WSE start met damesvoetbal Bestuur BeFair-voetbal De Gouwe Smash Be Fair-dames tennissen voor hun plezier Excelsior sluit damseizoen af Slecht weer verkiest op te stappen vertraagt de tenniscompetitie haalt belangrijke punten binnen van Florida I Open jubileum tournooi WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Zwem vierkamp in ”de Sniep” Geheel NKFW tafeltennis- kampioen Schutters zijn warm gedraaid De Sperwer Van Deelen onbedreigd WSV-kampioen J vz Inschrijving vanaf 8 jaar mogelijk I Damescompetitie W’veen goed van start CLEMATIS ’JL ■P 5 I .1 0-1 1/2-1/2 1/2-1/2 0-1 afgebr. 1-0 1/2-1/2 0-1 1/2-1/2 1-0 1/2-1/2 1/2-1/2 STUNTAANBIEDING Heesters, coniferen, heideplanten en perkplanten TUINCENTRUM „NOORD” Noordeinde 74 WADDINXVEEN n r— Op maandag 9 mei de e winst af te sluiten tegen Ad. Astra uit Gouda. De tweede dag kwamen zij ech ter weer met beide benen op de grond: alleen Tinie won haar single. EINDUITSLAGEN Poule 1 1. A. Blom 2. C.H. Kramp 3. G. v.d. Zijden 4. P. Swart 5. T. Twigt 6. F. Zaadhof 7 pnt. 6 pnt. 6 pnt. 5 pnt. 4 pnt. 2 pnt. 10 pnt. 6 pnt. 5 pnt. 5 pnt. 2 pnt. 2 pnt. 7 pnt. 6 pnt. 4 pnt. 3 pnt. 0 pnt. 5 pnt. 4 pnt. 3 pnt. 0 pnt. 7 pnt. 7 pnt. 6 pnt. 5 pnt. 4 pnt. 1 pnt. 6 pnt. 5 pnt. 4 pnt. 3 pnt. 2 pnt. 25 minuten; 30 minuten; Team 29 van Marjan Wientjes trof een duidelijk sterkere tegenstander zodat er helaas geen punt behaald werd. De sfeer leed daar echter niet onder. En vermeld moet nog worden dat de dub bel van Henny en Maria eindigde met 6- 7, 7-6, 4-6 een ”dubbel”-tje op zijn kant dus. Poule 3 1. J. Both 2. D. Heeren 1 3. C. Blonk 4. D. Brandhorst 5. D. Schouten 6. P. van Es Poule 4 1. J. de Pater 2. G. Heeren 3. J. de Wit 4. A. Zwanenburg 5. J. de Heer Poule 5 1. P. van Gils 2. A. Crone 3. C. Stolker 4. P. de Mik 5. B. van Eijk Poule 6 1. D. Heeren II 2. J. Borsboom 3. M.C. van Willigen 4. K. Huizinga 0-1 1/2-1/2 1-0 1-0 1-0 Poule 2 1. D. Dibbets 2. H. den Outer 3. J. v.d. Eist 4. R. van Dijk 5. T. Dricsse 6. G. v. Mannekes O Team 26 van Truus Boere kon na drei gende regenbuien gelukkig toch alles af spelen. Truus verloor haar single on danks haar goede spel. Ook invalster Ciska verloor met Gré de dubbel. Jopie was ook nog niet zo in vorm maar dat komt nog wel. Gezellige mensen in Ber gambacht en Be Fair moest daar 5 pun ten laten liggen. Maar ze komen nog te rug dus wie weet! Team 31 van Sjanie Vis trof ook heerlijk weer. Het heeft er met de tegenstand sters uit Reeuwijk behoorlijk om ge spannen met 2 driesetters, maar die moesten aan de tegenpartij gelaten wor den. Toch hadden ze allemaal het ge voel dat ze fijn getennist hadden. tuurlijk wordt ook rekening gehou den met haar eigen wensen. Als zij bijv, bij haar vriendinnen wil voet ballen, dan kan dit altijd. Dit prin cipe geldt ook voor meisjes van 14 en 15 jaar. ANDERE AKTIVITEITEN? Het spreekt vanzelf (en misschien is dit wel het belangrijkste), dat de meisjes- en dames-teams volledig zullen worden betrokken bij de ande- Bij de volgende personen kan men zich vrijblijvend opgeven: Caroline de Hoog, Justus van Effenlaan 21, tel. 13472 en Mathé Moons, Brugweg 23, tel. 17814. Natuurlijk is men ook al tijd welkom op het WSE sportcom plex aan de Willem de Rijkelaan. WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag 7 mei wordt in het overdekte zwembad De kampioenen van Waddinxveens tweede tafeltennisvereniging NKFW in de bloemen. Op de foto ziet u op de acherste rij van links naar rechts: Piet Baks, Bert Slootweg, Coos Mul, Jan de Vries, Jan Nieumeijer (voorzitter) Op de