Be Fair-tennis wint 6 partijen titels verdeeld De Gouwe Smash start aarzelend Be Fair geeft de hoop op 3e plaats nog niet op Florida heeft S? Ook winst voor WSE en Waddinxveen (zo.) VAN DE IN TOTAAL 21 Drie Kwiek- TOOS-turnsters DE GOUWE UIT BEKER selectie in Bij Excelsior nog drie titelkandidaten Praagse basketbal- de sporthal Felle strijd om 2e plaats oppermachtig op Grand-Prix teams kampioen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 APRIL 1983 slechts 6 gewonnen. Het i 1/2-1/2 1/2-1/2 10 0 1 1-0 1-0 1-0 1/2-1/2 0-1 1-0 0-1 1-0 De strijd om de belangrijke derde plaats de KNVB, lijkt voorlopig in het voordet laag staat 1 :nter een voor o specie! hebben. Zaterdag voor een week won Be Fair met 6-2 van Xerxes, maar het eerste team verloor vorige week dinsdagavond met 2-1 door de Wad- addinxveen (zo.) eindigde als 1-2 in het voordeel van de Waddinxveners. Op de Florida-foto staand van links naar rechts Herma Schwiebbe, Bert Wijnbergen, Liesbeth van Bergeijk, Erik de Frankrijker. Zittend: Ilona Groeneveld en Ronald Struijs. in de >pig in het voordeel van FC Lisse nog een punt wedstrijd minder ge- WADDINXVEEN De Waddinxveense tennisvereniging De Gou we Smash is de zaterdagcompetitie op de banen in het Burgemees ter Warnaarplantsoen aarzelend begonnen. Het weer was voortref felijk, maar daaruit kon klaarblijkelijk niet genoeg inspiratie wor den opgedaan om voor iedereen de dag ook tot een tennissucces te maken. WADDINXVEEN De afdeling tennis van de christelijke sportver eniging Be Fair is zaterdag in het tennispark ‘De Buitenhof’ aan de Sniepweg de competitie begonnen. Van de 21 partijen werden er slechts 6 gewonnen. Het was een stralende eerste competitiedag op zonovergoten tennisbanen met bijna windstil weer. WADDINXVEEN - tweede klasse B van Be Fair beslist. Na de 1-0 nederl >p de Waddinxveners, die ecKter Xerxes, maar het eerste team verloor met 3-0 van RVVH. WSE-Moerkapclle wen dinxveners gewonnen. Nic. Boys-W; Igl (f WSE 20 11- 8- 1 30 39-24 9 19-48 voortzetting de vol- had l’ 1-0 1/2-1/2 2-0 0-2 2-0 2-0 20 21 21 20 21 20 20 20 20 19 19 19 19 19 19 19 Finale: P. Swart-T. Twigt F. Zaadhof-C. Kramp G. v.d. Zijden-A. Blom 2c poule: T. Driesse-R. van Dijk H. den Outer-D. Dibbets G. van Mannekes-J. v.d. Eist 3e poule: D. Schouten-J. Both D. Heeren I-C. Blonk 4e poule: A. Zwanenburg-H. de Heer J. de Wit-J. de Pater 5 e poule: C. Stolker-A. Crone P. van Gils-P. de Mik Stand finalepoule: I. A. Blom 2. C. Kramp 3. P. Swart 4. G. v.d. Zijden 5. F. Zaadhof 6. T. Twigt JEUGD Ook bij de jeugd was de score aan de negatieve kant en ook hier moesten de heren voor de punten zorgen: al leen het jongensteam kwam tot de 1-1 2-0 0-2 0-2 1-1 1-1 1-1 0-2 Wijnbergen; WADDINXVEEN (ZO.) In een zeer matige wedstrijd tegen Nic. Boys was het toch nog Wad dinxveen dat aan het langste eind 19 11 5 19 10 6 19 10 4 7 9 7 6 6 5 5 7 6 5 6 4 4 8 4 5 4-6 pnt. 4-5 pnt. 4-5 pnt. 3-2 pnt. 3- 2 pnt. 4- 2 pnt. WADDINXVEEN Morgena vond, donderdag 21 april, is op uitnodiging van TOOS-basket- bal de Praagse basketbalselec- tie in Waddinxveen. Het pro gramma is als volgt: 19.00 uur Nederlandse Junioren-Praagse Junioren; 20.45 uur Nederland -Praag. Deze 2 wedstrijden worden ge speeld in ‘de Sniep’. Kaarten a f 5,- zijn verkrijgbaar in de kantine van Sporthal ‘de Sniep’. volle winst en haalde in de derby met plaatsgenoot Be Fair alle vijf de par tijen naar zich toe. Bob, Maurice, Paul en Pieter moesten daarbij tot het uiterste gaan, alle dub bels werden in drie sets gewonnen. Het eerste mixed team trad in een nieuwe samenstelling aan. Er werd met 3-2 verloren, waarbij vooral Mi chelle voor de punten zorgde. Het tweede mixed team in deze categorie verging het heel wat slechter (5-0). Het jongste mixed