bezoeksters van ons Orgelconcert was muzikaal 1 i k’l voor bezoeksters „vanhet PASSAGE WINKELCENTRUM zaterdag 7 mei van ïq 400 uur ’n hoogtepunt Dr. H. Bijkerk (56) officier ook voor u een extra moederdagkado Ridderschap voor schout-bij-nacht J. C. Kreffer (54) ’’Christus’ opstanding maakte alles heel anders ***wij delen 750 plantjes uit aan R ■wn 99 Pastorie Weidezoom 88 Rehorst BV gebruikt jubileumgeld voor project werklozen startte 750- activiteiten Ds. J. W. Goossen in intrededienst: Orgelconcerten aangeboden door Rabobank ’t Ketelhuis f G 1111 i mm mwwwiWRwimw na fa ^1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 MEI 1983 Het gezin van ds. J. W. Goossen met van links naar rechts Mineke (3), Gerrit (6), mevrouw H. J. Goossen-Vis- scher, Alinda (9 maanden), Lucas (4) en ds. J. W. Goossen. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Note- de Ruiter van Defensie, was in deze streek de e. boom zijn intrede deed als predikant Ds. Goossen was‘s morgens m 1 Volksgezondheid en Cultuur heeft ter gelegenheid dag 1983 de aan de Justus van ner schap in de Leidschendam. Dr. Bijkerk is inspecteur kek aan de Zuidkade laat een paar tegengestelde gedachten achter. WADDINXVEEN Het orgelconcert dat de Haarlemse stadsorga nist Albert de Klerk vrijdagavond in het kader van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen gaf in de rooms-katholieke St. Victor- In en om 7 Ketelhuis aan de Busken Huëtlaan werden Oudhollandse spelletjes gedaan in het kader van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Minister mr.drs. L.C. Brinkman van Welzijn, xr n ji. _-j «-..1 i ft ter gelegenheid van Koninginne- Effenlaan 3 wonende Waddinxve- dr. H. Bijkerk (56) de versierselen behorend bij het officier- p in de Orde van Oranje-Nassau opgespeld. Dat gebeurde in ’’j' in algemene dienst bij de Geneeskundige Hoofdinspectie van Volksgezondheid. Dr. H. Bijkerk. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN ‘Christus is opgewekt uit de doden. Alleen met die zekerheid is het uit te houden in het strijdperk van dit le ven’. Dat hield zondagmiddag de nieuwe predikant van de Centrale Hervormde Gemeente, ds. J.W. Goossen, de lidmaten van deze kerk voor in de Brugkerk, waar hij als opvolger van ds. W. Ver- van de wijkgemeente Noord. de Bethelkerk in het ambt bevestigd door de Waddinxveense predikant ds. J. Maasland. Schout-bij-nacht J. C. Kreffer. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN De aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan 17 wonende schout-bij-nacht J.C. Kreffer (54), vlagofficier bij de Koninklijke Marine, is ter gelegenheid van Koninginnedag 1983 be noemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. De Wad dinxvener, die de onderscheiding in Den Haag kreeg opgespeld door minister mr. J. de Ruiter van Defensie, was in deze streek de hoogst gedecoreerde. ASSAGE WINKELCENTRUM WADDINXVEEN ■1^ ■y ELKE ZONDAG TOEGIFT de vorig jaar juni naar het ECHT GEBEURD <PcAS8cA9^ i ‘Door Zijn opstanding is alles totaal anders’, sloot ds. Goossen af, echter niet nadat hij de aanwezigen in de hervormde Brugkerk aan de Kerk- weg-Oost had opgeroepen tot geloof in Christus, omdat men met deze le- vensvorst van Pasen niet beschaamd zal worden. ‘Zo mogen we goede moed hebben in Hem. Hij is de eerste en de laatste’. Voor de pauze viel de nadruk op de barok met werken van Muffat en Joh.Seb. Bach en de daarop volgende klassieke periode met een Thema met variaties van Carl Ph.Em.Bach. In woorden samenvatten wat wij heb ben gehoord is onbegonnen werk. Het programma was afgestemd op een instrument met maar negen stem men (waarvan de solist er maar acht heeft gebruikt) maar werd daardoor beslist niet eenzijdig. Hij wees op grotere