CD A verzet zich Relais \1)U Bedrijfsleven wil gebied rond ’t Weegje niet kwijt tegen knagen aan W’veense grenzen WADDINXVEEN - Plaatselijk CDA-voorzitter Gerrit van den Berg heeft duidelijk gemaakt dat het provinciaal bestuur van Zuid-Holland op heftig verzet van het CDA-Waddinxveen kan re kenen bij het gaan knagen aan de grenzen van ons Gouwedorp. Deze zomer gaven Gedeputeerde Staten als hun voorlopig stand punt dat ‘t Weegje en omgeving naar Gouda moet, de polder Achterof naar Boskoop en de Abraham Kroesweg naar de nieuwe gemeente Zevenhuizen/Moerkapelle. Eigen ruimte voor piano stemmer Michel Mos (29) werd gewaagd als zelfstandig pianos- temmer/repperateur. 1 De Gouwe Dis lid van Relais du Centre CENTRE I Voorzitter G. v. d. Berg: REDDEN DIERENTEHUIS KOST OOK W’VEEN GELD Besluiten van B. en W. CDA-Boskoop en Waddinxveen over euthenasie Waddinxveen: Geen nieuwe bedrijven langs de 2e Bloksweg ICW: ’’Geen behoefte om door pennestreek ’’Gouds” te worden In oude groentezaak aan St. Victorplein GRONDAANKOOP I goedkope grondverwer- GERRIT v. d. BERG moeilijk te vinden voor klanten en le veranciers; Problemen rond postverzorging; Voor Goudse brandweer en politie is ’t Weegje een uithoek; Aanpassing verpakkingsmaterialen, ”Het gaat ons met elkaar om het nog verder verbeteren van het pro- dukt, versterking van de marktpo sitie en verbetering van de be drijfsresultaten”, vertelt ons De Gouwe Dis-eigenaar Maarten M. van Velzen. ’’Voorop staat ook goed gastheerschap, in combinatie met een goede keuken en een aan kleding die verzorging uitstraalt. Een tocht langs de Relais du Cen tre-restaurants zal een zeer verras sende ervaring zijn voor de gas ten”. GRONDVERKOOP Aan de heren Gebr. Jongenden, J- Maas, F. Olie en J. G. M. van Vliet, zijn perceeltjes grond grenzende aan de ach terzijde van hun aan de Stationsstraat gelegen percelen verkocht. Aan het Gemeenschappelijk Energie bedrijf Gouda e.o. zal een perceel grond in het bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas” van circa 3672 m2 ten behoe ve van een gasregulateurstation worden verkocht. ONDERWIJS In zijn rubriek “Van de voorzitter” schrijft de plaatselijk CDA-voorzitter VERVALLEN De Drank- en Horecawet-vergunning ten name van de Nederlands Hervorm de Kerk ten behoeve van het pand Es- doomlaan 2 zal vervallen worden ver klaard. De zelf piano spelende Michel Mos, die het repareren van oude piano’s een uit daging noemt, stelt vast dat tegen men sen met een oude piano te vlug wordt GOUDA DUURDER Kortheidshalve wordt in de ICW-brief nog aangegeven welke praktische be zwaren er bestaan tegen het over laten gaan van ’t Weegje in Goudse handen, een gedachte welke de Goudse gemeen teraad al postief heeft heeft omarmd: Fnuikende adres- en telefoonnum- merwijzigingen; Van oudsher op Waddinxveen aange wezen georiënteerde bedrijven aan de Wilhelminakade zijn vanuit Gouda zeer WERKRUIMTE In al die tijd werd er wel steeds omge zien naar een goede werkruimte. Tijde lijk werd dan ook op een plek aan de Middelburgseweg gewerkt om vooral oudere piano’s deugdelijk onder han den te kunnen nemen. Maar nu is dan een ideale werkruimte gevonden in Waddinxveen-Zuid met de mogelijk heid tot verkoop van nieuwe en tweed- ehands-piano’s. Zo staan er komende zaterdag al nieuwe vleugels te pronken in het kleine en charmante winkeltje dat in feite is veranderd in een open werk plaats. Aan De Langen en Van den Berg B.V. te Bergambacht zal het eerder in optie uitgegeven perceel bouwgrond van circa 1450 m2 in het bestemmings plan ’’Wijk Zuidplas” worden ver kocht. WAAROM? ”Ons ontgaat op welke gronden Gede puteerde Staten het willekeurig trekken van een rechte lijn - vandaag langs het in 1981 gereedgekomen Gouwe-aquaduct en de nieuwe traverse van rijksweg A 12 en morgen wellicht langs een an der willekeurig gegeven - een goede zaak vindt”, zo staat er in de brief van het organiserende