GEMEENTE WADDINXVEEN De Bonkelaar laat zien wat er zoal te doen valt 9 GOUDEN PAAR Huttenbouw kan beginnen Open huis aan begin van nieuw seizoen Boonstoppel al in de weer Snijder BV Vakantieweek wordt op film vastgelegd KRUIDERIJ "de peperboom f Tevergeefs getuigen gezocht tegen plannen herindeling OPEN HUIS/ a TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN van de vakantie staan we weer voor u klaar. Voor uw inkopen of afspraken bent u weer van harte welkom. BOUWVERGUNNINGEN VERGADERINGEN SPREEKUREN I: i' VOLKSGEZONDHEID Botulisme BOUWVERORDENING O O O O 1 F WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1983 01820-16066 010-362244 1. Vaststelling verslag De ravage na het dramatische ongeval bij de spoorwegkruising in de Noordringdijk (Foto’s: Kees Bakker). ;ezellig dans-muziek- i I I mtqerust 5. 6. 7. Wat verder ter tafel komt. 8. Rondvraag. 14.15 uur - Turkije-film Vertoning van een film over Turkije. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen. Raadhuisplein 1telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 WADDINXVEEN/GOUDA - In het han- delsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is de naam Groothandel Snijder Meubelcentrum BV, Waddinxveen, gewijzigd in Snijder meubel centrum BV. de statutaire zetel is niet meer Waddinxveen, maar ’s-Gravenhage. TEL. 01828 - 17689 PASSAGE 229 WADDINXVEEN Verleende vergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: - aan de heer A. A. Raaphorst, Wikkeveld 4 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een tochtportaal; Commissie voor openbare werken en bedrijven Woensdag 17 augustus 1983, aanvang 17.00 uur in het gemeentehuis. Spreekuur burgemeester, de heer C.M. van der Linden: gaat we gens vakantie niet door. Spreekuur wethouder, de heer P.F.J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: gaat wegens vakan tie niet door. i '9 aan de heer M.C. Luitjes, Klaverveld 5 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak van het pand Distelveld 16; show gaan geven, die zeker meer dan een uur zal duren. Doppie heeft De Bonkelaar al verklapt dat hij zijn zingende zaag mee zal nemen en ook laat hij zien hoe snel hij kan tekenen. Hij kan overigens ook heel goed goo chelen. Het wordt vast een heel leuke show met veel verrassingen. aan de heer M.A. Pouw, Goudse Rijweg 256 te Boskoop, voor het oprichten van een trekkas aan de Middelburgseweg 17. DROGISTERIJ - PARFUMERIE-SCHOONHEIDSSALON - BYOUX I OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, ter secretarie. Nog steeds worden in de openbare wateren in Waddinxveen vogels gevonden die aan botulisme gestorven blijken te zijn. Daarom wordt nogmaals geadviseerd om eventuele gevonden dode eenden en/of andere watervogels niet aan te raken maar zo snel mogelijk contact op te nemen met de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1, tel. 01828-14433. Bovendien wordt in verband met de algemene gezondheid ten stel ligste geadviseerd niet in sloten, vijvers en overige openbare wate ren te zwemmen. noeg hout, een mooie plek, zodat niet uitgeweken hoeft te worden naar een stuk grasland achter het sportpark De Sniep in de nieuwe woonwijk-in- aan bouw Zuidplas, en het zit met de finan ciën ook snor dank zij een bijdrage van 1.500,- van de Zuidplas-bouwers Noorlander Bouw BV en Rehorst Bouw BV. Maandag 15 augustus is het dus zover dat de jaarlijkse huttenbouwweek weer van start kan. De organisatoren: ’’Alles is nu prima geregeld en niets staat een slagen van deze week meer in de weg, als het weer ons gunstig gezind is wordt het net zo leuk als verleden Commissie voor de ruimtelijke ordening en woningbouw Dinsdag 16 augustus 1983, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Vaststelling verslag van de vergadering van 14 juni 1983. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Vragenlijst nieuwbouw en vernieuwbouw 1984 t/m 1986. 