GEMEENTE WADDINXVEEN Nieuwe tandarts Alex Huizen en winkels aan voet van de hefbrug Vos trouwde vrijdagmiddag Militair houdt receptie aan Peuleyen in open lucht JIL Het Weekblad feliciteert Windsurfclub WESTNEDERLAND HEEFT NU 593 BUSSEN hield open dag Neemt 1 augustus praktijk over van J. G. van den Arend Voor behalen van Generale Stafbrevet IA TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN VERGADERING SOCIAAL CULTUREEL WERK MILIEUZAKEN ONDERWIJS v SPREEKUREN NOTA GEHANDICAPTENBELEID H 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 V 51 .'M I IK I ij W’l I IA. J 01820-16066 010-362244 I Gemeentelijke studiebijdrage cursusjaar 1983-1984 De gemeente Waddinxveen kan studiebijdragen verlenen aan Wad- De 34-jarige Alex Vos uit Den Haag studeerde afgelopen vrijdag in de tand heelkunde af aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. Nadat hij die dag op het Waddinxveense gemeentehuis in de echt was verbonden met de 21-jarige Afdeling Mechanische Techniek Uit Waddinxveen - C-programma Joel Berends, Paul Kooiman, Hugo Mulder, Davey Wendijk. Uit Waddinxveen - B-programma Patrick van Dodewaard, Joost Evers, John Jager, Sjoerd Kooistra, Dirk Uit- beyerse, Martin Vis, Ad de Waal, Mar co Woudenberg. Uit Hazerswoude - C-programma Gert-Jan Bremmer. Uit Reeuwijk - C-programma Alex van Es. Uit Moerkapelle - B-programma Hans Hertog. Uit Boskoop - B-programma Marco Moonen, Richard de Vogel. Uit Nieuwerkerk a/d IJssel - B-programma John Kreft. Uit Zevenhuizen - B-programma Theo Zijderhand. Uit Moerkapelle - C-programma Piet Huurman, Cor v. d. Spek. Uit Reeuwijk - B-programma Teus Verburg. Uit Hazerswoude - B-programma Arno van Gent. Uit Boskoop - B-programma Martin Hoogendoorn Uit Boskoop - B-programma Robert van Galen, Hans Ramp, Jaco van Veen, Edwin Visser. Uit Hazerswoude - B-programma Hans Boere. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 dinxveners die een op een beroep gerichte opleiding in Nederland volgen. In het algemeen worden slechts studiebijdragen verleend voor op leidingen, waarvoor het rijk in beginsel geen bijdragen toekent. Zij die voor een gemeentelijke studiebijdrage voor het cursusjaar 1983- 1984 in aanmerking willen komen moeten zo spoedig mogelijk, doch in ieder geval vóór 1 oktober 1983, bij de gemeente een aanvraag in dienen. Nadere informaties en formulieren voor het aanvragen van een gemeentelijke studiebijdrage zijn te verkrijgen op de gemeente secretarie, afdeling onderwijs (tel. 14433, toestel 143). Tevens zijn hier formulieren verkrijgbaar voor het aanvragen van een provinci ale studiebijdrage. Planningsgroep sociaal-culturele activiteiten Maandag 18 juli 1983, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) WADDINXVEEN/BOSKOOP - NV Verenigd Streekvervoer Westneder- land, dat onlangs het jaarverslag 1982 publiceerde waarin stond dat er voor het eerst in een jaar tijd meer dan 40 miljoen reizigers werden vervoerd, be schikt nu over bijna 1.500 personeelsle den en 593 bussen, waaronder 22 gelede bussen. Ter ontlasting van de vestiging van Westnederland bij de bebouwde kom van Boskoop, maar op grondge bied van Waddinxveen, zijn in Zoeter- meer voorbereidingen getroffen voor de bouw van een nieuwe vestiging voor 60 bussen. De grond ervoor is inmiddels aangekocht, zo meldt het jaarverslag. Vorig jaar vervoerde NV Verenigd Streekvervoer Westnederland 40,7 mil joen reizigers. Dat is een stijging van 6 procent ten opzichte van 1981. Daarbij komen nog eens naar raming vijf mil joen reizigers. Vergeleken met 1978 is het aantal ver voerde reizigers bij Westnederland met 30% gestegen. Voor 1983 verwacht Westnederland