Gouwe Speciaal zwembad voor Provincie komt met een gehandicapten te duur Twee mooie fietstochten in het gebied rond Waddinxveen surfverbod voor Gouwe Plankzeilers leveren teveel gevaar op Eerste winst Waddinxveners doen het in Reeuwijk en in Zevenhuizen Voor de 4e maal Willem van Es- voetbaltournooi WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Start schakers op 25 augustus WADDINXVEEN Donderdag 25 augustus gaat de Waddinxveense Schaakvereniging WSV het nieuwe sei zoen 1983/1984 beginnen met een avon dje snelschaken. De 38 km lange Gouwe-route en 35 km lange Hollandse polderroute De Sperwer Waddinxveen-za Be Fair-jeugd route i Ider s Gouweroute 38 km 'te WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1983 1 1 Boskoop iDINXVEEN )PLAS 'LDER 9550GC R O o de Noordzee - X MPHEN A/D S N POLDER r. STEEKT R ietveid oor weg Loete gossog* 41: Tempel WK 3803 Randenburg Noordeinde 8146 4 3550 16 N DAAL J 6 .Veiling Dit is de 38 kilometer lange Gouwe-route voor fietsers. Langs de weg staan deze zeshoekige routebordjes. SNHDE ANWH Spoeiwijk 2; Elft <?558 Middelburg ke Nota heeft besproken. B. en W., die nog moeten beziën of een gehandicapten-zwembad in regio naal verband, in samenwerking met het particulier initiatief, wél te reali seren valt, schrijven dit in reactie op de zich nog in een voorbereidend sta dium bevindend plan van de Stich ting Zwem-Revalidatie en Recreatie Waddinxveen (ZRRW). Niet alleen de leden maar ook huisscha- kers en anderen die af en toe eens een partijtje spelen, kortom een ieder die de stukken kan hanteren, is op deze eerste speelavond van het nieuwe seizoen van harte welkom in het Anne Frankcen- trum. Iedere donderdagavond heeft de Waddinxveense Schaakvereniging in dit centrum haar speelavond die om 20.00 uur begint. Op donderdag 1 september zal er een al gemene ledenvergadering worden ge houden en 8 september zal de clubcom- petitie van start gaan. e Roemer; DEN UITERT GOUWE TUNNEL Bloemendaal sl WADDINXVEEN De postduiven vereniging ‘De Sperwer’ nam deel aan een konkours vanuit Soissons. Af stand 309 km. In konkours 395 dui ven. Aankomst le duif 13.17 uur, laatste 13.53 uur. Snelheid le duif 975 m.p.m., laatste duif 874 m.p.m. Uitslagen: M. Anders 1-13-15-20-26-37-64-66- 81-88-94-96, N. Hoogerdijk 2-36-78- 85-95-98, N. van Vliet 3-14-17-21- 22-23-25-30-39-77-90, D. Heeren 4- 8-18-29-38-40-63-67-71, J.W. Sekeris 5-31-91, Mevr. Toor 6-32-68, H. Met selaar 7-12-16-54-56-57-70-74, Mevr. Twigt 9-33-35-50, M. Tollenaar 10- 45-53-59-69, A. Hofman 11-82,A.H. Kivits 19-58, Smit-Troost 24-48-49- 73-80-86, J.C. Koren 27-61, C.A. Bode 28, Toor en zn. 34-42-65-72, M. Verbeek 41-52-55-75-92-99, H. van Dijk 43-79, P. Bonefaas 44-93- 97, J. Jansen 46-47-60-76, H. Vink 51-89, Twigt en zn. 62-83-84-87. en met vrijdag is op het Aarkanaal en de Drecht), de de Spanjaardsbrug bij GROTE VOORSPRONG Met deze opzet heeft de Zevenhuizer- plas een grote voorsprong op vrijwel alle binnenwateren en afgravingen in ons land en dat terwijl de plas nog maar luttele jaren geleden door de oprichters van de WSC De Capelse is ontdekt. Voordien zag je alleen op de warme weekenden wat mensen aan de oevers, maar nu worden zowel de oevers als het water intensief ge bruikt door duizenden mensen uit de wijde omgeving. Wind-surfen is een sport die zich zo wel aan de oever als op het water af- Oud-Bodegra»< .uwijkrDorp meenten doet. In Reeuwijk (Reeuwijkse Hout, Plas Broekvelden/ Vettenbroek) én i De Zevenhuizerplas in het Rotteme- rengebied behoort tot één van de fraaiste binnenwateren in de buurt van Waddinxveen als het gaat om windsurfen en de daarbij passende re creatie. Door de goede bereikbaar heid van alle oevers, de voorzieningen en het feit dat het gebied vrij toegan kelijk is, behoort de Zevenhuizerplas tot de meest complete lokaties van Nederland. Op dit moment surfen meer dan één miljoen Nederlanders. Circa 300.000 van hen bezitten zelf een plank en in siders verwachten dat deze aantallen nog maar een peuleschilletje zijn bij wat er in de komende jaren te ver wachten is. Ook surfspecialist Aad v.d. Berg van Eurosurfing aan de Ze venhuizerplas verwacht dat de prog noses van het KNWV, de ANWB en de HISWA binnen 5 jaar gerealiseerd zullen zijn. Niemand zal er vreemd van opkijken als er rond 1990 zo’n 1 miljoen planken verkocht zullen zijn. ‘Deze sport heeft even zoveel recrea tieve, als competitiemogelijkheden; iedereen kan het leren en er op de zelfde manier van genieten want er moet een individuele prestatie gele verd worden die steeds voor verbe tering vatbaar is. Aan goed surfwa- ter ontbreekt het in ons waterrijke landje niet, wel aan voldoende ge schikte oevers met de daarbij beho rende parkeerplaatsen en andere voorzieningen, daarom hebben wij WADDINXVEEN - De zaterdag- afdeling van de voetbalvereniging Waddinxveen is de oefencampagne gestart met een 3-1 overwinning op het Rotterdamse FSC. Trainer Kort lever had de beschikking over 15 se- lectiespelers. Door de vakanties wa ren beide teams vrij incompleet. Het was Waddinxveen-speler Edwin de Vrindt die met een fraaie ‘kogel’ de score opende. Het werd ook de ruststand. Na rust kwam FSC al vrij snel op gelijke hoogte, maar het was wederom De Vrindt die Waddinxveen op voorsprong schoot. Toen De Vrindt, Piet Monster in stelling bracht werd het zelfs 3-1 en weder om was het Edwin de Vrindt die met een magistraal schot nr. 4 plaatste. Hierna verflauwde de wedstrijd te- WADDINXVEEN Deze week zul len de trainingen voor de jeugd van de voetbalvereniging Be Fair weer begin nen, terwijl op dinsdag 16 augustus de eerste oefenwedstrijden al op het pro gramma staan. Op die dag zullen Dl en El om 19.00 uur aantreden tegen DONK. De El (selectie) zal overigens dit jaar door Dido Havenaar, de beken de keeper van FC Den Haag, getraind worden, die bovendien jeugdkeepers van Be Fair zal trainen. Op zaterdag 20 augustus zullen vrijwel alle teams van be fair voetballen tegen Groeneweg. De wedstrijden worden in Zevenhuizen en Waddinxveen ge speeld. Op woensdag 24 augustus spe len Dl en El om 17.45 uur tegen Sparta uit Rotterdam. Dit zullen voorwedstrij- den zjn van de wedstrijd tussen be Fair 1 en het militair elftal. Op zaterdag 27 au gustus spelen Al, BI, Cl, en Dl in Ut recht tegen Everstein, terwijl alle ande re teams op die dag een toernooi of wed strijd spelen i.v.m. het30-jarig bestaan van Be Fair. Zaterdag 3 september zullen alle juni oren in Dordrecht voetballen tegen EBOHen bijna alle pupillen voetballen dan tegen Floreant in Boskoop en Wad dinxveen. De A-jeugd (t/m 22 jaar) zal op dinsdag 6 september uitkomen tegen de eredivisieclub Sparta (A-reg.). Al en BI zullen op donderdag 8 september tegen Sparta BI en Cl voetballen, ter wijl Cl op dinsdag 13 september tegen Sparta C2 zal uitkomen. Alle wedstrij den tegen Sparta beginnen om 19.00 uur. Verder worden nog een aantal wedstrij den afgewerkt tegen