Waddinxveense sportspetters Waddinxveen-zondag blijft fors winnen Hengelsportvereniging schrijft 800e lid in Volleybalsters verliezend gestart Petteplas trots van alle HSW-leden Be Fair en WSE behalen ook twee punten Eerste winst Excelsior 1 WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Goede start van WSV 2 Korfballers onderuit: 7-10 Hengelaars zoeken het hockeysters Waddinxveen zout water op Goede vangst Florida gelijk Korfballertjes in ’t nieuw Zwemvierkamp blijft winnen tor Ruud Willemstein). WSE won met 1-0 van Schoonhoven in de vierde klas. i 4 [erichte hengel- 'ste lid kunnen it was de aan de Schielandweg 9 wonende Erik-Jan Lo van het HSW-bstuur kwam vorige week woensdagavond naar hem toe. Uit handen van voorzitter A.A. van ‘t Hof ontving hij als blijvend aandenken een zeer instructief boek over hengelsport. Verder deed hij de toezegging dat het 800ste lid begin 1984 m het bezit van zijn verenigingsvergunningen zal wor den gesteld, zonder dat hij voor dat jaar contributie behoeft te be talen. De jeugd van de korfbalvereniging Korbis in hun nieuwe trainingspak ken, geschonken door C. Matse. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN De in het najaar van 1982 opgi sportvereniging Waddinxveen (HSW’) heeft het^ 800: verwelkomen. DL Fransen. Een delegatie WADDINXVEEN - De volleybaldames van Be Fair debuteerden in de tweede divisie met een nederlaag van 1-3 tegen DVO. De start van de Be Fairvolleyballers was sterker. Zij openden de competitie met een 3-1 overwinning op het Bodegraafse Karssen/VSTS. WADDINXVEEN - Het zondagteam van de voetbalvereniging Waddinxveen blijft verbazen. Nu werd met maar liefst 1-4 van Stolwijk gewonnen. De Waddinxveners staan nu in de afdeling na drie gewonnen wedstrijden met 6 punten aan kop. Be Fair won met 1-2 van FC Lisse. Het publiek zag een prima keepende Goos van Vliet en een foutloos spelende Wim Bron. De drie Be Fair -elftallen behaalden dit weekeinde gezamelijk vijf punten, want Be Fair 2 speelde gelijk (1-1) tegen Noordwijk 3 (kort voor het einde maakten de Waddinxveners via Siem Bos gelijk) en Be Fair 3 won met 2.-0 van Katwijk 4 (doelpunten Rens Overdijk en WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 5 OKTOBER 1983 7-6 voor- naar 4 6 4 6 3 5 3 5 3 4 4 4 4 2 3 2 3 2 4 2 3 1 4 6 3 5 4 5 3 4 4 4 4 3 2 2 2 2 3 2 3 2 3 2 3 1 3 6 3 4 2 3 1 2 1 2 3 2 2 1 3 1 1 1 1 0 2 0 0-2 2-0 2-0 0-2 2-0 2-0 0-2 2-0 1-0 1-0 0-1 1-0 1-0 1/2-1/2 1-0 0-1 afgebr. 0-1 1-0 1-0 0-1 STAND Afdeling Gouda Waddinxveen Esto Cabauw Oudewater RVC Ammerstol Nic. Boys Moerkapelle Bergambacht Gouderak Stolwijk STAND 4E. Nieuwerkerk Woerden Groeneweg .Vep WSE Moordrecht Unio Soccer Boys Floreant Lekkerkerk Haastrecht Schoonhoven WADDINXVEEN - Daar het seizoen voor de platvis, de wijting en - misschien - de gul weer aanbreekt, heeft het be stuur van de hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) op een tweetal zaterdagen in de aankomende maanden een trip op de Oosterschelde georgani seerd. De eerste tocht vindt plaats op zaterdag 22 oktober en wel vanuit Zie- rikzee, met het bij vele HSW-leden wel bekende m.s. ’’Vooruitgang”. Het schip. 