onderlinge ver schillen binnen de classis Gouda dan wellicht binnen de classis Kampen, waarbinnen ds. Goossen tot voor kort medeverantwoordelijkheid droeg. Ds. Goossen zei te rekenen op een open en eerlijke confrontatie en betoogde verdeeldheid in het licht van de Bijbel geen goede zaak te vin den. Het aan het werk helpen van werkloze schoolverlaters die in de bouw willen werken maar er niet aan de slag kunnen komen, gebeurt in overleg met arbeids bureaus. Achterliggende ge dachte van het Waddinxveense bouwbedrijf is de zorg om de jeugdwerkeloosheid en de vrees voor onderbreking van de continuiteit in de opleiding van vaklieden in de bouw. Inmiddels zijn al op verschil lende werken van het bedrijf schoolverlaters aan het werk ben. Met Zijn opstanding heeft Chris tus ons öp het oog. Hij wil niet dat wij verloren gaan’. TOESPRAKEN Voordat de intrededienst werd beëindigd werd ds. Goossen nog toe gesproken door ds. J. Maasland, ds. L. Roetman en de scriba van wijkge- meente Noord, ouderling A. de Rooij. Ds. Roetman heette zijn nieuwe kollega welkom in de classis en ring Gouda en de Centrale Kerke- raad. WADDINXVEEN - Het Wad dinxveense bouwbedrijf Re horst BV (230 medewerkers en een omzet van 78 miljoen gul den in 1982) gaat het geld voor de viering van het zeventig jaar bestaan van dit bedrijf steken in een project om 25 werkloze schoolverlaters aan het werk te helpen. Dit werd maandagmid dag in Waddinxveen door direc teur G. Rehorst meegedeeld bij de start van de woningbouw in de nieuwe woonwijk Zuidplas. Na de pauze kwam de muziek uit de tweede helft van de achttiende eeuw vertegenwoordigd door de Franse componist Balbastre en diens Spaan se collega’s Soler en Casanoves. Het feest eindigde met de klassieke me- lodiënrijkdom van Joseph Haydn in zijn Flötenuhrstiicke. Atte, WADDINXVEEN 1233-1983 WADDINXVEEN De nieuwe predikant van de wijkgemeente Noord van de Centrale Hervormde Gemeente, ds. J.W. Goossen uit Mastenbroek - een plaats waar in het verleden meer Waddinxveense predikanten vandaan kwamen of naar toe gingen -, heeft de plaats ingenomen van Gelderse Hierden vertrokken ds. W. Verboom. Zondagmiddag 1 mei heeft ds. Goossen in de Brugkerk aan de Kerkweg-Oost zijn intrede gedaan na ‘s morgens in de Bethelkerk te zijn bevestigd. Het pre- dikantsgezin, dat woont aan de Weidezoom 88, is woensdagavond 27 april welkom geheten op de traditionele begroetingsavond in de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan. De nieuwe pastorie aan de Weidezoom is door de kerkvoogdij van de Centrale Hervormde Gemeente voor f 350.000,-- gekocht na het afwegen van verschil lede mogelijkheden. Het handhaven van de woning aan de Peuleyen, waar ds. Verboom negen jaar met zijn gezin woonde, bleek door het gebrek aan vol doende ruimte niet mogelijk. Om de aanschaffingskosten van de zeer goed on derhouden pastorie, waarvan de aanschaffingskosten pas per 1 september 1984 voldaan behoeven te worden, wat te verlichten heeft de vrouwenkring Maria Martha de kerkvoogdij een gift van f 3.000,- gegeven. WADDINXVEEN - Woensdag voor een week - op de dag dat Waddinxveen 750 jaar oud was - startten rond het buurtcentrum 't Ketelhuis aan de Bus- ken Huëtlaan de eerste feestelijke acti viteiten rond het 750-jarig bestaan van Waddinxveen. Ruim 50 kinderen deden mee aan de Oud-hollandse kinderspelen zoals hoe pelen, bliklopen, steltlopen en zaklo- pen. Na de Oudhollandse kinderspelen introduceerde Hans Wortman, volks- dansdocent van ’t Ketelhuis, een aantal kinderdansen. Aan het eind van de mid dag kregen alle kinderen een klein aan denken van 750 jaar Waddinxveen. Tevens was er de prijsuitreiking waarbij Chantal v. Meerveld, Natalie Sterke, Wijnand de Kort en Robert Vermeulen