Eerste plaat van kinderkoor Lezers schrijven Waardig slot concert Jaap Niewenhuijse De Zangvogels vlot en fris i «>i Tienduizend mensen zagen de Gouwe als sprookjesrivier Paar gedachten na feestavond in de sporthal Receptie voor vertrekkende hoofdleidster A. Weissenbach WADDINXVEEN 750 JAAR- FESTIVITEITEN BEËINDIGD Kindermusical in AF-centrum Water- en luchtspektakel besloten met groots vuurwerk 79 Herv. Kinderkoor De Zangvogels 1 ZATERDAG BRADERIE/ ROMMELMARKT KRUISKERK y pM MMi 1 v zingt oJ.v. A riet Jong&Jan aan da piano Piatar Stofk uit Waddinxveen INGE REHORST Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. BOEKENBEURS ExPorl •i.- Vrije val der parachutisten. middernacht teboom). WADDINXVEEN - Maandag 4 juli neemt hoofdleidster mevrouw A. Weissenbach van de protes- tants-christelijke kleuterschool De Kleine Basis aan de Lindengaarde afscheid van deze school. Het be stuur van de Vereniging voor Pro- testants-Christelijk Onderwijs in Waddinxveen biedt haar op de avond van die dag tussen 19.30 en 20.30 uur een receptie aan. Ou- ders/verzorgers van de bij haar in de klas gezeten hebbende leerlin gen en oUd-leerlingen zijn daar van harte welkom. Eikenlaan 62 boot met sponsors van het vuurwerk was met wapperende vlaggen en vlie gende vaandels komen aanstevenen. Even te voren had de jury met de Stich ting Waddinxveen 750 Jaar daar de bo ten beoordeeld en 4 prijzen uitgeloofd: de BV Alblas, met een boot geroeid door de aller-aller eerste houtkopers, ontving de eerste prijs van 125,-; 75,- ging naar de met alle mogelijke lichten en lampen opgetuigde en gepa- voiseerde motorboot van de familie C. J. van Beek; de derde prijs ter waarde van 50,- was voor een door twee klei ne roeiertjes voortgepeddelde uitbeel ding van ”750 jaar vissen in de Gouwe”; en de prachtige zilveren 750-gelegen- heidsmunt voor het origineelste ont werp kwam in handen van de schippers- WADDINXVEEN - De serie van vier concerten, die ter gelegenheid van de viering van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen door de Stichting Waddinxveen 750 Jaar en de Plaatselijke Rabobank werden aangeboden aan de bevolking, is vrijdagavond door Jaap Niewenhuijse besloten op het orgel van de gereformeerde Kruiskerk aan de Passage. Het was zonder enige terughoudendheid een waardig besluit van een interessante concert serie te noemen. WADDINXVEEN - Op de vanavond (woensdag 29 juni) in het Hervormd Wijkgebouw De Hoeksteen aan de Esdoornlaan te houden jaarvergadering van het Hervormd Kinderkoor De Zangvogels wordt hun eerste grammo foonplaat gepresenteerd. Omdat kinderen die graag zingen zichzelf ook wel eens op de plaat willen horen en bovendien opa’s, oma’s, ooms, tantes en vooral ouders zoiets niet willen missen, besloot de leiding van het koor de stap te wagen. Een succesvolle verkoop zal zal ook voor de koorkas van belang zijn en daarvoor was het nodig de kosten'laag te houden zonder daaronder het uiterlijk van de hoes of de muzikale en technische kwaliteit te laten lijden. Deze opzet is volledig geslaagd en het resultaat is een 45-toeren EP-plaatje in een fraaie kleurenhoes met daarop - in stereo - de volgende vier werkjes: Hoor, hoor, Israël; een bewerking voor kinderkoor van Psalm 150; Gott ist die Liebe en Schoonste Heer Jezus. De Zangvogels zingen onder leiding van hun dirigent Arie Jongejan en Vox Jubilans’ dirigent Pieter Stolk begeleidt het geheel op meesterlijke wijze op de piano. Dit plaatje, dat slechts 7,50 kost, zal zeker zijn weg vinden. Niet alleen naar de familie van de kinderen maar vast en zeker ook naar iedereen die van vlotte frisse kinderzang houdt. Wie het zich wil aanschaffen kan terecht bij: A. C. Jongejan (C. Huygen- slaan 11), Plonie van Veen (Dorpstraat 