Morgen start verkoop van zilveren munt Gé Titulaer zingt in Ontmoetingskerk Expositie in raadzaal sj^en Gastvrouwen klaar voor 750-feest Zaterdag opening Met de KMK op 20 april Liesbeth van Schie Judith Blom Saskia Ossen Gertrude Sekeris Karin Veldwijk De Schaapskooi ook in teken 750 C.H. de Ruijg: ’’Laat uw -4 hart spreken” WH •WWW vrienden van de hartstichting ,A I i Eet smakelijk en gezond. C.H. DE RUIJG i De Waddinxveense schilderes Loes Huis in 't Veld is op de expositie in de raadzaal van het gemeentehuis aanwezig met ”Lidy”. 1 nederiandse hartstichting Sophialaan 10, 2514 JR 's-Gravenhage, Giro 300, Bank 70.70.70.600 De vijf gastvrouwen van de Stichting Waddinxveen 750 Jaar. Van links naar rechts: Karin Veldwijk, Judith Blom, Saskia Ossen, Gertrude Sekeris en Liesbeth van Schie. (Foto Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Note- boom). De voor- en andere zijde van de zilveren gelegenheidsmunt, die bij ’s Rijks Munt in Utrecht is geslagen ter gelegenheid van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen. «•*■1 r ^3 7 i Onderstaand volgt enige informatie betreffende deze kunstenaars. Judith Blom is 20 jaar, woont aan de J. Catslaan 1 en werkt als receptioniste bij een computerbedrijf. Karin Veldwijk is 17 jaar, woont aan de Noordkade 105 en werkt in een boek handel vergehalte 925/1000; Gewicht: ca. 25 gram; Diameter: 38 mm.; Oplage 2000 exemplaren; Kwaliteit: proof; Vervaardiging: Rijks Munt te Ut recht. Saskia Ossen is 19 jaar, woont aan het Distelveld 8 en zit nog op school. VOORZIJDE Op de voorzijde van de zilveren daal der staat het wapen van Waddinx- veen, voorstellend een schild: van goud beladen met twee sleutels ge plaatst en sautoir, waarop een ijzer geplaatst en fasce, alles van sabel. Vastgestelg door de Hoge Raad van Adel op 24-7-1816. Links van het schild het muntmees- terteken en rechts de Mercurius-staf, het muntteken van ’s Rijks Munt te Utrecht. In de ronding van de munt staan muntnaam, jaartallen en plaat snaam. Da Costaweg 2 WADDINXVEEN - Zaterdag 23 april om vier uur ’s middags zal in de raad zaal van het gemeentehuis een exposi tie ven werk van Waddinxveense kunstenaars worden geopend. Drs. M. Kraaijestein, wethouder van welzijns zaken, zal de opening verrichten. Een ieder die belangstelling heeft is welkom bij de opening!! Geëxposeerd zal worden door Theo den Boon, Anke Mensink en Loes Huis in ’t Veld. Openingstijden tijdens kant ooruren, zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur en donderdag 28 april van 19.00 tot 21.00 uur. De expositie duurt t/m zater dag 14 mei. In de ruimte van het gemeentehuis, die toegang geeft tot raad- en trouwzaal, is een drietal vitrines geplaatst, die stuk ken uit het oud archief van de gemeen te Waddinxveen bevatten. De inrich ting van deze vitrines, die zijn aange duid met de onderwerpen: overheids gezag, droogmakerij 'en vervening, vloeit in feite voort uit het 750-jarig be staan van Waddinxveen. Tijdens de kantooruren bestaat van zelfsprekend de mogelijkheid deze ar chiefstukken, die tot het einde van de maand mei 1983 in de vitrines gehand haafd blijven, te bezichtigen. Het ligt in de bedoeling deze vitrines in het ve- volg zoveel mogelijk ten behoeve van stukken uit het oud archief van de ge meente Waddinxveen te benutten. ONTWERP Aan de vormgeving ligt een aantal eeuwen Nederlandse munttraditie ten grondslag, zowel wat betreft wa pen als beeltenis. Deze traditie is