Rode Kruis bezoekt ook Gouda houdt grootse ledenwerfactie Stokbrood Hogere entreeprijs houdt bezoekers weg Expositie in Waddinxveen: tenminste 250 bezoekers Gezondheidskaravaan Van 49 schilderwerken werden er 2 verkocht Bij kamermuziekconcerten in raadhuis Bekkersschool viert het Weekblad- arts over beschadiging van de huid Bouwbedrijf in Bergambacht koopt grond in Wijk Zuidplas Het Echte Franse Uitvoering De Zangvogels op 29 juni derde lustrum Met originele Engelse dubbeldekker GERT HUIZER de echte bakker heeft Gouda en Omstreken er wel bemoeienis mee. Een impressie van de kunstexpositie in het raadhuis van Waddinxveen. (Foto: Archief Weekblad vóór Waddinxveen). werken houden (Peggy Bibliotheek ders) en WADDINXVEEN/GOUDA - In oktober start de afdeling Gouda en omstreken van het Nederlandse Rode Kruis, tot welke afdeling ook Waddinxveen en Boskoop behoren, een groots opgezette le denwerfactie. Hoewel het de bedoeling is dat het Rode Kruis de actie zelf niet organiseert maar dat anderen dat voor hen doen, nu zuinig met energie verstandig voor morgen! WADDINXVEEN - Van de in het afgelopen seizoen in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis gouden vierde serie van zes kamermuziekconcerten was dat van de pianist Ronald Brautigam het drukst bezocht (170 bezoekers) en dat van het Variatie Ensem ble (89 bezoekersj net minst. In totaal trokken de kamermuziek concerten in 1982/1983 welgeteld 674 bezoekers. En dat zijn er minder dan in het seizoen daarvoor. In het pasverschcncn verslag van de vierde serie kamermuziekconcerten wordt die daling gewe ten uit de forse stijging van de toegangsprijzen. WADDINXVEEN - In ieder geval meer dan 250 mensen hebben dit voorjaar de in de Waddinxveense raadzaal gehouden expositie van de drie Waddinxveense kunstenaars Theo den Boon, Loes Huis in ‘t Veld en Anke Mensink bezocht. Deze tentoonstelling van 49 geopend door wethouder drs. M. Kraaijestein, werd ge in het kader van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen Postma), in de hoofdvestigmg van de Stichting Openbare E aan de Juliana van Stolberglaan (amateur-kunstschil- opnieuw in de raadzaal (historische foto’s). beschikbaar ge- V gramma (in sommige gevallen met FUNCTIES op een manier i nuttig vinden, van de afdeling van de ze- mensen inhoudt dat het to- liggen dan WADDINXVEEN - Dit jaar is het 15 jaar geleden dat de rooms-katholieke mrg. Bekker- school (Peter Zuidlaan) en hier bij horende Prins Willem-Alex- ander kleuterschool in Wad dinxveen in gebruik werden ge nomen. Het team van deze scholen heeft in samenwerking met de oudervereniging een aantal festiviteiten georgani seerd om deze mijlpaal feeste lijk te vieren. De diverse activiteiten worden over drie dagen uitgesmeerd. Donderdag 30 juni wordt be gonnen met een eucharistie viering in de Ontmoetingskerk. Teruggekomen op school zal de vlag worden gehesen, het feest lied worden gezongen, een volksdansje gemaakt, terwijl ook de balonnen worden opge laten voor een ballonwedstrijd. Donderdagmiddag zijn er spel letjes voor de kinderen rondom WAT ZIJN DE VAN DE HUID? De huid heeft een aantal be langrijke taken te vervullen. Zij speelt een wezenlijke rol bij de handhaving van de lichaams temperatuur. Zij kan als radia- teur van een auto warmte afge ven. Maar als dat niet toerei kend is, gaan de zweetkliertjes vocht produceren, waardoor de huid afkoelt. Misschien nog belangrijker is dat de huid scha delijke stoffen en ziektekiemen tegenhoudt en ervoor zorgt dat we niet uitdrogen. Daarnaast geeft de huid een zekere be scherming tegen geweld van buitenaf. De gemeentelijke commissie voor kunst en cultuur heeft het plan op gevat om jaarlijks driemaal een ex positie te organiseren. Als locatie heeft de commissie de raadzaal als meest geschikte accommodatie uitgekozen. De raad heeft in zijn vergadering 23 maart 1983 een