onze plaatsgeno ten WSE en Waddinxveen en tegen RVVH uit Ridderkerk, Woerden, ARC uit Alphen a/d Rijn, Soccer Boys uit Bleiswijk en Zwaluwen uit Vlaardin- gen. De competitie voor de jeugd zal op zaterdag 10 september beginnen. WADDINXVEEN/DEN HAAG phen aan den Rijn is één van stad waar de provincie door windsurfen heeft verboden, niet meer sinds woensdag 3 van Het windsurfverbod voor de vaarwa teren tussen Amsterdam en Rotter dam geldt zeven dagen in de week. De provincie is hiertoe overgegaan toen bleek dat plankzeilers op door gaande vaarwegen te veel gevaar op leverden voor de beroepsscheepvaart. Met name op grotere schepen, onder meer Rijnaken, waarop de schipper een grote dode hoek heeft is het moeilijk om surfers in de gaten te houden. Een surfer van wie het zeil gat (tussen Alphen en het Braasse- mermeer) en de Oude Wetering. Plankzeilers zijn op deze wateren zeven dagen in de week in overtre ding. Gouwsluis 4578 EUROSURFING Eurosurfing vormt een onmisbare schakel in het recreatiegebeuren rond en op de plas, men is altijd paraat voor kleine en grote hulpverlening (een veilige gedachte dat je direct ge holpen kan worden als er mankemen ten zijn). Behalve de goed ingerichte shop heeft men een professionele werkplaats waar alle reparaties snel kunnen worden uitgevoerd en waar gedurende de rustige tijden talloze planken gebouwd worden. Het testcentrum van Eurosurfing draait tot oktober op volle toeren. Je kunt dan proefvaren met de plank van je keuze, dat noemt men terecht moderne service. Eurosurfing ver huurt planken en pakken en heeft een goed draaiende school waar ervaren instructeurs op een rustig plekje de basis beginselen van deze sport leren. De shop is ingericht met de meest moderne producten, de moeite van een bezoek volledig waard. Recreatieterrein ’t Weegje (speelwei den, visgelegenheid). KinderboerderijBloemendaalseweg 34 (Wijk Bloemendaal). Algemene warenmarkt op donderdag morgen en zaterdag op het Marktplein. Kaasmarkt en ambachtsmarkt op don derdagmorgen van juni t/m augustus. In de Waag kunt u kaas proeven. ALPHEN AAN DEN RUN Moderne plaats met veel landbouw en industrie. Bij Gouwsluis stellingkoren- molen De Eendracht (1898), afkomstig uit Zaandam. Radio-telefonietoren (185 meter). Vogelpark Avifauna (vogelhuis, fla mingostrand, apenhuis, vijvers, pony- rijden, speeltuin, trampolines, skelters, auto- en miniscooters, amusementshal, kinderboerderij, visvijver, kanovijver. Dierenkamp in het Bospark, Prins Bernhardlaan. Warenmarkt op zaterdag, Thorbecke- plein. BOSKOOP Modern kwekerijcentrum aan de Gou we, waar de oevers verbonden worden door een karakteristieke brug met hoge heftorens, die van verre al te zien zijn. In het fraai beplante dorp kunt u op tal van plaatsen de voortbrengselen van het kwekersvakmanschap bewonderen. Het landschap in de naaste omgeving van het dorp wordt doorsneden door talrijke sloten en slootjes waarover de vele bruggetjes toegang geven tot de kwekerijen. Sinds mensenheugenis hebben de Bos kopers bomen en heesters gekweekt; al in de 15e eeuw leverden men peren- en appelenten. De bovengrond, die nooit is afgegraven, is dan ook uitermate ge schikt voor het kweken van bomen. Pas aan het einde van de vorige eeuw is men begonnen met het kweken van heesters (zoals rozen rhododendrons, azalea’s, coniferen), bomen en vaste planten, die nu naar vele landen geëxporteerd wor den. WADDINXVEEN Bezoekers van het op zaterdag 20 augustus voor