Water Bietenbouwers treden twee RONDRIT MET ANTIEKE D. SONNEVELD lopen op de Pette- plas uur lang op imWK 'i D. SONNEVELD j AUTOMOBIELEN 11.00 uur - Judo demonstratie 19.30 uur - Modeshow r reizen GRATIS GRAVEREN op pen en aansteker op de Braderie 14.00-16.00 uur Optreden van boerenkapel De Bietenbouwers 14.30 uur - Behendigheidsritten 15.00 uur - Demonstratie manege Reigersburgh 16.00 uur - Demonstratie Chinese vechtsporten Demonstratie vechtsporten wordt verzorgd door René Scharff. 17.00 uur - Sluiting 11.00 uur - Rondrit historische automobielen MODEHORLOGES SLECHTS 49,95 (hierop krijgt u ook nog een half jaar garantie) KRUIDERIJ "de peperboom ZATERDAG 4 JUNI 1983 10.00 uur - Opening 10.00 uur - Voorbereiding oplaten heteluchtballon 10.30 uur - Wedstrijd waterlopen 10.30 uur - Optreden Cormula’s 11.00 uur - Optreden jaarmarktartiesten 19.30 uur - Hondendemonstratie VADERDAG Jbmmj TOfonder Ritjes met de brandweer 2100 uur - Sluiting Unieke Middenstandsshow Aanbieding!! 11.30 uur - Surf demonstratie 13.00 uur - Optreden van Cool Breeze 14.00 uur - Demonstratie modelboten VRIJDAG 3 JUNI 1983 14.00 uur - Opening 14.00-20.00 uur - Feestexpres 19.00-20.00 uur - Streetparade Hfilm sjaak noteboom J| ff '7- 1T. rfylieke ^^veen l I V mfoto 5 volksschilderkunst op vrijdag j j En met privelege-apparaat t t op zaterdag. j WOENSDAG 1 JUNI 1983 1 Tevens demonstratie met BEZOEK ONZE OUD-HOLLANDSE SNOEPKRAAM 250 gram 2,50 500 gram 4,00 Tijdens de middenstandsshow zijn bij ons in de winkel aan de Passage alle 19 JUNI i ..O AHeen op^-S en el>stand een bungalowpar^^ mm» Dus een foto als origineel cadeau Bel tijdig voor een afspraak. Passage 47 - Waddinxveen Telefoon 01828-12477 F i de Passage 226 Telefoon 01828 - 17689 alowpar^en'-- VXM 101828- 14488. 7 I 1 1^7 waddinxveen 1233-1983 WW Middenstandsshow Waddinxveen 750 Jaar DROGISTERIJ - PARFUMERIE - SCHOONHEIDSSALON - BYOUX Sportschool Den Edel verzorgt een judodemonstratie. die tijd al ter ziele. 4* z Koningin Wilhelminaplein 6 - Telefoon 01828-13061 t lA P drit met antieke auto’s door Waddinx veen gemaakt. Na de rondrit door een groot gedeelte van Waddinxveen zijn de oude karretjes te zien op het terrein rond de Petteplas. De route die gevolgd Doe nu uw voordeel: 560.- nü 280,- 690,- nü 345,- 750,- nü 375,- 830,- nü 625,- TEL.01828 -17689 PASSAGE 228 WADDINXVEEN Op de middenstandsshow vrijdag en zaterdag bij de Petteplas. Snoep uit Oma’s tijd. Polkabrokken, Haverstro, Kaneelstokken, Zwarte Ballen etc. etc. In onze kraam kunt u ook inlichtingen verkrijgen over sportieve Protokost Sportvoeding Rondrit van historische automobielen door heel Waddinxveen. Na afloop kun nen de antieke karretjes bij de Petteplas grondig worden bekeken. voorzien is van een open kap, zodat er met mooi weer of in optochten met open kap gereden kon worden. een demonstratie met poli- GEMMENICH (Belgie) 18-6 tot 25-6, 25-6 tot 2-7, 2-7 tot 9-7, 9-7 tot 13-8, DENEKAMP (Overijssel) 2-7 tot 9-7, 695,- nü 350, 9-7 tot 16-7, 795.- nü 395,- Het district Den Haag van de rijkspolitie verzorgt tiehonden. WADDINXVEEN - Om half elf zater dagmorgen 4 juni begint er op het water aan de Petteplas, waar de tweedaagse middenstandsshow wordt gehouden, een heel bijzondere wedstrijd waterlo pen, waarvoor door de organisatoren speciale schoenen beschikbaar worden gesteld. Inschrijvingen voor deze wedstrijd kun nen worden gedaan in de centrale post op het showterrein. Voor het waterlo pen moet men kunnen zwemmen. De deelname is op eigen risico. De prijzen die zijn te winnen zijn drie waardebon nen: één van 100,-, één van 75,- en één van 50,-. Natuurlijk is deze wagen voorzien van een separatie, hetgeen een glazen wand is, die de passagiers scheidt van de chauffeur. Ook te zien in het cen