kre- doorgaat), te besluiten tot delegatie aan het college van de bevoegdheid tot verkoop van dat tweede perceel. hebben de mogelijkheid de wond te besmetten en zelfs het lichaam binnen te dringen. Dat geldt voor de bacteriën die nor maal al op de huid leven maar ook voor bacteriën die ergens anders vandaan komen. Bac teriën zitten immers overal en kunnen bijvoorbeeld met het (straat)vuil mee naar binnen komen. Achtergrond voor de actie vormt het feit dat de afdeling Gouda een gewel dig tekort aan achterban, aan basis, dus aan contribuerende leden heeft. Die zorgen er met hun contributie voor dat het werk en de taken in de regio kunnen worden gedaan, kunnen worden voortgezet. Als er geen uit breiding van leden komt, kan het wel eens zijn dat ook in de afdeling op den duur bepaalde taken moeten worden verminderd. 70x70 Gouda en Omstreken heeft aanzien lijk minder leden dan vrijwel alle an dere afdelingen in het land; dat is een bekend en onaangenaam feit. Op 21,4 procent van alle Nederlandse huishoudens was er in 1981 één lid van Nederlandse Rode Kruis, Gouda en Omstreken scoort amper 10 pro cent nog niet eens de helft. In 1983 bestaat het Rode Kruis Korps van de afdeling Gouda en Om streken 70 jaar. Wie zo’n leeftijd be reikt, mag best een leuk tadeautje wensen. Welnu Gouda en Omstreken verlangt graag nieuwe leden. riën, wondvocht en dode witte bloedlichaampjes. Dat wordt pus of etter genoemd. De wondgenezing wordt door in fectie aanzienlijk bemoeilijkt. HOE KAN EEN INFECTIE VOORKOMEN WORDEN? Het is zaak dat de wond met zo weinig mogelijk bacteriën besmet raakt. Zij moet dus zo snel mogelijk steriel, dat wil zeggen zonder ziektekiemen, afgedekt worden. Ga dus nooit zelf in de wond peuteren en verwijder eventueel kleding stukken. Het schoonmaken van de wond wordt tot het mini mum beperkt. De huid er om heen kan met een desinfecte rende oplossing worden schoongemaakt. Dat kan een jodium- of chloorhexidine- oplossing zijn. Deze mogen echter nooit in de wond ko men. Het verbinden van een wond gebeurt met een zoge naamd dekverband. Dat kan een gaaspleisterverband, een gaasje met een pleister, een snelverband of een steriel geim- pregneerd gaas zijn. Deze geïm pregneerde gazen zijn nog vrij onbekend, maar hebben wel bepaalde voordelen. Zo kent ie dereen wel het probleem dat kan ontstaan bij het verwijde ren van een pleister of een ver band. Het droge gaas is gaan vastzitten aan de wond en bij het afnemen ontstaat pijn en wordt vaak de nieuw gevormde huid (het ‘korstje’) beschadigd. De geïmpregneerde gazen zijn gedrenkt in lanoline of paraffi ne, vettige stoffen die niet met de wond verkleven en dus veel makkelijker te verwijderen zijn. In ziekenhuizen en op EHBO- posten wordt dit type gaas veel gebruikt. Bij de drogist is het te koop onder de naam Biogaze (het bevat een aantal stoffen die maken dat de wond sneller en mooier geneest). Een schaaf- wondje kunt u zelf af. Maar als WAT ZtfN DE GEVAREN VAN EEN BESCHADIGING VAN DE HUID? Op de huid leven normaal ge sproken, miljoenen bacteriën. Dat geldt voor iedereen. Die bacteriën zijn onze permanente gasten. Gewoonlijk doen ze er geen kwaad en zolang de huid intact is kunnen ze het lichaam niet binnendringen. Ook al schrobben we de huid flink met water en zeep, dan nog blijven er zeer veel bacteriën achter. Ook dat is normaal. Maar als de huid door geweld van buitenaf stuk gaat, ontstaat er een wond. De bescherming van de huid is dan plotseling niet volledig meer; de bacteriën len voor lager- en .voortgezet onder wijs in Waddinxveen is een brief ge stuurd, waarin op de mogelijkheid tot het bezoeken van de expositie is gewezen. Van die mogelijkheid is door één lagere school (een vijfde klas) gebruik gemaakt. Bij dit bezoek waren twee exposerende kunstenaars aanwezig. Op zaterdag 23 april 1983 om 16.00 uur is de expositie officiëel