BE FAIR HAALT NACOMPETITIE Waddinxveen 750 Programma Sportweek Waddinxveen tegen Haastrecht 750 op Be Fair-veld Burgemeester schiet 38e Sportweek open WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Tweede plaats zwemvierkamp voor De Gouwe Antilopertjes in Sliedrecht Geslaagde muzikanten Zelfverdediging F - - i i 1 x', - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 18 MEI 1983 WSE 3 REDDINGSBRIGADE WADDINX VEEN-ZONDA G BRIDGEN 7 8 8 6 7 7 4 4 7 5 8 6 kaar. WSE F-Waddinxveen F en Haa strecht F-Be Fair F. a WANDELEN In het kader van de Sportweek is er weer een wandeltocht op vrijdag 20 mei 1983. Enkele belangrijke pun ten: Start: Be Fair-terrein, aanvang: 18.30 uur, afstanden: 8 km. van 5 t/m 8 jaar, 12 km. van 9 jaar en ouder. Inschrijfgeld: f 2,-. Het was zelfs WSE dat in de slotfase de score nog meer kon uitbouwen maar zowel Leo Wesseling als Kees Mourits konden vrij voor doel niet tot scoren komen. Onmiddelijk na het laatste fluitsignaal nam de Nieuw- koop-aanhang bezit van het veld en kon men de kampioensvlag hijsen. Ook trainer Fred van der Lem ging hoog op de schouders na dit voor WSE toch zo succesvol verlopen sei zoen. WADDINXVEEN - Sliedrecht Sport- ’56 houdt dit jaar voor de jeugd van on geveer 12 tot 14 jaar een open Slied- rechtse juniorencompetitie van 14 mei- 18 juni en op 9 juli. Men moet aan min stens 2 wedstrijden hebben meegedaan om in de eindklassering geplaatst te worden. Zaterdag was het zover dat de Wad- dinxveense sportclub Antilope met 8 meisjes naar Sliedrecht vertrok met goed weer. De atletiekaccommodatie daar heeft een metamorfose ondergaan, terwijl een gloednieuw clubgebouw ter beschikking stond aan de jeugd. De or ganisatie was wel niet zo tevreden met het aantal 50) deelnemers, maar de concurrentie blijkt dan ook erg groot te zijn. Doordat er zo weinig deelnemers wa ren, verliep alles vlot en konden zelfs enkele nummers van de vierkamp vroe ger dan gepland worden afgewerkt. De deelnemers moesten aan 4 verplichte nummers meedoen. Voor de oudere meisjes was dat: 80 meter sprint, hoog springen, discuswerpen en 600 meter. Voor de jongere D-meisjes was het pro gramma: 60 meter sprint, kogelstoten, verspringen en 600 meter. Anke Ver geer kwam als eerste Antilopertje aan de start van de 60 meter, een afstand die haar niet zo heel goed ligt en legde deze af in toch 9,8 seconden. Bij het kogel stoten eiste zij een 2e plaats op door 7,44 meter te stoten. Bianca van de Sman kwam bij het hoog springen niet aan haar normale hoogte maar sneuvelde bij 1,35 meter op een goede 2e plaats. Diana v. d. Krans werd bij de 600 meter 2e in een tijd van 1 mi nuut en 55,1 seconden, een afstand die ook zij anders nooit loopt. Brenda Weering liep als een echte ’’An tilope” op de 600 meter in haar serie meteen van kop af naar de overwinning in een tijd van 2 minuten en 2,3 secon den Van de vierkamp werd een punten toekenning voor elk onderdeel toege kend en dat leverde de volgende uitslag op> Anke Vergeer 1231 punten en een 7e plaats; Diana v. d. Krans 1640 pun ten en_ een 2e plaats; Karin Versluis 1175 punten en een 9e plaats; Nanette Zoet 1073 punten en een 12e plaats; Bi anca v. d. Sman 1476 punten en een 5e plaats; Brenda Weering 1188 punten en een 8e plaats; Irene