Stokbrood J. F. Groenewegen’s ’’Laatste rit” Jorisband opnieuw met de gebroeders Brouwer Rondgang korpsen door Waddinxveen Voor zesde maal taptoe in Waddinxveense sporthal Zaterdagavond 8 oktober om acht uur Instuif- concert van muziekschool Vrouw als Eva in De Bonkelaar Een boekenbon? Een boekenbon? Vlooien markt in Tweede prijs tamboers van Concordia Bejaarden middag in De Hoeksteen Bingo-avond Gouweslobbers Meeting-concert met 140 zangers en musicerenden Bijzondere tekenfilm in De Schaapskooi Het Echte Franse Boskoop Sunny Siders in Boskoop bij Instuif Inn ’77 Studiedag LTB-vrouwen Dinsdagavond 18 oktober in Waddinxveen Discussiëren over streekplan- bijstelling Programma GERT HUIZER de echte bakker Zuidkade 11 - Tel. 12354 W inkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 12382 - Waddinxveen F de votre Vrai Boulanger* g - nu zuinig met energie verstandig voor morgen! WOENSDAG 5 OKTOBER 1983 De antieke Austin met wonderlijk uitgedoste leraren op de Zijde in Boskoop voor de ingang naar de school. Fo- ap- Band uit Rotterdam. i ALTIJD WELKOM! DOET ’T... ALTIJD! to: Cees Bakker). Eerste deel Swinging Horses. Spanish Eyes. Guantanamara Trumpets”. Them Basses. WADDINXVEEN - De film The Lion, the wich and the wardode wordt vrij dagavond 7 oktober om kwart over acht gedraaid in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinx- veen. Het is een 110 minuten durende tekenfilm, die op een aparte manier de waarheden van het christelijk geloof naar voren brengt. 'K itCXTt CORMULA’S Om 16.25 uur vertrekt de drumband Cormula’suit Waddinxveen. Route: De DE VOLHARDING Om 17.30 uur vertrekt de harmonie De Volharding uit Aalst/Waalre. Route: De Bonkelaar, Rijnllandstraat, Schie- landweg, Oostpoldèrweg, Alpherwete- ring. Jan Dorrekenskade-Oost, Juliana- straat naar Stationsstraat. GEVARIEERD De Taptoe 1983 in de Waddinxveen- se sporthal ‘de Sniep’ staat garant BOSKOOP - Zaterdag 15 oktober wordt er in de Boskoopse Beurshal weer een vlooienmarkt gehouden. De bedoeling is dat deze markt net zoals voor de (tijdelijke) sluiting van de Beurshal, weer maandelijks zal plaats vinden. Er staan plus minus 70 kramen bemand met amateur-zakenlieden, want elke particulier die iets te koop heeft aan te bieden kan deelnemen evenals vereni gingen die hun clubkas willen ’’spek ken”. Voor verdere informatie kan men zich wenden tot de heer M. Mulder, telefoon 01714-5111. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Na het eerste, succesvolle, concert van de Jorisband Boskoop met de gebroeders Brouwer, zal een herhaling van dit gebeuren plaatsvinden op dinsdagavond 18 oktober om acht uur in de Ontmoetingskerk in Waddinxveen. Van de trompettisten Brouwer valt te melden dat zij in een wat rustiger vaar water zij n aangekomenZelf ervaren zij dit als een groot voordeel, wetende dat meer heil valt te verwachten van kwali teit dan kortstondige succesjes op de hitparade. Juist die instelling spreekt de Jorisband aan en dat leidde tot een vruchtbare samenwerking. The Sunny Siders. BOSKOOP/WADDINXVEN De Waddinxvener J. F. Groenewegen heeft na ruim 15 jaar les gegeven te hebben aan de Christelijke Lagere Tuinbouwschool in Boskoop afscheid genomen. De man die handel en middenstand doceerde verliet de school door gebruik te maken van de mo gelijkheid tot vervroegde uittreding (VUT). Binnen de Boskoopse school vervulde de betrokken heer Groenewegen ook andere taken, zoals het samenstellen van het lesrooster. Daar hij nu over aan zienlijk meer vrije tijd kan beschikken werden hem bij zijn afscheid schilder- sattributen en een schildersezel aange boden. Voor de laatste rit naar school was een schitterende antieke auto, een Austin Sheerline maxi uit 1951,gehuurd. Deze werd vooraf gegaan door een groepje collega’s die wonderlijk waren uitge dost met feestneuzen en vreemde hoofddeksels. De stoet baarde het nodi ge opzien in