voorste rij van links naar rechts: Henk Vrijenhoef (algemeen reser ve), Nico Kers, Jan Dibbets (penningmeester), Jan Kers. Op de foto ont breekt Sjaak Bongaards. WADDINXVEEN - In Waddinx veen is niet alleen de tafeltennis vereniging Kwiek actief, maar ook de tafeltennisvereniging van NKF- Kabel BV aan de Noordkade. De ze gehele club, al 15 jaar spelend in de competitie van de afdeling Gouda van de Nederlandse Tafel Tennis Bond (NTTB), is kortgele den kampioen geworden. ”Bij de start in 1968 van de tafel tennisvereniging NKFW gingen we de competitie in met zeven te ams”, vertelt ons voorzitter J. Nieumeijer. ”Dit met wisselend Team 28 van Lia Scheris had een minder stralende uitslag als het weer (3-2). Op naar de volgende week. In elk geval is dit team er één punt op vooruitgegaan. WADDINXVEEN - Op de jaar lijkse Schiet-In van de schutters vereniging Waddinxveen in het clubgebouw aan de Alberdingk Thijmlaan was het zaterdag 30 april weer gezellig druk. Het schuttersfestijn kwam wat lang zaam op gang, maar aan het eind van de dag kon men toch melden dat er 482 keer was gesjoeld en dat een respectabel aantal Waddinx- veners weer eens de schietsport hadden beoefend. Omdat de Waddinxveense schut ters vanaf 11 mei de Nederlandse Kampioenschappen Luchtgeweer gaan organiseren, waarin een groot stuk van de vrije tijd van de organisatoren steekt, was besloten dit jaar de Schiet-In te beperken tot de belangrijkste onderdelen, nl. schieten en sjoelen en natuur lijk het Rad van Avontuur. Bij het Open Kampioenschap (voor niet-leden) schieten werden John en Bert Angenent resp. een en twee en eindigde Ben van Ha ren op de derde plaats. zagen zitten. Volgens mijn oordeelvor ming zou dat beslist niet mogelijk zijn geweest. Dat was voor ons de reden ons terug te trekken”. Vijf minuten voor het begin van de ver gadering werden Henk Vermeulen en Barend Tamerus plotseling kandidaat- bestuurders. Van de overrompelende bestuurszijde werd Rien Monster daar op alsnog als kandidaat naar voren ge- WADDINXVEEN - Vorige week dins dag gingen de damesteams van de afde ling tennis van de christelijke sportver eniging Be Fair weer vol goede moed op weg naar hun tweede wedstrijd. Het was mooi weer, dus al bij voorbaat een geslaagde dag. Uit de verslagen blijkt heel duidelijk dat de dames echt voor hun plezier spelen. Het is erg leuk om in deze tijd van ’’prestatiesport” ook wat mensen aan het woord te laten die echt voor hun plezier spelen. Dat daarbij na tuurlijk wel flink voor de volle winst ge vochten wordt staat buiten kijf. Want als de dames winnen, hebben ze dubbel zo veel lol, en dubbel zo veel om over na te praten! WADDINXVEEN - Het bestuur van de Waddinxveense voetbal tweed eklasser Be Fair is vorige week opgestapt. Onder voorzitterschap van Leen Willemstein kwam het bestuur tot deze beslissing omdat op de le denvergadering nieuwe bestuursleden werden gekozen, waar de oude be stuursleden geen samenwerking mee zagen. Er waren drie vacatures te vervullen. Door de vergadering werden Henk Ver meulen, Barend Tamerus en Cees van der Sluis gekozen, terwijl de vierde kan didaat Rien Monster weggestemd werd. Dat was voor Leen Willemstein c.s. aanleiding om en bloc terug te treden. Willemstein: ”Er zijn vorige week maandag een of meer personen gkozen waar wij geen goede samenwerking mee SJOELEN Jan Kersbergen wist bij het sjoelen beslag te leggen op de eerste plaats omdat hij 17 keer ’’volle bak” had genoteerd (17 x 148 pnt.). Num mer twee, K. Kuypers, had ’’slechts” 13 keer volle bak weten te behalen. T. Kozijnen