36 meter lang, is voorzien van een ruim voor- en achterdek en een verwarmd restaurant. Het ligt niet in de bedoeling, buitengaats te gaan vissen, maar enkele goede stekken op de Oos terschelde te bezoeken op jacht naar wijting, schar en hopelijk gul, hoewel' het voor deze laatste vissoort nog wat vroeg in het seizoen is. Op basis van deelname door 20 henge laars zal de passageprijs, exclusief aas, op ca. 20,— per persoon komen. Ver dere inlichtingen kunnen na 19.00 uur worden verkregen bij A. A. van 't Hof. telefoon 13954. Na een lichte blessure van Alfred de Jong werd deze gewisseld voor Ron Coppejans. De laatste 10 minuten kwam FC Lisse in een laatste wan hoopspoging nog verwoed opzette. De geroutineerde Be Fair-verdediging gaf echter geen krimp, hoewel keeper Goos van Vliet nog een grandioze redding moest verrichten toen 3 mi nuten voor tijd een vliegend schot van zo’n 6 meter op hem werd afge vuurd. NKF Het eerste tafeltennisteam van NKF Kabel BV aan de Noordkade blijft het in de competitie goed doen. Na de 8-2 overwinning van vorige week, werd nu met 6-4 gewonnen van Kwiek 5. Uiblinker Jan Kers won driemaal, Jan Dibbets en invaller Jan Nieumeyer elk 1 maal, zodat het gewonnen dubbelspel de beslissing bracht NKF W 2 verloor met 9-1 van I lac 5, terwijl NKF W 3 5-5 gelijk speelde tegen BOK 4 en NKF W 4 met 10-0 verloor van Reeuwijk Zondag 9 oktober speelt WSE in de tweede ronde voor de K.N. V.B.- beker tegen VEP uit Woerden. Aan vang 14.30 op het VEP terrein. RINGVAART Hoewel per jaar voor enkele wateren al een pachtprijs moet worden be taald die 4 tot 7 maal hoger ligt dan in deze regio gebruikelijk is, tracht de vereniging regelmatig uitbreiding van visrecht te verkrijgen, hetgeen dank zij medewerking van particuliere vis- rechtbeheerders en overheidsinstan ties de laatste jaren enkele malen suc ces had. Over uitbreiding van visrech ten in de Ringvaart tussen Waddinx veen en Boskoop wordt nog gespro ken met de gemeente Waddinxveen. 12. W. Houtman 48 kl.pnt; 13. S. Pellekoren 53 kl.pnt, 14. C.v.d. Wal 55 kl.pnt; 15. W. de Bruin 61 kl.pnt; Zaterdag 8 oktober houdt de HSW haar tweede wedstrijd in de twee kamp tegen Zevenhuizen. Er wordt gevist in de Oude Rijn nabij Drie- bruggen, vertrek vanaf het NS sta tion om 6 uur. Zaterdag 15 oktober houdt de HSW haar jaarlijkse herfstdag wedstrijd. Er wordt gevist in het Aarkanaal (alternatief Oude Rijn). Opgave van deelname ‘s morgens aan het NS- station waarvan om 6.00 uur word vertrokken naar het viswater. Zaterdag speelt Be Fair om 14.30 uur een oefenwedstrijd thuis tegen de zondag 2e klasser RKA VV. W. v.d. Laan-A.Blom G.v.d. Zijden-D.Heeren II J.v.d. Elst-J.de Pater B. van Eijk-P.van Es P. Swart-P. van Gils C. Kramp-A. Crone M. v. Willigen-D. Brandhorst T. den OUden sr.-T. Driesse WADDINXVEEN - De Waddinxveen se badmintonclub Florida kreeg thuis bezoek van Rotterdam. De wedstrijd leverde een knap gelijk spel op. Ro nald Struijs scoorde in de longset het eerste punt, maar daarna was het vol ledig mis met de Waddinxveners. leden ‘65-plussers’, beschikt verhou dingsgewijs over zeer weinig goed be- visbaar water in de eigen gemeente. Het bestuur doet haar uiterste best de contributies zo laag mogelijk te houden. daarbij de jeugd in het bijzonder, op gunstige wijze beinvloed gaan wor den. Op de fote van Sjaak Noteboom zien we beide twaalftallen bij elkaar tesamen met hun respectievelijke trainer/coaches t.w. René van Eek (1.) en Jaap Noordam (r.). VISRECHT Immers, afhankelijk van het geld, dat men aan het vissen wil besteden, kan men een hengeluitrusting van enkele tientallen guldens kopen en er nog succes mee hebben ook, terwijl heel WSVJEUGD Bij de jeugd van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV leidt Egbert Schroten onverslagen. Nadat Edwin van Es afgezakt is tot op de zesde plaats, heeft Hans van Woudenberg de tweede positie ingenomen. Op de hielen van de twee oudsten