Waddinxveen en Boskoop. Toussaintsingel (westzijde),- Busken Huëtlaan. De Genestetlaan, Jan Cam- pertlaan, Nicolaas Beetslaan, H. He- ijermanslaan, Staringlaan, Brederolaan naar winkelcentrum ’’Luifelbaan". C.M. van der Linden van Waddinx veen in het goed verzorgde program maboekje van de Taptoe Waddinx veen 1983. ‘Een dergelijke muzikale showavond in Waddinxveen is ge woonweg een vaststaand feit en ver dient zeker veel belangstelling’, aldus de eerste burger, die beschermheer is van Concordia. KWART EEUW in de Austin reed ook Waddinxvener K. v. d. Kaaden mee, eveneens als docent verbonden aan de Lagere Tuinbouw school. Hij Herdacht het feit dat hij 25 jaar bij het onderwijs is, waarvan 22 jaar op de Tuinbouwschool. V. d. Kaaden is adjunct-directeur van de school. Nadat de twee docenten en hun echtge notes met de nodige egards waren afge leverd bij het schoolgebouw werd in de aula receptie gehouden. Daarvan maakten het schoolbestuur, collega’s, oud-collega’s en veel leerlingen ge bruik. WADDINXVEEN - In het sociaal-cul- tureel centrum De Bonkelaar wordt vrijdagavond 7 oktober om half negen de Nederlandse speelfilm Een vrouw als Eva geDraaid met Monique van der Ven in de hoofdrol. De film is te zien te gen betaling van vijf gulden. Korte inhoud van de film: De rol van huisvrouw benouwt Eva (Monique van der Ven). Daarom gaat ze er met een vriendin even tussen uit. In Frankrijk ontmoet ze Lilian (Maria Schneider), een lesbisch meisje, vrijgevochten en zelfstandig. In Nederland ontmoeten de twee elkaar opnieuw en Eva geeft aar zelend toe aan haar gevoelens jegens Li lian. Haar leven is nu veranderd in een ner veus en onzeker gejaagd bestaan. Aan de ene kant haar man (Peter Faber) en vooral haar kinderen en aan de andere kant Lilian, waar Eva hoog tegenop kijkt. Ze zal moeten kiezen, maar welke keuze ze ook maakt ze zal altijd op een pijnlijke manier afstand moeten nemen van het ander Tweede deel Roffel. Crimond, koraal uit ’’Three Hymn Tunes”. Amazing Grace. Taptoe tamboers. Wilhelmus. Over and Out. WADDINXVEEN - Voorafgaande aan de Taptoe Waddinxveen 1983 van komende zaterdagavond 8 oktober in de Waddinxveense sporthal ”de Sniep” maken de drie deelnemende korpsen aan het eind van de middag een rond gang door het Gouwedorp. Tevoren is men ontvangen in het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar. BODEGRAVEN - De kring Rijnland- Gouda van de LTB-vrouwen houdt dinsdag 11 oktober in het Parochehuis van Bodegraven een studiedag voor agrarische vrouwen met als thema ”de agrarische vrouw in de samenleving”. Als spreekster is uitgenodigd presenta trice Legien Kromkamp, bekend door de NCRV-radioprogramma’s ”Wie weet waar Willem Wever woont” en ’’Plein Publiek”. De dag begint om 9.30 uur en wordt om streeks 15.00 uur besloten. Deelname, inclusief koffie en lunch, kost 17.50 gul den. Belangstellenden kunnen zich op geven bij mevrouw I. Brand, telefoon 01727-4422, of mevrouw T. van Lint, te lefoon 01727-2198. PROGRAMMA Het programma garandeert voldoende variatie, tijdens het concert. De gebroe ders Brouwer brengen hun vaste pianist mee en de Jorisband zal deels afzonder lijk en deels gezamelijk optreden. Het repertoire is negenoeg geheel ver nieuwd. Dirigent van de Jorisband is Ties Wagensveld, als slagwerker ver bonden aan de Amsterdamse Politieka- pel. Daarnaast leidt hij een aantal muziek verenigingen. De gebroeders Brouwer en de Jorisband zullen gezamelijk een aantal stukken ten gehore brengen. On der meer zijn dat ’’Steeplechase” van Bulterman en het bekende ’’Trumpe ter’s Holiday” van Bert Paige. Het concert in de Ontmoetingskerk be gint om 20.00 uur. Het kerkgebouw zal een half uur voor aan vang geopend wor den. Toegangsbewijzen zijn verkrijg baar voor aanvang en kosten 7,50 gul den. Voor kinderen en houders van een bejaardenpas 5 gulden. Bonkelaar, Stationsstraat, Stations