Azaleaboottochten Waddinxveners sneller met in Boskoop uniek VOORJ AARSCONCERT RIJNLANDS ORKEST IN WADDINXVEEN 00900 giro Stokbrood Rensenbrink vervangt Gerrie Mühren Orgelconcert met Feike Asma in Boskoopse kerk de bus in de grote steden Ml W1 Westnederland Waddinxveense schilderes Thema-avond in In Boskoops Luilakteam Vrijdagavond 27 mei om kwart over acht Mazelen- De Bonkelaar Weekblad-arts explosies in Boskoop en Waddinxveen op weekmarkt met info-bus Bud Spencer film in over angst en spanningen opent expositie amateurschilders in de bibliotheek Opbrengst collecte Nieuwe dienstregeling Westnederland zondag 29 mei van kracht Het Echte Franse De Schaapskooi I GERT HUIZER de echte bakker Zuidkade 11 - Tel. 12354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 12382 - Waddinxveen d«s O de’ J 5 WOENSDAG 18 MEI 1983 d0P'e' -. te 51 .jète <je<de i\e^t at\e do*®1 NV Verenigd Streekvervoer addinxvecn over een directe ver een snellere verbinding met na»'0;." pos'00' p\a WADDINXVEEN/BOSKOOP - Vanaf zondag 29 mei - de dag waarop de nieuwe dienstregeling van I Westnederland ingaat - beschikt W binding met Zoetermeer en i binding met Rotterdam. l de rondleiding krijgt met 12 jaar terre des hommes wordt het elftal nog versterkt met Wim Bron en een viertal spelers van FC Ut recht, o.a. Jan Wouters, Herman Ver- rips, Robbie de Wit en Willy Carbo. De wedstrijd onder leiding van Charles v. d. Bas begint om 19.30 uur op hetFlore- ant-terrein aan de Hoogeveenseweg. sen neergeschoten en stervende te zijn. Dit is de aanzet voor een aktiefilm waar bij Rizzo, gespeeld door Bud Spencer, zijn enorme vuisten als mokers door de internnationale onderwereld laat gieren en korte metten maakt met iedereen die de wet aan zijn of haar laars lapt. Joseph Haydn (1732-1809) Symfonie nr. 99 in Es gr. t. De 99e symfonie van Haydn was be stemd voor zijn eigen concerten tijdens de tweede reis van de meester in 1795. Haydn is hier op zijn best: een strakke klassieke vorm, maar tevens een rijke fantasie geven het werk van de toen 62- jarige componist een diepte in vitaliteit. De hoekdelen, die effectief voor het or kest zijn gedacht, omsluiten een verstild variatiedeel en een welhaast Beethovi- aans scherzo. WADDINXVEEN - De in Waddinx veen gehouden collecte voor het Astma Fonds heeft 9.214,35 opgebracht. kest. Hij speelt op een origineel nederlands instrument dat nog vrij kort geleden is gebouwd door de meester-vioolbouwer Jaap Bolink in Hilversum. rot itant i 13 jaar of ou- zijn/haar kaart- WADDINXVEEN/BOSKOOP - Ma- zelenexplosies hebben zich in het eerste kwartaal van dit jaar voorgedaan onder meer in Boskoop, Stolwijk en Waddinx veen. J - U--. -ï "D/-V, -.1 WADDINXVEEN/BOSKOOP Voormalig slangenmens Rob Rensen- brink vervangt vanavond Gerrie Müh- ren ’’geblesseerd” in het Boskoopse Luilakteam dat vanavond tegen zater dag eersteklasser Genemuiden speelt. Dankzij de Waddinxveense Dump WADDINXVEEN - Vrijdagavond 20 mei om kwart voor acht zal er in de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen een thema- avond worden gehouden. Het team zal in een aantal sketches, om lijst met muziek en liederen dit thema, dat een onderwerp omvat waar we alle maal wel eens last van hebben, behan delen. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 27 mei om kwart over acht concerteert in de Waddinxveense Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde de Rijn landse Orkest Vereniging (ROV) uit Alphen aan den Rijn. De toegangs prijs bedraagt 8,50 (65-plussers en CJP-ers 4,50). Op het programma van dit voorjaarsconcert staan werken van Mendelsohn, Handel en Haydn. De solist van deze avond is Rudolf Senn, contrabas in het concert voor contrabas en orkest van Jean Francaix. Het geheel staat onder leiding van dirigent Bas Blomhert. De rijnlandse Orkest Vereniging is een orkest met 40 leden uit de gehele re gio. De wekelijkse repetitie is op woensdagavond in Alphen a/d Rijn. Het orkest mag zich bovendien gelukkig prijzen met mevr. Bijleveld, beroeps violiste, als concertmeester. Nieuwe le den zijn van harte welkom, met name bassist bij het Utrechts Symfonie Or- strijkers en hoornisten. >N®te’ De verbinding Waddinxveen - Rot terdam die voorheen door lijn 171 werd onderhouden zal vanaf 29 mei door lijn 175 worden verzorgd. Deze lijn die evenals lijn 176 van Station Noord vertrekt en in Waddinxveen via Groensvoorde, Beethoven laan, Kanaaldijk, Sniepweg en Piasweg rijdt, gaat via Zevenhuizen en Oud Verlaat naar het eindpunt Rotter dam Station Alexander. WADDINXVEEN - In het kader van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen exposeren Waddinxveense amateur schilders- en tekenaars van dinsdag 24 mei t/m vrijdag 10 juni met een aantal van hun werken in de openbare bibli otheek aan de Juliana van Stolberglaan. Deze expositie wordt geopend door de Waddinxveense schilderes Loes Huis in ’t Veld op dinsdagmiddag 24 mei om 16.30 uur. PROGRAMMA Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847) Ouverture ”De Hebriden” Onder de indruk van een aantal grote reizen (een bezigheid, die overigens in de 19e eeuw ongebruikelijk was) schreef Mendelssohn twee symfonieën, die de bijnaam ’’Schotse” en ’’Italiaan se” kregen en een ouverture ”De He briden”. Het is de vraag of hier sprake is van een muzikale beschrijving van de eilanden groep, dan wel van een klassieke ouver ture, die toevallig deze naam kreeg. Beide standpunten zijn te verdedigen, waarbij in het eerste geval op de ’’stormachtige” instrumentatie en in het laatste geval op de evenwichtige vorm gewezen kan worden. De luisteraar oor- dele zelf. i I O i i i i i i i i i i i iedere deelnemer van der op vertoon van je een levend souvenir aangeboden, een kwaliteitsproduct van de Bos koopse bodem. Voor nadere in lichtingen kan men contact opne men met de VVV in Boskoop tel: 01727-4644. De verbindingen van Waddinxveen Boskoop, leiden en Gouda blijven via lijn 177 onveranderd. De tijden van deze lijn in de avonduren en op zondag wijzigen. In zoetermeer zal via de Bleiswijkse- weg en het Dorp worden gereden naar het eindpunt Station Centrum West, het punt waar overgestapt kan worden op diverse streeklijnen (b.v. richting Delft en Rijswijk) van West nederland en op de sprinter naar Den Haag. Op deze wijze kost de reis Waddinxveen - Den Haag C.S. nog geen 50 minuten. WADDINXVEEN - Maandag 23 mei (Tweede Pinksterdag) wordt in het soci- aal-cultureel centrum De Bonkelaar om drie uur ’s middags de door Steno gere gisseerde film The knock-out Cop (In specteur Platvoet slaat alles) gedraaid. De toegangsprijs voor deze rolprent met Bud Spencer bedraagt drie gulden. Inspecteur Rizzo van de Napolitaanse narcoticabrigade - bijgenaamd de Knock-out-smeris - krijgt een telefoon tje van een onbekende, die zegt dat hij belangrijke inlichtingen heeft. Hij vraagt Rizzo hem bij de haven te ont moeten. Als Rizzo op de afgesproken plaats komt, blijkt de onbekende intus- Uit gegevens van de afdeling infectie ziekten van de hoofdinspectie van de volksgezondheid blijkt, dat de ’’explo sies” vooral onder kinderen voorkwam die om principiële redenen niet zijn ing eënt. Georg Friedrich Handel (1685-1759) Concerto Grosso Opus 6 Nummer 7 De twaalf Concerti Grossi van Handel werden binnen een periode van drie maanden in het jaar 1739 geschreven. Zij waren bedoeld als luchtige, diverte rende muziek, die vaak tijdens een pau ze van een oratoriumuitvoering tot klinken kwamen. Na een ouverture met een langzame inleiding (largo) en een fugatisch opgezet allegro volgen drie dansen: een sarabande (largo e piano), een polonaise (andante) en een hornpi