team trok naar Driebruggen. De tegenstanders waren iets te sterk, maar toch werd op keu rige wijze de herensingle binnenge haald door Renè en ook zijn dubbel met Marco werd bijna gepakt. De meisjessingle werd door Suzanne op de nipper verloren. De mixed dubbel en de damesdubbel gingen ook verloren (Liesbeth had te veel last van de blessure aan haar hand), zodat de eindstand 4-1 voor t.v. Drie bruggen was. Het enige overgebleven zondagteam moest de wedstrijd na veel onder brekingen afbreken op een 2-2 stand. Geen slecht resultaat voor het ge promoveerde team, dat beide heren nog zag vertrekken ook. Nynke en Gerard wonnen hun single, de andere herensingle en de herendubbel gingen verloren, waarvan de laatste via drie maal tie-break. WADDINXVEEN - Het topduel tus sen Van Deelen en Wolfs in de onder linge competitie van de Waddinx- veense Schaak Vereniging WSV begon veelbelovend met een onder nemende variant van de Franse ver dediging: 1. e4, e6; 2. d4, d5; 3 Pc3, Lb4; 4. e5, c5; 5. a3. Deze zet van wit toonde aan, dat Van Deelen niet bang was voor ingewikkeld spel. Wolfs betaalde met gelijke munt: 5. La5, een terugtocht die kan lei den tot grote verwikl< lingen, die theoretisch nog niet geheel opgehel- derd zijn. Enigszins onverwacht daa rom, was het evenwicht na een zet of 17 nog geheel bewaard en werd tot remise besloten. Ook in het tweede topduel, tussen Struijk en Kardol, bleken de spelers aan elkaar gewaagd en werd het punt gedeeld. Kraan en Marcel de Haan speelden een Siciliaan, waarin zwart het centrum aan wit overliet en in een dubbelfianchetto de lopers op dat centrum richtte. De centrumbehcersing gaf de door slag en betekende voor Marcel zijn eerste verlies in 12 opeenvolgende partijen. J. van Oort ondervond, dat De Schrijver zich tot een niet te on derschatten tegenstander heeft ont wikkeld. In een Caro-Kann verdedi ging wist De Schrijver stukken ruil te forceren, waardoor een situatie ontstond waarin zijn toren gelijk tijdig een onbeschermd paard en dito loper van wit aanviel. Het stuk verlies bezorgde J. van Oort zijn derde nederlaag in successie. Na deze ronde staat Van Deelen met 2238 punten onbedreigd aan kop. Daarna is het een spannende strijd om de tweede plaats: na Kardol met 1896 punten komen Struijk, Wolfs, W. van Oort en Kraan, die allen minder dan 100 punten van de 2e plaats afstaan! Uitslagen 30e ronde: Van Deelen-Wolfs Struijk-Kardol Kraan-M. de Haan J.v.Oort-De Schrijver Claassen-V ersluis Bloem-J.v.d. Heiden Muit-Besemer De Vries-Ritter Torenbeek-Goor V. d. Ree-Ponsioen Kleiweg-N ekeman P. de Haan-Van Sandijk Twee afgebroken partijen uit de 29e ronde gaven na gende uitslag: W. v. Oort-Oosterloo Asscheman-Littooy STAND 4 e klas E Soccer Boys Nieuwkoop WSE VEP Donk Floreant Groeneweg Haastrecht Lekkerkerk Schoonhoven 19 Moerkapelle 19 Moordrecht 19 ‘Een moeizame overwinning’, ver zuchtte WSE-trainer Fred van der Lem na afloop van de wedstrijd tegen Moerkapelle. Inderdaad had WSE, met het in degradatienood verkeren de Moerkapelle veel moeite. In het eerste kwartier was het zelfs WSE dat met de rug tegen de muur stond. De ploeg liet zich wat overdonderen en men stond wat verbaasd te kijken hoe het fel spelende Moerkapelle het spel dikteerde. Na het onstuimig begin moest Moer kapelle wat gas terug nemen en werd het spel verlegd naar het middenveld. Beide ploegen konden aanvallend niet echt gevaarlijk worden tot vlak voor de rust. Eerst kwam een goede voorzet van Pim Sluys bij Kees Mou nts, die schoot net naast. Even later, knullig balverlies op het middenveld van WSE terwijl de ploeg in dé aan val was. Een attente Jan de Knegt die WADDINXVEEN Zaterdag a.s. laat de supportersvereniging Be Fair een bus rijden naar de belangrijke wedstrijd' Excelsior