eindigde als derde met 9 keer 148 punten. Alle drie kregen een herinnerings- beker. De eerste 10 geëindigden kregen allemaal een pijp. schoven. Tegen de wil van het bestuur werden de eerste twee gekozen. ”Om uit de impasse te geraken zal zo spoedig mogelijk een extra ledenverga dering worden uitgeschreven. De lo pende zaken zullen tot het einde van dit seizoen door het aftredende bestuur worden behartigd”, alldus pr-man Jan van der Neut. "Deze week hebben we een bestuursv- vergadering en dan zullen we ons bera den over de verder te nemen stappen”, zegt Willemstein, die ”er verder geen behoefte aan heeft om deze vereni- gingskwestie naar buiten uit te dragen”. Onvrede over het functioneren zou de achtergrond van de val van het bestuur zijn. Zo zou men destijds in de affaire Graafland/Bron een foutieve houding hebben aangenomen. Ook in andere ge vallen zouden Be Fair-leden graag een andere opstelling van het bestuur heb ben gezien. Door het aftreden zou nu wel de weg vrijkomen voor Wim Bron om terug te keren als speler van het eer ste. se. Henny de Vries, Alie Kapaan, Tinie Piers, Suze Fransenen captain Adri Has- selback wisten beide wedstrijddagen met 5-0 winst af te sluiten. Ga zo door! Team 29 bestaat uit 4 debutanten: Fran sje Moret, Tinie Engelsma, Corrie v. d. Vlies en captain Noor de la Crock. Zij verrasten eenieder (en ook zichzelf?) Henriëtte Laan. Christiaans bleef zon- door de eerste competitiedag met 3-2 der punten. Klaas Andringa en Edwin Baan wonnen hun enkelpartijen en sa men ook het herendubbel. In het ge mengd dubbel zorgden Klaas Andringa en Ny-yin Boere voor het vierde punt. WAT ZIJN DE PLANNEN? Zodra voldoende meisjes zich opge geven hebben wil WSE - als het kan dit seizoen nog - alvast starten met een aantal trainingen. Dit is een goe de mogelijkheid om geheel vrijblij vend met de voetbalsport en de ver eniging kennis te maken. Dag en tijd worden in onderling overleg vastge- Toor en Zn 1-3-16-23-30-37-60-62- 85-119 H. Metselaar 2-8-25-28-36-72-79-106- 114 D. Heeren 4-6-20-38-44-45-50-51-59- 65-81 A. de Wit 5-98 H. Vink 7-21-24-93-97-116 J. Jansen 9-41-59-61-66-107 Twigt en Zn 10-92 M Anders 11-17-40-54-103-109-111 P. Bonefaas 12-52-56-82-83-89-99- 102-118 A. Hofman 13-19 C. Hofman 14-91-115 N. v. Vliet 15-33-53-63-64-76-84-86- 87-94 C. A. Bode 18-113 M. Tollenaar 22-43-78-88-100-104- 112 Smit- Toost 26-29-34-42-70-95-101- 108-110-117 N. V. Tol 27 A.H. Kivits 31 J.W. Sekeris 32-68-74-90 J.C. Koren 35 Mevr. Twigt 39-47-49-55 N. Hoogendijk 46-48 D. Degenhardt 58 J. v. Erk 67 T. den Ouden 69 Mevr. Toor 71 M. Verbeek 73-77 H. v Dijk 80-96-105 WADDINXVEEN - De Waddinxveen se postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit St. Ghislain. In concours 475 duiven. Gelost om 8 uur. Snelheid le duif 1353 m.p.m. Aankomst le duif 10. 17.37 uur. Uitslag: Op maandag 9 mei om 20.00 uur wordt de ledenvergadering van Excel sior gehouden in het Ger. Vereni gingsgebouw Het Trefpunt aan de Stationsstraat te Waddinxveen. succes. Ook kwamen er een paar moeilijke jaren voor onze vereni ging, maar doordat de oude en ge trouwe kern het niet liet afweten, kwam men er weer bovenop.” De laatste jaren spelen er drie te am’s van NKFW in de competitie. Deze drie team’s zorgden er voor dat de gehele vereniging kamioen werd. Voorwaar een uniek gebeu ren. ’’Zeker als je als kleine vereniging nu met twee team’s in de derdeklas en één team in de vierde klas uit komt”, aldus voorzitter Nieume ijer. ’’Daar komt nog bij dat de groei er weer in zit, zodat er een vierde