plein, Kerkweg-Oost, Esdoornlaan, le- plaan, Prunusstraat, Jan Dorrekenska- de-West, Meidoornstraat, leplaan naar Acaciastraat 77. THEOLOOG Judith Smeets studeerde psychologie en werkt nu aan de universiteit van Gro ningen. Ze kreeg dwarsfluitles van on der andere Heleen Andriesen en thans van Eugénie van der Grinten te Amster dam. Bert Hoedemaker is ais theoloog ver bonden aan dezelfde universiteit. Hij ontving pianoles van onder meer Hans Dercksen en Maria Stroo. Als pianist speelde hij veel kamermuziek en trad ook solistisch op. Francien Hommes koos na de middel bare school voor een muzikale vakstu die. Zij studeerde piano aan het Gro nings conservatorium bij Maria Stroo. Thans bereidt zij zich voor op het eind examen piano bij Else Krijgsman aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Er zullen drie werken worden gespeeld: De sonate in g klein voor fluit en piano van J. S. Bach, variaties over het lied ’’Trockne Blumen” van Franz Schubert (fluit en piano) en de sonate voor twee piano’s van W. A. Mozart. Het korrps - zo schrijft voorzitter A.C. van Rutten - kijkt nu al terug op een jaar waarin zich veel nieuwe ontwikkelingen voordeden. Zo scha kelde het orkest over van fanfarebe- zetting naar harmonie, waardoor een grote uitbreiding van leden kon wor den gerealiseerd. De opleidingsgroep van circa 15 leden is overigens dit jaar nog niet bij de taptoe vertegen woordigd. WADDINXVEEN - Woensdagmiddag 12 oktober om half drie wordt er vanwe ge de Centrale Hervormde Gemeente in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan weer een ontmoetingsmiddag voor bej aarden en eenzamen gehouden. Op de ze middag zal de heer Burger uit Rijssen aan de hand van dia’s iets vertellen over het leven van de Waldenzen. ‘De jaarlijks door de muziekvereni ging Concordia te organiseren muzi kale showavond is zonder meer de moeite waard’, schrijft burgemeester WADDINXVEEN - Welgeteld 140 medewerkers en -sters zullen tijdens het vrijdagavond 14 oktober in de Ontmoe tingskerk aan de Groensvoorde te hou den concert van het interkerkelijk jon gerenkoor Meeting zang en muziek ten gehore brengen. Het concert ’’Ontmoe ting Meeting” begint om acht uur en kaarten a 5,- zijn al verkrijgbaar op de adressen Elzenhorst 17 en Oostpol- derweg 80. Het organiserende jongerenkoor Mee ting zal in dé Ontmoetingskerk de liede ren Ruimte genoeg in Gods liefde, La ten wij belijden (Let us all consider), Bid, dank, leef en Soon and very soon laten horen. Het Chr. Gem. Ontmoe- tingskoor uit Zwammerdam zingt onder meer Just came to Praise the Lord en Halleluja, wat een Redder. Van de brassband Arti Regilioni hoort men on der meer Long day closes, Every body’s child en Looft, looft, overal. Verder doet nog mee het kinderkoor Jong Ge luid. Ook zal er een improvisatie ten gehore gebracht worden door pianist Dirk Jan Warnaar en organist Ben Kramer. De soliste Lisette Emmink zal voor ieder een zingen. WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag om half drie wordt in de zaal van de streekmuziekschool aan de Zuidkade in Waddinxveen het eerste instuifconcert van dit seizoen gehouden. Evenals vorig jaar zal de serie instuifconcerten weer bestaan uit korte optredens van profes sionele en bijna professionele musici. Ook zullen de uitvoerenden bij de te spelen werken weer een korte toelich ting geven. De toegang bedraagt 1,95, waarvoor ook een kopje koffie geschon ken wordt. Voor het eerste concert zijn twee ”ama- teurmusici” en een bijna afgestudeerde conservatoriumstudente bereid gevon den. Hoewel Judith Smeets (dwarsfluit) en Bert Hoedemaker (piano) van de muziek niet hun vak hebben gemaakt, hebben ze een zeer professioneel niveau bereikt. Verder werkt mee Francine Hommes (piano). De Gebroeders Brouwer en de Jorisband tijdens hun concert ker). De Kilt, die wordt gedragen, is vol gens de zogenaamde ‘Hunting Ste ward’ tartan en is