank horecaplan Nesse 0. MET ROOKVERBOD V 1000 DA-drogisterijen verrassen u RA LAGE '"'RIJZEN FESTIVAL I Bij wijze van proef gedurende halfjaar Gillian v. d. Berg: 15e clubrecord 450 KLACHTEN BEZORGING Sweelinckhof 31 Telefoon 18950 Dansen met The Old Classic D.A.-Drogisterij Bouma Waddinxveen D.A.-Drogisterij Susan Boskoop 5^ TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN VERGADERINGEN BELASTINGEN OPENBARE WERKEN BOUWVERGUNNINGEN ENERGIEBELEID WELZIJNSZAKEN SPREEKUREN MILIEUZAKEN ^75 95 VRIJWILLIGERSWERK ^atusaN Épj Advies en ruime keuze 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 Dea toilet! ris/ wc. blok Hygiënische hanger voor in depot van uw w.c. Voor minstens 800 spoelingen. Keuze uit 3 geuren. Vicks Keelpastilles Douchefris Natusan zalf Gillette contour tandemmesjes scheerschuim Föhnborstel C. A. van Wijk. O.B. tampons Normaal, ds a 20 stuks 4^ nu slechts J50 Speciaal, ds a 20 stuks 4Jff nu slechts ^50 -- Beter en toch goedkoop Wattip wandhouder it WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 16 MAART 1983 01820-16066 010-362244 uur ringen hiermee zijn. Het rc VVD-gemeenteraadsfractie dat A DROGISTERIJ Alle aanbiedingen zijn geldig zolang de voorraad strekt. 1. Opening. 2. Vaststelling verslag van de vergadering van 22 februari 1983. 3. Ingekomen en uitgegane stukken. 4. Mededelingen. 5. Begrotingswijzigingen. 6. Vakantieregeling cursus 1983/1984. 7. Wijziging nota Personeelsbeleid. 8. Verslagen werkgroepen en commissies. 9. Gang van zaken op school. 10. Rondvraag. 11. Benoemingen. 12. Sluiting. Waddinxveen, 16 maart 1983. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Waddinxveen, 16 maart 1983. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 Per stuk slechts Verfrissen de neus en verzachten de keel. Per zakjeirgffnu slechts Keuze uit cfe geuren: dennen, seringen, sport, en lentebloesem. 250 ml. flakonT^nu slechts Voor tie verzorging van baby’s billetjes. Pot a 125 gram.5,95 nu slechts van der Loo. Temidden van haar familie sprak de heer De Bas waarderende woorden aan het adres van mevrouw Van der Loo-Broer. Ze werd in 1906 in Wad dinxveen geboren, kwam in 1918 op 12-jarige leeftijd in de zaak van haar vader, trouwde in 1931 met Jan van der Loo, die in 1964 overleed. In 1973 werd de zaak' door Henk van der Loo overgenomen en daarin staat anno 1983 nog steeds mevrouw Van der Loo-Broer achter de toon bank. Voor dubbelglad scheergenot. 5 stuks 5,95 nu slechts T25 Dea ‘3- Extra vol en stevig. AQr 300 ml. 2. KLACHTEN? VOOR DONDER DAG 18.00 UUR BELLEN!!! WADDINXVEEN - Zaterdagavond 19 maart om acht uur wordt er in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad in Waddinxveen weer een stijldansavond gehouden door de stijldansvereniging “The Old Classic”. De levende muziek zal worden ver zorgd door de hammondorganist de heer V.d. Hondel. Deze heeft al va ker met succes een dansavond voor The Old Classic verzorgd. se zakenman P. te bouwen. De vies en bijstand zegde burgemeester C.M. Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum Dinsdag 22 maart 1983, aanvang 20.00 in de Samenwerkingsschool AGENDA Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Gemeenteraad Woensdag 23 maart 1983, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 26 januari 1983. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Vogrstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer J. van Steijn als ambtenaar van de burgerlijke stand. 4. Voorstel tot benoeming van ambtenaren van de burgerlijke stand. 5. Voorstel met betrekking tot de afrekeningen G.V.B./A.V.R. over 1979 en 1980. 6. Voorstel inzake overleg/rapport intergemeentelijke ambtelijke werkgroep bedrijfsterreinen. 7. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de vervanging van vouwwanden in de sportzaal ’’Groens- waard”. 8. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de ontvangsten en uit gaven voor het sociaal-cultureel werk over 1981. 9. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het aanschaffen van panelen en spotjes ten behoeve van het inrich ten van exposities. 10. Voorstel tot vaststelling exploitatie-opzet ’’Wijk Zuidplas 1980”. 11Voorstel tot het beschikbaarstellen van een voorschot op de af- rekeningskosten S.O.A.G. 12. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aan schaf van een heetwater-hogedrukreiniger. 