team aan de competitie deel gaat nemen. Deze gaat starten in de vijfde klas. Al met al een ver eniging die sportiviteit en gezellig heid hoog in het vaandel heeft staan.” WADDINXVEEN - Zaterdag 7 en zondag 8 mei houdt de 25-jarige bad mintonclub Florida in de Waddinxveen se sporthal ”de Sniep” een open jubi- leum-tournooi. Er wordt gespeeld in de B-, C- en D-klasse in alle sportonderde len. Vooral door toevoeging van de C-klasse en door deelname aan het nieuwe regio- circuit in Zuid-Holland is de inschrij ving voor dit badmintontournooi groter dan ooit. Er zijn 201 deelnemers, die in totaal 293 partijen spelen. De C-klasse bij dit tournooi is bestemd voor recre- atiespelers en voor competitiespelers, die niet hoger spelen dan 5e klasse Z.H. Het regiocircuit betreft een twintigtal open tournooien, waarin punten kun nen worden behaald in het enkelspel in de A-, B- en C-klasse. Begin juni is het finale-tournooi van dit circuit. Het belooft weer een aantrekkelijk bad- mintonfestijn te worden, waarbij voor belangstellenden ruimschoots plaats is op de tribune in de hal. De speeltijden zijn: zaterdag 7 mei 09.00-22.00 en zon dag 8 mei 10.00-17.00 uur. Finales vanaf 14.0(1 uur. WADDINXVEEN - Het slechte weer van zondag heeft voor vertragin gen gezorgd in de tenniscompetitie. Op de derde wedstrijddag verscheen de tennisvereniging Waddinxveen zelfs helemaal niet binnen de lijnen te gen ’t Sort 2 uit Amersfoort. De afgelaste duels zullen nu op Hemelvarts- dag (donderdag 12 mei) worden gespeeld. Waddinxveen 2, spelend in de tweede klasse van de gemengde competitie, wist overigens'nog wel tegenstander TOEG 4 te overreden om in de zaal te spelen. De Rotterdammers hielden aan hun bin- nengevecht in Waddinxveen wel een punt over: 4-4. Bij Waddinxveen trad Marian Christiaans op als invalster voor WADDINXVEEN - D.e Waddinx veense damvereniging Excelsior heeft het damseizoen 1982-1983 beëin digd. Reeds bekend was dat Adriaan Blom de nieuwe clubkampioen was geworden. Uit alle 6 poules moest nog een inhaalwedstrijd gespeeld worden. Door zijn overwinning op Klaas Huizinga werd Dik Heeren II winnaar van de 6e poule. De win naars van de poules 2 tot en met 5 zijn respectievelijk Dick Dibbets, Jan Both, Jan de Pater en Piet van Gils. Team 27 van Marjan van Peet begon erg goed, omdat Jeanette en Linda hun bei de singles wonnen. De dubbels leverden een keurige strijd op maar Marjan en Wies hielden stand. De 2e dubbel was met 6-1, 6-3 inpakken en wegwezen. De laatste dubbel ging in de tiebreak met 10-8 verloren. Al met al heerlijk ge speeld, erg leuke dames én prachtig weer. Een dag om niet gauw te verge ten. SCHIETEN-DAMES Uitslag schieten (dames): 1. Mevr. Heeren 37 pnt., 2. Linda de Winkel 35 pnt., 3. Joske v.d. Berg 26 pnt. Bij de kampioenschappen voor be drijven en verenigingen deed weer een groot aantal korpsen mee. Op het eind van de dag werd het korps Bruwa I (die reeds 5 jaar de eerste plaats opeisten) verslagen door een team van tennisvereni ging Waddinxveen. Het verschil was slechts 1 punt. Dit team be stond uit Leo Duyvestein, Tom v.d. Berg, Aad v. Vliet. Bruwa I werd daardoor tweede en het korps van het gemeentepersoneel derde (291 pnt.) Bij het kampioenschap voor de le den van de schuttersvereniging Waddinxveen was het Jan Holle man die met 47 punten de wissel trofee in ontvangst mocht nemen, als twee en drie eindigde John van Vliet (44 pnt.) en Rob van Dijken (43 pnt.). WADDINXVEEN - De zaterdagjeugd van de Waddinxveense tennisvereni ging De Gouwe Smash heeft er afge lopen