pe. Jean Frangaix (1912) Concert voor Contrabas en Orkest in D gr. t. Indien er een componist is, die de kwali ficatie humoristisch verdient, is dit zon der enige twijfel Jean Francaix. Hij ont ving zijn opleiding in de sfeer van de Groupe des Six. Zijn muziek ademt al les wat vrolijk, opgeruimd of ironisch genoemd kan worden. Zo ook dit contrabasconcert uit 1974: het eerste deel is een vrolijke mars, ge volgd door een scherzo met wals-karak- teristieken; het langzame deel doet den ken aan een tenoraris uit een opera (en dat op een contrabas) en een virtuoze fi nale besluit het concert op vrolijke wij ze. april 1912 te Den Helder geboren, waar zijn vader, organist van de Gere formeerde Kerk, hem zijn eerste mu zieklessen gaf. Hij trad voor het eerst in het openbaar op toen hij pas ne gen jaar was. Van 1928 tot 1937 was de Amster damse organist Jan Zwart zijn men tor voor orgel, In 1927 volgde Feike Asma zijn vader op als organist van de Gereformeerde Kerk in Den Hel der. Van 1933 tot 1943 was hij or ganist van de Hooglandse Kerk in Leiden en van 1943 tot 1965 van de Evangelische Lutherse Kerk in Den Haag. Sinds 1 oktober 1965 is hij als organist verbonden aan de Grote Kerk te Maassluis. In 1965 ontving hij de opdracht van de N.C.R.V. om te werken van César Franck te vertolken op het orgel van de Parijse Ste Clothilds, waaraan de componist gedurende 30 jaar als or ganist verbonden was. In 1969 volgde de radio-opnamen van de zes Sym- phonieën van Louis Vieme in de No tre Dame en in 1973 de acht sonates van Alexandre Guilmant. eveneens in de Notre Dame te Parijs. In april 1964 werd aan Feike Asma wegens zijn verdiensten in de Franse Kerk- en orgelmuziek de “Arts-scien- ces-Lettres” Diplome de Médaille Vermeil. In 1967 werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. In 1982 ontving hij van de stad Rotterdam de Wolfert van Bor- selen Penning. SOLIST Rudolf Senn, geboren in Rotterdam in 1950, studeerde contrabas aan het Con servatorium in Amsterdam bij Anthony Woodrow en Hans Roelofsen. Hij is thans leraar aan het Koninklijk Conser vatorium in Den Haag en is tevens solo- beter wil leren kennen gaat naar Bos koop op 21 en 23 mei (dus niet op 22 mei). De vertrekpost in de “Ro zenburcht” aan de Rozenlaan in Boskoop is op beide dagen geopend van 09.00 uur ‘s morgens tot 14,30 uur ‘s middags. Na afloop van BOSKOOP - Op zaterdag 21 en maandag 23 mei (Tweede Pinkster dag) worden door de Boskoopse Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer (VVV) samen met de ANWB de be kende azaleaboottochten in Boskoop weer gehouden. Onder leiding van een gids maakt men een wandeling over de proeftuin in Boskoop met aansluitend een vaar tocht langs de kwekerijen. Een uitste kende gelegenheid om eens te kijken wat voor mogelijkheden er zijn om de eigen tuin te “versieren” met een prachtig product van Boskoop. Bovendien heeft men de kans om Boskoop beter te leren kennen: een uniek stukje Holland, midden in het geindustrialiseerde westen, een groe ne oase, met ca. 800 hectare boom- kwekerijland, waar doorheen 2000 km. sloot loopt. Wist u, dat er in Bos koop meer bruggen zijn dan in Vene tië en Amsterdam tesamen. Wie nieuwschierig is geworden en dit prachtige stukje Nederland ook eens Daar kan worden overgestapt op de trein (Station Alexander wordt in tercity-station), de metro-sneltram naar het centrum van Rotterdam, streeklijnen naar Capelle en Krim pen a/d IJssel en op de stadsbussen van de R.E.T. De reis van Waddinx veen naar het centrum van Rotter dam (via overstap op de metro-snel tram) kost dan minder dan 55 minu ten en nog slechts 6 strippen op de strippenkaart. Lijn 175 rijdt over dag éénmaal per uur, in de avond uren en op zondag één keer per 2 uur. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De dienstregeling van NV Vere nigd Streekvervoer Westneder land, die op zondag 29 mei in gaat, zal in een aantal gebieden nogal ingrijpend gewijzigd zijn ten opzichte van de oude dienstregeling. Zo zal in het gebied Zoeter meer - Zevenhuizen - Waddinx veen de lijnvoering wijzigen, zullen in het gebied Bodegra ven - Woerden een aantal verbe teringen worden aangebracht, zal de stadsdienst Alphen a/d Rijn een nieuw gezicht krijgen en wordt in het Westland be halve de lijnvoering ook de lijn nummering gewijzigd. In de genoemde gebieden zul len folders worden verspreid waarin de wijzigingen in het kort zijn aangegeven. In een aantal plaatsen zal bovendien op verschillende momenten een informatiebus aanwezig zijn waar belangstellenden informa tie kunnen kopen etc. Op vrij dag 20 mei is dat ’s middags in Waddinxveen. In alle gevallen zal de bus op of nabij de week markt staan. De nieuwe dienstregeling waar in alle gewijzigde en niet gewij zigde situaties zijn opgenomen en waarin alle routes, tijden en andere informatie kan worden opgezocht, is vanaf half mei verkrijgbaar bij alle Westneder- landkantoren, op alle postkan toren en bij de chauffeur. toepassingsgebied en de dose ring. WAT KUNT U ZELF DOEN? Bij examenvrees is de oorzaak van angst en spanning natuur lijk duidelijk. Na het examen is alles over en vergeten. Als u va ker wordt gekweld door span- ningsgevoelens, probeer dan de oorzaak van uw spanningen op te sporen. Misschien zit u al een hele tijd ergens mee. Veel mensen hebben dat. Door er over na te denken, kunt u er misschien achter komen wat u al die tijd onbewust zoveel spanningen gaf. En als u dat weet, ga er dan eens over pra ten met uw man, uw vrouw, met vrienden en kennissen. Door er samen over te praten kunt u al heel wat angst kwijt raken. U merkt ook in zo’n ge sprek dat u niet de enige bent die gespannen is. U staat er misschien gek van te kijken, maar er kan een last van uw schouders vallen als u uw span ningen kunt bespreken met een ander. Zorg ook voor voldoen de geestelijke en lichamelijke ontspanning.Een wandeling of fietstocht in de natuur kan u al goed doen. Het verzet uw geest en laat u de zonnige kant van het leven zien. Het is echter ook mogelijk dat het u gewoon niet lukt om zelf de problemen op te lossen. Aarzel in zo‘n ge val niet om ermee voor de dag te komen. Bescheidenheid is een slechte raadgever bij angst en spanningen. Ga er dan weer mee naar uw dokter. Hij kan u helpen uw angst de baas te worden. Al was het alleen al door u duidelijk te maken dat u lichamelijk niets mankeert. En anders kan hij u zeker op weg helpen naar een andere oplossing. Blijf in ieder geval niet bij de spanningen neer zitten. Daar is uw leven echt te lief voor. ANDERE ZIEKTES Als u schriftelijk informatie wilt over andere ziektes, vraag er uw huisarts gerust om. Hij beschikt over patiënten-info’s van Artsenservice, die een he leboel ziektes behandelen. Ze zijn bedoeld om patiënten dui delijk te maken wat ze precies mankeren. WEEKBLAD-ARTS BERNARD-ARTS BOSKOOP - De bekende organist Feike Asma geeft op donderdag 26 mei een orgelconcert in de Gerefor meerde kerk aan de Zijde in Bos koop. Het concert begint om 20.00 uur, de toegangsprijs is 5 gulden. Houders van een CJP, een bejaarden pas en kinderen tot en betalen 3,50 gulden. Programma’s, tevens plaatsbewijs, worden bij de kerkingang verkocht. Asma speelt werken van J.S. Bach, César Franck, Jan Zwart, Sam. de Lange, Cor Kee en werken van eigen hand. Feike Asma, organist, koorleider, di rigent en componist, werd op 21 lijke klachten. Die hoeven niet voor iedereen dezelfde te zijn. Het kan dat u hartbonzingen hebt. Of dat het hart soms niet regelmatig klopt. En gejaagd gevoel kan ook. Benauwdheid, transpireren, een droge mond, misselijkheid en diarree horen er ook bij. KAN DIE ANGST