de vierde maal te houden Willem van Es- voetbaltoumooi van de voetbalver eniging Waddinxveen hebben de mo gelijkheid een weekeinde naar Parijs te winnen. De zaterdagcommissie van de club heeft namelijk een envelop penactie georganiseerd waarbij naast de fraaie hoofdprijs, die nog eens als extra f 50,- zakgeld oplevert, zijn er nog vele mooie prijzen te winnen. Het Willem van Es-voetbaltoumooi, dat jaarlijks wordt verspeeld, is een hommage aan het oudste lid van de voetbalvereniging Waddinxveen. Hij speelde onder meer 400 wedstrijden voor het eerste elftal en is op dit mo ment nog steeds actief. Willem van Es beheert de financiën van de afde ling zaterdag en is daarnaast leider van het eerste elftal. In het sportpark ‘de Sniep’ nemen zaterdag 20 augustus met drie elftal len elk aan het toumooi deel Kame- rik, Lelystad, TAVV (Ter Aar), Zoe- termeer en Waddinxveen. Er zijn zes scheidsrechters, waarvan J. Nieumey- er en A. Monster uit Waddinxveen komen. De wedstrijden beginnen om half elf. Er zijn drie poules. Unio uit Oudewater won in Waddinxveen het eerste Willem van Es-toumooi. rosurfing, een luxe behuizing in het hypermoderne Tennis- en Sportcen trum met een eigen service-bar waar in je met de natte kleding welkom bent en douches, kleedkamers en toi letten en een droomstek aan het wa ter met als decor een rij van 250 klui zen voor planken. De leden van De Capelse hebben voorrang als het gaat om het huren van zo’n kluis. Alle kluizen zijn af sluitbaar en groot genoeg voor één plank, nergens in ons land is dit zo perfect geregeld. Informatie over De Capelse is verkrijgbaar bij Aad v.d. Berg van Eurosurfing op het Sport- eiland, tel. 010-553032, of na 18.00 uur bij Jacques Kurvers, tel. 010- 145150. ONVERTEERBAAR De Stichting Zwem-Revalidatie en WADDINXVEEN - Ook in deze warme zomer moet het in Waddinxveen en omgeving goed fietsen zijn. Alleen, met de kinderen of het hele gezin. De rijwielhandelaren in Waddinxveen weten ervan mee te praten dat de belangstelling voor het toeristisch fietsen de laatste jaren sterk is gegroeid. Ook de inwoners van dit Gouwedorp maken graag een ontspannende fiet stocht en dat vanuit velerlei motieven. Op de fiets van de natuur genieten. Dat kan heel goed. Juist op de fiets ben je dicht bij de natuur en er valt in deze tijd heel wat te zien. Wie in Waddinxveen op de fiets stapt kan bijvoorbeeld de 38 kilometer lange Gouweroute fietsen (in Waddinxveen zelf aangegeven door zes hoekige ANWB-bordjes) of fietsend het polderlandschap tussen Waddinx veen en Zoetermeer gaan verkennen. GOUWE ROUTE Laten we voor wat betreft de Gouwe route net doen of we van niets weten en laten de toeristische informatie tot ons komen als ieder ander. De Gouwe-rou te voert de fietsers vanuit Waddinxveen langs ’t Weegje, door de Goudse wijk Bloemendaal, Reeuwijk-dorp, langs Alphen a/d Rijn en Boskoop. WADDINXVEEN Dierenkamp in wandelpark aan de ka naalstraat (watërpartij). Overdekt en openluchtbad De Sniep, Sniepweg. GOUDA De stad heeft bekendheid gekregen door door zijn Goudse Kaas, stroopwa fels, kaarsen, sprits en aardewerk. De St. Janskerk bestond als eenvoudige dorpskerk al in de 13e eeuw, daarna herhaalde malen uitgebrand, opge bouwd en verbouwd, huidige gebouw (1413) in laatgotische en renaissances tijl. De toepassing van dwarsdaken geeft het inwendige een groot ruimtelijk beeld. De kruisbasiliek met houten ge welven en met een 124 meter lang schip de langste kerk in Nederland, bezit een unieke serie gebrandschilderde ramen van o.a. de gebr. Crabeth uit de 16e eeuw; te bez. maandag t/m zaterdag. Inl. tel 12684. 