Be Fair-tennis Vierde ronde voor De Gouwe Smash Geluk kiest Waddinxveen tennis redt Duitse en Engelse voetballers te laat punten aan tegenstanders zijde Korbis het niet in overgangsklasse WSE-junioren grens over gast bij WSE-jeugd reprise van eerste voor Elbert van de Berg WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Antilope werd 7e in Leiden Jeugdtitel Excelsior Tweede team gaat klasse hoger spelen TITEL VOOR JUNIOREN BASKETBALSTERS TOOS r p I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 18 MEI 1983 weten te stellen. Zoals gesteld, vrijdag 20 mei is het vertrek gepland. Om 22.00 uur vertrekt de bus vanaf het WSE- complex. stelden eerste GROEP 3 1. Pim Wennekes; 2. Svenno Hylkema; 3. Edgar den Heyer; 4. Hanneke Dan kers; 5. Chantal Niels; 6. Jeroen van de Berg; 7. Michael den Ouden. JEUGD Uitslagen: Gemengd t/m 14 jaar: T.V.D. 7-Be Fair 16 4-1; Be Fair 17- F.C. Nieuwerkerk 5-0. Gemengd t/m 17 jaar: Be Fair 18-Berg- vliet 15 1-4; Be Fair 19-F.S.F. 21 3-2; F.S.F. 23-Be Fair 20 1-4. Jongens t/m l4 jaar: Waddinxveen 22-Be Fair 22 5-0; Jongens t/m 17 jaar: De Gouwe Smash 13-Be Fair 23 3-2. GROEP 2 1. Perry de Leeuw den Bouter; 2. Jos Cammeraat; 3. Dirk-Jan Hulsman; 4. Gunnar Nield; 5. Nico Gouw; 6. Kees Slootweg. om de gelijkmaker aan te laten tekenen. Een felle charge contra Cees Visser werd terecht bestraft met een strafworp welke feilloos door Visser werd benut. Een periode van Korbis overwicht had helaas geen meerdere treffers tot ge volg. Wel wist Vanouta middels een af standsschot en een strafworp opnieuw op voorsprong te komen (4-3). Toch wist Korbis via Joke Hamer van achter de korf een kleine kans te verzil veren (4-4). Met deze gelijkmakende treffer was de slotfase in deze spannen de wedstrijd aangebroken. Het was Re né van Eek die goed doorzetten beloond zag met een uit aangeven van Tini Leb- bing gescoorDe doorloopbal (4-5). Daar bleef het bij omdat zoals bekend Vanouta een toegekende strafworp niet benutte. KORBIS-JEVGD Zoals voorspeld zijn zaterdag de Korbis Dl pupillen kampioen geworden. De ploeg van het trainings- en begeleidings- duo Ris Molenaar/Marja Koster won nipt doch verdiend met 2-1 van Nieu werkerk Dl. Doelpuntenmaaksters wa ren Wendy Kientz en Esther Visser. De trotse Korbis voorzitter Cees Visser kon dan ook voor de derde maal de kampi- oensbloemen uitreiken. in winst om te zetten. Team 24 van C. v. Doorn dacht er op de helft van de competitie al te zijn, maar alleen de dubbel W. Boom en C. v. Doorn werd in winst omgezet. De overi ge partijen van N. Vermeulen en R. v. d. Maas gingen verloren. Gevolg: een nek-aan-nek race om de le plaats in de 2e klasse. Ook team 25 kon de eerste plaats niet vasthouden en verloor van T.V. Drie- bruggen met 4-1. Dat ene punt werd gescoord door de dubbel A. v. Erk enJ. v. Hooft. Dus wederom een ontroostba re H. Poot en A. de Vrind die alles ver loren. T. Boere moest met haar team na 8 uur tennissen en 3 x een setter alle punten bij Berkenrode laten: 0-5. Datzelfde gold voor team 27 van M. v. Peet die kansloos met 4-1 ten onder giNgen te gen CFC. M. Wientjens won met team 29 evenals de uitwedstrijd met 4-1 van Krimpen. Precies omgekkeerd verging het team 30 van J. de Rooy die in een Spaans ge- WADDINXVEEN - Elbert van de Berg is jeugdkampioen geworden bij de Waddinxveense damvereniging Excel sior en nam daardoor de titel over van zijn broer Kees, die op de tweede plaats beslag wist te leggen. Na de diverse gespeelde voorronden kon na poule-indeling en berekening van het gemiddelde de volgende stand worden opgemaakt: Aanvoerder Ramon Vakkers overhandigt zijn collega van Kingsland FC uit Londen een WSV-vaan, een van WADDINXVEEN - De start van het tweede deel van de