Staatssecretaris start Met 93 km door Waddinxveens bebouwde kom A Bouwen in Zuidplas tot eind jaren ’90 woningbouw in Zuidplas Met slaan van eerste paal Op Beukenhof5000 bezoekers Het Weekblad feliciteert Vijftien mille voor Hartstichting Vernielingen aan scholen, overlast op schoolpleinen o V z. x I POLITIENIEUWS WADDINXVEEN j|M| Staatssecretaris mr. G. Ph. Brox bedient een oude heimachine om het of- A 1 De door de Lionsclub Waddinxveen georganiseerde jaarlijkse kindermarkt op de ochtend van Koninginnedag V 1983. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom) Ai T hg 1 mJ al zijn worden g< roken dat het resultaat van de succesvolle Lions-activiteit bestemcl zou worden voor de SOS-kinderdorpen. ll.W Deze jonge clowns trokken de aandacht op de kindermarkt van 30 april. WADDINXVEEN - De zaterdagmorgen 30 april op de Beukenhof door de Lionsclub Waddinxveen gehouden jaarlijkse kindermarkt heeft f. 5.000,- opgebracht. Met deze opbrengst kunnen weer kin deren haast de adt. die er al zijn worden geadopteerd, want tevo ren was opnieuw afgespi„l Lions-activiteit bestemd ficiële startsein te geven van de woningbouw in Zuidplas. Links directeur S. Noorlander van Noorlander Bouw BV. (Foto: Weekblad voor Waddinx veen! Sjaak Noteboom). (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 MEI 1983 WADDINXVEEN De maandagmiddag door staatssecretaris mr. G.Ph. Brokx van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer gestarte woningbouw in Waddinxveens nieuwste woonwijk Zuidplas gaat tot het eind van de jaren negentig duren. De verwachting is dat er 19 jaar zal worden gedaan over de geplan de bouw van 2.350 woningen in het gebied tussen Piasweg en Beij- erincklaan. I I i WADDINXVEEN Vorige week maandag 25 april werd door de Waddinxveense rijkspolitie rondom de avondspits snelheidscontro le gehouden op de Noordkade, Koningin Wilhelminasingel en de Dorpstraat. Welgeteld 25 automobilisten hielden zich niet aan de snelheidslimiet en werden bekeurd. Liefst 5 automobilisten reden sneller dan 80 km. per uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 93 km. per uur. AANGEHOUDEN WADDINXVEEN Met het slaan van een eerste paal heeft staats secretaris mr. G.Ph. Brokx van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or dening en Milieubeheer maandagmiddag aan de IJsermanweg het startsein gegeven voor de eerste woningbouwactiviteiten in de nieuwe wijk ‘Zuidplas 1980’ te Waddinxveen. Twee aannemings bedrijven, Noorlander Bouw B.V. uit Leiderdorp en Rehorst Bouw uit Waddinxveen, zullen daar het spits afbijten met de bouw van in eerste instantie 277 woningen. NOORLANDER Staatssecretaris mr. G. Ph. Brokx vanVolkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer met burgemees ter C. M. van der Linden op weg naar de eerste paal in Zuidplas. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Note- boom). «Mt, f. H Lions-kindermarkt WINKELCENTRUM ij de verschillen de Randstad voor de ge- f 60.000,-- -s y WADDINXVEEN - Voor het vakdi- ploma hondentoiletteerbedrijf is ge slaagd mevrouw Marjan Wiepking- v.d. Hoeven uit Waddinxveen. ningwetkavel, f 23.400,- middelde premiekavel en Voornamelijk als gevolg van verschil van inzicht over aantal en verdeling van de jaarlijks te bouwen woningen met de provinciale overheid en on duidelijkheid over de realisatie van het voormalige zoetwaterkanaal, kon pas op 17 december 1980 in de raad het bestemmingsplan Wijk Zuidplas 1980 worden vastgesteld. Van de 2350 woningen zullen er na bij het centrum 90 a 110 als bejaar denwoning worden uitgevoerd als deel van de 30 procent kleine wonin gen die gepland zijn. De wijk' zal bo vendien plaats bieden aan woonruim ten voor gehandicapten en minder validen; daarnaast is er ruimte gere serveerd voor een tweetal