weekeinde duidelijk meer van terecht gebracht dan de vorige keer. Het mixed team t/m 14 jaar kwam tot een afgetekende overwinning op Nieuwerkerk. Het jongensteam t/m 1.7 jaar was een heel wat spannender aangelegenheid. Ze moesten aantre den tegen love ’70 dat de vorige keer eveneens met 5-0 had gewonnen. De Waddinxveners wonnen met 3-2. Het eerste mixed team t/m 17 jaar ging naar Haastrecht en kwam met een overwinning terug. Het tweede mixed team kon helaas de goede prestaties van de andere jeugdteams niet volgen. Met 5-0 ging men ten on der bij een erg sterk Zevenhuizen. DAMES Ook de dames gingen veel beter ver der dan ze begonnen waren. Dames 1 behaalde na een spannende strijd een 4-1 overwinning in Zevenhuizen. De eerste partijen werden vlot gewonnen maar na verlies van de tweede single moest er in de laatste twee partijen hard aan worden getrokken. Samen met Bleiswijk wordt de eerste plaats gedeeld. Dames 2 bracht het ook tot haar eerste overwinning. Dankzij in- WE^B^7vW^^ADD^XvÈ^^^^EN^AG^IeÏ^983 in soort, F d Rfi voor slechts J ‘♦■wU Ook uw adres voor: VASTE PLANTEN Tevens verkoop van: TUINAARDE, POTGROND, enz. Geopend: dinsdag t/m vrijdag middag van 13.30 tot 18.00 uur Zaterdag’s van 8.30 tot 17.00 uur Team 25 van Adri had mooi weer dus konden de witte benen van haar teamle den wat opkleuren, en Atty begon haar single zelfs met trillende berien. Het werd dan ook een drie-setter\in haar voordeel. De dubbel van Adri en Joke lukte niet zo goed, maar was wél span nend. De single van Henny werd geluk kig gewonnen en de laatste dribbels ook. Na 2 wedstrijden dus 6 punten voor ons. Heel tevreden, vooral’ de nu getrooste Henny, verlieten de (dames pas om zes uur het park. WADDINXVEEN - Met een schit terende winst op W. van Oort heeft Van Deelen zijn plaats aan de top in de onderlinge schaakcompetitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV nog verder versterkt en mag hij zich nu reeds Waddinxveens schaak kampioen ‘82/‘83 noemen. Dat hij onbetwist de sterkste is, wordt onderstreept door het feit, dat hij de eerste plaats reeds in de 7e ronde wist te bereiken en daarna steeds meer afstand nam tot zijn ach tervolgers. In de 32e ronde koos hij, met zwart spelend, de Pirc verdediging en toonde zich een waardig kampioen: de van beide zijden zeer scherp gespeelde partij wist hij af te sluiten met een juweel van een matcombinatie! De strijd om de 2e plaats is echter nog geheel open, doordat de 18-jarige Eric Claasen het presteerde met zwart Kardol te verslaan, terwijl de partijen Wolfs-Asscheman en J. van Oort-Struijk in remise eindigden. In de subtop leverde het gevecht tussen de jonge gladiatoren M. de Haan en Hulsman een zege op voor de eerste, die daarmee weer bij de top tien zit. De Caro-Kann in de par tij van Kraan tegen De Schrijver werd afgebroken in een positioneel gecom pliceerde stand, met een meerder heid van Kraan op de koningsvleugel en van De Schrijver op de dame- vleugel. Veler aandacht was in deze ronde ook gericht op de partij van Remisekoning Oosterloo tegen Bese- mer. Oosterloo had een gevecht op leven en dood aangekondigd om van zijn vorstelijke titel af te komen. Er kwam echter een hoofdvariant van het Slavisch Damegambiet op het bord, die beide spelers te goed ken den, om de ander kans op winst te bieden. Ondanks enkele spannende momenten bleef het evenwicht daar door bewaard en moest Oosterloo zijn 14e remise van dit seizoen note ren! Uitslagen 32e ronde: W. van Oort-Van Deelen J. van Oort-Struijk Wolfs-Asscheman Kardol-Claassen Kraan-De Schrijver