Stroot 1273 punten en een 7e plaats; Alexandra Zoet 1030 punten en een 14e plaats. De meisjes waren erg enthousiast, on danks het feit dat zij zelfs op enkele nummers nog nooit hadden meeged aan. Zij gaan nog eens flink in training voor de volgende 4-kamp op zaterdag 18 juni a.s. In het kadervan de Waddinxveense Sportweek organiseert de Waddinx veense Reddingsbrigade dit jaar voor de 8e maal de jaarlijkse prestatie tocht in het zwembad Dé Sniep. Ook dit jaar zijn de ter verzwemmen af- sanden 400 m. en 800 m. vrije slag. De start voor de 400 m. zal zijn vanaf 19.00 uur, terwijl de start voor de 800 m. vanaf 19.15 uur zal zijn. De inschrijfkosten voor dit evene ment bedragen f 3,50. Alle deelne mers welke de afstand uitzwemmen ontvangen een herinnering. Men kan zich voor de prestatietocht vanaf 22 mei 1983 bij de kassa van het zwem bad inschrijven. Nader inlichtingen kunnen ook bij J.M.M.A. Verwey, Alpherwetering 66, tel. 17168, wor den verkregen. - r” Waddinxveen pakte tegen Bergam bacht van meet af aan de zaak goed aan, wetende dat men alleen bij winst kans had op de titel of op een beslissingswed strijd, dit alles afhankelijk van de uit eindelijke uitslag in Oudewater. John Speelman bracht na een kwartier spelen in de eerste helft Waddinxveen op een 1-0 voorsprong. Bergambacht liet zich niet ontmoedigen en kwam tot een aan- In het kader van de Waddinxveense Sportweek wordt ook dit jaar weer de traditionele bridgedrive georga niseerd en wel op woensdag 1 juni 1983. Zoals gewoonlijk wordt de drive weer gehouden in het vereni- gingsbebouw Het Trefpunt, Stations straat 16 te Waddinxveen. Aanvang 20.00 uur precies. Inleggeld is f 12,50 per r>~-r. ui.er- zijn weer prijzen beschikbaar gesteld. Men kat. ^ich (per paar) telefonisch melden bij de navolgende leden van het bestuur: H. Jenné, tel. 12292, W. Moons, tel. 12398, DJ. Schutte, tel. 13005. In verband met de grote belangstelling en de beperkte speel- WADDINXVEEN - Zaterdag werd in Bleiswijk een muziekexamen gehouden van de Algemene Nederlandse Unie van Muziekgezelschappen. Daaraan werd deelgenomen door twee leden van de harmonie Concordia en één lid van de brassband Voorwaarts. Van de brassband Voorwaarts deed Rob van Dijk muziekexamen C, waar voor hij met 52 punten het diploma be haalde. Van de harmonie Concordia waren het Marina v. d. Bosch uit Bos koop en Henny Nieswaag uit Waddinx veen die beiden het diploma A behaal den met 48 punten. Deze drie kandidaten werden opgeleid door de dirigent van de harmonie Con cordia, Gerrit de Knegt, die daarmede de zoveelste geslaagde afleverde. Voor beide orkesten een positieve bijdrage aan de muzikaliteit. WADDINXVEEN - Gadegeslagen door de burgemeesters van Waddinx veen en Haastrecht, welke plaatsen dit jaar samen het 750-jarig bestaan vieren, en weggefloten door voorzitter Wim van Baarle van de Stichting Waddinx veen 750 Jaar speelt vanavond (woens dag 18mei) om half acht een voetbalte am van Waddinxveen 750 Jaar tegen een team van Haastrecht 750. Deze ju- bileumwedstrijd wordt gespeeld op het Be Fair-terrein. PRESTATIELOOP In het kader van de Sportweek orga niseert de Atletiek- en Trimvereni- ging Antilope een prestatieloop voor iedereen op donderdagavond 19 mei a.s. Aanvang 20.00 