bedrijfsleven aan de gemeenteraad. Het ICW vraagt de raad haar ernstige bezwaren met kracht in ”Den Haag” naar voren te brengen. De Waddinxveense ondememerskring meent dat het provincie het herinde- lingsstandpunt van achter het bureau heeft neergeschreven. Hoewel de voor en nadelen voor de desbetreffende ge meenten worden bezien wordt over de nadelige effecten voor de bedrijven in de betrokken gebieden niet gesproken. ”Er is geen regeling getroffen om de na delige effecten voor de bedrijven te compenseren”, weet het ICW, dat de provincie verwijt zich niet ter plaatse op de hoogte te hebben gesteld. Overigens meent het Waddinxveense bedrijfsle ven dat er andere dringende zaken zijn in Midden-Holland, die meer aandacht verdienen dan deze herindeling. WADDINXVEEN - Pianostemmer/re- parateur Michel Mos (29) houdt ko mende zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur open huis in zijn nieuwe winkel en werkplaats aan het St. Victorplein 2, de vroegere groentezaak van Bonefaas. De sinds september 1980 zelfstandig werkende Waddinxvener, die van de Tollenslaan naar het aan de winkel/ werkplaats vastgebouwde woonhuis St. Victorplein 4 is verhuisd met zijn vrouw en - nu nog - één zoon, is bijzonder in zijn nopjes dat hij deze ruimte heeft kunnen huren van de rooms-katholieke woningbouwvereniging St. Joseph. De voormalige operatie-assistent, die het stemmen en repareren van innstru- menten bij een eenmansbedrijfje in Scheveningen onder de knie kreeg, heeft in de praktijk geleerd wat er voor komt kijken om dit werk goed te doen. Dat ging goed. Er kwamen steeds meer klanten, zodat drie jaar geleden de stap WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 19 OKTOBER 1983 WONINGBOUW In de reactie op de nota van bijstelling van het streekplan Zuid-Holland/Oost wordt verder nog door Waddinxveen rechtgezet dat de gemeente jaarlijks geen 170 woningen mag bouwen - zoals de nota stelt - maar 180, zoals ook is af gesproken. Bovendien is verzuimd de door de provincie reeds toegestane in haal van de achterstand in de woning bouw van 500 huizen te verwerken. Dit alles betekent dat Waddinxveen tussen 1980 en 1990 geen 1.700 woningen zal kunnen neerzetten, maar 1.850. Het jongste samenwerkingsver band in de restaurantsector, waar al jaar en dag groepen als Alliance Gastrominique Néerlandaise en Romantisch Tafelen met succes opereren, is een initiatief van de Haarlemse restaurateur John van Meurs. De in en bij dorps- en stadscentra gelegen eethuisjes - daarom: Relais du Centre - zijn uitgezocht door culinaire journa listen en deskundigen als Wina Born, Henk van Stipriaan, Hub- recht Duijker en Pieter Taselaar. Aan Relais du Centre is een jaar voorbereiding vooraf gegaan, maar eerder deze maand was het dan zover dat met een ontvangst door burgemeester P. Sanders in het gemeentehuis van Oirschot en een uitgebreide lunch daarna de verzameling gastronomische mid delpunten in dorp en stad gepre senteerd konden worden. De heer C. Slierendrecht zal, na een tijdelijk dienstverband, met ingang van 1 november 1983 in vaste dienst bij de Dienst van Openbare Werken en Be drijven worden aangesteld. Met ingang van 4 oktober 1983 is de heer C. Blanken benoemd tot ambte naar III in tijdelijke dienst bij de Dienst van Openbare Werken en Bedrijven. Van de heer P. Bremmer te Gouda zal een perceel grond van ongeveer 12752 aa’n de Kromme Esse worden aange kocht. ONTHEFFING Aan het Vredesplatform te Waddinx veen is ontheffing verleend voor het op 23 september 1983 ontsteken van een vredesvuur in het Gouwebos. BENOEMING Mevrouw M. A. W. Offerman-Ruigt is, na een tijdelijk dienstverband, met ingang van 1 september 1983 als ad- junct-technisch ambtenaar in vaste dienst aangesteld. Mevrouw T. M. J. Schoonderwoerd te Gouda is voor het cursusjaar 1983/ 1984 benoemd tot lerares tekenen aan de Prof. Kohnstammschool voor open baar mavo vier