een stijging met 3,5 of 4%. Dat blijft achter bij het jaarlijkse groeipercentage van 8, dat in de meerja renbegroting is genoemd. De directie schrijft dat toe aan de economische om standigheden en de tariefmaatregelen van de regering. Het is de bedoeling dat de heer Vos, die op 21-jarige leeftijd weer ging studeren en tegelijk zijn HAVO- en Atheneum- diplma haalde, in het opnieuw geschil derde pand aan de Zuidkade 9 gaat wo- OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. den, de ander noemt de muur waar achter de woningen ‘schuil’ gaan veel te saai. Het plan Brugcentrum langs de oprit van de Gouwebrug in Waddinxveen ging op 28 september 1982 officieel van start toen burgemeester CAI. van der Linden de eerste paal sloeg. De eerste fase van het plan omvat een op straatniveau gelegen winkel- bebouwing met daarboven 29 woon- De studie voor het Generale Stafbre- vet werd gevolgd aan de 115 jaar oude Hogere Krijgsschool in Den Haag en nam twee jaar in beslag. De voorselectie, die met een aanbeveling voor het kunnen gaan volgen van de studie voor het ‘gouden zonnetje’, duurde een half jaar in welke tijd de cursus stafdienst werd afgemaakt. WADDINXVEEN - Ook de leerlingen van de protestants-christelijke scholen gemeenschap voor MAVO/LTO Ko ningin Wilhelmina aan de Sniepweg hebben hun examens 1983 achter de rug. Het percentage geslaagden voor het MAVO-diploma bedroeg 97 en voor het LTO-diploma 98. Voor het LTO-diploma slaagden: Afdeling Bouwtechniek: Uit Waddinxveen - C-programma Leon Koetsier, Arjo Smit. Uit Waddinxveen - B-programma Frankjan Blonk, Govert-Jan Bos, Wim van Dorp, Jan de Gier, Theo Groenen dijk, Peter de Joode, Ruud Pijpers, Kees Verkleij, Paul van Zanten. Het Generale Stafbrevet is een inter ne managementopleiding voor hogere commando- en staffuncties in de Ko ninklijke Landmacht. Van huis uit is de geslaagde Waddinxvener infante rist. Bij het regiment stoottroepen was hij voor het begin van zijn studie in Ermelo commandant van een pantser-infanterie compagnie. Het echtpaar Ton en Anneke de Nijs is ongeveer 2 1/2 jaar in Waddinxveen woonachtig. Stafbrevet geslaagde Waddinxveense landmachtkapit> 'edeelte van hun in de open lucht gehouden receptie aa -- Up een Waddinxvener lopen zaterdagmiddag een ruim vier uur durende receptie den ter gelegenheid van het behalen van zijn Generale Stal WADDINXVEEN - Wie Waddinx veen via de hefbrug komt binnenrij den krijgt aan de Kerkweg-Oost al een goede indruk van de daar in aan bouw zijnde woningen en winkels. Over de vormgeving van het bouw plan zijn de meningen verdeeld. D' één vindt het een bijzonder aantrek kelijke en strakke opvulling van het Brugcentrum, waar tot voor kort lege en bouwvallige winkelpanden ston den ter gelegenheid Zijn e< uitgenodigd. Alle gasten werden onthaald op een door Party-service Van den Berg ver zorgd koud buffet, dat vanwege de in zeer ruime mate schijnende zon in de openlucht - op één van de autovrije ruimten aan de achterzijde van de Peuleyen - kon worden gehouden. Er waren diverse kraampjes ingericht waar iedereen naar hartelust hapjes en drankjes kon halen. :ein Ton de Nijs en zijn aan de Peuleyen. (Foto: Afdeling Installatietechniek: Uit Waddinxveen - C-programma Martin Aarts, Karel Groeneweg, Nico Sekeris, Miquel Stigters. Uit Waddinxveen - B-programma Rob Blonk, Richard Burggraaf, Wim Endlich, Henk van Erk, Rick Hofstede, Perry Metselaar, Peter Royers, Ron Schijff, Jan Sekeris, Bert Vogelaar. WADDINXVEEN In het statige pand aan de Zuidkade - direct naast de m het voormalige raadhuis gevestigde Streekmuziek- school Waddinxveen - vindt deze maand een tandartswisseling