30 GRADEN C. VOLDOENDE Vanuit deze organisatie is vorig jaar het plan opgevat om in Waddinxveen therapeutische behandelingen te star ten in een tot 38 a 40 graden ver warmd waterbad. B. en W.: ‘Geble ken is dat hiervoor regionaal voldoen de belangstelling bestaat. Een derge lijk bad zou in een apart gebouw, aangebouwd aan het overdekte zwembad, gerealiseerd kunnen wor den. Inmiddels zijn zwemrevalidatie- artsen, na overleg met specialisten, tot de conclusie gekomen dat een wa tertemperatuur van 30 graden C. vol doende zou moeten zijn. Van de zij de van gehandicapten zijn echter re acties vernomen dat een temperatuur van 30 graden C. te laag blijkt te zijn, waardoor sommigen van een dergelijk speciaal voor gehandicapten te reali seren, bad geen gebruik kunnen ma ken’. Overigens beschikt het huidige over dekte zwembad in het sportpark ‘De Sniep’ op bepaalde tijden over extra verwarmd zwemwater (30 graden C.) en zijn er aan het complex speciale voorzieningen en aanpassingen ge maakt. Er is echter sprake van één aangepaste kleedruimte, zodat men - wanneer iemand bij het verkleden ge holpen moet worden en deze aange paste ruimte bezet is - noodgedwon gen van de gemeenschappelijke kleed ruimte gebruik moet maken. meer daar de conditie na 1 week trai- ningsarbeid bepaald niet optimaal was. Deze week speelt Waddinxveen(za.) tegen het naar de vierde klasse ge promoveerde Valken ‘68, aanvang 14.30 uur. Deze wedstrijd zal onder leiding staan van de heer Casteleyn uit Gouda. iid -R eeuw i j i 3837 3 De Gouwe tussen Gouda en Ai de doorgaande vaarwegen in de Rand- een wijziging van het vaarreglement Het plankzeilen op de Gouwe mag augustus, zo blijkt uit een persbericht het provinciaal bestuur van Zuid-Holland. in het water ligt wordt over het al gemeen - letterlijk - over het hoofd gezien. Afgezien hiervan is uitwijken voor de grote beroepsvaartschepen uitermate moeilijk. Het verbod voor windsurfers is woensdag in de Rijnstreek van kracht geworden op de Gouwe (tussen Gou da en Alphen), de Oude Rijn (tussen Gouwsluis en de aansluiting met de Heimanswetering)de Heimanswete- ring, de Woudwetering en het Padde- Recreatie Waddinxveen schatte vorig najaar de kosten van een aangepast zwembad voor gehandicapten naast het overdekte bad in ‘De Sniep’ op 1,5 miljoen gulden. De Stichting ZRRW, 8 jaar in Waddinxveen actief met baby-, peuter-, kleuter-, bejaar den- en gehandicaptenzwemmen, probeert dit geld bij overheden, instellingen en particulieren in de regio bij elkaar te krijgen, omdat het voor de gehandicapten een onverteer bare zaak wordt genoemd dat het overdekte bad tijdens de zomermaan den vier maanden dicht is. Uit therapeutisch oogpunt wordt zo’n speciaal zwembad, zoals dat bijvoorbeeld in Emmeloord is ge bouwd, voor gehandicapten noodza kelijk en verantwoord genoemd. Mo gelijk is het overigens dat in dit ver band het mooie, warme zwembad De Thermen in Alphen aan den Rijn uit komst kan bieden. Dat het bestaande Waddinxveense overdekte zwembad thans niet geschikt zou zijn voor ge handicaptenzwemmen wijzen de bij het zwembadgebeuren betrokkenen met kracht van de hand. Surfen in buurgemeenten WADDINXVEEN/ZEVENHUIZEN Waar surfen dc Waddinxve ners? Op de Gouwe mag het niet en in het Gouwedorp zijn verder geen mogelijkheden omdat voor deze