i-tournooi van W’veen tennis I Hans Langerijs fietst nu voor met 280 partijen de eigen deur Florida blikt terug op zilveren jubileum Tijdens algemene ledenvergadering Op dinsdagavond 5 juli VERSPRING- RECORD VOOR Waddinxveense Wim van Oort onbetwist ANTILOPE- TRIMSTERS HIELDEN TRIATHLON WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE A J. Verbakel bouwt huis aan Noordkade WADDINXVEEN - De gemeente heeft met de Waddinxvener JVerbakel overleg gevoerd over de verkoop aan hem van een perceel bouwgrond, ten behoeve van de bouw van een woning, gelegen aan de Noordkade. Overeen stemming is bereikt over verkoop van het perceel, ter totale grootte van 375 m2, voor de prijs van 75.000,- excl. B.T.W., c.q. overdrachtsbelasting, zo blijkt uit een voorstel aan de volgende week woensdag vergaderende gemeen teraad. aan kop WSV EHBO-cursus Onderlinge wedstrijden TOOS-keurploeg RUUD KRAAN Deelname aan ’6’ sterker dan ooit Gerard Droog juniorkampioen De Sperwer Matige vangsten judotitels verdeeld bij Den Edel J 3. AAS Florida, hier gefotografeerd in de sporthal ”de Sniep” met hun echtgenotes. 1-0 1/2-1/2 1-0 1/2-1/2 1-0 0-1 0-1 0-1 Bloemen voor de leden van de jubileumcommissie van de badmintonclub De deelnemers aan de eerste mini-triathlon van de sportclub Antilope in Waddinxveen. WADDINXVEEN/ALPHEN A/D RIJN - Volgende week dinsdag avond 5 juli vormen Peuleyen, Beethovenlaan, Groensvoorde en Wadde weer het jaarlijkse wielercircuit voor de derde etappe van de zesde editie van de wieïerzesdaagse “Zes van Rijn en Gouwe”. In dit wielerspektakel tijdens de Tour de France, waarvan de or ganisatiekosten de f. 100.000,- al te boven gaan, is weer van de partij de Waddinxveense profwielrenner Hans Langerijs, die vo rige week als 76e eindigde in de Ronde van Zwitserland en afge lopen weekeinde ook in de Geulle meedeed aan de Nederlandse kampioenschappen op de weg. WADDINXVEEN Op de in de sporthal ‘de Sniep’ gemene ledenvergadering heeft de Waddinxveense Florida teruggeblikt op een bijzonder geslaagd seizoen, waarin het 350 leden tellende Florida het 25-jang bestaan vierde. Onder voorzitterschap van Dick van Gemeren werd met negen jaarversla gen van bestuur en commissies verantwoording afgelegd aan de 50 aanwezige leden. :po W; S 1 I A V fors I de vierde ronde (.wis Sebastiaan Smaal, gedrieën in 26,00; 4. Tinie Engelsma, 28.48; 5. Truus Rijnbeek, 29.30; 6. Alie Sol, 30; 7. Elly Stalen- berg, 30.20; 8. Lies Benjert, 30.50; 9. Annelies Kortekaas, 31; 10. Dini Houtzager, 31.30; 11. Wilma Glas bergen, 35.20; 12. Elly Dijkstra, 35.40; 13. Bep Vergeer, 36.10. 26 kg. Martin Wat opzet is het D-toemooi van Wad- dinxveen-termis nogal vernieuwd. Als eerste is sponsoring op forse schaal toegelaten waarbij als hoofdsponsers optreden Noorlander Bouw BV uit Leiderd orpV ita-levensverzekering uit Den Haag, Haitsma-electrotech- niek uit Bleiswijk en Huisman-schil- derwerk uit Moerkapelle. Daarnaast dragen een aantal kleinere sponsors tevens een steentje bij. Het aantal deelnemers in D slaat dit jaar alle records. Een groot aantal deelnemers/sters moest helaas voor één onderdeel worden uitgeloot, aan gezien het maximum aantal partijen tot 280 beperkt moest blijven! Bij de heren enkel zijn ruim 100 deelnemers toch toegelaten hetgeen voor de strij ders in het Sijth^off-circuit een fors aantal punten kan opleveren. Ja,*,.,. WOERDEN Een week eerder