M. de Haan-Hulsman Oosterloo-Besemer Versluis-Bloem Muit-Ritter Littooy-J. v.d. Heiden De Bock-Ket Nekeman-Torenbeek Twigt-P. v.d. Heyde Ponsioen-Goor Van Sandijk-Verwaal Van Offeren-P. de Haan Kleiweg-Mw. Steenland steld. Het spelen van oefenwedstrij den behoort ook tot de mogelijkhe den. In augustus wordt bekeken of er vol doende belangstelling is om voor de KNVB-competitie in te schrijven. Naast de training elke week wordt er dan ook elke zaterdag (dames-senio- ren: zondag) een wedstrijd gespeeld: plaats 1 maal per twee weken op het WSE- veld, 1 maal per twee weken op een ander veld, b.v. bij de v.v. Groene weg te Zevenhuizen, RVC te Reeu wijk, DONK te Gouda, ESTO te Bo degraven, Haastrecht en Bodegraven. aanvangstijd thuiswedstrijden 12.00 uur, uitwed strijden 10.00, 11.00 of 12.00 uur. speeltijd meisjes-pupillen 2 x meisjes-junioren 2 x dames-senioren 2x35 minuten. valster Marja Hower Droeze werd met 3-2 gewonnen. Dames 3 en 4 mochten ook al het ge noegen van de eerste winst smaken. Met resp. 3-2 en 4-1 werd gewonnen. Alleen het laatste damesteam bleef achter bij deze goede prestaties. Met 5-0 werd verloren van Bergvliet. HEREN Bij de inhaalwedstrijden werden ook belangrijke punten binnengehaald. Heren 2 won met 4-1 en zette daar mee een goede stap op de weg naar een goede positie. Slechter verging het heren 3 en mixed 2, die allebei met 5-0 verloren. ZONDAG MIXED Het eerste mixed team wist in de inhaalwedstrijd op 30 april het Bodegraafse Botesa te bedwingen met 4-4 en kon daarmee haar kop positie handhaven. De volgende dag moest deze echter al weer worden afgestaan aan de Leidse Studenten. Met de zware partijen van zaterdag nog in de benen werd in de tennishal met 6-2 verloren. Alleen de dames- singles werden gewonnen. Leidse Studenten gaat nu op kop met 2 puntjes voorsprong op de Gouwe Smash, maar ook de 2 andere teams liggen met enkele puntjes achterstand op de loer. v. d. Pol wisten 3 partijen in winst om te voor dames als heren. Van leden en zetten en behaalden daarmee de over- sympatisanten van WZC ”De Gouwe” wordt uiteraard verwacht dat zij de deelnemers massaal zullen ondersteu nen. DAMES Van start bij de tennisvereniging Wad dinxveen ging inmiddels wel de dames competitie. De damesteams hebben in middels alweer twee wedstrijden achter de rug. De openingsdag was voor alle te ams op één na heel succesvol en ook de tweede competitiedag wisten vijf van de zeven teams de winst binnen te halen. Team 23, dat met Marion v. Bemmel, Lydia Koop, Lottie Keijser en captain Magda Dolislager uitkomt in de 2e klas se wist tegen ”TIOD” uit Gouda met 4-1 de strijd te winnen. Alleen de dubbel van Magda en Lottie ging na een lange en he vige strijd met tiebreak in de derde set verloren. Tegen TV KL uit Krimpen werd de volle winst binnengehaald. Team 24, bestaande uit Wil Hornes, Wil Albens, captain Wil v. d. Berg en Riet Elberse, behaalde in de 3e klasse zowel tegen ’’Triomf” uit Bergschenhoek als tegen ”TIOD” een 4-1 overwinning. Riet verloor beide keren haar singleDe ze week zullen tegen de Reeuwijkse ’’Sluipers” alle zeilen moeten worden bijgezet. Er is genoeg wil aanwezig! Team 25 - Wilma Nederhof - Bep Wek- king, Hannelore Stelling en captain Jan- nie de Jong - heeft het in de 4e klasse niet moeilijk. Werd de eerste dag zonder eni ge tegenstand van betekenis met 5-0 van ”Ter Steege” uit Zwijndrecht gewon nen, de tweede dkg moest er wel degelijk ”de Sniep” de eerste wedstrijd gehou- getennist worden. Bep kreeg een moei- den van de zwemvierkamp tussen lijke single