plaats. In vorige week in het Weekblad voor Waddinxveen geplaat ste advertenties heeft tandarts J.G. van den Arend aangekondigd over te zullen dragen aan gang van afgelopen maandag Ontwerp-beschikkingen Ter secretarie ligt tot 28 juli 1983 elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en van 19.00 tot 22.00 uur (op maandagavonden) ter inzage de ont- werp-vergunning met bijbehorende bescheiden voor de hinderwet vergunning van de heer C. H. M. Koot, D. van Schagenplantsoen 11alhier voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning voor een slagerij aan de Groensvoorde 6, alhier. De aanvrager en degenen die bezwaren hebben ingebracht n.a.v. de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest kunnen tot 28 juli 1983 tegen deontwerp-ver- gunning bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen gemoti veerde bezwaren indienen. Degene die bezwaar maakt kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. - een gerichte beleidsvoering voor verbetering van de toegankelijk heid, bruikbaarheid en bereikbaarheid van openbare gebouwen; - het aanschrijven van eigenaren van voor publiek bestemde objec ten om voorzieningen te treffen indien dit noodzakelijk is en het zonodig daartoe beschikbaar stellen van subsidie; - het voeren van een actief voorlichtings-, advies- en begeleidings- beleid. De Nota, die zich overigens voornamelijk beperkt tot de problema tiek van lichamelijk gehandicapten, kan door geïnteresseerden wor den ingezien op het gemeentehuis,'afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, alwaar eveneens informatie verkregen kan worden over de Nota. WADDINXVEEN Op een bijzondere wijze heeft de aan de Peu leyen 120 wonende Waddinxvener A. (Ton) F. de Nijs (34) afge- gehou- fbrevet. chtgenote had daarvoor vele tientallen vrienden en kennissen Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: vrijdag morgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: gaat wegens va kantie niet door. Spreekuur wethouder, mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat wegens vakantie niet door. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. eenheden voor één- en tweepersoons huishoudens, alsmede vier woning wetwoningen naar ontwerp van archi tectenbureau Oyevaar, Van Gooi en De Bruijn te Amsterdam. Het winkel gedeelte bouwt Rehorst in eigen be heer, de woningen zijn een opdracht van de R.K. woningbouwvereniging St Joseph te Waddinxveen. De ople vering wordt medio augustus 1983 verwacht. Wijziging Plannings- en inspraakverordening De raad der gemeente Waddinxveen heeft in zijn vergadering van 6 juli jl. besloten de Plannings- en inspraakverordening sociaal-cultu rele activiteiten te wijzigen. Deze eerste wijziging van de verordening treedt in werking met in gang van de eerste dag, volgend op die der afkondiging, zijnde 14 ju li 1983. WADDINXVEEN/REEUWIJK - Windsurfclub Reeuwijks jeugdleden Ronald de Jong en Mark Versteegen hebben op de Reeuwijkse Plassen su bliem gesurfd om de Nationale Surf- gids Trofee. Zij wonnen respectieve lijk bij de catagorie beginners en wedstrijdsurfers op overtuigende wij ze. Mark Versteegen behoort on danks zijn 14 jaar na deze overwin ning tot de veelbelovende Neder landse jeugd en ook voor Ronald de Jong is een grote toekomst weggelegd want hij is handig, snel en heeft veel ambitie. Dit belooft veel voor de Reeuwijkse surfers die zondag 10 juli een open dag hielden om te vieren dat zij vergunning gekregen hebben een nieuw clubgebouw te mogen plaatsen. Op de open dag mocht iedereen ter kennismaking deel nemen aan de 3-uurs race en aan de gezellige slotmanifestatie. Om te komen tot