waren drie van de vier broers Droog naar Woerden ge weest om daar een 5.000 meter te lopen. In de eerste serie liep Cor moeizaam en alleen naar 16.44,0, de slechtste tijd van hem dit seizoen. Gerard en Jan liepen in de tweede se rie. Gerard kon steeds bij een atleet blijven die heel regelmatig zijn rond jes voltooide. Vorig jaar was zijn bes te (en enige) tijd 18.35,4, nu verbe terde hij zijn persoonlijk record tot 16.42,8! Een kleinde twee minuten eraf, dat zal hij geen tweede keer doen. Jan liep ook een persoonlijk re cord: 18.24,4 ten opzichte van 18.34,2 vorigjaar. WADDINXVEEN - Komende zater dag start de tennisvereniging Wad- dinxveen op haar banen in het park “De Woerd” aan de Alberthink Thijmlaan met het jaarlijkse - een week durende - D-toernooi, dat een week later zal worden gevolgd door het B-C-toernooi. Het D-toernooi omvat maximaal 280 partijen. WADDINXVEEN - Met een over winning op zijn broer Jan gaat Wim van Oort onbetwist aan kop in de zomercompetitie van de Waddinx veense Schaakvereniging (WSV). Met nog 3 ronden voor de boeg lijkt Wim van Oort hoge ogen te gooien naar het kampioenschap van deze competitie. In deze ronde liet hij te vens zijn naaste rivaal Cees Assche- man achter zich. Asscheman wist ondanks een betere stelling in het eindspel niet van Eric Claassen te winnen en moest het punt delen. P. de Haan was in deze ronde goed op dreef. Met goed combinatoir spel wist hij Muit tot overgave te dwin gen. Een knappe prestatie! In de par tij Goor-Bloem bezondigde laatstge noemde zich aan te j en kwam daardoor de kwaliteit ach ter te staan. Goor wist echter van dit voordeel onvoldoende te profiteren en bij herhaling van zetten werd tot remise besloten. AFSCHEID LEDEN Een klein aantal leden, die commis sies verlieten, werden tijdens de Flo- rida-vergadering bedankt voor hun verenigingsbijdrage, zoals Elly van der Klugt, die zes jaar het clubblad ‘Net Nieuws’ uitstekend verzorgd heeft; Thea Schwiebbe, die twee jaar actief is geweest in de feestcommissie en Arie van der Bos, die twee jaar de jeugd-kompetitie heeft geleid. Ook bestuurslid/secretaris Arie Pieter van Nes, die inmiddels 15 jaar ‘be stuurder’ is van Florida, werd be dankt voor het vele werk dat door hem verricht is. De heer Van Nes stelde zich weer beschikbaar als kan didaat voor het nieuwe bestuur. Ook de 2e secretaris Henk Wolswijk werd bedankt voor twee jaar activiteit in het bestuur. Wedstrijd-secretaris Ton van Bergeijk werd bedankt voor vijf jaar kompetitie-leider van de vereni ging- WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag hielden 15 trimsters van de Waddinxveense sportclub Antilope de eerste ludieke (mini) triathlon in dit Gouwedorp. Na afloop kreeg de sportieve trimgroep een medaille voor de geleverde prestaties. Tot het houden van de mini-triathlon na een jaar van actief trimmen be sloot Antilope-trainster Pam Wenne- kes, omdat de conditie van de dames dusdanig was dat een driekamp een uitdaging zou zijn. De mini-triathlon bestond uit 5 banen zwemmen, fiet sen van het zwembad ‘de Sniep’ naar de atletiekbaan aan de Alberdingk Thijmlaan en daar 5 ronden hardlo pen. Uiteraard in een zo’n snel mo gelijke tijd! Om 9.00 uur begonnen de dames met een warming up op Het grasveld in het zwembad. Om 9.15 uur precies startten de dames met hun 5 banen zwemmen, wat voor de meesten het zwaarste onderdeel bleek. Na