geopend door de wethouder van welzijnszaken drs. M. Kraaijestein. Na diens toes- spraak werd door twee docenten van de muziekschool, mevrouw L. Swarts en de heer A. de Bussy een muzikaal optreden verzorgd. Vervolgens kon den de, in groten getale aanwezige bezoekers, een drankje nuttigen en de 49 geëxposeerde werken bezich tigen. Het is niet met zekerheid te zeggen hoeveel mensen de expositie, die drie weken geduurd heeft, hebben be zocht. Een indicatie hiervoor vormt de presentatielijst, die bij de ingang is neergelegd. Deze lijst is door bijna 250 mensen getekend. De dagen die de meeste bezoekers trokken waren 23 april, de opening (92)donderdag 28 april, met name ’s avonds, (24); en zaterdag 30 april koninginnedag, (29). Bovendien is de expositie, naast de geplande data geopend geweest op donderdag 5 mei de door de Stich ting Waddinxveen 750 georganiseer de puzzeltocht. Met name kinderen hebben toen de expositie bezocht. Een aanzienlijk aantal bezoekers heeft de presentatielijst niet gete- kent, hetgeen tale bezoek hoger moet de genoemde 250. WADDINXVEEN - We staan er niet bij stil, maar de huid is het omvangrijkste orgaan dat we hebben. Zij bestaat uit drie lagen. De meest oppervlakkige laag wordt opperhuid ge noemd. Daaronder zit de leder- huid, met de bloedvaten die voor de energievoorziening zor gen en de zenuwen, die we no dig hebben om te voelen. Nog dieper, dus onder de lederhuid, bevindt zich het onderhuidse vetweefsel. Gouda en Omstreken telt zeven ge meenten. De wens is precies ver taald, 70x70 nieuwe leden erbij te krijgen. Dat zal een hele toer wor den, beslist. Maar met veel inspan ning kan zo’n actie slagen, kan zo’n wens in vervulling gaan. Geprobeerd wordt in elk ven plaatsen van de afdeling en verenigingen te vinden, die een actie voor nieuwe Rode Kruis leden op touw willen zetten met en door eigen activiteiten en die zij zelf leuk en Aan de vrijwilligers - wordt gevraagd deze mensen en vere nigingen zoveel mogelijk ten dienste te staan. Ieder initiatief kan bijdra gen aan het doel 70x70 leden bij schrijven in het vaste ledenbestand van de afdeling. Heeft men ideeën of wil men meer weten over deze actie, dan kan con tact worden opgenomen met de se cretaris van de afdeling Gouda en Omstreken van het Nederlandse Rode Kruis, mevrouw J.G. Zorge - Leeftink, telefoon 01829-3921. De publiciteit rondom de serie en de afzonderlijke heeft geen verandering ondergaan ten opzichte van voor gaande jaren. Aan de serie werd door middel van affiches en gericht ver zonden folders bekendheid gegeven. Daarnaast is een persbericht met in formatie over de gehele serie naar de plaatselijke en regionale pers gezon den. Deze pers ontving voor ieder concert ook nog een bericht met in formatie over de musici en het pro- WADDINXVEEN - Het hervormd kinderkoor De Zangvogels houdt woensdagavond 29 juni om half acht in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan haar gratis toegankelijke jaarlijkse zanguitvoering. Zoals elk jaar is een deel van het programma religieus, ter wijl na de pauze vrolijke liedjes zul len worden gezongen. Op die avond zal ook de onlangs opgenomen plaat van het kinderkoor gereed zijn. Hier aan wordt ruim aandacht besteed en iedereen is tevens in de gelegenheid de plaat te kopen. WANNEER ONTSTAAT ER INFECTIE? Als er een wond ontstaat wor den er ook bloedvaatjes bescha digd. Al naar gelang de wond groter is ontstaat er bloedver lies. Op zich vormt zo’n bloe ding de eerste verdediging van het lichaam. Door het stromen van het bloed worden de mees te bacteriën weer snel naar bui ten gewerkt. Toch kunnen er nog in de wond achter blijven. En als ze de kans krijgen gaan ze zich vermenigvuldigen. Zo’n geihfecteerde wond raakt ont stoken. We merken dat aan de roodheid, de pijn en de zwel ling. Alles hangt nu af van de tegenaanval van het lichaam. De witte