veelbeoefende vrijetijdsbe steding de Petteplas en ‘t Weegje natuurlijk niet bruikbaar zijn. Wie oplet waar de Waddinxveners met hun zeilplanken op de auto of achter de fiets naar toe gaan zal bemerken dat men het in buurge- T ijk (Reeuwijkse Hout, Plas Broekvelden/ in Zevenhuizen (Zevenhuizerplas). ons bedrijf (de surfshop met repara tie, service, scholing, verhuur) op het voor Nederland unieke Sporteiland in de Zevenhuizerplas gevestigd’, zegt Aad v.d. Berg, terwijl hij zichtbaar geniet van 12 lessende scholieren. In surfkringen staat dc Zevenhuizer plas hoog aangeschreven vanwege zijn gunstige ligging, de goede bereikbaar heid, het schone water, de ideale oe vers en last but-not-least de unieke situatie op het Sporteiland waar ook het moderne tenniscomplex van Ruud Balkenstein en Gerard Ouwer- ling is verrezen. Bij Eurosurfing kan men altijd terecht voor service en kleine mankementen die zich tijdens het varen kunnen voordoen en de ac tieve ‘De Capelse Windsurfvereniging’ die eveneens op het Sporteiland gevestigd is maakt het geheel perfect. POLDER-ROUTE De fietstocht door het Hollands pol derlandschap tussen Zoetermeer en Waddinxveen is ongeveer 35 kilome ter lang en is ontleend aan het boekje ‘Fietsen in het Groene Hart’ van de Stichting: Fiets! in Amsterdam (f 6,60). De route: Rijdend op het Noordein- de in Waddinxveen gaan we in de richting Zevenhuizen via de Piasweg. Bij wegwijzer 30 fietsen we rechtuit naar Zevenhuizen, onder de grote weg door. Bij wegwijzer 11422 blij ven wij de weg rechtuit volgen. Bij kruispunt en wegwijzer 2904 slaan wij rechtsaf en rijden verder door het dorp. Aan het einde van het dorp gaan wij over de brug en volgen meteen daarna naar links de weg naar de Rotte Meren. Aan het einde van het fietspad bij De Roerdomp gaan wij naar rechts over het Korenmo lengat in de richting Bleiswijk. Aan het einde van de weg slaan wij bij de spoorlijn linksaf de brug over en blij ven het fietspad langs de spoorbaan volgen. Aan het einde van het fiets pad slaan wij rechtsaf de spoorbaan over, onder de grote weg door. Bij wegwijzer 3969 fietsen wij rechtuit in de richting Benthuizen. Bij weg wijzer 4156 slaan wij linksaf en rij den over de Bleiswijkseweg naar Zoe termeer. Wij verlaten Zoetermeer langs de Schinkelweg en rijden vanaf weg wijzer 7847 langs de Bleiswijkseweg tot wegwijzer 4156. Hier slaan wij linksaf in de richting Benthuizen. Bij wegwijzer 4157 gaan wij naar rechts in de richting Hazerswoude. Bij weg wijzer 2409 slaan wij linksaf naar Hazerswoude. Bij wegwijzer 4236 in Hazerswoude-Dorp slaan wij rechtsaf naar De Loete en gaan hier bij de driesprong rechtsaf over de Roemer. Bij wegwijzer 480 aan de grote weg slaan wij linksaf en vlak daarna bij wegwijzer 731 naar Waddinxveen over het Noordeinde. Veel fietsple- zier wordt u toegewenst door het Weekblad voor Waddinxveen. Van maandag tot surfen verboden (tussen de Gouwe Oude Rijn (van Leiden tot de Heimanswetering en van Gouwsluis tot aan de sluis in Bo degraven) en een aantal vaarwegen in Leiden en omstreken. In het vaarwe genreglement is ook een verbod opge nomen dat inhoudt dat plankzeilen op boezemwateren verboden is bin nen honderd meter van bruggen en sluizen. Watersurfers hebben bij de WSV De Capelse een prachtige startplaats op het Sport eiland in de Zevenhuizerplas met de unieke plankkluizen als decor. WADDINXVEEN Het bouwen van een speciaal overdekt zwem bad voor gehandicapten kan de gemeente