tenniscompetitie heeft de afdeling tennis van de christelijke sportvereniging Be Fair weinig goed gebracht. Ondanks het goede weer, de goede voornemens en de goe de stand in de competitie kon slechts een enkel team van Be Fair met de winst gaan strijken. De Dames hadden duidelijk de Moederdag nog in de benen en ook de heren waren met hun gedachten elders. Alleen de jeugd, en vooral de mini’s, behaalden aardige resultaten. Misschien dat de seni oren hierdoor kunnen worden geïnspireerd om de laatste twee wedstrijden vecht, doorspekt met olé-kreten de winst met 1-4 aan Phoemix moest laten. J. Vis verloor met team 31 met 5-0 van Love 70 en ook team 32 van W. Borst moest met 3-2 de winst aan Gouderak laten. Team 6, het eerste herenteam, verloor de belangrijke thuiswedstrijd tegen Ho ly met 3-2 D. van Doorn won de dubbel met J. Hoeke en ook A. v. Maaren win zijn single. Het team staat nu voor de zware opgave om middels 2 overwinnin gen het 2e klasserschap te behouden! Ook team 8 met captain H. van Schoon- eveld moest met 2-3 in Kralingen zijn meerdere erkennen. Misschien een ge volg van onderschatting na de 5-0 zege in de thuiswedstrijd. Door deze neder laag staat het team nu (te?) ver achter op koploper De Gouwe Smash. Team 11 ging met 4-1 ten onder tegen Time Out. Alleen F. Everstein boekte een afgetekende overwinning. De ande re partijen moesten na diverse tie-bre- aks aan de tegenstander gelaten wor den. Alleen team 14 liet het onder aanvoe ring van E. Speekman Challenge volko men kansloos en ging met 5-0 dus met alle punten strijken. Be Fair 5, het jonge herenteam, stelde eveneens niet teleur en versloeg Ad Astra met 5-0. Zowel team 7 van H. Si mons en team 15 van H. Hogerbrugge verlieten teleurgesteld het park ”de Buitenhof’ na nederlagen met resp. 1-4 en 0-5. GROEP 4 1. Freddy van Beek; 2. Addy de Wit; 3. Benny Hofman4. Danielle Terpstra; 5 Rian de Jonge; 6. Nikky Vavier; 7. Wil-de rust in met een stand van 23-20. ma Gouw. In de tweede helft begon TOOS te WADDINXVEEN - De Waddinxveen- se sportclub Antilope bracht het er zondag in Leiden niet eens slecht van af met een danig uitgedunde ploeg. Martien Droog, Ton Versluis en Etienne Boer ontbraken, maar wer den eigenlijk uitstekend vervangen. Alleen het discuswerpen blijft een zwak punt, en een gediskwalificeer de estafette-ploeg levert geen punten! De mensen met een hoge score waren Cor Hoogendoorn en Cor Droog. De eerste scoorde met 54,0 op de 400 m 639 punten. De tweede behaalde 635 punten met 16.43,2 op de 5000 me ter. Peter de Groot scoorde ook hoog met het hoog: 588 punten voor 1.70 meter. Ruud Kraan deed daar niet veel voor onder met 568 punten bij het ver. Overigens de enige eerste plaats voor SC Antilope met 5,84 meter. Gerard Droog scoorde ook nog boven de 500 punten bij de 1500 meter. Zijn 4.38,8 leverde een per soonlijk record en 532 punten op. De overige prestaties waren onder het ge middelde, maar daarom niet minder goed. Jan Droog liep 13,9 sec. over de 110 meter horden (350). Het laat ste loopnummer, de estafette, lever de geen (dubbele) punten op vanwe ge een te vroege eerste wissel tussen Ruud en Jan. De rest van de race ging vlekkeloos maar de 50,4 sec. die na de beide Cor’s op de klokken kwam werd niet gehonoreerd. De technische nummers scoren over de hele linie minder en ook bij de Wad dinxveense ploeg kwam dat tot uiting. 