bewust gekozen, omdat hierin groen (de kleur, die óók in de Rotterdamse vlag is terug te vinden) is verwerkt, terwijl de meeste in Nederland spelende bands een overwegend rode tartan dragen. WADDINXVEEN/GOUDA - Het in Waddinxveen extra mogen bouwen van 400 woningen en het realiseren van 5 hectare extra bedrijfsterrein plus de nodige extra kantoorruimte in dit Gouwedorp - welke zaken wor den genoemd in de Nota van Bijstel ling van het streekplan Zuid-Holland Oost uit 1977 - kwamen aan de orde op de vorige week woensdagavond om acht uur in het Goudse gebouw De Haven aan de Oosthaven 31 gehouden discus siebijeenkomst van de streekcommissie Gouda en omstreken. Gedeputeerde drs. W. Aalbers (CDA) kwam op verzoek van de streek commissie, die bestaat uit 20 streek- bewoners welke zich in hun vrije tijd inzetten voor de ruimtelijke orde ning, discussiëren over de bijstellings- plannen van de provincie. De belang rijkste plannen uit de Nota van Bij stelling voor Gouda en omgeving zijn: De woningvoorraad in Gouda mag groeien van 21.464 in 1982 naar 26.264 in 1990. Een groei met 600 woningen per jaar. Een gedeelte daar van wordt gebouwd in de binnenstad. Een ander deel in Gouda-Oost. Woer den en Schoonhoven mogen wat meer groeien dan in het streekplan staat. In Nieuwerkerk komen 800 woningen meer, in Waddinxveen 400 meer dan het streekplan voorzag. Sommige kleine kernen groeien ster ker dan het streekplan wilde (Moor drecht, Krimpen aan de Lek, Reeu- wijk), anderen blijven achter (Stol wijk, Vlist). De provincie is van me ning dat er in Zuid-Holland Oost 275 ha. bedrijfsterrein méér mag komen dan het streekplan aangaf. 125 ha. daarvan mogen voor 1990 geraliseerd worden, 150 ha. wordt gereserveerd voor na 1990. Die 125 ha. zijn als volgt verdeeld: Gouda en omgeving krijgt er 65 ha. bij, Alphen 25 en Go- rinchem 35. De 64 ha. extra in Gouda en omge ving komen terecht bij Bodegraven (10 ha.), Gouda (20 ha.), Krimpener- waard West (5 ha.), Nieuwerkerk a/d IJssel (10 ha.), Waddinxveen 5 ha.) en Woerden (15 ha.). Bovendien mag in Gouda en omgeving 5 tot 13 ha. kantoorterrein gerealiseerd worden. voor een gevarieeerde avond in een voortreffelijke accommodatie. De presentatie van de avond is in handen van N. Roskam-de Kleyn, terwijl voor de regie tekent R. van Eist, voor de muzikale leiding G. de Knegt en voor de organisatie de taptoecommis- sie van de muziekvereniging Concor dia. Het programma omvat acht pun ten met een uit twee delen bestaande finale, waarvan ook het Wilhelmus deel uitmaakt. Voor ‘financiële ondersteuning’ van de Taptoe Waddinxveen 1983 zorg den de volgende Waddinxveense be drijven: Air Products N.V., Albert Heijn, Algemene Bank Nederland N.V., J. v.d. Berg Zn. Waddinxveen B.V., Wed. Boonstoppel Zn. N.V., Glasindustrie J. van Dijken, Edelman B.V., Woninginrichting Gebr. Kooy- man, Fa. C. van der Linde Zn., Fa. Gebr. Markus, Nederlandse Kabel- fabrieken B.V., Rabobank Waddinx veen, Rehorst B.V., Rhowax B.V., Architectenbureau P.D. Stuurman B.V., Gebr. Van Stijn Co, Archi tectenbureau Treffers Polgar B.V., Verenigingsgebouw ‘Het Trefpunt’, Bouwmaterialenhandel De Waardt B.V., alsmede Noorlander Beheer B.V. te Leiderdorp. DOEDELZAKBAND Tussen oude korpsen als Concordia uit Waddinxveen (85 jaar) en De Volharding uit Aalst/Waal (80 jaar) is de jongste de Saint Andrews Pipe Band uit Rotterdam. De naar de ge lijknamige beschermheilige van Schotland genoemde band werd op 1 september 1981 opgericht. Uit de wens van enkele doedelzak- enthousiastelingen, die reeds jaren lang samen speelden en soms hun me dewerking verleenden aan bruiloften en dergelijke, tot uitbreiding van de op hun hobby betrekking hebbende aktiviteiten ontstond het idee tot op richting van de band. Na de oprichting werden reeds - met veel succes overigens - diverse optre dens verzorgd, zoals braderieën en evenementen waarbij het Schotse