gezinsver vangende tehuizen. Ondertussen werd door de gemeente onder andere een tweetal tuinderijen aangekocht; plm. 50 ha. weiland en akkerland waren in handen van in de bouw geïnteresseerde bedrijven geko men. Aankoop van deze voor het plan nodige 50 ha. leverden geruime tijd stof voor discussies op die uit eindelijk in december 1982 resul teerden in een overeenstemming over aankoop en bouwactiviteiten. exclusief b.tw. voor de vrije sector- kavel. Op 8 maart werd door het voltallige college eigenhandig gestart met het bouwrijp maken. Op 2 mei is met de bouw van woningen begonnen, waar bij dit belangrijke feit een bijzonder accent krijgt door het samenvallen met het 750-jarig bestaan van Wad dinxveen. De wijk Zuidplas zal een bescheiden winkelcentrum krijgen, voor met name de dagelijkse levensbehoeften. Ook in een vestiging in de horeca- sector en een bank-filiaal is voorzien. WADDINXVEEN - De in Waddinx veen gehouden collecte voor de Nederlandse Hartstichting heeft f 15.485,30 opgebracht. ‘Veel dank aan de gevers, collectanten, Rabo bank en de rijkspolitie, die dit moge lijk hebben gemaakt’, aldus secretaris Henk Winkels van de Vrienden van de Hartstichting. Tevens is er ruimte gecreëerd voor kleine ambachtelijke bedrijven en een garagebedrijf/servicestation, in die zónes die door het verkeer van de Beyerincklaan niet voor bewoning zijn te gebruiken. Diezelfde Beye rincklaan is één van de doorgaande wegen, waarop de hoofdontsluiting van de wijk aansluiting geeft. Het doel van de dorpen is kinderen te helpen, die geen ouders meer heb ben of door andere omstandigheden geen eigen thuis meer hebben. SOS- kinderdorpen verschaffen deze kin deren een nieuw tehuis, de z.g. SOS-familie, die bestaat uit 6 tot 10 kinderen van verschillende leeftijden. Zij groeien op als broers en zusters. Elke familie heeft zijn eigen huis en aan het hoofd van elke familie staat een SOS-moeder, die bij de kinderen woont die aan haar zorgen zijn toe vertrouwd. Elk SOS-kinderdorp bestaat uit 15 tot 20 van dergelijke huizen en staat onder toezicht van een dorpsleider. De kinderen groeien op onder om standigheden die zoveel mogelijk lij ken op die van een gewoon gezin. De SOS-kinderdorpen nemen kinderen op ongeacht hun huidskleur, nationa liteit of godsdienst, alleen de nood van het kind is bepalend. De SOS-kinderdorpen is een particu liere, maatschappelijke organisatie, zonder politieke of religieuze bin dingen. De SOS-kinderdorpen-vereni- gingen of stichtingen (in Nederland: Stichting Nederlandse vrienden der SOS kinderdorpen, secr. Marktveld 14, Abcoude) zijn zelfstandig. De verschillende mogelijkheden voor steun aan de SOS-kinderdorpen zijn: AFVALSTOFFENWET Terzake overtreding van de Afval stoffenwet werd door de politie bestemde geld om op de bouwprojecten in een aantal werkloze schoolverlaters aan het werk te helpen. Deze zullen ook op het project Zuidplas worden ingeschakeld. Rehorst Bouw heeft 230 medewerkers en boekte in 1982 een omzet van f70 miljoen. INBRAAK-DIEFSTAL In de nacht van zondag 24 op maan dag 25 april werd getracht een cara van, staande nabij de Kerkweg-Oost, weg te nemen. Men had een aan de caravan bevestigd slot opengewrikt. Vermoedelijk is men gestoord. Op maandag 25 april werd uit de kleed kamer van een aan de Noordkade ge vestigd bedrijf een portemonne ge stolen. In de verslagweek werd 3 keer aangifte van fietsdiefstal gedaan. Uit een bestelauto werd een slag- boormachine in koffer en een accu- schroefboormachine ontvreemd. De achterdeur van de auto werd gefor ceerd. In de nacht van dinsdag 26 op woensdag 27 april werd ingebro ken in de Koningin Wilhelmina- school. Twee horloges, gereedschap én sportkleding werd meegenomen. In dezelfde nacht werd uit een niet afgesloten woning aan de