uur. Prestatielo- pen - 3.000 mtr. - 5.700 mtr. - 8.400 mtr. - 11.000 mtr. Het parcours is door geheel Waddinxveen. De start is aan de Alb. Thijmlaan, B. Toussaint- singel, Staringlaan, Groensvoorde, Beethovenlaan, direct onder de spoortunnel linksaf het pad langs de spoorlijn om via de Luifelbaan en de Staringlaan weer op de Alb. Thijm laan te finishen. Het inschrijfgeld voor alle afstanden bedraagt f 1,-. Inschrijven kan tot 5 minuten voor de start in het clubgebouw. De belo ning voor deze loop zal een fruitige verrassing zijn. Het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar had het plan vandaag (woensdag 18 mei) opnieuw te star ten met een cursus zelfverdediging voor vrouwen. Deze cursus bestaat uit 6 lessen en wordt gegeven op woensdagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur. De cursus is een beginners cursus en wordt opnieuw geleid door Ans Lu beck. De techniek bestaat uit een mengeling van karate en juijitsu. Er wordt getraind op blote voeten en zonder sieraden, het gevaar iemand anders te verwonden is anders te groot. De cursus kost f 10,00 te betalen bij aanvang. Men kan zich opgeven bij de Bonkelaar (tel. 17272). Er is echter een maximum van 15 deelnemers. kV WADDINXVEEN Het programma voor de 38e Sportweek Waddinxveen ziet er in de komende week zo uit: Zondag 22 mei Koreaans vechten, Tang Soo Do, Sporthal De Sniep, 10.00 uur. Dinsdag 24 mei Bedrijfs-straatvoetbal. Woensdag 25 mei B edrij f s-straatvoetb al. Donderdag 26 mei Wielrennen, parcours leplaan, Puttelaan, Kerkweg, Esdoornlaan, 18.30 uur. Vrijdag 27 mei Prestatiezwemmen 400-800 m. in het zwembad De Sniep. Zaterdag 28 mei Schoolvoetbal, damesvoetbal, finales bedrijfsvoetbal, terrein Be Fair, 18.00 uur. Autocross, terrein in Zuidplas, ingang Piasweg, 13.00 uur. BE FAIR Na een enerverende partij voetbal te gen SV ’s-Gravenzande, waar de span ning van afdroop is Be Fair overwinnaar geworden. Door deze overwinning en het verlies van de concurrentie heeft Be Fair de fel begeerde derde plaats be reikt welke recht geeft op promotiewed strijden voor het 1ste klasserschap. Wanneer en tegen wie is nog niet be kend. De wedstrijd stond, zoals gezegd, bol van de spanning. De eerste tien mi nuten waren duidelijk voor Be Fair. Aart Bos was in deze periode vooral de motor, fel en met lef zette hij zijn voor waartse aan het werk, de schoten van Kees Verbree, Rene v/d Wilk en Nico Oosterlee werden echter alle gekeerd. Het succes bleef uit, dat gaf de SV gele genheid en zelfvertrouwen terug te ko men. Het gladde veld deed Be Fair bij na de das om toen de goed spelende Erik Plaisier uitgleed, Kees Verhoef die zeer geconcentreerd tussen de palen WADDINXVEEN - Voor zaterdagklasser Be Fair is de competitie nog lang niet af gelopen. Zaterdag namelijk verzekerden de Waddinxveners zich van een plaats in de nacompetitie door met 1 -2 van ’s-Gravenzande te winnenBe Fair eindigde door deze zege definitief op de derde plaats en mag nu samen met twee andere nummers drie uit de tweede klasse gaan strijden vooreen plaats in de eerste klasse. De concur renten FC Lisse en Zwaluwen hielpen Be Fair zaterdag een handje door te verlie zen. Met de laatst overgebleven gegadigde ’s-Gravenzande SV, rekende de Wad dinxveense ploeg