bloedlichaampjes zijn hier onder andere bij betrok ken. Zij vormen de parate troe pen van ons lichaam en sporen de bacteriën op om ze onscha delijk te maken. Daarbij sneu velen ook een groot aantal wit te bloedlichaampjes. Bij een ontstekingsreactie zien wc dan ook een mengsel van bacte- 170 (vorig seizoen 193); het laagste 89 (vorig seizoen 80) Het gemiddel de aantal bezoekers bedroeg 112, te gen 124 in het vorige seizoen. De ab- bonnementverkoop daalde 72 naar 67; de losse verkoop liep terug van 314 vorig seizoen tot 272 dit seizoen. PRIJZEN ‘De daling van het aantal bezoekers (zowel abonnementen als losse vér koop) is waarschijnlijk gedeeltelijk te verklaren uit de forse stijging van de toegansprijzen van de concerten. Abonnementen f 42,- (t.o.v. f. 35,- vorig seizoen) Losse kaarten f. 9,- (t.o.v. f. 7,50 vorig seizoen). Gereduceerde abonnementen voor C.J.P. en Pas-65 f. 30,50 (t.o.v. f. 22,50 vorig seizoen) Gereduceer de losse kaarten f. 6,50 (t.o.v. f. 5,- vorig seizoen). de school. Vrijdag 1 juli wordt het feest vervolgd met een sportoch- tend op het ateletiekveld van Antilope. In de middag trakte ren de teamleden hun leerlin gen op een door hen opgevoerd toneelstuk, wat speciaal voor deze gelegenheid werd ingestu deerd. Zaterdag 2 juli tenslotte is er een fietspuzzeltocht voor het ';i gehele gezin, welke begint en eindigt op het schoolplein. Bij terugkomst van die tocht is er een gezellige kinderkermis op het schoolplein met enkele at tracties. Ook voor de ouders is er een mogelijkheid om het feest mee te vieren en wel op zaterdaga- vond 2 juli. Vanaf half negen ‘s avonds is er in de Mgr. Bek-l kerschool een feestavond met dansen en wat ontspannings- spelletjes in enkele klassen. Ook oud-leerlingen zijn op de ze avond welkom. Ook het be kende Rad van Avontuur draait op volle toeren om de kosten te dekken. Op dit moment is het team en de oudervereniging bezig met de laatste voorberei- ding voor het feest. de wond ernstiger is of vervuild dan wordt ze steriel afgedekt en wordt de arts geraadpleegd. WAT TE DOEN BIJ BRAND WONDEN? De brandwonden vormen een soort apart. Ze ontstaan door oververhitting na te lang zon nebaden, door hete vloeistof fen (water is erg^r dan vet) en door vuur. Een andere oorzaak van verbranding van de huid zijn chemische stoffen. Zout zuur en kaliloog zijn er de be kendste voorbeelden van. Ook ongevallen met elektriciteit kunnen brandwonden veroor zaken. Juist de brandwonden zijn berucht in verband met kans op infecties. Maar die kans is minder groot als de huid alleen maar rood en pijnlijk is. Als er echter blaren zijn gevormd of nog erger, doet u er beter aan er af te blijven en deskundige hulp te zoeken. Ook voor een brandwond geldt dat het zaak is de infectiekans zo klein mogelijk te houden. Na afkoeling onder leidingwa ter - soms zelfs een kwartier ‘tot de brand er uit is’ - meteen afdekken met een steriel ver band of - liever - een speciaal gaasverband. Geïmpregneerde gaasverbanden (zoals Biogaze) bevorderen de genezing en voorkomen besmetting. Op deze manier kan veel narigheid bespaard blijven. Maar raad pleeg in geval van twijfel altijd uw arts. ANDERE ZIEKTES Als u schriftelijke informatie wilt over andere ziektes, vraag er uw huisarts gerust om. Hij beschikt over patiënten-info’s van Artsenservice, die een hele boel ziektes behandelen. Ze zijn bedoeld om patiënten dui delijk te maken wat ze precies mankeren. WEEKBLAD-ARTS BERNARD AERTS GOUDA Gouda is een van de plaatsen die zal worden aangedaan in het ka der van de Nationale Gezondheidstour, een activiteit van de Stichting Neder land Oké. De karavaan, die vrijdag 1 juli van start gaat en 21 gemeenten zal aandoen en onder meer bestaat uit een originele Engelse dubbeldekker, zal door ons land trekken en op vele plaatsen tal van gezondheidsbevorderende activiteiten ontplooien. Spelenderwijs