Vrachtauto ZWEMBAD-BEZOEKER HONDERDDUIZENDSTE verzakt langs de Brugweg 1 Vijftien jaar Luifelbaan I 4 LUIFELBAAN-FEEST Nieuw seizoen Ook cabaretier Joep van ’t Hek naar Waddinxveen wijkwerk Zuid start maandag Koopcentrum komt met festiviteiten Henk van Ulsen, Peter Faber, salonmuziek, The Sweet Lake Lustrum De Spintol: Uitbundig, drukbezocht, tejreden gezichten t voor SPOEDCURSUS TYPEN POLITIENIEUWS WADDINXVEEN g 1 WEEKBLAD VOOR WADD1NXVEEN - WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1983 4 Het 15 jaar oude winkelcentrum Luifelbaan Bloemen van Adeline Wijnen-Vervlossen In het midden mevrouw P. M. Slagter-Cowan, de 100.000ste bezoekster Linden kreeg 1 i 3-4 maanden 395,— blind typen met 10 vingers systeem SCH OEVERS Diploma van de Associatie SMK Bloemen van Adeline Wijnen-Vervlossen van de jubilerende muziek- en theaterwerkgroep De Spintol voor de acteur Henk van Ulsen, die vrijdag avond voor de vijfde maal te zien was. werden door het gemeentebestuur in de bloemetjes gezet. In het midden mevrouw P. M. Slagter-Cowan, de 100.000ste bezoekster van het openluchtzwembad "de Sniep” in het seizoen 1983. In haar nabijheid staan haar man J. Slagteren haar kinderen Stanley (8) en Linda (13). Op de voorgrond de jeugdige 99.999ste en 100.001ste bezoekers. Links een glunderend toekijkende burgemeester C. M. van der Linden. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). Het 15 jaar oude winkelcentrum Luifelbaan aan de Brederolaan in de Vondelwijk, dat op 17september 1968 offi cieel in gebruik werd genomen. (Foto: Sjaak Noteboom). in Waddinxveen. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Langs de Brugweg is weer eens een vrachtauto verzakt, zo heeft de Waddinxveense rijkspolitie laten weten. Als gevolg hiervan werd vorige week maandag de Brugweg tussen 16.00 en 19.15 uur voor het verkeer afgesloten. De vrachtauto moest uitwijken voor een tegenligger. Hij deed dit iets te snel, reed de berm in en zakte daarin tot zijn assen weg. De vrachtauto moest er door 2 kraanwagens worden uitgetakeld. Steno-Typ-school ’’ARRIBA” vanaf 1970 biedt o.a. WADDINXVEEN In het openluchtzwembad ‘de Sniep’ is vorige week op de valreep de 100.000ste bezoekster van het seizoen 1983 verwelkomd. Dat bleek mevrouw P.M. Slagter-Cowan (41) van het Waddepad 39 te zijn. Uit handen van burgemeester C.M. van der Linden kreeg ze een bos bloemen en een jaarabonnement voor het gehele gezin ten behoeve van zowel het overdekte als het open luchtzwembad aangeboden. Ook de 99.999ste en de 100.001ste heeft dc muziek- en theater werkgroep De Spintol Vrijdag en zateraz-"”""'1 aal-cultureel centrum De Bon kelaar het eerste lustrum ge vierd. Dat gebeurde met de ac teurs Henk van Ulsen (solopro- gramma Erasmus) en Peter Fa ber (try-out De Optimist), sa lonmuziek uit de jaren twintig door muziekschooldirecteur Ar thur le Cosquino de Bussy en Clara Post en met de Zoeter- meerse The Sweet Lake City Jazzband. Beide avonden zat de gezellig aangeklede zaal van De Bonkelaar vol met publiek. Een uitverkochte De Bonkelaar lag zaterdagavond aan de voeten van de acteur Peter Faber, voor de tweede maal WADDINXVEEN - Het win kelcentrum Luifelbaan aan de Brederolaan in de Vondelwijk bestaat deze maand 15 jaar. De tien deelnemende winkeliers in dit koopcentrum in Waddinx- veen-Noord zullen dit derde lus trum allerminst ongemerkt voorbij laten gaan. Het publiek zal op diverse manieren