persoonlijk af. Vooral in de eerste helft gaf Be Fair de toon aan. De ploeg startte uitstekend en overheerste in het eerste kwartier op alle fronten. Uitzinnige taferelen waren er zondagmiddag te zien op het WSE-veld, nadat de Waddinxveense formatie met 2-1 titelkandidaat Soccer Boys had afgetroefd. Nieuwkoop was kampioen in de vierde klasse E en dat wilden de talrijke supporters laten weten ook. WSE vierde dit feestje spontaan mee alsof ze zelf ook gepromo veerd waren naar de derde klasse. Zover is WSE nog lang niet, hoewel oefenmeester Fred van der Lem wel vooruitgang bespeurde in zijn team. Waddinxveen-zondag zal Heel de WSE-aanhang en de grote Nieuwkoop-supporterschare veerde op en de wedstrijd was weer open. Nauwelijks twee minuten later stond Ad van Leeuwen oog in oog met keeper Meijer maar zijn slappe schot werd goed verwerkt. Weer drie mi nuten later dook ook Pim Sluys al leen op voor het Bleiswijkse doel maar ook hij faalde in de afwerking. Hierna schrok Soccer Boys wakker en er volgde een fel offensief. WSE moest terug in de verdediging en dank zij keeper Mathe Moons bleef de stand zo die was. Toen Soccer Boys wat uitgeraasd was, zorgde WSE voor de sensatie. Een ontketen de Kees Mourits omspeelde drie keer een verdediger en ouderwets pinge lend kwam hij in de buurt van het doel. Zijn voorzet bereikte Nico Uit- tebroek die beheerst scoorde, 2-1. Hierna knakte er wat bij Soccer Boys, de ploeg leek er zelf ook niet meer in te geloven en de overtuiging ontbrak. tal zeer gevaarlijke tegenaanvallen die echter geen doelpunten opleverden. De thuisclub kwam op een 2-0 voor sprong toen Arie Grotenboer in het strafschopgebied onderuit werd ge haald en Nico Monster de elfmeter ver zilverde. Enkele minuten voor rust hal veerde Leo Noorlander toch nog de achterstand voor Bergambacht: 2-1. Na de thee een direct fel aanvallend Ber gambacht, waarbij meerdere kansen op de gelijkmaker ontstonden. Dat deze echter steeds maar uitbleef was beslist geen verdienste van de Waddinxveense achterhoede, maar eerder te wijten aan het onzuivere schieten van de gasten. Een kwartier voor het einde werd een door arbiter van Boheemen aanvanke lijk toegekend Waddinxveen-doelpunt na raadplegen met de grensrechter toch geannuleerd, waardoor de stand 2-1 voor de geel-zwarten bleef. Uiteindelijk bepaalde Leo Noorlander vlak voor tijd de eindstand op 2-2. Waddinxveen ’750’ wordt opgesteld uit de volgende spelers van WSE: Kees Mourits, Leo Wesseling, Ton Kling, Pe ter Jansen en André Disseldorf; Wad dinxveen: Arie PLaisier, Nico Monster, Peter Hofman, Hans Koele en Fred Schoonderwoerd; Be Fair: Bert de Wil de, Ron Coppejans, Klaas Angement en Wim den Besten. Coach: Van der Lem. Materiaal: Joop Starreveld. Ver zorger: Timo Hendriks. Scheidsrechter: Van Doyenwaard. Om 18.30 uur spelen de toekomstspe- lers van bovengenoemde clubs tegen el- Zowel voor de teams als voor de indi viduele wedstrijd zijn beschikbaar 1 wisselbeker en een beker voor de eerste drie geplaatsten van beide groepen. Voor de individuele wed strijd zijn er bovendien voor de hoogst geclasseerden nog vele prach tige keuzeprijzen beschikbaar. De kosten voor het inschrijven met een team bedragen f 25,-- (f 5,- per deelnemer). Individuele deelnemers betalen