41), Boekhandel Burger (Dorp straat 39), Eveline de Mik (Oostpolderweg 104), mevr. T. Visser-Verduijn (Jan Campertlaan 44), mevr. C. de Kwaadsteniet (Peuleyn 65) en mevr. C. Kooren (Wingerd 109). wg WADDINXVEEN - ’’Waddinxveen nog vele eeuwen” luidde zaterdag avond tegen middernacht de vurige wens aan het slot van het grandioze vuurwerk dat de Stichting Waddinxveen 750 Jaar samen met het Spor- tweekcomité hadden laten afsteken in de Gouweberm van de Henegou- werweg ten besluite van bijna drie maanden feestelijkheden rond het 750- jarig bestaan van Waddinxveen. Het vuurwerk, waarvoor tweemaal al het verkeer op de Henegouwerweg werd stilgelegd, was een onderdeel van het zaterdag gehouden Gouwe-feest, MOEITE WAARD Jammer genoeg is deze serie, waarin naast Jaap Niewenhuijse de organisten Albert de Klerk, Klaas Jan Mulder en Ben van Oosten en de sopraan Marge- ret Roest optraden, ten einde. Gelet op het gemiddelde aantal bezoekers blijkt het in Waddinxveen niet mogelijk te zijn zoiets op basis van toegangsprijzen kostendekkend te organiseren. Toch mag gehoopt worden dat er mogelijkhe den kunnen worden gevondenn iets der gelijks nog eens te herhalen. Het is voor de liefhebbers zeker de moeite waard. SPEKTAKEL Het water- en luchtspektakel bestond uit parachutespringen, para-sailing, zeilvliegen, stuntvliegen, raketlance ring en een aqua-stuntteam. De sprin gers kwamen ditmaal niet in het water van de Gouwe, maar op het gras achter de Zeeheldenbuurt terecht, doch een fascinerend gezicht bleef het. Het para- sailen trok eveneens ieders aandacht, zoals dat ook met het zeilvliegen en het stuntvliegen het geval was. Para-sailing is een nog vrij onbekende manier om het luchtruim te kiezen. Voortgetrokken door krachtige pk’s van een snelle boot werd de springer aan een parachute of ’’vliegende ma tras” naar een hoogte van 30 tot maxi maal 150 meter getrokken, om vervol gens met een snelheid van ca. 40 km/u zijn vlucht te maken. Een sport, die ook zeer tot de verbeel ding spreekt, is het zeilvliegen. Enorm populair in bergachtige landen, waar men van de toppen naar beneden scheert. In een vlak land als Nederland ontdekte men al sneldat deze "hanggli- der” ook gemotoriseerd het luchtruim kan kiezen. Dit, met het lichaam be stuurde, ultra light vliegtuig, vermaakte de toeschouwérs met spectaculaire ca priolen. Het stuntvliegteam The Air Breakers liet met een adembenemende show al lerlei formatie wisselingen zien. Loop rings, rolls, duikvluchten; dit alles be hoorde tot het oevre van dit fantastische team. Een trekpleister was zonder meer de lancering van schaalmodellen raketten, zoals o.a. de Saturnus 5 en de Honest John. De modellen verdwenen natuur lijk niet echt de ruimte in, doch komen na hun vlucht weer met een parachute terug op aarde. Deze vluchten kunnen overigens tot ca. 3 km. hoog gaan. glaswerk, speelgoed, electrische appa ratuur, handwerkwerkstukken, groenten en planten, bloemstukjes vervaardigd onder de leiding van mevr. Littooy, enz. De voorkant van de hoes van het door het Hervormd Kinderkoor De Zangvogels uitgebrachte grammofoonplaat. Vooruitlopend op de rommelmarkt/ bazar wordt op donderdag 30 juni en vrijdag 1 juli een boekenbeurs ge houden. Deze vindt plaats in Het Trefpunt op beide avonden van 19.00 tot 20.30 uur. Naast de ont spannende lectuur is er voor de lief hebbers ook weer de wetenschappe lijke literatuur waaronder ook veel theologische werken. ‘Zo’n boekenbeurs is dé gelegenheid om op een goedkope manier uw boekenkast aan te vullen. Velen zul len ook van deze gelegenheid ge bruik willen maken om vakantielite- ratuur aan te schaffen’, aldus het or ganiserende comité. WADDINXVEEN - Woensdagavond 6 juli zullen de kleuters van de open