bij de jubileumviering actief worden Betrokken door de Luifelbaan, dat al een beetje in feeststem ming is en waar op de zaterda gen van 17 september en 8 ok tober een draaiorgel voor de muziek zal zorgen. Henk van Ulsen was vrijdag avond voor de vijfde maal in Wad dinxveen met zijn nieuwe program ma ’’Erasmus". Eerder kwam hij hier met de programma's Spelen met woorden, Gerard Reve, Maria Dermout en Moeder, geef me de zon. (Foto: N. Zweegman). WADDINXVEEN - Uitbundig De Spintol zaterdagavond in het rF f V- xr t t SOC1- 4 WADDINXVEEN - In dit nieuwe seizoen laat de muziek- en theater- werkgroep De Spintol niet alleen de acteurs Henk van Ulsen en Pe ter Faber naar De Bonkelaar ko men, maar zullen nog diverse the ateravonden worden gebracht. Vrijdag 28 oktober Werktheater met ”Het Gebroed”. Acteurs: Frank en Rene Groothof Schreuder. Aanvang: 20.30 uur. Entree: 10,-. CJP/65+ 8,50. Zaterdag 19 november Vrouwenmonologen van Dario Fo en Franca Rama. Zelfspot - humor - grotesk, drie kenmerken van vrouwenmonologen. Actrices: Ca rolina van Gastel, Frieda Pittoors, Simone Ettekhoven. Regie: Fran ca Rame. Aanvang: 21.00 uur. En tree: 7,50. Tesselschadelaan 15-13 tel.: 0 1828 -13038 Waddinxveen h RIJVERBODEN De afgelopen week werden 3 bestuur ders van personenauto’s rijverboden opgelegd, daar bij controle bleek, dat zij alcohol hadden genuttigd. Zaterdag 7 januari Cabaret Nar van Joep 't Hek en Hans van Gelder met "Man ver mist” over de spoorloos verdwe nen administratief medewerker Johan van Breukelen. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 10,-. CJP/ 654-/8,50. Zaterdag 17 december Theatergroep Diskus met "Mor gen komt Mira” van Marcel Schürg. Een toneelvoorstelling over oud worden in onze samenle ving. Acteurs^Marja Oldenhove, Hans Koning. Regie: Marcel Schürg. Aanvang: 21.00 uur. En tree: 7,50. WADDINXVEEN - Maandag 19 sep tember gaat in het wijkgebouw Zuid aan de St. Victorstraat het nieuwe sei zoen van start. In een huis-aan-huis in Waddinxveen verspreide folder heeft de gemeentelijke commissie voor het wijkwerk in deze wijk uit de doeken gedaan wat er allemaal weer te doen valt, wanneer, voor wie, hoeveel het kost en wie voor de begeleiding zorgt. Evenals vorige jaren zullen ook het ko mende seizoen weer activiteiten voor jong en oud worden georganiseerd zoals jeugdclubs, kinderbingo, peuterclub, volksdansen voor de jeugd, jongerenin loop, gezelligheidsmiddag, cursussen (bloemschikken, poppenmaken. En gels, dansen), bingo en klaverjassen. Er staan twee nieuwe activiteiten op het programma: danscursus voor gevorder den en creatieve activiteiten voor vol wassenen. De heer Van der Linden was blij met het bereiken van de grens van 100.000 bezoekers van het open luchtzwembad, maar noemde het overigens onvoorstelbaar dat - vooral het begin van de jaren zeventig verge lijkend - het bezoekersaantal ‘van deze toch zeker uitstekende accom modatie’ zó drastisch is gedaald. van het tentoongestelde voorwerp moet aankruisen. Voor de tot en met zaterdag 24 september durende actie worden 20 Luifelbaan-waardebonnen van f 25,- onder de goede oplossin gen uitgeloot. Wat de stempelactie voor de ballon nenwedstrijd betreft is het de bedoe ling dat de Luifelbaan-winkeliers vanaf donderdag 29 september bij GOEDE ZOMERS Na vanaf 1977 tot en met 1979 am per het aantal van 100.000 bezoekers te hebben overschreden, waren de ja ren 1980 en 1981 met