eveneens f 5,-. Hoe kan inschrijving voor 1 juni 21.00 uur plaats vinden? Individuele deelnemers: Doe een biljet van f 5,- in een enveloppe en adresseer deze aan C. van Kooten, Alperwetering 74 of aan FJ. van de Steen, Vijverlaan 43, beiden te Waddinxveen. Op ge noemde adressen bezorgen (in de bus werpen) of per post verzenden. Naam en adres deelnemer op achterzijde enveloppe vermelden! Teams: Doe een biljet van f 25,- in een enveloppe en voeg daarbij een briefje met daarop duidelijk vermeld: evt. de naam van het team en de 5 namen en adressen van de 5 teamleden. Ook weer in de brievenbus gooien of per post verzenden aan de bovengenoem de adressen. na het teleurstellende 2-2 gelijkspel tegen Bergambacht volgend seizoen opnieuw in de eerste klasse zondag afdeling Gouda voetballen. stond, wist te reddenBe Fair kwam on der grote druk te staan, maar dankzij uitblinkend werk van vooral Kees Ver hoef, Peter Konijn en maestro Jan van Rijn werd erger voorkomen. Na twintig minuten werd scheidsrechter Heil ge blesseerd en de wedstrijd onderbroken. Na behandeld te zijn kwam hij na vijf minuten wat moeilijk lopend terug. Het spel verplaatste zich zeer snel van speel- helft daar ’s-Gravenzande met lange trappen het middenveld oversloeg en met gevaarlijke hoge ballen Be Fair probeerde te verrassen. Een prima ti mede Cor van Triet bleef al koppende de baas en als het soms mis ging was de sterk spelende Piet Koele paraat. In de 31ste minuut scoorde Be Fair gelukkig door Nico Oosterlee, Nico ontving de bal van Rene uit een corner en zij n schot laag over de grond verraste de keeper volledig. 2 Minuten later was het weder om aan Verhoef te danken, die tweem aal achtereen in moest grijpen na een uitstekend genomen vrije trap vn ’s- Gravenzande. Het mooiste moment voor Be Fair kwam in de 42ste minuut toen Rene zich op links subliem vrij speelde, de opkomende Jan van Rijn op maat bediende, en Jan met een ’’streep” van een schot Be Fair op 0-2 bracht. Een geweldig schot van de SV bracht bijna verandering in de stand. Kees stond weer op de juiste plaats om het gevaar te keren. Na nog twee venijnige schoten van SV goed gepakt door Kees kwam het verlossende rustsignaal. De rust duurde 15 minuten langer we gens de blessure van de scheidsrechter. Na vergeefse oproepen voor vervan ging, besloot de heer Heel, met toe stemming van de scheidsrechtercom- missie, zelf de tweede helft te fluiten. Hoewel moeizaam lopend heeft hij zich prima van zijn taak gekweten, al waren zijn beslissingen soms op afstand geno men, aanvechtbaar waren ze zeker niet. In deze tweede helft heeft Be Fair met het zweet in de handen gestaan. We zijn letterlijk tegen de muur gezet. De moe gestreden Alfred de Jong, het loopwon- der en gatenvullende middenvelder werd na 10 minuten vervangen door Ron Coppejans. Ron wat onzeker star» tend herstelde zich later en deed waar voor hij werd ingezet rust brengen op het middenveld. In de 20ste minuut werd het beuken van ’s-Gravenzande beloond, toen uit een vrije trap, die nog van richting Werd veranderd, Kees Ver hoef kansloos passeerde. Met veel inzet probeerde Be Fair overeind te blijven en wat terug te doen. Nico, Rene en Kees konden echter weinig gevaar stich ten voor het SV doel. In de 30ste