de 250 meter zwemmen volgde de 2 km. fietsen naar de atletiekbaan aan de Alberdingk Thijmlaan. Daar aangekomen was de overgang van fietsen naar lopen behoorlijk pittig. Het warme weer voegde er nog een moeilijkheidsgraad aan toe. Toch hebben alle dames deze mini- triathlon prima volbracht en wel in zeer goede tijden. De uitslag van deze zeer geslaagde triathlon: 1. Adrie van Erk, 25.30; 2. Dirkje van der Plas, 25.40; 3. Mieke v.d. Meg, Hettie Hilberts, Nel WADDINXVEEN - Dinsdag 6 sep tember begint de nieuwe cursus E.H- B.O. Deze omvat 16 lesavonden van 2 uur en kost 125,- (instructieboekje en examengeld inbegrepen). Belangstel lenden kunnen zich aanmelden bij me vrouw E. v. d. Berg-v. d. Laan (lede nadministratie) Akkerwinde 23, tel. 17162§ Bij de herenenkel staat Rob Linge- man van Tiod hoog genoteerd met als concurrent Eric Naalp van Wad- dinxveen. Martin van Bemmel (Wad- dinxveen) en partner Els meyer (Ze venhuizen) zullen vermoedelijk als opponent in de finale treffen het koppel Verbakel-Los of Keyser-Koop (beiden Waddinxveen), hoewel ze in de halve finale vermoedelijk op zeer grote tegenstand kunnen rekenen van de dames Havenaar-de Wit (Tiod). In de eindstrijd heren dubbel wordt een finale getipt tussen de Mol- Reichgelt (Tiod) en het koningskop- pel van de Gouwe Smash Lós-Plomp. Tenslotte is een interessante eind strijd te verwachten in het gemengd dubbelspel tussen de als één en twee geplaatste koppels van Bemmel-Los tegen Koop-Bomers (Waddinxveen). «MMMMi NEVENACTIVITEITEN Naast de tennisactiviteiten worden ‘s avonds door de evenementencom missie activiteiten ontwikkeld, zo dat naast de spelers/sters ook de tal rijke toeschouwers aan hun trekken komen. Wat betreft de plaatsingen in het D-toernooi komen cracks uit de wijde omgeving in aanmerking. Bij de dames enkel zijn de dames Jac queline Verbakel en Jolanda Los beide Waddinxveen op de hoogste plaatsen genoteerd, met als gevaar lijke outsiders Margriet van Rijswijk De Gouwe Smash en Sandra van der Sman (Waddinxveen). WADDINXVEEN - Als afsluiting van het turnseizoen 1982/1983 zullen komende zaterdagmorgen tien uur in de sporthal “de Sniep” turners en turnsters van de afdeling gymnastiek van de multisportvereniging TOOS aantreden voor hun laatste seizoen- wedstrijd. Deze laatste wedstrijd, welke gaat om de TOOS-titel, zal zeker de moei te waard zijn van het bekijken, want er zal fel gestreden worden. De jongens zullen uitkomen in 3 ver schillende groepen twee groepen zul len uitkomen in de verplichte oefen stof en een ploeg zal starten in de keuze oefenstof. Ook de talentvolle turner Siebe Ver- wey zal zaterdag meedingen naar de titel, Siebe die dit jaar getraind heeft op Papendal en al enkele malen is uitgekomen voor de nationale jeugd- ploeg in diverse interlands, zal in de komende wedstrijd tegenstand kun nen verwachten van o.a. Peter Ver heul, Nico Stoter en Jan Nieswaag. Ook bij de dames zal er een span nende strijd losbarsten. En zullen de yerschillen in de klasse 3 en 4 niet meer bedragen dan een paar tienden van een punt. Zo zullen de TOOS turnsters en turners zorgen voor een spannende en leuke wedstrijd welke de moeite waard zal zijn om te be kijken. JUBILEUM Voor de viering van het 25-jarig be staan van Florida was er onder lei ding van Jan Willem Stelling een commissie actief, die bestond uit Mary Vermeulen, Ivar van Teijlingen, Arie