respectievelijk 80.768 en 82.055 bezoekers zeker dieptepunten voor wat de animo voor het openlucht zwembad betreft. Dat in dit seizoen, evenals in 1982 de grens van 100.000 is bereikt, ver heugd het gemeentebestuur van Wad dinxveen bijzonder; de bijzonder goede zomers van deze jaren zullen daartoe zeker hun invloed hebben ge had. DIEFSTAL/INBRAAK Op dinsdag 6 september werd aangif te gedaan van inbraak in een bedrijf aan de Zuidkade. Door een ruit in te slaan wist men het pand binnen te komen. Er wordt niets vermist. In de le week van september werd ingebroken in een school aan de Jacob Catslaan. Uit de school werd een cassetterecorder weggenomen. Op vrijdag 9 september ontdekte de eigenaresse van een handtas, dat deze handtas was ontvreemd uit haar fiets tas. Zij had haar fiets in het fietsen rek nabij het Anne Frankcentrum ge plaatst. Op zondag 11 september werd inge broken in een woning aan de Dorp straat te Moerkapelle. Via een zij raam was men het huis binnengeko men. Er wordt geld (f 400,-) vermist. Vanuit een onaf gesloten garage aan de Busken Huëtlaan werd een auto- radio-cassetterecorder, merk Yoko, ontvreemd. Toen op 24 mei 1969 het openlucht zwembad, waarvan de stichtingskos- ten 2,3 miljoen gulden bedroegen, door de heer Ph.J.C. Dijs uit Doorn - in zijn kwaliteit als mede-oprichter van het oude zwembad - werd ge opend, was reeds twee maanden la ter, namelijk op 26 juli, de mijlpaal van 100.000 bezoekers bereikt. Met na die datum geregistreerde top dagen van onder meer 6.790, 6.814 en 7.343 bezoekers kon het seizoen 1969 worden afgesloten met een be zoekersaantal van 331.283 in plaats van het geplande aantal van 130.000. Dat niet alleen het openingsseizoen een ‘top’ betekende, moge blijken uit de bezoekersaantallen in de jaren 1970 en 1971 van respectievelijk 341.060 en 344.448. DIEFSTAL FIETSEN De afgelopen week werd bij de rijks politie 7 keer aangifte van diefstal van een fiets gedaan. Drie fietsen werden teruggevonden en 1 daarvan kon aan de eigenaar worden terugge geven. Ook werd deze week een eer der als vermist opgegeven bromfiets teruggevonden. RIJKSWEG 12 GESTREMD Op donderdag 8 september is de zui delijke rijbaan van rijksweg A 12 over de breedte van 2 rijbanen gestremd geweest van 13.00 tot ca. 17.00 uur. Een gekantelde vrachtwagen was de oorzaak hiervan. Het ongeval, dat een enorme filevorming tot gevolg had, vond plaats nabij de Goudse Poort. JONGEMAN BEKENT Op woensdag 7 september werd bij de rijkspolitie aangifte van diefstal van een fiets gedaan. Een dag later zag de benadeelde, dat iemand met de ontvreemde fiets aan het sleutelen was. Een 19-jarige Waddinxvener werd terzake fietsdiefstal aangehou den. Hij heeft de diefstal bekent. De fiets, die reeds gedeeltelijk was gede monteerd, is aan de eigenaar terugge geven. GIROBETAALKAARTEN VERVALST Op zaterdag 3 september werd nabij de grensovergang Bergh-autoweg een 30-jarige Italiaan aangehouden, daar deze stond gesignaleerd door de Wad- dinxveense rijkspolitie. In april 1982 had de man diverse door hem ont vangen girobetaalkaarten vervalst en had de eigenhandig ingevulde bedra gen naar zijn eigen rekening laten overboeken. 