M-Be Fair I in Maassluis. Be Fair vraagt u met hen mee te gaan daar Be Fair I de steun van de sup porters hard nodig zal hebben. Ver trek om 13.30 uur vanaf het Be Fair terrein. Telefonisch plaatsbespreken: 01828-18743/13384/16917. WADDINXVEEN Zondag turnden de TOOS-meisjes hun derde en daar mee hun laatste Grand Prix-toernooi van dit seizoen in sporthal ‘Olympus’ te Zoetermeer. Met name in de klasse III-B (11 en 12 jaar) bleek nu dat zij en hun train(st)ers niet voor niets het hele jaar zo intensief op de gro tendeels verplichte oefenstof hebben getraind: Het ereschavot werd in Zoetermeer helemaal bezet door TOOS-meisjes! Conny van Vliet was le, de 2e plaats was voor Brigit Moors en Belinda Leunis werd 3e. Tenslotte was er een goede 5e plaats voor Marieke Smalle- gange. Ook in de klasse IV-B (10 jaar) haalde TOOS medailles weg: Patty v.d. Sluis werd 2e en) Marieke Koele leverde weer een verbazingwekkend goede prestatie: zij turnt nog niet eens 1 jaar de klasse IV-oefenstof en eindigde zondag, evenals op 9 april in de Rotterdam op de 3e plaats! Marion Kaptein werd 5e. Jacqueline v.d. Brink turnde zich in de junior- klasse naar een goede 5e plaats. Naast alle mooie resultaten TOOS zondag ook pech: Nanette Bergwerf liep bij het intumen voor de jeugdklasse en blessure op en moest helaas van deelname afzien. Naar aanleiding van de behaalde re sultaten bij de drie Grand-Prix-toer- nooien zullen waarschijnlijk 10 TOOS-tumsters een uitnodiging krij gen voor deelname aan de Nederland se Kampioenschappen in mei te Am sterdam. Ter vergelijking: in 1981 waren dit 3 TOOS-meisjes en in 1982 zes. TOOS zit dus duidelijk in de lift met haar afdeling Topsport-meisjes. In grid Bergwerf, trainster van bovenge noemde TOOS-meisjes, is door bondscoach Hans van Zetten uitge nodigd volgend seizoen de regionale training in Zoetermeer te leiden. trok (1-2). De Waddinxveners begon nen offensief, maar uit een tegenaan val met een buitenspelluchtje was het Nic. Boys dat met een schitterende uithaal op 1-0 kwam. Na enkele aan vallen van Waddinxveen werd de bal slap weggewerkt door de verdediging van Nic. Boys en het was Hans Koele die met een schuiver de stand gelijk trok 1-1. Hierna werd Waddinxveen nog een strafschop onthouden toen John Speelman na eerst twee man uitgespeeld te hebben werd neerge legd in het strafschopgebied. Even later was het Rick van Dijk, die bij een doorbraak onderuit werd ge haald door de doelman van Nic. Boys met een vrije doorgang naar het doel. Na rust drong Waddinxveen sterk aan maar na een kwartier ver slapte het spel weer. Toch was het Waddinxveen dat na enkele kansen uit een perfect genomen vrije trap door Cor Honkoop die door René van Hofwegen werd ingekopt 1-2. Nic. Boys drong nog sterk aan met enkele counters maar de stand bleef gehandhaafd. Met dit resultaat pas seerde Waddinxveen Oudewater op de ranglijst dat met 4-1 bij RVC ten onder ging en liep op Unio in dat rust had. Zondag staat de lastige uitwedstrijd tegen Oudewater op het programma, waarbij de steun van het publiek doorslaggevend kan zijn. Aanvang 14.30 uur. dereen was er een jubileumattentie in de vorm van een jong conifeertje en een vaantje. Tenslotte kon ieder een de vermoeienissen en spanningen vergeten bij de eerste vertoning van de film, die van de jubileumviering in september is gemaakt. WADDINXVEEN Bij het opmaken van de stand na de op een na laatste finaleronde van de damvereniging Excelsior wordt duidelijk, dat er nog 3 spelers in aanmerking komen voor het clubkampioenschap. Na zijn eerste wedstrijd te hebben verloren, won Adriaan Blom daarna zijn derde achtereenvolgende wed strijd en gaat met 6 punten uit 4 par tijen alleen aan de leiding. Piet Swart en Kees Kramp kwamen beiden niet