GEMEENTE WADDINXVEEN Kritiek uit Banket- bevolking goed gehoord bakkerij Van den Berg: Vijfmaal prijs Kinderboekenweek in de bibliotheek juist nieuwtje ’’Woongebouw Nog geen winkels in Brugcentrum Architect P. B. de Bruin: Journalist uit Gouda at Schrijven voor Amnesty International voortreffelijk in ’’Bibelot” 99 TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN EENMALIGE UITKERING 1983 INZAMELINGEN VRIJWILLIGERSWERK BELASTINGEN BOUWVERGUNNINGEN MILIEUZAKEN VERGADERINGEN SPREEKUREN 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 5 OKTOBER 1983 I 01820-16066 010-362244 k' V Kees Fens opgehangen. Het kost ■i 3. Ingekomen en uitgegane stukken. 4. Mededelingen. 5. Verslagen werkgroepen en commissies. 6. Gang van zaken op school. 7. Rondvraag. 8. Benoemingen. 9. Sluiting. WADDINXVEEN - Tien dagen lang is het vanaf vandaag (woensdag 5 okto ber) kinderboekenweek. Spelen met wóórden is dit jaar het centrale thema, en daaraan is ook het premieboekje Meneer Van Dale en mevrouw Scholten Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Hulp bij het invullen Donderdag 13 oktober 1983, 19.00-21.00 uur, dinsdag 25 oktober 1983, 19.00-21.00 uur, op de afdeling Sociale Zaken, gemeentehuis. Formulieren verkrijgbaar op het postkantoor. Vakaturebank Vrijwilligerswerk. Vakaturebank Vrijwilligerswerk Waddinxveen, gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Welzijnszaken, tel. 01828-14433, tst. 272. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven De heer W. van der Heijden van het Jan van Bijnenpad 19 beweerde in een brief aan het Weekblad voor Waddinxveen: De heer Kalkman had zijn brief aan de redactie aangeboden met de volgende toelichting: ”Ik ben nogal verknocht aan dit dorp en daarom verbolgen over zaken die dat aantasten, zoals de wan verhouding tussen wat men afbreekt en opbouwt”. 14433 14433 Commissie van bestuur voor de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum Dinsdag 11 oktober 1983, aanvang 20.00 uur in het schoolgebouw. AGENDA Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: - aan het G.E.B. Gouda en Omstreken, Nieuwe Gouwe O.Z. 2, 2801 SB Gouda, voor het oprichten van een gasregulateurstation in de wijk Zuidplas; - aan de heer J. Poot, Lede 13, alhier, voor het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak; - aan de Stichting voor Prot. Chr. Voortgezet Onderwijs voor Wad dinxveen, Sniepweg 57, alhier, voor het vergroten van een school gebouw. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, der secretarie. Aangifte Hondenbelasting In verband met de uitvoering van de verordening hondenbelasting brengen burgemeester en wethouders van Waddinxveen het volgen de onder de aandacht: - wanneer u een hond koopt of krijgt; - wanneer u een hond heeft die de leeftijd van drie maanden be reikt; - wanneer u uw hond verkoopt of weggeeft; - wanneer uw hond overlijdt; dient u daarvan, binnen 14 dagen, schriftelijk aangifte te doen ter gemeentesecretarie, afdeling financiën. en eindigt om half 5. Deelnemersbrief- jes kunnen afgehaald worden in alle 3 de vestigingen van de bibliotheek. In verband met de feestmiddag kunnen er woensdagmiddag 12 oktober geen boe ken worden geruild. 20.30 uur in de bibliotheek aan de Jul. v. Stolberglaan en dinsdagavond 11 okto ber van 18.30-20.30 uur in de bibli otheek van het Anne Frankcentrum. Voorbeeldbrieven en postpapier zijn aanwezig. Mocht het onmogelijk zijn om naar de schrijfmiddag of -avond te komen, dan is er altijd de mogelijkheid een voorbeeldbrief thuisbezorgd te krij gen. Hiervoor een telefoontje naar Hannie Okkes, tel. 16078. Contacta dres van Amnesty in Waddinxveen is Anja Dijkhuizen, Klaverveld 23, tel. 17640. Commissie voor sociale zaken, volksgezondheid en woonruimtebeleid Donderdag 6 oktober 1983, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA GEMEENSCHAPSZIN Mevrouw L.M. Oosterbroek-Waag- meester ging in op de goede samen werking tussen woningbouwvereni- woensdagmiddag 