13. Begrotingswijzigingen, w.o. 6e wijziging, dienstjaar 1982 en 3e wijziging, dienstjaar 1983 be groting Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum Wad dinxveen; beschikbaarstelling krediet ad. 35.000,-, inclusief B.T.W., ten behoeve van de begeleiding van de functiewaardering door het Centraal Adviesbureau voor Organisatie, Documentatie, Registratuur en Personeelsbeheer van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten. Lasten per jaar bij 5 jaarlijkse afschrij ving 10.850,- ten laste van het op volgnr. 13.2.04 daartoe gere serveerde bedrag van 15.000,-. 14. Rondvraag. rgadering van de raads- ae woningbouw zal ge- Waddinxveen- e Nesse een horecabedrijf Föhnen gaat sneller en makkelijker met deze speciaalborstel. L95' nu slechts Commissie voor kunst en cultuur Maandag 21 maart 1983, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling verslag van de vergadering d.d. 31 januari 1983. 4. Voortgang nota kunst en cultuur. 5. Expositie in de Raadzaal. 6. Waddinxveen 750 jaar'. 7. Rondvraag en sluiting. De stukken liggen voor pers en publiek op het gemeentehuis ter in zage. ;en hiermee zijn. Het rookverbod komt'er onder aanvoering WADDINXVEEN Zondag voor een week werden in het Batensteinbad te Woerden 400-meter zwemwedstrij den gehouden, georganiseerd door de Kring Gouwe-Rijnstreek KNZB. Maaien wegbermen De directeur van de dienst van openbare werken verzoekt een ieder die belangstelling heeft voor het maaien en hooien van wegbermen in de gemeente Waddinxveen dit schriftelijk aan hem kenbaar te maken. Het maai werk zal alleen in percelen kunnen worden uitgegeven on der bepaalde voorwaarden. Inlichtingen kunnen worden gegeven door de heer C. Boerman, te lefonisch bereikbaar onder nr. 01828-14433, toestel 137. Aanvraag om bouwvergunning van de heer F. W. van Erk De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat met ingang van 17 maart 1983 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie, af deling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage is gelegd de aanvraag om bouwvergunning van de heer F. W. van Erk voor het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van diens woning P.C. Hooftstraat 7 met een achtergevelaanbouw over de volle woningbreedte. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmings plan ’’Vondelwijk”. Teneinde de gevraagde bouwvergunning te kunnen verlenen zijn burgemeester en wethouders voornemens met toepassing van arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verle nen van voornoemd bestemmingsplan. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen door eën ieder bij bur gemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schrif telijke bezwaren worden ingediend tegen het verlenen van deze vrijstelling. Aanvraag om bouwvergunning van de heer J. P. Cortvriendt De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat met ingang van 17 maart 1983 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie, af deling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage is gelegd de aanvraag om bouwvergunning van de heer J. P. Cortvriendt voor het oprichten van een windmolen bij diens wo ning Wilhelminakade 82. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmings plan "Zuidkade-Wilhelminakade”. Teneinde de gevraagde bouwvergunning te kunnen verlenen zijn burgemeester en wethouders voornemens met toepassing van arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verle nen van voornoemd bestemmingsplan. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen door een ieder bij bur gemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schrif telijke bezwaren worden ingediend tegen het verlenen van deze vrijstelling. Brede Maatschappelijke Discussie over Energiebeleid Op de dinsdagavonden 22 en 29 maart a.s.aanvang 8.00 uur, zal de Stuurgroep Maatschappelijke Discussie Energiebeleid in het Anne Frankcentrum, Jan van Bijnenpad 1 te Waddinxveen discussiebij eenkomsten over energie organiseren. In dit kader is tegen betaling van een bedrag van ƒ5,- ter gemeente secretarie (Receptie) verkrijgbaar ”het Tussenrapport voor de Bre de Maatschappelijke Discussie over Energiebeleid". Kamermuziekconcerten Op donderdag 17 maart a.s. vindt om 20.