Noorland en Henk Wolswijk. Naast de openingsactiviteiten heeft deze kommissie steeds voor een fees telijk tintje gezorgd rond de tour- nooien. De kommissieleden werden op de vergadering bedankt voor hun inzet. Ze werden in feestelijke stem ming gedechargeerd van hun taak die zij uitstekend vervuld hebben. In het afgelopen seizoen laat zich voor de Waddinxveense bedminton- club Florida het best als volgt samen vatten: WADDINXVEEN - Tijdens de twee de competitiewedstrijd voor senioren in Alphen aan den Rijn werd een aantal goede atletiekprestaties gele verd door Waddinxveense Antilope- atleten, althans persoonlijk gezien. Als vereniging eindigde het Waddinx veense Antilope op de laatste plaats, mede veroorzaakt door opnieuw dis kwalificatie op de 4 x 100 meter es tafette. De opvallendste prestatie werd neer gezet door Ruud Kraan bij het ver springen. Het oude seniorenrecord van Ton Versluis werd in de tweede poging met 1 cm. verbeterd tot 6,51 meter. Toch was dit nog geen club- record want Raymond Broere had in het verleden als A-junior al eens 6,54 meter gesprongen. Maar in de derde poging kwam Ruud tot 6,5 7 meter zodat een nieuw clubrecord een feit was. Ook enkele persoonlijke records voor Antilopers, zo sprong Peter de Groot liefst 1,75 meter hoog, zonder enige training 5 cm. meer dan de vo rige keer. Cor Droog verbeterde twee persoonlijk beste prestaties. Op het nummer speerwerpen, dat hij alleen als invaller drie jaar terug eens had gedaan, kwam hij tot 29,42 meter. Op de voor hem meer bekende 1.500 meter kwam hij na een regelmatige race met een flinke eindspurt tot 4.22,3 minuten. Cor verbeterde daar mede zijn Jmrsoonlijk record met pre cies 3 seconden. Het verspringen van Ruud Kraan le verde de meeste punten op, de 1.500 en de 5.000 meter waren de vólgende beste nummers. Op de 5.000 meter kwam Martien Droog tot 16.25,5 minuten. Daarmede kwam hij met ruime voorsprong als eerste over de gewaagd spel» fjnish. Peter de Groot scoorde verder nog een matige 23,1 seconde op de 110 meter horden. Jan Droog liep met flinke tegenwind 14,5 seconden op de 100 meter vlak en Cor Hoogen- doorn kwam op de laatste honderd meter van zijn 400 meter ook de wind tegen en had 57,0 seconden no dig om die afstand te voltooien. De overige twee technische nummers scoorden niet zo best. Bij het kogel stoten stootte Cor Hoogendoorn de kogel niet verder dan 8,45 meter, wat voor de andere Antilopers echter niet overtroffen zal worden. Bij het dis cuswerpen kwam Ruud Kraan niet zo goed te voorschijn met een beste worp van 23,78 meter. UITSLAGEN De uitslagen van waren: P. de Haan-Muit Goor-Bloem Van Offeren-Ponsioen Claassen-Asscheman M. de Haan-Ritter De Bock-Besemer J. van der Heiden-Kraan J. van Oort-W. van Oort Voor belangstellende dames volgen hieronder de trainingsuren. Elke dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur (gevorderden), en 10.00 tot 11.00 uur. Elke woensdag van 10.00 tot 11.00 uur. Voor meer informatie kan men terecht bij de Antilope-trainster, Pam Wennekes (tel. 13623). WADDINXVEEN - Door de inschrij ving van alle winnaars van de zes van Rijn en Gouwe heeft de wielerzes- daagse voor beroepsrenners, die zon dag in Nieuwkoop en dinsdag in Wad dinxveen van start gaat een sterker deelnamersveld dan ooit tevoren. Theo Smit (1982), Jos Lammertink (1981 en 1980), Aad van den Hoek (1979) en Hans Langerijs (1978) zullen om de hoogste eer strijden. Doch het is nog lang niet zeker dat de winnaar van de zesde editie van de ‘6’ ook uit dit gezelschap zal voort komen. In de personen van Jos -Schipper, Gerrie van Gerwen en Adrie van Houwelingen dienen zich belangrijke klassementsrijders zich aan voor de eindoverwinning. PROGRAMMA De ‘6’ start zondag in Nieuwkoop met de proloog en een criterium over 80 kilometer. In het voorpro gramma vertrekken 120 amateurs en 60 trimmers uit Nieuwkoop en omgeving. Maandag 4 juli vertrekken nieuwelingen om 17.30 uur en de be roepsrenners om 19.15 in Boskoop. Waddinxveen is de gastheer van 110 (17.30 uur) en van de beroepsrenners (19.15 uur) op de derde dag van de ‘6’. In Alphen vertrekken de jeugd van 14 jaar (16.00 uur), liefhebbers (17.00 uur) en de profs (19.15 uur). Als extra programma-onderdeel wordt de Aarhof-Ateletiek-estafette voor ateletiekverenigingen uit Mid- den-Holland georganiseerd, aanvang 18.15 uur. Bodegraven heeft een wedstrijd voor veteranen (17.30 uur) en natuurlijk ook de beroepsrenners op het programma staan. Tenslotte wordt vrijdag 8 juli in Gouda gere- <jen op het parcours aan de Kruger- laan. Voor de beroepsrenners (19.15 uur) vertrekken daar de renners van de WTC Woerden, Exelsior Gouda en Avanti Alphen voor een clubwed- strijd, die om 17.30 uur aanvangt. De toegang tot de parcoursen is gratis. RENNERSVELD Theo Smit, Vester Aarts, Jan Ailing, Heinz Betz (W-D), Werner Betz (W- D), Johny Broers, Wies van Dongen, Bert van de Ende, Gerrie van Ger wen, Martin Havik, Nico Van Hest, Aad van den Hoek, Arnold van Hooft, Adrie van Houwelingen, Jan Jonkers, Fons van Katwijk, Emiel Kerstens (B), René Koppert, René Kos, Jos Lammertink, Hans Lange rijs, Johan van de Linden, Rick van Linden, Jaques van Meer, Co Moritz, Ad Prinsen, Wim de Ruiter, Bennie Schepmans (B), Jos Schipper, Ad Tak, Martin Venix, Toine Verstap pen, Mario van Vlimmeren, Leo Wellens (B). WADDINXVEEN - Bij de individue le Goudse atletiekkampioenschappen in Reeuwijk is de sportclub Antilope goed voor de dag gekomen. Zo werd Gerard Droog Gouds juniorenkam pioen en werd zijn broer Cor tweede bij de heren. Bij deze Goudse titelstrijd in Reeu wijk waren niet alle verenigingen ver tegenwoordigd. Enkele van de grote clubs hadden een ‘grote’ afvaardiging. De junioren-A en de heren liepen sa men in één serie de 5.000 meter. In die grote serie zaten vier Antilope- atleten. Daarmede was Antilope de sterkst vertegenwoordigde club. Ten minste, op dit nummer, want verder was er niemand van de Waddinxveen se club. Gerard Droog was samen met Johan Pollemans uit Oudewater favoriet voor de titel bij de jongens-A. Met outsider Bram Endeveld uit Boskoop. Favorieten bij de heren waren Piet den Dreu (Boskoop) en Martien Droog (Nieuwerkerk), met Bert Geers als outsider. Piet den Dreu nam ook meteen de koppositie, met Martien en Cor Droog op zijn hielen. Dat liep wel even zwaar maar al snel raakte hij toch een paar meter los. Martien liet een klein gaatje vallen en Cor nam de tweede positie over. Erg makkelijk ging het toch allemaal niet, bij haast niemand. Het was warm en drukkend. Johan en Gerard vormden samen met Bert Geers een groepje dat de vierde, vijfde en zesde plaats bezette. Martien moest Cor laten gaan en zo liepen de eerste drie eigen lijk alleen. Piet had 30 meter voor sprong en behield dat tot op de fi nish. Cor heeft meestal wel een laatste snellere kilometer, maar dat kwam er nu niet uit. Martien viel ver terug en werd voorbij gelopen door het groep je met Gerard voorop. Eén ronde probeerde Martien bij te blijven maar dat lukte niet. Bert raakte ook de aansluiting kwijt en Johan en Gerard konden zich opmaken voor de strijd om de derde plaats en daarmee de junioren titel. 