meer dan één keer in de prijzen vielen. WADDINXVEEN - De in deze maanden te houden vier orgelcon certen in het kader van het 750-ja- rig bestaan van Waddinxveen zijn de Stichting Waddinxveen 750 Jaar aangeboden door de Rabo bank Waddinxveen. Deze concer ten zijn gratis toegankelijk. Afgelopen vrijdagavond bespeel de de Haarlemse stadsorganist Al bert de Klerk (1917) en bezitter van de Edison-prijs (1962) het or gel (1871) van de rooms-katholie- ke St. Victorkerk (1880) aan de Zuidkade. Op vrijdagavond 11 mei bespeelt Klaas Jan Mulder het orgel in de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost. Alle bezoekers van de orgelcon certen krijgen steeds een program ma aangeboden, waarin informa tie wordt gegeven over de orga nist, het programma en de kerk en het kerkorgelwelke tijdens de be speling natuurlijk centraal staan. De orgelconcerten zijn voor de Stichting Waddinxveen 750 Jaar georganiseerd door de Waddinx- vener Gijs Kooren. ■Alter WADDINXVEEN 1233-1983 Hieraan besteedde de lokale te levisie eerder aandacht. De bouwactiviteiten (2.350 wonin gen in negentien jaar tijd) wer den gestart met het slaan van een eerste paal door staatsse- ceretaris mr. G.PH. Brokx van Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer. De staatssecretaris zei het een zeer lofwaardig initiatief van Re horst BV te vinden om 25 werkloze schoolverlaters aan een baan te helpen in plaats van recepties te organiseren. De gedecoreerde houdt zich in Sche- veningen bezig met het maken van zeekaarten, een vredestaak van de Koninklijke Marine. De Waddinxve- ner heeft in vroeger tijd functies be kleed binnen de schoolraad voor het openbaar onderwijs en binnen de hockeyclub Waddinxveen. Na zijn pensionering zal de marineman nog een aantal functies, die verband hou den met het zeeonderzoek, blijven vervullen. Ds. Goossen stelde dat elke zondag in feite een op'standingsdag in het klein is nu Christus is opgewekt en Hij de macht van de zonde en het ongeloof heeft gebroken. ‘Omdat Hij leeft mag ook u leven. Zonder Christus’ behaal de overwinning is er geen vergeving. Dat geldt ook voor de ons ontslape nen’, betoogde Waddinxveens nieuwe predikant, die geloven omschreef als ja-zeggen tegen wat God zegt en doet. De Waddinxveners zorgden voor een wat teleurstellende inbreng door maar met ongeveer vijftig a zestig toehoorders te genieten van wat onbetwist tot de hoogtepunten van het muzikale jaar 1983 kan worden gerekend. Gelukkig wordt deze erva ring ruimschoots overstraald door drie positieve uitkomsten die we als volgt kunnen samenvatten. Het orgel in de St. Victorkerk blijkt in de handen van een grootmeester een interessant concertinstrument te zijn. De akoestiek van de St. Victor kerk is de mooiste die wij in Wad dinxveen kennen. Albert de Klerk heeft in dit concert zijn muzikale gevoel, zijn perfecte techniek en zijn liefde voor zijn beroep gedemon streerd. Albert de Klerk ontving na deze gran dioze afsluiting een staande ovatie. Het publiek bleef wachten en de organist vroeg over de rand van de balustrade ‘Blijft u nog even?’ waar op hij voor een korte toegift weer de orgelbank beklom. Het was een stijl volle avond die aan toehoorders en solist een voldaan gevoel heeft gege ven. De sinds begin 1964 in Waddinxveen wonende dr. Bijkerk, die zijn studie in de medicijnen in 1947 begon, heeft zijn artsdiploma behaald aan de Universiteit van Amsterdam op 22 juni 1955; hij werkte aanvankelijk twee jaar als assistent-geneesheer in het Wilhelmina Gasthuis te Amster dam en in het St. Johannes de Deo te Haarlem. Hij volgde tevens de tropen cursus. In 1969 is hij gepromoveerd op het proefschrift ‘Het voorkomen van geslachtsziekten in Nederland’. Sedert 1 april 1963 is dr. Bijkerk