volgen. Wilfried Dries, Arthur Koolmann en Peter Moons. Het nieuwste WSV- jeugdlid, Jeroen Bonsel, blijft volhou den op de tiende plaats. De sprinter in de ranglijst is Erik Brandhorst, die zich misschien wel in de A-groep gaat plaatsen als hij blijft winnen. Achtereenvolgens liepen Wijnbergen, Groeneveld en Bei^eijk tegen een nederlaag aan. In de mixed-partijen herstelde de ploeg zich echter knap. Groeneveld/Struijs zetten hun partij in winst om en toen ook Van Berg- eijk/Wijnbergen succes hadden ston den de partijen weer op gelijke hoog te. Wijnbergen/Struijs verloren ver volgens de eerste herendubbelgame maar zagen kans de tweede met 18- 16 naar zich toe te trekken. In de derde misten zij de zege op het nip pertje: 15-17. Groeneveld/Van Berg- eijk tenslotte wisten met 18-17/15-6 het dikverdiende punt toch nog in de wacht te slepen. Na rust een feller FC Lisse dat door de schotloosheid van Be Fair toch nog kansen zag. Na 20 minuten leid de een goed opgezette aanval van Lis se tot 1-2. Be Fair, toch wat ontmoe digd door dit doelpunt, was even aan geslagen, maar wist het spel toch weer naar zich toe te trekken, dank zij het goed opererende middenveld. Er kwamen weer kansen, maar zowel Bert Graafland als René v.d. Wilk hadden geen geluk, terwijl een sublie me inzet van Wim Bron beter lot had verdiend. KWIEK In de nieuwe tafeltenniscompetitie is het Waddinxveense Kwiek met 15 senioren en 3 junioren-teams van start gegaan. Van de senioren spelen Kwiek 1 en Kwiek 2 beide een klas se hoger dan in de voorjaarscompe- titie, nl. resp. Ie en 2e klasse; verder 3 teams in de 3e klasse, 5 teams in de 4e klasse en tenslotte 5 teams in de 5e klasse; een evenwichtige verdeling dus over de diverse klassen. De 3 jeugd teams zijn resp. in de le - 2e en 3e juniorenklasse ingedeeld. DAMESVOETBAL Het lang, en ongeduldig wachten van de dames van de voetbalvereniging Waddinxveen om de nieuwe teneus, voorzien met de sponsomaam AR GUS BEWAKING aan het publiek te tonen, is eindelijk beloond. Met dank aan Leen de Vries voor zijn geduld, waarbij hij zijn goed humeur bleef bewaren, traden de Waddinxveense deernen al pronkend met de nieuwe outfit het veld op. vrijdende puntje niet scoren en ver loor deze zeer spannende set met 18-16. Overigens is de start van het dames team in de tweede divisie niet hele maal zonder problemen. Zeker is dat de ploeg Liesbeth van Diermen voorlopig moet missen, terwijl ook Marcella Kooyman niet fit is. Liesbeth van Diermen bleek na on derzoek door de dokter de ziekte van Pfeiffer te hebben en is waar schijnlijk voor drie maanden uitge schakeld. Marcella Kooyman tobt met knieblessure, waardoor de Wad- dinxveensen, die tot overmaat van ramp Margriet Kroes aan het eind van het vorig seizoen zagen stoppen, zeer gehandicapt de nieuwe omgeying binnentreden. De door Willem Jan van Yperen getrainde en door Ron Sports gesponsorde dames van Be Fair kregen in de persoon van Tanja van Bezooijen (ex-Weidevogels en lid van het districtsteam) een welkome versterking en zagen ook Joke Maas sen (vorig jaar tweede team) tot de selectie toetreden. De hengelsportvereniging Waddinx veen noemt het enerzijds een verheu gende zaak dat de georganiseerde hengelsport in de belangstelling staat; een toename van het ledental der hengelsportverenigingen in den lande wordt overal geconstateerd. Helaas moet als één van de oorzaken van de ze toename de verslechterde econo mische situatie en de daarmede ge paard gaande werkeloosheid worden genoemd, terwijl vele mensen een ‘goedkopere’ sport of hobby moeten gaan kiezen. dure spullen geen enkele garantie voor betere vangsten geven. Met ge bruik van gezond verstand en een beetje geluk kan iedere hengelaar zeer veel plezier aan zijn sport bele ven, ook al geeft hij niet al te snel geld uit aan materiaal. Het lidmaatschap van de meeste Ne derlandse hengelsportverenigingen kost f 25,00 per jaar, jeugdleden betalen ongeveer f 15,—. Als men dan ziet, dat hiervoor in de vorm van de ‘grote vergunning’, die visrecht geeft in 280.000 ha. water door het gehele land, een enorme recreatiemogelijk heid wordt geboden, dan is het be grijpelijk, dat velen een hengel ter hand nemen. De Waddinxveense hengelsportvereni ging, met een ledental van nu 800 le den, waarvan 99 jeugdleden en 64 WADDINXVEEN - Het tweedex team van de Waddinxveense Schaak vereniging WSV heeft het nieuwe sei zoen in de competitie van de Rotter damse Schaakbond geopend met de voorlopige cijfers 3 1/2-2 1/2. Het was een thuiswedstrijd tegen NRSG/ Steinitz 3. Twee partijen werden afgebroken. De Schrijver heeft geheid remise en Muit staat een stuk voor, zodat op een overwinning op de Rotterdamse vereniging gerekend mag worden. Claassen, Bloem en Ket wonnen hun partij, terwijl Oosterloo remise speel de en Versluis en Littooy hun partij verloren. ONDERLINGE De 4e ronde van de onderlinge win tercompetitie van WSV leverde wei nig verrassingen op. Claassep staat nog aan de leiding, op de voet ge volgd door Kardol. uitslagen 4e ronde: Kardol-M.de Haan V. Deelen-Struik Hulsman-Wolfs Philip se-Kraan V. Sandijk-Goor Smitkamp-Asscheman J.v.Oort-V. Offeren Verwaal-W. v. Oort Ellers-Ritter Twigt-V.d. Ree Ponsioen-Torenbeek P.v.d. Heyde-V.d.Eijk Kleiweg-J.v.d.Heiden De stand aan de kop is nu: 1. Claas sen, 2. Kardol, 3. Van Deelen, 4. Wolfs, 5. Philipse. WADDINXVEEN - Zaterdagochtend reikte de voorzitter van de Waddinx veense korfbalvereniging Korbis, Cees Visser, nieuwe trainingspakken uit aan de adspiranten AI en BI. Onge twijfeld zal hiermede - gelijk de wens van het bestuur - de presentatie van de korfbalvereniging KORBIS en De trots van de HSW-leden is uiteraard de Petteplas. Dank zij regu lerende maatregelen en uitzettingen van diverse vissoorten is - ten koste van veel geld - een goede visstand in deze plas ontstaan. Met de omliggen de oeverbegroeing als een klein na tuurmonument in de kom van onze gemeente liggend, kan gerust van een unieke visplas worden gesproken. Ook vele soorten watervogels blijken er zo over te denken. Een ander, van de organisatoren veel tijd en van de verenigingskas veel geld vragend gebeuren is het graskarper- project in een gedeelte van de Ring vaart. Dit is een dermate groot suc ces, dat enkele maanden geleden met de gemeente besprekingen zijn be gonnen, het projekt uit te breiden tot de gehele Ringvaart vanaf de Sta- ringlaan tot aan de Souburghlaan. De hengelsportvereniging Waddinxveen heeft niet alleen een toenemend ledenbestand, maar groeit ook in andere opzichten uit tot een ‘spring levende’ vereniging. WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense korfbalvere niging Korbis leed tegen De Kapel len 1 een gevoelig 7-10 verlies. Dit verlies was overigens bepaald niet nodig geweest als de kansen tegen het einde beter benut waren en het gehele twaalftal was blijven strijden voor een beter resultaat. Nu bleef de ploeg bij een sprong ver in de tweede helft steken en gelukte het aan De Kapellen om in enkele minuten tijdens een 7-9 voorsprong te nemen. Deze achterstand kon een aange slagen Korbis-twaalftal