minuut had Be Fair alle geluk aan haar zijde toen een keihard ingeschoten bal door Kees werd weggestompt, de rebound door Cor van de lijn gehaald en de der de inzet door Piet afdoende werd weg gewerkt. Aan het slot creëerde Be Fair zich nog enkele kansjes ingeleid door vooral Jan van Rijn, een schot van Kees werd gestopt, terwijl uit een voorzet van Nico, Kees overkopte. De slotminuten waren echter weer voor ’s-Gravenzan de, de Be Fair-ploeg bleef echter over eind. Dolgelukkig met het resultaat zochten de moegestreden spelers tevre den de kleedkamers op. Be Fair heeft het gered en kan zich nu gaan opmaken voor de spannende promotiewedstrij den, waarin drie clubs strijden om één plaats in de 1ste klas van de KNVB. Zaterdag speelt Be Fair de laatste compe titiewedstrijd thuis tegen Lyra, de aan vangstijd is vervroegd naar 13.30 uur, dit in verband met de Engelse Cupwed strijd. Ze waren er allemaal, de supporters van Soccer Boys en van Nieuwkoop plus de hele WSE-aanhang. Bij elkaar zo’n 800 toeschouwers. Zou Soccer Boys winnen dan kwam de ploeg uit Bleiswijk op gelijke hoogte met Nieuwkoop en dan zou er nog een beslissende wedstrijd gespeeld moeten worden. De Bleiswijkers moesten echter eerst nog winnen van een op revanche belust WSE dat Theo de Heer, René Moons en Ton Kling moest missen. De wedstrijd begon voor WSE wat ongelukkig doordat al na 3 min. Ton Sleeuwenhoek moest uitvallen door een blessure. Trainer Fred van der Lem moest hierdoor het elftal om zetten en aanvaller Nico Uittenbroek inzetten. Beide ploegen speelden erg gehaast en nerveus waarbij Soccer Boys het beste spel liet zien. Bij WSE werd erg veel balverlies geleden en de ploeg leek net erg geihspireerd. Nadat het spel wat op en neer golfde kwam Soccer Boys aan de openings treffer. Omstreeks de 30e minuut werd een vrije trap op ongeveer 30 meter van het doel verkeerd beoor deeld door invaller-keeper Mathe Moons en de bal verdween in de bo venhoek: 0-1. Hieruit putte Soccer Boys moed om verder te gaan en de WSE-verdediging moest alle zeilen bij zetten om het doel schoon te hou den. Toch werd de rust gehaald met die kleine achterstand. Na rust een gemotiveerder WSE. De ploeg kwam agressief uit de start blokken en Soccer Boys werd hier door verrast. Al na 5 min. omzeilde Leo Wesseling de buitenspelval door zelf door te gaan. Alleen voor keeper Wim Meijer gaf hij de bal onbaat zuchtig voor aan de goed meegelo pen Peter Janssens die knap de gelijk maker scoorde. Gezien het feit dat Tang Soo Do een zuivere gevechtsmethode is en in principe alles is toegestaan hetgeen maar nodig zou kunnen zijn, is het als sport vanzelfsprekend niet uit voerbaar! Om toch op het gebied van sport te kunnen bezig zijn is een al ternatief gevonden, n.l. het verant woord veilige ‘non-contact systeem’. Dit houdt in dat men over een dus danige vaardigeheid en technische controle beschikt, dat men scherp en hard, toch vlak voor het doel kan stoppen. Dit heet dan ook abso luut ‘zelfbeheersing’. Iemand die zulks presteert geeft te kennen een waar meester te zijn en is aldus beslist ook in staat indien nodig zou moeten zijn, perfect te ra ken. Bewust missen is moeilijker dan bewust raken. Is men tot zoiets in staat, dan moet men wel een all round