GEMEENTE WADDINXVEEN PIONIERSWERK P. VAN BALEN IS OPNIEUW UITGEGEVEN 3 li®F Door Veldwijk B. V. Internationaal badminton in ’’BIBELOT” Waddinxveen i TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN BOUWVERGUNNINGEN VERGADERINGEN MILIEUZAKEN VRIJWILLIGERSWERK DIVERSEN SPREEKUREN WELZIJNSZAKEN O VERDEKT ZWEMBAD i Geschiedenis Waddinxveen A 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 V r nu zuinig met energie verstandig voor morgen! lipilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllW 4 ilj j fs 1 Ji 01820-16066 010-362244 Uil de van xxxxxx I I i Commissie Openbare Werken en Bedrijven Woensdag 27 april 1983, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op ande re tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissies. vraag naar het al vele jaren niet meer verkrijgbaar zijnde boekje. De huidi ge prijs bedraagt f 7,50. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: - aan de heer J. W. M. van der Raadt, Sweelinckhof 57 te Waddinx veen, voor het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldak- vlak van een woonhuis; - aan de heer J. C. N. van der Wolf, Molenring51 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een tochtportaal aan de achtergevel van een woonhuis; - aan de heer J. Groenewoud, Heggewinde 51 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een tuimelraam in het achtergeveldakvlak van een woonhuis; - aan de heer A. Weerheim, Prinses Margrietstraat 21 te Waddinx veen, voor het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldak vlak van een woonhuis; - aan de heer A. Boonstoppel, Oranjelaan 21 te Waddinxveen, voor het maken van een onderheid parkeerterrein aan de Sou- burghlaan 1/Oranjelaan 21; - aan de heer J. Qualm, Bredeweg 33a te Moerkapelle, voor het vergroten van de woning Onderweg 32; - aan de heer G. A. Baars, Bloemendaalseweg 19a te Waddinx veen, voor het geheel vernieuwen en het vergroten van een gara- ge/berging; - aan de heer P. de Koningh, Spireaweide 12 te Waddinxveenvoor het plaatsen van een rookgasafvoer op een woonhuis; - aan de heer J. Rietveld, Bloemendaalseweg 19b te Waddinxveen, voor het oprichten van een volière; - aan de heer F. J. H. M. Loomans, Philips Willemstraat 5 te Wad dinxveen, voor het plaatsen van een dakkapel op het voorgevel- dakvlak en het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldak vlak van een woonhuis. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening der secretarie. Waddinxveen, 20 april 1983. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Vacaturebank vrijwilligerswerk Waddinxveen (Informatie over vrijwilligerswerk voor haanlozen) Koördinatrice Trudy Kraaygemeentehuis, Raadhuisplein 1kamer 23, tel. 01828-14433, tst. 122. Dagelijks van 8.30-12.30 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. xxxxxx Het gehele menu voor 75,- (2 personen). RESTAURANT-BISTRO Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 Ter gelegenheid van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen, serveren wij u een volledig diner voor twee personen voor 750 dubbeltjes. SALADE BIBELOT Salade van kip, sinaasappel, ananas en selderij GLACE DE CASSATA IJs met ameretto likeur en slagroom xxxxxx CÓTE DE VEAU kalfs T-bone steak Wijziging rooster vrijzwemmen op zaterdag M.i.v. zaterdag 23 april a.s. wordt het vrijzwemmen tot aan het eind van het seizoen op zaterdag als volgt: 10.00-13.00 uur ouder kind 13.15-16.00 uur vrijzwemmen WADDINXVEEN 1233-1983 SS. 4... ‘Het maken van aantekeningen bij adermans werk is een delicate aange legenheid. De keuze is uiteraard sub jectief en er is niet de pretentie ge weest volledig te zijn. Ik hoop dat deze aanvullende informatie dienst baar mag zijn voor hen, die zich ver der in de historie van Waddinxveen willen verdiepen’. Passage 210, Tel. 01828-16695, Waddinxveen P. VAN BALEN Pieter van Balen werd geboren te Schiedam op 9 augustus 1869. On derwijzer te Dordrecht. Onderwijzer aan de Franse school te Bodegraven. Hoofd van de openbare school in De Hoef bij Mijdrecht. In 1906 hoofd van de openbare school te Bergam bacht. Tijdens deze periode gaf hij als leraar in plant- en dierkunde te vens Rijksnormaallessen te Lekker- kerk. Medeoprichter en 2e voorzitter van de Coöp. Boerenleenbank te Bergambacht. Medeoprichter en ere lid van de zangvereniging aldaar. Werkzaam voor de volksbibliotheek en leidde landbouwcursussen. Jaren- Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum Dinsdag 26 april 1983aanvang 20.00 uur in de Samenwerkingsschool AGENDA s:k-. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. lang secretaris van de commissie tot wering van schoolverzuim. Vestigde zich na zijn pensionering in 1933 te Gouda. Van 1936 tot 1946 secretaris van de Oudheidkundige Kring ‘Die Goude’. Publiceerde bijdragen in de bundels van die Kring en hield lezin gen over historische onderwerpen. In 1937 verscheen zijn boekje: ‘Uit de geschiedenis van Haastrecht’, in 1940 gevolgd door ‘Uit de geschiedenis van Waddinxveen’. Twee boekjes over de geschiedenis van gemeenten in de Krimpenerwaard waren in voorberei ding, toen hij op 27 oktober 1946 na een langdurige ziekte te Gouda over leed. Vanzelfsprekend valt op de ruim 43 jaar oude inhoud van het door de heer P. van Balen geschrevene in deze tijd heel wat toe te voegen. Het aar dige van de heruitgave door de Stich ting Waddinxveen 750 Jaar is nu dat getracht is het boekje zoveel mogelijk in de oorspronkelijke vorm uit te ge ven, dus met dezlefde omslag, foto’s en lettertype. Om de lezer wat bij te praten heeft de Waddinxveense ama- teur-historicus C. Neven gezorgd voor een stukje verantwoording, een in zicht in de levensloop van schrijver P. van Balen en een reeks van aante keningen. JUBILEUM Deze internationale ontmoe ting wordt door Florida geor ganiseerd in het kader van de jubileumviering ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de vereniging; Aan de wedstrijden wordt deel genomen door 18 leden van de ‘Rolls Royce Badmintonclub’ uit Derby en door een zestal Schotse badmintonspelers uit Kilmarnock. Deze laatsten zul- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense badmintonclub Florida houdt zaterdag 23 april een internationaal badminton- toemooi. De wedstrijden zullen van 14.00 uur tot 20.00 uur in de sporthal ‘de Sniep’ worden gespeeld. Commissie Ruimtelijke Ordening en Woningbouw Dinsdag 26 april 1983, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1Vaststelling van de verslagen van de vergaderingen van 24 maart 1983 en 29 maart 1983. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Grondruil met de heer Lamens. 4. Grondverkoop aan de heer Rehorst (perceel aan Nesse). 5. Verhuur grond aan garagebedrijf Van Velde. 6. Voorbereidingsbesluit t.b.v. perceel Souburghlaan 26 (de heer Van der Linden). 7. Wat verder ter tafel komt. 8. Rondvraag. Verleende hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben op 5 april 1983 besloten aan: - J.A. Hogenelst B.V., Kromme Esse 4a, alhier een nieuwe, de ge hele inrichting omvattende hinderwetvergunning te verlenen voor een meubelfabriek aan de Kromme Esse 4a, alhier; - Coöp. Land- en Tuinbouwvereniging B.A., Korteweg 2, Pijnac- ker, een hinderwetvergunning te verlenen voor het oprichten en in werking hebben van een opslag van kunstmest en bestrijdings middelen aan de Bredeweg 23, alhier; - Van der Pool’s Aannemingsbedrijf ”De Korte Akkeren B.V.”, Mercuriusweg 17, alhier een hinderwetvergunning te verlenen voor het oprichten en in werking hebben van een werkplaats aan de Henegouwerweg 26d, alhier. De vergunningen en alle daarbij behorende bescheiden liggen voor een ieder op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter inzage op werkdagen tijdens kantooruren en op maandagavonden van 19.00 tot 22.00 uur tot 20 mei 1983. De beschikkingen worden van kracht na afloop van deze termijn, tenzij voordien een beroep tegen deze beschikking(en) wordt inge steld. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA ’s-Graven- hage. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Commissie voor Welzijnszaken Donderdag 21 april 1983, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Verslag van de vergadering d.d. 24 februari 1983. 3. Ter kennisneming: a. afrekeningen emancipatie-activiteiten 1981; b. stuurgroep vrijwilligerswerk Waddinxveen; c. vaststelling max. bijdrage sociaal-cultureel werk 1982; d. informatie van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking. 4. Rekening 1981 van de commissies wijkwerk ’’Bomenwijk” en ”Waddinxveen-Zuid”. 