niet meer inlopen, integendeel, zelfs moest nog een tiende tegentreffer worden geiheasseerd voordat de over het algemeen goed leidende scheidsrech ter H. van Hoeven het einde floot. Tot het moment dat De Kapellen op 7-7 langszij kwam was Korbis niet echt in gevaar geweest. Weliswaar werd tweemaal een 2 punten achter stand opgelopen (0-2 en 2-4) maar vrij gemakkelijk gelukte het Jan Mi- nekus en Dick Haagsman om de stand gelijk te trekken. BE FAIR - VOETBAL Be Fair-speler Wim den Besten is weer actief als jeugdtrainer bij de voetbalclub Waddinxveen. Een aantal jaren geleden kwam Den Besten nog voor deze club als speler uit. HEREN De heren van Be Fair wonnen na een prima spelverloop met 15-7 de eerste set tegen Karssen/VSTS. De tweede set verliep iets minder goed, maar werd toch met 17-15 gewonnen. De derde set werd na domme fouten ge maakt te hebben met 13-15 verloren, maar dit was een les voor ze want de vierde set werd vrij gemakkelijk met 15-10 gewonnen. De herenploeg van Be Fair moeten het in deze competitie stellen zonder Rob Vegetaal, Wim van der Brugh, Ton Baars en Dick van Diermen zien te redden. De laatste drie gaan op een lager niveau spelen. De jongelingen Edwin Bontebal, Dirk Pijpers en Paul van ‘t Hart, het vorig seizoen nog ac tief in het tweede, zijn hun vervan gers. Als opvolger voor de naar Agon vertrekkende trainer/coach Kees Swets werd Gerard Lupgens aange trokken. Een nieuwe tegenslag voor de volleyballers is de mededeling dat aanvaller Johan van Wijk stopt met volleybal, omdat hij zijn studie voor wil laten gaan. Het volleybalseizoen werd overigens door de heren slecht gestart, omdat de uit de depromotieklasse gekegelde Waddinxveners uit het bekertoernooi moesten verdwijnen door een neder laag tegen Agon. De heren van Agon, het vorig sei zoen nog gedegradeerd naar de tweede ‘Goudse’ klasse, bleken der mate versterkt dat Be Fair met een 3-2 nederlaag naar huis gestuurd kon worden. In Boskoop toonde vooral Peter van der Hout aan Agon-zijde zijn capaciteiten. Be Fair, net als VSTS in een geheel nieuwe samen stelling, nam tot twee keer toe een voorsprong in sets. Het keerpunt kwam in de vierde set toen de Wad dinxveners een 7-11 voorsprong ver speelden en de set met 15-12 inle verden. Agon kende vervolgens weinig pro blemen om ook de laatste set te winnen (15-7). De uitslagen van de eerste drie sets waren 10-15, 15-7 en 15-5. Opmerkelijk in het duel was dat bij Agon ex-Be Fair coach Kees Swets op de bank zat. WADDINXVEEN ZATERDAG Het nog steeds door blessures geteis terde zaterdagteam van Waddinxveen wist met 0-1 te winnen van Jodan Boys 4 en behaalde daarmee in deze competitie de eerste overwinning. Een groot aandeel in deze overwin ning had de juist van een sleutelbeen- breuk herstelde keeper Co Hoger- brugge, die de eveneens aan de schou der geblesseerde Leo v.d. Berg ver ving. Hij was het vooral die de soms leuk combinerende ploeg van Jodan Boys van scoren wist af te houden. Het was overigens een matige partij voetbal. De 0-0 ruststand illustreert dat duidelijk. Na de rust rook Jodan Boys de mo gelijkheden temeer daar Waddinx veen met verre trappen weinig lijn in het spel wist te brengen. De op het middenveld geposteerde Edwin de Vrindt bleef onzichtbaar maar herstelde zich goed toen hij, nadat Ton Pons gewisseld werd voor Ad Tol, zich op de rechterspits manifes teerde. De tegenvallende Rein Kreuk werd gewisseld voor de bijna herstel de Gijs Rupke. Het venijn van deze matige wedstrijd zat echter in de staart. De tot dat moment foutloos