8,51 meter voor Cor Hoogen doorn bij het kogelstoten (346), 33, 30 meter voor Ruud bij het speer werpen (385) en 14,80 meter voor de invaller Jan bij het discuswerpen (67). In Leiden werd de Waddinxveense ploeg zevende (van de tien ploegen) maar landelijk zal het naar verhou ding nog verder naar onderen staan. In Leiden werden alle regels correct en zorgvuldig toegepast (bijv. 6 dis kwalificaties bij de estafette), maar meestal (lees: bij de vorige wedstrij den) is dit niet het geval. En dat kan de zaak behoorlijk scheef trekken. Maar 12 juni in Alphen kan er heel wat verbeterd worden, en dat is ook wel aantrekkelijk. GROEP 1 1. Elbert van de Berg; 2. Kees van de Berg; 3. Bert Kooijman; 4. Janneke Terpstra; 5. Leo Groeneveld; 6. Peter Flier. groeien. Gesteund door het publiek begon de TOOS-machine te draaien. In de verdediging en in de aanval waren het de TOOS-dames die de rebounds pakten en fel op de bal speelden. In de aanval sloegen ze op de juiste momen ten toe met dan weer afstandsschoten en dan weer lay-ups. Even leek het er op of de Zoebas dames nog roet in het eten gooiden maar TOOS bleef koel en speelde de laatste minuten profession eel uit. Eindstand: 50-37. De heren-junioren 1 zorgden voor een ander spektakel. Zij slaagden er name lijk in het één jaar oude record van de jonge welpen voor het aantal punten per wedstrijd, dat op 152 stond, te ver breken. De heren junioren 1 slaagden er in in 40 minuten zuivere speeltijd 159 punten te scoren. Het slachtoffer was Elmex. Het enige vermeldenswaardige zijn de topscorers: Alfred Gerrits 52, Fred Langendoen 41 en Marco Mak 39 punten. Zaterdagmorgen rond een uur of acht komt men aan in Abenra, waar direct de jeugdherberg wordt opgezocht. De rest van de morgen zal benut worden om van de vermoeienissen van de reis te beko men. Na de lunch is er voor de deelne mers gelegenheid om het stadje te ver kennen, en in de avonduren wordt de populaire discotheek Columbus be zocht. Zondag 22 mei (Eerste Pinksterdag) wordt een bezoek gebracht aan Romo, een mooi waddeneiland voor de Deense de Rijkelaan organiseert. Naast de sportieve ontmoeting staat de gasten ook een attractief randgebeuren te wachten. De gasten variëren in leef tijd van 11 tot 14 jaar en zijn afkomstig uit Homburg (West-Duitsland) en Lon den (Groot-Brittannië). Tal van WSE- ouders zijn wederom bereid gevonden om de ruim 40 jongens en hun begelei ders gastvrijheid te verlenen. Opdat er sprake zou zijn van echt inter nationale toernooien, waarin teams uit verschillende landen elkaar de strijd aan kunnen binden, zijn er tot op het laatste moment pogingen ondernomen om nog meer buitenlandse verenigingen voor deze WSE-toernooien te interesse ren. Deze zijn echter op niets uitgelo pen. Desalniettemin heeft de toernooicom- missie van WSE voor een aantrekkelijk deelnemersveld weten te zorgen. Bij de D-pupillen (zaterdag 21 mei, aanvang 10.30 uur) wordt er in twee poules ge speeld. Behalve de D-l en D-2 elftallen van de organiserende vereniging zijn westkust, en wordt ook Esbjerg, de thuishaven van de grote Deense vissers vloot aangedaan. De maandag staat helemaal in het téken van de voetballerij. Dan zal het toer nooi gespeeld worden. Dinsdag 24 mei zal de terugreis worden aanvraad. Na een ochtend die iedereen naar eigen be lieven kan besteden stapt men rond 14.00 uur weer op de bus. Laat in de avond wordt de terugkeer in Waddinx veen verwacht. De kosten van de trip worden door de deelnemers voor het grootste deel uit ei gen middelen gedekt, de vereniging past ook wat bij en neemt uiteraard de representatieve en organisatorische on kosten voor haar rekening. WADDINXVEEN - Als de aanvoer der van Vanouta enkele seconden voor het einde de hem toegekende strafworp had benut was de korfbalwedstrijd, die het Waddinxveense Korbis speelde in een 5-5 gelijkspel geëindigd en was de kans op het kampioenschap in IA nage noeg verkeken. Gelukkig voor Korbis werd deze unieke kans gemist als gevolg waarvan de Waddinxveners een toch wel verdiende 4-5 overwinning behaal den. Dit resultaat gevoegd bij