5 benadeelden hadden een totale strop van f 588,-. Kort na het gebeurde is de man naar zijn geboorteland teruggekeerd, waar hij ruim 11/2 jaar heeft vertoeft. De man heeft bekend de girokaarten te hebben vervalst om op deze wijze meer geld te kunnen opstrijken. Het geld is aan de respectievelijke bena deelden teruggestort. DIVERSE OVERTREDINGEN De afgelopen week werden 5 ver keersdeelnemers bekeurd, daar zij niet de vereiste verlichting voerden. Voorts werden processen-verbaal aangezegd terzake de volgende over tredingen: onjuist inhalen (7); rijden PETER FABER Zaterdagavond, in een uitverkochte zaal, was het de beurt aan Peter Fa ber, om te laten zien, waarmee hij het komende seizoen in Nederland op de planken staat. Vooral het ge deelte vóór de pauze was spranke lend en vroeg aan de toeschouwer een attent bijblijven op de woord grappen. Het gedeelte na de pauze was trager, met minder effecten. Duidelijk merk baar was, dat de teksten hier en daar nog verbetering behoeven, iets wat Peter Faber zelf ook voelde. De thuisblijvers kan zonder meer worden aanbevolen de gang naar het theater alsnog te maken. Voor de blijvers trad na de grote pau ze de 7-mansformatie Sweet Lake City Jazzband uit Zoetermeer op. Een fantastisch slot. AUTO AANGETROFFEN Op vrijdag 9 september werd op de leplaan een BMW-personenauto aan getroffen, wplk voertuig een dag te voren te Leiden bleek te zijn ont vreemd. VOORWERPEN De Luifelbaan-kwis houdt in dat in iedere winkeletalage aan de Bredero- laan een voorwerp is te vinden met daarbij drie mogelijke namen. De klanten kunnen in de Luifelbaan- winkels een kaartje krijgen .waarop men van elke winkel de juiste naam ‘Een groot bezoekersaantal is zonder meer noodzakelijk ten behoeve van de instandhouding van het gemeente lijk zwembadcomplex; één en ander moge blijken uit het laatstbekende exploitatietekort van beide baden, dat f 750.000,- bedroeg’, stelde bur gemeester Van der Linden, die bin-, nen het college van B. en W. de por tefeuillehouder van financiën is. Dat daarna deze aantallen drastisch daalden, waarbij overigens zowel in 1972 als in 1973 - het jaar, waarin op 8 oktober door de huidige com missaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk, het overdekte instructiebad werd ge opend - de grens van 250.000 bezoe kers nog werd overschreden, was nog niet verontrustend; echter deze da ling zette zich in 1974 voort in die zin, dat in dat jaar en de daaropvol gende jaren de grens van 200.000 niet meer gehaald kon worden. WADDINXVEEN - De viering van 15 jaar Luifelbaan omvat: Woensdag 14 september Pagina’s jubileumaanbiedingen in het Weekblad voor Waddinxveen. Donderdag 15 september Start Luifelbaan-kwis. Prijzen: 20 Luifelbaan-waardebonnen van f 25,-. Zaterdag 17 september Draaiorgel in de Luifelbaan. Zaterdag 24 september Laatste dag Luifelbaan-kwis. Woensdag 28 september Pagina’s jubileumaanbiedingen in het Weekblad voor Waddinxveen. Donderdag 29 september Start stempelactie voor ballonenwedstrijd. Prijzenpakket van bijna tweed uizend gulden. Zaterdag 8 oktober Laatste dag stempelactie voor ballonnenwedstrijd. Draaiorgel in de Luifelbaan. Feestelijke opiating van balonnen. AANRIJDINGEN Op vrijdag 2 september om 16.20 uur vond er op de Willem de Zwijgerlaan een aanrijding plaats tussen een mo torfiets en een fietser. De fietser kwam uit een uitrit en reed de W. de Zwijgerlaan op, waarna de aanrij ding met de motorfiets volgde. Op maandag 5 september vond op de Busken Huëtlaan een aanrijding plaats tussen 2 personenauto’s. Een automobilist reed vanaf een parkeer plaats achteruit de rijbaan van de weg en merkte daarbij de andere perso nenauto niet