ken merkend voor de Nederlandse stand vastigheid en heeft op klassieke wijze vorm gekregen bij deze gelegenheids- munt. Dit geldt eveneens voor afme ting en gewicht en materiaal - zilver - die in overeenstemming zijn met de vroegere Nederlandse daalder. Opvallend is de precisie van het gra veerwerk. Dit komt vooral tot uit drukking in de afbeelding van de Brugkerk door verschillende niveau’s voor het reliëf. De munt is geslagen in proof: hoogglanzende achtergrond en motieven en letters mat. Door z’n hoogglans is de munt overi gens overgevoelig voor vingerafdruk ken. de techniek waarin hij met een aan tal, soms figuratieve elementen, op een subtiele manier een eigen kijk geeft op de buitenwereld. Heeft onder andere geëxposeerd in Solin gen, Den Haag, Rotterdam, Amster dam, Gouda, Basel, Delft en Utrecht. weinige monumenten, die Waddinx veen rijk is. In de ronding staat aange geven: Ned. Herv. Kerk Waddinx veen, anno 1837. -1 18-^ aPn Gertrude Sekeris is 20 jaar, woont aan de Noordkade 39 en werkt bij de Neder landse Middenstands Bank (NMB). Liesbeth van Schie is 19 jaar, woont aan de C. Huijgenslaan 14 en volgt de lera renopleiding in Delft. ezonde voeding is f heel belangrijk voor de conditie van het hart. Daarom zijn er dagelijks 15 diëtisten op pad om daarover voor lichting te geven. Ze hou den voordrachten voor huisvrouwen, maar geven ook adviezen voor het menu van bedrijfskantines. Voorlichting is een be langrijk wapen in de strijd tegen hart- en vaatziekten en de Hartstichting besteedt er jaarlijks ca. f 4.000.000,- aan. ANKE MENSINK Peppelhorst 110. Zij genoot haar op leiding aan de Vrije Akademie te Den Haag. Na een periode van voorname lijk feministisch werk, waarvan een gedeelte in het bezit is van de gemeente Waddinxveen (in het kader van de BKR Beeldende Kunstenaars Regeling; ook de heer Den Boon heeft in het kader van deze regeling werken gemaakt) hanteerde zij geen vast thema meer. Alles kan aanleiding zijn voor het maken van een schilde rij- Het laatste werk is losser, direkter, de figuratie wordt steeds verder losgela ten. Naast de olieverfschilderijen die nog wel herkenbaar zijn, maakt zij tegenwoordig aquarellen die goed deels abstrakt zijn en waarin de sfeer, de stemming van een bepaald mo ment worden uitgedrukt. Zij expo seerde onder andere in Delft, Gronin gen, Gouda en Rotterdam. KEERZIJDE Op de keerzijde van de zilveren daal der staat een fraaie afbeelding van de Ned. Herv. dorpskerk. Deze neo- classistische kruiskerk is één van de WADDINXVEEN - De zanger Gé Ti tulaer, die deze zomer op uitnodiging van de VARA-televisie deelneemt aan het Belgische Knokke-festival en die volgende week woensdagavond in de Ontmoetingskerk zal zingen bij Ko ninklijke Militaire Kapel (KMK) tij dens de herdenkingsbijeenkomst in het kader van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen, begon op 16-jarige leeftijd zijn muzikale bezigheden, met het bespelen van een bugle. Drif tig studerend belandde hij op het Maastrichtse conservatorium, waar men vrij toevallig de mogelijkheden van zijn stem ontdekte. Hij had inmiddels op zijn eigen wijze kennis gemaakt met de piano en ge- THEO DEN BOON Heeft zijn atelier in de Dorpstraat 58. Woont en werkt sinds 1962 in Wad dinxveen. Bezocht de Academie in Rotterdam en de Vrije Academie in Den Haag (grafiek). Ontving in de sector literatuur de aanmoedigings prijs van de stad Gouda en de Geert Bouwmeester-kunstprijs. Behaalde