4. Voorbereidingsbesluiten Onderweg/Kleikade en Bomenwijk. Verkoop van een perceel grond, gelegen aan de Nesse. Planwijziging ex artikel 11 W.R.O., t.b.v. realisering bouwplan in de Oranjewijk (vergroten berging bij D. van Schagenplant- soen 7). jaar!Op de valreep is de lokatie van het huttendorp veranderd en zullen de acti viteiten weer plaatsvinden in ons prach tige Gouwebos. FILM Tijdens de huttenbouw zal er een film gemaagt worden welke tijdens het open-huisfeest op zaterdag 3 september in De Bonkelaar te zien zal zij nDe aan vang van dit programma-onderdeel is gesteld op 15.45 uur en behalve de kin deren en hun ouders zijn natuurlijk ook andere belangstellenden van harte welkom in het sociaal-cultureel centrum aan het Beukenhof. - aan de heer M. de Roo, Da Costaweg 16 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en het vergroten van een dakkapel op het achtergeveldakvlak; - aan de heer N.A. Bouthoorn, Heuvelhof 26 te Waddinxveen, voor het gedeeltelijk veranderen van een winkel annex woonhuis aan de Kerkweg-West 7; - aan de heer P.J. Stolk, G. van Dort Kroonweg 6 te Waddinxveen, voor het gedeeltelijk vernieuwen van een warenhuis; - aan de heer H.K. Schuurman, Groenezoom 2 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een tochtportaal aan de achtergevel alsme de het oprichten van een plantenkasje; - aan Energiebedrijf Rijnland, Postbus 41 te Leiden, voor het op richten van een hoogspanningsstation in de ruimte onder de oprit van de Brugweg; - aan de heer M. van der Graaf, Stationsstraat 6 te Waddinxveen, voor het gedeeltelijk veranderen van een showroom aan de Noordkade 267; WADDINXVEEN/MOORD- RECHT ”Wie heeft op vrijdag 29 juli om 11.15 uur het tragisch on geval zien gebeuren, waarbij een vrachtwagen aanreed tegen de trein Gouda-Alphen en mijn man om het leven kwam. Dit gebeurde bij de spoorwegovergang in de ge meente Moordrecht (nabij ’t Weegje). Telefoon 070-897904”. Met deze advertenties heeft de weduwe van de bijna twee weken geleden op de met knipperlichten beveiligde spoor wegovergang bij ’t Weegje omgekomen Haagse vrachtwagenchauffeur J.J.C. Scholten (59) zich tevergeefs tot het pu bliek gericht om getuigen te vinden van het drama. De vrouw gelooft nog steeds dat het niet de schuld van haar man kan zijn dat hij met zijn vrachtwagen onder de trein van 11.07 uur op de lijn Gouda-Alphen aan den Rijn is gekomen. Volgens haar heb ben de knipperlichten bij de spoorweg overgang in de Noordringdijk op Moordrechts grondgebied niet of niet goed gefunctioneerd. DAGELIJKS De op slag om het leven gekomen me dewerker van het vervoercentrum Gou da zou de spoorwegovergang zeer goed kennen, omdat hij daar al zes jaar dage lijks overheen reed. Een week eerder had hij er een vervanger nog op attent gemaakt dat er daar goed moest worden opgelet, gezien het feit dat er vlak ach ter elkaar sprake is van twee spoorweg overgangen. De rijkspolitie en de spoorwegpolitie houden het er vooralsnog op dat de Haagse vrachtwagenchauffeur zich hoogst waarschijnlijk heeft vergist bij de knipperlichten van beide spoorba nen. Er kan ook van verblinding door de zon sprake zijn geweest. Marga Scholten, een dochter van het slachtoffer verklaarde tegenover het dagblad van Rijn en Gouwe: ”het be staat gewoonweg niet dat hij de rode knipperlichten genegeerd heeft. Ik houd het erop dat de alarmlichten niet hebben gewerkt”. Haar twijfel aan de officiële lezing van het ongeluk wordt niet alleen door de rijkspolitie en door de Nederlandse Spoorwegen in Utrecht tegen gespro ken maar ook door drie NS-medewerk- ers. die controlewerkzaamheden bij de knipperlichtinstallaties van de overwe gen in de Noordringdijk uitvoerden. Zij hebben verklaard dat de lichten nor maal functioneerden. Commissie voor de onderwijszaken Woensdag 17 augustus 1983, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis AGENDA Het programma van de open dag op de eerste zaterdag in september ziet er op dit moment als volgt uit: 12.00 uur - Waterschapsheuvel Eerste vertoning van de film Water schapsheuvel van regisseur Martin Rosen en met de welbekende titel song ‘Bright eyes’ van Art Garfunkel. 