EIGENLIJK KWAAD? Uw lichaam kan best een stoot je hebben. Maar met spannin gen moet u niet te lang blijven lopen. Uw bloeddruk kan om hoog gaan. En dat is niet goed voor uw hart en bloedvaten. Oók kunt u er op den duur een maagzweer van krijgen. Niet opkroppen dus die spanningen. WAT IS ER AAN TE DOEN? Uw arts kan u geneesmiddelen geven. Meestal zullen dat kal merende zijn. Ze ontspannen de spieren en verminderen de angst zodat u rustig wordt en beter kunt slapen. U kunt daar een beetje suf van worden. U kunt dan ook beter geen ding en doen waarbij u moet op letten. Zoals auto rijden of een machine bedienen. En tijdens een examen kunt u ook beter niet suf zijn. Een goed alterna tief is voorhanden in de vorm van homeopatische producten. Homeopatische producten geeft men in een zo lage dosis, dat het ziektebeeld niet verer gert, maar verdwijnt. Zo wordt het lichaam op een vriendelijke manier geholpen zichzelf te herstellen. Niet door het ziek tebeeld te onderdrukken, zoals de klassieke geneesmiddelen dat doen, maar door het na tuurlijke herstelmechanisme te stimuleren. Tegenwoordig zijn goede homeopatische middelen kant en klaar te krijgen bij apo theek en drogist. Zo’n serie wordt bijvoorbeeld geleverd onder de naam Nelsons. Deze serie is ook voor gewone men sen begrijpelijk en vermeldt op de verpakking duidelijk het WADDINXVEEN - Spanning en, wat zijn dat? Ieder mens staat van tijd tot tijd onder druk. Als er een belangrijke be slissing moet worden genomen. Voor een examen of een solli citatie. En we voelen dat. Ons hart slaat sneller en harder. We halen onregelmatig adem en houden de spieren gespannen. In zo’n situatie staat het li chaam als het ware op scherp om tot aktie over te kunnen gaan als dat nodig is. De span ning die we voelen, is dus heel doelgericht en nuttig. Tenzij die spanning zo groot wordt dat deze u de baas wordt, u overheerst. Dan wordt sie werkzaamheid meer tot last dan tot nut. We voelen altijd maar die spanning, altijd maar dat hart slaan. We moeten vaker naar de w.c. We transpireren meer dan gewoon verliezen de eetlust en liggen een tijd wakker voor we de slaap kunnen vatten. De span ningen zijn omgeslagen in een voortdurende agst. WAT GEBEURT ER? Spanning is dus een normale reactie van ons lichaam op een bedreigende situatie. En als het goed is valt de spanning van ons af als de situatie geklaard is. Ons hart klopt weer normaal en de spieren ontspannen zich. De spanning die we ervaren bij een bedreigende situatie wordt ook wel eens vrees genoemd, bijvoorbeeld examenvrees, hoogtevrees, enz. Angst daar entegen is niet zo duidelijk te omschrijven. Het wordt veel meer persoonlijk beleefd en daarom voor een ander moei lijk te begrijpen. Zo kan het verdriet om iemand die over leden is ons ook angstig maken. Ook kunnen we angst hebben dat we een naaste zullen gaan verliezen zonder dat daar aan leiding toe is. De jachtigheid van ons leven kan angstig ma ken. Zo zijn er veel voorbeel den te noemen. Ieder mens be leeft die angst op z’n eigen ma nier. Mensen in uw omgeving begrijpen dat vaak niet. Ze vin den die angst onzin en vinden u een aansteller. Daar bent u be paald niet mee geholpen. Het gaat erom war u zelf voelt. Angst uit zich vaak in lichame- De verbinding Waddinxveen - Zoeter meer zal worden onderhouden door de lijn 176 die in Waddinxveen ver trekt van Station Noord. Overdag rijdt lijn 176 volgens de snelste route via Moerkapelle, in de avonduren en op zondag via Zevenhuizen en Moer kapelle. Overdag één keer per uur, in de avonduren en op zondag één keer per 2 uur. In Waddinxveen zal lijn 176 rijden vanaf Station Noord via Groensvoorde, Beethovenlaan, Chop- inlaan, Kerkweg West, Stationstraat, Kanaaldijk, Sniepweg en Beyerinck- laan. 7

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 11