bare kleuterschool ‘De Klimop’ (Es- sengaarde) ‘s avonds een musical op voeren in de zaal van het Anne Erank-centrum voor ouders en fami lieleden. De musical heet: ‘Bestaat niet land’. WADDINXVEEN - Van de gerefor meerde Kruiskerk aan de Passage wordt deze week een geen alledaags gebruik gemaakt door de opslag van alle goederen voor de zaterdag 2 juli rond het kerkgebouw en het Gere formeerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt aan de Stationsstraat te houden rommelmarkt/bazar. Deze rommelmarkt/bazar duurt komen de zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Het geheel belooft weer een feestelijk gebeuren te worden. Het rommel- Waddinxveen nog vele eeuwen” was de vurige wens aan het slot van het geweldige vuurwerk, dat zaterdag tegen werd afgestoken ten besluite van de jubileumfeesten. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak No- marktcomité, bestaande uit Jaap Akkerhuis, Coby van Doom, Chiel Ribbens, Cor Kersbergen en Jan Hie- lema, is van mening dat niet alleen het financiële resultaat belangrijk is. Zij zien de rommelmarkt ook als een sociaal gebeuren waar kerkleden en niet-kerkleden elkaar in een ontspan nen sfeer kunnen ontmoeten. Juist daaróm is gekozen voor de com binatie rommelmarkt/bazer. Op de rommelmarkt zelf is er weer voor elk wat wils; kleding, meubels, boeken, barok in de Aria van Loeillet, bouwde hij het programma op via de romantiek van Prière et Berceuse van Guilmant naar de symfonische orgelmuziek van Widor. We zullen het voor lief moeten nemen dat het orgel in de Kruiskerk niet door Cavaillé-Coll is gebouwd, maar de tongwerken in het instrument zorgden toch wel voor de benodigde Franse klank. Het was verrassend te horen dat Jaap Niewenhuijse in zijn variaties over het lied ”Wat de toekomst brengen mo ge” de Franse klank liet terugkomen. Een staande ovatie viel hem ten deel en de aanwezigen lieten hem niet gaan zon der een toegift. Hiervoor koos Niewen huijse eveneens een eigen bewerking, n.l. een canon over het lied ”God is ge trouw, Zijn plannen falen niet” wat het publiek opnieuw tot een langdurig ap plaus bracht. Het geheel wordt omlijst door mu ziek gebracht door leerlingen van de Streekmuziekschool Waddinxveen. In Het Trefpunt is gelegenheid om deel te nemen aan een sjoelwedstrijd. Ook is daar weer aanwezig de inmiddels vermaarde lichtbak met Willem van Hanegem, Johan- Cruyff, Sjaak Swart en vele anderen. Om 14.30 uur wordt een prachtig spinnewiel verkocht middels de zogenaamde Amerikaanse verkoop. FRANSE TOER Na de pauze ging Niewenhuijse op de Franse toer. Beginnend bij de Franse om te kunnen varen. Toen evenwel had het groepje deelnemers plotseling ver sterking gekregen van tal van kleine en grote boten, die opgehouden waren ter dat ook een enorm luchtspektakel bleek hoogte van de Nesse. Ook d,e Avifauna- in te houden. Dit spectaculaire pro gramma in het Brugcentrum, waar ook nog vier dagen een lunapark was, werd op de beide oevers van de Gouwe gade geslagen door naar schatting 10.000 mensen. Op de Zuidkade tussn de hef- brug en de Burgemeester Trooststraat stond men bijvoorbeeld drie rijen dik te kijken naar-het Gouwe-feest, terwijl het ook op de hefbrug en langs de Henegou werweg zwart zag van de mensen. Vlak voordat het vuurwerk zou worden afgestoken toverde een feeëriek kon vooi van verlichte en versierde boten de Gouwe tot een sprookjesrivier, De gon- delvaart, namens de Stichting Waddinx veen 750 Jaar georganiseerd door de Sportweekcomitéleden Fred van der Steen en Henk van Gelooven, zou om ongeveer 10.00 uur van de Wilhelmina- kade vertrekken, maar toen een half uur voor de starttijd het getal der deel nemende schepen niet zo groot bleek te zijn, besloten de organisatoren