14.00 uur - Clown Doppie In De Bonkelaar treedt op de clown Doppie. De bekende clown zal een WADDINXVEEN De heer Antoon Bresser (75) en mevrouw Lena Bres- ser-van de Nieuwendijk (72), wonend aan het Mevrouw Kuipers-Rietberg- plansoen 147, staan er vandaag (woensdag 10 augustus) bij stil dat zij 50 jaar geleden met elkaar trouwden. Met hun 6 kinderen, 15 kleinkinde ren, familie vrienden en kennissen hebben ze dat feestelijk en dankbaar gedaan met een eucharistieviering in de Ontmoetingskerk en een receptie in het Boskoopse hotel Neuf. De bruid is een geboren Boskoopse, De heer ABresser en zijn vrouw L. Bresser-van de Nieuwendijk van het Mevrouw Kuipers-Rietbergplantsoen 147:50 jaar getrouwd. (Foto: Week blad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom. terwijl de wieg van haar man in Rot terdam stond. Antoon Bresser was houtdraaier van beroep. Hij werkte 35 jaar bij Noorlander. Bovendien bekleedde hij bestuursfuncties bin nen de woningbouwvereniging St. Jo-, scph en het voormalige Nederlands Katholiek Vakverbond (NKV). Zijn vrouw 1 j bestuur van de toenmalige katholieke vrouwenbond. Het gouden paar woont nu tien jaar aan het Mevrouw Kuipers-Rietbergplantsoen na een pe riode van 17 jaar in de St. Victor- straat gewoond te hebben. De film zal een indruk geven over de cultuur van het land, de volksdansen, de monumenten en de steden. De or ganisatie van deze filmvertoning is in handen van de werkgroep buitenlan ders. In de Bonkelaar zijn informatie- kraampjes met ook een stand van de werkgroep buitenlanders waar u aller lei informatie kunt krijgen. Ook zul len er video-presentaties plaatsvin den. De 80 medewerkers/sters van de werkgroepen buitenlanders hopen veel Waddinxveners als gast te mogen begroeten tijdens het open-huis. 15.45 uur - Waterschapsheuvel Tweede vertoning van de film Water schapsheuvel. 15.45 uur - Huttenbouwweek Vertoning van de in het Gouwebos tussen Waddinxveen en Boskoop gemaakte film van de tweede editie van de huttenbouwweek. 16.30 uur - Dia-geluidshow Baken, een groep jongeren die gezel lige activiteiten organiseert voor 12- 16-jarigen, verzorgt een dia-geluid show. De groep zal zich ook het ko mend seizoen weer vol enthousiasme inzetten om een luisterrijk program ma voor de tieners te organiseren. Om iedereen eens kennis ta laten ma ken hoe het op zo’h Baken-avond in De Bonkelaar toegaat hebben ze een dia-geluidshow gemaakt. Voor jonge ren heel leuk om te zien, voor vol wassenen en ouders de mogelijkheid eens te zien hoe de tieners een baken avond beleven. 20.00 uur - Dansen en muziek Aan het eind van de open dag in De Bonkelaar wordt er een feestelijke avond gehouden met een gezellig dansmuziekgroepje. Ook vinden er demonstraties plaats van de rolstoel- had 2Ö jaar'zitting in het dansgroep de ‘Swingende Wielen’. De - - - Swingende Wielen is een groep die iedere weck het rolstoeldansen beoe fent. Ook zal er een cabaretgroep op treden en waarschijnlijk komt er een Turks of Marokkaans muziekgroepje de avond opluisteren. WADDINXVEEN Volgende week wordt in het Gouwebos tussen Wad dinxveen en Boskoop voor de tweede maal op initiatief van de Stichting Soci- aal-Cultureel Werk (De Bonkelaar/’t Ketelhuis/De Pionier) een huttenbouw week gehouden. de organisatie van deze week op het gras langs het Wilgenlaantje in het hart van de ’’groene long” tussen de twee ge meenten heeft heel wat voeten in de aarde gehad, maar het is er dan toch van gekomen. Alle problemen konden overigens wor den opgelost. Er zijn een paar honderd kinderen, voldoende vrijwilligers, ge- WADDINXVEEN De aan de Wilhelminakade gevestigde verf- lak- en vernisfabriek Wed. Boonstoppel en Zn. BV heeft de Waddinxveense on- dernemerskring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW) ingeschakeld om te helpen voorkomen dat