verder dan een puntendeling en vol gen Blom met 5 punten uit 4 partij en. In de laatste ronde kan de strijd tussen Blom en Kramp bij winst van eerstgenoemde beslissend zijn. Bij een gelijkspel of winst van Kramp is dan de uitslag van de partij Piet Swart-Gerrit van der Zijden dan me debepalend voor het clubkampioen schap. Dik Dibbets zegevierde voor de 4e keer op rij en is niet meer van de le plaats in de tweede poule te dringen. Ruud van Dijk won van Teun Driesse en ziet dan mogelijkheden in deze poule de tweede plaats te pakken. Henk den Outer staat wel een punt op hem voor, doch deze heeft een wedstrijd meer gespeeld. Jan Both verloor in de 3e poule van Dik Schouten en lijkt daarmede de kans om poulewinnaar te worden, te hebben verkeken. Alleen bij winst op koploper Dik Heeren I in de laat ste ronde, kan hij nog een gedeelde eerste plaats bereiken. Eindelijk vielen in de 4e poule beslis singen te noteren. Koert Zwanenburg en de jeugdige Jan de Pater wonnen respectievelijk van Jan de Heer en Sjaak de Wit. Beiden hebben de beste kans op poulewinst. Zij moeten nog tegen wlkaar spelen. Piet van Gils won zijn laatste partij en kwam op 7 punten uit 4 wedstrij den en dat betekende poulewinst. De strijd om de tweede plaats is nog open. BE FAIR - FC LISSE 1-0 Tegen FC Lisse heeft Be Fair zich re delijk goed hersteld na de geleden nederlaag. Met goed verzorgde com binaties in hoog tempo uitgevoerd werden de Lissenaren onder grote druk gezet. Toch heeft Be Fair tot de 40 min. moeten wachten voordat een van de talrijke doelrijpe kansen in een doelpunt werd omgezet. Uit een corner genomen door René, kwam de bal via Aart bij Nico die voor 1-0 zorgde. In de tweede helft bracht Be Fair zichzelf nog in moeilijkheden omdat de score niet werd uitgebreid en de Lissenaren alles op alles zetten om alsnog langszij te komen. Daar Be Fair’s verdediging met in de hoofdrol Kees Verhoef geen krimp gaf bleef de stand 1-0 en heeft Be Fair met nog vier wedstrijden te gaan de kans op de derde plaats in eigen hand. A.s. zaterdag staat de zware uitwedstrijd tegen Excelsior op het programma, aanvang 15.00 uur. 3 27 38-17 3 26 35-22 5 24 29-22 3 23 31-21 6 20 28-29 8 17 31-30 7 17 22-25 8 17 20-27 9 16 28-30 7 16 24-29 10 13 20-40 3 6 10 12 25-39 STAND De Zwerver Excelsior M. 20 12- 5- 3 29 33-22 FC Lisse Be Fair s-Gravenz. Spirit Xerxes Zwaluwen De Zwervers 20 Lyra Geinoord RVVH DOTO 7- 11- 3 25 34-21 9- 6- 5 24 31-19 8- 6- 6 22 24-28 6- 9- 5 21 27-28 8- 4- 8 20 31-33 7- 5- 7 19 24-22 5- 7- 8 17 21-33 6- 4-11 16 26-31 4- 7-10 15 17-24 5- 5-11 15 22-22 2- 5-13 had men een 3-3 stand bereikt. De Kwiekspelers hielden echter hun zenuwen in bedwang en dankzij goed spel werd een 3-3 stand omgezet in een 7-3 winst. Een prima finish van vooral Ad Daalhof, die 3 keer won, Guido Muller die 2 sets won en Her man Siemens die 1 set won. Herman en Ad hadden ook het dubbel al ge wonnen. Ook felicitaties aan Adri Berckenkamp, want dit team speelde met 4 man en ze deden weinig voor elkaar onder. Samen zorgden zij ervoor dat Kwiek een team in de tweede klasse behoudt daar Kwiek 1 eerste klasse zal gaan spelen. Een zeer sterke eindsprint in de tweede helft leverde Kwiek 17 het kampioenschap op in de vijfde klasse. Dit team slaagde er zelfs in al zijn wedstrijden in die helft te winnen. Van een vierde plaats bij de pauze rukte zij op naar de koppositie. Hier voor moest men wel in de laatste wedstrijd van Ilac 15 winnen met maar liefst 7-3 om helemaal zeker te zijn. Na een 1-2 achterstand zag het er nog niet zo best uit. Daarna begon Kwiek beter te spelen en won uitein delijk nog met 7-3. W. Melse won 3 sets, L. v.d. Roovaart 1 set en H. v.d. Hart 2 sets. Ook felicitaties aan J. Otten, J. Eerden en R. Scheps die