voorts enige eervolle vermeldingen. Hij publiceerde enige dichtbundels. Hij schildert/tekent met een gemeng- weekblad voor Waddinxveen van vo rige week woensdag, maar helaas is er met de opmaak van die betreffende pagina iets misgegaan, zodat niet de juiste naam bij de goede foto stond. Vandaar dat we aan de hand van een nieuwe foto vertellen wie nu precies kleur en fleur geven aan een deel van het “gezicht” van de 750-activiteiten. Het is de taak van de vijf gastvrou wen om bij evenementen gasten de weg te wijzen en activiteiten te ont plooien tot verkoop van munten, le peltjes, boekjes en stropdassen. De gastvrouwen bijten vanavond (woens dag 20 april) in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde de spits af tij dens de daar dan te houden herden kingsbijeenkomst. bruikte deze voor het uitwerken van zijn eigen composities. In 1973 ver scheen een eerste langspeelplaat ‘Daybreak’ met zijn eigen groep ‘Pat Cool’, die landelijk ruimschoots aan dacht en waardering kreeg. Het duurde tot oktober 1979 alvo rens hij zich presenteerde als solist, met een zelf geschreven, gecompo neerde en gearrangeerde L.P. ‘What’s New’. Dit hernieuwde debuut werd door velen enthousiast begroet en uiteindelijk zelfs bekroond met een ‘Edison’. Lyrische reaties van Willem Duys en Pim Jacobs, prima recensies in diverse dagbladen en twee t.v.- optredens in ‘Music Gallery’, waren het gevolg. Enkele maanden later werd in het prima gezelschap van o.a. Toots Tielemans, John Clayton, Pim Ja cobs, Rob Francken en Eef Albers een jazzy plaat vervaardigd, die op Hilversum 1 veel airplay kreeg en met Blackbird een titel had, die erg vaak werd gedraaid. Op uitnodiging van Jerry van Roo- yen, tevens arrangeur van deze laatste schijf T do it for your love’, nam hij in 1980 voor het eerst deel aan het ‘Nordring Festival’. Dit leidde tot uit nodigingen voor het maken van co- produkties voor de BBC en de NOS, en voor de Noorse radio in Oslo. Ook in de jaren ‘81 en ‘82 maakte hij deel uit van de Nederlandse Nord- ringploeg. In september 1981 bevond hij zich in Karinthië, Oostenrijk, waar hij als Nederlands deelnemer de tweede prijs in de wacht sleepte. Vorig jaar november gaf hij in Koblenz een con cert met de vermaarde big band van De kunstwerken zullen in de raadzaal worden opgehangen op speciaal ver vaardigde schotten, die drie wanden bedekken en op schotten die in de vrije ruimte worden geplaatst. De schilderijen worden belicht door spotjes. Na de opening op 23 april zal de tentoonstelling geopend zijn van Onthou dus de volgende data: 6 mei: optreden van de groep Sarfath vanaf 20.30 uur. 7 mei: ‘s middags buiten activiteiten, waaronder een middel eeuwse maaltijd, ‘s Avonds een mid deleeuwse avond verzorgd door het team. WADDINXVEEN - Morgen - don derdag 21 april - wordt bij de Rabo bank Waddinxveen en door de ande re plaatselijke banken officieel ge start met de verkoop van de ter gele genheid van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen bij ’s Rijks Munt in Ut recht geslagen zilveren gelegenheids- munt. Deze munt, die zilveren daal der mag worden genoemd en is voor zien van het muntmeestersteken, kost 75,-. In vergelijking tot andere mun ten of penningen een bijzonder laag gehouden prijs. De Waddinxveense zilveren daalder heeft een beperkte vaste oplage van 2.000. De gelegenheidsmunt is ver pakt in een cassette en voorzien van een toelichtende tekst. De uitgave werd mogelijk