300 Meter voor de finish zette Johan aan en Gerard kon maar net aanklam pen. Na 100 meter bleek dat Johan te vroeg had aangezet en Gerard kon er overheen komen om de junioren titel voor zich op te eisen. De tijden waren niet optimaal, maar vielen gezien het weer niet eens te gen: Piet 16.27,2; Cor 16.33,2; Gerard 16.44,3; Johan 16.45,0. Mar tien werd nog vijfde senior (achtste in totaal) in 17.23,4 en Jan Droog werd achtste heer in 19.30,5. in Waddinxveen huis aan huis heeft laten verspreiden, over zijn uitein delijk toch niet doorgegane deelna me aan de deze week van start gaan de Tour de France: “De voorberei ding was gewoon te kort geweest. Al die dingen op het laatste moment, dat vindt ik niet zo geweldig. Deel nemen aan de Tour moet je lang van te voren weten, je moet er naar toe kunnen leven met je trainingen, je voedingen soigneren en alles”. De tour is niet zo maar iets om even naar toe te gaan daar is de wedstrijd veel te zwaar voor. Ja, als je de Ron de van Zwitserland goed uitkomt, zit je al een aardig stukje in de goede richting. Maar dan nog is de voorbe reiding veel te kort. Anderhalve maand voor de start moet je het ze ker weten, kun je er ook geestelijk naar toe groeien”, beseft Langerijs terdege de loodzware opgave in de Franse bergen. Waddinxveen heeft als etappeplaats veel bindingen met de “Zes van Rijn en Gouwe”. Zo maakt de heer P. Versluis vast deel uit van het organi satiecomité, zit burgemeester C.M. van der Linden in het ere-comité en is er sprake van medewerking van de rijkspolitie, de EHBO, het gemeen- tebstuur dat f 100,— beschikbaar stelde) en van tientallen plaatselijke sponsors. De aan de zesde aflevering van de “Zes van Rijn en Gouwe” meewer kende Waddinxvener Hans Langerijs won de wieïerzesdaagse in 1978. Hij was toen nog niet getrouwd en woon achtig aan de Wilgenhorst in Wad dinxveen. Vorig jaar deed de prof- wielrenner niet mee na een val in het Limburgse Thorn. Over de kansen in deze zesdaagse op de weg kan hij niet veel zeggen, omdat volgens de 30-jarige sportman “winnen voor je eigen deur niet gemakkelijk is”. ETAPPEWINNAARS De Waddinxveense etappewinnaars in de afgelopen vijf jaar waren Bert Scheuneman (1978), Wim de Ruiter (1979), Jos Lammerthink (1980), Herman Ponsteen (1981) en Fons van Katwijk (1982). De “Zes van Rijn en Gouwe” wordt op woensdag 6 juli in de etappeplaats Alphen a/d Rijn opgeluisterd door een ateletiek- estafette, waaraan ook medewerking wordt verleend door de Waddinx veense sportclub Antilope. Het programma in Waddinxveen om vat wedstrijden voor junioren (17.30 uur) en beroepsrenners (19.15 uur). Hiervoor is het parcours in Groens- waard 2 volgende week dinsdag afge sloten tussen 16.30 en 22.00 uur. Af gesloten straten Essengaarde, Ber- kengaarde, Lindengaarde, Heggewin- de, Hoefblad,Akkerwinde, Wilgen horst, Peppelhorst, Elzenhorst, Groenswaard I alleen bereikbaar van af de Chopinlaan, Groenswaard III alleen bereikbaar vanaf de Staring- laan. Busroutes: lijn 175 en 176 van Westnederland