leseenheden per week. De heer H. W. van der Panne is, na een tijdelijk dienstverband, met ingang van 1 september 1983 benoemd tot le raar aan de Prof. Kohnstammschool voor openbaar mavo in vaste dienst. zo’n 1.000 honden en katten aangebo den. Voor een zonniger toekomst heeft het intergemeentelij k samenwerkingsorg aan samen met het bestuur van het die rentehuis een financiële regeling opge steld, die een dreigende ondergang van het asiel moet voorkomen. Het werk zal voortaan door één vaste kracht en vrij willigers gedaan moeten worden. gezegd dat opknappen geen zin meer heeft, maar hij waarschuwt ervoor dat niet zo snel aan te nemen. Zijn ervaring is dat repareren veelal zin heeft. Lo gisch natuurlijk, want bij hem staat het weer in oude staat brengen van een pi ano, nogal eens familiestukken met een emotionele waarde, voorop en niet de verkoop van een nieuw instrument. niet alleen over het gemeentelijk her- indelingsplan, maar ook over de mil- lieuverontreiniging (volgens hem zijn we terwille van toekomstige genera ties verplicht het geld op tafel te leg gen voor schone grond), het CDA in de plaatselijke pers en over het on derwijs in Waddinxveen. In dit ver band komt de openbare kleuter school ’t Hazeveld ter sprake. “De hele gang van zaken en raadsbe- spreking rond de school ‘t Hazeveld heeft wel aangetoond dat het er in Waddinxveen met de openbare scho len niet zo florissant voorstaat. Mo gelijk is het voortbestaan van één of meer scholen bedreigd. Van PvdA- zijde werd zelfs een motie ingediend waarin onder andere tot uitdrukking kwam dat B&W rechtstreeks verant woordelijk zijn voor het behoud van de openbare school” aldus Gerrit van den Berg. “Als CDA zijn wij bepaald een ande re mening toegedaan. Natuurlijk heeft de overheid ervoor te zorgen dat de kinderen onderwijs wordt geboden, maar wat ons betreft be hoefte dat geenszins te geschieden in de vorm van openbaar onderwijs. Zijn of blijven er voldoende ouders die hun kinderen persé van openbaar onderwijs willen laten genieten dan is de overheid vanzelfsprekend gehou den daartoe voorzieningen te treffen. Blijken het er te weinig te zijn dan moet de gemeente zich terugtrekken en alle kans geven aan het particulier initiatief.” “Vanuit het CDA-gezichtspunt wordt de keuze gemaakt voor het bijzonder onderwijs, omdat daarin het principe van de “school aan de ouders” volop tot uitdrukking kan komen. Daarbij is minder interessant of het handelt om bijzonder neutraal danwel bijzon der christelijk onderwijs. Het hangt er maar vanaf waaraan de ouder (s) de voorkeur geeft, al geldt voor mij persoonlijk de laatstgenoemde vorm als de meest ideale. Van het CDA moet men dus zeker niet op voor hand steun verwachten voor het per sé instandhouden van de openbare school, zeker niet als onvoldoende ouders er blijk van geven daaraan behoefte te hebben. WADDINXVEEN/GOUDA - Het be houd van het in financiële moei lijkheden verkerende dierentehuis Midden-Holland aan de Groenhoven weg in Gouda gaat Waddinxveen voor taan jaarlijks 6.100,- (28 cent per in woner) kosten en een extra bedrag van 9.600,- (44 cent per inwoner). Dat re kende wethouder P. F. J. van Schie (CDA) vorige week donderdagavond de leden van de raadscommissie voor de financiën voor. TEKORT Het dierentehuis zit met een exploita tietekort van 160.