de Burg. Trooststraat als beginpunt te kiezen. Het was echter pas om half elf dat de rijkspolitie’te water het sein veilig gaf familie van de ’’Volharding”, een mid deleeuws scheepje met middeleeuwse uitmonstering en verlichting en met een geheel middeleeuwse bemanning. Meer dan 20 boten en bootjes voeren tenslotte statig of baldadig over de Gou we richting hefbrug. Het was inmiddeld behoorlijk donker geworden, maar ge lukkig brandde de scheepsverlichting prima: de kerstboomkaarsjes, de waxi nelichtjes, de olielampjes - en soms werd het geheel overstraald door een te vroege knetter van het vuurwerk. Bij de brug aangekomen werd de stoet verwel komd door een duizendkoppige menig te, die behalve van de verlichte vaartui gen ook kon genieten van de voortreffe lijke klanken van de Boerenkapel ”De Goudsche Bietenbouwers” o.l.v. Teu- nis Steenbeek op de sponsorboot. Om 11.00 uur werd bij de loswal van de Noordkade aangemeerd en toen kon den de eerste pijlen van het vuurwerk de lucht in. Achttien minuten lang baadde de Gouwe in een zee van licht, langs de oevers de lichtjes van de gon- delvaart, in de lucht de vonken van de blauwe, de groene en de gouden regen. Het feest van 750 jaar Waddinxveen vond tenslotte zijn luisterrijke slot in de vurige wens: "Waddinxveen nog vele eeuwen”. Onder de bomen langs de rand van het Passage-voorplein vafi de Kruis kerk kan men zich heerlijk verpozen op een terrasje en iets drinken bij Jan Tissink, de beheerder van Het Trefpunt, crêpes eten die gebakken zijn door dokter G. Siemons, slaatjes eten, beschikbaar gesteld door Vivo- v.d. Sluys of haring nuttigen aan de Oudhollandse viskraam van de Gebr. v.d. Loo. De liefhebbers van fijne muziek hebben de gelegenheid gehad vier totaal ver schillende orgels te horen bespelen door bekende organisten. Deze solisten heb ben allen hun programma zorgvuldig af gestemd op de mogelijkheden van de in strumenten en Jaap Niewenhuijse vormde daarop zeker geen uitzonde ring. Plaatselijk geniet Waddinxvener Jaap Niewenhuijse meer bekendheid als mu ziekdocent dan als concertgever en dat is jammer. Zijn spel verraadt zijn muzi kale afkomst. Zijn liefde voor orgelmu ziek en zijn zeer muzikale interpretatie zullen zeker onder invloed van Feike Asma tot bloei zijn gekomen, waar naast in de zorgvuldigheid van zijn tech niek de hand van Arie Keijzer te her kennen. Hierdoor was het een feest naar zijn zeer gevarieerde concert te luisteren. De bewerkingen die Jan Zwart schreef van Valerius’ liederen zijn altijd goed voor een stevige opening van een con cert en Jaap Niewenhuijse speelde ze breed maar toch beheerst zodat het niet ontaardde in geweld. De barok van J. G. Walther en J. S. Bach werd technisch en tevens muzikaal mooi gebracht. De tongwerken van het orgel werden in A Trumpet Minuet van Hollins solistisch ingezet en zorgden daarbij voor weer een andere klankkleur. Er waren weer parachutisten te zien, zaterdagavond, boven de Gouwe. Ditmaal kwamen ze niet in het water terecht, maar in de weilanden achter de Zeeheldenbuurt. Welke artiesten zou je nog meer moe ten vragen om sporthal ‘de Sniep’ vol te krijgen op een vrijdagavond? Met in mijn achterhoofd de wetenschap dat het op de feestavond van de Stichting Waddinxveen 750 Jaar wel- eens druk zou kunnen worden, kocht ik een kaartje in de voorverkoop. Ar tiesten als Lee Towers en Donna Lynton, daar zou toch heel Waddinx veen voor warm moeten lopen, en zeker in het bijzonder de jeugd. Op het moment dat de show ging aanvangen zat de sporthal net voor de helft vol, en dit hadden ze nu echt niet verwacht. Mijn gedachten hier over zijn, dat niet de organisatie gefaald heeft, maar dat zij door onze inwoners van de ‘Parel aan de Gou we’, ons Waddinxveen