keepende Co Ho- gerbrugge verkeek zich enigzins op een hoge bal en Jodan Boys profi teerde dankbaar, 0-1, tien minuten voor tijd. Toen bleek pas de instel ling bij de zaterdagvoetballers kei hard was en gezamelijk werd de aan val gekozen, hetgeen al snel resul teerde in de gelijkmaker, toen Li bero Piet Monster een schitterende dieptepass losliet op Edwin de Vrindt. De inzet van de Vrindt werd gekeerd, maar de attente Arjan Brouwer wist te rebound tot doelpunt om te zet ten. Nog was de koek niet op, want na een vrije trap van Rob Koele, was het de ingevallen Gijs Rupke, die de ze even fraai verlengde en dit bete kende eveneens de winnende treffer. Een goede beloning voor het rommi- lige, maar hardwerkende Waddinx- veenzaterdag. Zaterdagmiddag om half drie speelt het zaterdagelftal thuis tegen het goed uit de startblokken gekomen Rijnstreek, dat ongeslagen leidt in de res. 2e kL A WADDINXVEEN-ZONDAG In de door Waddinxveen met 1-4 van Stolwijk gewonnen wedstrijd vielen de doelpunten pas in de tweede helft, na een matige eerste helft. Waddinx veen nam een 0-4 voorsprong door treffers van Nico Monster, Ricardo van Ommen en Hans Koele (2x). Leo Vermaat bepaalde voor Stolwijk de eindstand op 1-4. WADDINXVEEN - Na de op zater dag 17 september gehouden derde wedstrijd van de zwemvierkamp tus sen GZC, De Gouwe, Donk en De Plas blijkt dat GZC een royale voor sprong heeft op de overigen; dat De Gouwe als tweede een kleine 140 punten voorsprong heeft op Donk (nr3) en dat de laatste wedstrijd, op zondag 13 november nog erg span nend kan worden voor de 2e en 3e plaats. RECORD WEDSTRIJDEN Op zaterdag 24 september werden in zwembad “De Sniep” te Waddinx veen recordwedstrijden gehouden op de 400 - 800 - en 1500 m vrije slag. Aan deze wedstrijden deden 22 De Gouwe-leden mee. Omdat tijdens de te zwemmen afstand tevens de per soonlijke tussentijden werden opge nomen werden in totaal niet minder dan 21 clubrecords en 46 persoon lijke records gezwommen. HEREN Het eerste herenelftal speelde zijn 4e competitiewedstrijd in de 3e klasse A. Eerder werd 1 keer ver loren en 2 keer gelijk gespeeld. Af gelopen zondag speelden heren I eveneens tegen Ommoord. Reeds in de le minuut van de wed strijd opende Ommoord de score. Pas in de loop van de 2 e helft kon Hans Ruiter via een strafbal de gelijkmaker scoren. De eindstand bleef 1-1. Komende zondag staat ook voor he ren I een uitwedstrijd tegen Ever green op het programma. Zelfs leek Korbis op rozen te zitten toen Truus Visser voor het eerst in de wedstrijd de Waddinxveners een voorsprong bezorgde (5-4). Jammer genoeg kon zoals bekend deze voor sprong niet verder uitgebouwd wor den, ondanks enkele korte perioden van Korbisoverwicht. Nu kon De Kapellen, profiterend van plaatsingsfouten en slap verde digingswerk, terugkomen en zelfs la ter de wedstrijd naar zich toe trek ken. Voor Korbis scoorden in die tweede speelhelft nog Anke Minekus en John Hamer. BE FAIR Tegen FC Lisse behaalde Be Fair een zeer verdiende overwinning. Als de Waddinxveners alle voor de rust ge boden kansen beter hadden benut was de winst nog ruimer uitgevallen. Het eerste half uur overspeelde de goed op dreef zijnde Be Fair-ploeg haar tegenstander volkomen. Na 10 minuten belandde een corner van Hans Wouter Valk bij Kees Verbree die hem volgens het boekje verleng de aanvoerder Aart Bos welke hem foutloos inkopte: 0-1. In de 22e mi nuut was het weer raak uit een cor ner. Hans Wouter Valk zag Peter Ko nijn net buiten het strafschopgebied vrij staan. Peter bedacht zich