vaker bij Kwiek 17 hebben moege speeld. Voor de Kwiek-leden begint binnen kort de nacompetitie en wordt het handicap-toernooi (te weten 26 en 29 april) gespeeld. Men moet zich hiervoor opgeven bij H. Simons, tel. 17396. RVVH - BE FAIR 3-0 De Ridderkerkers haalden door hun agressieve spel dat door de scheids rechter ten onrechte werd toegelaten Be Fair volledig uit haar ritme. Slechts een enkele keer is Be Fair ge vaarlijk geweest en de voorhoede die tegen Xerxes zo geweldig draaide is er in het geheel niet aan de pas ge komen. In de 23 min. speelde Cor van Triet Ridderkerk in de kaart door de bal tekort af te spelen, de spits profiteerde hiervan en maakte 1-0. Dit was ook de ruststand. In middels was de RVVH-keeper ver vangen, maar hoewel de Ridderkerk se supporters hun hart vast hielden over de kwaliteiten van de nieuwe man is hij geen enkele keer op de proef gesteld. Be Fair kwam niet aan schieten toe. Een mistastende Jan van Rijn gaf in de 3 min. na rust RVVH de mogelijkheid zlefs 2-0 te scoren. De spirit was toen helemaal verdwenen en de vervanging van de geblesseerde Erik Plaisier door Ben Yaya en Alfred de Jong door Ron Coppejans gaf Be Fair niet de beoog de kick. Een wat nonchalant geplaat ste bal van Cor van Triet werd wede rom afgestraft 3-0. Deze verdiende nederlaag was een enorme afknapper na de prachtige overwinning op Xer xes. Team 8 van captain Henk van Schoonevéld veegde het gravel aan met Kralingen: (winter) oefening baart kunst, want het werd 5-0 voor Be Fair. Frits met zijn nieuwe schep net (gekocht inclusief zelfvertrou wen) overrompelde al snel zijn tegenstander, waardoor Henk ook niet kon achterblijven. In de winning mood verkerend leverden de dubbels van Rudolf en John even zovele winstpartijen op. De eerste 5 punten zijn binnen. Team 9 van aanvoerder J. van de Maas had het erg moeilijk: Ad, Cor en Aad hadden de afgelopen winter nauwelijks getennist, terwijl Jan juist wel flink gespeeld had. Maar volgens tegenstander Be Quick kan de return een tegenovergestelde uitslag geven. Team 11 van Joep Malestein had ook een slechte start. Slechts één single wist Joep te winnen, maar Frans Eversteijn, Peter Postma en Rien Bleyenberg gingen kansloos ten on der. Team 14 van Pleun de Koekkoek ging met de privé-Pontiac van het team naar Challenger. Na een bij zonder onenerverende luxe rit waren de teamleden dermate uitgerust dat alle beschikbare energie de tegenstan der duidelijk teveel was. De 5-0 over winning geeft duidelijk weer dat de optimistische voorgevoelens niet ten onrechte waren gekoesterd. Dit be looft nog wat voor de toekomst! Dan volgen hier de uitslagen: Junioren jongens t/m 14 j.: Be Fair 22- Waddinxveen 22 0-5; jongens t/m 17 j.: Be Fair 23-Gouwe Smash 13 0-5; gemengd t/m 14 j.: Be Fair 16- Driebruggen 7 0-5T.C. Nieuwerkerk 23- Be Fair 17 0-5 gemengd t/m 17 j.: Bergvliet 15-Be Fair 18 3-2.T.S.F. 21-Be Fair 19 3-2; Be Fair 20-T.S.F. 23 5-0, gemende competitie: 2e klas se Be Fair 1-Berkenrode 10 3-2; 4e klasse T.C. Nieuwerkerk 13-Be Fair 2 4-1; 5e klasse Diotip 6-Be Fair 4 4-1; heren 18 t/m 24 j.: Be Fair 5-Ad Astra 4 5-0; 25 jaar en ouder: Holy- Be Fair 6 3-2; T.V. Moordrecht-Be Fair 7 5-0; Be Fair 8-F.C. Kralingen 10 5-0; Be Quick 13-Be Fair 9 5-0; Be Fair 10-N.S. 3 2-3; Be Fair 11-Time Out 2 1-4; Be Fair 12-Gou- derak 4 0-5; Be Fair 13-Bevers 15 2-3; Challenge 5-Be Fair 14 0-5; IJ s- selpark 3-Be Fair 15 5-0. de bal, met nog een WSE-er voor zich, meenam naar het WSE-doel en beheerst afrondde, 0-1. Een boze Fred van der Lem zocht na de povere verrichtingen van zijn ploeg de kleed kamer op met in z‘n hoofd enkele terechtwijzingen. Dit had effect want na rust een fel spelend WSE dat direct het initiatief nam. Moerkapelle werd met pressie- voetbal