zullen de ritten be ginnen en eindigen op de kruising van Beethovenlaan en Chopinsingel. UITSPRAAK Tot slot een uitspraak van de Wad dinxveense beroepsrenner Hans Langerijs in de Rondekant 1983, die het dagblad van Rijn en Gouwe ook WADDINXVEEN De Waddinx veense postduivenvereniging De Sper wer nam deel aan een concours van uit Noyon. Afstand 298 km. In con cours 196 duiven. Aankomst le duif 18.36 uur, laatste duif 19.01 uur. Snelheid le duif 1023 m.p.m. Uitslagen: M. Tollenaar 1-9-15-48; M. Verbeek 2-39; Toor en Zn. 3-7-33; H. Metselaar 4-20-26-28-43; D. Heeren 5-8-10-27-45; A. Hofman 6-16-31; C. Bode 11-41; Smit Troost 12-34-40- 42; Mevr. Twigt 13; M. Anders 14; N. van Vliet 17-23-30-38; A.H. Ki- vits 18-19; N. Hoogerdijk 21-35; H. Vink 22-24; D. Bonefaas 25-49; Mevr. Toor 29; J. Jansen 32; J.W. Sekeris 36-47; H. van Dijk 37; Twigt en Zn. 44; J.C. Koren 46. WADDINXVEEN - Vorige week dinsdagavond hield de hengelsport- vereniging Waddinxveen (HSW) haar derde wedstrijd in de zomeravond- competitie. De vangst was matig. Door 18 vissers werd 16.900 gram vis gevangen. De eerste vijf waren: L. Verkade 2.940 gram; A. van Leeuwen 1.730 gram; W. Houtman 1.430 gram; R. Aalbers 1.390 gram en H. Romijn 1.130 gram. Zaterdag 25 juni hield de HSW haar vierde zomerwedstrijd. De vangst was eveneens matig. Door 20 vissers werd 27.370 gram vis gevangen. De eerste vijf in de A-groep waren: W. v.d. Wal 3.670 gram; J. Verhoef 2.020 gram; C. de Jong 1.680 gram; L. Engels 1.510 gram en H. Romijn 1.450 gram. De eerste vijf in de B-groep waren: T. Hamstra 2.640 gram; R. Aalbers 2.280 gram, H. de Haan 2.000 gram; P, Hofman 1.740 gram en S. Pelle- koren 1.100 gram. De stand aan de kop halverwege deze kompetitie is: J. Verhoef 18.130 gram; A. van Leeuwen 17.680 gram; L. Verkade 11.610 gram; W. v.d. Wal 10.970 gram en W. Houtman 10.430 gram. Zondag 26 juni hebben 15 leden deelgenomen aan de selectie-wed- strijd om het Nederlands kampioen schap. Helaas waren individuele- en korpssuccessen niet aanwezig. Het B- korps werd 28e en het A-korps 14e. De algemene ledenvergadering van Florida heeft voor het nieuwe sei zoen het volgende bestuur gekozen: voorzitter Dick van Gemeren, eerste secretaris Arie Pieter van Nes, tweede secretaresse Elly van der Klugt, pen ningmeester Kees van der Bas, wed strijdsecretaris Arie van der Bos en algemeen bestuurslid Ton van Berg eijk. Het nieuwe seizoen 1983-1984 gaat voor Florida in augustus weer van start. Op maandag 1 augustus om 18.30 uur wordt er voor jeugd en se nioren, dames en heren, een conditie opbouw-training gegeven. Meer infor matie kan men verkrijgen bij T. van Bergeijk, tel. 17251. Daar er doorstroming is van jeugdle den naar senioren, is er ruimte geko men voor nog enkele Waddinxveense jeugdleden. Ook kunnen er nog 10 Waddinxveense seniorleden aangeno men worden. Meer inlichtingen kan men verkrijgen bij de 2e secretaresse van Florida, Elly van der Klugt, tel. 15720. WADDINXVEEN - Omringd door festiviteiten in het kader van de vie ring van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen sportschool Den Edel, die twee weken geleden ook meedeed aan de historische feeststoet, hieraan een judotoernooi gekoppeld en het ging hier om fie judokampioenschap- pen van Waddinxveen. Deze kampi oenschappen werden gehouden op zaterdag 25 juni. Er hadden zich 110 judoka’s ingeschreven om aan