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis in Waddinxveen het 5e concert in de serie kamer muziekconcerten plaats. Dit concert, in het kader van het Nederlands-Belgisch Cultureel Ac- coord, wordt verzorgd door het Variatie Ensemble, piano, slag werk, klarinet, viool en gitaar. Zij zullen werken vertolken van o.a. Canberghs, Russel, Mendels sohn en Hayden. Inlichtingen en kaarten zijn verkrijgbaar in het gemeentehuis, afde ling Kabinets- en Burgerzaken, tel. 01828-14433, toestel 212. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: gaat niet door. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: gaat niet door. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: donderdagmorgen van 8.30-9.30 uur. Vacaturebank vrijwilligerswerk Waddinxveen (Informatie over vrijwilligerswerk voor haanlozen) Koördinatrice Trudy Kraay, gemeentehuis, Raadhuisplein 1, kamer 23, tel. 01828-14433, tst. 122. Dagelijks van 8.30-12.30 uur. Ontwerp-beschikking hinderwetvergunning Ter secretarie ligt tot 30 maart 1983, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en van 19.00 tot 22.00 uur (op maandagavonden) ter inzage de ontwerpvergunning met bijbehorende bescheiden voor de hinder wetvergunning van de heer C. A. van Wijk, Buizerdstraat 74 te Maassluis voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende hinder wetvergunning voor een opslag en aflvering van motorbrandstoffen tevens service-station aan de Beethovenlaan 74, alhier. De aanvrager en degenen die bezwaren hebben ingebracht n.a.v. de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest kunnen t/m 29 maart 1983 tegen de ontwerp beschikking bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen ge motiveerde bezwaren indienen. Degene die bezwaar maakt kan ver zoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. WEGAFSLUITING In verband met de uitvoering van reconstructie-werkzaamheden zal de Kanaaldijk buiten de bebouwde kom met ingang van donderdag 17 maart 1983 voor de duur van 9 a 10 wekenof zoveel korter of lan ger als de uitvoering van het werk dit noodzakelijk maakt, voor alle verkeer zijn gesloten. Het werk zal in 3 fasen, elk gedurende 3 weken, worden uitge voerd, t.w.: 1. het gedeelte Zuidelijke Dwarsweg-Apollolaan, 2. het gedeelte Apollolaan-Burg. Trooststraat, 3. het gedeelte Burg. Trooststraat-Sniepweg. De omleidingsroute zal d.m.v. borden worden aangegeven. Voorlichting Ambtenaren van de Rijksbelastingdienst zullen ten gemeentehuize zitting houden t.b.v. het geven van voorlichting voor de aangifte van inkomstenbelasting. De zittingen zullen worden gehouden op vrij dagmorgen 18 maart en 25 maart 1983 van 9.00 tot 12.00 uur. Aan deze wedstrijden deed Gillian van den Berg, als enige De Gouwe- lid, mee en wel op de 400-m wissel slag m.o. 12 Jaar, welke afstand zij tijdens de training had gezwommen in 7.09.0. Tijdens de wedstrijd bleek al spoedig, dat zij deze tijd zou ver beteren. Uiteindelijk werd 6.43.4, tevens haar 15e clubrecord! de vergaderingen van de raad of in de verordening op de commissies een bepaling op te nemen dat er tijdens de openbare vergadering een rook verbod van kracht is. Deze brief over het roken tijdens openbare vergaderingen zal worden toegevoegd aan de lijst van medede lingen en ingekomen stukken voor de volgende week woensdagavond te houden raadsvergadering met het voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. worden belegd,'is roken niet toege staan. Voor de vergaderingen van de raad is dit nader als volgt uitgewerkt: het tweede kopje koffie zal in een rond 21.00 uur in te lassen pauze buiten de raadzaal worden verstrekt. Voor de vergaderingen van de com missies van advies en bijstand zullen de voorzitters van die commissie de instelling van een pauze regelen in overleg met de leden van de com missie. Na een half jaar zal een evaluatie plaatsvinden van de resultaten. In afwachting van de evaluatie is het college niet voornemens een agendapunt inzake het voeren van een rookverbod tijdens openbare ver gaderingen in het gemeentehuis op te voeren noch de raad een voorstel te doen in het reglement van orde voor Aanvraag om bouwvergunning van de heer Wvan Ommen De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat met ingang van 17 maart 1983 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie, af deling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage is gelegd de aanvraag om bouwvergunning van de heer W. van Ommen voor het plaatsen van een garage naast de woning He- negouwerweg 95. Ter plaatse is nog geen bestemmingsplan van kracht, doch het bouwplan is wel strijdig met het in procedure zijnde plan ’’Brugweg ’80”. De gemeenteraad heeft inmiddels voor het perceel een zgn. voorbereidingsbesluit genomen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde bouw vergunning te verlenen met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen door een ieder bij bur gemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schrif telijke bezwaren worden ingediend tegen het bouwplan. Waddinxveen, 16 maart 1983. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. WADDINXVEEN In de eerstvolgende verj commissie voor de ruimtelijke ordening en c._ sproken gaan worden over net miljoenenplan van de "J. van der Spek om aan de bespreking van dit plan in deze commissie van a3- van der Linden toe naar aanleiding van een vraag van de Jieer K.W.Th. van Soest (VVD). In de maandagavond vergaderende raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw, die goedkeuring gaf aan de plannen om Noorlander Bouw BV in eerste in stantie in Zuidplas ook 97 premie- vrijekoopwóningen te laten bouwen, betoogde de liberaal dat de heer Van der Spek op een opmerkelijke manier met zijn plannen de aandacht van de raad en het publiek had ge trokken. Burgemeester Van der Linden zei overigens ook een bespreking van het plan in de raadscommissie op het oog te hebben. Hij vertelde dat het col lege van B. en W. maar even over de ze zaak had gesproken. “Maar het lijkt me goed om hierover ook in de commissie even te praten, al was het maar om alle wild-westverhalen daarmee uit de wereld te helpen.” (Zie elders in dit Weekblad voor Wad dinxveen: Haalt horecaplan de ge meenteraad?). WADDINXVEEN - Vorige week donderdagavond heeft middenstands- voorzitter C. de Bas in de feestzaal van café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost de gouden legpenning en oorkonde van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland uitgereikt aan mevrouw A.A. van der Loo-Broer (77) van de Noordkade. De Waddinxveense, die op die dag juist haar verjaardgag vierde, kreeg dit alles wegens 65 jaar trouwe dienst achter de toonbank in het brood- en banketbakkersbedrijf van de heer H. WADDINXVEEN Het college van Burgemeester en Wethouders gaat bij wijze van proef het roken tijdens openbare vergaderingen m het Waddinxveense gemeentehuis verbieden. Na een half jaar - zo blijkt uit een brief van B. en W. aan de gemeenteraad - wordt bekeken hoe de ervarinp- 1 op verzoek van de 1 van voorzitter K.W.Th. van Soest. In de vergadering van de gemeente raad van 26 januari 1983 is namelijk door een drietal leden, behorend tot de fractie van de VVD, verzocht aan de agenda voor die vergadering toe te voegen een voorstel inzake het in voeren van een rookverbod tijdens openbare vergaderingen in het ge meentehuis. In de raadsvergadering is besloten het onderwerp niet aan de orde te stellen doch daarover eerst te spreken in de commissie voor Alge meen Bestuurlijke Zaken. Het college heeft met inachtneming van de beraadslaging in die commissie besloten, voor zover het het roken in openbare vergaderingen betreft - zon der dit onderwerp thans verder ter discussie te stellen - de volgende ge dragslijn in te stellen: In alle formele openbare vergade ringen, die in het gemeentehuis Verleende hinderwetvergunning K. L. Lam. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben op 1 maart 1983 besloten aan de heer K. L. Lam, Peppelhorst 70 alhier, een hin derwetvergunning te verlenen voor het oprichten en in werking heb ben van een chinees-indisch restaurant aan de Passage 229, alhier. De vergunning en alle daarbij behorende bescheiden liggen voor een ieder ter inzage op werkdagen tijdens kantooruren en op maan dagavonden van 19.00 tot 22.00 uur tot en met 15 april 1983. De beschikking wordt van kracht na afloop van deze termijn, tenzij voordien een beroep tegen deze beschikking wordt ingesteld. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA ’s-Gravenhage. Bedoeld om wattips hygiënisch en stofvrij te bewaren. Inclusief ca. 100 wattips 4.-95 qf nu slechts Ï7O f*31 «ft I I

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 3