het verrassen de gelijkspel van koploper Nieuwerk erk thuis tegen Spirit garandeerd een spannende slotfase in de veldkorfbal- competitie. De wedstrijden Korbis-Bol- nes en Maassluis-Nieuwerkerk zullen naar alle waarschijnlijkheid de beslis sing gaan brengen. Bij winst van Korbis en verlies van Nieuwerkerk bestaat de kans dat liefst drie teams gelijk als eerste eindigen met als gevolg een na-competitie. De wedstrijd tegen Vanouta - dat fel voor lijfsbehoud streed - had een uiter mate spannend verloop. Via een 2-0 achterstand gelukte het Tini Lebbing uit een doorloopbal om de aansluiting te bewerkstelligen (1-2). Na de thee smaakte Anke Minekus het genoegen gaat. Het eerste herenteam van Waddinxveen kwam te pas. Kansloos werd met 6-0 verloren. ning van 5-0 werd binnengehaald. 1 een sterk spelend Ommoord. Werd de vo rige keer nog met 4-1 verloren nu wist dit team met 3-2 te winnen. Joop Nederhof,” De vijand was op nieuw gebrand op een overwinning, en kwam hierdoor met een nog ster kere opstelling, althans dat dachten ze. Arnold Wekking speelde fantas tisch en won overtuigend zijn single Jammer dat daar nooit iets meer ge en de andere twee met 5-0. Alleen het eerste team behoudt kans op een goede eindrangschikking. HEREN Bij de heren wist alleen heren 1 de prestatie van de eerste ronde te ver beteren. Met 4-1 werd uit van Plas wijk gewonnen. Er werd over de ge hele linie sterk gespeeld en met deze vorm kan a.s. zaterdag zonder twijfel de kampioensvlag worden gehesen. Heren 2 kon z’n revanche op Wad dinxveen niet realiseren, waarmee voor de laatsten het kampioenschap voor het grijpen ligt. Heren 3 haalde weer 2 kostbare punten en alweer dankzij een invaller. Piet Oskam wist z’n medespelers in de beide dubbels te stimuleren tot 2 winstpartijen. He ren 4 moest de volledige aan de te genstanders laten (5-0) en het sprank je hoop op het kampioenschap voor goed laten varen. JEUGD Ook de jeugd had het evenals in de eerste ronde moeilijk bij de mixed teams t/m 17 jaar werd met 3-2 en 5-0 verloren. Het mixed team t/m 14 jaar verloor ook nu weer met 4-1 van Driebruggen en evenals de vorige keer werd alleen de herensingle in winst omgezet. Het jongensteam t/m 17 jaar behield z‘n kans op het kampi oenschap met 3-2 werd plaatsgenoot Be Fair gewonnen. De beide singles waren overtuigend voor de Gouwe Smash. De dubbels waren een span nende aangelegenheid. Maurice An- cher en Bob Feijema wonnen duide lijk, Bob met Paul Janmaat konden het niet redden en de laatste dubbel van Paul met Pieter Uittenbroek ging in de derde set met 8-6 in de tie break verloren. Volgende week tegen naaste concurrent Love‘70 kan een grote stap op weg naar het kampioen schap worden gezet. Het zondag mi xed team kwam ook weer tot winst (5-3) en raakte daardoor niet bij de concurrentie achterop. Op deze foto van Martin Meeldijk de dames-junioren 1 van TOOS-bas- ketbal: zittend van links naar rechts: Bernice Posthumus, Paulien Overdam, Wilna Happel en Nicole van Leeuwen; staand van links naar rechts Peter van Leeuwen (coach), Daphne de Ruiter, Ellen Geertd en Connie Captein. WADDINXVEEN - In een recht streeks treffen tussen dames-junioren 1 van TOOS-basketbal en Zoebas zijn de dames-junioren 1 kampioen van de tweede klasse geworden. Na het afval len van heren-senioren 3 en de dames- adspiranten 1 zijn de dames-junioren 1 het enige kampioensteam in het TOOS- kamp. In de eerste helft speelden de zenuwen, mede veroorzaakt door de ruime pu blieke belangstelling, aan beide zijden een te grote rol voor goed basketbal. Uit voorzichtigheid waren de beide te ams ook erg defensief ingesteld wat de attraktiviteit evenmin ten goede kwam. Maar, en zo hoort het ook in een kampi oenswedstrijd, de