dank zij een initiatief van het Waddinxveense architecten bureau Stuurman BV van de Brug weg en de Rabobank Waddinxveen, die hiervoor samenwerkten met de Stichting Waddinxveen 750 Jaar. De technische kenmerken van de ge legenheidsmunt luiden: Metaal: zil- WADDINXVEEN - Ook de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse wil een steentje bijdra gen aan de viering van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen. Hiervoor heeft men een aantal festiviteiten ge organiseerd op vrijdag 6 en zaterdag 7 mei. Op 6 mei ‘s avonds zal de groep Sarfath optreden. Deze gospel groep brengt luisterliedjes met een boodschap in een middeleeuwse sfeer. Om die sfeer wat te benadruk ken wil men het eigen gebouw een beetje omtoveren tot een middel eeuwse ridderzaal waarin een aantal troubadours op zullen treden. Jongeren vanaf 12 jaar (let even op de leeftijd, dit is eenmalig) zijn harte lijk welkom vanaf 19.45 uur. Ook ouderen zullen een hartelijk ont vangst worden bereid. Op zaterdag 7 mei staan ook een aantal activiteiten op het programma, ‘s Middags vanaf 14.30 uur wil men bij goed weer buiten bezig zijn. Hiervoor worden een aantal gezellige groepsactiviteiten georganiseerd. Deze middag zal wor den afgesloten met een gezamelijke openluchtmaaltijd. Ook deze maal tijd zal een middeleeuws tintje krij gen. Wie aan deze maaltijd wil deel nemen kan op 29 en 30 april ‘s avonds aan de bar bonnen kopen. Deze bonnen moet men bewaren en tegen vertoning op 7 mei kan men aan de maaltijd deelnemen. Wie hier voor geen tijd heeft en er toch bij wil zijn op 7 mei, kan contact opnemen met Ton Verwey (tel. 12888). Of men belt vrijdagavond naa de koffie bar (tel. 14522). Op 7 mei ‘s avonds zal een program ma volgen wat voorbereidt en uitge voerd wordt door de medewerkers van de koffiebar. Aanvang van dit programma is 20.15 uur. De toegang voor de programma’s op vrijdagavond en zaterdag is vrij. Wegens de Kom- inn, die zaterdagsavonds open is voor jongeren vanaf 12 jaar, heeft men besloten ook de programma’s op vrij dagavond en zaterdag toegankelijk te maken voor jongeren die 12 jaar en ouder zijn. Belangstelling van oude- Peter Herbolzheimer. Dientengevolge ren wordt ook zeer op prijs gesteld, ontving hij uitnodigingen voor con- certen met dezelfde big band in Keu len en Berlijn. Dit jaar mei staat hij tesamen met de bekende Deense zan geres Sanne Salomonson in ‘Tivoli’, Kopenhagen voor een avondvullend concert. Aan wetenschappelijk onderzoek, het overdragen van kennis, publieksvoorlichting en patiëntenwerk tezamen gaf de Nederlandse Hartstichting in 1982 in het totaal i 14.200.000,- uit. Voor al dit werk is de Hartstichting geheel op uw giften aangewezen, 1 want de waarderingssubsidies van de Overheid dekken nog niet één procent van de uitgaven. STEUN DAAROM DE COLLECTE AAN DE DEUR EN OP STRAAT, 1 OF STORT UW BIJDRAGE OP GIRO 300 of BANK 70.70.70.600. maandag t/m vrijdag tijdens kantoor uren (9.00-12.00 en 13.30-17.00 uur), zaterdag (van 10.00-16.00 uur) en donderdag 28 april (van 19.00- 21.00 uur). De expositie is geopend op Koninginnedag en gesloten op zondag, Bevrijdingsdag en Hemel vaartsdag. WADDINXVEEN Deze week is het Nationale Hartweek en dat betekent dat er ook in Waddinxveen tientallen collec tanten op pad zijn om huis- aan-huis een bijdrage te vragen voor de Nederlandse Hart stichting. Vorig jaar bracht deze lande lijke collecte f 4.500.000,- en de giro-actie f 