Jacob Cats- laan een handtas ontvreemd. Deze handtas werd in de nabijheid van de woning teruggevonden. Het geld wat in de tas aanwezig was, werd meege nomen. Op woensdag 27 april werd aangifte gedaan van diefstal van twee klok- pompen en twee persluchtsets. Deze goederen werden uit een in de Wil lem de Rijkelaan geparkeerd staande auto ontvreemd. Uit een woning aan de Zuidkade werd de afgelopen week een voorwiel en een achterwiel van een racefiets ontvreemd. proces-verbaal opgemaakt tegen een Waddinxvener, die zonder vergunning van de provincie puin had gestort. Het ging hier om afbraakpuin ter op hoging. Reeds eerder was geconsta teerd, dat de man puin had gestort. Na constatering door de provincie heeft de man dit puin binnen de ge stelde termijn afgedekt. NEGEREN STOPTEKEN Op maandag 25 april werd een stop teken gegeven aan een op het Noord- einde rijdende motorbestuurder. Hieraan werd door de man niet vol daan. Aan de hand van het opgeno men kenteken kon de bestuurder worden achterhaald. Tegen hem wordt procés-verbaal opgemaakt. GEVAARLIJKE STOFFEN Op vrijdag 29 april werd rond mid dernacht proces-verbaal aangezegd aan een 25-jarige bestuurder van een tankauto, die LPG afleverde bij een benzinestation. De LPG mag alleen worden afgeleverd tijdens openings uren van het benzinestation. De be stuurder had ook geen ontheffing bij zich. Aan voorzieningen ten behoeve van de bewoners van de wijk is er een viertal kleuter-basisscholen gepland, terwijl op sociaal-cultureel terrein verder ruimten zijn gereserveerd voor zaalgebruik door verenigingen, crèche en peuterspeelzaal, filiaal voor biblio theek en ook voor de mogelijke ves tiging van kerkelijke voorzieningen. WADDINXVEEN - De laatste maanden heeft de Waddinx- veense rijkspolitie vele malen moeten reageren op meldingen van overlast, veroorzaakt door het gedrag van veelal jeugdigen, die zich op en rondom de scho len en schoolpleinen op hou den. Hiervan wordt vaak veel hinder ondervonden. Ook is de politie er meerdere malen van in kennis gesteld, dat diverse vernielingen aan scholen werden gepleegd (o.a. bekladden van deuren, vernie len van ramen en lichtkappen). Vele malen werd gewaar schuwd opgetreden tegen de baldadige jeugdigen, doch dit had niet het gewenste resul taat. Op grond van de Algemene Politieverordening Waddinx veen 1983 (artikel 54) zal de politie hierop strenger gaan toezien en zal in voorkomen de gevallen zonodig verbali- seerd optreden. REHORST Het Waddinxveense bedrijf Rehorst Bouw zal in eerste instantie 76 eenge- zinswoningwetwoningen realiseren in opdracht van de woningbouwvereni ging Waddinxveen. Zij zullen naar ontwerp van Architektenbureau L. Roggeveen.bna uit Waddinxveen wor den gebouwd. De eerste woningen worden opgeleverd na 75 werkbare dagen. In hetzelfde gebied heeft Re horst Bouw nog 139 woningen in voorbereiding. Voor Rehorst Bouw markeert de start in Zuidplas in dit jubileumjaar tevens het eigen 70-jarig bestaan. Zo als bekend verbindt men aan dit ju bileum geen omvangrijke festivitei ten, maar gebruikt men het daarvoor BEJAARDENWONINGEN Deze percentages zullen als gevolg van de van rijkswege beperkte mid delen voor de gesubsidieerde bouw (zowel woningwet- als premiebouw) nog wel bijgesteld moeten worden, zeker bij een looptijd van minimaal 10 jaar. Van het totaal aantal wonin gen mag ten hoogste 30 procent ge stapeld worden gebouwd. Gerekend wordt op een bouwproduktie van ca. 170 woningen per jaar. Dit houdt in, dat in de 90-er jaren de wijk zal zijn volgebouwd. Het plan omvat totaal ca. 2350 wo ningen, verdeeld over: 35 procent woningwetwoningen, 60 procent pre mie woningen (premiehuur, pre mie A- en premie B-woningen) en 5 procent vrije sector bouw. DIVERSE OVERTREDINGEN De afgelopen week werden 8 bestuur