(XX),-, mede door dat een aantal deelnemende gemeenten slecht van betalen is. Van de vier pers oneelsleden zijn er inmiddels twee ver trokken, terwijl voor de derde per 1 ja nuari 1984 ontslag is aangevraagd. Jaar lijks krijgt het 7 jaar oude dierentehuis WADDINXVEEN - Overzicht van een aantal besluiten en mededelingen, voorzover niet reeds in openbare verga deringen aan de orde gesteld of gepubli ceerd of nog te publiceren in de ge meentelijke rubriek, uit de vergaderin gen van het college van Burgemeester en Wethouders van 13,20 en 27 septem ber en 4 oktober 1983. Over de situatie rond het dierentehuis, dat voor 26 gemeenten in de Goudse streek werkt, maar door geldgebrek tijdelijk is gesloten, hebben B. en W. brieven gekregen van het intergemeen telijk samenwerkingsorgaan Midden- Holland en de Stichting Dierentehuis Midden-Holland. Zolang voor de finan ciële problemen geen oplossing is. ge- vonden worden sinds begin deze maand geen zwerf- en afstandsdieren meer op genomen, maar zullen de nu opgeno men dieren verzorgd blijven. ACTIE De Goudsche Courant is met de actie ’’Redt het dier” bezig om te helpen de schuldenlast van het dierentehuis te ver lichten. Financiële bijdragen (giro 3223163 ten name van de Goudsche Courant) kwamen al binnen van de twee Waddinxveense dierenspeciaalza ken Hoodie en Het Beestenspul, terwijl ook particulieren uit onze gemeente in de beurs tastten. In een paar weken tijd werd al meer dan tien mille ingezameld. In Waddinxveen beschikt de rijkspolitie over twee hondehokken, waarvan er één wordt bezet door de politiehond. Mevrouw A. van Hengel-Sibbes aan de Hengouwerweg beschikt over een op vangcentrum met 13 hondehokken, maar zwerfdieren kan zij niet opnemen. De Waddinxveense werkt overigens zonder subsidie en bekostigt haar dier vriendelijke activiteiten met de op brengst uit haar dierenpension en gif ten. SCHILDERWERK Toestemming is verleend tot het uit voeren van binnen- en buitenschilder werk aan het wijkgebouw ’’Zuid” door vrijwilligers. TELEGRAM Aan het college van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland werd een telegram gezonden, waarin ongenoegen werd geuit over de (voorlo pige) weigering tot aankoop van gron den in ’t Weegje” door Gedeputeerde Staten. Naar aanleiding van deze reac tie is het college uitgenodigd door het lid van Gedeputeerde Staten de heer drs. J. Borgman, voor een gesprek op 14 oktober 1983. INWONERS Uit de statistiek ’’loop der bevolking” blijkt, dat het aantal inwoners van de gemeente Waddinxveen per 1 septem ber 1983 21.737 bedroeg, terwijl dit aan tal per 1 januari 1984 op 21.730 ten be hoeve van de begroting voor 1984 is ge schat, ONTSLAG Aan mevrouw W. M. M. Nieuwen- huijzen is per 1 oktober 1983 eervol ont slag verleend als handwerkonderwijze- res bij het openbaar gewoon lager on derwijs, in welke vacature tot 1 augus tus 1984 is voorzien door de benoeming in tijdelijke dienst van mevrouw A. M. Hootsmans-Houtkoop. VERGUNNING Aan A. R. v. d. Berg c.s. zal voor de uit oefening van het restaurantbedrijf in de lokaliteit achter de banketbakkerswin kel aan de Passage een Drank- en Hore- cavergunning worden verleend. Aan de winkeliersvereniging ”De Luifelbaan” is vergunning verleend tot het organiseren van een balonnenwed- strijd op 8 oktober 1983. WADDINXVEEN - Extra bedrijfster rein en nieuwe mogelijkheden van kant oorvestiging moeten in Coenecoop, Waddinxveens in voorbereiding zijnd zuidelijk bedrijfsgebied tussen Kanaal dijk en spoorlijn Alphen aan den Rijn- Gouda, tot stand komen. Dat heeft het Waddinxveense college van B. en W. in een reactie op de nota van bijstelling van het streekplan Zuid-Holland/Oost laten weten aan het college van Gede puteerde Staten van de provincie. Dat Waddinxveen tot 1990 vijf hectare bedrijfsterrein in ontwikkeling mag brengen als Coenecoop is gerealiseerd vinden B. en W. prachtig. Dat de pro vincie daarvoor een kassengebied aan de Tweede Bloksweg heeft uitgezocht bevreemd de gemeente echter zeer. ”Dit achten wij financieel/economisch èn maatschappelijk gezien niet reali seerbaar”, aldus Ben W.die niet goed begrijpen hoe GS tot deze lokatiekeuze zijn gekomen. Er is namelijk een zeer bruikbaar alter natief voorhanden: de zuid-westelijke punt van het 16 hectare grote bedrijf sterrein Coenecoop, waar ook de 10 hectare bedrijfsterein voor na 1990 kan komen. Het college: ”Op deze wijze wordt een concentratie van bedrijven op redelijke afstand van de bebouwde kom