geneeskundig inspecteur in algemene dienst bij de geneeskundige hoofd inspectie van de volksgezondheid be last met de preventie en bestrijding van besmettelijke ziekten. Hij wordt vooral gewaardeerd om zijn buiten gewone inzet en deskundigheid op zijn vakgebied. Dit blijkt bijvoor beeld uit de wijze, waarop hij de pro blematiek van de polio-epidemieën in de zeventiger jaren heeft aange pakt. Voorts heeft de Waddinxvener dr. Bijkerk zich bijzonder beijverd voor een systematische aanpak van de be strijding van geslachtsziekten en voor de totstandkoming van een net van peilstations t.b.v. het project ‘Conti nue morbiditeitsregistratie peilsta tions’. In 1976 heeft hij een belang rijke rol gespeeld bij de totstandko ming van ‘Wet bestrijding infectie ziekten en opsporing ziekteoorza ken’. Ten behoeve van de voorlichting aan beroepsbeoefenaren heeft hij als au teur dan wel initiatiefnemer een be langrijk aantal GHI-bulletins op zijn vakgebied het licht doen zien. Ook bij de WHO, de Raad van Europa (partieel accoord) alsmede bij zijn counterparts in andere landen wordt van zijn diepgaande kennis en erva ring op het gebied van de surveillance en bestrijding van infectieziekten gaarne gebruik gemaakt. Vooral door zijn toedoen kwamen er isolatie- units te Amersfoort en Rotterdam voor zeer ernstige en besmettelijke ziekten, zoals de lassakoorts en de Afrikaanse virale haermorrhagische koorts. Ds. Goossen stond er bij herhaling bij stil dat het geloof van de christenen in de opstanding valt en staat met de opstanding van Christus. Zonder die opstanding van Hem stelt het geloof namelijk niets voor. Dan heeft ook de bevestiging en de intrede van een nieuwe dominee geen enkele beteke nis. ‘Alles heeft met de opstanding van Christus te maken’, aldus de nieuwe predikant van de Centrale Hervormde Gemeente, die de opstan ding een hele reële gebeurtenis noem de. ‘Het is echt gebeurd en het zal ook echt gebeuren. Als u dat ontkent ont kent u ook de opstanding van Chris tus. Het één is met het ander verbon den. Ook in onze tijd wordt de op standing wel een twijfelachtige zaak gevonden. Mensen vergaan toch tot stof? En wat blijft er over van men sen die door verbranding om het le ven zijn gekomen of in de zee zijn omgekomen? Opstanding uit de do den gaat niet, wordt dan gezegd. Ook natuurwetenschappelijk zou het niet kunnen’. ‘Dit zijn buiten-bijbelse gedachten, die gevolgen hebben voor de opstan ding van Christus. De opstanding van Hem en van de mensen is niet van el kaar te scheiden. Zijn opstanding is de hoeksteen van ons geloof. Wordt die hoeksteen eruit gehaald dan valt alles in elkaar. De opstanding heeft alles te maken met leven en dood. De opstanding van Hem is ónze opstan ding. Met Christus heeft God recht gezet wat wij mensen verknoeid heb- De tekst van de prediking in de intre dedienst, die door zeer velen werd bezocht, had de uit Mastenbroek af komstige dominee gevonden in 1 Ko- rinthe 15:14 en 17b-20a: ‘En indien Christus niet opgewekt is, zo is dan onze prediking ijdel, en ijdel is ook uw geloof. Zo zijt gij nog in uw zon den. Zo zijn dan ook verloren, die in Christus ontslapen zijn. Indien wij al leenlijk in dit leven op Christus zijn hopende, zo zijn wij de ellendigste van alle meijsen. Maar nu, Christus is opgewekt uit de doden’. De al 14 jaar in Waddinxveen wo nende schout-bij-nacht Kreffer werd twee maanden voor zijn persionering tot ridder bevorderd wegens zijn ver diensten op het gebied van het wetenschappelijk zee-onderzoek. De chef hydrografie bij de Koninklijke Marine is onder meer voorzitter van de Nederlandse Raad voor Zeeonder zoek en bekleedt ook internationale functies. 3 -» gegaan.

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 13