vechter zijn. Hetgeen veelvul dig is gebleken. WADDINXVEEN- Zaterdag voor een een week werd in het zwembad “De Sniep” de eerste wedstrijd gehouden van de zwemvierkamp tussen Donk, G2C, De Plas en De Gouwe. Het Pro gramma bestond uit tien 100 meter- nummers en drie estafettes. In het eindklassement behaalde De Gouwe, na G2C, een verdienstelijke tweede plaats. Donk en De Plas werden resp. derde en vierde. Voor De Gouwe na men 30 leden deel. Zij behaalden drie keer een le en vier keer een 2e en 3e plaats. Niet minder dan 16 pers, re cords werden gezwommen. Marc Fa ber dook met 1.19.5 voor het eerst onder de 1.20.0 op de 100 m school slag heren en behaalde daarmee te vens een B-limiet. Marcel Brandhorst, Mariëlle Kroon, Marco van Niekerk, Axel Russcher, Wendy de Frankrijker en Mirjam Overdam zwommen een clubrecord op de 6x50 m vrije slag m. en j. on der 10 jaar (5.01.4). De heren Jaco van Tol, Niek de Leeuw, Hans Tim merman en Marc Faber brachten het ruim 2 jaar oude clubrecord op de 4x100 m wisselslag op 4.43.1 Wanneer een Tang Soo Do beoefe naar echter wil deelnemen aan een andere wedstrijdvorm waarin be wust, hetzij licht of vol contact wordt gemaakt, dan kan dat. En waarom ook niet? Echter strekt het dan tot aanbeveling dat men wel even contact opneemt met zijn of haar be treffende leraar. Deze kan dan even tueel de raadzaamheid en mogelijkhe den ter sprake brengen. Niet iedereen is dan ook geschikt voor zoiets! Tang Soo Do staat in Korea als enige traditionele gevechtskunst geregis treerd bij het Koreaanse gouverne ment en heeft beslist niets te maken met b.v. het Taekwon-do. Dit laatste bestaat nog maar sedert 1965 en is dus nog maar enkele jaren oud en kan aldus evenmin bogen op een oude historie, hoewel men steevast verwijst naar de geschiedenis van het Tang Soo Do en Soo Bahk Do! Voor 1965 beoefende nagenoeg iedere Ko reaanse gevechtsschool het Tang Soo Do naar hetgeen grootmeester Hwang Kee had ontwikkeld. In Amerika waar zich de meeste Koreaanse in structeurs bevinden, is Tang Soo Do, gevechtskunst nummer 1. Tang Soo Do is tijdens de trainingen een kei harde, intensieve, maar veilige bezig heid. Als zelfverdediging uniek en ef fectief! A EINDSTAND 4e klasse E Nieuwkoop (kamp.) 22 13 Soccer Boys22 12 22 3 32 43-22 4 30 43-21 4 26 37-30 7 26 32-27 8 21 29-29 9 21 24-31 4 10 20 36-33 9 20 29-31 9 20 29-37 5 10 19 34-35 7 11 15 27-42 Moerkapelle (gedegr.) 22 3 7 12 14 23-48 6 6 VEP 22 8 10 WSE 22 11 Groeneweg 22 Haastrecht 22 Lekkerkerk 22 Schoonhov. 22 Donk 22 Floreant 22 Moordrecht 22 TANG SOO DO De gevechtskunst Tang Soo Do - zondag te zien in de sporthal De Sniep - is vrij modem. Hoewel haar basi, de Koreaanse methode Soo Bahk Do, dateert van vele eeuwen her. Tang Soo Do is een samengestel de stijl, bestaande uit 60 procent Soo Bahk Do,.30 procent Noord Chinese en 10 procent Zuid Chinese stijl. Tang Soo Do betekent ‘de hand van Tang’ (dynastie) en heeft precies de zelfde karakters in het Chinees als het karate. Beiden betekenen dan ook ‘met de lege hand’, dus ongewa pend vechten. De vele gevarieerde traptechnieken, specifiek Koreaans, waardoor Tang Soo Do onevenaarbaar is, zijn geba seerd op Soo Bahk. Hoewel het reeds vele eeuwen in verschillende variaties bestond, ontwikkelde