deze kampioenschappen van Waddinxveen mee te doen. Alle deelnemers werden ingedeeld in gewicht, kleur band en leeftijd. De belangstelling van ouders en verdere belangstellenden was groot en de sfeer was sportief en ge zellig. Voorafgegaan door een welkomst woord door Bert Den Edel begonnen de wedstrijden om 13.30 uur. Er wa ren prachtige wedstrijden te zien en vele judoka’s konden zich een plaats op het erepodium verwerven. Voor alle judoka’s die buiten de prijzen vielen was er een aanmoedigingsprijs, want ook zij hadden erg hun best ge daan. UITSLAGEN De uitslagen zijn als volgt: Poule 1-jongens 5 jaar-u>itte banden t/m 22 kg. 1. Stefan v. Dijk, 2. Hen drik Wagter, 3. Karsten Wiepking. Poule 2 meisjes 6/7 jaar-witte/gele banden t/m 32 kg. 1. Marlies Krom wijk, 2. Lisette Vermeulen, 3. Kim Berrit Boer. Poule 3-jongens 7 jaar-witte banden t/m 26 kg. 1. Lennard Vunderink, 2. Hassan Choukri, 3. Maurits v.d. Horst. Poule 4-jongens 6/7 jaar-wifte ban den t/m 23 kg. 1. Roderik v.d. Gar de, 2. Diederik Versluis, 3. Roald Bresser. Poule 5-meisjes 8/9 jaar-oranje banden t/m 32 kg. 1. Martine van Veen, 2. Monica Zonneveld, 3. Es ther den Edel. Poule 6-meisjes 8/9 jaar-gele/oranje banden t/m 26 kg. 1. Linda Slagter,' 2. Suzanne de Jong, 3. Janet Ko- nineks. Poule 7-jongens witte banden t/m 29 kg 7 jaar. 1. Thijs Banning, 2. Jurgen v.d. Jagt, 3. Sebastiaan Berends. Poule 8-jongens 8/9 jaar oranje band en hoger t/m 26 kg. 1. Joeri Kraayenstein, 2. Peters, 3. Barry v. Bommel. Poule 9-jongens 8/9 jaar witte/gele banden t/m 33 kg. 1. Leon Broer, 2. Lennard Bron, 3. Mark v.d. Voort. Poule 10-jongenS 8/9 jaar oranje band en hoger t/m 36 kg. 1. Bart Kamminga, 2. Axel Russcher, 3. Alexander v.d. Spek. Poule 11-meisjes 10/11 jaar oranje band en hoger t/m 33 kg. 1. Carola Koop, 2. Marike Russcher, 3. Simone Konincks. Poule 12-jongens 10/11 jaar oranje band en hoger t/m 32 kg. 1. Ricar do v.d. Krans, 2. Edwin v. Vliet, 3. Leon Boon. Poule 13-jongens 10/11 jaar t/m oranje band t/m 36 kg. 1. René Kersbergen, 2. Sander Otten, 3. Eddy v.d. Werf. Poule 14-jongens 10/11 jaar oranje band en hoger t/m 45 kg. 1. Daniël v. Doom, 2. Stefan Hildebrand, 3. Walther Gelderblom. Poule 15-jongens 12/14 jaar gele band t/m 47 kg. 1. Henk Voskuilen, 3. Marcel Versluis. Poule 16-jongens 14/15 jaar hoge banden t/m 53 kg. 1. Leon v.d. Heuvel, 2. Frank v.d. Graaf, 3. Kees kerver. Poule 17-jongens 14/15 jaar hoge banden t/m 63 kg. 1. Leon de Rooy, 2. Jan Daan v. Weerdhuizen, 3. Thijs Jan Janssen. :p’ gehouden al- opening 25-jarig jubileum: badmintonclub ’^cePtie/n sporthal ‘de Sniep’. -25 jaar historische expositie, -openingsfeest in ‘De Beurshal’ Boskoop met Florida-Cabaret. -jubileum historische uitgave club- blad ‘Net Nieuws’ 25-Jaar ‘Florida’. Toernooien: -6 toernooien voor jeugd- en senior leden. -1 sportweek badmmton-toernooi voor vijfde en zesde klassers. -1 regionaal open toernooi klasse Cx-C-B. Kompetitie: -8 jeugdteams, 2 teams werden kam pioen. 17 senioren teams, 5 teams werden kampioen, en 3 teams zijn er extra gepromoveerd. Internationaal: -zeer fraai badminton in sporthal ‘de Sniep’; 20 Engelsen en 6 Schot ten traden aan tegen de ‘Florida’-top. Jeugdweekend: -een grote jeugdgroep heeft o.l.v. de jeugdkommissie en begeleidsters/ers een zeer leuk lang weekend doorge bracht in Otterlo.

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 21