een gericht beleid ten behoeve van inwoners van Waddinxveen met een handicap hebben burgemeester en wethou ders de ’’Nota Gehandicaptenbeleid” opgesteld, die op 15 juni jl. aan de gemeenteraad is aangeboden. De raad heeft besloten de Nota voor kennisgeving aan te nemen, het voorgestelde beleid te onderschrijven en dit beleid te integreren in het totale gemeentelijke beleid. Verder heeft de raad besloten om ieder jaar een bedrag van 3.000,- in de begroting op te nemen voor de uitvoering van kleine aanpassingen en voorzieningen ten behoe ve van gehandicapten. Voor het stellen van prioriteiten voor de besteding van dit bedrag en over het gemeentelijk gehandicaptenbeleid in het algemeen, zal er periodiek een evaluatie plaatsvinden met gehandicapten, hun orga nisaties en andere betrokken instanties. Enkele andere onderdelen van het te voeren beleid zijn: - het actief meewerken aan het realiseren van de gewenste en nood zakelijke woonvormen; - het streven naar verbetering van de maatschappelijke dienstverle ning ten behoeve van gehandicapten; Het nieuwe winkel- en huizencomplex aan de Kerkweg-Oost. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Note- boom). per maandag 1 augustus zijn praktijk tandarts A.T.F.C. Vos, die zich met ing als zodanig in Waddinxveen heeft gevestigd. Monique Hulleman uit Amsterdam toog hij samen met zijn vrouw naar de hoofdstad om daar zijn tandartsenbul op te halen. Naar het gemeentehuis was het paar gereden in een oude automo biel, één van de hobbies van de nieuw bakken Waddinxveense tandarts. De nieuwe Waddinxveense tandarts Alex T. F. C. Vos met Monique Hulleman in een auto op weg naar het Wad dinxveense gemeentehuis, waar het tweetal vrijdag trouwde. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Note- boom). Landmachtkapitein Ton de Nijs wordt per 1 augustus Hoofd Bureau Opleiding en Vorming van de Land machtstaf. Hij draagt dan stafverant- woordelijkheid voor de Koninklijke Militaire Academie, het Opleidings centrum Officieren voor Speciale Diensten, de Koninklijke Militaire School, de Technisch Specialisten opleiding en de Hogere Krijgsschool, terwijl hij tevens secretaris is van het curatorium van de Koninklijke Mili taire Academie. AGENDA 1. Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Vaststelling verslag vergadering d.d. 6 juni 1983. 3. Bespreking beleidsuitgangspunten en prioriteiten t.b.v. de op stelling van het Programma 1984. 4. Vaststelling van het concept-Programma 1984. 5. Rapportage vanuit de diverse werkgroepen. 6. Ter informatie. 7. Rondvraag en sluiting. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. nen, zodra tandarts van den Arend deze woning met praktijk zal hebben verla ten. De vertrekkende Waddinxvener gaat zich elders in het land vestigen. De heer Van den Arend wilde over de duur van zijn praktijk en andere bijzonder heden rond zijn persoon geen inlichtin gen verstrekken. Tandarts Vos, die volgens afspraak be handelt en nieuwe patiënten inschrijft, wordt in zijn praktijk bijgestaan door zijn vrouw als assistente. Ze is verpleeg kundige geweest. Totdat de woning aan de Zuidkade zal kunnen worden be trokken woont het tandartsenechtpaar bij een zus van de heer Vos aan de Oost- polderweg. Met de overname van de praktijk van tandarts J. G. van den Arend blijft de heer A. T. F. C. Vos één van de negen tandartsen die in Wad dinxveen werkzaam zijn. De voor zijn Generale i echtgenote op een gedeelte van hun in de op Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). - I Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 'i It* SI

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 3