zullen de deelnemers worden gecon fronteerd met gezond leven. De Nederlandse Omroep Stichting (NOS) zal dagelijks, gedurende deze drie weken durende tour, de pro gramma’s van Radio Tour de France onderbreken, om verslag te doen van de gezohdheidsactiviteiten. Eén daar van is het Oké-hittourspel, dat in de middag gespeeld wordt en waarvan de finale uitgezonden wordt in de ‘Avondspits’ van Frits Spits. Het spel vormt een soort behendig- heidstest. Op een speciaal vervaar digde trapfiets moet een parcours met hindernissen worden verreden. Deze hindernissen hebben betrekking op een aantal gezondheidsproblemen, zoals voeding, alcohol, roken, veilig heid en medicijngebruik. Wie - na aftrek van eventuele straf- punten - de snelste tijd heeft gemaakt, is de winnaar. De wedstrij den beloven een indrukwekkend kijk spektakel te zullen worden. Overal is voor aantrekkelijke lokaties ge zorgd, zodat de toeschouwers niets in de weg staat allé verrichtingen op de voet te volgen. Niet alleen dankzij de NOS gaat de Nationale Gezond heidstour de lucht in. Vanuit de dub beldekker wordt elke middag tussen twee en vijf een lokaal programma uitgezonden. Naast het behendigheidsspel wordt er een fotowedstrijd georganiseerd waarbij de deelnemers gebruik kun nen maken van de speciaal voor dit doel ter beschikking gestelde came ra’s. De plaatsen die de caravaan achter eenvolgens zal aandoen zijn: Maas tricht, Tegelen, Tiel, Dordrecht, Ber gen op Zoom, Terneuzen, Veere, Brielle, Gouda, Huizen, Medemblik, Sneek, Leeuwarden, Groningen, As sen, Meppel, Deventer, Doesburg, Cu- lemborg, Schoonhoven, Zeist. In alle plaatsen worden lokaal georganiseer de activiteiten gehouden. Alvorens de plaatsen aan te doen brengt de caravaan een kort bezoek aan enkele tussen-liggende gemeenten. diet van f. 6.300 steld voor het geschikt maken van de raadzaal tentoonstellingen. Het betreft de aanschaf van witte pane len, die langs drie wanden van de raadzaal kunnen worden geplaatst een een 30-tal spotjes. Uit de com missie voor kuhst en cultuur was een “werkgroep exposities” ge vormd, die de organisatie van de eerste expositie op zich. PUBLICITEIT Op de volgende manieren is de ex positie van Theo den Boon, Loes Huis in ‘t Veld en Anke Mensink onder de aandacht van de Waddinx- veners en omwonenden gebracht. Naar de plaatselijke en regionale pers is een persbericht gestuurd. In verschillende dag-en weekbladen is de nodige aandacht aan de expositie besteed. In Waddinxveen en in min dere mate in Boskoop is een aantal affiches opgehangen. Er zijn folders vervaardigd, die in de bibliotheek en in het gemeentehuis zijn neergelegd. Vele bezoekers hebben een folder meegenomen. Vóór en tijderis de expositie is hieraan aandacht besteed in de gemeentelijke rubriek in het Weekblad voor Waddinxveen. Voor de opening is een aantal uitnodi gingskaarten verspreid. Aan alle scho- De serie kamermuziekconcerten in Waddinxveen bestond uit de volgen de concerten; die in totaal 674 be zoekers troffen: 21 oktober 1982: Ronald Brautigam, piano (170 bezoekers) 18 november 1982: Jorge Oraison en Gerard Dekker, gitaar en clavecimbel, (99 bezoekers). 20 januari 1983: Anner Bijlsma en Gerard Blerk, cello en piano, (116 bezoekers) 17 februari 1983: Amsterdams Loeki Stardust Quartet, blokfluit (98 be zoekers). 17 maart 1983: Variatie Ensemble (89 bezoekers). 