in de verdediging gedrukt en WSE moest alleen oppassen op de counter van Moerkapelle. Twintig mi nuten kon Moerkapelle de druk weer staan maar toen kwam de gelijkma ker. Op een goede voorzet van René Moons pikte Pim Sluys de bal op maar werd onrechtmatig ten val ge bracht in het strafschopgebied. De hieruitvolgende strafschop werd door René Moons goed benut, 1-1. Hierna kwam Moerkapelle in de ver drukking en het wachten was op de winnende treffer. Die kwam rond de dertigste minuut. De snel opkomende Leo Wesseling kreeg veel ruimte op links en kon doorlopen tot dicht bij de achterlijn, zijn voorzet was op maat en Kees Mourits hoefde zijn schoen er maar tegen aan te zetten om te scoren, 2-1. In de slotfase kreeg WSE nog enkele kansen om de stand nog wat uit te bouwen maar ondanks de riante mogelijkheden van Kees Mourits en Peter Janssens, de laatste vrij voor doel, bleef de stand ongewijzigd. Al met al een verdiende overwinning van WSE dat door deze prestatie op klimt naar de derde plaats en kans houdt op het kampi oenschap. Zondag 24 april speelt WSE op eigen veld tegen Groeneweg uit Zevenhui zen. Aanvang 14.30 uur. BE FAIR 2 Strijdend is Be Fair ten ondergegaan bij Quick Boys 3 (1-0). De nederlaag was vooral te wijten aan het falen van de voorhoede die de verschillende goede kansen niet wist te benutten. Ook de sterke verdediging van Quick Boys greep steeds vakkundig in. Na 2 min. gespeeld te hebben na rust werd het 1-0, bijna had Wim den Bes ten in de slotminuut de stand nog ge lijk getrokken maar een Quick Boys verdediger haalde de bal van de doel lijn af. Be Fair speelt dinsdag thuis tegen Noordwijk 3 en a.s. zaterdag thuis de laatste wedstrijd tegen Zwart Wit 3. Als beide wedstrijden gewon nen worden zijn ze afhankelijk van een misstap van concurrent Katwijk om alsnog promotie te bewerkstel ligen. WADDINXVEEN - 2a Waddinxveen (za.) werkte de afgelo pen week 2 competitiewedstrijden af en beide eindigden in een gelijkspel. Op 12 april kwamen ze bij Be Fair 4 niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Ook tegen leider Sportief 2 werd een gelijkspel behaald, nu werd er echter niet gescoord. Het werd een leuke wedstrijd waarbij vooral de goede lste helft van de Waddinxveners op viel. Ook Sportief bezocht regelma tig het doel van Leo v.d. Berg, maar doelpunten bleven uit, al was Arjan Brouwer dicht bij een treffer. Deze eenbenige spits miste echter door te gehaast te schieten. Na de rust eenzelfde spelbeeld. Echt gevaarlijk kon Waddinxveen amper worden, daarvoor sloot het mid denveld onvoldoende aan, maar toch was Peter Krohn dicht bij een doel punt, toen hij een gave voorzet van Casper Heerma v. Voss vanaf 16 me ter inkopte. De attente Sportief keeper wist deze ternauwernood tot hoekschop ter verwerken. Doelpunten zater er ech ter niet in, al had de lob van Brouwer een beter lot verdiend. Vlak voor tijd zou Sportief bijna nog de volle winst pakken, maar de riante kans werd door de Sportief-spits om zeep gehol pen. De stand bleef zoals die was, 0-0. Zaterdag 2 bleef z’n theoretische kans op het kampioenschap behou den, door de uitwedstrijd tegen Ou dewater 2 met 3-1 te winnen. Vol gende week speelt Waddinxveen (za.) 1 in Nieuwcrbrug tegen de Rijnstreek de wedstrijd begint om half 3. WADDINXVEEN In het vorige weekeinde wisten Florida-badmin- tonners titels te prolongeren na span nende finales tijdens de 16e Klub- kampioenschappen in de sporthal de Sniep. In het zilveren jubileumjaar van de badmintonclub Florida was het toernooi groter dan ooit met liefst 358 partijen en bijna honderd deelnemers. In het herenenkelspel (48 deeln.) wis ten vooral de jeugdspelers goede re sultaten te boeken. Jeffry van Ham (13) en Edwin Bernard (14) waren de grootste ‘stijgers’ t.o.v. hun plaat sing en kwamen zo’n 20 plaatsen omhoog. Bij de sterkste zestien viel Dick Schaap (18) op die tiende werd, terwijl Frits Meisenbacher (17) nog geen kans zag bij de top vier te ko men. In die top vier veranderde niets. Ronald Struys en Erik de Frankrijker werden ook in de halve finales niet serieus bedreigd door resp. Martien Kuyf en Bert Wijnbergen. Bert wist in de gebruikelijke verlenging de strijd om de derde prijs te winnen. In de uitermate boeiende finale won Erik de eerste game met 15-5, waarna Ronald terugkwam met 15-5 in de tweede game. Er werd erg goed ge speeld en badminton lijkt dan steeds eenvoudiger te worden. In de derde game kon Erik er net geen verlenging uitslepen en dus werd Ronald voor de vijfde maal sinds 1976 Florida- kampioen. Bij het damesenkelspel (35 deeln.) wist de geselekteerde jeugd eveneens verder omhoog te komen, dan was voorzien. Mirande v.d. Zijden (14) werd negende na met enige moeite door haar moeder van een hogere plaats te zijn afgehouden. Ria v.d. Zijden speelde verder een weinig gelukkig toernooi. Betsy ‘t Hart bleek ook na maanden niet spelen nog een aardige shuttle te kunnen slaan. Anita v.d. Starren (16), de jeugdkampioene, wist zich met goed spel van een 9e naar een 6e plaats op te werken. Conny v.d. Hij- den (15) slaagde erin Anita in 3 ga mes te verslaan. Bij de top vier wist Thea Schwiebbe door te dringen na winst op Ria v.d. Zijden. De prij zen werden echter verdeeld tussen de drie B. speelster van Florida, waarbij vooral de halve finale tussen Ilona Groeneveld en Herma Schwiebbe zeer spannend was. Herma kwam met 11-3 5-2 voor, maar dat bleek niet ge noeg. Ilona wist met 11-8 en 11-3 de finale te bereiken. In deze finale bleek Liesbeth van Bergeijk toch weer de sterkste (11-8 11-7) in een goede wedstrijd. Haar tweede kampi oenschap ondanks een speelervaring van slechts zes jaar. Het gemengd dubbelspel (46 paren) leverde maar één echt grote verrassing op en dat was de nederlaag van de kampioenen van vorig jaar Erik de Frankrijker/ Herma Schwiebbe in de halve finale tegen Bert Wijnbergen en Liesbeth van Bergeijk (8-15 15-1 15-2). Volle dige stagnatie dus na de eerste game. In de finale hadden Bert en Liesbeth echter weinig in te brengen tegen Ilona Groeneveld en Ronald Struys, die hun halve finale al met overmacht gewonnen hadden van Ria v.d. Zijden en Martien Kuyf (15-0 15-7). In de finale bleek de kombinatie Ronald en Ilona wederom te lopen als een trein (15-8 15-4). Dit was de 6e titel van beiden in het G.D. De prijzen werden uitgereikt door voorzitter Dick van Gemeren. Hij dankte de toernooikommissie (Arie en Mary Vermeulen, Conny v.d. Hijden, John Woldhuis en Ilona Groeneveld) voor het vele werk aan het voortreffelijk verlopen toernooi. Voor hen was er een passende atten tie, evenals voor sportmasseur Hans Dicker, die weer velen op de baan hield. Voor de kampioenen waren naast de prijzen ook de wissclbekers, beschikbaar gesteld door Ficke en Kees Bulk (DE), Vandien Verz. (HE) en Bar sporthal de Sniep (GD). Grootste stijgers waren J.van Ham en E. Bernard (HE) J. Bocre (DE) en L. v. Pelt/C. voerman en I. v.d. Ven/M. v.d. Stlt (gd). Verder waren er nog A:lc prijzen voaor dalers, poedels, pech en ter aanmoediging. Voor ie- EINDUITSLAG 1. L. van Bergeijk; R. Struys, I. Groe- neveld/R. Struys. 2. 1. Groeneveld; E. de Frankrijker; L. van Bergeijk/B. Wijnbergen. 3. H. Schwiebbe; B. H. Schwiebbe/E. de Frankrijker. 4. T. Schwiebbe; M. kuyf; R. V.d. Zijden/M. Kuyf. 5. C. v.d. Hijden; F. Meissenbacher; M. de Baat/D. van Terjlingen. 6. A. v.d. Starren; D. van Teijlingen; C. v.d. Hij- den/a. van Nes. 7. B.‘t Hart;T. Hors man; T. Schwiebbe/T. Horsman. 