7.000.000,- op. Voorts waren er nog legaten uit nalatenschappen van totaal f 3.500.000,-. Totaal dus ruim 15 miljoen gulden. In 1982 werd f 8.000.000,- besteed aan wetenschappelijk onderzoek, aan voorlichting en preventie f 4.000.000,- en aan revalidatie en patiëntenbegelei ding f 1.700.000,- en aan voor lichting van professionele groe pen (onder meer artsen en ver pleegkundigen) ongeveer f 400.000.,-. Evenals in voorgaande jaren doen de huisartsen uit Wad dinxveen een beroep op u om uw hart te laten spreken. Dit jaar wil ook ik u als hartpa tiënt die 5 jaar geleden een open-hart operatie heeft onder gaan, u oproepen om het werk van de Hartstichting te blijven steunen. Vanuit mijn eigen er varing kan ik u laten weten hoe belangrijk het werk van de Ne derlandse Hartstichting is. De voorlichting over de preven tie om te voorkomen dat er hart- en vaatziekten ontstaan, is een heel belangrijke voor waarde, o.a. het voorkomen van hoge bloeddruk, het voor komen van een hoog choleste rol gehalte in het bloed, niet of minder roken, tijdige ont spanning, niet te zwaar wor den, voldoende lichaamsbewe ging etc. Als er dan toch problemen ont staan, dan is een goede contro le en begeleiding voorwaarde. Door wetenschappelijk onder zoek kan de medische wereld op de hoogte blijven van de nieuwste ontwikkelingen, die van belang zijn voor het bege leiden van de patiënten. Maar ook als je een hartoperatie hebt ondergaan dan is begeleiding en voorlichting van bijzonder grote waarde. Uit eigen ervaring heb ik onder vonden hoe belangrijk het is als je een goede begeleiding en goede adviezen ontvangt om langzaam je conditie weer op te bouwen. Nu na 5 jaar zwem ik dagelijks twintig minuten, fiets regelma tig afstanden van 40 a 50 kilo meter en trim en volleybal we kelijks. Dat is mede te danken door onderzoek en voorlichting van de Nederlandse Hartstich- tng. Als ex-hartpatiënt ben ik erg dankbaar voor wat de Ne derlandse Hartstichting doet en vooral de voorlichting die door hen wordt gegeven. In dit bestek kan lang niet alle informatie worden gegeven, wilt u meer weten vraag dan in formatie aan bij de Nederland se Hartstichting, Sophialaan 10, 2514JR ‘s-Gravenhage. Graag roep ik u op: ‘Geef van Harte!’ WADDINXVEEN - De door Verbakel BV/Torbasshop aan de Zuidkade en door Ronaat Schoenmodes in het winkelcentrum “de Passage” in fleu rig blauw en geel gestoken vijf gast vrouwen van de Stichting Waddinx veen 750 Jaar zijn klaar om drie maanden lang acte de presence te geven tijdens alle evenementen die worden gehouden in het kader van het 750-jarig bestaan van Waddinx veen. Judith Blom (20) van de J. Catslaan, Gertrude Sekeris (20) van de Noord kade 39, Liesbeth van Schie (19) van de C. Huijgenslaan 14, Saskia Ossen (19) van het Distelveld 8 en Karin Veldwijk (17) van de Noordkade 105 presenteerden zich al in het LOES HUIS IN ‘T VELD Heggewinde 18. Geboren te Zwolle. Opleiding: privé portrettekenen en schilderen. Akte l.o. tekenen Zwolse school voor Beeldende Kunst; Aka demie voor Beeldende Kunst te Arn hem. Zeefdrukken Vrije Akademie Den Haag. Woonde en werkte enige jaren in Zuid-Afrika en Saoedi-Arabië. Had daar een open atelier en gaf tekenles sen. Drie jaar bestuurslid van Kunst centrum Burgvliet Gouda. Zij maakt realistische olieverf- en acrylschilde- rijen. Zij exposeerde eerder onder an dere in Zwolle, Gouda, Benthuizen en Solingen. tl

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 19