GEMEENTE WADDINXVEEN 1 ”We weten nog niet hoe gevaarlijk gifplekken zijn” Collecte helpt in strijd tegen kanker 50 Jaar samen Wethouder P. F. Jvan Schie: Onbevredigend Sliedrecht BV subsidies GARAGE PROBLEMEN Trap van 100,- Van Eijk BV P.W. de Jong Kariger met Goedgekeurd Verordening bijstandscollege Kleikade en Bomenwijk telefoonnummers/openingstijden f I i Mm VERGADERINGEN MILIEUZAKEN Verleende hinderwetvergunningen DIVERSEN OPENBARE WERKEN Wegafsluiting SPREEKUREN INZAMELINGEN MILIEUZAKEN Waddinxveen pas 14- 3 WADDINXVEEN Als het aan de Waddinxveense gemeenteraads leden ligt wordt het nader onderzoek naar de enrstig verontreinig de grond op een vijftal plaatsen in dit Gouwedorp zo snel mogelijk uitgevoerd, zodat net leed gauw geleden kan zijn. Maar de provin cie Zuid-Holland, waar het college van B. en W. maandag ojr be zoek is geweest en allerlei vragen heeft gesteld, heeft bep in 1985 aan de beurt is, omdat er op d< den ‘gifoplaatsen’ geen woningen staan. aandag op be ft bepaald dat e gevon- ll-(- G C 5 Vijftig jaar getrouwd: de heer J. Hogervorst en zijn echtgenote A.M. Hogervorst-Hoogerbrug van de Sniepweg 33. (Foto: Weekblad voor Wad dinxveen/Sjaak Noteboom). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1983 01820-16066 010-362244 B.V. Trappenfabriek Vaststelling 5. Voorstel tot wijziging 020-644044. en B. GLASER kanaries is zijn hob- by. Mevrouw Hogervorst-Hoogerbrug is graag in het huishouden bezig. Beiden bezitten nog een goede ge zondheid. 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 OPLEIDING Aan diverse universiteiten zijn op kosten van het KW F hoogleraren benoemd die aan studenten colle ges geven over specifieke onderde len van de kankerbestrijding. Daarnaast subsidieert het KWF een onderwijsproject ten behoeve van de scholing van medische stu denten en specialisten in oplei ding. WETENSCHAPPELIJK ONDER ZOEK Wetenschappelijk onderzoek is on misbaar in de strijd tegen kanker. Het KWF besteedt daaraan dan ook bijna 85 procent van het geld dat het ontvangt. Het KWF streeft ernaar het beschikbare geld zo evenwichtig mogelijk te verdelen over onderzoek naar het ontstaan van kanker, de preventie, de vroe ge onderkenning en de behande- Engsmethoden. Voorzitter van de afdeling Wad dinxveen van het Koningin Wil helmina Fonds (KWF) voor de kankerbestrijding. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Beide besluiten van de afdeling recht spraak van de Raad van State zijn aan de volgende week woensdagavond vergaderende gemeentereaad meege deeld. VOORLICHTING Hoe eerder kankèr wordt ontdekt, hoe groter over het algemeen de kansen op genezing. Daarom geeft het KWF op grote schaal bekend heid aan de zgn. zeven waarschu wingstekens. Dit zijn lichamelijke klachten, die mogelijk kunnen duiden op kanker. In het kantoor aan de Sophialaan 8 in Amster dam heeft het KWF een eigen voorlichtingscentrum. Daar kunt u terecht voor informatie over kan ker, kankerbestrijding, kankerpa tiëntenverenigingen, etc, Het cen trum is bereikbaar onder tel nr: daarbij ook op de intussen sterk ver anderde milieuopvattingen. Als er sprake is van ‘gifgrond’ graaft ook hij overigens Bever vandaag als morgen, maar men is gebonden aan het schema van de provincie dat zegt dat Waddinxveen pas in 1985 aan de beurt is voor het nader onderzoek, waarna het saneringsonderzoek zal volgen. ‘Onbevredigend is dat we niet kunnen zeggen hoe gevaarlijk de ver ontreinigde plekken op dit moment zijn. Maar dat is overmacht’, vond wethouder Van Schie. GESCHROKKEN Zeker is dat het opruimen van de ‘gif- plaatsen’ ten koste zal gaan van de gemeentelijke ‘spaarpot’. De CDA- wethouder zei geschrokken te zijn van de met dit werk gemoeide bedra gen. Hij gaf toe een jaar geleden nog gedacht te hebben dat er in Waddinx- veen in de loop der jaren niets ver keerds gestort zou zijn, maar wees PATIENTENBEGELEIDING Goede voorlichting en begeleiding kunnen de moeilijke situatie van een kankerpatiënt en