trum van Waddinxveen zijn op deze feestelijke zaterdag verschillende his torische vrachtwagens. Een Mercedes Benz uit 1956, een Citroen uit 1933, een Dion Bouton uit 1908 en een Dodge uit 1931. Deze Dodge, van de heer Staalduinen uit Maasland, heeft vanaf het begin tot aan vandaag de dag gereden in het Westland. Deze 2 1/2 tons vrachtwagen heeft o.a. ko len vervoerd, een bodedienst gereden en groente naar de veiling gebracht. In de oorlog is deze wagen onderge doken geweest in een hooiberg, het zogenaamde klassieke verhaal van oldtimers. Ook willen wij u nu al noemen de Hotchkiss (zie foto). Deze wagen komt van oorsprong uit de franse wapenfabriek Hotchkiss, wat te zien is aan het embleem op de radiateur, waarin 2 gekruiste geweren te zien zijn. De wagen, uit 1932, is door de huidige eigenaar gekocht als kippenhok. In een 8 jaar durende res tauratie heeft hij er iets prachtigs van gemaakt en terecht kan de heer Koopmans uit Leiden trots zijn op zijn unieke bezit. Dit en nog veel meer is allemaal te zien op zaterdag 4 juni a.s. WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag 4 juni tussen twee en vier uur treedt op het middenstandsshowterrein aan de Petteplas op de Goudse boerenkapel De Bietenbouwers op. Deze kapel werd opgericht in 1945. In het begin was het een kleine, enthousias te groep mensen die gezellige blaas muziek brachten. Al snel inspireerde de kwaliteit van hun muziek andere gelijkgestemden om zich bij hen aan te sluiten. Tegenwoordig is de naam ‘De Goudsche Bietenbrouwers’ een begrip in de Goudsche regio, maar ook ver daar buiten. Niet in het minst is dit te danken aan de eigen ‘klankkleur’, die in de loop der jaren gegroeid is. Het repertoire omvat niet alleen populaire muziek en carnavals- hits, maar ook Zuid-Amerikaanse klanken en muziekwerken in ‘big band sound’. Ook in het buitenland, met name in Duitsland, mogen zij zich in een nog steeds groeiende po- pulairiteit verheugen. Dit blijkt wel uit het grote aantal verzoeken om festiviteiten van allerlei aard op te komen luisteren. Met enige trots kan gezegd worden dat deze kapel zich kan meten met de beste kapellen van ons land. Over 2 jaar, in 1985, hoopt deze kapel haar 40-jarige jubi leum te vieren. Dit feit mag wel een unicum genoemd worden, zelfs vele professionele groepen zijn ver voor wordt is Sniepweg, Eikenlaan, leplaan, Dorpstraat, Beethovenlaan, Groens- voorde, Wadde, Weidezoom, Wingerd, Groensvoorde, Staringlaan, Bosboom Toussaintsingel, Nicolaas Beetslaan, Herman Heijermanslaan, Staringlaan, Brederolaan, KW-singel, Juliana van Stolberglaan, Kerkweg, Oranjelaan, Nesse, Zuidkade, Jan Dorrekenskade- Oost, Rijnlandstraat, Stationsstraat, Kanaalstraat, Juliana van Stolberglaan, Prins Bernhardlaan, Prinses Beatrix- laan, Stationsplein, Stationsstraat, Ka naaldijk, Sniepweg, Eikenlaan, en Put- telaan. Dc eigenaars van deze oldtimers zijn allen lid van de Historische Automo biel Vereniging (HAV), hetgeen een landelijke vereniging is met ruim 700 leden, welke gezamenlijk meer dan 2000 historische en antieke auto mobielen bezitten. De HAV is niet aan een bepaald merk gebonden en de enige eis om lid te worden is de liefde voor de histori sche automobiel. Wat historisch is, bepaalt het lid zelf, maar wel moet goochelt bij U aan tafel voor b.v. kleine gezelschappen, parties en diners. Om 14.30, 16.30 en 19.30 uur kunnen er ritjes worden gemaakt in een antie ke brandweerauto van de vrijwillige brandweer van Waddinxveen. 