spanning maakte veel goed. TOOS en Zoebas waren namelijk erg aan elkaar gewaagd. TOOS had dan ook 13 minuten speeltijd nodig om op een voorsprong te komen. TOOS ging zen begon de tweede helft van de competitie goed door met 5-0 te win nen. Ditzelfde resultaat bereikte ook het team van Tom van de Berg. Het team van Leo Wempe verloor met 3-2 van een sterk spelend Yellow Smash uit Vlaardingen. De tegen standers hadden met 4-1 moeten win nen om kampioen te worden. Fana tieke coaching van beide ploegen was dan ook duidelijk merkbaar langs de lijnen. Leo Wempe en Herman de la Croix lieten zich in de beslissende wedstrijd duidelijk niet van de wijs brengen toen een belangrijke bal verkeerd werd beoordeeld. Zij hiel den het hoofd koel en wisten zeer be gaafd de tegenstanders, die duide lijk aangeslagen waren, te overman nen. Een van de tegenstanders: Ik speelde tegen de tijd en dat is niets al dat gehaast anders had ik zeker ge wonnen.” Een professionele smoes ZATERDAGJEUGD Het hoofdklasse team verloor, toch wel een beetje onverwacht, met 4-1. Marco Dolislager bood in zijn single goed tegenstand maar moest toch met verlies de baan verlaten. Ook Paula Wekking kon haar partij niet in winst omzetten. Dit kwam mede door een voetblessure, enkele weken geleden opgelopen, waardoor zij zich iets minder vrij bewoog. De Heren dubbel van Marco en Ruud van de Vlies werd verloren evenals de ge mengd dubbel van Marco en Gea Kok. De damesdubbel werd in 3 sets gewonnen waardoor men toch nog één punt kon pakken tegen een sterk spelend Ter Steeghe uit Zwijndrecht. Voor het team van Ferry van Wijnen is dit jaar de competitie te zwaar, op nieuw werd met 5-0 verloren. Dit geldt zeker niet voor het jongensteam van niet -spelend coach Chris Wie bes:” Dat we kampioen worden staat nu 99 procent vast, alles is met 5-0 gewonnen toch moeten we geconcen treerd blijven spelen en onze tegen standers niet onderschatten.” Het jongste team t/m 12 jaar van Hendrik van Kreel verloor opnieuw op het nippertje met 3-2. De meisjes Rosaline van Tol en Mirjam van de Sman wisten opnieuw hun dubbel te winnen. WOENSDAGMIDDAG JEUGD Het team van Marcella Franken speel de uit tegen TIOD. De, punten wer den eerlijk verdeeld (4-4). Bart Wil lem van Kreel en René Oomes won nen beiden hun single. Yvonne Wie bes, die een zeer goede wedstrijd speelde, verloor evenals Marcella. Het team van Sigrid Verheul verloor met 7-1 van Bleiswijk. DAMESTEAMS Team 23 speelde 4-1 tegen concur rent “TIOD” en staat nu 6 punten op hen vóór. Lydia verloor na een lange en hevige strijd haar single van Tonny de Wit. Team 24 won met 3-2 van “Triomf”. Riet heeft het in haar bei de partijen erg moeilijk gehad. Team 25 won met 5-0 van “Ter Steeghe” en kan zich reeds kampioen noemen Team 26 wist “De Sluipers” met 4-1 te kloppen. Irma won nu haar single tegen A. Kruis heer, die haar in de vorige ontmoe ting al snel op de knieën had. Irma en Atty verloren nu hun dubbel, die ze 3 weken geleden verloren hadden. De bal is en blijft rond Team 27 is ook nog in de race. Van ‘TVKL” werd nu met 3-2 gewonnen. Gerda en Erica wonnen hun single en ook de dubbel Harmke en Anke zorgde voor een punt. Ze staan nu gelijk met TUKI, die echter één set voordeel hebben. Team 28 won met 4-1 van “Triomf”, Adrie heeft in haar single moedig ge streden maar png toch in 3 sets ten onder. Nog eén punt en ook dit team is kampioen. Team 29 won, evenals bij de eerste ontmoeting met 3-2 van “Ad Astra” en Corrie en Fransje verloren de dubbel. Corry bleek het geheime wapen. Zij speel de voor het eerst een single en won in twee sets. Spelmoment uit één van de wedstrijden die de WSE- de vaste rituelen die ook in Denemarken dit weekeinde jeugd vorig jaar in Londen