zijn omge ving dragelijker maken. Vereni gingen van kankerpatiënten kun nen hierbij veel goed werk doen. Daarom stimuleert het KWF de oprichting van deze verenigingen en geeft het deze organisaties alle mogelijke steun. Ook financieel. COLLECTEOPBRENGST Met hun gift leveren veel mensen in ons land op hun manier een aandeel in de strijd tegen kanker. Dit jaar heeft het KWF voor het eerst in zijn geschiedenis om fi nanciële redenen aan een aantal verzoeken niet kunnen voldoen en is wetenschappelijk verant woord onderzoek blijven liggen. U kunt dus begrijpen dat het KWF hoopt dat de collecte ook dit jaar meer opbrengt. Eén dezer dagen komt de collec tant van het KWF bij u aan de deur. Lever uw aandeel in de kan kerbestrijding en geef astublieft. En als het even kan: geef meer. hoeve van een feestweek van 2 tot en met 9 september, van de Nederlandse Hartstichting en van het Vredesplat- form. Hier en daar worden er nog wel prij zen door de gemeente Waddinxveen beschikbaar gesteld, zoals aan de Goudse vee- en kaastentoonstelling GOVEKA en aan de Vereniging tot het bevorderen van de agrarische be langen in de Rijn- en Gouwestreek ‘Vebo’ te Leiden. WADDINXVEEN/GOUDA - Het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland meldt dat Sliedrecht Speelgoed BV, Waddinxveen, de be drijfsactiviteiten heeft voortgezet in Sliedrecht BV. WADDINXVEEN - Twee Waddinx- veners hebben tevergeefs de afdeling rechtspraak van de Raad van State ingeschakeld om voor hun garagepro- bleem een oplossing te vinden. In Den Haag concludeerde men dat de gemeente Waddinxveen terecht de Waddinxvener P.C. Veenman een ver gunning voor het oprichten van een garage op het perceel Charlotte de Bourbonstraat 13 had geweigerd, ter wijl de Waddinxvener J. Hogendoom terecht geen vergunning heeft gekre gen voor de verbouw van twee gara ges op het perceel nabij de Koningin Wilhelminasingel 63. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben op 9 augus tus 1983 besloten aan Horecaservice J. v.d. Zwaard, Maarten Schoutenstraat 7, alhier, een nieuwede gehele inrichting omvatten de hinderwetvergunning te verlenen voor een grossierderij en fabri- kage van panklare produkten aan de Maarten Schoutenstraat 7 al hier. De vergunning en alle daarbj behorende stukken liggen voor een ieder op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter inzage van 25 augustus 1983 tot 25 sep tember 1983, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en van 19.00 tot 22.00 uur op maandagavonden. De beschikking wordt van kracht na afloop van deze termijn, tenzij voordien een beroep tegen de beschikking wordt ingesteld. Een be roepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de Ge schillen van Bestuur, Binnenhof 1,2513 AA ’s-Gravenhage. Loop der bevolking In dè maand juli steeg het inwoner-aantal met 15 personen. Er staan nu 21.761 inwoners in het persoonsregister van Waddinxveen gere gistreerd; dit is 78 minder dan op 1 januari 1983. In verband met rioleringswerkzaamheden zal de IJsermanweg voor het gedeelte tussen de G. van Dort Kroonweg en de Sniepweg in de periode van 29 augustus tot 1 oktober a.s. voor het doorgaande ver keer worden afgesloten. Spreekuur burgemeester, de heer C.M. van der Linden: vrijdag morgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P.F.J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te maken. maai- daarvan is men terug gekomen. Er wordt dan ook gewerkt aan sane ring en reconstructie van het Dorp- straatgebied, waarbij vast staat dat de huizen ten westen van de Onderweg 31 en de Kleikade 17 niet meer op de nominatie staan om afgebroken te worden. Dat betekent dat de be woners daar hun woongenot kun nen verhogen door het maken van woningvergrotingen van meer dan 10 procent. Bij de B.en W. hebben zich weer een aantal bewoners met der gelijke concrete bouwplannen ge meld. Over een nieuw te maken plan voor de Bomenwijk schrijft het college aan de raad: “Wij zijn er niet in geslaagd tijdig een ontwerpbestemmingsplan in procedure te brengen. Teneinde de uitvoering van door bewoners in de Bomenwijk voorgestane bouwplan nen niet te frustreren achten wij het gewenst dat u een nieuw voorberei dingsbesluit neemt”. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Het werd een uiterst mild vonnis van de Haagse politierechter voor een 21-jarige verdachte uit Waddinxveen, die terecht stond wegens het verrich ten van een vernieling. Overeenkom stig de eis van de officier werd ver dachte veroordeeld tot voorwaarde lijk honderd gulden boete met een proeftijd van een jaar. De rechter gaf toe dat sommige autobestuurders het voetgangers wel eens moeilijk kunnen maken, maar dat is dan geen reden om eigen rechter te spelen, zo betoogde hij. Verdachte had dat ge daan en werd daarvoor bestraft. De verdachte beklaagde zich erover dat toen hij in Boskoop op een ze bra een straat overstak, hij door een autobestuurder werd aangereden. Het nummerbord bleef in mijn been steken”, verklaarde hij tegen over de rechter. Uit woede gaf hij toen een forse trap tegen de auto. Dit leverde een schade op van vijf honderd gulden. Op zijn beurt had verdachte die schade aan de eigenaar van de auto vergoed en daar had de officier veel waardering voor, zodat zij wilde volstaan .met bovengenoem de voorwaardelijke boete. De rechter ,vas het hiermee eens. gende vergunningen ingevolge de Hinderwet: a. de onder nr. 915 op 2 februari 1977 aan B.V. Trappenfabriek Van den Hondel te Waddinxveen verleende vergunning voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een trappenfabriek gelegen aan de Maarten Schoutenstraat 2. De redenen hiervoor zijn dat: - de inzichten omtrent de opslag en aftap van brandstoffen ge wijzigd zijn; - uit oogpunt van bodembescherming, het gewenst is aan de ver gunning voorschriften toe te voegen betrekking hebbende op een meldingsplicht bij lekkage van tanks en/of leidingen en het bui ten gebruik stellen van de installatie; - het voorschrift betrekking hebbende op het door de inrichting geproduceerde geluid dient te worden aangepast aan de thans geldende normen. De voorgenomen wijziging houdt het volgende in: aanvullende voorwaarden tegen eventueel optreden van bodem verontreiniging door aardolie-produkten. b. de onder nr. 2517 op 22 juni 1969 aan Kaasunie F.M. van Tol/ Utrecht B.V. te Waddinxveen verleende vergunning voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een in richting voor ondergrondse opslag en elektrische verpomping van motorbrandstoffen (superbenzine), gelegen aan de Hene- gouwerweg 9. De redenen hiervoor zijn dat: - de inzichten omtrent de opslag en aftap van motorbrandstof fen gewijzigd zijn; - uit oogpunt van bodembescherming, het gewenst is aan de ver gunning voorschriften toe te voegen betrekking hebbende op een meldingsplicht bij lekkage van tank en/of leidingen en het buiten gebruik stellen van de installatie. De voorgenomen wijziging houdt het volgende in: aanvullende voorwaarden tegen eventueel optreden van bodem verontreiniging door aardolie-produkten. c. de onder nr. 6238 op 26 juni 1975 aan S. Bouma te Waddinxveen verleende vergunning voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een installatie voor air-conditioning gele gen aan de Groensvoorde 10. De redenen hiervoor zijn dat: - de in gebruik zijnde installatie aanleiding geeft tot klachten terzake van geluid- en trillinghinder; - door de geluidmeetdienst op 6 oktober 1982 een meting is ver richt waarbij gebleken is dat de maximaal toelaatbare waarden van het door het airconditioningsysteem geproduceerde geluid niveau worden overschreden. De voorgenomen wijziging houdt het volgende in: aanvullende voorschriften tegen het optreden van gevaar, schade of hinder. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot en met 7 september 1983 schrif telijk bij ons college worden ingebracht. WADDINXVEEN/GOUDA - Blij kens een wijziging in het handelsre gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland heeft Kwekerij van Eijk BV, Wad dinxveen, het zaakadres gewijzigd in Zesde Tochtweg la, Waddinxveen. WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxvener P.W. de Jong is procu- ratiehouder/chef inkoop geworden bij NKF Kabel BV, Delft, zo blijkt uit een wijziging in het jandelsregister van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Miaden-Koliarid. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. WADDINXVEEN - Het Waddinx- veense gemeentebestuur wordt kari ger met het verstrekken van subsi dies; Dat valt op te maken uit de be sluiten van het college van B. en W., waarvan een recent overzicht is ge stuurd aan de volgende week woens dagavond vergaderende gemeente raad. Zo zijn verzoeken om subsidie afge wezen van het bestuur van de speel tuinvereniging Zonnig Zuid ten be- WADDINXVEEN - Bij Koninklijk Besluit zijn de volgende Waddinx veense raadsbesluiten goedgekeurd: - vaststelling van de Verordening op de heffing van Onroerend Goedbelas- tingen 1983; - eerste wijziging van de Verordening Onroerend Goedbelasting 1983; - tweede wijziging van de Verorde ning Onroerend Goedbelasting 1983. WADDINXVEEN - Om het in Wad dinxveen bestaande gemeentelijke college voor de verlening van bij stand, dat is gebaseerd op de Al gemene Bijstandswet, de juiste for mule basis te geven hebben B. en W. de volgende week woensdaga vond vergaderende gemeenteraad ge vraagd de 17 jaar oude verordening, die deze belangenbehartiging regelt, te vervangen door een nieuwe. In dit nieuwe stuk wordt ook meer aansluiting gezocht bij de huidige praktijk inzake de beslissing op aanvragen om bijstand en de advi sering omtrent ingediende bezwaar schriften aan het college van B. en W. Het college voor de verlening van bij stand bestaat uit vijf leden. Voorzit ter is wethouder mevrouw LA1. Oosterbroek-Waagmeester (WD). De leden worden benoemd voor dezelfde periode als de gemeente- raad zitting heeft (vier jaar). De vergaderingen zijn niet openbaar. De leden zijn verplicht tot geheim houding. WADDINXVEEN - Van maandag 29 augustus tot zondag 11 sep tember wordt - twee weken lang - ook in Waddinxveen de jaarlijkse collecte van het Koningin Wilhel- minafonds voor de kankerbestrij ding gehouden. In de strijd tegen kanker zijn resultaten geboekt. Lange tijd was er bij kanker nau welijks enige hoop op genezing. Nu genezen steeds meer kankerpa tiënten. Toch sterft in ons land nog altijd één op de vier mensen aan deze ziekte. De strijd tegen kanker moet dus doorgaan. Het KWF besteedt de ingezamelde gelden aan wetenschappelijk on derzoek, voorlichting over kanker, patiëntenbegeleiding en nascho ling van hulpverleners. PROVINCIE Het provinciaal bestuur van Zuid- Holland keurde de volgende raadsbe sluiten goed: - aankoop van een perceel grond aan de Abraham Kroesweg van het Hoog heemraadschap van Schieland; - verkoop van een perceeltje grond aan de Henegouwerweg aan meubel fabriek Bruwa BV te Waddinxveen; - verkoop van een perceel grond aan de Nesse aan de heer G. Rehorst te Waddinxveen; - vervanging meubilair zesde klas St. Paulusschool; - aanschaffing aanvullend meubilair stencilinbrander Gereformeerde School, - adviseringskosten commissie van advies regeling complementaire ar beidsvoorziening beeldende kunste naars; - wijziging diverse posten in verband met de Voorjaarsnota 1983; - aanvullend krediet schaderegeling reconstructie Noordeinde, - uitbreiding leermiddelen Willem van Oranjeschool; - spouwmuurisolatie r.k. kleuter- en lagere scholen; - instelling Fonds Werkgelegenheids beleid; - Voorjaarsnota 1983; - bijplaatsing van twee noodlokalen samenwerkingsschool HAVO/Athe- neum; - verhoging investering voor twee noodlokalen samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum. kade-Onderweg en moeten nog een wachten op een mingsplan. Omdat niet zover is een WADDINXVEEN - Vrijdag 26 augus tus staan de heer J. Hogervorst (77) en zijn echtgenote