Goudse modelclub 1 Deelnemers aan Waddinxveense B Organisatoren middenstandsshow verzorgt demonstratie 4 Feesttrein door Waddinxveen 'W Grote artiestenavond in sporthal middenstandsshow I Heteluchtballon wordt op zaterdagmorgen opgelaten r •J4 S I □Q Gert-Jan van der Loo Laat Cool Breeze optreden Voorverkoop kaarten op middenstandsshow BB WADDINXVEEN 1233-1983 wil I 'N --Jw 1 1 fc/." 1 I r - (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). 1 r WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 1 JUNI 1983 k Suf IN 3^^ r" n 1 V sa KK fea-a -S. S AV*- lis J. Middenstandsshow Waddinxveen 750 Jaar >N: N-s- 3s 5 i@S&S&S&&&&ëS&&SS&SSS&&&&S&@@&SS@&&@S&&&&&S3&@S&&&S&&gSS&SS&S&S&SSS&SSS&&S&^ ^&&&SSS&&SSS&SSS!&SSSëS^&&S@i^S8SS&SlSSlëSSSSS&SSëSSi I dinxveen een feestexpress. Dit treintje brengt de Waddinxveners van de diver- WADDINXVEEN - Ten tijde van de middenstandsshow rijdt er door Wad- se winkelcentra naar het feestterrein aan de Petteplas. Men kan gratis instap pen. dinxveen 750 Jaar op en aan de Pette plas verkrijgbaar. In voorverkoop zijn dan ook de kaarten voor de show van Ome Joop op zater dagmorgen 25 juni, eveneens in de sporthal ”de Sniep”, waar 1.400 men sen inkunnen. Deze kaarten kosten een rijksdaalder. In de stand van de Stichting Waddinx veen 750 Jaar zijn voorts te koop allerlei artikelen rond het 750-jarig bestaan, zo als onder meer het 7,50 kostende boekje ”Uit de geschiedenis van Wad dinxveen” van P. van Balen, een zeer aantrekkelijk historisch standaardwer- kje. 4 DE BEMANNING Steven Oxman. Eigenaar van de bal lon, tevens piloot. Amerikaan. Van beroep computerspecialist, in dienst van de NAVO in Den Haag. Steven vliegt behalve ballons ook motor vliegtuigen en heeft meer dan hon derd parachutesprongen gemaakt. Judith Osman. Echtgenote van Ste- L 'WW' WADDINXVEEN - Aan de midden standsshow Waddinxveen 750 Jaar van komende vrijdag en zaterdag nemen deel: """Sill S y- STANDNUMMERS KERKWEG 1. Portas 2. Verhoef 3. Van Oest 4. Pepsi 5. Blonk 6. Rijn en Gouwe 7. Laat Leven 8. Heemskerk 9. Gerts 10. Bibelot Kool 11. Vivo 12. Koot 13. Bouma 14. Van Ginkel 15. J.Vis 16. Voshol 17. Verboom 18. Tanis 19. Verzijl 20. Ronaat 21. Van Maurik 22. Gladstone Promoting 23. Gladstone Half-Pipe 24. G. Kool 25. De Waal 26. Baelde 27. Van Blitterswijk PUTTELAAN 32. Hoodie 33. De Bas 34. Maap Groenendijk 35. Van den Berg 36. Phlipse 37. Roskam 38. De Rooy 39. Schragen 40. Volksbank 41. Sonneveld 42. Energiekluis 43. Gebr. Bakker 44. Nooteboom 45. VVD 46. G. J. v. d. Loo 47. Garage Boonstoppel plas op zaterdagmiddag 4 juni om één uur. Dit optreden is een initiatief van partyservice Gert-Jan van der Loo. J f i De Chariot zal waarschijnlijk ook deelnemen aan het Holland Ballon Festival in Raamsdonksveer, van 17 tot 21 augustus a.s. Vanaf het terrein voor het automobielmuseum van Louwman Parqui zullen dan, zo wordt verwacht, maximaal honderd heteluchtballons uit zestien landen twee keer per dag het luchtruim kie zen. houden van 19.00 tot 22.30 uur in het Recreatiecentrum De Sluis, gele gen naast de Julianasluizen te Gouda. Voor modelboten bestaat de gelegen heid om iedere woensdag- en donder dagavond te varen. De autorijders kunnen in het week end en op de overige avonden rijden op het circuit, gelegen naast het club gebouw. Voor piloten is er een vlieg veld buiten Gouda waar op zaterdag gevlogen kan worden. Mocht u toch nog enige vragen of meer informatie over de modelbouwclub willen heb ben, neemt u dan kontakt op met het secretariaat. Het adres hiervan is: J.L. Tilroe, Kaagjesland 52, 2811 KN Reeuwijk. WADDINXVEEN Zaterdagmiddag 4 juni om twee uur is er op de Mid denstandsshow Waddinxveen 750 Jaar een demonstratie met modelbo ten, verzorgd door de Goudse model bouwclub De Sluis. De modelbouw club De Sluis Gouda is een onderdeel van de speeltuinvereniging De Korte Akkeren. De doelstelling van deze club is de radiografische modelbouw- hobby te bevorderen en jong en on ervaren modelbouwers op weg te hel pen en te begeleiden. Eventuele bouwproblemen worden opgelost en er wordt advies gegeven bij aankoop van apparatuur. Dit alles gebeurt op de wekelijkse clubavond, die iedere donderdagavond wordt ge- •lm I WADDINXVEEN - Vrijdagavond 24 juni wordt in de sporthal ”de Sniep” vanwege het 750-jarig bestaan van Waddinxveen een grootse artiesten avond gehouden met onder meer Lee 750 Jaar op de middenstandsshow Wad- Touwers, Donna Lynton, de Dolly Dots en-presentator Pierre van Ostade. I I JAN DORREKENSKADE 48. Zwijgers 49. Stichting 750 50. Wielaart 51. Van der Linden 52. Evangelisatie 53. Nierstichting 54. Burger 55. Van den Bor 56. Rip 57. Graveland 58. Royal Inn 59. Gouwe Bloem 60. Dissel 61. Be Fair 62. Carnavalsver. 