geen moment en met een enorme knal verrastte hij de Lissenaren en scoor de 0-2. Het aangeslagen Lisse was toen rijp voor de “sloop”, maar on danks uitstekend veldspel wist Be Fair de overmacht niet in doelpunten uit te drukken. STAND zaterdagsectie 2B ‘s-Gravenz. SV Everstein Vitesse RVVH Be Fair Duno Lyra Spirit Zwaluwen VI. Lisse Xerxes WSE Nadat tweemaal achtereen verloren was startte WSE de moeilijke uitwed strijd tegen Schoonhoven onder het motto, achter alles op slot. Met de butant Peter Zaat als laatste man en Rob Verbakel op het middenveld be gon WSE deze wedstrijd, die wat moeilijk op gang kwam en erg rom melig was Schoonhoven bleek al snel technisch de mindere ploeg en voor al verdedigend speelde ze zwak. In de 12 min. had WSE al een kans om de score te openen doordat een kopbal van Rob Verbakel van de lijn werd gered even later ging een hard schot van Leo Wesseling, maar net naast. Hierna zakte WSE wat weg en vooral aanvallend ontbrak het de ploeg aan de nodige agressie. De bal len werden in de aanval te veel ver speeld zodat de verdediging de ballen te snel weer terug kreeg. Tegen de rust kwam WSE weer wat aan aanval len toe en dit resulteerde dan ook in een doelpunt. Een goed genomen vrije trap van Leo Wesseling bereikte het hoofd van Kees Mounts, die de bal in de goede hoek knikte, 0-1. Gelijk na de rust had WSE het kar wei af moeten maken. Vooral Peter Janssens en Kees Mourits probeerden keeper Wim v.d. Werken uit, maar hun schoten mistten de preciesie. Het spel werd van beide kanten wat slor diger en de foutive passes stapelden zich op. Schoonhoven probeerde met “Engels” voetbal een beter resultaat te forceren, waardoor WSE juist counter-kansen kreeg. Verdedigend nam WSE geen enkel ri sico en in de lucht werden de meeste duels door Bert Verlaan gewonnen. Toch kwam WSE enkele malen on nodig in moeilijkheden doordat de ploeg wat te slordig uitverdedigde. Schoonhoven had hierdoor bijna suc ces, eerst ging een kopbal van Jos Verlegh net naast en toen een vrije trap snel werd genomen moest Ton Kling met een snelle reaktie WSE voor erger behoeden. Juist in deze fase kreeg WSE kansen om de score verder uit te bouwen. Rene Moons ging alleen op avontuur en bracht de aktief spelend Rob Ver bakel in stelling, zijn schot trof net geen doel. De beste kans had WSE echter in de 40e minuut toen Leo Wesseling met een snelle uitbraak de bal op een presenteerblaadje leg de voor Kees Mourits, die schoot echter tegen keeper v.d. Werken op. In dezelfde minuut moest Ton Kling nog een redding verrichten op een keihard schot van Marcel Kruiper. Hierna geloofde Schoonhoven er niet meer in en kon WSE de wedstrijd rustig uitspelen. In de wedstrijd tegen DVO uit Oud- Beijerland hadden de dames van Be Fair in de eerste en tweede set dui delijk last van zenuwen en ook van aanvalster Van Eyk van D.V.O. De ze sets gingen dan ook verloren (15- 11/15-9). De derde set kwam Be Fan meer en meer op dreef en na prima spel van Dory v.d. Meert (heel sterk blok) en Tanja van Bezooyen (uit stekende aanval) werd een 13-9 ach terstand omgebogen in een 15-13 overwinning. Het talrijke publiek kwam ook meer op dreef en schreeuwde de dames in de vierde set naar een 14-10 voor sprong. Helaas kon Be Fair het be- WADDINXVEEN - Na de derde wed strijd, gespeeld in de competitie van de hoofdklasse van de Goudse Dis tricts Dambond blijft het achttal van de Waddinxveense damvereniging Ex celsior ongeslagen. In de uit spelen ontmoeting met B.D.V.