AAI. Hogervorst- Hoogerbrug (73) er dankbaar met een feest in het Gereformeerd Vere nigingsgebouw Het Trefpunt bij stil dat ze die dag 50 jaar geleden in het huwelijk traden. Het gouden paar, dat aan de Sniep weg 33 woont, heeft één (aangeno men) kind en drie kleinkinderen. De bruidegom, evenals zijn vrouw uit Boskoop afkomstig, is metaalbewer ker van beroep. Het kweken van ^4, 1 4 en stichtingen, Dit betekent dat het nog jaren kan duren voordat met het saneren en schoonmaken van die plekken aan de Wilhelminakade (Boonstoppel), Zuid- kade (ex-Boonstoppel)Mercurius- weg (Bakker Coating BV), Henegou werweg (voormalige gasfabriek) en Staringlaan (voormalige vuilnisstort plaats) kan worden begonnen. Becij ferd is al door de provincie dat met het opruimen naar alle waarschijnlijk heid 4 miljoen gulden is gemoeid, van welk bedrag Waddinxveen 1,3 miljoen gulden op tafel zal moeten leggen. In de raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven en voor de fi nanciën is vorige week nadere infor matie gegeven over de bodemver ontreiniging in Waddinxveen, waarbij vooral de berichtgeving hierover op de televisie (NOS-Joumaal) werd be kritiseerd. Aan de hand van ‘rampza lige’ opmerkingen van de provincie zou gesuggereerd zijn dat de volks gezondheid gevaar liep, omdat drink waterleidingen aangetast zouden kun nen worden. Maar daarvan is in het geheel geen sprake gebleken. Bovendien, zo stelde wethouder P.F.J. van Schie (CDA) nog eens met nadruk, is uit de tot nu toe gehouden onderzoeken op geen enkele wijze te zeggen welke gevaren precies er nu zouden kunnen bestaan. Over het ontbreken van ‘gevaar conclusies’ wordt ook geschreven in de brief over het onderzoek naar de Waddinx veense bodemvervuiling van B. en W. aan de gemeenteraad. Deze brief zit bij de ingekomen stukken en mede delingen van de volgende week woensdagavond vergaderende ge meenteraad. 4. Mededelingen en ingekomen stukken. a. Inzake gemeenschappelijke regelingen waarin de gemeente is vertegenwoordigd. 1. Jaarverslag 1982 intergemeentelijk samenwerkingsor gaan Midden-Holland. 2. Ie, 2e en 3e wijziging begroting 1983 recreatieschap Reeuwijkse Plassen en Omgeving. 3. Voorstel d.d. 13 juni 1983 van het recreatieschap Reeu wijkse Plassen en Omgeving inzake vestiging clubgebouw Windsurfclub Reeuwijk. 4. Verslag vergadering regionale ambulancedienst Midden- Holland d.d.20 juni 1983. 5. Agenda met bijlagen vergadering recreatieschap Reeu wijkse Plassen en Omgeving d.d. 16 mei 1983. b. Overige stukken: 1. Overzicht arbeidsmarktsituatie april 1983. 2. Overzicht arbeidsmarktsituatie mei 1983 en juni 1983. 3. Jaarverslag 1982 van de Regionale Raad voor de Arbeids markt. 4. Schrijven van de Minister van Binnenlandse Zaken inza ke verlaging leeftijd passief kiesrecht en opheffing beper kende bepalingen betreffende familiebetrekkingen. .i,1 van de Verplaatsingskostenverordening. 6. Voorstel tot wijziging van de verslaglegging van de gemeente raadsvergaderingen. 7. Reactie op schrijven d.d. 3 mei 1983 van het Provinciaal Be stuur van Zuid-Holland over het onderwerp ’’Indeling in Sa menwerkingsgebieden”. 8. Medewerking aan de vestiging van een verkoper van vis en visprodukten. 9. Het funktioneren van gemeentelijke vertegenwoordigers in ex terne organen. 10. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek op het gemeentehuis ter inzage of in overleg met de gemeentesecretaris. Collectevergunning Burgemeester en wethouders hebben aan het Kon. Wilhelmina- fonds vergunning verleend voor een collecte in de periode 29 augus tus t/m 11 september 1983. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collectebussen, terwijl collectanten van een duidelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebestuur gebracht. Gewijzigde hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken, gelet op ar tikel 37, eerste lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne, bekend dat zij voornemens zijn tot wijziging over te gaan van de vol- FOUTE GEGEVENS De berichtgeving over de ‘gifplekken’ deed de heer M. Boere (PvdA) in de raadscommissie voor de openbare werken en -bedrijven verzuchten dat het er op begint te lijken dat heel Ne derland zou moeten worden afgegra ven. Hij verzette zich tegen die ge dachte, terwijl directeur A.M. Zwam- bom van de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven stel de dat de provincie gebruik had ge maakt van deels oude, onjuiste en foute gegevens. ‘Deze wijze van werken zorgt steeds voor rondjes ongerustheid bij de be volking’, aldus wethouder Van Schie, die te kennen gaf dat er ook een ge meentelijke verantwoordelijkheid is ten aanzien van het vervuilde terrein van lak- verf- en vemisfabriek Wed. Boonstoppel Zonen BV aan de Wil helminakade. ‘Ik dring er bij de pro vincie dan ook op aan dat er zo snel mogelijk uitsluitsel gegeven wordt over de gevaren van dit alles voor de volksgezondheid WADDINXVEEN - Het gebied Klei de Bomenwijk poosje blijven nieuw bestem- het nog lang zover is een nieuw plan te hebben voor het 12 jaar oude be stemmingsplan Dorpstraat en de Bo menwijk een nieuw plan voor het 30 jaar oude “Waddinxveen herziening 1953” te kunnen aanbieden gaat de volgende week woensdagavond ver gaderende gemeenteraad opnieuw verklaren dat er in ieder geval ge werkt wordt aan zulke plannen om verbouwende bewoners niet dwars te hoeven zitten en ongewenste ont wikkelingen te kunnen tegengaan. DORPSTRAAT Het bestemmingsplan Dorpstraat betreft het gebied ten oosten van de Onderweg 31 en de Kleikade 17. In het 12 jaar oude plan w^ren de wo ningen aan beide straten zelf ge schrapt voor een groenvoorziening, Gemeenteraad Woensdag 31 augustus 1983, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. 1Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 18 mei, 15 juni en 6 juli 1983. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het bijstellen van de factorentabellen O.G.B. 4. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. een olie-afvalcontainer. 5. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het gebied Kleikade-Onderweg. 6. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de Bomenwijk. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. het onderhoud van de dakbedekking van het overdekte zwembad. 8. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het vernieuwen van een afsluiter en terugslagkleppen in het zwem bad. 9. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet t.b.v. de vervanging van brandweerhelmen. 10. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aan leg van een transportleiding en een drainering nabij de flat aan de Passage. 11Voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening, regelende de samenstelling, inrichting en bevoegdheden van het college voor de verlening van bijstand. 12. Voorstel tot verhoging van de gemeentelijke subsidie t.b.v. res tauratie van de Ned. Hervormde Kerk (Brugkerk). 13. Voorstel tot verkoop van een perceel grond gelegen aan de Nes se. 14. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de jaarrekening 1982 van de Samenwerkingsschool voor Havo/Atheneum. 15. Voorstel inzake voorlopige vaststelling van de rekening van de dienst openbare werken over 1981. 16. Voorstel tot wijziging van de Verplaatsingskostenverordening gemeente Waddinxveen 1980. 17. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek op het gemeentehuis ter in zage of in overleg met de gemeentesecretaris. Commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken Dinsdag 30 augustus 1983, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. 1. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 3 mei 1983. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 30 mei 1983 3. 1. Jaarboek 1982 korps rijkspolitie Waddinxveen. 2. Halfjaarlijkse rapportage rijkspolitie, le halfjaar 1983. 3. Rapport’’inbraakpreventie 1982” rijkspolitie.

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 3