12 oktober een feest middag voor de jeugd van 5 t/m 12 jaar in de bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan. De middag begint om uur de woningen be- (kleine woning), f en f Burgemeester C. M. van der Linden zei op de maandagavond in het gemeente huis gehouden informatiebijeenkomst over de toekomstige woningbouw in het Dorpstraatgebied naar aanleiding van een opmerking dat het woongebouw aan de Kerkweg-Oost een antwoord is op de kamernood onder jeugdigen. Over de kritiek op de vormgeving deed hij het zwijgen toe. Verleende hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben op 13 sep tember 1983 besloten aan Bukh Diesel Nederland, Mercuriusweg 16, alhier, een hinderwetvergunning te verlenen voor het oprichten en in werking hebben van een handelskantoor met serviceruimte aan de Mercuriusweg 16, alhier. De vergunning en alle daarbij be horende bescheiden liggen voor een ieder op de gemeentesecreta rie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter inzage van 6 oktober tot 6 november 1983 elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en op maandagavonden van 19.00 tot 22.00 uur. De beschikking wordt van kracht na afloop van deze termijn tenzij voordien beroep wordt ingesteld. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA ’s-Gravenhage. ‘Ook in dit complex zal men echter rekening met elkaar moeten houden. Dat betekent aanpassen en het zich op elkaar instellen. De bouw leent zich er ook voor. Op de gangen is er sprake van visueel contact en er is een pleintje voor gezamenlijke acti viteiten’. INGEZONDEN Mondeling en schriftelijk. Zo liet de heer E. J. van Beek, voorzitter van de Coördinatie Commissie Belangen Brugcentrum Waddinxveen (CCBBW) weten geheel te kunnen instemmen met het ingezonden stuk van Peuleyen-be- woner A. Kalkman, die in onze krant onder de kop ”Bij de hefbrug nieuwe ’’parel” aan de Gouwe” onder meer be weerde: zen ook de winkels betrokken zou den kunnen gaan worden. ‘Maar wij zijn een plaatselijk bedrijf en dat betekent dat we goed kijken naar welke winkels er zullen kunnen komen. We moeten afwachten want we kijken krap, maar ik heb er het volste vertrouwen in dat er binnen kort winkels op dit punt zijn’. NIET AF Ook architect P.B. de Bruin van het Amsterdamse architectenbureau Oye- vaar, Van Gooi en De Bruin betreur de de afwezigheid van de winkels, “t Geeft nu een akelige leegte’, vond hij en maakte duidelijk dat levendigheid hier ook beter is voor het gehele aan zien van het woon- en winkelgebouw. Die levendigheid maakt van het com plex volgens hem een object dat uit eindelijk niet meer in Waddinxveen weg te denken valt. ‘Het is nu nog niet af’. VIJFJAAR Het dus uit 33 woningen bestaande complex, dat vier woonlagen en één winkelaag omvat, heeft zo’n vijf jaar op realisering gewacht. Architect De Bruin herinnerde er zijn gehoor aan dat zijn architectenbureau er al in 1978 voor aan het tekenen was. Het tempo en de doortastendheid lag volgens hem een aantal jaren geleden hoger, terwijl intussen het werkkli maat in de bouw veranderde. Omdat het slecht ging maakten de bouw plannen in het Brugcentrum een aan tal slaloms. Er werd eerst gedacht aan eengezins woningen, toen weer aan huizen in de vrije sector, later dacht men aan premiehuurwoningen en ook nog een keer werd uitgegaan van koopwonin gen. ‘Uiteindelijk is het deze formule geworden van huizen en winkels met Collectevergunning Burgemeester en wethouders hebben aan de Federatie Soc. Ped. Zorg voor Zwakzinnigen vergunning verleend voor een collecte in de periode 10 t/m 16 oktober dit jaar. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een duidelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. WADDINXVEEN - Dat de meningen vanuit de bevolking over het woon- en winkelcomplex aan de Kerkweg-Oost in het Brugcentrum niet onopgemerkt wa ren gebleven bleek vrijdagmiddag bij de uitreiking van de eerste sleutels. Z,owel architect P. B. de Bruin van het Amster damse architectenbureau Oyevaar, Van Gooi en De Bruin als de heer A. L. M. Boer, voorzitter van de rooms-katholie- ke woningbouwvereniging St. Joseph en secretaris van de Stichting Samen werkende Woningbouwkorporties (SSW), gingen er op in. ”Het complex heeft stof doen opwaai en. Ik heb de berichten daarover in de krant gelezen”, zei de heer De Bruin, die van de heer Boer de knipsels uit het Weekblad voor Waddinxveen toege stuurd had gekregen. Onze krant heeft herhaaldelijk reacties vanuit de bevol king over de vormgeving van het com plex aan de voet van de hefbrug over de Gouwe gekregen. Kijk, ik heb er niet voor doorgeleerd, maar ik heb, toen ik ooit in dit Week blad voor Waddinxveen las dat er nieuwe winkels kwamen, al getwij feld aan de logica daarvan, gezien het feit dat ik óók al eens las dat er veel stil verdriet was bij de middenstan ders, die hun dagen slijten in het halfduister van hun winkel, gespan nen en vaak vergeefs wachtend op argeloze klanten. Nieuwe winkels kunnen slechts die ”Ik krijg pijn in mijn buik, als ik naar dit afzichtelijke gebouw met zijn akelig kleine vensters kijk. Ik kan niet begrij pen dat onze burgemeester en wethou ders, hiervoor een bouwvergunning hebben afgegeven. Immers, onze heel mooie brug, wel wat veranderd, maar het aanzien nog ten volle waard, is de hoofdtoegang tot onze parel aan de Gouwe. Jammer dat deze parel door dit verschrikkelijk lelijke gebouw, diep de grond ingeboord. Ondanks de slechte economie en geldgebrek, is het toch be ter de gehele voorgevel te slopen, en er een gezellige voorgevel met grote mo derne ramen te plaatsen”. Commissie voor Welzijnszaken Donderdag 6 oktober 1983, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Vaststelling verslag vergadering van 1 september 1983. 3. Ontwerp-programma Sociaal-Culturele Activiteiten 1984. 4. Gemeentebegroting 1984, welzijnszaken betreffende. 5. Ingekomen stukken. 6. Rondvraag en sluiting. 1. Opening. 2. Notulen van de vergadering van 1 september 1983. 3. Begroting 1984 (hoofdstuk 9). 4. Jaarverslag 1982 van de afdeling sociale zaken c.a. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissies. Directeur G. Rehorst van het Wad- dinxveense aannemingsbedrijf Re horst Bouw BV, die het genoegen smaakte dat onder de genodigden zich ook het voltallige college van Burgemeester en Wethouders en ge meentesecretaris J. Meuleman be vonden, had een cadeautje voor de heer Boer meegebracht. Het was een uit het bedrijfsarchief opgediepte foto van een eerste steenlegging in de St. Victorstraat in 1955 door Wad- dinxveens toenmalige burgemeester A. Warnaar. Hier kwam toen nog de pastoor aan te pas voor de inzegening namens de rooms-katholieke. woning bouwvereniging St. Joseph. WADDINXVEEN/HILVERSUM - Banketbakker Ton van den Berg van de in de Passage en de Luifelbaan gevestigde banketbakkerij/partyservice Van den Berg heeft op de vorige week dinsdag en woensdag gehouden nati onale banketvakwedstrijden in de Expohal in Hilversum in vijf klassen een prijs behaald. De Waddinxveense bakker nam dit jaar voor het eerst aan de ze landelijke krachtmeting deel. Op deze vakwedstrijd werden de ingezonden producten beoordeeld op smaak, uiterlijk, kleur en eeteigenschappen. Het resultaat van de deelname was voor Ton ven den Berg een 1ste prijs in de klasse Marsepein Mozaïk. Dit mozaïk bestond uit een combinatie van diverse kleuren marsepein in di verse modellen. Ook een 1ste prijs in de klasse Salades. Hiervoor werd een huzarensalade ingezonden, die in ieder geval bij de jury bijzonder in de smaak viel en een bekroning betekende op het Party-service werk van ban ketbakker Van den Berg. Een derde prijs werd behaald in de klasse Gevulde Speculaas, gemaakt van roomboterspeculaas en zuivere amandelspijs. In de klasse Roombotera- mandelletter werd met de letter A een ’’eervolle vermelding” behaald. Een tweede ’’eervolle vermelding” was voor een marsepein jubileumtaart in de klasse