speelde op Hackney Mar ket voetballen zullen omlijsten. ches. WADDINXVEEN - Komende vrijdag trekken drie jeugdteams van de voet balvereniging WSE voor een lang en sportief weekend de grens over. Na toernooien in Frankrijk (Dol-de-Bre- tagne), West-Duitsland (Düsseldorf) en Groot-Brittannië (Londen) in voor gaande jaren staat deze keer een spor tief treffen in Abenra (Denemarken) op het programma. A-l, A-2en B-l van WSE gaan daaraan een toernooi deelnemen op uitnodiging van Aabk, een voetbalclub uit dit stadje in het zuiden van Jutland. Vanzelfspre kend is er ook nog voldoende tijd inge ruimd om Abenra en omgeving te bekij ken. Tourleader Gerard Weck heeft een aantrekkelijk programma samen daan is, de jeugd heeft tenslotte de toekomst.” Ook Gerard Elberse won zijn single op conditie in 3 sets. De dubbels van Ad ten Berge samen met Arnold en Joop gingen beiden verlo ren. De routine en de fijne kneepjes van het tennisspel mist Ad nog om op de beslissende momenten de meerdere te zijn. Het team van Karei Bomers ging op bezoek bij zusterver eniging De Gouwe Smash. Ook nu werd er met 4-1 gewonnen. Andy Pe- lupessy die er een gewoonte van maakt om zijn single in 3 sets te spe len won opnieuw van Joop van Rijs wijk. Karei Bomers gunde zijn tegen stander geen game. De heren dubbel van Jan Huisman en Tom Keyzer werd in 3 sets verloren. De overige 2 dubbels konden wel in winstpunten worden omgezet waardoor dit team opnieuw tevreden “clubhuiswaarts” keerde. Het team van Rob Binkhuy- WADDINXVEEN - In de overgangsklasse heeft het gemengde team van de tennisvereniging Waddinxveen het tegen Leimonias niet ge red: 3-5. Bij Waddinxveen ontbrak vaak het laatste beetje geluk om tot winst te komen. Drie partijen werden er na drie sets verlo ren. Het tweede gemengde team van Waddinxveen speelt volgend seizoen een klasse hoger. Door het 4-4 gelijke spel tegen Monster werd de promotie naar de overgangsklasse een feit. Waddinxveen 3 (gemengd) verloor met 3-5 van Vlaardingen, dat hierdoor naar de tweede klasse g er bij BTCI niet aan Het eerste team van de tennisvereni ging Waddinxveen verloor afgelopen Zaterdag j.l. speelde ze tegen zondag opnieuw met 5-3 tegen Lei monias, uit Den Haag. Rob Kreder verloor zijn 3 partijen allen in 3 sets. Ook Marie-José Rutten moest haar single in 3 sets gewonnen geven. Hen- riëte Laan speelde en won haar 3 par tijen constant. Helaas is degradatie voor dit team bijna een feit. Heel wat beter doet het tweede team het. Zij speelde 4-4 gelijk waardoor zij ver zekerd zijn van een automatische promotie naar de overgangsklasse B. Mei Yin Boere is nog steeds niet in haar ritme wat de single betreft, ook nu moest zij weer een punt laten lig gen. Klaas Andringa verloor, evenals invalster Marianne Christians, de sing le. Edwin Baan wist niet alleen zijn single te winnen, maar ook de dub bels waren voor hem geen probleem. Het derde verloor met 5-3. Alleen Jacqueline van de Plasse zorgde, wat de singles betreft, voor een punt. Zij moest in de mix echter haar partij opgeven door blessure. Ook de tegen standers hadden met een blessure te kampen van één van de speelsters en waren genoodzaakt een damesdubbel op te geven. Waddinxveen 4 wist met 6-2 te winnen van Kralingen. Het wa ren vooral Jolanda Los en Jerry Rut ten die voor de winstpunten zorgden. Het 4e klasse herenteam won met 4-2. Het jeugdige gemengd team uit komend in de 5 e klasse verloren van een sterk spelend Thor Rood-Wit uit Den Haag. Het herenteam van niet spelend captain Leo Wempe speelde 3-3. Mare Brouwers speelde een zeer goede single. Na een slecht begin in de eerste set stond hij ook in de 2e set al gauw met 5-2 achter. Hij wist niet alleen een match-point weg te werken maar