21 april 1983: Ensemble Bartolotti, barok ensemble, (102 bezoekers). Het hoogste bezoekersaantal bedroeg WADDINXVEEN De gemeente heeft met het aannemingsbedrijf De Langen Van den Berg BV in Berg ambacht overleg gevoerd over ver koop aan haar van twee percelen bouwgrond, gelegen in het gebied van het bestemmingsplan ‘Wijk Zuidplas 1980’. Overeenstemming is bereikt over verkoop van één per ceel bouwgrond voor de totale prijs van f 300.000,- excl. b.t.w. Deze prijs is geheel conform de exploita- tie-opzet behorend bij het bestem mingsplan ‘Wijk Zuidplas 1980’. Inzake het tweede perceel bouw grond delen B. en W. aan de volgende week vergaderende gemeenteraad mede dat zij De Langen Van den Berg B.V. gedurende een periode van 3 maanden en tegen een vergoeding van 8 procent per jaar van de koop-' som van het perceel van f 300.000,- excl. b.t.w., optie hebben verleend op dat perceel. Conform het advies van de commis sie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw en conform het ad vies van de commissie voor de finan ciën stellen B. en W. de raad dan ook voor te besluiten tot verkoop van één perceel bouwgrond aan De Langen Van den Berg B.V. Tevens stellen zij de raad voor, ten behoeve van een snelle afwikkeling van de verkoop van het thans in optie gegeven tweede perceel (indien deze verkoop foto van de musici). De verkoop van toegangsbewijzen vond plaats op de afdeling Kabinets- en Burgerzaken en aan de zaal, voor afgaand aan ieder concert. Van de mogelijkheid tot telefonische reser vering is ook dit jaar weer in ruime mate gebruik gemaakt. Na vaststelling van het programma is er één wijziging geweest. Het vari atie Ensemble en het Amsterdams Loeki Stardust Quartet die eerst respectievelijk op 17 februari en op 17 maart een optreden zouden ver zorgen, hebben van datum gewisseld. Gelukkig was dit ruim van tevoren bekend, zodat het in voldoende mate bekend gemaakt kon worden door de pers. Veiligheid, de Stichting Volksge zondheid en Roken, de Koninklijke Algemene Vereniging Volksbond tegen Drankmisbruik, het Kontakt- orgaan Landelijke organisaties Ziek tekostenverzekeraars en de Vereni ging van Nederlandse Ziekenfondsen. Deze landelijke organisaties hebben Nederland Oké enkele jaren geleden opgericht, met het gezamelijke doel de Nederlander te helpen zijn ge zondheidsgedrag te verbeteren. De samenhang tussen gedrag en gezond heid is onmiskenbaar, aldus de Stichting Nederland Oké, die er ver der op wijst dat het erop lijkt alsof de gemiddelde Nederlander meer oog krijgt voor de verantwoordelijkheid die hij voor zijn gezondheid heeft en de oude wijsheid ‘voorkomen is beter dan genezen’ steeds meer onder schrijft. Zo lijkt het alsof de gemid delde Nederlander steeds kritischer wordt ten aanzien van het dagelijkse menu ook al eet hij meer dan nodig en onvoldoende gevarieerd. Maar daar ligt hij niet wakker van, zo zegt hij. Toch ligt hij wél wakker, want de gemiddelde Nederlander drinkt veel, teveel, al zal hij dat zo lang mogelijk blijven ontkennen. Van veel drinken slaap je slecht. Ook vindt de gemiddelde Nederlan der dat hij teveel rookt en hij heeft daar ook wel last van. Hij zegt daaraan echter niet veel te willen doen. De gemiddelde Nederlander fietst! Wel een half uur per dag! Men sen in het onderwijs schijnen een extra borrel te nemen aldus het on derzoek dat door de Rijksuniversiteit Limburg in opdracht van Nederland Oké werd uitgevoerd. Hoe kan het anders? Wie enigszins bekend is met de werkgelegenheids situatie in het onderwijs zal zich kun nen voorstellen onder welke stress daar moet worden gewerkt. Een extra borrel helpt echter niets! Staatssecretaris van der Reyden on derschrijft dat stressfactoren in de toekomst nogal een zware wissel op onze gezondheid zullen trekken. Toch moeten we het hoofd koel houden en er voor waken dat onze gezondheid daaronder te lijden krijgt, aldus de Stichting Nederland Oké die de Nederlander tracht een handje te helpen om het aloude spreekwoord ‘voorkomen is beter dan genezen’ in de praktijk te brengen. SAMENWERKINGSVERBAND De Stichting Nederland Oké is een samenwerkingsverband tussen het Voorlichtingsbureau voor de Voe ding, de Stichting Consument en 0> r0E rem I Zuidkade 11 - Tel. 12354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 12382 - Waddinxveen

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 7