ders bekeurd, daar zij het rode ver keerslicht nabij de hefbrug negeer den. Voorts werden processen-ver- baal opgemaakt terzake onjuist par keren (4), div. technische gebreken (4). Twee bromfietsen werden voor nader onderzoek uit het verkeer ge nomen. BROMFIETSDIEF Op zaterdag 23 april werden nabij De Bonkelaar 2 bromfietsen ontvreemd. Eén van de bromfietsen werd een dag later teruggevonden. Op donderdag 28 april werd een 22-jarige Gouwe naar op de andere bromfiets rijdend aangetroffen. Hij verklaarde deze bromfiets van zijn broer te hebben geleend. Daarop werd zijn 18-jarige broer te Gouda aangehouden. Hij be kende de bromfietsen te hebben ont vreemd. 4 V 'Z In het plan is ruime aandacht besteed aan de geluidhinderproblematiek in de vorm van geluidszones langs de hoofdwegen. Als andere speciale voorzieningen voor de wijk zijn te noemen: een geluidswal langs en ver keerslichten op de aansluitingen met de Beyerincklaan en een rioolgemaal met persleiding naar de nieuwe riool waterzuiveringsinstallatie. KOSTEN Tot slot kan niet onvermeld blijven dat met de aanleg van een nieuwe wijk een bedrag is gemoeid ter groot te van f 60.000.000,-- exclusief b.t.w. De kavelprijzen voor woningbouw bedragen f 17.650,- voor een wo- SOS-KINDERDORPEN Op de markt was ook een voor lichtingsstand ingericht over de SOS- kinderdorpen, waar men inlichtingen kon krijgen over de doelstelling en over de verschillende mogelijkheden die er zijn om SOS-kinderdorpen te steunen. Er zijn nu zo’n 194 SOS- kinderdorpen in 70-merendeels ar me -landen en er zijn diverse in op richting. RIJDEN ONDER INVLOED De afgelopen week werden twee au tomobilisten bekeurd, daar zij onder invloed van alcohol aan het verkeer deelnamen. Van hen werden bloed proeven afgenomen. Een derde auto mobilist, die met zijn auto wilde gaan rijden, kreeg een rijverbod opgelegd, daar hij onder invloed verkeerde. - adoptie van één of meer kinderen of van een dorp - een jaarlijkse bijdrage van tenminstè f. 25,-, - giften bij bijzondere gelegenheden, legaten, etc., - door het organiseren van feesten, akties, e.d. x Deze laatste mogelijkheid wordt dus door de Lions Club Waddinxveen ge bruikt en heeft geleid tot het eerder genoemde aantal van 8 geadopteerde kinderen, dat door het succes van za terdag nu dus weer uitgebreid kan worden. brengt 5 mille op Naar schatting is de kindermarkt op het parkeerterrein in het centrum van Waddinxveen bezocht door 5.000 mensen. De Lionsclub organiseert dit alles zowel voor de Waddinxveense jeugd als voor de SOS-kinderen. Er waren meer dan 200 kleine kooplie den aktief. Hun omzet kunnen we al leen maar raden, maar zij stonden daarvan ruim f. 800,— af aan de SOS- kinderdorpen. De overige aktiviteiten leverden een netto winst op van on geveer f. 4200,- zodat de totale op brengst dit jaar f. 5000,- bedraagt. Dit is een record en in de huidige economische situatie, die voor vejen de huishoudbeurs krapper heeft ge maakt, betekent het een compliment aan de Waddinxveense bevolking. Er zijn honderden ballonnen opge laten, al dan niet voorzien van een kaartje met de naam en adres van de deelnemer. De uitslag van deze bal- lonwedstrijd, met prijzen voor de 10 verst komende ballonnen, wordt ui terlijk op 1 juni a.s bekend gemaakt. De kindermarkt bond ook dit jaar weer diverse zaken, zowel voor de deelnemende kinderen als voor de bezoekers. Bijvoorbeeld was er een rad van avontuur, dat tesamen met De Bonkelaar werd georganiseerd en waarvan de opbrengsten worden be steed aan het huttenbouw-project van de Bonkelaar en aan SÓS-kin- derdorpen. Verder was er muziek. En dan na tuurlijk de verkoop door de kinde ren (ruim 200 deelnemers) van al les wat maar verkocht kan worden. De Lions verkopen zelr ook een aantal zaken, zoals