5. Herziene begroting 1983 Openbare Bibliotheek. 6. Concept-statuten van de Vereniging Kerngroep Ontwikkelings samenwerking. 7. Regeling met betrekking tot subsidieverstrekking voor ontwik- Aanvraag om bouwvergunning van de heer P. J. Rietveld De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat met ingang van 21 april 1983, gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie, afde ling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage is gelegd de aanvraag om bouwvergunning van de heer P. J. Rietveld, voor het vergroten van diens woning Justus van Effenlaan 5, met een aanbouw over de volle achtergevelbreedte. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmings plan "Vondelwijk”. Teneinde de gevraagde bouwvergunning te kunnen verlenen zijn burgemeester en wethouders voornemens met toepassing van arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verle nen van voornoemd bestemmingsplan. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen door een ieder bij bur gemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schrif telijke bezwaren worden ingediend tegen het verlenen van deze vrijstelling. Aanvraag hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat op 15 maart 1983 is ingekomen een aanvraag om vergunning inge volge de Hinderwet van - Banketbakkerij-Kokerij-Partyservice van den Berg V.O.F., Pas sage 31, alhier voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende hinderwetvergunning voor een banketbakkerij-kokerij-partyser vice aan de Passage 31, alhier. Aangezien voorshands wordt aangenomen dat er geen behoefte aan zal bestaan over de aanvraag adviezen uit te brengen of daartegen bezwaren in te brengen is de door ons opgestelde ontwerp-beschik- king tegelijkertijd met het verzoek om vergunning ter inzage gelegd. Wij zijn voornemens de vergunning te verlenen onder 34 voorschrif ten om gevaar, schade of hinder buiten de inrichting te voorkomen. De aanvraag, ontwerp-beschikking en andere terzake zijnde stuk ken liggen t/m 19 mei 1983 op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter inzage, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 19.00 tot 22.00 uur op maandagavonden. De inrichting van deze vitrines - die zijn aangeduid met de onder werpen ’’overheidsgezag”, ’’droogmakerij” en ’’vervening” - vloeit in feite voort uit het 750-jarig bestaan van Waddinxveen. Tijdens de kantooruren bestaat vanzelfsprekend de mogelijkheid deze archiefstukken die tot het einde van de maand mei 1983 in de vitrines gehandhaafd blijven, te bezichtigen. Het ligt in de bedoeling deze vitrines in het vervolg zo veel mogelijk ten behoeve van stukken uit het oud archief van de gemeente Wad dinxveen te benutten. Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: vrijdag morgen van 10.00-12.00 uur Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: donderdagmorgen van 8.30-9.30 uur. kelingssamenwerking. 8. Bespreking voortgang met betrekking tot het gemaal. 9. Rondvraag en sluiting. Expositie in de raadzaal Op zaterdag 23 april 1983 om 16.00 uur zal in de raadzaal van het ge meentehuis een expositie van werk van Waddinxveense kunstenaars worden geopend. De heer Kraaijestein, wethouder van welzijnsza ken, zal de opening verrichten. Een ieder die belangstelling heeft is welkom bij de opening!!! Geëxposeerd zal worden door Theo den Boon, Anke Mensink en Loes Huis in ’t Veld. Openingstijden: tijdens kantooruren, zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur en donderdag 28 april van 19.00-21.00 uur. De expositie duurt t/m zaterdag 14 mei. In de ruimte van het gemeentehuis, die toegang geeft tot raad- en trouwzaal, is een drietal vitrines geplaatst, die stukken uit het oud archief van de gemeente Waddinxveen bevatten. Wet Arob Ingevolge de Wet Arob kan iemand die door een besluit van het ge meentebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaarschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de desbetreffende publicatie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet Arob in te dienen, is het aan te bevelen dat u daarover tevoren nade re informatie inwint bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie, telefoonnr. 