te spelen, die ze uiteindelijk DONK, GZC, De Plas en De Gouwe, in 3 sets won. De dubbel met Hannelore Inzwemmen 16.00 uur. Aanvang 16.30 ging daarna in 2 sets elk met een tiebreak uur. verloren, hetgeen een totaal-uitslag van Het programma bestaat uit tien 100 me- 4-1 gaf. ter nummers met ieder twee series, een Team 26 maakte een goede start tegen 6x50 meter estafette vrije slag voor jon de ’’Sluipers”. Irma Louwers, captain gens en meisjes onder 10 jaar en een 4 x Nieske Verhey, Atty Duivesteyn en Alie 100 meter estafette wisselslag zowel re aktiviteiten in de vereniging, zoals: zaalvoetbal, zaaltrainingen (in de winterperiode), disco’s, schaatsen, films, zaalsportdagen, lichtwedstrij- den, carnaval, toernooien en sinter klaasfeest. Tot oktober 1983 betaalt men nog geen contributie en ook de aan schaf van kleding en passend schoei sel is nog niet noodzakelijk. In de periode tot oktober kan men dus zonder enige verplichting trainingen bezoeken en wedstrijden spelen. Wie de voetbal- en andere aktiviteiten wel leuk vindt kan per oktober officieel lid worden. Dan moet wel de levens vatbaarheid van een damesvoetbal- afdeling bij WSE zijn bewezen. Afhankelijk van de leeftijd bedraagt de contributie ongeveer f 40,-- per 3 maanden. winning. Helaas was TIOD 19 te sterk voor hen. Alleen Nieske won haar sin gle, de andere partijen gingen verloren. Team 27 ging wat minder goed van start Gezien het feu, dat in Waddinxveen dan de andere teams. Tegen TVKL werd slechts zelden dergelijke zwemwedstrij- met 3-2 verloren. Nadat de beide singles den worden gehouden is dit voor be door Gerda Bouman en Irene Daeter langstellenden dè gelegenheid Wad- waren gewonnen gingen dubbels dinxveense zwemtop aan het werk te verloren, zèifs net geivuummeerde dub- zien. Na afloop, dit is rond 18.30 uur, u van Anke Derks en captain Harmke spelen achtereenvolgens de pupillen v. Vliet. Tegen IJsselpark werd alles meisjes en jongens een waterpolowed- weer goed gemaakt. Met erica Vermey strijd voor de districtsbeker, zodat in erbij werd de tegenstander met 1 winst- een klap met beide activiteiten van partij naar huis gestuurd. WZC ”De Gouwe” - nader - kennis ge- Team 28 draait uitstekend in de 5e klas- maakt kan worden. WADDINXVEEN Naast het veldvoetbal verwerven zowel het da mesvoetbal als het zaalvoetbal zich een eigen plaats binnen de ruim 1 miljoen leden tellende KNVB. Binnen de afdeling Gouda van de KNVB (47 verenigingen) b.v., heeft het damesvoetbal in het bijna afgelopen seizoen 1982-1983 een groei van maar liefst plm 30 pro cent aoorgemaakt. De groei bij het zaalvoetbal is door een gebrek aan zaalruimte afgeremd, de groei bij het damesvoetbal zet zich nog steeds door. Deze ontwikkeling is voor de voetbalvereniging WSE vpldoende aanleiding om hierop in te haken: naast de reeds bestaande zaalvoetbalafdeling wil WSE nu ook een damesvoetbal- afdeling oprichten. In principe is deze nieuwe WSE-afde- ling bedoeld voor iedereen die inte resse heeft om regelmatig te voetbal len en best wel lid wil worden van een gezellige en aktieve vereniging. Het KNVB-reglement, kent in het da mesvoetbal drie leeftijdsgroepen, n.l.: 1. meisjes-pupillen: 8 t/m 12 jaar; 2. meisjes-junioren: 12 t/m 15 jaar; 3. dames-senioren: 14 jaar en ouder. Zoals men ziet kan een meisje van 12 jaar (peildatum is 1-8-1983) zowel bij de meisjes-pupillen als bij de meis jes-junioren voetballen. Dit kan o.a. afhankelijk zijn van het totaal aantal meisjes in die leeftijdsgroepen en na-

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 25