-Bleiswijk werd de thuisreis gevierd met met een 6-10 overwinning. Adriaan Blom verloor zijn partij, doch Tijmen den Ouden sr. kon via gedegen partijwinst de stand weer in evenwicht brengen (2-2). Invaller Kees Blonk moest zijn meerdere er kennen in zijn Bleiswijkse tegenspe ler en op dat moment werd tegen een 2-4 achterstand aangekeken. Piet Swart en Teun Twigt speelden beiden gelijkopgaande partijen en beiden moesten remise overeenko men. Hierna wist Dik Dibbets Ex celsiors tweede winstpartij te laten aantekenen, wat weer een gelijke stand (6-6) betekende. In de laatste twee partijen hadden de Waddinxveners Kees Kramp en Gerrit van der Zijden beiden posi tioneel voordeel en beiden wisten dat voordeel middels het eindspel in winst om te zetten. Dat betekende een 10-6 overwinning op Bleiswijk. ONDERLINGE Voor de onderlinge competitie wer den slechts 8 wedstrijden gespeeld. Geen van deze partijen eindigden in een puntendeling, hoewel dat wel te verwachten was in de strijd tussen Excelsior’s praesses Piet Swart en Piet van Gils. Laatstgenoemde gaf flink tegenspel en leek op een ge lijkspel af te gaan. Ten koste van materiaal kon hij de damlijn be reiken, doch maakte in het eind spel een fout, waarna Piet Swart een overmachtseindspel kon ingaan met winnend gevolg. Kees Kramp onder vond veel tegenstand van Crone. Hij kon pas in de eindfase afstand nemen van zijn tegenspeler. Tijmen den Ou den sr. wist reeds in de opening via een slagzetje een schijf te winnen op Teun Driesse. Hierna kon hij winst afwikkelen. WADDINXVEEN - Het eerste dames team van de hockeyclub Waddinx veen won de tweede competitiewed strijd in de derde klasse A met 1-0 van Ommoord. Eerder werd met 1-3 van Pijnacker verloren, zodat deze keer de twee punten naar Waddinx veen gingen. Vrij in het bégin van de wedstrijd namen de Waddinxveense dames de leiding via een strafcomer, ingescho ten door Eveline Ruiter (1-0). De aanvallen gingen over en weer. De Waddinxveense verdediging zat goed in elkaar en gaf Ommoord weinig ruimte. Aan het eind van de eerste helft kreeg Ommoord een kans op de gelijkmaker. Een hoge bal werd onregele mentair door Karin Sedee uit het doel gehouden en leverde een strafbal op. Deze werd echter keurig gestopt. De tweede helft moest Waddinxveen het zonder de geblesseerde midden- veldsten Angelique Janssens doen. De onlangs in Dames I gekomen voor- hoedespeelster Anita Vlemmix bleek echter een bekwame vervangster. De aansluiting tussen de verschillende linies was duidelijk aanwezig, maar doelkansen bleven onbenut. Ook Ommoord kreeg soms veel ruimte, maar de sterk keepende Lydia Rui ter wist, door een hoog schot op het doel eruit te duiken de stand op 1-0 in het voordeel van Waddinxveen te handhaven, waarmee twee punten verzekerd waren. Komende zondag staat een uitwed strijd tegen Evergreen op het pro gramma. WADDINXVEEN - De hengelsport vereniging Waddinxveen heeft zondag haar laatste wedstrijd in de zondag- competitie gehouden in het Aarka naal. De vangst was goed; 19 vissers vingen 979 vissen. De eerste vijf waren: le J. verhoef 2107 pnt. 2e L.Engels 1896 pnt. 3e. D. Heeren 1854 pnt. 4e. R. Aalbers 1298 pnt. en 5e. J. de Wit 1272 pnt. De officiële uitslag van deze compe titie is; 1. W.v.d. Wal 27 kl. pnt; 2. P. Dorrestein 29 kl.pnt; 3. A.v. Leeu wen 30 kl.pnt; 4. M. Reichard 35 kl. pnt; 5. M. van Leeuwen 39 kl.pnt; 6. J. Verhoef 40 kl.pnt; 7. R. Aalbers 43 kl.pnt; 8. J. v. Egdom 45 kl.pnt; 9. J. de Wit 45 kl.pnt; 10. L. Engels 46 kl.pnt; 11. D. Heeren 47 kl.pnt; Lv a

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 17