3F Op het terrein van de Waddinxveense Middenstandsshow Waddinxveen 750 Jaar wordt door een 7-mansformatie uit Breda een ware streetparade gehou den tussen het publiek door. Op het water van de Petteplas houdt surfschool Koen Rutjes uit Reeuwijk surfdemonstraties. De Waddinxveense zaken Monique Damesmode, Christelle Mode, Van der Linde, Verzijl Sport en Wielaard-voor-de-fiets houden op het terrein van de Middenstandsshow aan de Petteplas een modeshow, welke wordt afgewisseld met een demonstratie aerobic-dansing door sportschool Den Edel. de ingeschreven auto minimaal 20 jaar uit produktie zijn. Juist door die vrijheid voor de leden, beschikt de HAV over een uniek autopark, van een Dion Bouton uit 1900 tot een Messerschmitt uit 1962. Vele auto’s zijn door de leden zelf gerestaureerd en vaak vanaf de grond weer opge bouwd met gebruikmaking van zoveel mogelijk authentieke materia len en onderdelen. Daar dit restaure ren meestal in de (schaarse) vrije tijd moet gebeuren, hoeft het geen be toog, dat sommige restauraties jaren en jaren geduurd hebben. Maar de re sultaten mogen gezien worden, zo als de schitterende Roland Pilain van de heer v.d. Burg uit Pijnacker (zie foto). Dit is een echte coupé de Ville, hetgeen u kunt zien aan de chauf feursplaats, welke geen dak boven zijn hoofd heeft. De passagiers zaten wel droog, in een zeer luxueuze ‘koets’. De vorm van een (paarden) rijtuig is hierin nog goed te herken nen. Ook de houten wielen laten zien, dat het hier een zeer oud voer tuig betreft, namelijk uit 1924. Nog ouder is de Dion Bouton van de heer Gram uit Den Haag, deze auto mobiel is al meer dan 80 jaar oud en stamt uit Frankrijk. Graaf de Dion Bouton was een van de grondleggers van de automobiel. Niet zo oud, maar zeker net zo mooi is de Austin Vanderplas van de heer Balvert uit Woerden. Deze 6 cilinder Austin is uit 1936 en stamt uit de garage van het Engelse hof. De Engelse konin klijke familie heeft zelf nooit ge bruik gemaakt van deze automobiel, wel is hij gebruikt om gasten bij het Engelse hof te vervoeren. Deze wagen is van het type Landaulette, hetgeen betekent, dat het achterste gedeelte Burgemeester C.M. van der Linden opent officieel de Middenstandsshow Wad dinxveen 750 Jaar aan en op de Petteplas. Voor deze feestelijke handeling op uitnodiging van de middenstandsvereniging Waddinxveen wordt de eerste bur ger door leden van het organiserende comité en gastvrouwen van de Stichting Waddinxveen 750 Jaar bij het gemeentehuis aan het Raadhuisplein opgehaald door een historische brandweerspuit. De officiële opening van de Midden standsshow Waddinxveen 750 Jaar gaat gepaard met het oplaten van circa 120 duiven van de Waddinxveense postduivenvereniging De Sperwer. Naar en van de Petteplas, waar de tweedaagse Middenstandsshow Waddinx veen 750 Jaar wordt gehouden, rijdt tussen twee uur ‘s middags en acht uur ‘s avonds steeds een feesttreintje tussen de Waddinxveense winkelcentra en het showterrein. In de feestexpress, waar per rit plaats is voor 30 mensen, is het uiteraard heerlijk toeven. De winkelcentra die door het treintje zullen worden aangedaan zijn de Oranjegalerij (Koningin Wilhelminaplein), Luifel- baan (Brederolaan), Brugcentrum, De Passage, Bomenwijk (leplaan) en Dorp straat. De feestexpress rijdt langs drie routes: 1. Dorpstraat/Groensvoorde/ Bomenwijk, 2. De Passage/Oranjegalerij/Luifelbaan en 3. Passage/Brugcen- trum. I Koningin Wilhelminaplein 6 - Telefoon 01828-13061 WADDINXVEEN - Op zaterdag 4 ju ni - de tweede dag van de midden standsshow Waddinxveen 750 Jaar - wordt er vanaf elf uur op initiatief van autobedrijf Boonstoppel BV een ron- "RaRDENBERG (Overijssel) 2-7 tot 9-7, 695,- nü 350,- 9-7 tot 16-7, 775,- nü 390, Reserve ringskosten en bijkomende kosten normaal te voldoen. i r 7 L- Op het terrein van de Waddinxveense Middenstandsshow Waddinxveen 750 Jaar is er een optreden van jaarmarktartiesten als doedelzakspeler, gitarist, goochelaar, buikdanseres, e.d. tS 7 1 w 51V 5

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 15