koffie, worstjes e.d. en ook bloemen, struiken, pin da’s, kleding, enzovoort. De hoofdontsluiting heeft een ring vormig karakter, wat een gelijkma tige verdeling van het bestemmings verkeer als voordeel heeft. Ten be hoeve van fietsers en wandelaars zijn er speciale routes opgenomen naar scholen en/of centrum-voorzienin- gen. Het bestaande sportveldencomplex zal niet worden bebouwd, zodat dit complex voor de bewoners van Zuid plas op gunstig gelegen afstand be schikbaar blijft. Aan de Piaswegzijde van het plan is over een strook ter breedte van 75 m de bewoning ‘ver dund’ door middel van open bebou wing om de overgang naar het lande lijke poldergebied ook visueel te on dersteunen. AANRIJDINGEN Twee personenauto’s, die elkaar te gemoet reden op de Dorpstraat, raak ten elkaar tijdens het passeren. Lich te materiële schade was het gevolg. Deze aanrijding vond plaats op maan dag 25 april om 21.00 uur. Omstreeks dezelfde tijd vond een soortgelijke aanrijding plaats op de Zuidkade. De bestuurder van een per sonenauto met aanhangwagen reed een fietser voorbij, doch raakte deze fietser hierbij. De fietser brak een middelvinger. Op dinsdag 26 april om 12.25 uur vond een aanrijding plaats op de krui sing nabij de spoorwegovergang. Het niet verlenen van voorrang was de oorzaak van dit ongeval, waarbij een personenauto en een bromfiets waren betrokken. Aan de hand van structuurplanstudie werd de Zuidplas door de gemeente raad in 1976 aangewezen voor verde re woningbouw voor Waddinxveen en kon met de voorbereiding van het be stemmingsplan worden begonnen. 4 Op zondag 24 april tankte de be stuurder van een personenauto voor f 50,-- benzine zonder te betalen bij het benzinestation langs de rijksweg 12. Onder de gemeente Woerden werd de bestuurder door de politie aangehouden en naar het politiebu reau te Waddinxveen overgebracht. De bestuurder, een 36-jarige Amster dammer, bekende benzine te hebben getankt. Hij stond gesignaleerd voor een geldboete welke door hem te Waddinxveen werd voldaan. Bij tech nisch onderzoek aan zijn auto wer den diverse technische gebreken ge constateerd. Zijn inzittende vriendin (30) was in het bezit van patronen en lege hul zen. Terzake overtreding van de Vuurwapenwet werd tegen haar pro ces-verbaal opgemaakt. Ook werd LSD aangetroffen. De patronen en de verdovende middelen werden inbe- slaggenomen. De vrouw werd gezocht door de gemeentepolitie Amersfoort terzake diverse diefstallen. Zij is aan de gemeentepolitie overgegeven. De Zuidplas is voorbestemd om voor namelijk woonwijk te worden. Er zullen ongeveer 2350 huizen worden gebouwd, die -de eerste plannen da teren van 1980- aanvankelijk aan het eind van de jaren tachtig gereed had den moeten zijn. Waar planologische en financiële planning niet synchroon lopen, wordt voltooiing van de wijk nu eerst in het begin van de jaren ne gentig verwacht. 151 Eengezinswoningen in deze eer ste fase worden gebouwd door Noor lander Bouw B.V., een werkmaat schappij van Noorlander Beheer B.V. te Leiderdorp. Het worden 54 premie A- en B-koopwoningen in de onge subsidieerde koopsector. Het betreft drie typen eengezinswo ningen: 97 doorzonwoningen, 48 tuinkamerwoningen en 6 zogenoem de hoge woningen (begane grond, drie woonlagen plus een zolderetage). De eerste woningen zullen zeven maanden na het begin van de bouw worden opgeleverd. Het ontwerp is van het architectenbureau Brandt en Korbee te Noordwijk, lid van de Ar- chitektengroep West. De gehele Noorlander-groep telt 350 medewerkers en heeft in haar sector bouw (de aannemingsbedrijven Noor lander Bouw B.V. en Van Rhijn Kat wijk B.V.) een jaaromzet van ca. f 70 miljoen. Wt. me**'' 'z 10 z '4 - V* •~.!L ’V*' te4**** •- .«***'- fey'yi - jè'

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 21