14433, toestel 219. In de winkel van boekhandel Veldwijk B. V. in De Passage kreeg de heer W. F. Meijer, chef van de afdeling Alge mene Zaken van de gemeentesecretarie, vanmorgen woensdag) het eerste exemplaar uitgereikt van de heruitgave van het in 1940 voor de eerste maal verschenen boekwerkje ”Uit de geschiedenis van Waddinxveen” door P. van Balen. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). len onder de naam ‘Glenfiddich Bagpipers’ beslist voor enig spectaculair badminton zorg dragen. Om de organisatie van dit weekend ook enige financiële armslag te geven is er de afgelo pen weken een wijnverkoopak- tie gehouden. Voorzien van een speciaal etiket is er een aantrekkelijke ‘vin jubilé’ aan de man gebracht. jaren geleden geïnventariseerd, al is het te betreuren dat een inleiding op de inventaris (1340-1937) ontbreekt. De rijkdom van het daar aanwezige materiaal wacht nog steeds op inten sieve bestudering. Wanneer daartoe van de herdenking van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen een stimu lans zou uitgaan, dan eerst zal de vie ring van dit jubileum van blijvende betekenis zijn’. WADDINXVEEN Vanmorgen (woensdag 20 april) - de dag dat het precies 750 jaar geleden is dat Waddinxveen werd gesticht - is in de winkel van boekhandel Veldwijk BV in het winkelcentrum ‘de Passage’ het eerste exemplaar van het 43 jaar oude boekje ‘Uit de geschiedenis van Waddinxveen’ van P. van Balen uitgereikt aan heer W.F. Meijer, die namens het college van B. en W. betrok ken is bij de werkzaamheden van de Stichting Waddinxveen 750 Jaar en de initiatief- en coördinatiewerkgroep. De heer Meijer, chef van de afdeling Algemene Zaken op de gemeentese cretarie, ontving in aanwezigheid van mevrouw A. Veldwijk en diverse le den van het stichtingsbestuur het boekje dat kan worden gezien als een plaatselijk historisch standaardwerk je. ‘Uit de geschiedenis van Waddinx veen’ werd in 1940 al uitgegeven door drukkerij Veldwijk b.v. Sinds dien is er sprake van een toenemende ‘P. van Balen heeft ongetwijfeld op dit gebied pionierswerk verricht, al was hij niet de eerste die de geschie denis van dit dorp beschreven heeft. Hij heeft een annonieme voorganger gehad, die omstreeks 1779 veel we tenswaardigheden op schrift gesteld heeft betreffende Waddinxveen’s ver leden. Het is de verdienste van dr. J.L. van Eijk te Gouda geweest, dat hij dit handschrift toegankelijk ge maakt heeft. Onder cat.nr. 32 J 24 berust het o.m. in het Algemeen Rijksarchief te ‘s-Gravenhage. Van Balen heeft dit handschrift niet ge kend, anders had hij er ongetwijfeld gebruik van gemaakt’. ‘Tenslotte: het archief van de ge meente Waddinxveen is een aantal 1. Opening. 2. Vaststelling verslag van de vergadering van 22 maart 1983. 3. Ingekomen en uitgegane stukken. 4. Mededelingen. 5. Begrotingswijziging. 6. Financieel jaarverslag 1981. 7. Controlerapport Verificatiebureau. 8. Verslagen werkgroepen en commissies. 9. Gang van zaken op school. 10. Rondvraag. 11. Benoemingen. 12. Sluiting. PROGRAMMA De buitenlandse gasten van Florida zijn allen bij gastgezin nen ondergebracht. Hoewel na tuurlijk het badminton centraal staat dit weekend is er ook vol doende ruimte in het program ma opgenomen voor een aantal andere activiteiten. Naast enke le gezamenlijke maaltijden en na afloop van de wedstrijden een gezellige avond, is er op verzoek van de Britse gasten een bezoek aan de Keukenhof in het programma opgenomen. De voorpagina van het uit 1940 stammende boekje ”Uit de geschie denis van Waddinxveen” van P. van Balen. Het heer C. Neven in zijn verant woording: ‘Een heruitgave in het kader van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen in 1983 van een boek als dit, 43 jaar na het verschijnen van de eerste druk, vraagt om het plaatsen van enkele kanttekeningen. Enerzijds omdat sindsdien nieuwe literatuur versche nen is. Anderzijds omdat een bepaald werk door de schrijver destijds over ‘t hoofd is gezien, terwijl vermelding daarvan voor de beoefening van de lokale historie toch van belang kan zijn. Enkele door P. van Balen ge bruikte bronnen zijn eveneens ge noemd. Soms was een kleine correc tie op de tekst noodzakclijk’. ‘de Passage’ het eerste exemplaar rl o rr/ic/'n c x z o v» \A/n zJ I n v i de N«l ga’ A ■7 5 I HF lp - r

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 3