Gelegenheidstaart. Bovenop deze taart stond een chocolade Monté- stuk met marsepeinen anjers. WADDlNXVEEN-”Het is voor treffelijk dineren bij kaarslicht in restaurant Bibelot aan de Passa ge”. Dat schreef vorige week vrij dag in de Goudsche Courant ver slaggever Pieter Appel, die met zijn ouders een bezoek had ge bracht aan het Waddinxveense eethuisje van de familie T. Ververs jr. De journalist vond ”een bezoek aan de smaakvol ingerichte bistro zeker aan te raden voor al diege nen, die in de Goudse regio een avondje uit eten willen”. Desgevraagd vertelde Pieter Ap pel ons dat de Goudsche Courant er steeds niet aan had gedacht Bi belot op te nemen in de rubriek ”Uit eten in het Goudse”, maar dat daarvan nu na acht jaar - het restaurant werd in 1977 geopend - is gekomen. Bibelot wordt gerund door Ton Ververs en zijn vriendin Carolien Schildt. ’’Beiden zorgen voor een perfecte bediening”, vond Pieter Appel. Voor de ge rechten van chef-kok R. van Leer en kok A. Oosterwijk gebruikte hij de term ’’voortreffelijk”. ”De eikenhouten inrichting, het licht van de kaarsen op de tafels en de zachte muziek op de achter grond maken het dineren in Bibe lot tot een sfeervolle en gezellige gebeurtenis”, schreef Pieter Ap pel in de Goudsche Courant van vrijdag. Over het eten en drinken daar meldde hij zijn lezers: ”Na eerst een aperitief gedronken te hebben, kreeg ons uit drie perso nen bestaand gezelschap de soep gepresenteerd: Consommé Qua- tre Filets voor de dame en Soupe aux moules voor de twee heren. De consommé Quatre Filets was een overheerlijke bouillon met os- setong, champignons, kip en truf fel 5,50). De Soupe auxmoules, welke ik tot mij nam, was een ver rukkelijke licht gebonden mossel soep met een pittige smaak (5 gul den). Het heerlijke stokbrood met kruidenboter maakte dit smakelij ke voorgerecht compleet. Wij waren eenstemmig in de keus van het hoofdgerecht: varkens haas met kerry-roomsaus en gar nalen (filet de porc au Curry et Crevettes, 27,50). Het garnituur bestond uit gebakken aardappe len, wortelen, Franse selderie, bo nen en tomaat, voorzien van ge stoofde prei. Terwijl wij van dit di ner genoten, klonk op de achter grond het sublieme stemgeluid van chansonnier Charles Aznavour, de wereldberoemde Fransman van Armeense afkomst. Wij beindig- den dit diner met een geurige Irish Coffee (7 gulden). De kaart biedt overigens een gevarieerd geheel. Zeer aantrekkelijk lijkt de cha teaubriand Stroganoff (70 gulden) voor twee personen.” 1. Opening. 2. Vaststelling verslag van de vergadering van 13 september 1983. Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: gaat niet door. Spreekuur wethouder, de heer P.F.J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. binnenruimte speelt hierin een cruciale rol’. uitstekende condities’, vond de heer De Bruin van de door de rooms-kat holieke woningbouwvereniging St. Joseph verhuurde huizen, een karwei dat wordt gedaan door de Stichting Samenwerkende Woningbouwkorpo- raties (SSW). De huur (inclusief ser vicekosten) van de woningen draagt f 297,- (’’-1- 317,- (iets grotere woning) i 497,- (woningwetwoning). SSW-secretaris A.L.M. Boer dankte aannemer Rehorst Bouw BV voor de goede samenwerking, al verheelde hij niet dat de bouwtijd 3 maanden en 2 dagen langer had geduurd dan op 28 september 1982 - toen burgemeester C.M. van der Linden de eerste paal sloeg - werd gedacht, maar wind en regen hadden voor die vertraging in het voorjaar gezorgd. Ook hij ging nog in op de kritiek die vanuit de bevolking op de vormge ving van het woon- en winkelcom plex was geleverd. De heer Boer wees echter op het feit dat het pand slechts een onderdeel is van het nieuwe Brugcentrum, dat er voldaan moest worden aan strenge geluidsiso- latieeisen (kleine ramen) en dat er een klein stukje grond beschikbaar was, hetgeen voorwaarden stelde aan de exploitatie. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. misère verschuiven naar een ander oord. Dat oord is de Kerkweg-Oost in het ‘Brugcentrum’. Wie, zoals ik, zich wel eens begeeft buiten de grenzen van dit dorp en van dit land, zal beamen dat daar be gaafde bouwers en architecten, bouwwerken doen verrijzfen die het oog van de leek strelen en die voldoen aan zekere eisen die estheti ca en functionaliteit combineren. Daar heb ik ook al niet voor doorge leerd, maar ik zeg u, bouwers, als leek en daar heeft u toch mee te ma ken, dat wat u nü optrekt, daar bij de brug, het toppunt is van fantasieloze middelmaat en van burgerlijke zuinig heid die onherroepelijk leiden tot in terieurs van bergmeubels, formica- tafeltjes en schilderijtjes voorstellen de een hert met zogend jong. Wat erg, zo bij de entree van dit ar chitectonisch misdeelde dorp. Wat een wurgende saaiheid, die je bij het aanschouwen tijdens de file voor de brug een droge keel geeft, kromme tenen en hartkloppingen. Als er ooit, zoals Van het Reve eens schreef, een wedstrijd zou worden uitgeschreven voor vreselijke gebou wen, dan zal uw zelfmoordconstruc- tie ‘zowel de eerste, tweede en derde prijs, alsook de lof wegens afzichte lijkheid van de jury wegdragen’. Dit is het pleintje op de eerste verdieping van het woon- en winkelcomplex aan de Kerkweg-Oost. De genodigden verzamelden zich daar vrijdagmid dag voor de uitreiking van de eerste sleutel. (Foto: Sjaak Noteboom). ging en gemeentebestuur, die zij zag uitgedrukt in de uitnodiging aan haar om de eerste sleutels uit te reiken. Zij sprak over een nieuwe leefgemeen schap aan de Kerkweg-Oost waar mensen zouden gaan wonen veelal uit onvrede over een eerdere woon situatie. van Kees Fens opgehangen. Het kost tentoonstelling van de bekroonde boe- 3,50 bij aankoop van een kinderboek, ken. Daarnaast organiseert men op Waddinxveen doet traditioneel mee aan de kinderboekenweek. In de hoofdves tiging van de openbare bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan is er een WADDINXVEEN Architect P.B. de Bruin van het Amsterdamse architectenbureau Oyevaar, Van Gooi en De Bruin heeft zich vrij dagmiddag met het geven van een toelichting afgezet tegen de kri tiek vanuit de bevolking op het woon- en winkelcomplex aan de Kerkweg-Oost. ‘Dit woongebouw is juist een nieuwtje voor Wad dinxveen. Het complex, dat een eenheid is, heeft een stads karak ter. Dit wooncollectief is goed voor Waddinxveen en hangt samen met de maatschappelijke ontwikkeling, want er wordt nu anders gewoond, waardoor ook de bebouwde omgeving verandert. De huizen zijn wel zo gesitueerd dat er aan gemeenschapszin uiting ge geven kan worden. De binnenruimte speelt hierin een cruciale rol’. Deze woorden werden gesproken in café-restaurant De Unie aan de Kerk weg-Oost, waar het gezelschap geno digden bijeen was gekomen na de of ficiële uitreiking van de eerste sleu tels door wethouder mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester. In deze maand zullen er nu elke vrijdag sleu tels worden uitgereikt aan de nieuwe bewoners van de 29 woningen voor 1- en 2-persoonshuishoudens en 4 woningwetwoningen. Vrijdagmiddag vormden mevrouw M.M. Jaspers en de heren P.L. Piris, R.J. Remming en H.A.J. Boere de eerste vier. WADDINXVEEN - Deze maand kan er voor Am nesty International weer op de volgende tijden geschreven worden voor ge vangenen, die onrechtmatig gevangen gehouden en/of gemarteld worden: woensdagavond 5 oktober van 18.30- WADDINXVEEN Deze maand zullen de 33 woningen aan de Kerkweg-Oost in het Brugcentrum bewoond zijn. Voor de van dit complex deeluitmakende winkels zijn nog geen huurcontracten af gesloten, zo bleek vrijdagmiddag na de uitreiking van de eerste sleutels aan een viertal nieuwe bewoners van het woon- en winkel gebouw. Op een bijeenkomst in café-restau rant De Unie aan de Kerkweg-Oost zei directeur G. Rehorst van het Wad dinxveense aannemingsbedrijf Re horst Bouw BV dat hij het erg inte ressant had gevonden als met de hui- 1 a f X

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 3