bewerkstelligd hetgeen vele voor delen heeft (concentratie van hinder, maximale benutting van infrastructuur, weinig overlast voor omwonenden gelet reeds op hun aantal, planologische af ronding én goedkope grondverwer- king).” Hoewel Waddinxveen kantoren in het centrum zou willen vestigen wordt er in de brief aan GS voor gepleit de door de provincie genoemde 213 hectare kan toren alsnog geheel of gedeeltelijk in Coenecoop onder te brengen. ”De aantrekkelijkheid van het bedrijfs terrein wordt hierdoor verhoogd, ter wijl kantorenvestiging gunstige gevol gen zal hebben voor de arbeidsplaatsen bezetting op het bedrijfsterrein. Zoals bekend zal na voltooiing van de recon structie van de Kanaaldijk en de aan sluiting van deze weg op de oude rijks- wegbrug over de Gouwe spake zijn van een goed ontsloten bedrijfsterrein. Bo vendien wordt nabij het bedrijfsterrein een bushalte gecreëerd.” WADDINXVEEN-De ondememerskringContact Waddinxveen (ICW) heeft in een brief aan de Waddinxveense gemeenteraad een hele reeks praktische bezwaren opgesomd waarom het gebied van ’t Weegje en om geving niet van Waddinxveense in Goudse handen moet overgaan. Het ge organiseerde plaatselijke bedrijfsleven heeft dan ook geen goed woord over voor het ’’voorlopig standpunt” van het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland dat het een goede zaak zou zijn om de gemeente grens tussen Gouda en Waddinxveen voortaan te laten lopen langs de noordelijke rijbaan van rijksweg A 12 en het Gouwe-aquaduct. Volgens het ICW hebben daar gevestig de bedrijven als verf- en vernisfabriek Wed. Boonstoppel en Zonen BV en stoel- en meubelfabriek H. A. van Ber- kesteijn - zonder ze overigens met name te noemen - ”er geen behoefte aan om door een pennestreek van de ene op de andere dag ’’Gouds” te worden”. Hoe wel er begrip voor bestaat dat - zoals in het kader van gemeentelijke herinde ling van noord-oostelijk en midden- Zuid-Holland - er wel eens grenzen die nen te worden gewijzigd weet het ICW voor wat ’t Weegje en omgeving betreft niet Waarom. KWALITEIT Relais du Centre streeft naar uit stekende kwaliteit van de maaltij den, goede service en goed gast heerschap. Maar in dit samenwer kingsverband kunnen de deelne mende restaurants ook goedkoper inkopen en zich landelijk betere presenteren. De individuele aan pak blijft overigens bestaan, want die prikkelt de gast tenslotte ook andere leden van Relais du Centre te bezoeken. KOSTEN Michel Mos rekent voor een stembeurt in Waddinxveen en omgeving 60,-. Volgens hem is het goed luisteren naar de klank van piano’s, vleugels en andere klavierinstrumenten zeker twee keer per jaar nodig. De temperatuur, voch tigheidsgraad en eventueel houtmot maken geregelde controle noodzake lijk. De kosten van reparaties hangen natuurlijk af van de hoeveelheid werk, doch staan steeds in verhouding tot de waarde van het instrument. WONINGBOUW Ten behoeve van de mogelijkheid van bouw van 14 vrije sectorwoningen aan de Molenring is de 9de uitwerking van het bestemmingsplan Zuidkade I vast gesteld. VERKOOP Het voormalige tweeklassige schoolge bouw aan de Jan Willem Frisoweg wordt voor een bedrag van 4.000,- verkocht aan de Muziekvereniging ’’Concordia” te Waddinxveen, waarbij het achterstallig onderhoud voor reke ning van koopster komt. CAI De werkzaamheden ten aanzien van het eerste gedeelte van de aanleg van de C.A.I. in het bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas” zijn voor een bedrag van 312.750,- opgedragen aan B.V. Re tain te ’s-Gravenhage. BEZOEK In het kader van de periodieke bezoe ken aan plaatselijke bedrijven werd op dinsdag 20 september jl. door het colle ge van Burgemeester en Wethouders een bezoek aan Air Products N.V. aan de Noordkade gebracht. TAPTOE Aan de muziekvereniging ’’Concor dia” werd vergunning verleend tot orga nisatie van de ’’Taptoe Waddinxveen 1983” in de sporthal ”De Sniep”, tot het