ka rakter de boventoon diende te voe ren. Eén en ander had tot gevolg, dat velen verzochten als leerling doedel zakspeler te worden toegelaten; het resultaat hiervan was het invoeren van een ledenstop. Echter aanmeldin gen van (leerling)drummers bleven achterwege. Drumbegeleiding is voor een dergelijke band van grote bete kenis, vandaar dat de tamboerinstruc- teur van deze band op de taptoe als spelend lid zijn medewerking ver leend. WADDINXVEEN - Met een puntentotaal van '259,5 en tevre den gezichten keerden de tam boers van de Waddinxveense harmonie Concordia zeer onlangs terug van het concours voor tam boer en trompetterkorpsen in Bos koop. Nadat vorig jaar in Maassluis een 3e prijs werd behaald konden ze nu in Boskoop een 2e prijs in ont vangst nemen. Op het concours, waaraan ook majorette-peletons deelnamen, kwam Concordia uit in de 2e divisie. Geen promotie dus naar de ledivi- sie, maar deze 2e prijs zal zeker sti mulerend werken waardoor de le divisie in zicht blijft. Het concours in Boskoop werd georganiseerd door de plaatselijke harmonie "Concordia Boskoop”. sporthal ‘de Sniep’ aan de Sniepweg 3 van de dit jaar 85 jaar bestaande w iging Concordia. Aan deze zesde taptoe, die is tegen betaling van vijf gulden (65-plussers en kinde- jaar f 3,50), werken naast Concordia mee drumband/ Cormula’s uit Waddinxveen, de alst, het tamboer- en trompetter- - en de Saint Andrews Pipe WADDINXVEEN - Zaterdagavond 8 oktober om acht uur begint in de Waddinxveense sporthal ‘de Sniep’ aan de Sniepweg de Tap toe Waddinxveeh 1983 van de dit jaar 85 jaar bestaande Waddinx veense muziekverenigi"~ toegankelijk i ren tot 12 ja majoretten- en trompettenkoips harmonie De Volharding uit Aai korps Prins Willem-Alexander uit Delft WADDINXVEEN - het pro gramma van de Taptoe Waddinx veen 1983 voorkomende zaterdag avond in de Waddinxveense sport hal ”de Sniep” ziet er zo uit: 1. Openingsfanfare door leden van de Harmonievereniging ’’Con cordia” (85 jaar). 2. Show-optreden van Drum- band/Majoretten- en Trompetten korps ’’Cormula’s” uit Waddinx veen (21 jaar). 3. Show-optreden van Harmonie ”De Volharding” uit Aalst (80 jaar). 4. Optreden van ’’Saint Andrews Pipe Band” uit Rotterdam (2 jaar). 5. Show-optreden van Harmonie vereniging ’’Concordia" uit Wad dinxveen. 6. Show-optreden van Tamboer en Trompetterkorps ’’Prins Wil lem Alexander” uit Delft (23 jaar). 7. Optreden van ’’Saint Andrews Pipe Band” uit Rotterdam. 8. Finale. WILLEM-ALEXANDER Om 16.55 uur vertrekt de tamboer- en trompetterkorps Willem Alexander uit Delft. Route: Luifelbaan, Vondellaan, Tesselschadelaan, Bilderdijklaan, Perkstraat, Staringlaan, Bosboom WADDINXVEEN Het all-roundor- kest The Sunny Siders luisteren zater dagavond 15 oktober de eerste avond van het nieuwe dansseizoen van de Waddinxveense Instuif Inn ’77 op. We gens een toenemend aantal bezoekers heeft men het Anne Frank-centrum in Waddinxveen verlaten en is men uitge weken naar De Rozenburcht aan de Ro zenlaan in Boskoop. De avond begint om half negen. Kaar ten zijn telefonisch te bestellen op don derdag 13 oktober van 19.00-21.00 uur op het Waddinxveense nummer 17488. De Waddinxveense dansvereniging In stuif Inn 'Tl houdt jaarlijks dansavon den voor jong en oud. De Waddinxvener C. H. J. Breedijk: "Het is een op zichzelf staande stich ting, dus niet met het oogmerk winst te maken maar gezellige dansavonden te organiseren met live optreden van bands.” WADDINXVEEN - De Waddinx veense carnavalsvereniging De Gou weslobbers houdt zaterdagavond 8 oktober om acht uur in café-restau- rant De Unie aan de Kerkweg-Oost een gezellige bingo-avond, die gratis toegankelijk is voor jong en oud. Er zijn mooie prijzen te winnen. Tussen door kan er worden gedanst. van 1982 in de Ontmoetingskerk. (Foto: Cees Bak- uit "Mexican l ’0-ÖZ-V6 t i "-^A A TT '2

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 11