dit bedrijf op Gouds grondgebied komt te staan. Zoals twee weken geleden in het Weekblad voor Waddinxveen werd bericht heeft het college van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland in een voorlopig standpunt met be trekking tot de gemeentelijke her indeling van noord-oostelijk en midden Zuid-Holland laten weten dat er onder meer ’t Weegje en om geving in Goudse handen dienen te komen. GS noemen het een goede zaak de nieuwe gemeentegrens tussen Waddinxveen en Gouda te verleg gen tot aan de noordelijke rijbaan van de rijkswegen A20 en A12. Dat betekent dat al wat Waddinx- veens is ten zuiden van het Gouwe- aquaduct, zoals Boonstoppel BV, de stoel- en meubelfabriek H.A. van Berkesteijn BV, de woningen een de Wilhelminakade, het bun- galowwijkje Broekhuizen en ’t Weegje, naar Gouda zal worden overgeheveld. Tot 1 november heeft de Waddinxveense gemeen teraad de tijd te reageren op de vi sie van het dagelijks bestuur van de provincie. In een brief aan uitvoerend secreta ris C. Dijkshoorn van het Indu strieel Contact Waddinxveen schrijft Boonstoppel-directeur E.W. Berger zeer verbaasd te zijn over dit provinciale staaltje ’’regu lering” en verzoekt de ICW dan ook met alle beschikbare middelen actie te voeren tegen de provinciale gedachten. ”Het lijkt ons gewenst - naast ande re, bijvoorbeeld bewonersgroepe ringen - juist vanuit het ICW de be langen van de betrokken onderne mingen op zeer duidelijke manier zowel bij de gemeente als bij de provincie kenbaar te maken”, al dus de heer Berger. Hij schrijft in zijn brief steekhou dende argumenten te hebben tegen de provinciale ’’pennestreken”. De heer Berger: ”Öp welke gronden GS het willekeurig trekken van een rechte lijn - vandaag langs het pas vorig jaar gereedgekomen Gouwe- aquaduct en de nieuwe traverse van rijksweg 12 en morgen wellicht langs een ander willekeurig gege ven - een goede zaak vindt ontgaat ons ten enen male. Over ’’goede za ken” gesproken. Het lijkt ons in al onze plaatselijke bescheidenheid dat er andere, dringerende aange legenheden ook in Midden Zuid- Holland bestaan, die veel eerder voor een ’’goede zaak” geschikt zijn.” ”Wij in elk geval - en wij weten ons hierin gesteund in de ’’Kouwe Hoek” - zijn een vanouds Wad- dinxveens bedrijf en hebben geen behoefte door een pennestreek van de ene op de andere dag ’’Gouds” te worden.”. l\/l Waddinxveen de Passage 226 Telefoon 01828 - 17689 1. Opening. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 22 juni 1983. 3. Mededelingen en ingekomen stukken. 4. Gang van zaken rond de kleuterschool ’t Hazeveld. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. Vierde wijziging van de bouwverordening Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis, dat gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen ver krijgbaar is gesteld de door hun college in zijn vergadering van 10 mei 1983 vastgestelde vierde wijziging van de Bouwverordening. De wijziging van de Bouwverordening heeft betrekki'ng op de bijla gen van de Bouwverordening. Deze vierde wijziging van de Bouw verordening treedt in werking op de derde dag na deze afkondiging. Waddinxveen, 10 augustus 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, W.F. Meijer, Ls. P.F.J. van Schie. I.b. WADDINXVEEN Het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar aan het Beukenhof wil tijdens het zaterdag 3 september te houden open huis met een reeks van activiteiten, Kraampjes en informatie zoveel mogelijk Waddinxveners laten zien wat men in het nieuwe seizoen, mede dank zij de steun van 160 vrijwilligers/sters in huis heeft. Óp het programma van die open dag staat in ieder geval het optreden van de clown Doppie, films (Huttenbouw in het Gouwe bos, Turkije en Waterschapsheuvel), een dia-geluidshow van de werkgroep Baken en het optreden van een gezellig dans-muziek- groepje. Alle evenementen zijn gratis toegankelijk.

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 3