kwam ook sterk terug en won niet alleen de tweede set maar ook de 3e bracht hij op zijn re kening. Een eerlijke einduitslag daar alle partijen pas na 3 sets beslist wer den. ZATERDAG Het eerste zaterdag team blijft win nen, nu was het TSF uit Schiedam die met een 5-0 nederlaag naar huis werd gestuurd. Het tweede heren team kreeg de eerste competitiedag nog op hun broek. Nu kwam daar echter verandering in en werd er met 3-2 gewonnen. Het vierde klasseteam van Joop Nederhof heeft een zware week achter de rug. Na een trainings kamp te hebben doorgemaakt elders in het land werd er op Hemelvaarts dag een inhaalwedstrijd gespeeld. Door het slechte weer week dit team uit naar de tennishal waar zo’n 30-tal koppig publiek een ruime overwin- WADDINXVEEN - Op uitnodiging van de jeugdafdeling van de voetbal vereniging WSE arriveren komende vrijdag twee buitenlandse voetbal clubs, SSV Homburg Nümbrecht en Sunbary Celtic F.C., in Waddinx veen. In het Pinksterweekeinde zullen voetballers van beide clubs deelne men aan een tweetal toernooien die WSE op haar complex aan de Willem van de partij: TOGB uit Berkel en Ro denrijs, SMV uit Rotterdam, VEP uit Woerden, HMS uit Utrecht, CVV uit Rotterdam en Sunbary Celtic FC uit Londen. De bezetting van het toernooi voor C- junioren, die Tweede Pinksterdag 23 mei, (aanvang eveneens 10.30 uur) het veld in komen, ziet er als volgt uit. DSO uit Zoetermeer, Soccer Boys uit Bleis wijk, Meerburg uit Zoeterwoude, SVV Homburg Nümbrecht uit Homburg, Haastrecht en WSE zelf. Het randprogramma dat WSE haar gas ten aanbiedt omvat naast de nodige vriendschappelij ke voetbalwedstrij den ook toeristische uitstapjes naar Gouda en Scheveningen. Verder worden er in de kantine van WSE activiteiten geor ganiseerd waarbij ook de eigen leden uitgenodigd zijn. Op vrijdag het offi ciële welkom, op zaterdag de vertoning van een video-opname van de cupfinal (op verzoek van de Engelsen), op zon dag een film, en op maandag een disco- avond. WADDINXVEEN - De returns van de competitieperiode verliepen voor de Waddinxveense tennisvereniging De Gouwe Smash al even matig als de eerste competitieronde zelf. Maar de prestaties na de wedstrijden gaven een duidelijk stijgende lijn te zien (oh wat was het gezellig) en de ver halen over de wedstrijden bereikten steeds grotere hoogten. Op het spor tieve vlak verbeterden alleen de kam- pioenspretendenten zich en hun kandidatuur voor de plaats nog eens duidelijker. DE DINSDAG DAMES Het eerste team ging op bezoek bij Bergvliet. Truus van Wijk begon al met revanche te nemen in haar sing le 6-2, 6-2. Wil Lodder deed er niet voor onder en haalde van heel wat loopwerk het tweede punt binnen. Hilly Feijema bleek weer de be trouwbare dubbelaarster en samen met Henny Oostwouder en Truus zorgde ze voor de volgende twee pun ten. De laatste partij leverde ontzet tend veel plezier op, maar geen pun ten meer, dus 4-1. Het tweede team moest de gebles seerde Atie v.d. Brink nog steeds mis sen, maar Hanneke Kautz was weer terug. Het mocht niet baten. Alleen Marijke de Groot wist haar single te winnen. Het wordt nog uitkijken voor de dames. Het derde team moest tegen koploopster Bergam bacht en kan zich na het verlies (4-1) op gaan maken voor de strijd om de tweede plaats. Dames 4 wist uit Bleiswijk ook slechts 1 punt mee naar huis te ne men, maar een tweede of zelfs een derde puntje was hier wel op z’n plaats geweest. Het 5e damesteam heeft de stijgende lijn voort kunnen zetten. Met 3-2 werd weer gewonnen en meteen revanche genomen op de eerder geleden nederlaag. De zaterdag mixed had het weer zwaar te verduren. Het eerste team verloor met 3-2 het tweede met 4-1

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 23