63. Peuterspeelzalen 64. Vitaminebron 65. Mevr. Koster 66. Veldwijk 67. Van Meerten JU WADDINXVEEN - De Waddinx- veens/Boskoopse country- en western- formatie Cool Breeze laat zich zien en horen op het showterrein aan de Pette- I en 7 piloten met een brevet voor het varen in gasballons. Sommige hete- lucht-piloten beschikken over meer dan eén ballon, dankzij sponsoring uit het bedrijfsleven, dat de ballon als reclame-object begint te ontdek ken. Ballonvaren is ook vrijwel alleen met behulp van sponsors op te brengen: gemiddeld kost één enkele vaart om streeks f 1500,-. Vooral de korte le vensduur van ballons is daar debet aan. Verder is een officieel vliegbre vet nodig, waarvoor een theoretisch en een praktisch examen moeten worden afgelegd. Overigens bestaat de ballonvaart in 1983 200 jaar (1783: gebroeders Montgolfier in de eerste luchtballon), wat wereld wijd - ook in Nederland - gevierd wordt met diverse ballonvaart- evenementen. Deze avond is toegankelijk tegen beta ling van tien gulden. Kaarten voor deze avond zijn vrijdag en zaterdag in de stand van de Stichting Waddinxveen 28. Kraayestein 29. Politie 30. Centrale Post 31. La Grouw GEGEVENS The Celestial Chariot is de naam van de Amerikaanse heteluchtballon die sinds januari 1983 boven Nederland vaart. De Nederlandse vertaling van de naam is De Hemelse Strijdwagen. Type: heteluchtballon, kleur:rood-geel-groen, registratieN-5 5 5 7 -C inhoud: 1600 kubieke mtr hete lucht, brandstof: vloeibaar propaan (120 li ter aan boord), brandervermogen: ca. 5 miljoen kilo joules vlamtemp.: ca. 1500 graden Celsius temp, ballon: ca. 100 graden Celsius, gemeten in de top materiaal: nylon hoogte: ca. 20 meter, diameter: ca. 15 meter, max. vlieghoogte: ca. 5000 meter, max. vliegduur: ca. 2 uur, bemanning: piloot plus 1 a 2 passagiers (afh. van weer), fabrikant: Raven Industries, USA, reclame: geen (geen vaste spon sors). WADDINXVEEN - Op initiatief van de organisatoren van de Midden standsshow Waddinxveen 750 Jaar en bekostigd door het Weekblad voor Waddinxveen wordt zaterdagmorgen 4 juni omstreeks half elf een kolossale he teluchtballon opgelaten. Die heteluchtballon is een activiteit van The Celestial Chariot. The Celestial Chariot behoorde tot de vijftien hete- luchtballonnen die tussen 12 en 15 mei j.l. vanuit Lochem vier keer mas saal opstegen in het kader van de Ne derlandse kampioenschappen hete- luchtballonvaren. Van de tien deel nemers aan het kampioenschap (er waren vijf piloten die slechts voor hun plezier meevlogen) hebben vier piloten zich gekwalificeerd voor deel neming aan de wereldkampioen schappen, die in de eerste week van september zullen wroden gehouden in het Franse Nantes. Nederlands kampioen werd Lufthansapiloot Ma thijs de Bruijn met zijn ballon Blue Bell. ven. Voert de grondbemanning op uiterst bekwame wijze aan en heeft zelf enige tientallen vlieguren in bal lons. Evenals haar man computerspe cialist van beroep: ze ontwerpt soft ware voor een fabrikant van micro computers. Frank Schweppe. Nederlander. Leer- ling-ballonpiloot. Van beroep be- drijfsjoumalist/wetenschapsjouma- list. Schreef in 1982 een verhaal over de Nederlandse Kampioenschappen Hete Luchtballonvaren, mocht een keer meevliegen en raakte meteen verslingerd aan de sport. Zowel Steven Oxman als Frank Schweppe zijn lid van de afdeling ballonsport van de Koninklijke Ne derlandse Vereniging voor Lucht vaart (KNVvL). Er zijn momenteel (voorjaar 1983) 17 gebreveteerde heteluchtballonpiloten in Nederland, 68. Rode Kruis l« 4 «F#

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 13