ophangen van een aantal spandoeken en ten behoeve van een muzikale rond gang van een drietal muziekverenigin gen op 8 oktober 1983. PRESENTATIE Aan Van Beynum B.V. werd op 28 september 1983 ontheffing van de Win kelsluitingswet verleend ten behoeve van de presentatie van een nieuw model auto. PLATTEGRONDEN Van het aanbod van Uitgeverij en Re clamebureau Rijnland tot huis aan huis verspreiding van plattegronden van de gemeente Waddinxveen zal gebruik worden gemaakt. BAZAR Aan de Nederlands-Hervormde Vrouwenkring ’’Maria Martha” is ver gunning verleend voor het houden van een bazar op 7 en 8 oktober 1983 in ”de Hoeksteen”. GEDELEGEERD Het nemen van beslissingen ten aan zien van de eenmalige uitkering 1983 is opgedragen aan de heren R. A. C. Vun- derink en J. Oosterink, respectievelijk chef en waarnemend chef van de secre- tarie-afdeling Sociale Zaken c.a. GIDSJE Het nieuwe samenwerkingsver band van goede restaurants heeft al een gidsje uitgegeven als ’’weg wijzer naar culinair genoegen”. Daarin staan alle deelnemende eethuisjes beschreven, zo ook het Waddinxvense restaurant De Gouwe Dis, dat pittoresk wordt genoemd met een nostalgische aankleding, houten vloeren en uit zicht op de Gouwe door kleine raampjes, doch met een Franse keuken, die is aangepast aan Ne derlandse eetgewoonten. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het CDA in Waddinxveen en Boskoop houdt op donderdagavond 24 okto ber om- acht uur in Hotel Neuf te Boskoop een gezamenlijke ledenver gadering. Dit gebeurt op initiatief van de Boskoopse christen-democraten, omdat de eerste gezamenlijke leden vergadering de vorige keer wederzijds goed was bevallen. Op de komende CDA-bijeenkomst zal CDA-Tweede-Kamerlid en huis arts mevrouw Laming-Boersema de problematiek rond euthenasie belich ten. Voordat zij hierover zal spreken zullen de christen-democraten nog beknopt stilstaan bij de hoofdlijnen van het ontwerpprogramma voor de Europese verkiezingen. WADDINXVEEN - Waddinx veens restaurant De Gouwe Dis aan de Zuidkade van Maarten M. van Velzen maakt sinds kort deel uit van Relais du Centre, een nieuw samenwerkingsverband van een 25-tal goede restaurants in Ne derland, geleid door merendeels jonge, gelijkgerichte onderne mers, die hun sporen in dit vak ver diend hebben. “Wat mij betreft kan de provincie op heftig verzet van het CDA-Wad dinxveen rekenen, mocht het gelan ceerde plan ten uitvoer willen bren gen, vooral waar het gaat om even tuele toevoeging van het woon- werkgebied direct onder rijksweg A 12 en grenzend aan de Gouwe, aan de gemeente Gouda. Voor de provincie wellicht bespreekbaar, maar voor ons in elk geval niet aan vaardbaar”, aldus de CDA-voorzitter in het oktobernummer van het CDA- Bulletin. Gerrit van den Berg haalt daarin met instemming de in het Weekblad voor Waddinxveen gepubliceerde consta tering van CDA-wethouder Paul van Schie aan dat kennelijk iedereen mag meesnoepen van ons gebied, be halve Waddinxveen. Eigenaar Maarten M. van Velzen bevestigt het schildje van het nieuwe sa menwerkingsverband van goede restaurants Relais du Centre op de gevel van zijn eethuisje De Gouwe Dis aan de Waddinxveense Zuidkade. (Foto: Sjaak Noteboom). etiketten en briefpapier (Voor Boon stoppel kost het wijzigen van 100 cli- ché’s drie ton); Gouda heeft hogere heffingen dan Waddinxveen, terwijl in de kaas- en kaarsenstad nog een sociaal statuur geldt waartegen het plaatselijke bedrijf sleven ernstig bezwaar heeft; Onnodige kapitaalvernietiging door herindeling; Wijziging gemeentegrens tussen Gou da en Waddinxveen doet het Gouwe dorp éénderde van het toonzalenopper vlak (10.000 vierkante meter) kwijt ra ken, terwijl juist wordt gewerkt aan het promoten van Waddinxveen Meubel- stad. Pianostemmer! reperateur MicheLMos (29) in zijn nieuwe winkel en werkplaats aan het St. Victorplein. (Foto: Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 11