dat maar één maal? 50 jaar bestaat, ‘helemaal in de steek zijn gelaten’. En degenen die lierver voor de televi sie zaten, of buiten in het zonnetje nog luier probeerden te worden, dan ze al waren, deze mensen hadden al lemaal ongelijk. De mensen die toch naar de sporthal zijn geweest kunnen dit beamen, voor slechts één tientje zagen zij enkele van Neerlands groot ste artiesten aan het werk. Een Lee Towers, die voor hij ook maar één noot gezongen had, de zaal al compleet aan zijn voeten had, en iedereen het na zijn toegift van ‘New York, New York’, duidelijk liet mer ken dat hij niet naar een volgend op treden mocht, maar hij moest wel, hij had zelfs geen tijd om de kleine kin deren van handtekeningen te voor zien. Lee bedankt. En daarna Donna Lynton, die de zeer Para-sailing boven de Gouwe,afgelopen zaterdagavond tijdens de daar opgevoerde lucht- en watershow. Aan beide zijden van de Gouwe stond het een paar uur lang zwart van de mensen, zoals de foto goed laat zien. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). moeilijke taak had om Lee te doen wegdenken, of anders gezegd, 1 proberen de stemming erin te hou den. Na een ietwat aarzelend begin, slaagde zij hierin voortreffelijk, ook al omdat zij op een niet te verstane wijze de zaal wist te bespelen, en ze ker de rij van de ‘genodigden’. Zelfs 1 onze burgemeester moest voor haar zwichten. Ook Donna bedankt. Uiteraard was het jammer dat de Dol ly Dots door het auto-ongeluk niet aanwezig konden zijn, op het laatste moment werden zij dan ook vervan- 1 gen door The Millionaires, een groep die begon met een ‘potpourrie’ van erg bekende oude hits. Ook zij had den de moeilijke opdracht om de 1 Dolly Dots te doen vergeten, maar in mijn ogen, slaagden zij hierin op een erg fijne manier, zeker op die manier, dat zij de kinderen erg veel bij hun optreden betrokken. Ook The Mil lionaires, bedankt dat jullie op het laatste moment Waddinxveen 750 Jaar toch hebben gered. Toch kleefden aan deze avond volgens mij 2 negatieve puntjes. In de eerste plaats het optreden van de streetparade orkest Fritzz and Hizz Jazzclownzz. Een groep die echt, voor hun manier, hun best wel deed, maar deze jongens pasten totaal niet in het programma. Dit was erg jam mer. Ook het optreden van de gastheer en presentator Pierre van Ostade viel niet in goede aarde. Komt hij op de t.v. nog wel aardig over, voor deze avond was zijn presenteren gewoon beneden de maat. Tussen het optre den door van Lee Towers en Donna Lynton moest hij ruim een kwartier vullen om de uitstekende begeleiding ‘Bluesette’ even rust te gunnen. Hij trachtte dit te doen door enkele verhaaltjes te vertellen die saai bleken en om zijn moppen moest hij zelf het hardste lachen, de zaal begreep ze na melijk niet. En ook enkele aankondi gingen duurden allemaal veel te lang. Nee, met deze man was er behoor lijk misgeschoten, wat bijzonder jam- mer was, omdat op zo’n avond een goede presentator toch ook een beet je show aan het programma kan ge ven. En dat ontbrak nu. Mensen van de Stichting Waddinx veen 750 Jaar, het was grandioos, wat jullie voor deze avond, en ook voor de rest van het jubileumpro gramma, op touw hebben gezet. En ik geloof niet, dat ik alleeen namens mijzelf spreek, maar namens alle mensen van afgelopen vrijdagavond in de sporthal ‘de Sniep’, jullie mo gen een volgende keer weer zoiets or ganiseren, maar dan is het hopen dat ook de rest van Waddinxveen komt kijken, en niet de organiserende men sen ‘in hun hemd’ laat staan, want dat is nogmaals, afgelopen vrijdag wel gebeurd. En dat hebben deze mensen helemaal niet verdiend. Nogmaals: Waddinxveen 750 Jaar be dankt! w w ■*i*c'* w S i jIgKB I

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 19