Waddinxveen niet beta len. ‘De realisering van een dergelijk bad door de gemeente Wad dinxveen zelf is niet erg waarschijnlijk gezien de moeilijke finan ciële situatie waarin gemeenten verkeren vanwege noodzakelijke bezuinigingen’, schrijft het college van B. en W. in de gemeentelij ke Nota Gehandicaptenbeleid, die de gemeenteraad deze zomer speelt, niet zelden afgewisseld met een ferme duik in het water. Daarom is het belangrijk dat het water helder maar vooral bacteriologisch van goe de kwaliteit is. De vrije ligging ten opzichte van alle windrichtingen maakt het mogelijk dat je lekker kunt varen, maar toch is er in de hoek bij Eurosurfing achter het Sporteiland altijd een rustig plaatsje vrij voor beginners en leerlingen van 1 de surfschool. Je waant je in een andere wereld, ver van de grote stad, in een rustige om geving met vrolijke mensen. Vooral het verbod voor motorboten is bevor derend voor de sfeer, zulke surfstek- ken zijn er in ons waterrijke land slechts enkele. Het Sporteiland in de ze plas is bijna zo uniek als de Pier van Scheveningen aan kust. WSV DE CAPELSE De Capelse is een actieve surfclub met een enthousiast bestuur, geves tigd op het Sporteiland vanwaar zij wekelijks grote en kleine evenemen ten voor beginners en ervaren wed- strijdsurfers organiseert. Dat begint al in de tweede week van maart en gaat door t/m 8 oktober als de 6e Rijnmond-bokaal gevaren wordt met de bekendmaking van de clubkam pioenen tot slot. Éénmaal per jaar trekt De Capelse naar het grote water bij Willemstad voor de organisatie van de traditione le Haringvlietrace, naar Tiengemeten en terug. Dit jaar staat dit evenement op 21 augustus op de landelijke agen da en vast staat dat vrijwel alle Nederlandse toppers aan de start zul len verschijnen. Op de Zevenhuizerplas heeft De Ca pelse haar zaakjes goed voor elkaar, met een gastvrij onderkomen bij Eu- Go ,5874 H Stadhuis: (ca. 1450, iqjatere perioden aanzienlijk gewijzigd en door grondige restauratie in 1952 in zijn oude luister hersteld) in laatgotische stijl; mooi overhuifd bordes; de uitbouw aan de zijgevel diende vroeger voo het aan de kaak stellen van de mensen; schavot aan de achterzijde. Klokken- en poppenspel treedt elk heel en half uur tot 21.00 uur in werking. Te bezichtigen: maandag t/ m vrijdag, niet op woensdag. Waag: (1668) variant van het gebouw in Leiden (beide zijn gebouwd door Pieter Post), waar de kaas nog op handslag wordt verhandeld (juni t/m medio sep tember); film over kaasfabricage van mei tot oktober op donderdagmorgen. Agnietenkapel: (15e eeuw), gotisch ge bouw, restant van een voormalig kloos ter, Nieuwe Markt. Stedelijk Museum Het Katharina Gast huis, Oosthaven 10: Het complex be staat uit de gasthuiskerk (in 1391 als ka pel gesticht) met houten tongewelf en cellen voor krankzinnigen, het regen tenhuis (1665) en de zalen in het achter gedeelte (1542 en later), stijlkamers, chirurgijnskamer, gasthuiskeuken, apotheekinterieur, schilderijen. Ge opend: dag. Pijpen-, tegel en aardewerkmuseum De Moriaan, Westhaven 29. Het voormali ge koopmanshuis met renaissance gevel (beeldhouwwerk) heeft een oorspron kelijke winkelpui uit ca. 1619 dag. open. Ronde stenen stellingmolen Het Slot (1832) op de plaats van het verdwenen slot van Jacoba van Beieren. Stenen stellingmolen De Roode Leeuw aan de Vest. Bovenkruier met stelling (1862) aan de Hollandse Ussel. 122 <5

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 13