8. R. v.d. Zijden; A. v.d. Bos, S. v.d. Haar/H. Meisenbacher. WADDINXVEEN - Het eerste wa- terpolozevental van De Gouwe heeft de derde ronde van de strijd om de nationale waterpolobeker niet over leefd. De Gouwe ging in het overdek te zwembad de Sniep reglementair onderuit tegen collega-eersteklasser Rapido ‘82, omdat een thuisploeg aan een gelijkspel niet genoeg heeft: 7-7. De Gouwe had het moeilijk tegen het gysiek sterkere Rapido, dat in een zeer spannende wedstrijd aan vankelijk op een voorsprong kon bo gen: 2-3 en 3-4. De Waddinxveners, die vanwegen de langdurige compe- titieonderbreking blijk waren met het bekerduel, toonden zich onverzette lijk. Bij het ingaan van het slotpart was de stand in evenwicht: 6-6. Voor het eerst in het duel nam De Gouwe toen door Jan Verwey een voor sprong: 7-6. Na de gelijkmaker van Rapido kreeg de ploeg van coach Leo Nieuwenhuizen andermaal de gele genheid om de winst naar zich toe te trekken. De laatste 26 seconden be zat De Gouwe immers een man meer. Benut werd die niet, waardoor het reglement bepaalde dat de thuisploeg uitgeschakeld was. De herenteams van De Gouwe Smash deden het nog het beste. Over de ge hele linie behaalden ze een vijftig procent score. Heren I startte goed en won met 3-2. Het sterk vernieuw de Heren II was in De Woerd op be zoek en moest de punten aan de ten nisvereniging Waddinxveen laten (4- 1). Het zal ongetwijfeld nog wel be ter gaan draaien dit jaar. Heren III won ondanks of danzij een invaller met 3-2, terwijl heren IV met 3-2 verloor. Als Jan Verbakel wat meer is ingespeeld in dit team, zal dit jaar de laatste plaats ongetwijfeld ontlopen kunnen worden. Bij de mixed teams kwam alleen het eerste team tot een verdiende 3-2 overwinning. De overige teams kre gen kansloos klop met 5-0. WADDINXVEEN - In de laatste speelweek van deze tafeltenniscom- petitie zijn drie teams van de Wad dinxveense tafeltennisvereniging Kwiek erin geslaagd kampioen te worden. Een teken dat de competitie spannend was, want het gebeurt vaker dat een titel reeds eerder veilig is binnengehaald. Zoals reeds vermeld moest Kwiek I minstens 1 punt behalen tegen Vrien denschaar 7 om zich kampioen te kunnen noemen. Dit punt werd al snel veilig gesteld, want na 6 wedstrij den had het Waddinxveense team al een 5-1 voorsprong en daarmee kon den de bloemen worden uitgereikt. De uiteindelijke uitslag werd 8-2. Ronald Verboon heeft in deze com petitie slechts 2 van de 30 wedstrij den verloren. Hij won vrijdag al zijn wedstrijden gemakkelijk in 2 games Ook Jac. Brand won in deze be slissende wedstrijd 3 punten en speelde in de afgelopen wedstrijden zeer constant. Hij won 76 procent van de gespeelde wedstrijden. Hennie v.d. Meulen won 1 set en deed het deze competitie beter dan de vooraf gaande keer. Gedrieën zorgden zij ervoor dat Kwiek het komende jaar weer in de hoogste klasse van de afdeling Gouda speelt. Kwiek 5 moest ook in de laatste wedstrijd de beslissende wedstrijd tegen een team van Vriendenschaar spelen. Een 6-4 winst zou het kam pioenschap opleveren. Bij een gelijk spel zouden de onderlinge resultaten de doorslag geven. Na 6 wedstrijden was nog alles mogelijk, want toen Het eerste team van Be Fair-tennis moest de geblesseerde Dick van Doorn missen, maar puur op mentali teit pakten John Hoeke, Ad van Maa- ren en Hans Wijnstok tegen Holy 2 punten. Vooral ook omdat good old Bas Boonstoppel weer 100 procent voluit er tegenaan ging. Alles bijeen toch een bevredigende start in de 2e klasse. Team 7 o.l.v. Herman Simons had met veel tegenslag te kampen. Er moest worden gespeeld met 2 inval lers, waarvan er een na 2 ballen zijn enkel blesseerde! Het was huilen met de pet op. Maar toch was de conclu sie: gelachen? Ja, dat wel! RW i I l NO

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 13