op. Persoonlijke onge lukken deden zich hierbij niet voor. Op dinsdag 6 september vond op de Henegouwerweg een aanrijding plaats tussen een motorfiets en een perso nenauto. De motorrijder haalde een rij langzaamrijdende auto’s in en kwam toen in botsing met een perso nenauto, die vanaf een uitrit de Henegouwerweg naar links op reed. Lichte materiële schade was het ge volg. Op zaterdag 10 september om 15.15 uur vond een aanrijding plaats op de splitsing Kerkweg-West-Chopinlaan. Een automobilist stond op de Kerk- weg stil vlak voor de kruising. Op het moment, dat hij wilde optrekken, werd zijn auto aan de achterzijde aangereden. HENK VAN ULSEN Henk van Ulsen, die met zijn 5e op treden eveneens zijn lustrum in Wad dinxveen vierde, opende het thea terseizoen met ‘Erasmus’. Alhoewel schertsend, gaf hij aan, dat in artis tieke kringen De Sjaintol geen onbe kende meer is. Zijn eerdere voor drachten in Waddinxveen waren: Spelen met woorden, Gerard Reve, Marcia Dermont en Moeder, geef me de zon. In een fleurrig decor, waarvoor de planten geheel belangeloos door bloemsierkunstenaar Dick Baelde be schikbaar waren gesteld, liet hij het aanwezige publiek kennismaken met het fenomeen ‘Erasmus’. Aan de hand van teksten, citaten en samen spraken van de beroemde wijsgeer en humanist werd een man zichtbaar, die meer is dan het standbeeld in Rotterdam of zo maar een naam uit onze geschiednisboeken. Erasmus werd van vlees en bloed, cynisch, kri tisch, vooruitziend en liefdevol. In de pauze werd aan de bezoekers een drankje aangeboden door De Spintolleden. Tijdens het genoeglijk samenzijn verzorgde Arthur de Bussy door verkeerslicht (8); fietsen op trottoirs (5); onjuist parkeren (4). ►-«■»-< >«M-< hOMK MMB-C ‘Het was een feestelijk lustrumgebeu- ren, dat druk werd bezocht en tevre den gezichten te zien gaf bij zowel De Spintol-medewerkers als bij het publiek’, vatte Adeline Wijnen-Ver vlossen namens de muziek- en thea terwerkgroep samen in de vroege zondagmorgen van twee uur toen The Sweet Lake City Jazzband met levendige en goede dixieland-blues- muziek het tweedaagse theaterfeest van De Spintol definitief afsloot. Adeline Wijnen-Vervlossen opende het lustrumfestijn vrijdagavond met enkele woorden. Zij dankte het pu bliek Voor de belangstelling in de af gelopen vijf jaren; de bezoekers, die uiteindelijk aan De Spintol haar be staansrecht géven. Zij sprak namens de werkgroep de hoop uit een vol gende lustrum te kunnen volbrengen. Verder zullen er in twee edities van het Weekblad voor Waddinxveen pa gina’s vol aanbiedingen worden ge presenteerd door de Luifelbaan-win keliers, is er een Luifelbaan-kwis en wordt er een stempelactie gehouden voor een ballonnenwedstrijd. De Lui felbaan-kwis gaat morgen - donder dag 15 september - van start, terwijl de ballonnen-stempelactie op donder dag 29 september gaat lopen. (piano) en Clara Post (viool) het muzikale gedeelte, dat in toonzetting en melodie de sfeer van Haagse krin gen opriep. een bepaalde besteding een stempel tje geven op een speciale kaart. Wie tot zaterdag 8 oktober 15 stempels heeft verzameld krijgt een ballonlabel voor de op die dag te houden bal- lonwedstrijd. Er zijn hierbij een kleine tweeduizend gulden aan prij zen te winnen, zoals fietsen, cassette recorders en dergelijke. De ballon nenwedstrijd is voor kinderen tot ongeveer 12 jaar. s' j- M

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 11