Soo Bahk zich voor het eerst gedurende de Silla dy nastie (618-935 AD) maar beleefde zijn bloei tijdens de Koryo dynastie (935-1392 AD). Uit historische ge schriften blijkt ook dat een zekere koning Sang Wang zich vijf eeuwen geleden al liet vermaken met Tang Soo Do demonstraties, gegeven door soldaten die deze kunst machtig wa ren. Tang Soo Do is zowel een harde als een zachte stijl, waarvan de hardheid ten dele is ontleend aan het Soo Bahk en haar zachte soepel vloeiende bewegingen aan Noord Chinese sys temen. De man, welke de Tang Soo Do-Moo Duk Kwan ontwikkelde, grootmeester Hwang Kee 10e Dan, is een waar gevechtskundig wonder. Hij beherste Tae Kyun (een ander Koreaans systeem) en Soo Bahk Do op 22 jarige leeftijd! Tegen het einde van de Yi dynastie (1392-1907 AD) ontwikkelde zich eveneens in Korea het Tea Kyun, een vorm van straat- vechten die hoofdzakelijk werd ge bruikt door criminelen. Tae Kyun omvat uitsluitend voettechnieken, maar deze gevechtsmethode verloor zijn criminele bijsmaak en wordt thans op zeer kleine schaal in Korea nog beoefend door ouderen. Het Tae Kyun heeft echter niets te maken met Tang Soo Do en evenmin met het Teakwon-do. In 1936, 22 jaar oud, reisde hij naar Noord China waar hij kennis maakte met een Chi nese gevechtskunstvariatie, genaamd de Tang methode. Van 1936 tot 1945 combineerde hij het Soo Bahk Do met de Tang methode en ontwik kelde aldus, hetgeen bekend zou wor den als Tang Soo Do-Moo Duk Kwan. Moo Duk Kwan is de school waar het Tang Soo Do wordt onder wezen met het doel zowel innerlijke als uiterlijke conflicten te doen stop pen. Tang Soo Do is geen sport! Tang Soo Do is een kunst! Niettegenstaande het geen wezenlijke bedoeling tot wedijver inhoudt, heeft het enorm grote gevechtstoepassin- gen. Het is een klassieke gevechts kunst en haar doel is elk aspect hier van aan de dag te leggen om een per soonlijkheid te creëren met een tota le beheersing van zowel intelect, li chaam, emoties en geest. Deze be heersing helpt een persoon te maken welke vrij is van innerlijke conflicten en welk kan samengaan met de bui tenwereld in een volledig ontwikkel de persoonlijkheid op een inteligente, eerlijke en oprechte manier. A'- ruimte is spoedige aanmelding drin gend gewenst. HENGELEN Op vrijdagavond 3 juni a.s. organi seert het Sportweekcomité in samen werking met de Hengelsportvereni- ging Waddinxveen (H.S.W.) weer de intussen bekende viswedstrijd. Ge vist wordt in de Gouwe tussen Burg. Trooststraat en St. Victorstraat. De wedstrijd begint om 19.00 uur en duurt tot 21.30 uur, daarna vindt de prijsuitreiking plaats in de kantine van de CSV Be Fair aan de Sniepweg. Deelname is mogelijk individueel en per team van max. 5 personen. De individuele resultaten van de teamge noten tellen ook volledig mee voor de individuele wedstrijd. WADDINXVEEN - De vorige week van start gegane 38e Sportweek Waddinxveen is vorige week zaterdag offi cieel gestart door burgemeester C. M. van der Linden, die op de foto een bal schiet naar Carla Wijbenga-Broug, lid van het bestuur van de Stichting Waddinxveen 750 Jaar. Tussen het tweetal in staat Sportweek-voorzitter H. van Gelooven en Sportweeksecretaris Fred van der Steen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 9